PL203333B1 - Wylewka - Google Patents

Wylewka

Info

Publication number
PL203333B1
PL203333B1 PL377402A PL37740204A PL203333B1 PL 203333 B1 PL203333 B1 PL 203333B1 PL 377402 A PL377402 A PL 377402A PL 37740204 A PL37740204 A PL 37740204A PL 203333 B1 PL203333 B1 PL 203333B1
Authority
PL
Poland
Prior art keywords
section
pourer
spout
free end
bottle
Prior art date
Application number
PL377402A
Other languages
English (en)
Other versions
PL377402A1 (pl
Inventor
Patrick Lambertus Kerkhof
Eelco Jan Gerardus Witteveen
Arnoldus Willem Zweekhorst
Original Assignee
Vacu Vin Innovations Ltd
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Application filed by Vacu Vin Innovations Ltd filed Critical Vacu Vin Innovations Ltd
Publication of PL377402A1 publication Critical patent/PL377402A1/pl
Publication of PL203333B1 publication Critical patent/PL203333B1/pl

Links

Classifications

    • BPERFORMING OPERATIONS; TRANSPORTING
    • B65CONVEYING; PACKING; STORING; HANDLING THIN OR FILAMENTARY MATERIAL
    • B65DCONTAINERS FOR STORAGE OR TRANSPORT OF ARTICLES OR MATERIALS, e.g. BAGS, BARRELS, BOTTLES, BOXES, CANS, CARTONS, CRATES, DRUMS, JARS, TANKS, HOPPERS, FORWARDING CONTAINERS; ACCESSORIES, CLOSURES, OR FITTINGS THEREFOR; PACKAGING ELEMENTS; PACKAGES
    • B65D23/00Details of bottles or jars not otherwise provided for
    • B65D23/06Integral drip catchers or drip-preventing means
    • B65D23/065Loose or loosely-attached drip catchers or drip preventing means

Landscapes

  • Engineering & Computer Science (AREA)
  • Mechanical Engineering (AREA)
  • Closures For Containers (AREA)
  • Details Of Rigid Or Semi-Rigid Containers (AREA)
  • Filling Of Jars Or Cans And Processes For Cleaning And Sealing Jars (AREA)
  • Containers Having Bodies Formed In One Piece (AREA)
  • Toys (AREA)

Description

Opis wynalazku
Niniejszy wynalazek odnosi się do wylewki, zawierającej podłużny korpus w kształcie rękawa, posiadający w jednym końcu konstrukcję ułatwiającą umieszczenie w otworze wylewowym pojemnika z pasowaniem wciskanym, a w przeciwnym końcu posiadający konstrukcję kolektora kropel p łynu, przy czym w tym drugim końcu jest usytuowana sekcja spustowa, wolny koniec wspomnianej sekcji spustowej, w pozycji spustowej, wystaje dalej niż wolny koniec kolektora, zaś między wspomnianym kolektorem a wspomnianą sekcją spustową znajduje się kanał zbiorczy, mający sekcję poprzeczną, rozciągającą się poprzecznie do wzdłużnej osi podłużnego korpusu i przechodzącą z każdej strony w sekcję wzdłużną.
Wylewka tego typu jest opisana w FR 622 696 i FR 559 597. W obu przypadkach wylewka jest dostosowana do zamocowania na szyjce butelki. Chociaż niniejszy wynalazek również odnosi się do wylewki mocowanej do szyjki butelki, należy zauważyć, że niniejsza wylewka może być używana również z dowolnym innym pojemnikiem, który ma konstrukcję do wylewania, na przykład z dzbankiem do kawy lub herbaty.
W konstrukcji wedł ug wspomnianych powyż ej publikacji, wokół sekcji spustowej jest usytuowany kanał, mający w zasadzie kształt pierścienia. Pierścień ten jest nieco pochylony w stosunku do wzdłużnej osi wylewki i w najniższym punkcie łączy się z sekcją w kształcie rękawa. Kiedy butelka jest stawiana pionowo, wszelkie krople spływają pierścieniowym/kołowym kanałem w kierunku jego najniższego punktu, gdzie wpływają do sekcji w kształcie rękawa, a następnie ponownie do butelki. Stwierdzono, że nie można zagwarantować, że przy wszystkich okolicznościach taki przepływ powrotny następuje w sposób optymalny. W szczególności obserwowano rozlewanie płynu, kiedy butelka była gwałtownie ustawiana pionowo.
Celem niniejszego wynalazku jest dostarczenie wylewki, przy pomocy której można lepiej kontrolować przepływ powrotny zgromadzonych kropel do wnętrza pojemnika.
Cel ten jest zrealizowany w wylewce opisanej powyżej w ten sposób, że sekcja wzdłużna kanału zbiorczego otwiera się do korpusu w kształcie rękawa.
Według wynalazku, kanał nie ma konstrukcji pierścienia mającego pochylenie względem wzdłużnej osi wylewki. Według niniejszego wynalazku kanał ten zawiera sekcję poprzeczną, w której, w szczególnoś ci, początkowo gromadzą się wszelkie krople płynu. Z każdym bokiem sekcji poprzecznej sąsiadują sekcje wzdłużne. Sekcje wzdłużne biegną w zasadzie równolegle do wzdłużnej osi wylewki. Odnosi się to w szczególności do końcowej części sekcji wzdłużnej, która otwiera się do wnętrza części w kształcie rękawa, w zasadzie równoległej do wzdłużnej osi wylewki. W ten sposób jest zrealizowany dobrze skanalizowany przepływ kropel płynu z powrotem do pojemnika i przepływ nie musi zmieniać kierunku w miejscu przejścia od kanału do części w kształcie rękawa, jak jest to konieczne w dotychczasowych rozwiązaniach.
Według korzystnego przykładu wykonania wynalazku, kolektor i sekcja spustowa są wykonane z jednego materiału, a w szczególnoś ci z tworzywa sztucznego.
Kanał według niniejszego wynalazku korzystnie ma przekrój poprzeczny, który stopniowo maleje od miejsca gromadzenia kropel, to jest od sekcji poprzecznej, do końca sekcji wzdłużnej. Według korzystnego przykładu wykonania wynalazku, zmniejszenie przekroju jest osiągane w ten sposób, że uniesiona krawędź sekcji spustowej, która wystaje poza kolektor, staje się coraz bardziej płytsza.
Według korzystnego przykładu wykonania wynalazku zewnętrzna część drugiego wolnego zakończenia jest pod kątem do wzdłużnej osi wylewki, przy czym jest to kąt dodatni. Oznacza to, że kropla na szczycie drugiego wolnego zakończenia nie może znaleźć się pod nim, kiedy butelka jest w pozycji poziomej. Daje to dodatkową gwarancję, że krople nie będą płynęły z powrotem przez wolny koniec sekcji spustowej po jej zewnętrznej powierzchni, kiedy butelka wyposażona w wylewkę według wynalazku jest przestawiana z pozycji poziomej w pozycję pionową.
Według innego wariantu niniejszego wynalazku poprawione jest uszczelnienie między wylewka a butelką . Ponadto przewidziano moż liwość uż ywania butelek z otworami o róż nych rozmiarach. Znane są ogólnie konstrukcje zapewniające mocowanie w szyjkach butelek o różnych średnicach otworów. Na przykład, według europejskiego zgłoszenia 870 694 wylewka jest wyposażona w pobliżu końca zatrzaskowego w pewną liczbę szczelin, biegnących we wzdłużnym kierunku (w kierunku wzdłużnej osi butelki). Jednakże, ponieważ zewnętrzne części różnych butelek, a w szczególności szyjki butelek znacznie się różnią, w efekcie urządzenie można stosować tylko w odniesieniu do ograniczonej liczby standardowych butelek.
PL 203 333 B1
Innym celem niniejszego wynalazku jest dostarczenie wylewki, która zapewnia dobre uszczelnienie między wylewka a butelką, a ponadto może być stosowana w odniesieniu do różnych typów butelek.
Ten cel został zrealizowany dzięki opisanemu powyżej urządzeniu w ten sposób, że drugi koniec wspomnianego korpusu rurowego ma część pierścieniową, wyposażoną w rozszczepienie, biegnące w kierunku wzdłużnym wspomnianego korpusu przez całą jego długość, przy czym część pierścieniowa jest wykonana z materiału sprężystego.
Według tego przykładu wykonania niniejszego wynalazku, wylewka, a w szczególności jej środki zatrzaskowe, jest umieszczana we wnętrzu butelki. Stwierdzono, że wnętrze szyjki butelki różni się znacznie mniej niż zewnętrzne szyjki butelki w wielu typach butelek.
Ponadto, według wynalazku proponuje się wyposażenie korpusu spustowego w rozszczepienie, które biegnie przez całą jego długość. W efekcie jest możliwe uzyskanie znacznej siły sprężystej w stosunkowo szerokim zakresie ś rednic tak, ż e zagwarantowane jest uszczelnienie mię dzy wylewka a wnę trzem szyjki butelki.
Rozszczepienie to jest wykonywane tak, że fragmenty wylewki zakrywają jeden drugiego i przesuwają się jeden po drugim po przyłożeniu siły zaciskającej.
Według korzystnej odmiany wynalazku, rozszczepienie stanowi szczelinę, która w stanie spoczynkowym obejmuje przynajmniej 20 stopni obwodu. Inaczej mówiąc, wylewka według wynalazku nie jest rurą zamkniętą jak pierścień, ale stanowi część rury.
Stwierdzono, że optymalne zatrzaśnięcie w butelkach można uzyskać, kiedy zewnętrzna średnica części zatrzaskowej, inaczej mówiąc, sekcji, która jest wkładana do butelki, jest równa przynajmniej średnicy otworu największej butelki, w której jest stosowana (w przybliżeniu 20 mm). Przy takich rozmiarach można zamontować wylewkę w zasadzie we wszystkich znanych butelkach.
Ten przykład wykonania opisanego powyżej niniejszego wynalazku, który odnosi się do zatrzaskiwania wylewki w butelce, może być, oczywiście, używany niezależnie od wcześniej opisanej konstrukcji, zawierającej pierwsze i drugie zakończenie i zastrzegane są również prawa do przykładów wykonania z wolnymi zakończeniami o innej konstrukcji i z opisanym powyżej mechanizmem zatrzaskiwania/uszczelniania.
Opisana powyżej wylewka może być wytwarzana z dowolnego materiału w dowolny sposób znany w danej dziedzinie. Jednakże wylewka korzystnie jest wykonywana z tworzywa sztucznego, które jest wytwarzane przez formowanie wtryskowe. Jako przykład takiego tworzywa sztucznego można wymienić całkowicie przezroczysty materiał, na przykład poliwęglan. Przy wylewaniu płynów, w których mogą wystę pować ciała stałe lub inne niewłaściwe składniki, można dzięki temu łatwo wykryć takie produkty podczas wylewania. Jako przykład można wymienić osad w winie.
Wynalazek zostanie wyjaśniony dokładniej w odniesieniu do ilustracyjnego przykładu wykonania, pokazanego na rysunku, na którym:
figura 1 przedstawia widok perspektywiczny wylewki według niniejszego wynalazku; figura 2 przedstawia wylewkę według niniejszego wynalazku zamocowaną w butelce, zaś figura 2a pokazuje jej szczegóły, figura 3 pokazuje inny widok wylewki, figura 4 przedstawia szczegół z fig. 3 w przekroju poprzecznym, zaś figura 5 przedstawia przekrój poprzeczny odmiany wylewki według wynalazku.
Na figurze 1 wylewka według niniejszego wynalazku jest wskazywana ogólnie przez 1. Wylewka zawiera sekcję spustową 2 na jednym końcu 15 i sekcję zatrzaskową 3 na drugim końcu. Sekcja zatrzaskowa 3 jest skonstruowana tak, że może być mocowana we wnętrzu szyjki 11 butelki 10. Sekcja zatrzaskowa jest wyposażona w żebra 4, które biegną wokół (części) obwodu. Na fig. 1 można zauważyć, że wylewka jest w zasadzie rurowym korpusem, wyposażonym we wzdłużną szczelinę 6. Oś wzdłużna jest wskazywana przez 7.
Wylewka zawiera sprężyście odkształcane tworzywo sztuczne. Obecność szczeliny pozwala ściskać wylewkę w celu wprowadzenia do szyjki butelki. W stanie nie ściśniętym zewnętrzna średnica sekcji zatrzaskowej 13 jest równa w przybliżeniu 20 mm.
Cylindryczny korpus nie jest całkowicie cylindryczny w pozycji nie ściśniętej, ale do pewnego stopnia rozchyla się od sekcji zatrzaskowej 3 do sekcji spustowej 2. Jako przykład można wymienić kąt równy w przybliżeniu 7° w stosunku do wzdłużnej osi 7. W ten sposób można uzyskać optymalne zatrzaśnięcie.
PL 203 333 B1
Sekcja zatrzaskowa 3 kończy się wypustem 5 i od wypustu 5 krawędź 8 sekcji zatrzaskowej 3 biegnie spiralnie względem wzdłużnej osi 7. W korzystnym przykładzie wykonania odległość od wypustu 5 do żeber 4 jest równa w przybliżeniu 15 mm.
Stosowanie wylewki według wynalazku, zamocowanej w butelce 10 z szyjką 11, jest pokazane na fig. 2. Inne szczegóły można zobaczyć na fig. 3. Na tej ostatniej figurze szyjka 11 jest pokazana w powiększonej skali w przekroju. Można zauważyć, że zwiększenie 12 średnicy jest usytuowane w pobliżu wolnego końca szyjki 11. Wylewka według niniejszego wynalazku jest tak skonstruowana, że podczas wkładania sięga do rejonu zwiększenia średnicy. W szczególności, boczne żebro 4 jest wkładane do wnętrza rejonu w celu zapewnienia optymalnego uszczelnienia. Dzięki stożkowej konstrukcji, w pobliżu wypustu 5 wylewka 1 jest nieco odsunięta od szyjki butelki, inaczej mówiąc, nie styka się z szyjką butelki w tym miejscu. W wyniku tego, przy wylewaniu (łagodnym), cięższy materiał, na przykład osad lub inny stały materiał, przesunie się w przestrzeń między częścią 5 a szyjką butelki 11 i po wylaniu płynu zsunie się z powrotem do butelki wzdłuż ścianki butelki.
Wkładanie wylewki 1 według niniejszego wynalazku do butelki jest stosunkowo łatwe. Wypust 5 jest wkładany do szyjki butelki i przez popychanie wylewki wzdłuż wzdłużnej osi 7 w kierunku wzdłużnym butelki, wylewka jest jakby automatycznie wkładana do wnętrza butelki. Podczas tej operacji użytkownik wyraźnie wyczuwa umieszczenie żebra 4 w sekcji 12 szyjki o zwiększonej średnicy. Dzięki obecności szczeliny między zakończeniami wylewki i w wyniku tego, że wylewka jest, ponadto, korzystnie wykonana z materiału przezroczystego, użytkownik może obserwować szczególnie dokładnie przepływ napoju z butelki, dzięki czemu nalewanie jest optymalne.
Szczegóły sekcji spustowej 2 i kolektora pod nią można zobaczyć również na fig. 3 i 4. Jest podwójna krawędź spustowa, wskazywana przez 12. Składa się ona z pierwszego wolnego zakończenia 9 i drugiego wolnego zakończenia 13. Oba są ostre, to jest maksymalnie przeciwdziałają tworzeniu się kropel. W pozycji wylewania, pierwsze wolne zakończenie 9 wystaje dalej niż drugie wolne zakończenie 13. Między zakończeniami pierwszym i drugim znajduje się kanał 14. Kanał ten ma sekcję poprzeczną 19, która biegnie w zasadzie prostopadle do wzdłużnej osi 7 wylewki. Sekcja poprzeczna stopniowo przechodzi z każdego boku w dwa wzdłużne kanały 18, które, z kolei, łączą się z wnętrzem wylewki. W miejscu tego połączenia kanały są w zasadzie równoległe do osi wzdłużnej 7. Wszelkie krople najpierw muszą minąć pierwsze wolne zakończenie 9, a następnie osiągnąć, podczas wylewania, rejon między pierwszym wolnym zakończeniem 9 a drugim wolnym zakończeniem 13 w poprzecznym przekroju kanału 4. Kiedy butelka jest ponownie ustawiana pionowo, takie krople płyną z sekcji poprzecznej do sekcji wzdłużnej 18 kanału 14 z powrotem do butelki, w wyniku czego w sposób maksymalny zapobiega się rozlewaniu płynu. Ponieważ kanał 14 zmniejsza się w kierunku do dołu (fig. 2 i 3), wszelkie krople są ściągane do dołu w wyniku działania sił włoskowatych. To zmniejszenie rozmiarów jest osiągane w ten sposób, że wysokość uniesionej krawędzi sekcji spustowej coraz bardziej maleje od wolnego zakończenia 9 do wnętrza wylewki. Kształt kanału jest pokazany szczegółowo na fig. 2a.
W celu umożliwienia uzyskania optymalnego nalewania, pierwsze wolne zakończenie 9 jest korzystnie wykonane tak, że wystaje dalej niż drugie wolne zakończenie 13. Odnosi się to, oczywiście, do pozycji wylewania. W ten sposób możliwe jest dokładne nalewanie i drugie wolne zakończenie nie stanowi przeszkody podczas nalewania.
W odniesieniu do butelki, wylewka jest rozchylona stosunkowo szeroko w kierunku sekcji spustowej 2. Dzięki temu można uzyskać dokładnie kontrolowane nalewanie, zaś po nalaniu można obrócić nieco butelkę, żeby zapobiec rozlaniu płynu.
Na figurze 4 narysowano linię równoległą do osi 7. Linia ta została wykonana tak, że przecina punkt 13. Kąt α według niniejszego wynalazku jest zawsze dodatni. Oznacza to, że kiedy butelka lub wylewka są w pozycji poziomej, krople usytuowane na szczycie części 13 nigdy nie dotrą do rejonu pod częścią 13 (jak widać na fig. 4). Zatem, kiedy butelka jest przekręcana ponownie z pozycji poziomej do pozycji pionowej, cały płyn, który wypłynął, spłynie ponownie wyłącznie kanałem 14, a nie po zewnętrznej powierzchni wylewki.
Należy rozumieć, że opisana powyżej krawędź spustowa może być stosowana w dowolnej wylewce według aktualnego stanu techniki.
Materiał wylewki może być dowolnym znanym materiałem według aktualnego stanu techniki. Korzystnie jednak wylewka jest wykonana z materiału, który jest repelentem w stosunku do wylewanej substancji, na przykład wina. Dzięki temu będzie zatrzymywał minimalne ilości płynu. Można to dodatkowo ulepszyć przez wykonanie maksymalnie gładkiej powierzchni stykającej się z napojem.
PL 203 333 B1
Inna odmiana wynalazku, wskazywana w całości przez 21, jest pokazana na fig. 5. Odmiana ta w zasadzie odpowiada konstrukcji pokazanej na poprzednich figurach, to jest zawiera sekcję spustową 22 i sekcję zatrzaskową 23.
Zamiast opisanych powyżej żeber, sekcja zatrzaskowa jest wyposażona w rowek 24, w którym można przymocować pierścieniowy pasek materiału elastomerowego 25. Mocowanie to można zrealizować po wykonaniu wylewki 21, ale można również formować wtryskowo jednocześnie twarde tworzywo sztuczne na wylewkę i materiał elastomerowy na pasek 25. Wolne zakończenia wylewki są wskazywane przez 29, podczas gdy 35 wskazuje zakończenie do wylewania/gromadzenia kropel.
W przypadku tej konstrukcji wylewka jest również rozszczepiona, to jest nie rozciąga się wokół całego obwodu. Pasek 25 jest uformowany odpowiednio do potrzeb.
Na figurze 5 można zauważyć, że pasek 25 opiera się o górną część butelki tak, że można zagwarantować dobre uszczelnienie we wszystkich przypadkach. W wyniku odkształcenia materiału elastomerowego po włożeniu do butelki, uzyskiwane jest zarówno zatrzaśnięcie, jak i uszczelnienie. Dzięki obecności wspomnianej wcześniej otwartej sekcji 26 można uzyskać optymalne pasowanie w szerokim zakresie średnic otworów butelek.
Chociaż wynalazek został opisany powyżej w odniesieniu do korzystnego przykładu wykonania, należy rozumieć, że liczne modyfikacje mogą zostać wprowadzone w ramach zakresu ochrony, określonego w dołączonych zastrzeżeniach.
Na przykład można wykonać mniejszą szczelinę 6 lub pominąć ją całkowicie i w tym przypadku sekcje ścianki będą przekrywały jedna drugą. Ponadto, wypust do wkładania może być krótszy lub dłuższy. Dodatkowe środki można użyć do ułatwienia przepływu płynu z lub bez wprowadzania powietrza. Te i inne modyfikacje mieszczą się w zakresie dołączonych zastrzeżeń, jak zauważą czytający je specjaliści w danej dziedzinie.

Claims (15)

  1. Zastrzeżenia patentowe
    1. Wylewka (1, 21), zawierająca podłużny korpus w kształcie rękawa, dostosowany w jednym końcu (3, 23) do zatrzaskowego włożenia do konstrukcji ułatwiającej wylewanie płynu z pojemnika i wykonany w drugim końcu (15, 35) jako kolektor kropel płynu, przy czym we wspomnianym drugim końcu usytuowana jest sekcja spustowa (2, 22), przy czym wolne zakończenie (9, 29) wspomnianej sekcji spustowej w pozycji wylewania wystaje dalej niż wolne zakończenie (13) kolektora, przy czym między wspomnianym kolektorem a wspomnianą sekcją spustową jest usytuowany kanał zbiorczy (14), który posiada sekcję poprzeczną (19), biegnącą poprzecznie do wzdłużnej osi (7) wspomnianego podłużnego korpusu i przechodzącą w sekcję wzdłużną (18) z każdego boku, znamienna tym, że wzdłużna sekcja (18) kanału zbiorczego otwiera się do korpusu w kształcie rękawa.
  2. 2. Wylewka według zastrz. 1, znamienna tym, że wspomniany kolektor i sekcja spustowa stanowią jedną część.
  3. 3. Wylewka według jednego z poprzednich zastrzeżeń, znamienna tym, że przekrój poprzeczny wspomnianego kanału stopniowo maleje od wspomnianej sekcji poprzecznej do otworu wspomnianej wzdłużnej sekcji w kształcie rękawa.
  4. 4. Wylewka według zastrz. 3, znamienna tym, że wysokość sekcji spustowej (2, 22), wystającej z sekcji w kształcie rękawa maleje od jej wolnego zakończenia do jednego końca sekcji w kształcie rękawa.
  5. 5. Wylewka według zastrz. 2 lub 4, znamienna tym, że zakończenie drugiej krawędzi (13) jest pod kątem (α) w stosunku do wzdłużnej osi (17) wspomnianej wylewki, przy czym kąt (α) jest dodatni.
  6. 6. Wylewka według jednego z poprzednich zastrzeżeń, znamienna tym, że drugie zakończenie wspomnianego korpusu rurowego ma pierścieniową część wyposażoną w rozszczepienie (6), biegnące w kierunku wzdłużnym wspomnianego korpusu przez całą jego długość, przy czym część pierścieniowa jest wykonana ze sprężystego materiału.
  7. 7. Wylewka według zastrz. 6, znamienna tym, że wspomniane rozszczepienie stanowi szczelinę (6) obejmującą przynajmniej 20 stopni obwodu.
  8. 8. Wylewka według jednego z poprzednich zastrzeżeń w połączeniu z zastrz. 5, znamienna tym, że w stanie nie ściśniętym zewnętrzna średnica części pierścieniowej jest równa w przybliżeniu 20 mm.
    PL 203 333 B1
  9. 9. Wylewka wedł ug jednego z poprzednich zastrzeż e ń w połączeniu z zastrz. 5, znamienna tym, że wspomniana część pierścieniowa jest wyposażona w zewnętrzne żebra (4).
  10. 10. Wylewka według jednego z poprzednich zastrzeżeń w połączeniu z zastrz. 8, znamienna tym, że część pierścieniowa jest wyposażona w pierścień uszczelniający (25).
  11. 11. Urządzenie według dowolnego z poprzednich zastrzeżeń, w połączeniu z zastrz. 5, znamienna tym, że wolne zakończenie części pierścieniowej zawiera wypust (5), wystający w kierunku wzdłużnym.
  12. 12. Wylewka według zastrz. 8, znamienna tym, że wspomniane zakończenie części pierścieniowej biegnie od wspomnianego wypustu spiralnie wzdłuż kierunku wzdłużnego.
  13. 13. Wylewka według jednego z poprzednich zastrzeżeń, w połączeniu z zastrz. 6, znamienna tym, że wspomniana jedna część jest rozchylona za wolnym zakończeniem.
  14. 14. Wylewka według jednego z poprzednich zastrzeżeń, w połączeniu z zastrz. 5, znamienna tym, że wspomniane jedne zakończenie stanowi część koła, przy czym łuk obejmowany przez wspomnianą część koła maleje w kierunku wolnego zakończenia.
  15. 15. Wylewka według jednego z poprzednich zastrzeżeń, znamienna tym, że jest wykonana z tworzywa sztucznego.
PL377402A 2003-01-02 2004-01-05 Wylewka PL203333B1 (pl)

Applications Claiming Priority (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
NL1022297A NL1022297C2 (nl) 2003-01-02 2003-01-02 Uitschenkinrichting.

Publications (2)

Publication Number Publication Date
PL377402A1 PL377402A1 (pl) 2006-02-06
PL203333B1 true PL203333B1 (pl) 2009-09-30

Family

ID=32709976

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
PL377402A PL203333B1 (pl) 2003-01-02 2004-01-05 Wylewka

Country Status (17)

Country Link
US (1) US7407067B2 (pl)
EP (1) EP1583697A2 (pl)
JP (1) JP4272673B2 (pl)
CN (1) CN100336700C (pl)
AU (1) AU2004203718B2 (pl)
BR (1) BRPI0406479A (pl)
CA (1) CA2512510C (pl)
IL (1) IL169498A (pl)
MX (1) MXPA05007269A (pl)
NL (1) NL1022297C2 (pl)
NO (1) NO330484B1 (pl)
NZ (1) NZ541111A (pl)
PL (1) PL203333B1 (pl)
RS (1) RS20050515A (pl)
RU (1) RU2318712C2 (pl)
WO (1) WO2004060752A2 (pl)
ZA (1) ZA200505359B (pl)

Families Citing this family (18)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
NL1032696C1 (nl) * 2006-10-17 2008-04-22 Draisma Ind Vormgeving Druppelvanger en werkwijze.
ES1069947Y (es) * 2009-03-03 2009-10-01 Locair S L Soporte publicitario y dispositivo anti-goteo para botellas de vino y similares
US8944297B2 (en) 2010-10-08 2015-02-03 AGAM Innovations Ltd. Sealable pourer
USD678768S1 (en) 2011-06-16 2013-03-26 AGAM Innovations Ltd. Sealable pourer
US9714123B2 (en) 2010-10-08 2017-07-25 AGAM Innovations Ltd. Dispensing closure
CH704476A1 (de) * 2011-02-15 2012-08-15 Alpla Werke Kunststoffbehälter mit einem Ausgiesser.
ITVI20110238A1 (it) * 2011-09-02 2013-03-03 Antonio Pieriboni Dispositivo salvagoccia perfezionato
EP2917129B1 (en) 2012-11-10 2017-01-04 Kraft Foods Group Brands LLC Container with a removable measuring cap
USD738213S1 (en) 2014-02-18 2015-09-08 AGAM Innovations Ltd. Pourer
EP3107819B1 (en) 2014-03-12 2018-05-09 Colgate-Palmolive Company Package including pouring spout
USD792766S1 (en) 2014-05-15 2017-07-25 AGAM Innovations Ltd. Pourer
CH710688A1 (de) 2015-02-02 2016-08-15 Götschi Rudolf Antitropfvorrichtung.
GB201616494D0 (en) * 2016-09-28 2016-11-09 Quinn John Retractable paint spout for a flowable substance container
US11319124B2 (en) * 2018-03-08 2022-05-03 Purewine Inc. Beverage filtration device
USD945811S1 (en) 2018-12-27 2022-03-15 Grove Collaborative, Inc. Liquid container
US10444049B1 (en) * 2018-12-27 2019-10-15 Grove Collaborative, Inc. Self-dosing measuring cap for a liquid container
USD950310S1 (en) * 2019-12-23 2022-05-03 Poura Ltd. Bottle pourer
KR102349187B1 (ko) * 2021-06-05 2022-01-10 박종승 음료용 친환경 푸어러

Family Cites Families (16)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
US2743844A (en) * 1956-05-01 livingstone
FR559597A (fr) * 1922-12-08 1923-09-18 Ajutage verseur amovible pour bouteilles et récipients analogues
FR622696A (fr) * 1928-07-16 1927-06-03 Bouchon verseur pour récipients à liquides
GB678883A (en) * 1950-07-14 1952-09-10 Alfred George Mill Improvements relating to drip-retaining means for bottles and other containers
US2736447A (en) * 1953-08-31 1956-02-28 Owens Illinois Glass Co Combined sealing ring and pour-out fitment
US2889080A (en) * 1956-02-06 1959-06-02 Livingstone Jay Gould Teapot or the like
FR1198362A (fr) * 1958-07-01 1959-12-07 Verseur pour bouteilles et objets analogues
DE2060993A1 (de) * 1970-12-11 1972-06-15 Ludwig Bieber Doseneinsatz,insbesondere fuer Farb- und Lackdosen
AU3376471A (en) * 1971-09-22 1973-03-29 Kabo Plasticindustri Ab Anti-drop fitment for bottles
JPS6020599Y2 (ja) * 1979-03-09 1985-06-20 固 飯田 注入容器の注入筒
ES2046297T3 (es) * 1988-02-25 1994-02-01 Owens-Illinois Plastic Products Inc. Recipiente de plastico con dispositivo de autodescarga.
US5101993A (en) * 1990-05-10 1992-04-07 Phoenix Closures, Inc. Closure seal
CN2201354Y (zh) * 1994-03-07 1995-06-21 陈兵 贮液容器用导流嘴
CN2215461Y (zh) * 1994-08-25 1995-12-20 沈石 新型液体容器口
DE19714734C1 (de) 1997-04-09 1998-09-10 Thomas Von Roenn Ausgießer
US5941422A (en) * 1998-04-06 1999-08-24 Owens-Brockway Plastic Products Inc. Liquid containing and dispensing package

Also Published As

Publication number Publication date
EP1583697A2 (en) 2005-10-12
RU2005124506A (ru) 2006-02-20
ZA200505359B (en) 2006-09-27
CN100336700C (zh) 2007-09-12
AU2004203718A1 (en) 2004-07-22
RS20050515A (en) 2007-11-15
US7407067B2 (en) 2008-08-05
NO20053563L (no) 2005-08-19
CA2512510A1 (en) 2004-07-22
JP4272673B2 (ja) 2009-06-03
NO330484B1 (no) 2011-04-26
NL1022297C2 (nl) 2004-07-22
WO2004060752A3 (en) 2004-12-02
NZ541111A (en) 2007-11-30
MXPA05007269A (es) 2005-09-30
CA2512510C (en) 2009-12-15
JP2006515551A (ja) 2006-06-01
BRPI0406479A (pt) 2005-12-06
RU2318712C2 (ru) 2008-03-10
CN1753817A (zh) 2006-03-29
PL377402A1 (pl) 2006-02-06
AU2004203718B2 (en) 2007-07-05
WO2004060752A2 (en) 2004-07-22
IL169498A0 (en) 2007-07-04
US20060081649A1 (en) 2006-04-20
IL169498A (en) 2010-05-31
WO2004060752A8 (en) 2005-08-25

Similar Documents

Publication Publication Date Title
PL203333B1 (pl) Wylewka
CA2611309C (en) Non-drip spout closure
US7124907B2 (en) Sippy straw cup
EP0109704B1 (en) Liquid product pouring and measuring package with self draining feature
US20080023502A1 (en) Closure Cap
EP1860037A1 (en) Spout fitting and container
EP1131253B1 (en) Closure device
PL200210B1 (pl) Zamknięcie dozujące otwierane przez przekręcanie posiadające opcjonalną przekłuwaną wkładkę
US20080000923A1 (en) Hinged drain-back cap
EP3543165A1 (en) Connection structure between refill container pouring spout and package container pouring unit
WO2002032776A1 (en) Dispensing closure for a container
US20080210715A1 (en) Spout Fitting Apparatus and Container
EP0014283A1 (en) Container for a fluid and a closure member
WO2004042330A1 (en) A dosing dispensing cap
US6186375B1 (en) Push-pull spout assembly
JP2009029478A (ja) 容器の注出キャップ
US20130032595A1 (en) Drink containers with unremovable closures
JPH0340762Y2 (pl)
KR200261360Y1 (ko) 다기능 병마개
JP5145758B2 (ja) 注出口付き液体容器用キャップ
JPS596740Y2 (ja) 液体容器の注出口装置

Legal Events

Date Code Title Description
LAPS Decisions on the lapse of the protection rights

Effective date: 20120105