PL189492B1 - Przesiewarka - Google Patents

Przesiewarka

Info

Publication number
PL189492B1
PL189492B1 PL98329823A PL32982398A PL189492B1 PL 189492 B1 PL189492 B1 PL 189492B1 PL 98329823 A PL98329823 A PL 98329823A PL 32982398 A PL32982398 A PL 32982398A PL 189492 B1 PL189492 B1 PL 189492B1
Authority
PL
Poland
Prior art keywords
rotor
screening machine
machine according
screw conveyor
axis
Prior art date
Application number
PL98329823A
Other languages
English (en)
Other versions
PL329823A1 (en
Inventor
Otmar Link
Josef Schmitt
Original Assignee
Azo Gmbh & Co
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Application filed by Azo Gmbh & Co filed Critical Azo Gmbh & Co
Publication of PL329823A1 publication Critical patent/PL329823A1/xx
Publication of PL189492B1 publication Critical patent/PL189492B1/pl

Links

Classifications

    • BPERFORMING OPERATIONS; TRANSPORTING
    • B07SEPARATING SOLIDS FROM SOLIDS; SORTING
    • B07BSEPARATING SOLIDS FROM SOLIDS BY SIEVING, SCREENING, SIFTING OR BY USING GAS CURRENTS; SEPARATING BY OTHER DRY METHODS APPLICABLE TO BULK MATERIAL, e.g. LOOSE ARTICLES FIT TO BE HANDLED LIKE BULK MATERIAL
    • B07B1/00Sieving, screening, sifting, or sorting solid materials using networks, gratings, grids, or the like
    • B07B1/18Drum screens
    • B07B1/20Stationary drums with moving interior agitators

Landscapes

  • Combined Means For Separation Of Solids (AREA)
  • Crushing And Pulverization Processes (AREA)

Abstract

1. Przesiewarka skladajaca sie z nie- przenosnego kosza sitowego, wirujacego w koszu sitowym wirnika oraz ze sluzacego do dozowania i dostarczania przesiewanego materialu przenosnika slimakowego, które- go wylot znajduje sie w scianie czolowej kosza sitowego, przy czym wirnik i przeno- snik slimakowy napedzane sa obrotowo, znamienna tym, ze zarówno przenosnik slimakowy (16) i wirnik (15) maja osobne urzadzenia napedowe (19, 20). PL PL PL

Description

Wynalazek dotyczy przesiewarki składającej się z nieprzenośnego kosza sitowego, wirnika wirującego w koszu sitowym oraz służącego do dozowania i dostarczania przesiewanego materiału przenośnika ślimakowego, którego wylot znajduje się w ścianie czołowej kosza sitowego, przy czym wirnik i przenośnik ślimakowy napędzane są obrotowo.
W przypadku przesiewarek z koszem sitowym nieruchomo zamocowanym w korpusie przesiewarki i wirującym w nim wirnikiem, dostarczanie przesiewanego materiału następuje zazwyczaj poprzez przenośnik ślimakowy, który przechodzi przez ścianę czołową kosza sitowego do jego wnętrza, gdzie dostarczony materiał wypada. Wewnątrz kosza sitowego materiał dostaje się do wirnika, który przyspiesza go odśrodkowo w kierunku płaszczyzny sitowej. Przesiany materiał wpada do leja przyjmującego, po czym zostaje odprowadzony poza korpus przesiewarki, podczas, gdy odsiew wyprowadzany jest poprzez ścianę czołową kosza sitowego przeciwległą w stosunku do wlotu przenośnika ślimakowego, co następuje z reguły dzięki temu, że listwy wirnika są nieznacznie nachylone osiowo.
189 492
Przenośnik ślimakowy oraz wirnik osadzone są na wspólnym wale i dla wprawienia ich w ruch obrotowy wykorzystuje się jeden silnik, który umieszczony jest przy nie przylegającym do wirnika końcu przenośnika ślimakowego. Jeżeli ilość dostarczanego do wirnika materiału, zależna od liczby obrotów silnika, będzie zbyt duża, wówczas nieprzesiany materiał będzie wyprowadzany poprzez wylot odsiewu. Ponadto liczba obrotów silnika musi być określona w ten sposób, by przesiewany materiał dostatecznie długo pozostawał w koszu sitowym. Tak, więc, dla uzyskania najwyższej wydajności przesiewania, konieczne jest poruszanie zarówno wirnika jak i przenośnika ślimakowego z optymalną prędkością. Ponieważ optymalna liczba obrotów przybiera dla tych mechanizmów różną wartość i dodatkowo jest zależna od rodzaju przesiewanego materiału, konieczne jest określanie jej w sposób kompromisowy.
Próbowano umieścić powyżej leja wlotowego przenośnika ślimakowego urządzenie dozujące o własnym napędzie, przez co chciano uniezależnić ilość dostarczanego do kosza sitowego materiału od liczby obrotów przenośnika ślimakowego, dzięki czemu możliwe byłoby nadanie optymalnej liczby obrotów ruchowi wirnika. Wiązałoby się to jednak ze znacznym zwiększeniem nakładów konstrukcyjnych i wymagałoby nadania urządzeniu dodatkowej wysokości konstrukcyjnej w obrębie leja wlotowego, co byłoby niepożądane, w szczególności ze względu na utrudnienie procesu napełniania.
Inne rozwiązanie, mające na celu uniknięcie wyżej opisanych wad, polega na zastosowaniu takiego przenośnika ślimakowego, który przynajmniej w obrębie dozowania będzie mięć większą średnicę rdzenia albo bardziej stromy skok ślimaka, dzięki czemu zmniejszy się ilość przenoszonego materiału. Można też wymienić dany przenośnik ślimakowy na przenośnik ślimakowy o innej geometrii. Wszystkie te środki wiążą się jednak z przyjmowaniem rozwiązań kompromisowych, które z punktu widzenia praktyki są nie do przyjęcia.
Zmiana przesiewanego materiału wymaga z reguły oczyszczenia przesiewarki. Wiąże się to z koniecznością wymontowania przenośnika ślimakowego, kosza sitowego oraz wirnika. To samo dotyczy dostosowywania kosza sitowego do ziaren o odmiennym przekroju. Ze względu na stosunkowo duże wymiary, wmontowanie oraz wymiana są uciążliwe i kosztowne.
Zadaniem niniejszego wynalazku jest stworzenie takiej przesiewarki, by możliwe było zarówno napędzanie jej wirnika i przenośnika ślimakowego z optymalną liczbą obrotów, jak i uproszczone jej oczyszczanie i przestawianie.
Zadanie to, dla przesiewarki opisanego wyżej rodzaju, zostaje rozwiązane w ten sposób, że zarówno dla przenośnika ślimakowego, jak i dla wirnika wykorzystuje się osobne urządzenie napędowe.
Dzięki oddzieleniu napędu wirnika od napędu przenośnika ślimakowego, wirnik może być poruszany z optymalną ze względu na przesiewany materiał i wynik przesiewania liczbą obrotów, podczas, gdy ilość dostarczanego materiału może zostać dowolnie określona, dzięki odpowiedniemu ustawieniu urządzenia napędzającego przenośnik ślimakowy. Dzięki temu zmniejsza się wysokość konstrukcyjna urządzenia i znika konieczność umieszczania, powyżej leja wlotowego, urządzenia dozującego. Konstrukcyjne rozdzielenie napędu wirnika i przenośnika ślimakowego umożliwia ponadto wymontowanie elementów konstrukcyjnych, celem ich przestawienia lub oczyszczenia, przy czym zmniejszeniu ulega osiowa długość konstrukcyjna poszczególnych wymontowanych części, ponieważ rozdzielone są także wały nośne wirnika i przenośnika ślimakowego.
Przy korzystnym ukształtowaniu wynalazku przewiduje się, że urządzenie napędowe wirnika umieszczone jest przy końcu wirnika, przeciwległym w stosunku do przenośnika ślimakowego. Dzięki temu, po pierwsze urządzenie napędowe może być umieszczone w ten sposób, że nie zajmuje dużo miejsca, po drugie możliwe jest współosiowe rozmieszczenie wirnika i przenośnika ślimakowego.
Dla wymontowania wirnika oraz kosza sitowego w celu przeprowadzenia oczyszczania względnie przestawienia, przewiduje się dalsze rozwinięcie wynalazku polegające na tym, że możliwe jest jednoczesne wyciągnięcie wirnika, kosza sitowego oraz urządzenia napędowego, osiowo, wzdłuż urządzenia prowadzącego.
W tym celu wirnik, kosz sitowy i urządzenie napędowe złączone są na przykład poprzez czołową pokrywę przesiewarki w jedną jednostkę konstrukcyjną, która po uwolnieniu odpo4
189 492 wiednich zamknięć zostaje wyciągnięta z obudowy o osiową długość kosza sitowego względnie wirnika tak, że kosz sitowy i wirnik zostają odkryte.
Urządzenie prowadzące korzystnie składa się z co najmniej jednego a szczególnie dwóch spółosiowych drążków prowadzących, które przytwierdzone są do jednostki składającej się z wirnika, kosza sitowego i urządzenia napędowego, a następnie umieszczane przesuwnie w prowadnicach, które umieszczone są przy obudowie przesiewarki.
Dla umożliwienia łatwiejszej wymiany wysuniętego z obudowy przesiewarki wirnika względnie kosza sitowego, w dalszym rozwinięciu wynalazku przewidziano, że jednostka składająca się z wirnika, kosza sitowego i urządzenia napędowego połączona zostanie poprzez łożysko obrotowe z drążkiem prowadzącym. Po wysunięciu kosza sitowego z wirnikiem z obudowy przesiewarki o jego długość konstrukcyjną, cała ta jednostka konstrukcyjna zostaje obrócona poprzez łożysko obrotowe na bok tak, że części te są dobrze dostępne i możliwe staje się osiowe wysunięcie wirnika z kosza sitowego, jak również demontaż kosza sitowego. W ten sposób zmniejsza się przestrzeń niezbędną dla dokonywania czynności montażowych.
Oś obrotu łożyska obrotowego może przebiegać prostopadle, a w szczególności pionowo do osi wirnika, możliwe jest też przyjęcie rozwiązania alternatywnego, polegającego na tym, że oś obrotu łożyska obrotowego będzie zbieżna z osią wzdłużną drążka prowadzącego.
Przy przeciwległym w stosunku do wirnika końcu przenośnika ślimakowego umiejscowione jest urządzenie napędowe. Umożliwia to osiowe wyciąganie przenośnika razem z jego urządzeniem napędowym z obudowy przenośnika ślimakowego, dzięki czemu są one łatwo dostępne dla dokonania oczyszczenia.
Dalsze szczegóły i cechy wynalazku przedstawione zostały przy pomocy opisów rysunków przedstawiających przykłady jego realizacji, gdzie pokazano na fig. 1 cząstkowy przekrój poprzeczny przesiewarki, na fig. 2 - widok z góry na przesiewarkę zgodny z fig. 1, na fig. 3 - przekrój III - III z fig. 1 i na fig. 4 - widok z góry na przesiewarkę zgodny z dalszym przykładem realizacji.
Przedstawiona na fig. od 1 do 3 przesiewarka 10 zawiera rurokształtną, położoną horyzontalnie obudowę przenośnika ślimakowego 17, w której znajduje się obrotowy przenośnik ślimakowy 16 przy swoim lewym - zgodnie z fig. 1 - końcu, obudowa przenośnika ślimakowego 17 jest ustalona w obudowie przesiewarki 11, podczas, gdy do przeciwległego, prawego końca przytwierdzona jest płyta łożyskowa 21, do której przymocowany jest łożyskowo przenośnik ślimakowy 16 i której druga strona połączona jest za pomocą przekładni 20 z urządzeniem napędowym w postaci silnika elektrycznego 19. Płyta łożyskowa 21 jest przytwierdzona do obudowy przenośnika ślimakowego 17 przy pomocy połączeń rozłączalnych 31. Płyta łożyskowa 21, po rozłączeniu połączeń rozłączalnych 31 może jako zespół wspólnie z silnikiem 19, przekładnią 20 i przenośnikiem ślimakowym 16, zostać zdemontowana poprzez wysunięcie jej wzdłuż jej osi z obudowy przenośnika ślimakowego 17, zgodnie z fig. 1 w prawo.
W górnej części obudowy przenośnika ślimakowego 17 znajduje się wspornik dopływowy 18, przez który, w znany sposób, dostarczany jest przesiewany materiał.
W obudowie przesiewarki 11, współosiowo względem przenośnika ślimakowego 16, znajduje się wirnik 15, który jest położony obrotowo w lewostronnej płycie pokrywowej 24, umiejscowionej po przeciwległej w stosunku do przenośnika ślimakowego 16 stronie wirnika 15. Do zewnętrznej części płyty pokrywowej 24 przymocowany jest silnik elektryczny 23 oraz przekładnia 32 dla wirnika 15.
Wirnik 15 jest otoczony przez rurokształtny, położony horyzontalnie kosz sitowy 12, który również połączony jest z płytą pokrywową 24. Dolna część obudowy przesiewarki ukształtowana jest jako lej przyjmujący 13, który w swej dolnej części przechodzi w przewód odprowadzający 14 dla przesianego materiału. Na zewnątrz płyty pokrywowej 24 znajduje się przewód odprowadzający 22 dla odsiewu połączony z wnętrzem kosza sitowego 12.
Na figurze 1 pokazano, iż przedni koniec przenośnika ślimakowego 16 wnika na niewielkiej długości do wnętrza kosza sitowego 12. Ponadto, przy przylegającym do przenośnika ślimakowego końcu wirnika 15 ukształtowane są dodatkowo dwa stopnie ślimaka 15a, co umożliwia skuteczniejsze doprowadzanie przesiewanego materiału do kosza sitowego 12.
Płyta pokrywowa 24 jest poprzez połączenia rozłączalne 33 ustalona przy obudowie przesiewarki 11. Po rozłączeniu połączeń 33, płytę pokrywową 24, wspólnie z dołączonymi
189 492 do niej koszem sitowym 12, wirnikiem 15 oraz silnikiem elektrycznym 23 i przekładnią 32, wysuwa się wzdłuż osi z obudowy przesiewarki 11 w kierunku - zgodnie z fig. 1 - w lewo, tzn. w stronę przeciwną w stosunku do przenośnika ślimakowego 16. Składający się z płyty łączącej 24, wirnika 15, kosza sitowego 12, silnika elektrycznego 23 i przekładni 32, zespół jest prowadzony poprzez urządzenie prowadzące 34. Urządzenie prowadzące 34 składa się z dwóch przymocowanych do płyty pokrywowej 24, przebiegających oddzielnie względem siebie, równolegle do osi wirnika 15 drążków prowadzących 25 (fig. 3), którym przyporządkowane są dwie ukształtowane przy obudowie przesiewarki 11 prowadnice 26. Obydwa drążki prowadzące 25 osadzone na łożysku obrotowym 27 są połączone z płytą pokrywową 24. Dzięki temu płyta pokrywowa 24 wraz z dołączonymi do niej elementami konstrukcji może zostać po wyciągnięciu z obudowy przesiewarki 11 bocznie odchylona wokół pionowej osi łożyska 27 tak, że kosz sitowy 12 i wirnik 15 stają się łatwo dostępne.
Figura 4 przedstawia ukształtowanie przesiewarki, alternatywne w stosunku do przedstawionego powyżej, przy czym identyczne w obu przykładach realizacji wynalazku elementy obudowy zostały opatrzone tymi samymi oznaczeniami. Istotna różnica w stosunku do przykładu realizacji wynalazku zgodnego z fig. od 1 do 3 polega na zastosowaniu tylko jednego, równoległego osiowo, przymocowanego do płyty pokrywowej 24 drążka prowadzącego 29, przy czym drążek prowadzący 29 przebiega w jednej, ukształtowanej przy obudowie przesiewarki 11 prowadnicy 30. Drążek prowadzący 29 jest przymocowany do płyty pokrywowej 24 poprzez łożysko obrotowe 28, którego oś odchylenia jest zbieżna z osią wzdłużną drążka prowadzącego 29. Po osiowym wysunięciu kosza sitowego 12 i wirnika 15 z obudowy przesiewarki 11 można je następnie poddać osiowemu odchyleniu na bok, poprzez odchylenie płyty pokrywowej 24 wokół osi łożyska 28 tak, że uzyskuje się wystarczającą ilość przestrzeni dla ściągnięcia kosza sitowego 12 w odwrotnym kierunku.

Claims (10)

1. Przesiewarka składająca się z nieprzenośnego kosza sitowego, wirującego w koszu sitowym wirnika oraz ze służącego do dozowania i dostarczania przesiewanego materiału przenośnika ślimakowego, którego wylot znajduje się w ścianie czołowej kosza sitowego, przy czym wirnik i przenośnik ślimakowy napędzane są obrotowo, znamienna tym, że zarówno przenośnik ślimakowy (16) i wirnik (15) mają osobne urządzenia napędowe (19, 20).
2. Przesiewarka według zastrz. 1, znamienna tym, że urządzenie napędowe (23) wirnika (15) umieszczone jest przy końcu wirnika (15), przeciwległym w stosunku do przenośnika ślimakowego (16).
3. Przesiewarka według zastrz. 1 albo 2, znamienna tym, że wirnik (15) wspólnie z koszem sitowym (12) i urządzeniem napędowym (23) jest demontowalny poprzez wysunięcie wzdłuż osi urządzenia prowadzącego (34) z obudowy przesiewarki (11).
4. Przesiewarka według zastrz. 3, znamienna tym, że urządzenie prowadzące (34) składa się, z co najmniej jednego współosiowego drążka prowadzącego (25, 29), który jest przytwierdzony do zespołu składającego się z wirnika (15), kosza sitowego (12) i urządzenia napędowego (23), oraz z ukształtowanych przy obudowie przesiewarki (11) prowadnic (26, 30), w których ułożone są przesuwnie drążki prowadzące (25, 29).
5. Przesiewarka według zastrz. 4, znamienna tym, że ma dwa równoległe drążki prowadzące (25, 29).
6. Przesiewarka według zastrz. 4 albo 5, znamienna tym, że zespół składający się z wirnika (15), kosza sitowego (12) i urządzenia napędowego (23) połączony jest poprzez łożysko obrotowe (27, 28) z drążkami prowadzącymi (25, 29).
7. Przesiewarka według zastrz. 6, znamienna tym, że oś obrotu łożyska obrotowego (27) jest prostopadła do osi wirnika (15).
8. Przesiewarka według zastrz. 6, znamienna tym, że oś obrotu łożyska obrotowego (28) jest zbieżna z osią wzdłużną drążka prowadzącego (29).
9. Przesiewarka według zastrz. 1, znamienna tym, że urządzenie napędowe (19) przenośnika ślimakowego (16) umieszczone jest przy jego końcu, przeciwległym w stosunku do wirnika (15).
10. Przesiewarka według zastrz. 1, znamienna tym, że przenośnik ślimakowy (16) umieszczony jest w obudowie przenośnika ślimakowego (17), z którego jest wraz z urządzeniem napędowym (19) demontowalny poprzez wysunięcie wzdłuż jego osi.
PL98329823A 1997-11-20 1998-11-20 Przesiewarka PL189492B1 (pl)

Applications Claiming Priority (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
DE19751419A DE19751419A1 (de) 1997-11-20 1997-11-20 Siebmaschine

Publications (2)

Publication Number Publication Date
PL329823A1 PL329823A1 (en) 1999-05-24
PL189492B1 true PL189492B1 (pl) 2005-08-31

Family

ID=7849294

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
PL98329823A PL189492B1 (pl) 1997-11-20 1998-11-20 Przesiewarka

Country Status (6)

Country Link
US (1) US6193072B1 (pl)
EP (1) EP0917911B1 (pl)
CZ (1) CZ296239B6 (pl)
DE (2) DE19751419A1 (pl)
HU (1) HU218807B (pl)
PL (1) PL189492B1 (pl)

Families Citing this family (12)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
ITUD20050063A1 (it) * 2005-04-18 2006-10-19 Pal Srl Apparecchiatura e procedimento per separare particelle di granulometria finissima da una massa incoerente di materiale legnoso
FI7104U1 (fi) 2006-01-25 2006-06-08 Jorma Antti Kalevi Kivimaeki Hienoaineen erotin
CN101746072B (zh) * 2008-12-12 2013-03-27 天津市天二锻压机床有限公司 粉末压块成型机用给料系统
GB2491408A (en) * 2011-06-03 2012-12-05 Kek Gardner Ltd Centrifugal sifting apparatus
GB2503233A (en) * 2012-06-19 2013-12-25 Kek Gardner Ltd Centrifugal sifting apparatus
CN102764729A (zh) * 2012-07-16 2012-11-07 江阴市龙昌机械制造有限公司 一种快拆式旋转筛粉机
CN102909171B (zh) * 2012-10-30 2015-05-27 灵宝金源矿业股份有限公司 一种隔炭圆筒筛
DE202012010414U1 (de) 2012-11-02 2012-11-22 Ireks Gmbh Siebmaschine
DE102016107256B4 (de) 2016-04-19 2023-08-24 Pallmann Maschinenfabrik Gmbh & Co. Kg Vorrichtung und Verfahren zum Trennen von Aufgabegut in Feingut und Grobgut
DE202016003780U1 (de) 2016-06-17 2017-06-21 Azo Holding Gmbh Siebmaschine mit einem in einem Siebkorb umlaufenden Rotor und Siebkorb für eine solche Siebmaschine
US10688529B2 (en) * 2018-07-30 2020-06-23 Prater Industries, Inc. Apparatus and method for cleaning and inspecting a rotary sifter
CN112058629A (zh) * 2020-09-02 2020-12-11 太仓景宏智能科技有限公司 一种用于农作物的筛料机构

Family Cites Families (3)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
DE2338731C2 (de) * 1973-07-31 1982-07-15 Azo-Maschinenfabrik Adolf Zimmermann Gmbh, 6960 Osterburken Vorrichtung zum Aufbereiten von Kunstharz-Pulver, z.B. Epoxy- oder Polyesterharz
US4236676A (en) 1978-07-31 1980-12-02 Reed Ltd. Paper sorting apparatus
FR2619324B1 (fr) * 1988-07-25 1991-05-10 Forplex Machine pour le tamisage de produits poudreux, farineux ou granuleux

Also Published As

Publication number Publication date
DE59809478D1 (de) 2003-10-09
HUP9802683A2 (hu) 1999-10-28
EP0917911B1 (de) 2003-09-03
DE19751419A1 (de) 1999-05-27
HU218807B (hu) 2000-12-28
EP0917911A2 (de) 1999-05-26
PL329823A1 (en) 1999-05-24
HU9802683D0 (en) 1999-01-28
HUP9802683A3 (en) 2000-02-28
US6193072B1 (en) 2001-02-27
CZ374498A3 (cs) 1999-09-15
CZ296239B6 (cs) 2006-02-15
EP0917911A3 (de) 2000-07-12

Similar Documents

Publication Publication Date Title
PL189492B1 (pl) Przesiewarka
CN207413249U (zh) 家具板材生产用送料装置
CN116984225B (zh) 一种石粉加工用粉料筛分装置
CN209902256U (zh) 一种金属粉末注射成型自动加料装置
CN110480858A (zh) 一种可消除静电的塑料颗粒搅拌机
CN109277280B (zh) 羽绒精准筛选装置
CN217929675U (zh) 一种水泥生产用烘干设备
CN115990573A (zh) 一种滚筒式筛分装置
CN217042371U (zh) 浆料制备系统
CN216024203U (zh) 一种水产饲料加工用原料混合装置
CN218614755U (zh) 用于高强度钢纤维混凝土制备的钢纤维投放装置
CN214681957U (zh) 自动打料机装置
CN218821548U (zh) 一种大豆种子烘干输送机构
CN221634374U (en) Seed sorting and coating machine
CN221441163U (zh) 一种造纸用打浆设备
CN214651268U (zh) 手摇推杆式刮板机
CN211099315U (zh) 破碎机
CN217512273U (zh) 一种具有去石功能的叶轮喂料器
SU1000002A1 (ru) Устройство непрерывного действи дл скручивани чайного листа
CN219597295U (zh) 一种花生筛选机
CN217050286U (zh) 一种超微粉碎机用自动清洁残余物料的螺旋喂料器
CN221412851U (zh) 一种抗癌药物中间体过滤混合装置
CN215390771U (zh) 基于粉末冶金材料加工的筛分机入料结构
CN219309323U (zh) 一种莫来砂粉筛选装置
CN220355969U (zh) 一种环保型生态有机肥烘干筛分设备

Legal Events

Date Code Title Description
LAPS Decisions on the lapse of the protection rights

Effective date: 20091120