PL193995B1 - Urządzenie do doprowadzania strumienia szkła powlekanego - Google Patents

Urządzenie do doprowadzania strumienia szkła powlekanego

Info

Publication number
PL193995B1
PL193995B1 PL325798A PL32579898A PL193995B1 PL 193995 B1 PL193995 B1 PL 193995B1 PL 325798 A PL325798 A PL 325798A PL 32579898 A PL32579898 A PL 32579898A PL 193995 B1 PL193995 B1 PL 193995B1
Authority
PL
Poland
Prior art keywords
frame
glass
opening
source
housing
Prior art date
Application number
PL325798A
Other languages
English (en)
Other versions
PL325798A1 (en
Inventor
Garrett L. Scott
Original Assignee
Owens Brockway Glass Container
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Application filed by Owens Brockway Glass Container filed Critical Owens Brockway Glass Container
Publication of PL325798A1 publication Critical patent/PL325798A1/xx
Publication of PL193995B1 publication Critical patent/PL193995B1/pl

Links

Classifications

    • CCHEMISTRY; METALLURGY
    • C03GLASS; MINERAL OR SLAG WOOL
    • C03BMANUFACTURE, SHAPING, OR SUPPLEMENTARY PROCESSES
    • C03B7/00Distributors for the molten glass; Means for taking-off charges of molten glass; Producing the gob, e.g. controlling the gob shape, weight or delivery tact
    • C03B7/08Feeder spouts, e.g. gob feeders
    • C03B7/088Outlets, e.g. orifice rings
    • CCHEMISTRY; METALLURGY
    • C03GLASS; MINERAL OR SLAG WOOL
    • C03BMANUFACTURE, SHAPING, OR SUPPLEMENTARY PROCESSES
    • C03B7/00Distributors for the molten glass; Means for taking-off charges of molten glass; Producing the gob, e.g. controlling the gob shape, weight or delivery tact
    • C03B7/08Feeder spouts, e.g. gob feeders

Landscapes

  • Chemical & Material Sciences (AREA)
  • Engineering & Computer Science (AREA)
  • Materials Engineering (AREA)
  • Organic Chemistry (AREA)
  • Re-Forming, After-Treatment, Cutting And Transporting Of Glass Products (AREA)
  • Manufacture, Treatment Of Glass Fibers (AREA)
  • Surface Treatment Of Glass (AREA)
  • Glass Compositions (AREA)
  • Threshing Machine Elements (AREA)
  • Joining Of Glass To Other Materials (AREA)
  • Surface Treatment Of Glass Fibres Or Filaments (AREA)
  • Microscoopes, Condenser (AREA)
  • Lighters Containing Fuel (AREA)
  • Magnetic Heads (AREA)
  • Securing Of Glass Panes Or The Like (AREA)

Abstract

1. Urzadzenie do doprowadzania strumienia szkla powle- kanego, zlozonego z wewnetrznego szkla rdzeniowego oto- czonego przez zewnetrzne szklo powlekajace, zawierajacy zespól doprowadzajacy szklo rdzeniowe i powlekajace oraz posiadajacy pierwsze zródlo do doprowadzania szkla rdzenio- wego pierwszym otworem, pierscien otworu tworzacy drugi otwór, który jest usytuowany pionowo ponizej w odstepie od pierwszego otworu i zestrojony pozycyjnie z tym pierwszym otworem oraz z komora otaczajaca drugi otwór i laczaca sie przeplywowo z drugim otworem poprzez szczeline pomiedzy pierwszym i drugim otworem, oraz drugie zródlo do doprowa- dzania szkla powlekajacego do tej komory, przy czym szklo tworzace strumien szkla powlekanego jest doprowadzane grawitacyjnie z pierwszego i drugiego zródla otworami pierw- szym i drugim, które to otwory, pierwszy otwór i drugi otwór sa umieszczone w obudowie pierscieni otworów zamontowanej ruchomo w ramie, przemieszczalnie do polozenia sprzezenia osadczego obudowy pierscieni otworów z zespolem doprowa- dzajacym szklo rdzeniowe i powlekajace, znamienne tym, ze rama (46) zawiera zespól zawieszenia kardanowego, za pomoca którego obudowa (44) pierscieni otworów jest zamon- towana w ramie (46) obrotowo wokól co najmniej jednej osi (64, 70) ortogonalnej do zestrojenia pozycyjnego otworów (22, 28) pierwszego i drugiego przy kompensacji rozstrojenia pozycyjnego pomiedzy obudowa (44) pierscieni otworów, a pierwszym i drugim zródlem (12, 40). PL PL PL PL

Description

Przedmiotem wynalazku jest urządzenie do doprowadzania strumienia szkła powlekanego.
Znane jest formowanie porcji lub kropli szkła do wytwarzania wyrobów szklanych, a zwłaszcza znane są sposoby i urządzenia do doprowadzania tak zwanego strumienia szkła powlekanego, w których wewnętrzny lub rdzeniowy strumień szkła jest otoczony zewnętrzną lub powlekającą warstwą szkła.
Znane jest stosowanie strumienia szkła powlekanego do formowania wyrobów szklanych ze ściankami o budowie warstwowej. W europejskich zgłoszeniach patentowych nr EP0722907A2 i EP0722908A2 ujawniono techniki doprowadzania takiego strumienia szkła powlekanego, w których rdzeniową część szkła z pierwszego źródła doprowadza się pierwszym otworem. Drugi otwór znajduje się w pewnej odległości w pionie poniżej i w jednej linii z pierwszym otworem, i jest otoczony pierścieniową komorą połączoną przepływowo z drugim otworem poprzez szczelinę pomiędzy pierwszym a drugim otworem. Szkło powlekające płynie ogrzewaną rurą z drugiego źródła szkła do komory otaczającej drugi otwór. Szkło płynie grawitacyjnie z pierwszego i drugiego źródła pierwszym i drugim otworem w taki sposób, że strumień szkła powlekającego wypływa drugim otworem. Ten strumień szkła powlekanego można ciąć znanymi technikami na poszczególne krople szkła powlekanego, doprowadzane następnie do typowych sekcyjnych maszyn do formowania wyrobów szklanych. W europejskim zgłoszeniu patentowym nr EP0816295 ujawniono ulepszone urządzenie i sposób, w których otwory znajdują się w obudowie pierścieni osadzonej w ramie do doprowadzania obudowy pierścieni otworów do osadczego sprzężenia z mechanizmami do doprowadzania szkła rdzeniowego i powlekającego. Rama ta jest zamontowana na sprężynach, które są ściskane kiedy obudowa pierścieni otworów osiada w mechanizmach do doprowadzania szkła rdzeniowego i powlekającego i ma śruby gniazdowe do silnego blokowania ramy i obudowy pierścieni otworów w położeniu opartym o elementy doprowadzające szkło.
Pomimo, że ujawnione we wspomnianych powyżej zgłoszeniach patentowych techniki rozwiązują pewne istniejące dotychczas problemy poszukuje się nadal dalszych usprawnień. Przykładowo, trudno jest zestroić pozycyjnie otwory wlotowe obudowy pierścieni otworów z mechanizmami do doprowadzania szkła rdzeniowego i powlekającego w taki sposób, żeby współpracujące ze sobą powierzchnie stykały się dokładnie uniemożliwiając wyciekanie szkła. Zaproponowano umieszczanie miękkich ogniotrwałych mulistych mieszanek gliny z wodą na powierzchni przylegania obudowy pierścieni otworów przed sprzężeniem tej obudowy z mechanizmami do doprowadzania szkła. Niestety, wstępne ogrzewanie obudowy pierścieni otworów do wysokiej temperatury przed jej zainstalowaniem może spowodować przedwczesne stwardnienie mulistej mieszanki.
Urządzenie do doprowadzania strumienia szkła powlekanego, złożonego z wewnętrznego szkła rdzeniowego otoczonego przez zewnętrzne szkło powlekające, zawierający zespół doprowadzający szkło rdzeniowe i powlekające oraz posiadający pierwsze źródło do doprowadzania szkła rdzeniowego pierwszym otworem, pierścień otworu tworzący drugi otwór, który jest usytuowany pionowo poniżej w odstępie od pierwszego otworu i zestrojony pozycyjnie z tym pierwszym otworem oraz z komorą otaczającą drugi otwór i łączącą się przepływowo z drugim otworem poprzez szczelinę pomiędzy pierwszym i drugim otworem, oraz drugie źródło do doprowadzania szkła powlekającego do tej komory, przy czym szkło tworzące strumień szkła powlekanego jest doprowadzane grawitacyjnie z pierwszego i drugiego źródła otworami pierwszym i drugim, które to otwory, pierwszy otwór i drugi otwór są umieszczone w obudowie pierścieni otworów zamontowanej ruchomo w ramie, przemieszczalnie do położenia sprzężenia osadczego obudowy pierścieni otworów z zespołem doprowadzającym szkło rdzeniowe i powlekające według wynalazku charakteryzuje się tym, że rama zawiera zespół zawieszenia kardanowego, za pomocą którego obudowa pierścieni otworów jest zamontowana w tej ramie obrotowo wokół co najmniej jednej osi ortogonalnej do zestrojenia pozycyjnego otworów pierwszego i drugiego przy kompensacji rozstrojenia pozycyjnego pomiędzy obudową pierścieni otworów, a pierwszym i drugim źródłem.
Korzystnie, rama zawiera ramę zewnętrzną, ramę pośrednią i ramę wewnętrzną do zamontowania obudowy pierścieni otworów w ramie obrotowo wokół dwóch osi, które są ortogonalne w stosunku do siebie i do zestrojenia pozycyjnego otworów pierwszego i drugiego.
Korzystnie, jedna z osi przecina końce wylotowe pierwszego źródła i drugiego źródła doprowadzających szkło rdzeniowe i powlekające oraz, korzystnie, druga z osi jest usytuowana pomiędzy końcami wylotowymi pierwszego źródła i drugiego źródła.
Korzystnie, obudowa pierścieni otworów zawiera pierwszą powierzchnię osadczą do osadczego sprzęgania z wylotowym końcem pierwszego źródła oraz drugą powierzchnię osadczą usytuowaną
PL 193 995 B1 w odstępie od pierwszej powierzchni osadczej do osadczego sprzęgania z wylotowym końcem drugiego źródła, przy czym jedna z osi przecina obie powierzchnie osadcze pierwszą i drugą, natomiast druga z osi jest usytuowana pomiędzy pierwszą powierzchnią osadczą a drugą powierzchnią osadczą.
Korzystnie, powierzchnie osadcze pierwsza i druga wyznaczają odpowiednie płaskie powierzchnie osadcze sprzężenia z zespołami doprowadzającymi szkło rdzeniowe i powlekające, przy czym obie osie leżą w płaszczyźnie jednej z tych płaskich powierzchni osadczych.
Korzystnie, powierzchnie osadcze pierwsza i druga leżą w oddalonych od siebie równoległych płaszczyznach, przy czym obie osie leżą w płaszczyźnie pierwszej powierzchni osadczej w położeniu sprzężenia z końcem wylotowym pierwszego źródła.
Korzystnie, powierzchnie osadcze pierwsza i druga leżą w oddalonych od siebie równoległych płaszczyznach, przy czym obie osie leżą w płaszczyźnie pierwszej powierzchni osadczej, która jest płaszczyzną dolną.
Korzystnie, rama zawiera ramę zewnętrzną, usytuowaną w tej ramie zewnętrznej ramę pośrednią, ramę wewnętrzną usytuowaną wewnątrz ramy pośredniej oraz elementy kardanowe, za pomocą których rama pośrednia jest osadzona w ramie zewnętrznej obrotowo wokół pierwszej osi, a rama wewnętrzna jest osadzona w ramie pośredniej obrotowo wokół drugiej osi.
Zalety rozwiązania według wynalazku polegają na zapewnieniu urządzenia do ulepszonego sprzęgania osadczego pomiędzy obudową pierścieni otworów, a mechanizmami do doprowadzania szkła w innym typowym układzie doprowadzania osłoniętego szkła powlekanego w celu uzyskania poprawy sprzęgania osadczego, w tym także jego szczelności, pomiędzy obudową pierścieni otworów a mechanizmami do doprowadzania szkła oraz zmniejszenia przecieków szkła pomiędzy mechanizmem do doprowadzania a obudową pierścieni otworów.
Przedmiot wynalazku w przykładach wykonania przedstawiono na rysunku, na którym: fig. 1 przedstawia urządzenie do doprowadzania strumienia szkła powlekanego w przykładzie wykonania według wynalazku schematycznie, w rzucie pionowym, fragmentarycznie, fig. 2 - część układu do doprowadzania szkła z fig. 1, w rzucie pionowym, fragmentarycznie, w powiększeniu, fig. 3 - zespół zawieszenia kardanowego obudowy pierścieni otworów według wynalazku, w rzucie głównym, w przekroju poprowadzonym na fig. 2 płaszczyzną 3-3 oraz fig. 4 - zespół zawieszenia kardanowego obudowy pierścieni otworów widoczny na fig. 3, w rzucie bocznym.
W skład urządzenia do doprowadzania strumienia szkła powlekanego według zalecanego przykładu wykonania wynalazku wchodzi co najmniej jedna para współosiowych otworów połączonych ze źródłami szkła rdzeniowego i powlekającego w taki sposób, że szkło płynie grawitacyjnie ze źródeł szkła, pierwszego i drugiego, współosiowymi otworami, tworząc strumień szkła powlekanego. Otwory znajdują się w obudowie zamontowanej w ramie w taki sposób, że może się ona przemieszczać do osadczego sprzężenia obudowy otworów z mechanizmami do doprowadzania szkła rdzeniowego i powlekającego. W skład ramy według wynalazku wchodzi kardanowy zespół montażowy w postaci zespołu zawieszenia kardanowego do montowania obudowy otworów do ramy tak, żeby mogła obracać się wokół pary osi obrotu prostopadłych do siebie oraz do osi zestrojenia otworów. Taki montażowy zespół zawieszenia kardanowego umożliwia kompensację braku współosiowości pomiędzy powierzchniami osadczymi w obudowie otworów a mechanizmami do doprowadzania szkła, a tym samym zmniejsza przecieki szkła podczas pracy.
W zalecanym przykładzie wykonania wynalazku, obudowa pierścieni otworów ma pierwszą powierzchnię osadczą do stykowego sprzęgania osadczego ze źródłem szkła rdzeniowego, oraz drugą powierzchnię osadczą, znajdującą się w pewnej odległości od pierwszej powierzchni osadczej i przeznaczoną do stykowego sprzęgania osadczego ze źródłem szkła powlekającego. Jedna z zawieszonych kardanowo osi biegnie pomiędzy i przecina pierwszą i drugą powierzchnię osadczą, natomiast druga z zawieszonych kardanowo osi znajduje się pomiędzy pierwszą i drugą powierzchnią osadczą. W zalecanym przykładzie wykonania, te powierzchnie osadcze znajdują się w leżących w pewnej odległości od siebie równoległych płaszczyznach, a obie kardanowe osie znajdują się w dolnej z tych płaszczyzn, zwłaszcza w płaszczyźnie sprzężenia pomiędzy obudową pierścieni otworów a źródłem szkła rdzeniowego.
Urządzenie według wynalazku w zalecanym przykładzie wykonania przedstawione na fig. 1 posiada zespół 10 do doprowadzania strumienia szkła rdzeniowego i powlekającego. Pierwsze źródło 12 doprowadza szkło rdzeniowe do rynny spustowej 14 z co najmniej jednym otworem 16 w jej dolnym końcu. Rynna spustowa 14 jest otoczona osłoną ochronną 18, wykonaną, korzystnie, z metalu niemagnetycznego, na przykład ze stali nierdzewnej. Rura 20 reguluje doprowadzanie szkła rdzeniowego
PL 193 995 B1 z rynny spustowej 14 przez otwór 16 do i przez co najmniej pierwszy otwór 22 znajdujący się w górnym pierścieniu otworów 24 poniżej rynny spustowej 14. W dolnym pierścieniu otworów 26 znajduje się co najmniej jeden drugi otwór 28 usytuowany poniżej pierwszego otworu(ów) 22 i zestrojony z nimi pozycyjnie. Drugi otwór 28 jest otoczony pierścieniową komorą 30 utworzoną pomiędzy pierścieniami otworów 22, 26. Komora 30 jest połączona przepływowo z drugim otworem 28 za pomocą bocznej przestrzeni lub szczeliny pomiędzy otworami 24, 28 pierwszym i drugim. Pierścieniowa komora 30 jest sprzężona rura doprowadzająca 32 z otworem 34 w dolnym końcu rynny spustowej 36 szkła powlekającego. W skład rynny spustowej 36 wchodzi rura 38 regulująca dopływ oraz rynna ta jest sprzężona ze źródłem 40 szkła powlekającego. Rura doprowadzająca 32 jest ogrzewana oporowo za pomocą elektronicznego układu sterującego 42 w celu utrzymania przepływu szkła powlekającego do komory 30.
Na fig. 2 przedstawiono pierścienie otworów 24, 26 zamontowane w obudowie 44 pierścieni otworów tak, że oba pierścienie otworów mogą przemieszczać się jako zespół, sprzęgając się i rozprzęgając ze źródłami szkła rdzeniowego i powlekającego. Obudowa 44 pierścieni otworów jest osadzona w prostokątnej ramie 46 podpieranej przez zsynchronizowane podnośniki 48 przeznaczone do podnoszenia obudowy pierścieni otworów na miejsce. Sprężyste zespoły 50 w czterech narożnikach ramy 46 służą do wskazywania kiedy obudowa pierścieni otworów jest osadzana w dolnych końcach rur do doprowadzania szkła rdzeniowego i powlekającego. Podnoszenie pierścieni otworów za pomocą podnośników 48 kończy się i śruby 52 podnośników reguluje się dla zapobiegnięcia dalszemu ruchowi ramy 46 obudowy pierścieni otworów oraz obudowy 44 pierścieni otworów.
Według wynalazku, w skład ramy 46 wchodzi zawieszona na mechanizmie kardanowym to jest zespole zawieszenia kardanowego obudowa 44 pierścieni otworów, która może obracać się wokół dwóch osi ortogonalnych w stosunku do siebie oraz do osi zestrojenia otworów 22, 28 pierwszego i drugiego. W specyficznej sytuacji, pokazanej na fig. 2, 3, 4, w skład ramy 46 wchodzi prostokątna rama zewnętrzna 54 osadzona na podnośnikach 48, prostokątna rama pośrednia 56 (fig. 3) oraz prostokątna rama wewnętrzna 58, wewnątrz której jest zamontowana obudowa 44 pierścieni otworów. Rama zewnętrzna 54, rama pośrednia i rama wewnętrzna 56, 58 leżą w przybliżeniu w jednej płaszczyźnie. Rama pośrednia 56 i rama wewnętrzna 58 mają związane z nimi sąsiednie i zestrojone poprzecznie słupki wznośne stanowiące elementy kardanowe 60, które są połączone za pomocą osiowo zestrojonych sworzni obrotowych elementów kardanowych 62 tak, że tworzy się pierwsza oś 64 obrotu obudowy 44 pierścieni otworów oraz ramy wewnętrznej 58 względem ramy pośredniej 56. Każda z ram, rama pośrednia 56 i rama zewnętrzna 54, są zaopatrzone w parę zestrojonych słupków wznośnych stanowiących elementy kardanowe 66 połączonych za pomocą osiowo zestrojonych obrotowych sworzni elementów kardanowych 68 tak, że rama pośrednia 56 może obracać się wokół drugiej osi 70 względem ramy zewnętrznej 54. Osie 64, 70 obrotu są ortogonalne w stosunku do siebie oraz do osi zestrojenia otworów 22, 28 pierwszego i drugiego.
W zalecanym tu przykładzie wykonania wynalazku pokazanym na rysunku, obudowa 44 pierścieni otworów ma trzy pierwsze otwory 22 (jak i trzy drugie otwory 28) wszystkie otoczone pierścieniową komorą 30 do wytwarzania trzech powlekających strumieni kropli. Wszystkie pierwsze otwory 22 leżą w płaskiej pierścieniowej powierzchni osadczej 72 utworzonej na górnej powierzchni obudowy 44 pierścieni otworów. Wlot 74 do pierścieniowej komory 30 wchodzi w drugiej płaskiej pierścieniowej powierzchni osadczej 76, leżącej w pewnej odległości w bok od pierwszej powierzchni osadczej 72. W idealnej sytuacji, płaskie powierzchnie osadcze 72, 76 pierwsza i druga mogłyby leżeć w tej samej płaszczyźnie. Jednakże, podczas projektowania obecnego zalecanego przykładu wykonania wynalazku uwidocznionego na figurach rysunku, konieczne było umieszczenie powierzchni 72, 76 pierwszej i drugiej w znajdujących się w pewnych odległościach od siebie równoległych płaszczyznach, przy czym płaszczyzna drugiej powierzchni osadczej 76 znalazła się nad płaszczyzną pierwszej powierzchni osadczej 72, w celu skompensowania montażu rury 32 doprowadzającej szkło powlekające. Korzystnie, osie 64 i 70 leżą w jednej płaszczyźnie. Płaszczyzna osi 64, 70 powinna leżeć w płaszczyznach powierzchni osadczych 72, 76 pierwszej i drugiej albo nieco poniżej nich.
Dzięki zamontowaniu obudowy 44 pierścieni otworów w ramie pośredniej 56 za pomocą opisanego dwuosiowego, montażowego zespołu zawieszenia kardanowego, obudowa pierścieni otworów może swobodnie obracać się wokół dwóch kardanowo osadzonych osi w miarę jak obudowa pierścieni otworów jest przemieszczana przez ramę 46 i podnośniki 48 śrubowe do stykowego sprzężenia osadczego z dolnymi końcami rur doprowadzających szkło rdzeniowe i powlekające.
Zastosowano odpowiednie elementy blokujące (nie pokazane dla uproszczenia rysunku) przeznaczone do blokowania zespołu zawieszenia kardanowego ramy pośredniej 56 i ramy wewnętrznej 58
PL 193 995 B1 w położeniu, w którym osiągnięto najlepsze zestrojenie. Taki układ kompensuje niewielkie rozstrojenie powierzchni osadczych tak, żeby uzyskać najlepsze z możliwych ich dopasowanie do siebie. W ten sposób zmniejsza się przecieki szkła przez złącza powierzchni osadczych.

Claims (9)

1. Urządzenie do doprowadzania strumienia szkła powlekanego, złożonego z wewnętrznego szkła rdzeniowego otoczonego przez zewnętrzne szkło powlekające, zawierający zespół doprowadzający szkło rdzeniowe i powlekające oraz posiadający pierwsze źródło do doprowadzania szkła rdzeniowego pierwszym otworem, pierścień otworu tworzący drugi otwór, który jest usytuowany pionowo poniżej w odstępie od pierwszego otworu i zestrojony pozycyjnie z tym pierwszym otworem oraz z komorą otaczającą drugi otwór i łączącą się przepływowo z drugim otworem poprzez szczelinę pomiędzy pierwszym i drugim otworem, oraz drugie źródło do doprowadzania szkła powlekającego do tej komory, przy czym szkło tworzące strumień szkła powlekanego jest doprowadzane grawitacyjnie z pierwszego i drugiego źródła otworami pierwszym i drugim, które to otwory, pierwszy otwór i drugi otwór są umieszczone w obudowie pierścieni otworów zamontowanej ruchomo w ramie, przemieszczalnie do położenia sprzężenia osadczego obudowy pierścieni otworów z zespołem doprowadzającym szkło rdzeniowe i powlekające, znamienne tym, że rama (46) zawiera zespół zawieszenia kardanowego, za pomocą którego obudowa (44) pierścieni otworów jest zamontowana w ramie (46) obrotowo wokół co najmniej jednej osi (64, 70) ortogonalnej do zestrojenia pozycyjnego otworów (22, 28) pierwszego i drugiego przy kompensacji rozstrojenia pozycyjnego pomiędzy obudową (44) pierścieni otworów, a pierwszym i drugim źródłem (12, 40).
2. Urządzenie według zastrz. 1, znamienne tym, że rama (46) zawiera ramę zewnętrzną (54), ramę pośrednią (56) i ramę wewnętrzną (58) do zamontowania obudowy (44) pierścieni otworów w ramie (46) obrotowo wokół dwóch osi (64, 70), które są ortogonalne w stosunku do siebie i do zestrojenia pozycyjnego otworów (22, 28) pierwszego i drugiego.
3. Urządzenie według zastrz. 2, znamienne tym, że jedna z osi (64) przecina końce wylotowe pierwszego źródła (12) i drugiego źródła (40) doprowadzających szkło rdzeniowe i powlekające.
4. Urządzenie według zastrz. 2, znamienne tym, że druga z osi (70) jest usytuowana pomiędzy końcami wylotowymi pierwszego źródła (12) i drugiego źródła (40).
5. Urządzenie według zastrz. 4, znamienne tym, że obudowa (44) pierścieni otworów zawiera pierwszą powierzchnię osadczą (72) do osadczego sprzęgania z wylotowym końcem pierwszego źródła (12) oraz drugą powierzchnię osadczą (76) usytuowaną w odstępie od pierwszej powierzchni osadczej (72) do osadczego sprzęgania z wylotowym końcem drugiego źródła (40), przy czym jedna z osi (64) przecina obie powierzchnie osadcze (72, 76) pierwszą i drugą, natomiast druga z osi (70) jest usytuowana pomiędzy pierwszą powierzchnią osadczą (72) a drugą powierzchnią osadczą (76).
6. Urządzenie według zastrz. 5, znamienne tym, że powierzchnie osadcze (72, 76) pierwsza i druga wyznaczają odpowiednie płaskie powierzchnie osadcze sprzężenia z zespołami doprowadzającymi szkło rdzeniowe i powlekające, przy czym obie osie (64, 70) leżą w płaszczyźnie jednej z tych płaskich powierzchni osadczych.
7. Urządzenie według zastrz. 6, znamienne tym, że powierzchnie osadcze (72, 76) pierwsza i druga leżą w oddalonych od siebie równoległych płaszczyznach, przy czym obie osie (64, 70) leżą w płaszczyźnie pierwszej powierzchni osadczej (72) w położeniu sprzężenia z końcem wylotowym pierwszego źródła (12).
8. Urządzenie według zastrz. 6, znamienne tym, że powierzchnie osadcze (72, 76) pierwsza i druga leżą w oddalonych od siebie równoległych płaszczyznach, przy czym obie osie (64, 70) leżą w płaszczyźnie pierwszej powierzchni osadczej (72), która jest płaszczyzną dolną.
9. Urządzenie według zastrz. 1 albo 2, albo 3, albo 4, albo 5, albo 6, albo 7, albo 8, znamienne tym, że rama (46) zawiera ramę zewnętrzną (54), usytuowaną w tej ramie zewnętrznej (54) ramę pośrednią (56), ramę wewnętrzną (58) usytuowaną wewnątrz ramy pośredniej (56) oraz elementy kardanowe (60, 62, 66, 68), za pomocą których rama pośrednia (56) jest osadzona w ramie zewnętrznej (54) obrotowo wokół pierwszej osi (70), a rama wewnętrzna (58) jest osadzona w ramie pośredniej (56) obrotowo wokół drugiej osi (64).
PL325798A 1997-04-14 1998-04-14 Urządzenie do doprowadzania strumienia szkła powlekanego PL193995B1 (pl)

Applications Claiming Priority (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
US08/833,201 US5853447A (en) 1997-04-14 1997-04-14 Method and apparatus for delivering a cased glass stream

Publications (2)

Publication Number Publication Date
PL325798A1 PL325798A1 (en) 1998-10-26
PL193995B1 true PL193995B1 (pl) 2007-04-30

Family

ID=25263736

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
PL325798A PL193995B1 (pl) 1997-04-14 1998-04-14 Urządzenie do doprowadzania strumienia szkła powlekanego

Country Status (21)

Country Link
US (1) US5853447A (pl)
EP (1) EP0872453B1 (pl)
JP (1) JP2847081B2 (pl)
CN (1) CN1222479C (pl)
AT (1) ATE260870T1 (pl)
AU (1) AU726237B2 (pl)
BR (1) BR9801041A (pl)
CA (1) CA2233423C (pl)
CO (1) CO5021149A1 (pl)
CZ (1) CZ295176B6 (pl)
DE (1) DE69822026T2 (pl)
DK (1) DK0872453T3 (pl)
EE (1) EE03819B1 (pl)
ES (1) ES2217450T3 (pl)
HU (1) HU219876B (pl)
MX (1) MX9802703A (pl)
PE (1) PE70999A1 (pl)
PL (1) PL193995B1 (pl)
PT (1) PT872453E (pl)
SI (1) SI0872453T1 (pl)
ZA (1) ZA982904B (pl)

Family Cites Families (38)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
US1519885A (en) * 1918-09-23 1924-12-16 Oliver M Tucker Interchangeable spout-aperture bushing and method of applying the same
US1556381A (en) * 1922-04-13 1925-10-06 Frank E Troutman Method and apparatus for casting plate glass
US1622666A (en) * 1925-03-31 1927-03-29 Hartford Empire Co Apparatus for feeding molten glass
US1828217A (en) * 1928-12-12 1931-10-20 Hartford Empire Co Method of and apparatus for feeding molten glass
US3015842A (en) * 1954-01-25 1962-01-09 Owens Corning Fiberglass Corp Apparatus for producing fibers
US3078695A (en) * 1958-04-23 1963-02-26 Kimble Glass Co Apparatus for extruding glass
US3288583A (en) * 1962-06-07 1966-11-29 Bausch & Lomb Apparatus for producing optical fiber
US3291584A (en) * 1963-06-20 1966-12-13 Bausch & Lomb Fiber glass orifice
US3508904A (en) * 1965-04-29 1970-04-28 Owens Illinois Inc Glass feeding orifice with multichamber combustion zones
US3582299A (en) * 1967-11-06 1971-06-01 Robert T Gladwell Jr Multiple delivery tip for liquid glass
US3607184A (en) * 1968-04-12 1971-09-21 Owens Illinois Inc Method and apparatus for drawing a devitrifiable glass at a temperature below the liquidus temperature
US3554726A (en) * 1968-07-11 1971-01-12 Emhart Corp Glass feeding apparatus with orifice plate support frame and lifting means therefor
US3580713A (en) * 1968-11-29 1971-05-25 Owens Illinois Inc Apparatus for feeding glass
US3625671A (en) * 1969-01-06 1971-12-07 Owens Illinois Inc Apparatus for feeding glass having multiple outlets
US3622289A (en) * 1969-12-12 1971-11-23 Owens Corning Fiberglass Corp Glass feeder made of pt-rh-mo high temperature-high strength alloy
US3899315A (en) * 1974-04-15 1975-08-12 American Optical Corp Method of making glass clad glass lenses
US3960530A (en) * 1975-07-28 1976-06-01 Northern Electric Company Limited Method of coating a glass fiber filament
US4023953A (en) * 1975-08-07 1977-05-17 Corning Glass Works Apparatus and method for producing composite glass tubing
US4217123A (en) * 1976-02-03 1980-08-12 International Standard Electric Corporation Double crucible method of optical fiber manufacture
DE2629658A1 (de) * 1976-07-01 1978-01-05 Siemens Ag Vorrichtung und verfahren zur herstellung von lichtleitfasern mit lose sitzender ummantelung aus glas
US4299609A (en) * 1977-09-27 1981-11-10 Siemens Aktiengesellschaft Optical unit having a longitudinal side coupling zone
GB2043049B (en) * 1979-02-27 1983-06-15 Wiederaufarbeitung Von Kernbre Method for controlling the discharge of molten material
US4247320A (en) * 1979-09-14 1981-01-27 Corning Glass Works Glass conditioning
US4305747A (en) * 1980-07-07 1981-12-15 Owens-Illinois, Inc. Multiple gob glass feeder system and method of operation
US4457771A (en) * 1981-05-01 1984-07-03 Corning Glass Works Forming laminated articles from a composite encapsulated charge of molten glass
US4381932A (en) * 1981-05-01 1983-05-03 Corning Glass Works Laminated gob for pressing glass articles
NL8102878A (nl) * 1981-06-16 1983-01-17 Philips Nv Werkwijze voor de continue fabricage van optische vezels met behulp van de dubbele kroesmethode, vezels verkregen met deze werkwijze en dubbele kroes voor toepassing in deze werkwijze.
US4875917A (en) * 1986-10-31 1989-10-24 Corning Incorporated Method for making a layered glass article
US4740401A (en) * 1987-02-02 1988-04-26 Owens-Illinois Glass Container Inc. Forming laminated glass containers from a composite encapsulated gob of molten glass
US4723981A (en) * 1987-02-24 1988-02-09 Emhart Industries, Inc. Gob distributor
US4723982A (en) * 1987-02-24 1988-02-09 Emhart Industries, Inc. Gob distributor
US4722748A (en) * 1987-02-24 1988-02-02 Emhart Industries, Inc. Gob distributor
US4897100A (en) * 1989-01-13 1990-01-30 Owens-Corning Fiberglas Corporation Apparatus and process for fiberizing fluoride glasses using a double crucible and the compositions produced thereby
US5204120A (en) * 1989-10-31 1993-04-20 Hoover Universal, Inc. Intermittent multi-layer multi-parison extrusion head
US5810900A (en) * 1995-01-18 1998-09-22 Owens-Brockway Glass Container Inc. Method and apparatus for delivering a cased glass stream
CA2164676C (en) * 1995-01-18 2006-10-10 Michael T. Dembicki Method and apparatus for delivering a glass stream for forming charges of glass
HU214929B (hu) * 1995-01-18 1998-07-28 Owens-Brockway Glass Container Inc. Eljárás és berendezés bevont üvegáram továbbítására üveg gyártásánál
US5593472A (en) * 1995-11-02 1997-01-14 Emhart Glass Machinery Investments Inc. Glass feeder heat baffle

Also Published As

Publication number Publication date
CZ295176B6 (cs) 2005-06-15
PT872453E (pt) 2004-06-30
CA2233423C (en) 2003-01-14
DE69822026T2 (de) 2004-06-24
HU9800712D0 (en) 1998-05-28
DK0872453T3 (da) 2004-04-05
AU5972098A (en) 1998-10-15
EE9800104A (et) 1998-10-15
CN1203891A (zh) 1999-01-06
HUP9800712A2 (hu) 1998-12-28
CZ111598A3 (cs) 1998-12-16
MX9802703A (es) 1998-11-30
CA2233423A1 (en) 1998-10-14
ES2217450T3 (es) 2004-11-01
PE70999A1 (es) 1999-08-18
AU726237B2 (en) 2000-11-02
SI0872453T1 (en) 2004-08-31
PL325798A1 (en) 1998-10-26
ATE260870T1 (de) 2004-03-15
EP0872453A3 (en) 1999-02-10
BR9801041A (pt) 1999-09-28
JPH10287431A (ja) 1998-10-27
CO5021149A1 (es) 2001-03-27
CN1222479C (zh) 2005-10-12
EE03819B1 (et) 2002-08-15
ZA982904B (en) 1998-10-09
HU219876B (hu) 2001-08-28
HUP9800712A3 (en) 1999-03-01
EP0872453A2 (en) 1998-10-21
JP2847081B2 (ja) 1999-01-13
DE69822026D1 (de) 2004-04-08
US5853447A (en) 1998-12-29
EP0872453B1 (en) 2004-03-03

Similar Documents

Publication Publication Date Title
TWI499688B (zh) 改良膜厚度之不均勻性與粒子表現的cvd設備
US5746875A (en) Gas injection slit nozzle for a plasma process reactor
DE69533928T2 (de) Kammer für CVD-Behandlungen
US5836355A (en) Building blocks for integrated gas panel
US20080302434A1 (en) Flexible manifold for integrated gas system gas panels
KR980011807A (ko) 플라즈마 처리 반응기용 가스 분사 슬릿 노즐
DE69225378T2 (de) Röntgenbelichtungsvorrichtung und Verfahren
US6283143B1 (en) System and method for providing an integrated gas stick
PL193995B1 (pl) Urządzenie do doprowadzania strumienia szkła powlekanego
JP3952217B2 (ja) ガラス流を移送する方法および装置
KR20190022013A (ko) 브라운 가스를 이용한 입체유리 성형장치
US6793766B2 (en) Apparatus having platforms positioned for precise centering of semiconductor wafers during processing
WO2002088858A1 (en) Method for adjusting processing parameters of at least one plate-like object in a processing tool
WO2019004644A1 (ko) 셔터밸브
CN115418626B (zh) 镀膜设备
PL193996B1 (pl) Urządzenie do formowania strumienia szkła powlekanego i zespół obudowy otworów do urządzenia do formowania strumienia szkła powlekanego
Ney Quartz crystal fabrication facility. Phase I. Final report, April 1977-September 1979
KR20000001146A (ko) 자동절환 연결용 단단식 저압가스 압력조정기
JPS6316929A (ja) 検査調整ヘツド
KR19990015450A (ko) 반도체 장치 제조용 로장치

Legal Events

Date Code Title Description
LAPS Decisions on the lapse of the protection rights

Effective date: 20080414