PL205225B1 - Konstrukcja pojemnika z siatki albo kraty i sposób wytwarzania bloku konstrukcyjnego - Google Patents

Konstrukcja pojemnika z siatki albo kraty i sposób wytwarzania bloku konstrukcyjnego

Info

Publication number
PL205225B1
PL205225B1 PL369198A PL36919802A PL205225B1 PL 205225 B1 PL205225 B1 PL 205225B1 PL 369198 A PL369198 A PL 369198A PL 36919802 A PL36919802 A PL 36919802A PL 205225 B1 PL205225 B1 PL 205225B1
Authority
PL
Poland
Prior art keywords
mesh
band
base
construction site
container
Prior art date
Application number
PL369198A
Other languages
English (en)
Other versions
PL369198A1 (pl
Inventor
Marco Piolanti
Original Assignee
Maccaferri Spa Off
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Application filed by Maccaferri Spa Off filed Critical Maccaferri Spa Off
Publication of PL369198A1 publication Critical patent/PL369198A1/pl
Publication of PL205225B1 publication Critical patent/PL205225B1/pl

Links

Classifications

    • EFIXED CONSTRUCTIONS
    • E02HYDRAULIC ENGINEERING; FOUNDATIONS; SOIL SHIFTING
    • E02DFOUNDATIONS; EXCAVATIONS; EMBANKMENTS; UNDERGROUND OR UNDERWATER STRUCTURES
    • E02D17/00Excavations; Bordering of excavations; Making embankments
    • E02D17/20Securing of slopes or inclines
    • E02D17/205Securing of slopes or inclines with modular blocks, e.g. pre-fabricated
    • EFIXED CONSTRUCTIONS
    • E02HYDRAULIC ENGINEERING; FOUNDATIONS; SOIL SHIFTING
    • E02BHYDRAULIC ENGINEERING
    • E02B3/00Engineering works in connection with control or use of streams, rivers, coasts, or other marine sites; Sealings or joints for engineering works in general
    • E02B3/04Structures or apparatus for, or methods of, protecting banks, coasts, or harbours
    • E02B3/12Revetment of banks, dams, watercourses, or the like, e.g. the sea-floor
    • E02B3/122Flexible prefabricated covering elements, e.g. mats, strips
    • E02B3/124Flexible prefabricated covering elements, e.g. mats, strips mainly consisting of metal

Landscapes

  • Engineering & Computer Science (AREA)
  • General Engineering & Computer Science (AREA)
  • Civil Engineering (AREA)
  • Mining & Mineral Resources (AREA)
  • Structural Engineering (AREA)
  • Paleontology (AREA)
  • Mechanical Engineering (AREA)
  • Ocean & Marine Engineering (AREA)
  • Life Sciences & Earth Sciences (AREA)
  • General Life Sciences & Earth Sciences (AREA)
  • Environmental & Geological Engineering (AREA)
  • Revetment (AREA)
  • Pit Excavations, Shoring, Fill Or Stabilisation Of Slopes (AREA)
  • Respiratory Apparatuses And Protective Means (AREA)
  • Sampling And Sample Adjustment (AREA)
  • Physical Or Chemical Processes And Apparatus (AREA)
  • Professional, Industrial, Or Sporting Protective Garments (AREA)
  • Packaging Of Annular Or Rod-Shaped Articles, Wearing Apparel, Cassettes, Or The Like (AREA)
  • Processing Of Solid Wastes (AREA)
  • Lift Valve (AREA)
  • Rod-Shaped Construction Members (AREA)

Description

Opis wynalazku
Przedmiotem wynalazku jest konstrukcja pojemnika z siatki albo kraty i sposób wytwarzania bloku konstrukcyjnego.
Wynalazek przeznaczony jest do ochrony przed erozją. Wynalazek opracowano do zastosowań konstrukcji pojemnika, na przykład koszy albo skrzyń siatkowych, w środowisku podwodnym w celu ochrony przed erozją przez strumienie wody, a zwłaszcza łożyska i brzegów rzek, kanałów, itp., w zasadzie alternatywnie do tradycyjnych zabezpieczeń z narzutów kamiennych. Wynalazek moż e być także przystosowany do zabezpieczenia filarów mostowych w rzece oraz do zabezpieczenia płyt za progami albo zaporami, itp.
Znana jest konstrukcja pojemnika z siatki albo kraty, przeznaczona do stosowania, w celu zabezpieczenia przed erozją, na placu budowy, na którym konstrukcja będzie wypełniana skałą płonną albo innym materiałem budowlanym, zawierająca ścianki boczne, część górną albo pokrywę i podstawę, która ma przedłużającą opaskę.
Konstrukcje równoległościenne wykonane z siatki o metalowych heksagonalnych oczkach z podwójnym skręceniem stosuje się od dawna w pokryciach i jako konstrukcje ochronne pod kątem zapobiegania erozji gruntów. Wymienione konstrukcje wykorzystywane w zastosowaniach wodnych są utworzone, korzystnie, przez kosze o wielu przedziałach z siatki metalowej, podzielone na przedziały przez przegrody o tej samej naturze i wypełnione kamieniami, skałą płonną, itp. Nazywane powszechnie skrzyniami siatkowymi o wielu przedziałach komórkach są one umieszczane bokami względem siebie na dnie łożyska rzeki bez jakiegokolwiek połączenia albo powiązania pomiędzy nimi, gdy operację umieszczania prowadzi się pod wodą. Skutkiem tego te skrzynie siatkowe z wieloma przedziałami są narażone na to, że będą umieszczone w przybliżeniu, biorąc pod uwagę trudności umieszczania pod wodą, albo będą łatwo przemieszczać się w każdym momencie i umożliwiać w ten sposób powstawanie pomiędzy nimi przestrzeni wystarczających do erozji przez prąd części dna, które nie są już zabezpieczone. Takie skrzynie siatkowe nie dają zatem pełnej gwarancji ochrony przeciw erozji.
Celem niniejszego wynalazku jest zatem zaradzenie tym niedogodnościom znanej techniki, dostarczając ulepszony wyrób zapobiegający wymienionemu zagrożeniu erozją pomiędzy elementami. Innym celem wynalazku jest dostarczenie wyrobu pomyślanego jako odpowiedź na to zapotrzebowanie optymalizując jego stosowanie na placu budowy, często realizowane w trudnych warunkach. Ostatnim celem wynalazku jest zapewnienie gwarancji wyniku dla ochrony przed erozją proponując rozwiązanie niezawodne i trwałe w czasie, z największą prostotą stosowania i wytwarzania oraz gwarantując wyższe stopnie wytrzymałości i stałości w całej zabezpieczonej strefie.
Konstrukcja pojemnika z siatki albo kraty, przeznaczona do stosowania, w celu zabezpieczenia przed erozją, na placu budowy, na którym konstrukcja będzie wypełniana skałą płonną albo innym materiałem budowlanym, zawierająca ścianki boczne, część górną albo pokrywę i podstawę, która ma przedłużającą opaskę, według wynalazku charakteryzuje się tym, że opaska ciągnie się na co najmniej dwóch sąsiednich blokach podstawy.
Opaska ma tę samą naturę, co i konstrukcja pojemnika.
Wymieniona konstrukcja jest konstrukcją metalową albo syntetyczną.
Ścianki boczne, część górna i podstawa, poza opaską, tworzą równoległościan lub kosz skrzyni siatkowej.
Wewnętrzna objętość konstrukcji jest podzielona na przedziały przez ścianki pośrednie albo przegrody.
Przynajmniej pod opaską albo na opasce konstrukcja zawiera materiał podłożowy w celu uniknięcia porywania zabezpieczonych niżej cząstek gruntu w przypadku ich wystawienia na działanie szybkich prądów.
Sposób wytwarzania bloku konstrukcyjnego na placu budowy, według wynalazku charakteryzuje się tym, że na plac budowy dostarcza się konstrukcję pojemnika określoną powyżej, w postaci złożonej, następnie montuje się tę konstrukcję pojemnika na placu budowy i wypełnia się tę konstrukcję stałym materiałem.
Stały materiał utrzymuje się w konstrukcji za pomocą oczek siatki albo krat osłony.
Materiał podłożowy stosuje się do konstrukcji po jej montażu na placu budowy, przy czym stały materiał utrzymuje się w konstrukcji za pomocą materiału podłożowego.
Wymieniony materiał wypełnienia wybiera się spośród piasku, tłucznia, kruszywa, betonu, skał płonnych, kamieni, gliny, itp. albo ich mieszaniny.
PL 205 225 B1
Po napełnieniu co najmniej dwóch różnych konstrukcji wymienione co najmniej dwie konstrukcje umieszcza się obok siebie na miejscu ich przeznaczenia, przy czym opaskę jednej z tych dwóch konstrukcji na ich ostatecznym miejscu pokrywa się przynajmniej częściowo przez przynajmniej część sąsiedniej konstrukcji.
Opaska przedłużająca, połączona na stałe z podstawą kosza albo skrzyni siatkowej jest wykonana korzystnie z siatki metalowej o oczkach heksagonalnych o podwójnym skręceniu, wyposażonej na górnej powierzchni licowej albo na dolnej powierzchni licowej w siatkę budowlaną albo w materiał ochronny zapobiegający ucieczce cząstek gruntu w przypadku wystawienia go na naprężenia hydrauliczne. W ten sposób, opaska przedłużająca jest dostatecznie sztywna dla umieszczenia jej na płask i bez fał dowania na dnie i jest pokrywana nastę pnie przez konstrukcję są siedniej skrzyni siatkowej w celu zapewnienia skutecznej ochrony dna łożyska rzeki w strefie styczności pomiędzy dwiema skrzyniami siatkowymi.
Wyrób według niniejszego wynalazku nadaje się w ten sposób doskonale i jest przystosowany do stosowania w środowisku wodnym do wykonania zabezpieczeń antyerozyjnych dokonywanych pod wodą. To rozwiązanie jest łatwe do realizacji i ma zaletę uwolnienia się od wiązania i zestawiania skrzyń siatkowych pomiędzy sobą, zapewniając jednocześnie dobre zabezpieczenie pomiędzy skrzyniami siatkowymi.
Przedmiot wynalazku w przykładach wykonania uwidoczniono na załączonym rysunku, na którym: fig. 1 przedstawia w widoku perspektywicznym sposób wykonania ulepszonej skrzyni siatkowej z wieloma przedziałami według wynalazku, fig. 2 - typowe użycie dwóch ulepszonych skrzyń siatkowych zestawionych obok siebie i stykających się, fig. 3 - dwie skrzynie siatkowe z fig. 2 odsunięte od siebie na przykład na skutek błędu stosowania albo ruchu zabezpieczenia w czasie użytkowania.
Na rysunku, odnośnikiem 10 oznaczono w całości konstrukcję pojemnika albo osłony według niniejszego wynalazku, na przykład skrzyni siatkowej albo kosza z siatki albo kraty. Ta skrzynia siatkowa 10 ma konstrukcję w postaci równoległościanu, wykonaną korzystnie z siatki metalowej, z przedziałami albo ściankami bocznymi 11, podstawą 12 albo dnem i pokrywą, czyli częścią górną 13. Podstawa 12 ma opaskę 14 na co najmniej dwóch przyległych bokach. Podstawa 12 i jej opaska 14 mają tę samą naturę i są wyposażone na dolnej stronie licowej albo są pokryte siatką budowlaną albo materiałem ochronnym 15 zapobiegającym ucieczce cząstek gruntu w przypadku wystawienia go na działanie prądu. Skrzynia siatkowa 10 jest korzystnie podzielona na przedziały przez pośrednie ścianki albo przegrody 16.
Zgodnie z rozwiązaniem skrzyni siatkowej 10 podstawa 12 i jej opaska 14 są utworzone przez jeden prostokątny arkusz, który ma strukturę o oczkach heksagonalnych, utworzoną korzystnie przez oczka o podwójnym skręceniu z drutu metalowego pokrytego stopem cynku i aluminium, znanym pod nazwą handlową GALFAN®, i plastyfikowanym na przykład powłoką z PCW albo podobnego materiału. Opaska 14 tworzy jeden i ten sam element z podstawą 12 skrzyni siatkowej. Ponieważ opaska 14 ciągnie się na co najmniej dwóch przyległych bokach skrzyni siatkowej, to istnieją obrzeża prawe i obrzeża lewe w zależności od układów konstrukcyjnych na budowie. Wszystkie ścianki boczne 11 i pośrednie 16 są wykonane korzystnie z siatki o podwójnym skręceniu i montuje się je z podstawą 12 skrzyni siatkowej, jeżeli mają one być wykonywane korzystnie w zakładzie przemysłowym.
Skrzynię siatkową 10 można wykonywać także przynajmniej częściowo drogą składania tylko z jednego arkusza siatki, tworząc podstawę 12 razem z jej opaską 14 i dwoma bokami przeciwnymi względem opaski 14. W takim przypadku dwie ścianki boczne 11 przylegające do opaski 14 są montowane w zakładzie produkcyjnym drogą spinania albo podobnego sposobu wytwarzania.
Pokrywa, czyli część górna 13, niezależna od konstrukcji podstawy 12 i od ścianek bocznych 11 i pośrednich 16, jest wykonana korzystnie z jednego arkusza siatki. W przypadku dużych prostoliniowych odcinków będzie ona mogła być zastąpiona przez zwój siatki, która ma te same oczka i te same cechy charakterystyczne, jak siatka tworząca podstawę i ścianki skrzyni siatkowej.
Siatkę budowlaną 15 umieszcza się na całości pod opaską 14 i częściowo w obrzeżu pod podstawą 12, przy czym tę operację można przeprowadzić korzystnie w zakładzie produkcyjnym drogą spinania mechanicznego.
Skrzynie siatkowe albo kosze 10 napełnia się zgodnie z regułami techniki w taki sposób, aby zapewnić jednorodne wypełnienie i ograniczyć do maksimum pustki. Skrzynie siatkowe z wieloma przedziałami można napełniać w różny sposób, umożliwiając w ten sposób wykonanie drogą zaginania, zakładania albo umieszczania krzywizn obok siebie.
PL 205 225 B1
Brzegi, skarpy albo łożyska rzeki, nadające się do zabezpieczenie za pomocą skrzyń siatkowych z opaską według niniejszego wynalazku, są uprzednio oczyszczane, ponownie profilowane i wyrównywane w celu usunię cia wszelkich zagłębień albo nierównoś ci, ś cię tych gałęzi, pniaków i innych elementów. W danym przypadku, w celu zachowania równości wysokoś ci zabudowy, można by przystąpić do miejscowych przemieszczeń gruntu w strefach zbyt zagłębionych.
W przypadku robót w obecności wody, skrzynie siatkowe 10 montuje się, wypełnia i zamyka na ziemi na przewidzianym w związku z tym placu do prefabrykacji. W drugim etapie skrzynie siatkowe 10 transportuje się i przygotowuje do zainstalowania na swoim ostatecznym miejscu, przy czym dokłada się także szczególnych starań w kierunku wyrównania opasek 14 na gruncie bez uszkodzenia siatki budowlanej 15 znajdującej się na dolnej powierzchni licowej. W celu uniknięcia unoszenia i porywania drobnego materiału pod skrzyniami siatkowymi 10 na skutek resztkowych naprężeń hydraulicznych, pomiędzy gruntem i skrzynią siatkową 10 umieszcza się włókninowy filtr z siatki budowlanej znanego rodzaju albo produkowany w inny sposób i pełniący tę samą funkcję. Tę siatkę budowlaną instaluje się w koszu przed wypełnieniem, które prowadzi się za pomocą określonych uprzednio materiałów, a następnie drogą ręcznego powierzchniowego rozmieszczenie wykończenia.
Po zakończeniu wypełniania skrzyń siatkowych 10 wolne krawędzie pokrywy dopasowuje się i umieszcza nad krawędziami odpowiednich skrzyń siatkowych. W celu przymocowania pokryw przystępuje się początkowo do spinania brzegów obwodów (ze szczególną starannością w przypadku narożników), a na koniec przegród.
Na koniec skrzynie siatkowe 10 transportuje się do miejsca ich przeznaczenia za pomocą odpowiednich środków, które powinny być pomyślane w taki sposób, aby manipulacja skrzyniami siatkowymi nie powodowała albo powodowała tylko nieznaczne odkształcenia konstrukcji oraz aby każda skrzynia siatkowa była podnoszona w kilku punktach bez ryzyka uszkodzenia drutów albo zwiększonego nakładu robocizny przy drutach metalowych. Wypełniona konstrukcja będzie mogła być przemieszczana na przykład za pomocą belki do podnoszenia ciężarów albo innego znanego środka manipulacyjnego przyczepianego do urządzenia dźwigniowego typu pasów albo innego urządzenia podejmującego w sposób rozłożony siły w stanie obciążenia skrzyni siatkowej.
Na koniec skrzynie siatkowe 10 umieszcza się na swoim miejscu obok siebie w środowisku podwodnym w taki sposób, aby przestrzenie pomiędzy każdą skrzynią siatkową 10 były jak najbardziej ograniczone na swoim ostatecznym miejscu przeznaczenia, przy czym należy upewnić się o pokryciu opaski 14 każdej skrzyni siatkowej 10 przez kosz skrzyni sąsiedniej, jak przedstawiono na fig. 2.
Gdy prąd będzie odsuwać od siebie dwie sąsiednie skrzynie siatkowe 10, to odkryta pomiędzy nimi strefa 17 (patrz fig. 3) pozostaje nadal zabezpieczona przez opaskę 14, zapobiegając erozji łożyska rzeki pod siatkami budowlanymi 15. W takiej sytuacji zabezpieczenie przeciw-erozyjne pomiędzy skrzyniami siatkowymi jest zapewnione przez opaskę.
Oczywiście specjalista w tej dziedzinie może wprowadzić różne modyfikacje i zmiany do urządzenia, które zostało opisane tylko tytułem nieograniczającego przykładu bez odchodzenia od zakresu wynalazku.

Claims (11)

1. Konstrukcja pojemnika z siatki albo kraty, przeznaczona do stosowania, w celu zabezpieczenia przed erozją, na placu budowy, na którym konstrukcja będzie wypełniana skałą płonną albo innym materiałem budowlanym, zawierająca ścianki boczne, część górną albo pokrywę i podstawę, która ma przedłużającą opaskę, znamienna tym, że opaska (14) ciągnie się na co najmniej dwóch sąsiednich blokach podstawy (12).
2. Konstrukcja według zastrz. 1, znamienna tym, że opaska (14) ma tę samą naturę, co i konstrukcja pojemnika.
3. Konstrukcja według zastrz. 1, znamienna tym, że wymieniona konstrukcja jest konstrukcją metalową albo syntetyczną.
4. Konstrukcja według zastrz. 1, znamienna tym, że ścianki boczne (11), część górna (13) i podstawa (12), poza opaską (14), tworzą równoległościan lub kosz skrzyni siatkowej.
5. Konstrukcja według zastrz. 1 albo 2, albo 3, albo 4, znamienna tym, że wewnętrzna objętość konstrukcji jest podzielona na przedziały przez ścianki pośrednie albo przegrody (16).
PL 205 225 B1
6. Konstrukcja według zastrz. 1, znamienna tym, że przynajmniej pod opaską (14) albo na opasce (14) konstrukcja zawiera materiał podłożowy (15) w celu uniknięcia porywania zabezpieczonych niżej cząstek gruntu w przypadku ich wystawienia na działanie szybkich prądów.
7. Sposób wytwarzania bloku konstrukcyjnego na placu budowy, znamienny tym, że na plac budowy dostarcza się konstrukcję pojemnika określoną jednym z zastrz. 1 do 6, w postaci złożonej, następnie montuje się tę konstrukcję pojemnika na placu budowy i wypełnia się tę konstrukcję stałym materiałem.
8. Sposób według zastrz. 7, znamienny tym, że stały materiał utrzymuje się w konstrukcji za pomocą oczek siatki albo krat osłony.
9. Sposób według zastrz. 7, znamienny tym, że materiał podłożowy stosuje się do konstrukcji po jej montażu na placu budowy, przy czym stały materiał utrzymuje się w konstrukcji za pomocą materiału podłożowego.
10. Sposób według zastrz. 7, znamienny tym, że wymieniony materiał wypełnienia wybiera się spośród piasku, tłucznia, kruszywa, betonu, skał płonnych, kamieni, gliny, itp. albo ich mieszaniny.
11. Sposób według zastrz. 7, znamienny tym, że po napełnieniu co najmniej dwóch różnych konstrukcji (10) wymienione co najmniej dwie konstrukcje (10) umieszcza się obok siebie na miejscu ich przeznaczenia, przy czym opaskę (14) jednej z tych dwóch konstrukcji (10) na ich ostatecznym miejscu pokrywa się przynajmniej częściowo przez przynajmniej część sąsiedniej konstrukcji (10).
PL369198A 2001-11-02 2002-10-31 Konstrukcja pojemnika z siatki albo kraty i sposób wytwarzania bloku konstrukcyjnego PL205225B1 (pl)

Applications Claiming Priority (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
EP01830682A EP1308562B1 (fr) 2001-11-02 2001-11-02 Structure de conteneur en grillage ou treillis pour la protection contre l'érosion

Publications (2)

Publication Number Publication Date
PL369198A1 PL369198A1 (pl) 2005-04-18
PL205225B1 true PL205225B1 (pl) 2010-03-31

Family

ID=8184758

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
PL369198A PL205225B1 (pl) 2001-11-02 2002-10-31 Konstrukcja pojemnika z siatki albo kraty i sposób wytwarzania bloku konstrukcyjnego

Country Status (12)

Country Link
EP (1) EP1308562B1 (pl)
AT (1) ATE304083T1 (pl)
CZ (1) CZ299052B6 (pl)
DE (1) DE60113279T2 (pl)
DK (1) DK1308562T3 (pl)
HR (1) HRP20040491B1 (pl)
HU (1) HUP0402011A2 (pl)
IL (2) IL161694A0 (pl)
NO (1) NO20042241L (pl)
PL (1) PL205225B1 (pl)
SK (1) SK286526B6 (pl)
WO (1) WO2003038196A1 (pl)

Families Citing this family (9)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
KR100629155B1 (ko) * 2006-04-18 2006-09-27 최규범 사각형 돌망태
EP2343415A3 (en) 2006-09-25 2013-04-10 J.&S. Franklin Ltd. Cellular confinement systems
US9453322B2 (en) 2006-09-25 2016-09-27 J & S Franklin, Ltd. Cellular confinement systems
GB0804487D0 (en) 2008-03-11 2008-04-16 Terram Ltd Cellular structures
GB2493007B (en) 2011-07-21 2017-08-30 Fiberweb Holdings Ltd Confinement structures for particulate fill materials
EP4150162A1 (en) 2020-05-14 2023-03-22 Shore Defence Limited Improvements in and relating to erosion prevention
GB2594985B (en) * 2020-05-14 2022-05-18 Shore Defence Ltd Improvements in and relating to erosion prevention
US20240271380A1 (en) 2021-05-07 2024-08-15 Shore Defence Limited Improvements in and relating to ground stabilisation
IT202200003050A1 (it) 2022-02-18 2023-08-18 Maccaferri Off Spa Elemento di rinforzo per la realizzazione di strutture di rivestimento, contenimento ed armatura di terreni, in particolare per la realizzazione di muri di sostegno

Family Cites Families (7)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
DE2320801A1 (de) * 1973-04-25 1974-11-14 Georg Frhr Von Waldenfels Einschlaemmbare drahtgewebeverbundmatte zum schutz und zur sicherung des gruenverbaus gegen ausspuelungen und unterspuelungen im hochwassergefaehrdeten gebiet
FR2441685B1 (fr) * 1978-11-14 1985-12-13 Vignon Jean Francois Materiau textile alveolaire permettant de consolider et assainir les sols pour travaux publics ou autres
CA1102146A (en) * 1978-12-15 1981-06-02 Gerard E. Jarlan Flow-guiding monolithic blocks for marine structures
IT207068Z2 (it) * 1985-12-17 1987-11-23 Maccaferri Spa Off Gabbione del tipo a materasso per realizzare strutture protettive di rivestimento da applicarsi alle superifici di terreni soggetti a erosione
IT1238432B (it) * 1990-01-19 1993-07-26 Procedimento atto alla realizzazione di strutture di contenimento di terreni mediante elementi con reti a doppia torsione.
IT232069Y1 (it) * 1994-09-19 1999-08-16 Maccaferri Spa Off Struttura multicellulare ripiegabile per opere di pronto intervento
IT1274366B (it) * 1995-03-27 1997-07-17 Valsella Meccanotecnica Spa Sistema di protezione a rapida messa in opera

Also Published As

Publication number Publication date
CZ299052B6 (cs) 2008-04-09
NO20042241L (no) 2004-08-02
HRP20040491A2 (en) 2004-10-31
DK1308562T3 (da) 2006-01-16
SK2142004A3 (sk) 2005-08-04
HUP0402011A2 (hu) 2005-03-29
EP1308562B1 (fr) 2005-09-07
IL161694A (en) 2009-07-20
PL369198A1 (pl) 2005-04-18
WO2003038196A1 (fr) 2003-05-08
HRP20040491B1 (en) 2006-03-31
EP1308562A1 (fr) 2003-05-07
DE60113279T2 (de) 2006-07-06
IL161694A0 (en) 2004-09-27
CZ2004571A3 (cs) 2004-09-15
DE60113279D1 (de) 2005-10-13
SK286526B6 (sk) 2008-12-05
ATE304083T1 (de) 2005-09-15

Similar Documents

Publication Publication Date Title
PL205225B1 (pl) Konstrukcja pojemnika z siatki albo kraty i sposób wytwarzania bloku konstrukcyjnego
CN101550700A (zh) 混凝土浇铸生态护坡模板
JP2022121077A (ja) 洗掘防止構造体
JP6128726B2 (ja) 防波堤
CN201362854Y (zh) 纵横网格混凝土浇铸生态护坡模板
US10787781B2 (en) Marine and river protection system and method of supporting coastal structures
CA3019884C (en) Device for protecting against the scouring of granular fillings submerged in gravity structures
KR101860911B1 (ko) 친환경 거북형 돌망태의 제조 및 그 시공방법.
JP6923282B2 (ja) 捨石構造物及びその築造方法
JP7368279B2 (ja) 捨石構造物及びその築造方法
JP3693613B2 (ja) 保護用マット
JP7141157B1 (ja) 法面形成用ブロック及び法面構造及び治水構造
JP5763005B2 (ja) 土木用包装体の施工方法
KR102411918B1 (ko) 콘크리트 블록 대체용 단일 셀 케이슨 및 그를 이용한 항만구조물 시공법
KR102626497B1 (ko) 토사 제거가 가능한 사방댐
CN218060205U (zh) 一种快速施工的阶梯型柔性消能结构
JP4416909B2 (ja) 法面保護工
JP2500358B2 (ja) 護岸ブロック及び護岸構造物
JPH0657723A (ja) 地表を被う構造物を形成するための要素部材、及びその作成方法
JPH0320352Y2 (pl)
KR20160109831A (ko) 법면 보강구조 및 법면 보강구조 시공방법
EP3633108A1 (en) Assembly of concrete blocks for covering a dyke
JPS6017888B2 (ja) 格子状消波敷設材とそれを使用した消波構築物
JP2579301Y2 (ja) マットレス型土嚢、仕切で分割された複数の区分室を有する容器
JPH09328732A (ja) 消波敷設体とそれを使用した消波構造物

Legal Events

Date Code Title Description
LAPS Decisions on the lapse of the protection rights

Effective date: 20101031