PL195912B1 - Skoroszyt na dokumenty - Google Patents
Skoroszyt na dokumentyInfo
- Publication number
- PL195912B1 PL195912B1 PL341792A PL34179200A PL195912B1 PL 195912 B1 PL195912 B1 PL 195912B1 PL 341792 A PL341792 A PL 341792A PL 34179200 A PL34179200 A PL 34179200A PL 195912 B1 PL195912 B1 PL 195912B1
- Authority
- PL
- Poland
- Prior art keywords
- sheet
- edges
- tab
- edge
- sheets
- Prior art date
Links
- 239000000463 material Substances 0.000 claims abstract description 18
- 238000000034 method Methods 0.000 claims description 3
- 230000000694 effects Effects 0.000 description 2
- 239000011248 coating agent Substances 0.000 description 1
- 238000000576 coating method Methods 0.000 description 1
- 239000003292 glue Substances 0.000 description 1
- 238000003825 pressing Methods 0.000 description 1
- 238000003908 quality control method Methods 0.000 description 1
- 125000006850 spacer group Chemical group 0.000 description 1
- 229920002994 synthetic fiber Polymers 0.000 description 1
- 229920003002 synthetic resin Polymers 0.000 description 1
- 239000000057 synthetic resin Substances 0.000 description 1
Classifications
-
- B—PERFORMING OPERATIONS; TRANSPORTING
- B42—BOOKBINDING; ALBUMS; FILES; SPECIAL PRINTED MATTER
- B42F—SHEETS TEMPORARILY ATTACHED TOGETHER; FILING APPLIANCES; FILE CARDS; INDEXING
- B42F7/00—Filing appliances without fastening means
-
- B—PERFORMING OPERATIONS; TRANSPORTING
- B42—BOOKBINDING; ALBUMS; FILES; SPECIAL PRINTED MATTER
- B42F—SHEETS TEMPORARILY ATTACHED TOGETHER; FILING APPLIANCES; FILE CARDS; INDEXING
- B42F7/00—Filing appliances without fastening means
- B42F7/14—Boxes
Landscapes
- Sheet Holders (AREA)
- Medicines Containing Antibodies Or Antigens For Use As Internal Diagnostic Agents (AREA)
- Information Retrieval, Db Structures And Fs Structures Therefor (AREA)
- Cartons (AREA)
- Investigating Or Analysing Biological Materials (AREA)
- Packaging For Recording Disks (AREA)
- Coupling Device And Connection With Printed Circuit (AREA)
- Information Transfer Between Computers (AREA)
Abstract
1. Skoroszyt, zawierajacy pierwszy arkusz wykonany z materialu sztywnego, posiadajacy pierwsza krawedz, druga krawedz oraz dwie krawedzie boczne, drugi arkusz wykonany z materialu sztywnego posiadajacy pierwsza krawedz, druga krawedz oraz dwie krawedzie boczne, ponadto czesc tylna, elastycznie laczaca wspomniany pierwszy arkusz ze wspomnianym drugim arkuszem na pierwszej krawedzi, zawierajacy tez skierowana do we- wnatrz zakladke wykonana ze sztywnego materialu, pola- czona z przynajmniej jednym ze wspomnianych arkuszy na ich krawedziach bocznych, oraz czesci boczne, laczace zakladke z arkuszami pierwszym i drugim na ich krawe- dziach tak, iz zakladka jest utrzymywana w pewnej odleglo- sci od pierwszego i drugiego arkusza, przy czym boczne czesci laczace sa przymocowane do zakladki i do przy- najmniej jednego ze wspomnianych arkuszy za pomoca polaczen mechanicznych, zas pomiedzy zakladka a przy- najmniej jednym z arkuszy umieszczone sa na krawedziach bocznych elementy zamykajace, które zapobiegaja rozluz- nieniu polaczen mechanicznych, znamienny tym, ze ele- menty zamykajace (26) stanowia oddzielne elementy, które sa niezalezne od bocznych czesci laczacych (7) i z których kazdy sklada sie z czesci panelowej (27) zaopatrzonej w skierowane do wewnatrz krawedzie (28). PL PL PL PL
Description
Opis wynalazku
Przedmiotem wynalazku jest skoroszyt na dokumenty, a w szczególności skoroszyt, który może być wykorzystywany do przechowywania pakietów luźnych dokumentów lub periodyków i tym podobnych materiałów.
W szczególności, przedmiotem wynalazku jest skoroszyt, który ma zakładkę i skierowane do wewnątrz boczne części łączące, które utrzymują zakładkę w pewnej odległości od arkusza, do którego zakładka jest przymocowana.
W znanych typach skoroszytów, boczne części łączące są przyklejane do krawędzi arkusza, do którego przymocowana jest zakładka.
Znane skoroszyty mają wiele wad. Między innymi, montaż skoroszytu musi być realizowany w fabryce, a sam skoroszyt zajmuje więcej miejsca. Jest to niekorzystne z punktu widzenia składowania w fabryce, jak również z punktu widzenia użytkownika, oczywiście także niekorzystnie wpływa na transport. Co więcej, każda żądana ilość dokumentów wymaga zastosowania kolejnego skoroszytu, co wymaga zastosowania stosu skoroszytów o różnej grubości.
Jakość połączenia pomiędzy bocznymi częściami łączącymi i krawędziami, jest w znanych skoroszytach trudna do sprawdzenia, ponieważ połączenia są wykonane z wykorzystaniem kleju. Kontrola jakości możliwa jest tylko na przez zniszczenie, przez co skoroszyt nie może być już później wykorzystany.
Rozwiązanie powyższych problemów jest znane z patentu USA numer 5.931.373. Zgodnie z tym rozwiązaniem, części łączące są mocowane do odpowiedniego arkusza i zakładki z wykorzystaniem połączenia mechanicznego. W ten sposób, skoroszyt ma zaletę, polegającą na fakcie, że można go zmontować w chwili jego wykorzystania. W rezultacie objętość skoroszytu w trakcie przechowywania na składzie lub w magazynie, jest w sposób zdecydowany zredukowana.
W jednym skoroszycie, który ma być zmontowany możliwe jest zastosowanie łączących elementów bocznych o różnej grubości (szerokości). Tak więc, zamiast dwóch lub trzech rodzajów skoroszytów, jak w przypadku poprzednich rozwiązań, tylko jeden rodzaj skoroszytu musi być przechowywany na składzie. Użytkownik określa, jaki typ skoroszytu chce sam zmontować. Innymi słowy, sam wybiera potrzebną grubość skoroszytu.
Z patentu USA numer 5.931.373 wiadomo, że możliwe jest wprowadzenie środków zamykających w postaci przekładek, które można włożyć pomiędzy arkusz i zakładkę, przez co unika się utraty połączenia mechanicznego. Według tego amerykańskiego patentu, środki zamykające stanowią integralną część elementów łączących, oraz są w sposób zawiasowy połączony z tymi elementami łączącymi z wykorzystaniem zawiasu, który jest utworzony przez zmiękczenie materiału. W ten sposób, po zmontowaniu skoroszytu oraz elementów łączących, elementy te można odwrócić do wewnątrz w celu umieszczenia pomiędzy arkuszem, a zakładką.
Pomimo, że takie środki zamykające są bardzo skuteczne, w przypadku częstego użytkowania skoroszytu może się zdarzyć, że się rozluźnią, zwłaszcza, że środki te są odchylone do tyłu pod wpływem elastyczności materiału, z którego wykonany jest zawias.
Celem prezentowanego wynalazku jest wprowadzenie ulepszenia stanowiącego rozwiązanie dla wspomnianego wyżej problemu.
Skoroszyt na dokumenty, według wynalazku zawiera pierwszy arkusz wykonany z materiału sztywnego, posiadający pierwszą krawędź, drugą krawędź oraz dwie krawędzie boczne, drugi arkusz wykonany z materiału sztywnego posiadający pierwszą krawędź, drugą krawędź oraz dwie krawędzie boczne, ponadto część tylną, elastycznie łączącą wspomniany pierwszy arkusz ze wspomnianym drugim arkuszem na pierwszej krawędzi, zawiera też skierowaną do wewnątrz zakładkę wykonaną ze sztywnego materiału, połączoną z przynajmniej jednym ze wspomnianych arkuszy na ich krawędziach bocznych, oraz części boczne, łączące zakładkę z arkuszami pierwszym i drugim na ich krawędziach tak, iż zakładka jest utrzymywana w pewnej odległości od pierwszego i drugiego arkusza, przy czym boczne części łączące są przymocowane do zakładki i do przynajmniej jednego ze wspomnianych arkuszy za pomocą połączeń mechanicznych, zaś pomiędzy zakładką a przynajmniej jednym z arkuszy umieszczone są na krawędziach bocznych elementy zamykające, które zapobiegają rozluźnieniu połączeń mechanicznych.
Skoroszyt według wynalazku charakteryzuje się tym, że elementy zamykające stanowią oddzielne elementy, które są niezależne od bocznych części łączących i z których każdy składa się części panelowej zaopatrzonej w skierowane do wewnątrz krawędzie.
PL 195 912 B1
Korzystnie, drugi arkusz stanowi tylny arkusz, zakładka jest połączona z arkuszem tylnym za pomocą bocznych części łączących, a pierwszy arkusz stanowi przedni arkusz, który nie posiada zakładki.
Połączenia mechaniczne obejmują połączenia typu gniazdo-czop.
Połączenia typu gniazdo-czop korzystnie stanowią gniazda wykonane w skoroszycie oraz czopy znajdujące się na skierowanych do wewnątrz krawędziach bocznych części łączących.
Elementy zamykające korzystnie są elementami zachowującym odległość pomiędzy zakładką, a arkuszem, z którym zakładka jest połączona i/lub odległość pomiędzy odpowiednimi połączeniami mechanicznymi.
Elementy zamykające korzystnie wpasowane są w sposób zaciskowy pomiędzy zakładką a arkuszem, do którego zakładka jest przymocowana i/lub pomiędzy połączeniami mechanicznymi.
Elementy zamykające korzystnie współpracują z czopami, które są nieznacznie dłuższe, niż grubość arkusza i zakładki, zaś wewnętrznie skierowane krawędzie elementów zamykających współpracują ze wspomnianymi czopami w taki sposób, że krawędzie są nieznacznie wyginane do wewnątrz i wprowadzają naprężenia sprężyste.
Boczne części łączące korzystnie zawierają ściankę i skierowane do wewnątrz krawędzie, przy czym boczne części łączące są wyposażone w dodatkowe, skierowane do wewnątrz elementy podtrzymujące krawędzie arkusza, sąsiadujące z dłuższymi krawędziami i oddalone od nich, korzystnie umieszczone mniej więcej w połowie długości każdej z części łączących.
W związku z faktem, że zgodnie z prezentowanym wynalazkiem, elementy zamykające zawierają oddzielne elementy, które są niezależne, innymi słowy elementy, które nie są trwale połączone z bocznymi częściami łączącymi, nie istnieje już połączenie zawiasowe pomiędzy elementami łączącymi, a odpowiadającymi im częściami bocznymi, w wyniku czego siły, które mogłyby działać na takie połączenie zawiasowe poprzez element zamykający w pozycji nie zamkniętej, są całkowicie wyeliminowane.
Przedmiot wynalazku został przedstawiony w korzystnym przykładzie wykonania na rysunku, na którym: fig. 1 przedstawia perspektywiczny widok skoroszytu według prezentowanego wynalazku; fig. 2 przedstawia widok skoroszytu z fig. 1 po rozebraniu na części; fig. 3 przedstawia widok z góry rozłożonego skoroszytu przedstawionego na fig. 1 bez bocznych części łączących; fig. 4 jest perspektywicznym widokiem bocznej części łączącej przedstawionej na fig. 2; fig. 5 jest przekrojem wzdłuż linii V-V na fig. 1; fig. 6 jest przekrojem pionowym wzdłuż linii VI-VI z fig. 5, przedstawionym w powiększeniu.
Skoroszyt 1 według prezentowanego wynalazku zawiera, jak widać na fig. 1 i 2, arkusz przedni 2 oraz arkusz tylny 3 wykonane z materiału sztywnego, które są połączone ze sobą elastyczną lub elastycznie przymocowaną częścią tylną 4. W tym przypadku, arkusz tylny 3 jest przedłużony przez zakładkę 5, która jest odchylana do tyłu, a która poprzez zaginany panel 6 jest połączona ze wspomnianym arkuszem 3. Zakładka 5 jest utrzymywana w pewnej odległości od arkusza 3 przez dwie boczne części łączące 7.
Arkusz przedni 2, arkusz tylny 3 część tylna 4 oraz zakładka 5 są korzystnie wykonane z odpowiedniego gatunku grubego kartonu, i mogą być wyposażone w odpowiednią powłokę, typu gładka folia, która jest połączona z kartonem. Jak widać na fig. 3, w miejscu części tylnej 4 można wprowadzić określoną liczbę linii zagięcia 8. Podobne linie zagięcia 9 mogą się znajdować na panelu zaginanym 6. Linie zagięcia 8, 9 mogą być wykonane przez pocienienie w tych miejscach materiału, na przykład przez wyciskanie.
Tak jak to przedstawiono na fig. 2i 4, każda część boczna 7 zawiera pojedynczą część korzystnie wykonaną z materiału syntetycznego ukształtowanego głównie w postaci wydłużonej ścianki 10 posiadającej wewnętrznie skierowane krawędzie 11, 12, 13 umieszczone po jej trzech stronach. Wewnętrznie skierowane krawędzie tworzą podstawy dla krawędzi bocznych 14, 15, 16 arkusza tylnego 3, zakładki 5 oraz panelu zaginanego 6.
Tak jak to zaprezentowano na fig. 5 i 6, boczne części łączące 7 są przymocowane do skoroszytu 1 połączeniem mechanicznym, w szczególności wieloma połączeniami typu gniazdo-czop. W tym przypadku wykorzystano trzy połączenia przypadające na każdą z części łączących 7, oznaczone numerami 17, 18, 19.
Zgodnie z zaprezentowanym przykładem, połączenia gniazdo-czop są wprowadzone pomiędzy bocznymi częściami łączącymi 7,a arkuszem tylnym 3 oraz zakładką 5, ale podobnie pomiędzy bocznymi częściami łączącymi 7, a panelem zagiętym 6. Konkretnie, trzy pary połączeń gniazdo-czop są umieszczone na każdej bocznej części łączącej 7, dwie pary połączeń-czop 17, 18 na obszarach brzegowych skierowanych do wewnątrz krawędzi 11 i 12, trzecia para połączenia typu gniazdo-czop 19 znajduje się odpowiednio na skierowanej do wewnątrz krawędzi 13.
PL 195 912 B1
Aby zrealizować połączenia 17, 18, 19, w szczególności połączenia typu gniazdo-czop, na skoroszycie umieszcza się wiele gniazd 20, 21, 22, jak widać na fig. 2 i 3. Na bocznych częściach łączących 7 znajdują się odpowiednie czopy 23, 24, 25, które są na nich uformowane integralnie. Czopy 23, 24, 25 są umieszczone po wewnętrznej stronie skierowanych do wewnątrz krawędzi 11, 12, 13 tak, iż wystają prostopadle do wewnątrz i tworzą połączenia z sąsiadującymi z nimi gniazdami 20, 21, 22.
Czopy 23, 24, 25 są korzystnie okrągłe i mają długość, równą grubości materiału, z którego wykonany jest skoroszyt lub, tak jak na fig. 6, nieznacznie dłuższą. Średnica czopów 23, 24, 25 korzystnie odpowiada średnicy gniazd 20, 21, 22 lub jest nawet nieznacznie większa tak, że podczas montażu uzyskuje się efekt połączenia wciskowego.
Jak widać wyraźnie na fig. 2, 5 i 6, skoroszyt 1 jest wyposażony w elementy zamykające 26, które uniemożliwiają utratę połączenia mechanicznego, a w szczególności połączenia gniazdo-czop 17, 18, 19, wynikającą ze zbliżenia się do siebie arkusza tylnego 3 oraz zakładki 5. Elementy zamykające 26 mają takie wymiary, że można je umieścić pomiędzy odpowiednim arkuszem, w tym przypadku arkuszem tylnym 3, a zakładką 5 przez co arkusz tylny 3 i zakładka 5 nie mogą zbliżyć się do siebie. W konsekwencji nie mogą wypaść z czopów 23, 24, 25. Ponieważ utrata połączenia gniazdo-czop 17, 18, 19 nie jest możliwa, w rezultacie uzyskano boczne części łączące 7, które nie mogą wysunąć się w bok w stosunku do skoroszytu.
Ulepszenie skoroszytu według wynalazku polega na tym, że elementy zamykające 26 są elementami całkowicie niezależnymi, a więc są także niezależne od łączących części bocznych 7.
Jak wspomniano powyżej oraz zgodnie fig. 6, czopy 23 oraz 24 mogą być wykonane tak, że są dłuższe, niż grubość materiału z którego wykonany jest skoroszyt 1. W rezultacie, elementy zamykające 26 mogą być zaciśnięte mniej więcej za czopami 23-24.
Figura 6 w sposób przejrzysty przedstawia wzajemne rozmieszczenie arkusza tylnego 3, zakładki 5 i połączeń typu gniazdo-czop, utrzymujących boczne części łączące 7 w połączeniu z arkuszem tylnym 3 i zakładką 5. Należy przy tym zauważyć, że elementy zamykające 26 korzystnie obejmują element panelowy 27 oraz wystające do wewnątrz krawędzie 28, które w pozycji zmontowanej nakładają się na gniazda czopów 20, 21, zapobiegając wewnętrznym przesunięciom arkusza tylnego 3 i zakładki 5 względem bocznej części łączącej 7, oraz utrzymują arkusz tylny 3 oraz zakładkę 5 połączone z krawędziami 11, 12.
Każdy element zamykający 26 może być wykonany z materiału podobnego do materiału, z którego wykonane są boczne części łączące lub z dowolnego innego materiału o odpowiedniej sztywności, takiego jak sztywny materiał zawierający żywice syntetyczne, odpowiedni do pełnienia wymaganych funkcji zamykających, uniemożliwiający ruch do wewnątrz arkusza tylnego 3 i zakładki 5. Skierowane do wewnątrz krawędzie 28 mogą być połączone z elementem panelowym 27 odpowiedniego elementu zamykającego 26, poprzez giętkie, sprężyste połączenie, uzyskane uformowanie krawędzi 28 integralnie z elementem panelowym 27, aby krawędzie 28 można było nieznacznie zagiąć do wewnątrz, tak jak to pokazuje fig. 6, po umieszczeniu ich pomiędzy przeciwległymi czopami 23 i 24. W ten sposób, krawędzie 28 wywierają naprężenie sprężyste (połączenie zaciskowe lub zatrzaskowe) pomiędzy przeciwległymi czopami 23 i 24.
Jasne jest, że możliwy jest wariant wynalazku, w którym zakładka 5 znajduje się w pobliżu arkusza przedniego 2. Nie jest także wykluczone przymocowanie zakładki 5, poprzez boczne łączące części 7, zarówno do arkusza przedniego 2, jak i arkusza tylnego 3.
Sposób montażu skoroszytu 1 wynika z figur rysunku. Po pierwsze, zakładkę 5 należy zagiąć całkowicie do środka, aż do oparcia jej o arkusz tylny 3. Następnie boczne części łączące 7 zakłada się w taki sposób, aby utworzyć połączenie 19, czyli połączenie typu gniazdo-czop. Następnie przez odepchnięcie od siebie zakładki 5 oraz arkusza tylnego 3, tworzy się połączenia 17 i 18. Następnie skoroszyt można zamknąć za pomocą elementów zamykających 26. Elementy zamykające 26 instaluje się po prostu poprzez umieszczając je pomiędzy arkuszem tylnym 3, a zakładką 5 i dociskając je do pozycji przedstawionej na fig. 6.
Oprócz połączenia mechanicznego, mniej więcej w połowie długości każdej z bocznych części łączących 7, może się znajdować para wystających do wewnątrz elementów podtrzymujących krawędzie arkusza 29, 30, podtrzymująca krawędzie 14 i 15 arkusza tylnego 3 oraz zakładki 5, tak jak to pokazano na fig. 5.
Po zmontowaniu skoroszytu oczywiste jest, że arkusz 3 oraz zakładka 5 są utrzymywane z dala od siebie wzdłuż ich krawędzi bocznych, a boczne części łączące 7nie mogą być oddzielone od arkusza tylnego 3, zagiętego panelu 6 oraz zakładki 5.
PL 195 912 B1
Oczywiste jest też, że gniazda i czopy mogą przyjmować różne kształty. Co więcej, zamiast gniazd i czopów, połączenie mechaniczne może także mieć inną postać.
Oczywiste jest też, że elementy zamykające 26 i/lub boczne części łączące 7 i/lub krawędzie boczne 14, 15 mogą być wyposażone w dowolny rodzaj środków lub elementów tworzących efekt zaciskowy lub zamykający, pozwalających na utrzymanie elementów zamykających 26 w pozycji zamykającej.
Wynalazek nie jest w żaden sposób ograniczony do opisanych powyżej i przedstawionych na rysunkach przykładów wykonania, a skoroszyt może być wykonany w innym kształcie i w innych wymiarach bez naruszania zakresu wynalazku.
Claims (8)
1. Skoroszyt, zawierający pierwszy arkusz wykonany z materiału sztywnego, posiadający pierwszą krawędź, drugą krawędź oraz dwie krawędzie boczne, drugi arkusz wykonany z materiału sztywnego posiadający pierwszą krawędź, drugą krawędź oraz dwie krawędzie boczne, ponadto część tylną, elastycznie łączącą wspomniany pierwszy arkusz ze wspomnianym drugim arkuszem na pierwszej krawędzi, zawierający też skierowaną do wewnątrz zakładkę wykonaną ze sztywnego materiału, połączoną z przynajmniej jednym ze wspomnianych arkuszy na ich krawędziach bocznych, oraz części boczne, łączące zakładkę z arkuszami pierwszym i drugim na ich krawędziach tak, iż zakładka jest utrzymywana w pewnej odległości od pierwszego i drugiego arkusza, przy czym boczne części łączące są przymocowane do zakładki i do przynajmniej jednego ze wspomnianych arkuszy za pomocą połączeń mechanicznych, zaś pomiędzy zakładką a przynajmniej jednym z arkuszy umieszczone są na krawędziach bocznych elementy zamykające, które zapobiegają rozluźnieniu połączeń mechanicznych, znamienny tym, że elementy zamykające (26) stanowią oddzielne elementy, które są niezależne od bocznych części łączących (7) i z których każdy składa sięz części panelowej (27) zaopatrzonej w skierowane do wewnątrz krawędzie (28).
2. Skoroszyt według zastrz. 1, znamienny tym, że drugi arkusz stanowi tylny arkusz (3), zakładka (5) jest połączona z arkuszem tylnym (3) za pomocą bocznych części łączących (7), a pierwszy arkusz stanowi przedni arkusz (2), który nie posiada zakładki (5).
3. Skoroszyt według zastrz. 1 albo 2, znamienny tym, że połączenia mechaniczne (17, 18, 19) obejmują połączenia typu gniazdo-czop.
4. Skoroszyt według zastrz. 3, znamienny tym, że połączenia typu gniazdo-czop stanowią gniazda (20, 21, 22) wykonane w skoroszycie oraz czopy (23, 24, 25) znajdujące się na skierowanych do wewnątrz krawędziach (11, 12, 13) bocznych części łączących (7).
5. Skoroszyt według zastrz. 1, znamienny tym, że elementy zamykające (26) są elementami zachowującym odległość pomiędzy zakładką (5), a arkuszem (2, 3), z którym zakładka (5) jest połączona i/lub odległość pomiędzy odpowiednimi połączeniami mechanicznymi (17, 18).
6. Skoroszyt według zastrz. 5, znamienny tym, że elementy zamykające (26) wpasowane są w sposób zaciskowy pomiędzy zakładką (5), a arkuszem (2, 3), do którego zakładka jest przymocowana i/lub pomiędzy połączeniami mechanicznymi (17, 18).
7. Skoroszyt według zastrz. 4 albo 6, znamienny tym, że elementy zamykające (26) współpracują z czopami (23, 24), które są nieznacznie dłuższe niż grubość arkusza (3) i zakładki (5) oraz tym, że wewnętrznie skierowane krawędzie (28) elementów zamykających (26) współpracują ze wspomnianymi czopami (23, 24) w taki sposób, iż krawędzie (28) są nieznacznie wyginane do wewnątrz tak, iż wprowadzają naprężenia sprężyste.
8. Skoroszyt według zastrz. 1albo 2, znamienny tym, że boczne części łączące (7) zawierają ściankę (10) i skierowane do wewnątrz krawędzie (11, 12, 13), przy czym boczne części łączące (7) są wyposażone w dodatkowe skierowane do wewnątrz elementy (29, 30) podtrzymujące krawędzie arkusza, sąsiadujące z krawędziami (11, 12) i oddalone od nich, korzystnie umieszczone mniej więcej w połowie długości każdej z części łączących (7).
Applications Claiming Priority (1)
Application Number | Priority Date | Filing Date | Title |
---|---|---|---|
US09/366,045 US6330968B1 (en) | 1996-10-15 | 1999-08-02 | File folder with connecting side pieces |
Publications (2)
Publication Number | Publication Date |
---|---|
PL341792A1 PL341792A1 (en) | 2001-02-12 |
PL195912B1 true PL195912B1 (pl) | 2007-11-30 |
Family
ID=23441447
Family Applications (1)
Application Number | Title | Priority Date | Filing Date |
---|---|---|---|
PL341792A PL195912B1 (pl) | 1999-08-02 | 2000-08-01 | Skoroszyt na dokumenty |
Country Status (18)
Country | Link |
---|---|
US (1) | US6330968B1 (pl) |
EP (1) | EP1074400B1 (pl) |
JP (1) | JP2001063262A (pl) |
KR (1) | KR100589024B1 (pl) |
CN (1) | CN1144689C (pl) |
AT (1) | ATE248072T1 (pl) |
BR (1) | BR0003206B1 (pl) |
CA (1) | CA2314742C (pl) |
DE (1) | DE60004746T2 (pl) |
DK (1) | DK1074400T3 (pl) |
ES (1) | ES2204447T3 (pl) |
HK (1) | HK1036606A1 (pl) |
IL (1) | IL137398A0 (pl) |
MX (1) | MXPA00007596A (pl) |
PL (1) | PL195912B1 (pl) |
PT (1) | PT1074400E (pl) |
RU (1) | RU2225294C2 (pl) |
TR (1) | TR200002262A3 (pl) |
Families Citing this family (5)
Publication number | Priority date | Publication date | Assignee | Title |
---|---|---|---|---|
JP2005026071A (ja) * | 2003-07-02 | 2005-01-27 | Koito Mfg Co Ltd | 放電灯点灯回路 |
US7234211B2 (en) * | 2003-07-23 | 2007-06-26 | Vandor Corporation | Mortise and tenon casket with pins |
KR200452989Y1 (ko) * | 2010-08-23 | 2011-03-30 | 김성수 | 문서 보관 케이스 |
DE102011055019B4 (de) * | 2011-11-03 | 2020-07-30 | Schoeller Arca Systems Gmbh | Transport- und Präsentationsbehälter |
USD975778S1 (en) * | 2021-08-09 | 2023-01-17 | Shenzhen Yihuaxing Technology Co., Ltd. | Fireproof hanging file folder |
Family Cites Families (30)
Publication number | Priority date | Publication date | Assignee | Title |
---|---|---|---|---|
US324588A (en) | 1885-08-18 | Daniel b | ||
US761181A (en) | 1904-01-21 | 1904-05-31 | Menzo Rich | File for papers. |
US1202042A (en) * | 1916-02-11 | 1916-10-24 | Mid West Box Company | Box. |
US1743305A (en) | 1928-12-24 | 1930-01-14 | Thomas H Banks | Record folder |
US1929144A (en) | 1932-03-18 | 1933-10-03 | Kearney Frank | Cardboard box |
US2021860A (en) * | 1934-02-09 | 1935-11-19 | Charles L Kelly | Package |
US2041974A (en) | 1934-05-19 | 1936-05-26 | Jesse B Hawley | Joined fibrous bodied article and method of producing same |
US2493281A (en) * | 1947-11-24 | 1950-01-03 | American Box Board Co | Folding paper box |
US2746668A (en) * | 1952-06-06 | 1956-05-22 | Caesar H D Antonio | Merchandise case having a detachable moisture proof bottom tray |
GB758012A (en) | 1952-10-15 | 1956-09-26 | Walter Lennartz | Improvements in or relating to cases for documents or the like |
US2906267A (en) | 1954-05-18 | 1959-09-29 | Robert C Loudon | Binder for papers, pamphlets, catalogs and similar articles |
CH454729A (de) | 1966-08-20 | 1968-04-15 | Huels Chemische Werke Ag | Transportbehälter |
US3675807A (en) | 1970-05-11 | 1972-07-11 | Markstone Mfg Co | Recessed lighting fixture housing |
US3915372A (en) | 1974-12-05 | 1975-10-28 | A & E Plastik Pak Co | Stabilizing means for plastic reinforced paperboard lug box |
DE2514353A1 (de) | 1975-04-02 | 1976-10-14 | Kanekichi Suzuki | Mappe fuer technische zeichnungen oder dergleichen |
US4211358A (en) | 1977-09-26 | 1980-07-08 | Industrial Designs And Services | Lug box having cored-out plastic end walls |
US4482074A (en) | 1983-01-05 | 1984-11-13 | Lalley Donald P | Multipurpose container |
IT1179552B (it) * | 1984-01-13 | 1987-09-16 | Alessandro Quercetti E C | Procedimento per la fabbricazione di scatole a confanetto scatole che ne risultano ed elementi per la loro formazione |
JPH029577U (pl) * | 1988-06-21 | 1990-01-22 | ||
GB2236738A (en) | 1989-10-11 | 1991-04-17 | Addis Ltd | Containers |
US5038998A (en) | 1990-02-16 | 1991-08-13 | Liberty Diversified Industries | Tote container for perishable produce particularly asparagus |
DE9017594U1 (de) | 1990-09-07 | 1991-03-07 | Felkel, Georg, 7951 Berkheim | Mischkopf im Hochdruck-Expansionsverfahren |
DE9112737U1 (de) | 1991-10-09 | 1991-12-19 | Veloflex Carsten Thormählen (GmbH & Co), 2200 Kölln-Reisiek | Sammelmappe |
DE9114778U1 (de) | 1991-11-27 | 1992-03-12 | Walter Aulfes GmbH, 8000 München | Schriftgutbehälter in Form einer Mappe |
JP2515558Y2 (ja) * | 1993-06-29 | 1996-10-30 | 石塚株式会社 | 商品収納ケース |
US5497939A (en) | 1994-10-21 | 1996-03-12 | Advanced Container Corporation | Container with panel lock |
US5664724A (en) | 1996-02-08 | 1997-09-09 | Honn Hsin Enterprise Co., Ltd. (Taiwan Corporation) | Compartmentized file folder apparatus |
CN2254823Y (zh) * | 1996-08-01 | 1997-05-28 | 苏恳瑞 | 名片簿创新构造 |
BE1010691A3 (nl) * | 1996-10-15 | 1998-12-01 | Unibind Cyprus Ltd | Map. |
CN2277889Y (zh) * | 1997-01-28 | 1998-04-08 | 宝安区福永凤凰中川实业制品厂 | 具有自扣锁定结构的塑胶文件袋 |
-
1999
- 1999-08-02 US US09/366,045 patent/US6330968B1/en not_active Expired - Fee Related
-
2000
- 2000-07-17 AT AT00202560T patent/ATE248072T1/de active
- 2000-07-17 ES ES00202560T patent/ES2204447T3/es not_active Expired - Lifetime
- 2000-07-17 DK DK00202560T patent/DK1074400T3/da active
- 2000-07-17 EP EP00202560A patent/EP1074400B1/en not_active Expired - Lifetime
- 2000-07-17 DE DE60004746T patent/DE60004746T2/de not_active Expired - Lifetime
- 2000-07-17 PT PT00202560T patent/PT1074400E/pt unknown
- 2000-07-19 IL IL13739800A patent/IL137398A0/xx not_active IP Right Cessation
- 2000-07-28 JP JP2000228397A patent/JP2001063262A/ja active Pending
- 2000-07-28 BR BRPI0003206-9A patent/BR0003206B1/pt not_active IP Right Cessation
- 2000-07-31 CA CA002314742A patent/CA2314742C/en not_active Expired - Fee Related
- 2000-07-31 KR KR1020000044234A patent/KR100589024B1/ko not_active IP Right Cessation
- 2000-08-01 PL PL341792A patent/PL195912B1/pl not_active IP Right Cessation
- 2000-08-01 RU RU2000120579/12A patent/RU2225294C2/ru not_active IP Right Cessation
- 2000-08-02 MX MXPA00007596A patent/MXPA00007596A/es active IP Right Grant
- 2000-08-02 TR TR2000/02262A patent/TR200002262A3/tr unknown
- 2000-08-02 CN CNB001224719A patent/CN1144689C/zh not_active Expired - Fee Related
-
2001
- 2001-08-07 HK HK01105490A patent/HK1036606A1/xx not_active IP Right Cessation
Also Published As
Publication number | Publication date |
---|---|
IL137398A0 (en) | 2001-07-24 |
DK1074400T3 (da) | 2003-12-08 |
BR0003206A (pt) | 2001-03-13 |
EP1074400A1 (en) | 2001-02-07 |
CA2314742C (en) | 2007-03-27 |
ES2204447T3 (es) | 2004-05-01 |
CN1282670A (zh) | 2001-02-07 |
MXPA00007596A (es) | 2004-03-18 |
RU2225294C2 (ru) | 2004-03-10 |
CA2314742A1 (en) | 2001-02-02 |
HK1036606A1 (en) | 2002-01-11 |
PT1074400E (pt) | 2003-12-31 |
PL341792A1 (en) | 2001-02-12 |
CN1144689C (zh) | 2004-04-07 |
ATE248072T1 (de) | 2003-09-15 |
US6330968B1 (en) | 2001-12-18 |
KR100589024B1 (ko) | 2006-06-13 |
DE60004746T2 (de) | 2004-07-01 |
JP2001063262A (ja) | 2001-03-13 |
TR200002262A2 (tr) | 2001-03-21 |
KR20010049949A (ko) | 2001-06-15 |
TR200002262A3 (tr) | 2001-03-21 |
EP1074400B1 (en) | 2003-08-27 |
BR0003206B1 (pt) | 2009-01-13 |
DE60004746D1 (de) | 2003-10-02 |
Similar Documents
Publication | Publication Date | Title |
---|---|---|
US20040066031A1 (en) | Cover with corner tabs | |
US8152050B2 (en) | Pocket with secure dividers | |
US4470538A (en) | Carton with common tray-cover components | |
US6453589B1 (en) | Essentially open file folder | |
US20070228118A1 (en) | Pocket folder and blank for making same | |
US20030210950A1 (en) | Double portfolio | |
US6443301B2 (en) | Carton and carton blank | |
US6547283B1 (en) | Mounting system for a portfolio | |
US6557897B1 (en) | Collapsible stand especially for binders | |
JPH04286698A (ja) | 二目的用ファイル | |
US20060055167A1 (en) | Sheet retaining devices such as binders having pockets with corner locks | |
PL195912B1 (pl) | Skoroszyt na dokumenty | |
US8550329B2 (en) | Pocket with secure dividers | |
US7237805B2 (en) | Report cover | |
US1114596A (en) | Loose-leaf holder. | |
PL185657B1 (pl) | Segregator | |
PL186941B1 (pl) | Zespół łączący płaty składanego pudła kartonowegooraz wykrój zespołu łączącego płaty składanego pudła kartonowego | |
EP0447377A2 (en) | Modular plastic folder | |
JP3230501U (ja) | 箱用シート | |
MX2011001381A (es) | Carpeta de archivos con pestañas con elementos de retencion de esquina. | |
CN114475045A (zh) | 文件夹 | |
CN115503375A (zh) | 收纳体及文件夹 | |
JPH0999669A (ja) | リング綴じ本 | |
CN116265264A (zh) | 文件夹 | |
US20120126524A1 (en) | An insert for a publication that comprises leaves, and a publication containing the insert |
Legal Events
Date | Code | Title | Description |
---|---|---|---|
LAPS | Decisions on the lapse of the protection rights |
Effective date: 20120801 |