PL192863B1 - Wskaźnik położenia napędu silnikowego do uruchamiania przełącznika - Google Patents

Wskaźnik położenia napędu silnikowego do uruchamiania przełącznika

Info

Publication number
PL192863B1
PL192863B1 PL335303A PL33530398A PL192863B1 PL 192863 B1 PL192863 B1 PL 192863B1 PL 335303 A PL335303 A PL 335303A PL 33530398 A PL33530398 A PL 33530398A PL 192863 B1 PL192863 B1 PL 192863B1
Authority
PL
Poland
Prior art keywords
pointer
plate
shaft
scale
indicator
Prior art date
Application number
PL335303A
Other languages
English (en)
Other versions
PL335303A1 (en
Inventor
Dieter Dohnal
Josef Neumeyer
Original Assignee
Reinhausen Maschf Scheubeck
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Family has litigation
First worldwide family litigation filed litigation Critical https://patents.darts-ip.com/?family=7821430&utm_source=google_patent&utm_medium=platform_link&utm_campaign=public_patent_search&patent=PL192863(B1) "Global patent litigation dataset” by Darts-ip is licensed under a Creative Commons Attribution 4.0 International License.
Application filed by Reinhausen Maschf Scheubeck filed Critical Reinhausen Maschf Scheubeck
Publication of PL335303A1 publication Critical patent/PL335303A1/xx
Publication of PL192863B1 publication Critical patent/PL192863B1/pl

Links

Classifications

    • HELECTRICITY
    • H01ELECTRIC ELEMENTS
    • H01HELECTRIC SWITCHES; RELAYS; SELECTORS; EMERGENCY PROTECTIVE DEVICES
    • H01H9/00Details of switching devices, not covered by groups H01H1/00 - H01H7/00
    • HELECTRICITY
    • H01ELECTRIC ELEMENTS
    • H01HELECTRIC SWITCHES; RELAYS; SELECTORS; EMERGENCY PROTECTIVE DEVICES
    • H01H9/00Details of switching devices, not covered by groups H01H1/00 - H01H7/00
    • H01H9/0005Tap change devices
    • H01H9/0027Operating mechanisms
    • H01H9/0033Operating mechanisms with means for indicating the selected tap or limiting the number of selectable taps

Landscapes

  • Mechanical Control Devices (AREA)
  • Control Of Stepping Motors (AREA)
  • Instrument Panels (AREA)
  • Road Signs Or Road Markings (AREA)
  • Electromechanical Clocks (AREA)
  • Rotary Switch, Piano Key Switch, And Lever Switch (AREA)
  • Water Treatment By Sorption (AREA)
  • Illuminated Signs And Luminous Advertising (AREA)
  • Diaphragms For Electromechanical Transducers (AREA)
  • Treatment Of Fiber Materials (AREA)
  • Vehicle Body Suspensions (AREA)
  • Apparatus For Radiation Diagnosis (AREA)
  • Luminescent Compositions (AREA)
  • Credit Cards Or The Like (AREA)
  • Conveying And Assembling Of Building Elements In Situ (AREA)
  • Reciprocating, Oscillating Or Vibrating Motors (AREA)
  • Looms (AREA)
  • Geophysics And Detection Of Objects (AREA)
  • Radar Systems Or Details Thereof (AREA)
  • Locating Faults (AREA)
  • Preliminary Treatment Of Fibers (AREA)
  • Indicating Measured Values (AREA)
  • Transmission And Conversion Of Sensor Element Output (AREA)
  • Transmission Devices (AREA)

Abstract

1. Wskaznik polozenia napedu silnikowego do uruchamiania przelacznika, stopniowego, przelacz- nika zaczepów lub cewki z rdzeniem wciaganym, znamienny tym, ze czolowa plyta (1) jest wyposa- zona w kolowa skale (2), na której sa umieszczone symbole, odpowiadajace pojedynczym krokom wla- czania, a wspólosiowo wewnatrz kolowej skali (2) jest umieszczona pierwsza wskazówka (3), osadzo- na obracalnie na pierwszym wale (92), wyposazo- nym przez plyte (1) z tym, ze plyta (1) posiada druga kolowa skale (4), na której sa umieszczone, we wza- jemnym jednakowym odstepie, dalsze symbole, odpowiadajace mozliwym stacjonarnym polozeniom roboczym, a wspólosiowo wewnatrz drugiej skali (4) jest osadzona druga wskazówka (5), która jest umieszczona obracalnie na wyprowadzonym przez plyte drugim wale (97), na którym z obu stron drugiej wskazówki (5) sa umieszczone samohamownie wskazówki bierne (6, 7) i, ze na stronie wewnetrznej plyty (1) jest umieszczony mechanizm wskaznikowy (9), przez który pierwsza i druga wskazówka (3, 5) jest polaczona z napedem silnikowym PL PL PL PL PL PL PL

Description

Opis wynalazku
Przedmiotem wynalazku jest wskaźnik położenia napędu silnikowego do uruchamiania przełącznika stopniowego, przełącznika zaczepów lub cewki z rdzeniem wciąganym.
Z czasopisma firmowego „Motorantrieb MA7, Betrebsanweisung, Impressum BA 40/90 de-0391/200 Zgłaszającego jest znane urządzenie do wskazywania położenia napędu silnikowego do uruchamiania przełącznika stopniowego, przełącznika zaczepów lub cewki z rdzeniem wciąganym.
Urządzenie, stanowiące bezpośredni składnik mechanizmu sterującego, posiada kołowy wskaźnik przejścia położenia i kołowy wskaźnik położenia, które są uruchamiane bezpośrednio wewnątrz mechanizmu sterującego. Na obwodzie każdego koła są umieszczone oznaczenia, które obracają się z odpowiednim kołem.
Kołowy wskaźnik przejścia położenia obraca się z tarczą krzywkową mechanizmu sterującego, którego pojedyncze styki, przy każdym przełączaniu z jednego stopnia przełącznika stopniowego lub tym podobnego na sąsiadujący drugi stopień, są uruchamiane w ustalonej wstępnie sekwencji przełączania, każdorazowo o cały obrót.
Na swojej stronie czołowej urządzenia znajdują się oznaczenia, które przedstawiają pojedyncze kroki przełączania, to znaczy sekwencję przełączania, przebiegającą kolejno przy przełączaniu, względnie odtwarzają przyporządkowane krokom liczby lub inne symbole.
Zielone pole pokazuje położenie spoczynkowe przełącznika krzywkowego.
Położenie wyjściowe kroku przełączania, to znaczy nieruchomy stan napędu silnikowego, jest oznaczony przez czerwony znak środkowy wewnątrz zielonego obszaru.
Kołowy wskaźnik położenia na swojej stronie czołowej jest zaopatrzony w liczby lub tym podobne znaki, które odpowiadają możliwym położeniem przełączania przełącznika.
Kołowy wskaźnik położenia przy każdym przełączeniu z jednego stopnia przełącznika stopniowego na sąsiadujący drugi stopień obraca się każdorazowo o kąt, to znaczy o krok, który odpowiada odstępowi pomiędzy dwoma sąsiednimi oznakowaniami.
Znany wskaźnik położenia za pomocą kołowego wskaźnika przejścia położenia pokazuje więc, w którym obszarze sekwencji przełączania podczas procesu przełączania znajduje się napęd silnikowy.
Pokazuje także za pomocą kołowego wskaźnika położenia, w którym położeniu roboczym, w stanie nieruchomym znajduje się napęd silnikowy.
Niedogodnością jest utrudniona widoczność przebiegu procesu przełączania. Nie jest rozpoznawalne, czy rozpoczęty proces przełączania znajduje się jeszcze na początku, czy też na chwilę przed zakończeniem procesu.
Dalsza niedogodność polega na tym, że wskaźniki, które znajdują się na stronach czołowych obu kół, nie są do rozpoznania z dużej odległości. Ponieważ oba koła są składnikiem mechanizmu sterującego, a strony czołowe nie mogą być wykonane o dowolnej grubości, konstrukcyjnie nie jest możliwe powiększenie oznaczeń, przykładowo liczb lub innych symboli.
Nie jest również rozpoznawalne, które położenia robocze przy poprzednich uruchomieniach napędu silnikowego były już podejmowane, to znaczy, podczas pracy był już wykorzystany cały obszar regulowania przełącznika stopniowego. Taka informacja ma jednakże znaczenie dla serwisu, nastawień i działania monitoringu, ponieważ pozwala na przykład stwierdzić, czy przełącznik stopniowy był włączany w całym obszarze regulacji lub pracował tylko w wąskim, ograniczonym obszarze i czy znajduje się on w przybliżeniu blisko jednego z obu położeń końcowych. Wszystkie te informacje w znanych urządzeniach do wskazywania położenia nie są widoczne.
Zadaniem wynalazku jest opracowanie wskaźnika położenia napędu silnikowego, który pozwalałby na dobrą wizualną informację, łatwy odczyt z dużych odległości i na informacje o występujących obszarach regulacji.
Zadanie to zostało wykonane dzięki temu, że czołowa płyta urządzenia jest wyposażona w kołową skalę, na której są umieszczone symbole, odpowiadające pojedynczym krokom włączania, a współosiowo wewnątrz kołowej skali jest umieszczona pierwsza wskazówka, osadzona obracalnie na pierwszym wale, wyprowadzonym przez płytę, z tym, że płyta posiada drugą, kołową skalę, na której są umieszczone, we wzajemnym, jednakowym odstępie, dalsze symbole, odpowiadające możliwym stacjonarnym położeniom roboczym, a współosiowo wewnątrz drugiej skali jest osadzona druga wskazówka, która jest umieszczona obracalnie na wyprowadzonym przez płytę drugim wale, na którym z obu stron drugiej wskazówki są umieszczone samohamowne wskazówki bierne i, że na stronie
PL 192 863 B1 wewnętrznej płyty jest umieszczony mechanizm wskaźnikowy, przez który pierwsza i druga wskazówka jest połączona z napędem silnikowym.
Korzystnie pierwszy wał jest zaopatrzony w łącznik sprzęgłowy do przyłączenia wału napędowego mechanizmu sterującego napędu silnikowego.
Zaleta wskaźnika według wynalazku polega na tym, że jest odsprzężony od mechanizmu sterującego napędu silnikowego i, że posiada oddzielne skale wskaźnikowe i przesuwające się nad nimi wskazówki do wskazywania położenia.
Dalsza zaleta polega na tym, że przez dobrane rozmieszczenie wskazówek wskazywane symbole są łatwe do zapamiętania i lepiej rozpoznawalne, a więc jest lepsza orientacja o stosunku aktualnego położenia roboczego wewnątrz całego obszaru nastawiania, względnie uruchamiania.
Dobrane rozmieszczenie wskazówek pozwala także łatwiej zauważyć upływ czasu każdorazowego przełączania, a odpowiednia wskazówka widocznie pokazuje, w którym stadium pracy przełączania, wewnątrz przebiegającej sekwencji, znajduje się napęd silnikowy.
Poza tym wskazówki bierne, jako składnik wskaźnika położenia, podają w sposób widoczny informację, w którym obszarze regulacji, to znaczy, w których położeniach roboczych dotychczas pracował, przykładowo przełącznik stopniowy.
Skale i wskazówki w odniesieniu do wielkości kształtu, barwy i rodzaju pisma symboli, są łatwo dopasowalne do każdorazowych wymagań.
Wskazanie za pomocą kołowych skal i wskaźników jest korzystne dla ludzkich oczu i przynosi mniej błędów w odczycie niż dotychczasowy odczyt małych symboli na stronach czołowych kół.
Przedmiot wynalazku jest uwidoczniony w przykładzie wykonania na rysunku, na którym fig. 1 przedstawia wskaźnik, w widoku z przodu, a fig. 2 - przekrój poprzeczny mechanizmu wskaźnikowego do wskaźnika.
Na płycie 1 jest umieszczona pierwsza kołowa skala 2 - skala przełączania skokowego, na której znajdują się w jednakowym odstępie od siebie symbole, które odpowiadają pojedynczym krokom przełączania, które przebiegają kolejno przy przełączaniu, to znaczy odpowiadają pojedynczym krokom sekwencji przełączania. Te symbole mogą być prostymi kreskami, cyframi lub innymi graficznymi oznaczeniami.
Obszar 21 pierwszej skali 2, który odpowiada zakresowi, w którym przełącznik drogi mechanizmu sterującego znajduje się w położeniu spoczynkowym, jest specjalnie oznakowany, ewentualnie barwiony. Współosiowo wewnątrz tej pierwszej skali 2 jest umieszczona obracalnie na wale 92 pierwsza wskazówka 3, wskaźnika przełączania skokowego. Przez dalej opisany mechanizm wskaźnikowy 9 jest ona przy każdym przełączeniu obracana o 360°, przy czym ona przebiega, względnie przekracza kolejno wszystkie symbole na pierwszej skali 2, a zatem podczas przełączania uzyskuje się informację o chwilowym położeniu silnika napędowego.
Kierunek obrotu pierwszej wskazówki 3 jest zależny od kierunku obrotu mechanizmu napędowego. Przy szeregu przełączeniach w jednakowym kierunku pierwsza wskazówka 3 wielokrotnie przebiega, względnie „obiega pierwszą skalę2w jednakowym kierunku obrotu.
Na płycie 1 jest wykonana druga skala 4 - skala wskaźnika położenia. Na tej drugiej skali 4 są umieszczone w jednakowym odstępie od siebie, dalsze symbole, które odpowiadają pojedynczym położeniom roboczym przełącznika stopniowego lub tym podobnego. W przykładzie wykonania są pokazane pojedyncze cyfry 1....33, które odpowiadają trzydziestu trzem możliwym położeniom roboczym napędu silnikowego i dzięki temu przyporządkowanego przełącznika stopniowego. Naturalnie są możliwe także inne symbole, na przykład -16, -15...., -1,0, +1, ....+15, +16.
Pojedyncze symbole mogą być umieszczone na całym kole skali lub, jak pokazano w przykładzie, tylko na jego części.
Współosiowo, wewnątrz drugiej skali 4 jest umieszczony obracalny drugi wał 97 drugiej wskazówki 5 wskaźnika położenia.
Wał 97 przy każdym przełączaniu jest przez dalej omówiony mechanizm wskaźnikowy 9, obracany o kąt, który odpowiada odstępowi pomiędzy dwoma sąsiednimi symbolami drugiej skali 4. Kierunek obrotu drugiej wskazówki 5 jest zależny od kierunku obrotu napędu silnikowego w kierunku „wyżej lub „niżej. Nie jest możliwy obrót drugiej wskazówki 5 przez położenia końcowe „1 i „33. Druga wskazówka 5 w przeciwieństwie do pierwszej wskazówki 3, nie może wielokrotnie obracać się wokół przyporządkowanej skali 4. Dlatego druga skala 4 nie jest zaopatrzona na całym kole w symbole.
Na drugim wale 97 drugiej wskazówki 5 są umieszczone obok dwie wskazówki bierne 6, 7, które wprawdzie są obracalne, jednakże przy obrocie przez wał 97 nie są z nim współzabierane.
PL 192 863 B1
Obie wskazówki bierne 6, 7, umieszczone z obu stron drugiej wskazówki 5, mają języki zabierakowe 61, 72, które sięgają do płaszczyzny drugiej wskazówki 5 (fig. 2). Przy ruchu drugiej wskazówki 5 w kierunku ruchu wskazówek zegara jest współzabierana pierwsza wskazówka bierna 6, a przy ruchu drugiej wskazówki 5 przeciwnie do kierunku ruchu wskazówek zegara druga wskazówka bierna 7. Obie wskazówki bierne 6,7 są ułożyskowane samohamownie tak, że one pozostają w położeniu, do którego zostały współzabrane.
Pierwsza wskazówka bierna 6 określa przy tym najwyższe kiedykolwiek osiągnięte położenie robocze a druga wskazówka bierna 7 wyznacza najniższe kiedykolwiek osiągnięte położenie robocze. Obie wskazówki bierne 6, 7 określają więc wykorzystywany obszar regulacji i z jednej strony umożliwiają w prosty sposób, dobry wizualnie widok na szerokość pasma wykorzystanego obszaru regulacji, a z drugiej strony jego względne położenie, wewnątrz pozostającego do dyspozycji obszaru całkowitego.
Obie wskazówki bierne 6, 7 są ręcznie cofane tak, że przykładowo po obiegu próbnym przez wszystkie położenia włączania, może być ponownie odtworzony stan wyjściowy.
Dodatkowo na płycie wskaźnika 1 jest jeszcze umieszczony znany licznik 8 do wskazywania całkowitej ilości włączeń.
Na wewnętrznej stronie płyty 1, jest umieszczony mechanizm wskaźnikowy 9, który poprzez łącznik sprzęgłowy jest oddzielony przestrzennie od mechanizmu sterującego, którego częściowo pokazany wał napędowy 91 jest połączony z wałem 92, który przy każdym przełączeniu napędu silnikowego wykonuje całkowity obrót o 360°.
Wał napędowy 91 jest połączony bezpośrednio z pierwszym wałem 92, mającym pierwszą wskazówkę 3.
Przez cztery koła zębate 93, 94, 95, 96 wał 91 jest połączony z drugim wałem 97, który posiada drugą wskazówkę 5. Koła zębate 93....96 są przy tym tak zwymiarowane, że drugi wał 97 i dzięki temu druga wskazówka 5, przy każdym pełnym obrocie wału napędowego 91, który odpowiada całkowitemu przełączeniu napędu silnikowego, jest obracany o kąt obrotu, który odpowiada odstępowi pomiędzy dwoma sąsiadującymi symbolami na drugiej skali 4.
Dzięki odpowiedniemu rozmieszczeniu mechanizmu wskazującego 9 jest możliwe przyporządkowanie do kierunków włączania „wyżej względnie „niżej napędu silnikowego kierunków obrotu wskazówek 3, 5.

Claims (2)

1. Wskaźnik położenia napędu silnikowego do uruchamiania przełącznika, stopniowego, przełącznika zaczepów lub cewki z rdzeniem wciąganym, znamienny tym, że czołowa płyta (1) jest wyposażona w kołową skalę (2), na której są umieszczone symbole, odpowiadające pojedynczym krokom włączania, a współosiowo wewnątrz kołowej skali (2) jest umieszczona pierwsza wskazówka (3), osadzona obracalnie na pierwszym wale (92), wyposażonym przez płytę (1) z tym, że płyta (1) posiada drugą kołową skalę (4), na której są umieszczone, we wzajemnym jednakowym odstępie, dalsze symbole, odpowiadające możliwym stacjonarnym położeniom roboczym, a współosiowo wewnątrz drugiej skali (4) jest osadzona druga wskazówka (5), która jest umieszczona obracalnie na wyprowadzonym przez płytę drugim wale (97), na którym z obu stron drugiej wskazówki (5) są umieszczone samohamownie wskazówki bierne (6, 7) i, że na stronie wewnętrznej płyty (1) jest umieszczony mechanizm wskaźnikowy (9), przez który pierwsza i druga wskazówka (3,5) jest połączona z napędem silnikowym
2. Wskaźnik według zastrz. 1, znamienny tym, że pierwszy wał (92) jest zaopatrzony w łącznik sprzęgłowy do przyłączenia wału napędowego (91) mechanizmu sterującego napędu silnikowego.
PL335303A 1997-02-25 1998-01-09 Wskaźnik położenia napędu silnikowego do uruchamiania przełącznika PL192863B1 (pl)

Applications Claiming Priority (2)

Application Number Priority Date Filing Date Title
DE19707528A DE19707528C1 (de) 1997-02-25 1997-02-25 Stellungsanzeige
PCT/EP1998/000092 WO1998038662A1 (de) 1997-02-25 1998-01-09 Stellungsanzeige

Publications (2)

Publication Number Publication Date
PL335303A1 PL335303A1 (en) 2000-04-10
PL192863B1 true PL192863B1 (pl) 2006-12-29

Family

ID=7821430

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
PL335303A PL192863B1 (pl) 1997-02-25 1998-01-09 Wskaźnik położenia napędu silnikowego do uruchamiania przełącznika

Country Status (19)

Country Link
US (1) US6234106B1 (pl)
EP (1) EP0963592B1 (pl)
JP (1) JP3819442B2 (pl)
KR (1) KR100457039B1 (pl)
CN (1) CN1065066C (pl)
AT (1) ATE210885T1 (pl)
AU (1) AU5862598A (pl)
BG (1) BG63790B1 (pl)
BR (1) BR9807608B1 (pl)
CA (1) CA2282420C (pl)
CZ (1) CZ297425B6 (pl)
DE (2) DE19707528C1 (pl)
ES (1) ES2165145T3 (pl)
HU (1) HUP0000971A3 (pl)
PL (1) PL192863B1 (pl)
RO (1) RO120104B1 (pl)
RU (1) RU2199787C2 (pl)
UA (1) UA42114C2 (pl)
WO (1) WO1998038662A1 (pl)

Families Citing this family (15)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
DE10063875A1 (de) * 2000-12-21 2002-07-04 Siemens Ag Anzeigeinstrument
US7614357B2 (en) * 2003-09-08 2009-11-10 Cooper Technologies Company Step voltage regulator polymer position indicator with non-linear drive mechanism
US7647565B2 (en) * 2005-02-16 2010-01-12 International Business Machines Coporation Method, apparatus, and computer program product for an enhanced mouse pointer
US7624358B2 (en) 2005-04-25 2009-11-24 International Business Machines Corporation Mouse radar for enhanced navigation of a topology
US20060253791A1 (en) * 2005-05-03 2006-11-09 Kuiken David P Simplified interactive graphical user interfaces for sorting through a stack of overlapping windows on a display in order along the Z (depth) axis
US7954508B2 (en) * 2006-03-03 2011-06-07 KBK Technologies, Inc. Electronically controlled valve actuator in a plumbed water line within a water conditioning management system
BG66061B1 (bg) * 2006-04-25 2010-12-30 "Хюндай Хеви Индъстрис Ко. България" Ад Електродвигателно задвижване за стъпални регулатори на напрежение с индикация на положенията
CN101308034B (zh) * 2007-05-18 2011-08-31 德国Fev发动机技术有限公司 汽车的显示仪表
DE102008048018B3 (de) * 2008-09-19 2009-10-22 Maschinenfabrik Reinhausen Gmbh Handantrieb
DE202011001444U1 (de) 2011-01-13 2012-04-17 Maschinenfabrik Reinhausen Gmbh Handantrieb
DE102011106804A1 (de) 2011-07-06 2013-01-10 Maschinenfabrik Reinhausen Gmbh Verfahren zur Stellungserfassung von Stufenschaltern
UA112794C2 (uk) * 2012-04-16 2016-10-25 Машіненфабрік Райнхаузен Гмбх Спосіб контролю ступеневого перемикача
DE102014106475A1 (de) * 2014-05-08 2015-11-12 Maschinenfabrik Reinhausen Gmbh Stellungsanzeige
DE102014110731A1 (de) * 2014-07-29 2016-02-04 Maschinenfabrik Reinhausen Gmbh Motorantrieb
JP2017078675A (ja) * 2015-10-22 2017-04-27 セイコーエプソン株式会社 ウェアラブル端末装置

Family Cites Families (18)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
US1050542A (en) * 1912-03-04 1913-01-14 Henry F Erdenkauf Clock.
US1459710A (en) * 1919-05-24 1923-06-26 Samuel W Balch Combined sidereal and mean solar timepiece
US2706962A (en) * 1951-12-07 1955-04-26 Weston Electrical Instr Corp Bimetallic thermometer
US2848973A (en) * 1956-02-28 1958-08-26 Palmer Thermometers Inc Maximum-minimum pointer assembly
US3016038A (en) * 1959-08-26 1962-01-09 Palmer Thermometers Inc Maximum-minimum pointer assembly
US3041997A (en) * 1960-01-11 1962-07-03 Allis Chalmers Mfg Co Maximum and minimum indicator
DE8027665U1 (de) * 1980-10-16 1981-02-26 Revue Thommen Ag, Waldenburg (Schweiz) Uhr mit einem durch einen elektrischen Oszillator steuerbaren Motor
DE3411293A1 (de) * 1984-03-27 1985-10-10 Bosch-Siemens Hausgeräte GmbH, 7000 Stuttgart Elektrisches, programmgesteuertes haushaltgeraet
JPS60224088A (ja) * 1984-04-20 1985-11-08 Citizen Watch Co Ltd 指針式タイマ
CH663313GA3 (pl) * 1986-01-14 1987-12-15
CH676310B5 (pl) * 1989-04-14 1991-07-15 Dubois & Depraz Sa
JP3653746B2 (ja) * 1993-07-01 2005-06-02 セイコーエプソン株式会社 電子時計
JPH07283045A (ja) * 1994-04-07 1995-10-27 Meidensha Corp タップ位置表示装置
JP3536428B2 (ja) * 1994-06-03 2004-06-07 セイコーエプソン株式会社 アナログ計測器の置き針表示装置及びアナログ計測器
JP3292430B2 (ja) * 1995-01-30 2002-06-17 愛知電機株式会社 高圧自動電圧調整器の稼働状況記録方法及び記録装置
CH690524A5 (fr) * 1995-10-31 2000-09-29 Rolex Montres Pièce d'horlogerie à mécanisme de chronographe.
JP3140700B2 (ja) * 1996-12-26 2001-03-05 セイコーインスツルメンツ株式会社 多機能時計
US5977868A (en) * 1998-01-17 1999-11-02 Itakura; Tsuyoshi Instrumentation for vehicle

Also Published As

Publication number Publication date
JP3819442B2 (ja) 2006-09-06
WO1998038662A1 (de) 1998-09-03
RU2199787C2 (ru) 2003-02-27
CA2282420A1 (en) 1998-09-03
CN1239582A (zh) 1999-12-22
KR20000075592A (ko) 2000-12-26
BG63790B1 (bg) 2002-12-29
DE19707528C1 (de) 1998-08-13
RO120104B1 (ro) 2005-08-30
CZ297425B6 (cs) 2006-12-13
US6234106B1 (en) 2001-05-22
CZ300199A3 (cs) 1999-12-15
KR100457039B1 (ko) 2004-11-10
JP2001513252A (ja) 2001-08-28
HUP0000971A3 (en) 2002-03-28
AU5862598A (en) 1998-09-18
BR9807608A (pt) 2000-02-22
CN1065066C (zh) 2001-04-25
UA42114C2 (uk) 2001-10-15
EP0963592A1 (de) 1999-12-15
HUP0000971A2 (hu) 2000-08-28
EP0963592B1 (de) 2001-12-12
DE59802438D1 (de) 2002-01-24
PL335303A1 (en) 2000-04-10
CA2282420C (en) 2006-04-18
ATE210885T1 (de) 2001-12-15
ES2165145T3 (es) 2002-03-01
BR9807608B1 (pt) 2010-09-21
BG103579A (en) 2000-02-29

Similar Documents

Publication Publication Date Title
PL192863B1 (pl) Wskaźnik położenia napędu silnikowego do uruchamiania przełącznika
JP2012503317A (ja) 手動式駆動部
US4558192A (en) Multi-range timer switch device
US2178315A (en) Regulating means for vehicle parking
JPS62131507A (ja) 変圧器のタップ切換器の手動駆動装置
GB2027998A (en) An electric time switch
US2294165A (en) Distance indicator
US3171006A (en) Reversible control switch for a slide projector having a slide position indicator
US2303049A (en) Gearshift indicator
CA1214442A (en) Odometer reset mechanism
US1271927A (en) Game-counter.
US3112066A (en) Counting device
US4197436A (en) Timer mechanism
US2076453A (en) Game timer
US1566038A (en) Indicating device fob taximeters and the like
US2797871A (en) Register
CN210687216U (zh) 电动阀门执行器计算器改进结构
US1217920A (en) Revolution-counter.
US4130755A (en) CB twenty meter
US3069839A (en) Parking meter
GB2071374A (en) Predetermining counter with automatic repetition of the preset value
US3812329A (en) Semi-automatic type register apparatus for use at a gasoline service station
US2085192A (en) Edge illuminated indicator
US1715635A (en) Speed indicating device
JPH0559822U (ja) 負荷時タップ切換変圧器の切換器用手動式駆動装置

Legal Events

Date Code Title Description
LAPS Decisions on the lapse of the protection rights

Effective date: 20070109