PL191574B1 - Urządzenie do opróżniania pojemników, napełnionych prętopodobnymi wyrobami przemysłu tytoniowego - Google Patents

Urządzenie do opróżniania pojemników, napełnionych prętopodobnymi wyrobami przemysłu tytoniowego

Info

Publication number
PL191574B1
PL191574B1 PL338409A PL33840900A PL191574B1 PL 191574 B1 PL191574 B1 PL 191574B1 PL 338409 A PL338409 A PL 338409A PL 33840900 A PL33840900 A PL 33840900A PL 191574 B1 PL191574 B1 PL 191574B1
Authority
PL
Poland
Prior art keywords
levers
container
stop strips
pivoting
emptying
Prior art date
Application number
PL338409A
Other languages
English (en)
Other versions
PL338409A1 (en
Inventor
Piotr Budny
Original Assignee
Hauni Maschinenbau Ag
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Application filed by Hauni Maschinenbau Ag filed Critical Hauni Maschinenbau Ag
Publication of PL338409A1 publication Critical patent/PL338409A1/xx
Publication of PL191574B1 publication Critical patent/PL191574B1/pl

Links

Classifications

    • AHUMAN NECESSITIES
    • A24TOBACCO; CIGARS; CIGARETTES; SIMULATED SMOKING DEVICES; SMOKERS' REQUISITES
    • A24CMACHINES FOR MAKING CIGARS OR CIGARETTES
    • A24C5/00Making cigarettes; Making tipping materials for, or attaching filters or mouthpieces to, cigars or cigarettes
    • A24C5/35Adaptations of conveying apparatus for transporting cigarettes from making machine to packaging machine
    • A24C5/352Adaptations of conveying apparatus for transporting cigarettes from making machine to packaging machine using containers, i.e. boats
    • A24C5/356Emptying the boats into the hopper of the packaging machine

Landscapes

  • Manufacturing Of Cigar And Cigarette Tobacco (AREA)
  • Manufacture Of Tobacco Products (AREA)

Abstract

1. Urzadzenie do oprózniania pojemników, napelnionych pretopodobnymi wyrobami prze- myslu tytoniowego, do magazynu, z obejmuja- cym co najmniej jeden pojemnik, otwarty na górnym waskim boku i przednim szerokim bo- ku, i przechylajacym go o 180° w polozenie oprózniania nad magazynem elementem no- snym, zaopatrzonym w ruchoma wzgledem otwartego waskiego boku pojemnika, podpore wyrobów, znamienne tym, ze skladajaca sie z dwóch, ruchomych wzgledem siebie listew opo- rowych (4) podpora wyrobów jest zaopatrzona w elementy uruchamiajace (6), wprawiajace listwy oporowe w ruch otwierajacy, zlozony z pionowe- go ruchu opuszczajacego oraz bocznego, w za- sadzie poziomego ruchu rozwierajacego. PL PL PL

Description

Opis wynalazku
Przedmiotem wynalazku jest urządzenie do opróżniania pojemników, napełnionych prętopodobnymi wyrobami przemysłu tytoniowego, do magazynu, z obejmującym co najmniej jeden pojemnik, otwarty na górnym wąskim boku i przednim szerokim boku i przechylającym go o 180° w położenie opróżniania nad magazynem, elementem nośnym, zaopatrzonym w ruchomą względem otwartego wąskiego boku pojemnika, podporę wyrobów.
Prętopodobne wyroby, takie jak papierosy, papierosy z filtrem lub pałeczki filtracyjne są często, po opuszczeniu maszyny produkcyjnej, przechowywane w równoległym ustawieniu w pojemnikach w postaci głębokich w przybliżeniu na jedną długość papierosów oraz otwartych z przodu i od góry, tak zwanych koziołków. Napełnione koziołki opróżnia się następnie za pomocą obracanego o 180° elementu nośnego, ustawiając je nad magazynem w postaci zasobnika maszyny produkcyjnej. Wyroby spadają wtedy swobodnie pod ciężarem własnym na poziom wyrobów, znajdujących się już w zasobniku. Aby zapobiec chaotycznemu spadaniu wyrobów podczas opróżniania koziołka, co mogłoby powodować zakłócenia w pracy maszyny, względnie zapewnić wzajemnie równoległe ustawienie wyrobów, wysokość spadku powinna być jak najmniejsza.
Istotnym parametrem, oddziałującym na mniej lub bardziej uporządkowane wypadanie wyrobów, jest sposób otwierania wylotowego otworu koziołka za pomocą ukształtowanych na podobieństwo miecza listew oporowych, w jakie zaopatrzony jest element nośny pojemnika.
W stosowanym w praktyce systemie zamykania listwy oporowe mają postać rozchylanych mieczy, które przy skokowym otwarciu o blisko 90° są odchylane w dół, w związku z czym ich powierzchnie oporowe, poziome w położeniu zamkniętym, zostają przestawione w położenie pionowe, określające wysokość spadku.
Inny znany system zamykania składa się z płaskiego miecza przesuwnego, którego liniowy ruch otwierający powoduje tarcie o wyroby.
Celem wynalazku jest opracowanie systemu zamykania, którego dynamika otwierania zapewnia przy minimalnej wysokości spadku kontrolowane przekazywanie wyrobów do magazynu.
Urządzenie do opróżniania pojemników, napełnionych prętopodobnymi wyrobami przemysłu tytoniowego, do magazynu, z obejmującym co najmniej jeden pojemnik, otwarty na górnym wąskim boku i przednim szerokim boku, i przechylającym go o 180° w położenie opróżniania nad magazynem, elementem nośnym, zaopatrzonym w ruchomą względem otwartego wąskiego boku pojemnika, podporę wyrobów, według wynalazku charakteryzuje się tym, że składająca się z dwóch, ruchomych względem siebie listew oporowych podpora wyrobów jest zaopatrzona w elementy uruchamiające, wprawiające listwy oporowe w ruch otwierający, złożony z pionowego ruchu opuszczającego oraz bocznego, w zasadzie poziomego ruchu rozwierającego.
Korzystnie, elementy uruchamiające zawierają działający na podporę wyrobów, krzywkowy mechanizm napędowy oraz uchylne wokół stałych punktów łożyskowych dźwignie kierujące, oddziałujące na dźwignie uchylne podpory wyrobów, na których to dźwigniach osadzone są listwy oporowe.
Korzystnie, krzywkowy mechanizm napędowy zawiera napędzaną obrotowo wokół stałej osi tarczę krzywkową oraz rolkę sterującą, osadzoną na przesuwnej wzdłuż prowadnicy liniowej poprzeczce, na której zamocowane są dźwignie uchylne.
Korzystnie, dźwignie uchylne są połączone ze sprężynami naciągowymi, napinającymi wstępnie listwy oporowe w kierunku rozpierania.
Korzystnie, dźwignie uchylne są połączone przegubowo z wyprostowanymi względem siebie w położeniu rozwartym, dźwigniami blokującymi, których wspólny centralny przegub łączący jest połączony z wózkiem jezdnym, prowadzonym w przesuwnych sankach prowadnicy liniowej.
Korzystnie, dźwignie uchylne, na których są osadzone listwy oporowe, rozciągają się w zasadzie na wysokości pojemnika i są zaopatrzone w następujące kolejno po sobie w położeniu opróżniania punkty zamocowania rolki sterującej, dźwigni kierujących, sprężyn naciągowych i dźwigni blokujących.
Dzięki temu, że elementy uruchamiające działają na podporę wyrobów w sposób, powodujący nakładanie się na siebie przeważającego początkowo pionowego ruchu opuszczania i przeważającego później ruchu rozpierania osiągany jest płynny względnie pozbawiony przestojów ruch przekazujący. Elementy uruchamiające na początku pionowego opuszczania powodują słabsze, zaś na koniec pionowego opuszczania, przy przejściu do przeważającego poziomego ruchu rozpierającego, powodują mocniejsze przyspieszenie podpory wyrobów, dzięki czemu zostało zapewnione odrywanie poPL 191 574 B1 szczególnych wyrobów od spodu wypełnienia pojemnika względnie zwarte opuszczanie zawartości pojemnika w postaci bloku.
Wspomnianą kolejność względnie nakładanie się ruchów można przy stosunkowo niewielkich nakładach osiągnąć w postaci wykonania, w której elementy uruchamiające zawierają działający na podporę wyrobów, krzywkowy mechanizm napędowy oraz uchylne wokół stałych punktów łożyskowych, dźwignie kierujące, współpracujące z dźwigniami uchylnymi podpory wyrobów, na których to dźwigniach osadzone są listwy oporowe.
Proste, niezawodne ukształtowanie elementów uruchamiających zapewnione jest w ten sposób, że krzywkowy mechanizm napędowy zawiera napędzaną obrotowo wokół stałej osi, tarczę krzywkową oraz rolkę sterującą, osadzoną na przesuwnej wzdłuż prowadnicy liniowej poprzeczce, na której zamocowane są dźwignie uchylne.
W postaci wykonania wynalazku, w której dźwignie uchylne są połączone ze sprężynami naciągowymi, napinającymi wstępnie listwy oporowe w kierunku rozpierania, uzyskuje się siłę otwierającą, która wymaga niewielkiego wysiłku.
Rozwiązanie, w którym dźwignie uchylne są połączone przegubowo z wyprostowanymi względem siebie w położeniu rozwartym, dźwigniami blokującymi, których wspólny centralny przegub łączący jest połączony z wózkiem jezdnym, prowadzonym w przesuwnych sankach prowadnicy liniowej zapewnia to, że listwy oporowe w położeniu otwartym nie sprężynują w jedną lub drugą stronę.
Poprzez ukształtowanie, w którym dźwignie uchylne, na których są osadzone listwy oporowe, rozciągają się w zasadzie na wysokości pojemnika i są zaopatrzone w następujące kolejno po sobie w położeniu opróżniania, punkty zamocowania rolki sterującej, dźwigni kierujących, sprężyn naciągowych i dźwigni blokujących, uzyskuje się korzystne parametry przestrzenne pionowego ruchu opuszczającego i poziomego ruchu rozpierającego.
Korzyść osiągnięta za pomocą wynalazku polega na tym, że blokowe uformowanie zawartości pojemnika zostaje zachowane w fazie otwarcia systemu zamykania, zaś z opadającego w sposób kontrolowany bloku nie odrywają się w kierunku pionowym ani poziomym pojedyncze wyroby, co zapewnia bezawaryjną w dłuższym czasie pracę urządzeń produkcyjnych, zaopatrywanych we wspomniane wyroby.
Przedmiot wynalazku jest uwidoczniony w przykładzie wykonania na rysunku, na którym fig. 1 przedstawia element nośny wraz ze znajdującym się w nim koziołkiem, zawierającym papierosy z filtrem, w widoku perspektywicznym, fig. 2 - fragment elementów napędowo-uruchamiających do uaktywniania systemu zamykania elementu nośnego, w powiększeniu, fig. 3 - elementy uruchamiające systemu zamykania w położeniu zamkniętym, a fig. 4 - elementy uruchamiające systemu zamykania w położeniu otwartym.
Przedstawiony na fig. 1element nośny 1 pojemnika stanowi część nie przedstawionej szczegółowo, obrotowej jednostki podwójnej, złożonej z dwóch, obracanych wokół wspólnej osi pojemników tak zwanego opróżniacza koziołków, znanego na przykład z amerykańskiego opisu patentowego nr US-PS 4 278 385.
Element nośny 1, zawierający według fig. 1 pojemnik w postaci napełnionego papierosami 2 z filtrem koziołka 3, jest przedstawiony w pozycji opróżniania ze skierowanym do dołu otwartym wąskim bokiem koziołka 3, przy czym papierosy 2 z filtrem są nadal utrzymywane w koziołku 3 przez dwie zamknięte listwy oporowe 4 elementu nośnego 1.
Do otwierania i zamykania listew oporowych 4 na dwóch przeciwległych zewnętrznych powierzchniach elementu nośnego 1 służą elementy uruchamiające 6, napędzane poprzez wał łączący 7 za pomocą pasów zębatych 8 przez wspólny, nie przedstawiony bliżej, pneumatyczny obrotowy mechanizm napędowy 9, na przykład obrotowy mechanizm napędowy firmy FESTO PENUMATIK, Niemcy, znany pod oznaczeniem DSR 32-80-P.
Elementy uruchamiające 6, umieszczone po obu stronach elementu nośnego 1, mają dwie, rozciągające sięw przybliżeniu na wysokości koziołka 3, dźwignie obrotowe 11, na których są zamocowane listwy oporowe 4. Dźwignie uchylne 11 są połączone przegubowo z poprzeczką 12, która stanowi element sanek 14, poruszanych w górę i w dół wzdłuż prowadnicy liniowej 13. Poza tym o dźwignie uchylne 11 poniżej poprzeczki 12 zaczepione są przegubowo dźwignie kierujące 16, obracane ze swej strony wokół stałych punktów łożyskowych 17.
Poniżej punktów zaczepienia dźwigni kierujących 16 o dźwignie uchylne 11 zaczepione są naprężone wstępnie sprężyny naciągowe 18, zamocowane z drugiej strony na sztywnej ramie 19 elementu nośnego 1.
PL 191 574 B1
Działający na dźwignię uchylną 11 elementów uruchamiających 6, krzywkowy mechanizm napędowy zawiera obiegającą mimośrodowo stałą oś 21, napędzaną za pomocą pasa zębatego 8, tarczę krzywkową 22 oraz stykającą się znią, osadzoną na poprzeczce 12, rolkę sterującą 23.
Na swym dolnym końcu dźwignie uchylne 11 są połączone obrotowym przegubem z dźwigniami blokującymi 24, które poprzez wspólny centralny przegub łączący 26 są połączone czynnie z wózkiem jezdnym 27, prowadzonym za pomocą prowadnic rolkowych 28 w sankach 14 prowadnicy liniowej 13.
Zasada działania urządzenia opróżniającego została opisana poniżej.
Po przechyleniu zawierającego koziołek 3 elementu nośnego 1do przodu, w przedstawione na fig. 1 do fig. 4 położenie opróżniania, w którym papierosy 2 z filtrem spoczywają według fig. 3 na listwach oporowych 4 systemu zamykania, tarcza krzywkowa 22 po obu stronach elementu nośnego 1 zostaje wprawiona za pomocą obrotowego mechanizmu napędowego 9 w ruch obrotowy, w związku z czym - na skutek ruchu tarczy krzywkowej 22 po krzywej - poprzez styk z rolkami sterującymi 23 poprzeczka 12 z osadzonymi na niej przegubowo dźwigniami uchylnymi 11, wspomagana przez naprężone sprężyny naciągowe 18, porusza się najpierw przeważająco pionowo w dół ze stosunkowo niewielką prędkością. W ten sposób cały, spoczywający na listwach oporowych 4, blok papierosów zostaje opuszczony, przy czym listwy oporowe 4 są wyjmowane z koziołka 3 względnie odsuwane od jego ścianek.
Wskutek mimośrodowego ruchu tarczy krzywkowej 22po krzywej zachodzi następnie przyspieszony ruch poprzeczki 12 z dźwigniami uchylnymi 11, których pionowe opuszczanie przechodzi zatem w sposób przyspieszony, za pomocą obracających się w dół i na zewnątrz dźwigni kierujących 16, w przeważające poziomy ruch rozwierający względnie rozchylający, ukazany na fig. 4. Powoduje to w mniejszym lub większym stopniu przerwanie styku listew oporowych 4 z papierosami 2 z filtrem, które przy zachowaniu ich blokowego ustawienia są w sposób kontrolowany wypuszczane do znajdującego się poniżej magazynu 29.
Taki przebieg ruchu dźwigni uchylnych 11 zmusza jednocześnie dźwignie blokujące 24, wraz ze względnym przesunięciem ich wózka jezdnego 27 w sankach 14 według fig. 4, do przejścia w wyprostowane położenie blokujące, które uniemożliwia drgania wtórne dźwigni uchylnych 11, zakłócające proces przestawiania.

Claims (6)

  1. Zastrzeżenia patentowe
    1. Urządzenie do opróżniania pojemników, napełnionych prętopodobnymi wyrobami przemysłu tytoniowego, do magazynu, z obejmującym co najmniej jeden pojemnik, otwarty na górnym wąskim boku i przednim szerokim boku, i przechylającym go o 180° w położenie opróżniania nad magazynem elementem nośnym, zaopatrzonym w ruchomą względem otwartego wąskiego boku pojemnika, podporę wyrobów, znamienne tym, że składająca się z dwóch, ruchomych względem siebie listew oporowych (4) podpora wyrobów jest zaopatrzona w elementy uruchamiające (6), wprawiające listwy oporowe w ruch otwierający, złożony z pionowego ruchu opuszczającego oraz bocznego, w zasadzie poziomego ruchu rozwierającego.
  2. 2. Urządzenie według zastrz. 1, znamienne tym, że elementy uruchamiające (6) zawierają działający na podporę (4) wyrobów, krzywkowy mechanizm napędowy (22, 23) oraz uchylne wokół stałych punktów łożyskowych (17) dźwignie kierujące (16), oddziałujące na dźwignie uchylne (11) podpory wyrobów, na których to dźwigniach osadzone są listwy oporowe (4).
  3. 3. Urządzenie według zastrz. 2, znamienne tym, że krzywkowy mechanizm napędowy zawiera napędzaną obrotowo wokół stałej osi (21) tarczę krzywkową (22) oraz rolkę sterującą (23), osadzoną na przesuwnej wzdłuż prowadnicy liniowej (13) poprzeczce (12), na której zamocowane są dźwignie uchylne (11).
  4. 4. Urządzenie według zastrz. 3, znamienne tym, że dźwignie uchylne (11) są połączone ze sprężynami naciągowymi (18), napinającymi wstępnie listwy oporowe (4) w kierunku rozpierania.
  5. 5. Urządzenie według zastrz. 4, znamienne tym, że dźwignie uchylne (11) są połączone przegubowo z wyprostowanymi względem siebie w położeniu rozwartym, dźwigniami blokującymi (24), których wspólny centralny przegub łączący (26) jest połączony z wózkiem jezdnym (27), prowadzonym w przesuwnych sankach (14) prowadnicy liniowej (13).
    PL 191 574 B1
  6. 6. Urządzenie według zastrz. 2, znamienne tym, że dźwignie uchylne (11), na których są osadzone listwy oporowe (4), rozciągają się w zasadzie na wysokości pojemnika (3) i są zaopatrzone w następujące kolejno po sobie w położeniu opróżniania punkty zamocowania rolki sterującej (23), dźwigni kierujących (16), sprężyn naciągowych (18) i dźwigni blokujących (24).
PL338409A 1999-02-20 2000-02-14 Urządzenie do opróżniania pojemników, napełnionych prętopodobnymi wyrobami przemysłu tytoniowego PL191574B1 (pl)

Applications Claiming Priority (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
DE19907327A DE19907327A1 (de) 1999-02-20 1999-02-20 Vorrichtung zum Entleeren von mit stabförmigen Artikeln der tabakverarbeitenden Industrie gefüllten Behältern

Publications (2)

Publication Number Publication Date
PL338409A1 PL338409A1 (en) 2000-08-28
PL191574B1 true PL191574B1 (pl) 2006-06-30

Family

ID=7898276

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
PL338409A PL191574B1 (pl) 1999-02-20 2000-02-14 Urządzenie do opróżniania pojemników, napełnionych prętopodobnymi wyrobami przemysłu tytoniowego

Country Status (7)

Country Link
US (1) US6431812B1 (pl)
EP (1) EP1029460B1 (pl)
JP (1) JP4525992B2 (pl)
CN (1) CN1138488C (pl)
AT (1) ATE243948T1 (pl)
DE (2) DE19907327A1 (pl)
PL (1) PL191574B1 (pl)

Families Citing this family (10)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
US7537013B2 (en) * 2005-06-01 2009-05-26 R.J. Reynolds Tobacco Company Apparatus for manufacturing cigarettes
WO2006130367A2 (en) * 2005-06-01 2006-12-07 R. J. Reynolds Tobacco Company Apparatus and methods for manufacturing cigarettes
US7597105B2 (en) * 2005-06-01 2009-10-06 R.J. Reynolds Tobacco Co. Apparatus for manufacturing cigarettes
US20060272653A1 (en) * 2005-06-01 2006-12-07 Thomas Timothy F Apparatus and methods for manufacturing cigarettes
US20070107738A1 (en) * 2005-11-17 2007-05-17 Barnes Vernon B Apparatus and methods for manufacturing cigarettes
US7677251B2 (en) * 2006-07-07 2010-03-16 R.J. Reynolds Tobacco Company Apparatus and methods for manufacturing cigarettes
DE102008025184A1 (de) * 2008-05-24 2009-12-03 Hauni Maschinenbau Ag Vorrichtung und Verfahren zur blockweisen Entleerung und Zwischenspeicherung stabförmiger Produkte
DE102009025568A1 (de) * 2009-06-13 2010-12-16 Hauni Maschinenbau Ag Vorrichtung und Verfahren zum aufeinander folgenden Entleeren von mit stabförmigen Produkten gefüllten Behältern
DE102011053602A1 (de) * 2011-09-14 2013-03-14 Hauni Maschinenbau Ag Schragen-Handhabungshilfe für einen Schragen zum Transportieren und/oder Bevorraten von stabförmigen Artikeln der Tabak verarbeitenden Industrie, Schragen mit einer solchen Schragen-Handhabungshilfe, Schragen-Entleermagazin zum Entleeren solcher Schragen sowie Schragenentleerer mit einem solchen Schragen-Entleermagazin
US9038641B2 (en) * 2013-01-30 2015-05-26 Larry E. Moser Device for filling a cigarette tube with a metered amount of tobacco

Family Cites Families (7)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
FR735504A (fr) * 1932-04-18 1932-11-10 Signaux Entr Electriques Dispositif de chargement semi-automatique pour machines à paqueter les cigarettes
FR1532925A (fr) * 1966-07-28 1968-07-12 Gd Sas E Seragnoli A Seragnoli Dispositif pour le chargement des trémies d'alimentation des machines d'emballage de cigarettes
US3655080A (en) * 1969-06-17 1972-04-11 Amf Inc Cigarette packer hopper automatic feeding device
GB2033349B (en) * 1978-10-30 1982-12-15 Hauni Werke Koerber & Co Kg Apparatus for transferring cigarettes or the like from trays into magazines of packing machines or the like
DE2847131A1 (de) * 1978-10-30 1980-05-14 Hauni Werke Koerber & Co Kg Vorrichtung zum beschicken eines magazins mit stabfoermigen artikeln der tabakverarbeitenden industrie
IT1124149B (it) * 1979-07-31 1986-05-07 Cir Spa Divisione Sasib Metodo e dispositivo per alimentare senza salti di livello cariche di oggetti astiformi ad una tramoggia di utilizzazione veloce continua
US4564329A (en) * 1982-06-01 1986-01-14 Hauni-Werke Korber & Co. Kg Apparatus for manipulating empty and filled trays for cigarettes or the like between making and processing machines

Also Published As

Publication number Publication date
EP1029460A1 (de) 2000-08-23
ATE243948T1 (de) 2003-07-15
DE50002693D1 (de) 2003-08-07
CN1264553A (zh) 2000-08-30
DE19907327A1 (de) 2000-08-24
JP4525992B2 (ja) 2010-08-18
JP2000236862A (ja) 2000-09-05
US6431812B1 (en) 2002-08-13
CN1138488C (zh) 2004-02-18
EP1029460B1 (de) 2003-07-02
PL338409A1 (en) 2000-08-28

Similar Documents

Publication Publication Date Title
CA3096726A1 (en) Unloading station and method for unloading an article container loaded with an article
JP5095963B2 (ja) たばこ製品のバッチの取り扱いと移送のための方法と装置
PL191574B1 (pl) Urządzenie do opróżniania pojemników, napełnionych prętopodobnymi wyrobami przemysłu tytoniowego
US7213386B2 (en) Device for filling a container with a plurality of objects
BRPI0615375A2 (pt) aparelho e método para carregar artigos alimentìcios
PL138677B1 (en) Apparatus for closing containers having detachable lids
US4750316A (en) Egg packer with egg alignment device
JP3423771B2 (ja) 袋詰めし、詰めた袋を閉じる装置
RU2350540C2 (ru) Носитель для изделий и транспортирующее устройство
JPH0223414B2 (pl)
US5588643A (en) Method and device for withdrawing flat folded carton blanks from a magazine and for feeding them to a carton set up line
US3973667A (en) Apparatus for vertically transporting eggs or like articles
EP0791537A1 (en) Stack handling apparatus
HU224284B1 (hu) Csomagológép és eljárás áruk kartondobozokba csomagolásához, valamint vezérlőberendezés és vezérlési eljárás a csomagológép működésének vezérléséhez
JP2001507660A (ja) 貨物用の容器を空にするための傾倒装置
NL7900502A (nl) Inrichting voor het ontnesten en afgeven van telkens het onderste exemplaar van een stapel eierdraagramen.
CA2131102C (en) Cross loading apparatus for use with cartoning systems
JPS6323041B2 (pl)
KR0118969Y1 (ko) 다기능 캐리어 자동조정롤러의 스탠드장치
NL192612C (nl) Transport- en afgeefinrichting voor het transporteren naar een afgeefpositie en het hieruit doen neervallen.
EP1160161B1 (en) Device for packaging bags filled with a product in containers
KR100196557B1 (ko) 슬래브스톡 폴리우레탄 발포재의 연속적인 제조 장치
SU1615097A1 (ru) Устройство дл формировани пакета штучных продольных изделий тройником вперев зку
SU1611790A1 (ru) Устройство дл ориентированной укладки в тару с несущими штыр ми кольцеобразных предметов
SU1008102A1 (ru) Тележечный конвейер