PL200323B1 - Listwa wzmacniająca dla elementu nadwozia pojazdu mechanicznego oraz sposób wytwarzania listwy wzmacniającej - Google Patents

Listwa wzmacniająca dla elementu nadwozia pojazdu mechanicznego oraz sposób wytwarzania listwy wzmacniającej

Info

Publication number
PL200323B1
PL200323B1 PL353008A PL35300800A PL200323B1 PL 200323 B1 PL200323 B1 PL 200323B1 PL 353008 A PL353008 A PL 353008A PL 35300800 A PL35300800 A PL 35300800A PL 200323 B1 PL200323 B1 PL 200323B1
Authority
PL
Poland
Prior art keywords
sections
section
upper horizontal
portions
horizontal
Prior art date
Application number
PL353008A
Other languages
English (en)
Other versions
PL353008A1 (pl
Inventor
Pietro Passone
Original Assignee
E M A R C Spa Engineering Macc
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Application filed by E M A R C Spa Engineering Macc filed Critical E M A R C Spa Engineering Macc
Publication of PL353008A1 publication Critical patent/PL353008A1/pl
Publication of PL200323B1 publication Critical patent/PL200323B1/pl

Links

Classifications

    • BPERFORMING OPERATIONS; TRANSPORTING
    • B60VEHICLES IN GENERAL
    • B60JWINDOWS, WINDSCREENS, NON-FIXED ROOFS, DOORS, OR SIMILAR DEVICES FOR VEHICLES; REMOVABLE EXTERNAL PROTECTIVE COVERINGS SPECIALLY ADAPTED FOR VEHICLES
    • B60J5/00Doors
    • B60J5/04Doors arranged at the vehicle sides
    • B60J5/042Reinforcement elements
    • B60J5/0422Elongated type elements, e.g. beams, cables, belts or wires
    • B60J5/0438Elongated type elements, e.g. beams, cables, belts or wires characterised by the type of elongated elements
    • B60J5/0443Beams
    • B60J5/0444Beams characterised by a special cross section

Landscapes

  • Engineering & Computer Science (AREA)
  • Mechanical Engineering (AREA)
  • Body Structure For Vehicles (AREA)
  • Insulation, Fastening Of Motor, Generator Windings (AREA)
  • Reciprocating, Oscillating Or Vibrating Motors (AREA)
  • Lens Barrels (AREA)
  • Vehicle Interior And Exterior Ornaments, Soundproofing, And Insulation (AREA)
  • Motor Or Generator Frames (AREA)
  • Linear Motors (AREA)
  • Disintegrating Or Milling (AREA)

Abstract

Przedmiot wynalazku dotyczy listwy wzmac- niaj acej dla elementu nadwozia pojazdu mecha- nicznego, zw laszcza listwy antyw lamaniowej do drzwi, maj acej w przekroju co najmniej jeden element (10) w kszta lcie litery omega, zawiera- j acy dwie poziome sekcje dolne (12), z których biegn a odpowiednio dwie sekcje pionowe (14), po laczone na wierzcho lku przez górn a poziom a sekcj e (16), wzgl ednie co najmniej jeden ele- ment w kszta lcie odwróconej litery U zawieraj a- cy dwie sekcje pionowe (14), po laczone na wierz- cho lku przez górn a poziom a sekcj e, charaktery- zuj acej si e tym, ze na co najmniej jednym ko ncu sekcje pionowe (14) maj a odpowiednio biegn ace wzd lu znie wyci ecia (18). Wynalazek dotyczy równie z sposobu wytwa- rzania listwy wzmacniaj acej. PL PL PL PL

Description

Opis wynalazku
Przedmiotem wynalazku jest listwa wzmacniająca dla elementu nadwozia pojazdu mechanicznego, zwłaszcza listwa antywłamaniowa do drzwi i sposób wytwarzania listwy wzmacniającej.
Znana jest listwa wzmacniająca według amerykańskiego opisu patentowego nr US 5,743,588 posiadająca dwa końce przystosowane do montażu do drzwi pojazdu oraz posiada płaską powierzchnię nośną do łączenia z drzwiami pojazdu i ograniczającą pustą w środku sekcję, kończącą się biegnącym osiowo płaskim zboczem na co najmniej jednym końcu. Listwa ta jest wykonana z powłoką ze stali nierdzewnej na co najmniej jednej ze stron i ma na co najmniej jednym końcu zbocza w pustej w środku sekcji wykonany wystający język mocujący, zaś w pustej w środku sekcji umieszczone są wygięte sekcje, tworzące trapezowe sekcje kanałowe i sekcje płaskie, które to sekcje kanałowe mają w przekroju kształt litery M lub W. Listwa według tego rozwiązania ma pionowe podłużne przecięcia umożliwiające łączenie otwartych sekcji w drodze spawania.
Znana jest również listwa ochronna ujawniona w amerykańskim opisie patentowym nr US 4,948,196, który dotyczy listwy ochronnej do bocznych drzwi samochodu składającej się z pary podłużnych członów stalowych o pofałdowanym przekroju poprzecznym, przy czym fałdy mają kształt zbliżony do litery U, które to człony są zespawane ze sobą wzdłuż przeciwległych części rowkowych w taki sposób, że każda para przeciwległych części grzbietowych wyznacza pomiędzy sobą pustą przestrzeń w kształcie pudełkowym. Co najmniej jeden podłużny człon stalowy ma obszar końcowy, który pełni rolę gniazda montażowego do łączenia w drodze spawania listwy z wewnętrzną stroną panelu drzwiowego lub poduszką drzwi.
Listwa wzmacniająca dla elementu nadwozia pojazdu mechanicznego, zwłaszcza listwa antywłamaniowa do drzwi, mająca w przekroju co najmniej jeden element w kształcie litery omega, zawierający dwie poziome sekcje dolne, z których biegną odpowiednio dwie sekcje pionowe, połączone na wierzchołku przez górną poziomą sekcję, względnie co najmniej jeden element w kształcie odwróconej litery U zawierający dwie sekcje pionowe, połączone na wierzchołku przez górną poziomą sekcję, według wynalazku charakteryzuje się tym, że na co najmniej jednym końcu sekcje pionowe mają odpowiednio biegnące wzdłużnie wycięcia. Listwa ma odpowiednie, biegnące wzdłużnie wycięcia w sekcjach pionowych, na obu końcach. Listwa zawiera w przekroju wiele elementów o przekroju w kształcie litery omega, sąsiadujących ze sobą i mających wspólną poziomą sekcję dolną. Listwa ma górną poziomą sekcję, której biegnąca wzdłużnie część końcowa jest usunięta, przy czym odpowiednie biegnące wzdłużnie części poziomych sekcji dolnych są korzystnie formowane w kierunku do, względnie na zewnątrz od ogólnej płaszczyzny listwy. Część końcowa górnej poziomej sekcji ma wytłoczenie. Co do najmniej jedna z części sekcji pionowej, które są zintegrowane z odpowiednimi częściami poziomych sekcji dolnych po utworzeniu wycięć, jest zagięta i leży, korzystnie, w tej samej płaszczyźnie, co biegnące wzdłużnie części poziomych sekcji dolnych. Górna pozioma sekcja ma część końcową, która jest zagięta w stronę części końcowych poziomych sekcji dolnych. Pozostała część końcowa górnej poziomej sekcji zagiętej w stronę części końcowych poziomych sekcji dolnych jest do nich przymocowana metodą spawania.
Sposób wytwarzania listwy wzmacniającej mającej co najmniej jeden element o przekroju w kształcie litery omega zawierający dwie poziome sekcje dolne, z których biegną odpowiednio dwie sekcje pionowe połączone na wierzchołku przez górną poziomą sekcję, względnie co najmniej jeden element w kształcie odwróconej litery U zawierają cy dwie sekcje pionowe połączone na wierzchoł ku przez górną poziomą sekcję, według wynalazku charakteryzuje się tym, że w sekcjach pionowych wykonuje się odpowiednio biegnące wzdłużnie wycięcia na co najmniej jednym końcu listwy, po czym po uformowaniu wycięć usuwa się biegnącą wzdłużnie część końcową górnej poziomej sekcji i następnie zagina się odpowiednie, biegnące wzdłużnie części poziomych sekcji dolnych w kierunku do, względnie na zewnątrz od ogólnej płaszczyzny listwy. Kształtuje się wytłoczenie w części końcowej górnej poziomej sekcji. Zagina się co najmniej jedną z części pionowej sekcji które są zintegrowane z odpowiednimi częściami poziomych sekcji dolnych po utworzeniu wycięć tak, że leży zasadniczo w tej samej płaszczyźnie, co części. Zagina się część końcową górnej poziomej sekcji w stronę części końcowych poziomych sekcji dolnych. Zagina się części końcowe górnych poziomych sekcji w stronę części końcowych poziomych sekcji dolnych i łączy metodą spawania.
Korzystnym skutkiem wynalazku jest przedstawienie listwy wzmacniającej wymienionego powyżej rodzaju, która jest prosta i ekonomiczna w produkcji i która może być dostosowana do różnego zestawu wymagań dla elementów, które mają być wzmocnione, a jednocześnie zapewni konieczne parametry wytrzymałości mechanicznej.
PL 200 323 B1
Przedmiot wynalazku w przykładach wykonania przedstawiono na rysunku, na którym fig. 1 do fig. 4 przedstawiają kolejne fazy procesu kształtowania jednego końca listwy wzmacniającej, według wynalazku oraz fig. 5 do fig. 11 przedstawiają koniec listwy wzmacniającej według wynalazku w różnych przykładach wykonania.
Na fig. 1 jest pokazany jeden koniec listwy wzmacniającej uzyskany przy zastosowaniu znanej technologii, na przykład tłoczenia lub walcowania, mający w przekroju dwa sąsiednie elementy 10 o przekroju w kształcie litery omega, to znaczy mające dwie poziome sekcje dolne 12, z których biegną odpowiednie sekcje pionowe 14 połączone na wierzchołku przez górną poziomą sekcję 16. Dwa sąsiednie elementy 10 mają wspólną poziomą sekcję dolną 12.
W sekcji pionowej 14 na końcu listwy są wykonane (fig. 2) odpowiednie biegnące wzdłużnie wycięcia 18. Naturalnie jest zrozumiałe, że przeciwny koniec listwy, nie pokazany na rysunkach, może także podlegać tej operacji, jak również operacjom opisanym poniżej.
Następnie (fig. 3) biegnąca wzdłużnie część końcowa górnej poziomej sekcji 16 każdego elementu 10 w kształcie litery omega jest usuwana, w taki sposób, aby umożliwić kształtowanie (fig. 4) przez zagięcie, odpowiedniej biegnącej wzdłużnie części 20 poziomej sekcji dolnej 12, w stronę ogólnej płaszczyzny listwy. Ten kształt może być dostosowany do określonego zestawu wymagań dotyczących listwy, determinowanych przez element nadwozia pojazdu mechanicznego, który ma być przez nią wzmocniony. Dlatego, w przykładzie wykonania wynalazku (nie pokazanym) może to być alternatywnie ukształtowane w taki sposób, że części 20 są oddalone od ogólnej płaszczyzny listwy.
W pierwszym przykł adzie wykonania listwy wzmacniają cej wedł ug wynalazku (fig. 5) jest utworzone wytłoczenie 22 na części końcowej każdej górnej poziomej sekcji 16. W ten sposób wytrzymałość mechaniczna końca listwy jest zwiększona i wymiar wysokości części wytłoczonej jest zmniejszony, co może być potrzebne, dla uzyskania zgodności z wymaganiami dla określonego zespołu.
W drugim przykładzie wykonania listwy według wynalazku (fig. 6) części 24 sekcji pionowych 14, które są zintegrowane z odpowiednimi częściami 20 poziomych sekcji dolnych 12 po utworzeniu wycięć 18, są zagięte w taki sposób, że leżą zasadniczo w tej samej płaszczyźnie, co części 20 poziomych sekcji dolnych 12 i są zespawane ze sobą.
W kolejnym przykł adzie wykonania listwy wedł ug wynalazku (fig. 7) biegn ąca wzdł u ż nie część końcowa górnej poziomej sekcji 16 każdego elementu 10 w kształcie litery omega, o długości mniejszej niż w poprzednim przypadku jest usuwana. Część końcowa 26 każdej górnej poziomej sekcji 16 każdego elementu 10 w kształcie litery omega jest następnie zaginana w stronę części końcowych 20 poziomych sekcji dolnych 12 i przyspawana do nich, znacząco zwiększając wytrzymałość mechaniczną końca listwy.
W tym przypadku pozostał e części 24 (patrz fig. 5) sekcji pionowych 14 pozostające z odpowiednich części 20 poziomych sekcji dolnych 12, po utworzeniu wycięć 18, zostały wyeliminowane.
W kolejnym przykładzie wykonania listwy wzmacniają cej wedł ug wynalazku (fig. 8), który w przeciwnym przypadku miałby cechy odpowiadające przykładowi z fig. 7, wytłoczenie 22 jest wykonane na części końcowej 26 każdej górnej poziomej sekcji 16, uzyskując korzyści, które były już przedstawione w odniesieniu do przykładu wykonania z fig. 5.
W kolejnym przykładzie wykonania listwy wzmacniającej według wynalazku (fig. 9), który w przeciwnym przypadku odpowiadałby przykładowi z fig. 8 pozostałe części 24 sekcji pionowych 14, które pozostają zintegrowane z odpowiednimi częściami 20 poziomych sekcji dolnych 12, po utworzeniu wycięć 18, są zagięte w taki sposób, że leżą zasadniczo w tej samej płaszczyźnie, co części 20 poziomych sekcji dolnych 12 i są przyspawane do nich.
Kolejny przykład wykonania listwy wzmacniającej według wynalazku (fig. 10) odpowiada przykładowi wykonania z fig. 9 przy braku wytłoczeń 22 na części końcowej 26 każdej górnej poziomej sekcji 16.
Dalszy przykład wykonania listwy wzmacniającej według wynalazku (fig. 11) odpowiada zasadniczo przykładowi wykonania z fig. 9 z tą różnicą, że w tym przypadku zamiast rozpoczynać operację, wykorzystując dwa sąsiednie elementy mające w przekroju kształt litery omega, rozpoczyna się operację, wykorzystując listwę mającą dwa odwrócone elementy 28 o kształcie litery U połączone ze sobą poziomą sekcją dolną 12. Każdy element o kształcie litery U ma, podobnie jak środkowa część elementów 10 o kształcie litery omega opisanych wcześniej, dwie sekcje pionowe 14 połączone przez górną sekcję poziomą 16.
W tym przypadku, takż e, występowanie wycięć 18 biegną cych wzdł uż nie wzdł uż sekcji pionowych 14 umożliwia uzyskanie pożądanego kształtu końca listwy.
PL 200 323 B1
Listwy mające końce ukształtowane tak jak pokazano na fig. 6, 7, 8 i 10 mogą podobnie być wykonane rozpoczynając od wykorzystania listwy mającej dwa odwrócone elementy 28 o kształcie litery U połączone ze sobą poziomą sekcją dolną 12.
Na podstawie powyżej opisanych przykładów wykonania można zauważyć uniwersalność listwy według wynalazku, ponieważ końce listwy mogą być ukształtowane w taki sposób, aby były dostosowane do najszerszego zakresu wymagań stawianych tego rodzaju elementom. Ta uniwersalność jest bardziej widoczna przez fakt, że dwa końce listwy mogą być różnie ukształtowane i różnić się od siebie. Ponadto efekt wynalazku nie jest zależny od materiału, z jakiego jest wykonana listwa w związku z czym materiał może być wybrany z największą swobodą.
Naturalnie, zasady wynalazku pozostają takie same chociaż szczegóły konstrukcji i przykłady wykonania mogą zmieniać się w szerokich granicach, w stosunku do opisanych wyżej przykładów, bez wychodzenia poza zakres i istotę wynalazku. W szczególności, listwa może zawierać dowolną liczbę elementów w kształcie litery omega lub o kształcie odwróconej litery U połączonych ze sobą. Ponadto jest oczywiste, że określenia „poziome” i „pionowe” użyte w tym opisie muszą być interpretowane jako oznaczające „w przybliżeniu poziome” i „w przybliżeniu pionowe”, i nie odnoszą się koniecznie do przestrzennego ułożenia listwy.

Claims (13)

  1. Zastrzeżenia patentowe
    1. Listwa wzmacniająca dla elementu nadwozia pojazdu mechanicznego, zwłaszcza listwa antywłamaniowa do drzwi, mająca w przekroju co najmniej jeden element w kształcie litery omega, zawierający dwie poziome sekcje dolne, z których biegną odpowiednio dwie sekcje pionowe, połączone na wierzchołku przez górną poziomą sekcję, względnie co najmniej jeden element w kształcie odwróconej litery U zawierający dwie sekcje pionowe, połączone na wierzchołku przez górną poziomą sekcję, znamienna tym, że na co najmniej jednym końcu sekcje pionowe (14) mają odpowiednio biegnące wzdłużnie wycięcia (18).
  2. 2. Listwa według zastrz. 1, znamienna tym, że ma odpowiednie, biegnące wzdłużnie wycięcia (18) w sekcjach pionowych (14), na obu koń cach.
  3. 3. Listwa według zastrz. 1, znamienna tym, że zawiera w przekroju wiele elementów (10) o przekroju w kształcie litery omega, sąsiadujących ze sobą i mających wspólną poziomą sekcję dolną (12).
  4. 4. Listwa według zastrz. 1, znamienna tym, że ma górną poziomą sekcję (16), której biegnąca wzdłużnie część końcowa jest usunięta, przy czym odpowiednie biegnące wzdłużnie części (20) poziomych sekcji dolnych (12) są korzystnie formowane w kierunku do, względnie na zewnątrz od ogólnej płaszczyzny listwy.
  5. 5. Listwa według zastrz. 4, znamienna tym, że część końcowa górnej poziomej sekcji (16) ma wytłoczenie (22).
  6. 6. Listwa według zastrz. 1 albo 2, znamienna tym, że co najmniej jedna z części (24) sekcji pionowej (14), które są zintegrowane z odpowiednimi częściami poziomych sekcji dolnych (12) po utworzeniu wycięć (18), jest zagięta i leży, korzystnie, w tej samej płaszczyźnie, co biegnące wzdłużnie części (20) poziomych sekcji dolnych (12).
  7. 7. Listwa według zastrz. 1 albo 4, albo 5, znamienna tym, że górna pozioma sekcja (16) ma część końcową (26), która jest zagięta w stronę części końcowych (20) poziomych sekcji dolnych (12).
  8. 8. Listwa według zastrz. 4, znamienna tym, że pozostała część końcowa (26) górnej poziomej sekcji (16) zagiętej w stronę części końcowych (20) poziomych sekcji dolnych (12) jest do nich przymocowana metodą spawania.
  9. 9. Sposób wytwarzania listwy wzmacniającej mającej co najmniej jeden element o przekroju w kształ cie litery omega zawierający dwie poziome sekcje dolne, z których biegną odpowiednio dwie sekcje pionowe połączone na wierzchołku przez górną poziomą sekcję, względnie co najmniej jeden element w kształcie odwróconej litery U zawierający dwie sekcje pionowe połączone na wierzchołku przez górną poziomą sekcję, znamienny tym, że w sekcjach pionowych (14) wykonuje się odpowiednio biegnące wzdłużnie wycięcia (18) na co najmniej jednym końcu listwy, po czym po uformowaniu wycięć (18) usuwa się biegnącą wzdłużnie część końcową górnej poziomej sekcji (16) i następnie zagina się odpowiednie, biegnące wzdłużnie części (20) poziomych sekcji dolnych (12) w kierunku do, względnie na zewnątrz od ogólnej płaszczyzny listwy.
    PL 200 323 B1
  10. 10. Sposób według zastrz. 9, znamienny tym, że w części końcowej górnej poziomej sekcji (16) kształtuje się wytłoczenie (22).
  11. 11. Sposób według zastrz. 9, znamienny tym, że; w pionowej sekcji (14), zagina się co najmniej jedną z części (24), które są zintegrowane z odpowiednimi częściami (20) poziomych sekcji dolnych (12) po utworzeniu wycięć (18) tak, że leży zasadniczo w tej samej płaszczyźnie, co części (20).
  12. 12. Sposób według zastrz. 9, znamienny tym, że zagina się część końcową (26) górnej poziomej sekcji (16) w stronę części końcowych (20) poziomych sekcji dolnych (12).
  13. 13. Sposób według zastrz. 12, znamienny tym, że zagina się części końcowe (26) górnych poziomych sekcji (16) w stronę części końcowych (20) poziomych sekcji dolnych (12) i łączy metodą spawania.
PL353008A 1999-07-12 2000-07-10 Listwa wzmacniająca dla elementu nadwozia pojazdu mechanicznego oraz sposób wytwarzania listwy wzmacniającej PL200323B1 (pl)

Applications Claiming Priority (2)

Application Number Priority Date Filing Date Title
IT1999TO000608A IT1310097B1 (it) 1999-07-12 1999-07-12 Barra di rinforzo per componenti di carrozzeria di autoveicolo.
PCT/EP2000/006522 WO2001003960A1 (en) 1999-07-12 2000-07-10 A reinforcement bar for a motor vehicle body component

Publications (2)

Publication Number Publication Date
PL353008A1 PL353008A1 (pl) 2003-09-22
PL200323B1 true PL200323B1 (pl) 2008-12-31

Family

ID=11417961

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
PL353008A PL200323B1 (pl) 1999-07-12 2000-07-10 Listwa wzmacniająca dla elementu nadwozia pojazdu mechanicznego oraz sposób wytwarzania listwy wzmacniającej

Country Status (20)

Country Link
US (1) US6641207B1 (pl)
EP (1) EP1200278B1 (pl)
JP (1) JP2003504253A (pl)
CN (1) CN1131793C (pl)
AT (1) ATE294075T1 (pl)
AU (1) AU6157100A (pl)
BR (1) BR0013196B1 (pl)
CA (1) CA2378645A1 (pl)
CZ (1) CZ298735B6 (pl)
DE (1) DE60019757T2 (pl)
ES (1) ES2239020T3 (pl)
IT (1) IT1310097B1 (pl)
MX (1) MXPA02000438A (pl)
NO (1) NO20020137L (pl)
PL (1) PL200323B1 (pl)
PT (1) PT1200278E (pl)
RU (1) RU2243104C2 (pl)
SK (1) SK562002A3 (pl)
WO (1) WO2001003960A1 (pl)
YU (1) YU302A (pl)

Families Citing this family (7)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
SE0100356L (sv) * 2001-02-02 2002-01-29 Ssab Hardtech Ab Innerpanel för en fordonsdörr
US7293823B2 (en) * 2005-11-16 2007-11-13 Ford Global Technologies, Llc Interlocked pillar and roof rail joint
EP1842706A1 (en) * 2006-04-05 2007-10-10 Wagon Automotive GmbH Reinforcement beam for a structural part of a motor vehicle body
CN102026848B (zh) * 2009-07-22 2013-05-01 丰田自动车株式会社 车辆用侧门结构
CN102795182A (zh) * 2012-08-13 2012-11-28 机械科学研究总院先进制造技术研究中心 一种汽车车门防撞梁
SE536735C2 (sv) * 2012-11-29 2014-07-01 Gestamp Hardtech Ab Dörrbalk för fordon
WO2016046593A1 (en) * 2014-09-22 2016-03-31 Arcelormittal Reinforcement element for a vehicle, method for producing the same and door assembly

Family Cites Families (14)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
US3868796A (en) * 1973-04-04 1975-03-04 Ford Motor Co Side door intrusion protection
JPS5639698Y2 (pl) * 1975-10-01 1981-09-16
JPH0617087B2 (ja) 1984-12-28 1994-03-09 橋本フオ−ミング工業株式会社 自動車のドアパネル用補強桁部材
JPS6361627A (ja) * 1986-09-01 1988-03-17 Nissan Motor Co Ltd 自動車用ドアガ−ドバ−
JPS63215419A (ja) * 1987-03-03 1988-09-07 Nissan Motor Co Ltd 自動車用ドアガ−ドバ−およびその製造方法
JPH0424118A (ja) * 1990-05-16 1992-01-28 Yamakawa Ind Co Ltd 自動車用ドアガード
SE501812C2 (sv) 1992-09-25 1995-05-22 Plannja Hardtech Ab Skyddsbalk i fordon
DE4307079A1 (de) 1993-03-06 1994-09-08 Benteler Werke Ag Verfahren zur Herstellung von Türaufprallträgern für Kraftfahrzeuge
DE4421934A1 (de) * 1994-06-23 1996-01-04 Ford Werke Ag Metallisches Profil als Verstärkung einer Kraftfahrzeugtür
DE19647334B4 (de) * 1996-11-15 2004-07-15 Benteler Ag Seitenaufprallträger für einen Personenkraftwagen
JPH10166860A (ja) * 1996-12-11 1998-06-23 Yamakawa Ind Co Ltd ガードビーム
DE29622985U1 (de) * 1996-12-24 1997-10-02 Thyssen Industrie Ag, 45128 Essen Seitenaufprallschutz für Kfz-Türen
DE69918140T2 (de) * 1998-09-16 2005-06-30 Cosma International Inc., Aurora Verstärkungsträger für fahrzeugtür und verfahren zur herstellung
DE19954647C2 (de) * 1999-11-13 2003-12-11 Benteler Werke Ag Seitenaufprallträger

Also Published As

Publication number Publication date
CA2378645A1 (en) 2001-01-18
PT1200278E (pt) 2005-06-30
EP1200278A1 (en) 2002-05-02
NO20020137D0 (no) 2002-01-11
DE60019757D1 (de) 2005-06-02
MXPA02000438A (es) 2004-05-21
NO20020137L (no) 2002-01-11
EP1200278B1 (en) 2005-04-27
AU6157100A (en) 2001-01-30
BR0013196A (pt) 2002-04-30
US6641207B1 (en) 2003-11-04
ES2239020T3 (es) 2005-09-16
CN1131793C (zh) 2003-12-24
BR0013196B1 (pt) 2009-05-05
JP2003504253A (ja) 2003-02-04
CZ2002118A3 (cs) 2002-06-12
ITTO990608A1 (it) 2001-01-12
IT1310097B1 (it) 2002-02-11
CN1371330A (zh) 2002-09-25
WO2001003960A1 (en) 2001-01-18
YU302A (sh) 2003-04-30
ATE294075T1 (de) 2005-05-15
RU2243104C2 (ru) 2004-12-27
DE60019757T2 (de) 2005-09-29
PL353008A1 (pl) 2003-09-22
CZ298735B6 (cs) 2008-01-09
SK562002A3 (en) 2002-06-04

Similar Documents

Publication Publication Date Title
CN105579330B (zh) 车身构造
EP2404067B1 (en) Improvements to clips for fastening accessories to vehicle panels
ES2208622T3 (es) Placa como semiproducto para un soporte de impacto lateral, y soporte de impacto lateral para un vehiculo automovil.
US7516585B2 (en) Grid tee for suspension ceiling
JP3606824B2 (ja) 乗物用シートのスライドレール
JP4470494B2 (ja) 車体構造
AU2004245665B2 (en) Profiled rail and method for producing a profiled rail
PL200323B1 (pl) Listwa wzmacniająca dla elementu nadwozia pojazdu mechanicznego oraz sposób wytwarzania listwy wzmacniającej
JP4483843B2 (ja) 車体骨格フレームの補強構造
JP2004507396A (ja) 車両のドアビーム及びその製作方法
JP2007230408A (ja) 自動車のルーフ補強構造
US6067911A (en) Flexible vandal-resistant panels
JP2007535407A (ja) 縦断面高さが低く高強度の車両用ドアビーム
US20060001285A1 (en) Y-shaped node structure for the supporting frame of a motor vehicle
JP2007083828A (ja) 車両のピラー構造
US6834887B2 (en) Body structure for a motor vehicle having assembled members
JP3592669B2 (ja) エネルギを吸収する変形エレメント
PL187696B1 (pl) Element budolwany do izolacji cieplnej i element ściskany do elementu budowlanego do izolacji cieplnej
US20070085382A1 (en) Post in a carrier structure of a motor vehicle in a spaceframe style
JP2008189296A (ja) 車体側部構造
EP4108538B1 (en) Convolutes for a gangway, bellows and gangway
AU688002B2 (en) Lower part for an installation duct
JP7187116B2 (ja) 自動車のバンパー補強材
JP5001777B2 (ja) 車両用エアバッグ装置
JP4434132B2 (ja) 車両用フード構造

Legal Events

Date Code Title Description
LAPS Decisions on the lapse of the protection rights

Effective date: 20090710