PL188426B1 - Urządzenie chwytające do mechanicznego pozycjonowania obiektów w kształcie arkuszy - Google Patents

Urządzenie chwytające do mechanicznego pozycjonowania obiektów w kształcie arkuszy

Info

Publication number
PL188426B1
PL188426B1 PL98336587A PL33658798A PL188426B1 PL 188426 B1 PL188426 B1 PL 188426B1 PL 98336587 A PL98336587 A PL 98336587A PL 33658798 A PL33658798 A PL 33658798A PL 188426 B1 PL188426 B1 PL 188426B1
Authority
PL
Poland
Prior art keywords
gripping device
control frame
control
positioning
loading
Prior art date
Application number
PL98336587A
Other languages
English (en)
Other versions
PL336587A1 (en
Inventor
Tom Marttila
Original Assignee
Outokumpu Oy
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Application filed by Outokumpu Oy filed Critical Outokumpu Oy
Publication of PL336587A1 publication Critical patent/PL336587A1/xx
Publication of PL188426B1 publication Critical patent/PL188426B1/pl

Links

Classifications

    • BPERFORMING OPERATIONS; TRANSPORTING
    • B66HOISTING; LIFTING; HAULING
    • B66CCRANES; LOAD-ENGAGING ELEMENTS OR DEVICES FOR CRANES, CAPSTANS, WINCHES, OR TACKLES
    • B66C13/00Other constructional features or details
    • B66C13/04Auxiliary devices for controlling movements of suspended loads, or preventing cable slack
    • B66C13/08Auxiliary devices for controlling movements of suspended loads, or preventing cable slack for depositing loads in desired attitudes or positions
    • CCHEMISTRY; METALLURGY
    • C25ELECTROLYTIC OR ELECTROPHORETIC PROCESSES; APPARATUS THEREFOR
    • C25CPROCESSES FOR THE ELECTROLYTIC PRODUCTION, RECOVERY OR REFINING OF METALS; APPARATUS THEREFOR
    • C25C7/00Constructional parts, or assemblies thereof, of cells; Servicing or operating of cells
    • C25C7/06Operating or servicing

Abstract

1 Urzadzenie chwytajace do m echanicznego po zycjonowania obiektów w ksztalcie arkuszy, pola- czone z urzadzeniem do przenoszenia z jednej pozy- cji do drugiej obiektów takich jak elektrody stosowane w procesie elektrolizy, zawierajace elementy do przeno- szenia elementu ladujacego z jednej pozycji do drugiej oraz elementy polaczone elementem ladujacym do przemieszczania ladunku zasadniczo w kierunku pio- nowym, przy czym urzadzenie chwytajace przymo- cowane jest do ramy sterujacej zainstalowanej po- miedzy elementem ladujacym urzadzenia przenosza- cego a urzadzeniem chwytajacym za pom oca przy- najmniej jednego elementu sterujacego oraz jednego sterujacego elementu dopelniajacego, z tym, ze gdy rama sterujaca znajduje sie w pozycji rozladowczej 1 zaladowczej, urzadzenie chwytajace jest osadzone przesuwnie w stosunku do ramy sterujacej w kierunku zdefiniowanym przez element sterujacy oraz element dopelniajacy umieszczajacy urzadzenie chwytajace w pozycji rozladowczej i zaladowczej, znamienne tym, ze urzadzenie chw ytajace (5) zaw iera przynajm niej jeden elem ent pozycjonujacy (13) do m ocowania urzadzenia chwytajacego (5) do przynajmniej jednego elementu pozycjonujacego (9) znajdujacego sie w pozy- cji rozladowczej 1 zaladowczej ( 8, 14). Fig . 3 PL PL

Description

Przedmiotem wynalazku jest urządzenie chwytające do mechanicznego pozycjonowania obiektów w kształcie arkuszy. Przedmiotem wynalazku jest w szczególności przemieszczane mechanicznie urządzenie chwytające, które jest wykorzystywane przy przenoszeniu zespołów obiektów w formie arkuszy, takich jak elektrody wykorzystywane w procesie elektrolizy, służące do przemieszczania obiektów z jednej pozycji w inną.
Podczas procesu elektrolizy, metal osadza się pod wpływem prądu elektrycznego na powierzchni elektrody pełniącej rolę katody. Aby przeprowadzić proces osadzania w bardziej korzystny sposób, elektrody, to jest anoda oraz katoda, umieszczone są tak blisko siebie jak to jest tylko możliwe. W dużych zbiornikach elektrolitycznych, anody i katody są umieszczone naprzemiennie. Gdy elektrody muszą zostać zastąpione, na przykład w celu odzyskania osadu odłożonego na katodzie, wymiana taka jest realizowana przy wykorzystaniu automatycznego elementu zmieniającego, który najpierw usuwa ze zbiornika określoną liczbę elektrod, takich jak katody, i zastępuje taką samą liczbą elektrod. Aby uniknąć zwarcia, element ładujący a w szczególności urządzenie chwytające wyposażone w element ładujący muszą zostać umieszczone w korzystnym położeniu w stosunku do elektrod zapobiegając wzajemnemu kontaktowi pomiędzy elektrodami, to jest anodą i katodą. Aby uniknąć wspomnianego kontaktu, zaprojektowano różnego rodzaju urządzenia wykorzystujące zarówno elementy przy188 426 mocowane do samego zbiornika elektrolitycznego jak i urządzenia przenoszące, które usiłują umieścić urządzenie chwytające w korzystnej pozycji.
Zgłoszenie patentowe DE numer 3,508,195 ujawnia urządzenie, w którym pozycja docelowa jest określona przy wykorzystaniu mechanicznych stożków prowadzących, które zapewniają precyzyjne pozycjonowanie urządzenia chwytającego podczas opuszczania. Precyzyjny ruch pozycjonujący odbywa się na powierzchni ślizgowej lub tocznej, która podtrzymuje także ładunek oraz urządzenie chwytające. Z uwagi na jego strukturę, mechanizm ładujący urządzenia przenoszącego posiada znacznie większy udźwig niz ładunek i urządzenie chwytające. W urządzeniu według zgłoszenia patentowego FI numer 870,285 element ładujący wyposażony jest w stacjonarny przewód, wzdłuz którego porusza się oddzielna obudowa, podtrzymywana przez mechanizm ładujący. Urządzenie chwytające jest podwieszone pod tą obudową za pomocą ściągaczy, porusza się względem obudowy uzyskując precyzyjnie określone położenie. Oddzielna obudowa stanowi dla mechanizmu ładującego dodatkowe obciążenie. Ściągacze uczestniczą w podtrzymywaniu obciążenia urządzenia chwytającego. Tak wiec muszą być bardziej wytrzymałe. Z uwagi na swoje położenie, ściągacze są krótkie, a skracanie ściągaczy z kolei powoduje coraz większe zmiany wysokości oraz nachylenia podczas ruchów pozycjonujących związanych z zawieszeniem ściągaczy. W urządzeniu według zgłoszenia FI numer 870,285 wspomniane zmiany wysokości oraz nachylenia są bezpośrednio przekładane na urządzenie chwytające i obciążenie, tak, więc luzy wynikające z pozycjonowania pozostają zasadniczo krótsze, pozostaje potrzeba dokładniejszego pozycjonowania elementu ładującego. Ze zgłoszenia FI numer 82,435 znany jest automatyczny element ładujący służący do pozycjonowania anody i katody w zbiorniku elektrolitycznym. Element ładujący wyposażony jest w elementy służące ładowaniu i chwytaniu ładunku, oraz ramę sterującą zainstalowaną pomiędzy elementem ładującym, a urządzeniem chwytającym jak również czujniki położenia pozycjonujące ładunek. Przy wykorzystaniu czujników położenia, określa się położenie znaczników położenia umieszczonych wewnątrz zbiornika elektrolitycznego, na podstawie informacji uzyskanej z czujników położenia, pozycjonowanie urządzenia chwytającego realizuje się przemieszczając ramę sterującą. Jednakże, wykorzystanie czujników położenia nie zawsze jest możliwe.
Ponadto wymienione publikacje nie opisują w ogóle sposobu w jaki elektrody zanurzone w zbiorniku elektrolitycznym są przenoszone z mechanizmu utrzymującego elektrody do układu przenoszącego.
Celem prezentowanego wynalazku jest wyeliminowanie niektórych wad stanu te.chniki i uzyskanie bardziej uniwersalnego przemieszczanego mechanicznie urządzenia chwytającego, które może być wykorzystane do przenoszenia obiektów w formie arkuszy, takich jak anody i katody wykorzystywane w procesie elektrolizy, z jednej pozycji w inną, za pomocą urządzenia przenoszącego, które ustawia urządzenie chwytające w korzystnej pozycji w odniesieniu do elektrod, które mają zostać załadowane.
Przedmiotem wynalazku jest urządzenie chwytające do mechanicznego pozycjonowania obiektów w kształcie arkuszy, połączone z urządzeniem do przenoszenia z jednej pozycji do drugiej obiektów takich jak elektrody stosowane w procesie elektrolizy, zawierające elementy do przenoszenia elementu ładującego z jednej pozycji do drugiej oraz elementy połączone elementem ładującym do przemieszczania ładunku zasadniczo w kierunku pionowym, przy czym urządzenie chwytające przymocowane jest do ramy sterującej zainstalowanej pomiędzy elementem ładującym urządzenia przenoszącego a urządzeniem chwytającym za pomocą przynajmniej jednego elementu sterującego oraz jednego sterującego elementu dopełniającego, z tym, że gdy rama sterująca znajduje się w pozycji rozładowczej i załadowczej, urządzenie chwytające jest osadzone przesuwnie w stosunku do ramy sterującej w kierunku zdefiniowanym przez element sterujący oraz element dopełniający umieszczający urządzenie chwytające w pozycji rozładowczej i załadowczej, charakteryzujące się tym, że urządzenie chwytające zawiera przynajmniej jeden element pozycjonujący do mocowania urządzenia chwytającego do przynajmniej jednego elementu pozycjonującego znajdującego się w pozycji rozładowczej i załadowczej.
Urządzenie chwytające wraz z ramą steruj ącą jest wyposażone każde, korzystnie w przynajmniej jeden element pozycjonujący do mocowania urządzenia chwytającego do przynajmniej jednego elementu pozycjonującego znajdującego się w pozycji rozładowczej i załadowczej.
188 426
Elementy pozycjonujące urządzenia chwytającego oraz ramy sterującej są korzystnie mocowane do wspólnego elementu pozycjonującego znajdującego się w pozycji rozładowczej i załadowczej.
Rama sterująca jest wyposażona w przynajmniej dwa elementy pozycjonujące, z tym, że urządzenie chwytające oraz rama sterująca korzystnie są mocowane do oddzielnych elementów sterujących znajdujących się w pozycji rozładowczej i załadowczej.
Urządzenie chwytające według wynalazku jest zainstalowane w sposób umożliwiający ruch zasadniczo pionowy w odniesieniu zarówno do elementu ładującego jak i ramy sterującej. Urządzenie chwytające połączone jest z elementem ładującym przy pomocy przynajmniej jednego elementu ruchomego poruszającego się zasadniczo pionowo tak, że urządzenie chwytające porusza się zasadniczo pionowo także w odniesieniu do ramy sterującej. Rama sterująca jest korzystnie połączona z elementem ładującym przy pomocy elementu ruchomego, który jest wspólny dla ramy sterującej i urządzenia chwytającego.
Rama sterująca może być także połączona z elementem ładującym przy pomocy przynajmniej jednego elementu ruchomego, który jest niezalezny od urządzenia chwytającego i porusza się w zasadniczo pionowym kierunku. Urządzenie chwytające według wynalazku jest ponadto połączone do ramy sterującej poruszanej w zasadniczo pionowym kierunku przez przynajmniej jeden element sterujący połączony z ramą sterującą oraz jeden odpowiadający element sterujący połączony z urządzeniem chwytającym. Element sterujący może być także umieszczony w urządzeniu chwytającym, w którym to przypadku część elementu sterującego musi być zainstalowana w ramie sterującej.
Urządzenie chwytające według wynalazku oraz rama sterująca z nim połączona przy pomocy przedłużenia elementu sterującego są wyposażone w przynajmniej jeden element pozycjonujący, który zapewnia pozycjonowanie urządzenia chwytającego w stosunku do pozycji załadunku lub rozładunku przenoszonego ładunku. Korzystnie element pozycjonujący jest umieszczony w urządzeniu chwytającym tak, iż element pozycjonujący urządzenia chwytającego może zostać ustalony wraz z elementem pozycjonującym ramy sterującej, tym samym z elementem pozycjonującym związanym z pozycją załadowczą i rozładowczą przenoszonego ładunku. Tak, więc urządzenie chwytające może zostać praktycznie unieruchomione w odniesieniu do ramy sterującej znajdującej się w pozycji załadowczej lub rozładowczej przenoszonego ładunku, może być także zablokowane w pozycji rozładowczej lub załadowczej.
Element pozycjonujący urządzenia chwytającego według wynalazku może także zostać zainstalowany w urządzeniu chwytającym tak, iż element pozycjonujący urządzenia chwytającego jest ustawiony względem elementu pozycjonującego w oddzielnym elemencie pozycjonującym połączonym z pozycją załadowczą i rozładowczą przenoszonego ładunku, bądź też może zostać pozostawiony w położeniu nie zablokowanym względem pozycji załadowczej lub rozładowczej. Nawet jeśli urządzenie chwytające samo jest pozostawione w stanie nie zablokowanym w pozycji załadowczej lub rozładowczej, ważne jest z punktu widzenia urządzenia chwytającego według prezentowanego wynalazku, aby rama sterująca połączona z urządzeniem chwytającym poprzez przedłużenie elementu pozycjonującego została umieszczona w pozycji załadowczej lub rozładowczej przy wykorzystaniu elementu pozycjonującego. W tym przypadku rama może korzystnie być wyposażona w przynajmniej dwa elementy pozycjonujące, które są wykorzystywane równocześnie lub niezależne od siebie. Tak, więc gdy rama sterująca znajduje się w pozycji załadowczej lub rozładowczej, urządzenie chwytające może poruszać się, gdy zachodzi taka potrzeba, na przykład w pozycji załadowczej lub rozładowczej, w połączeniu z mechanizmem utrzymującym elektrodę w kierunku zasadniczo poziomym, w granicach luzu między elementem sterującym zainstalowanym pomiędzy ramą sterującą a urządzeniem chwytającym, i jego częścią odpowiadającą.
Przez zastosowanie urządzenia chwytającego według wynalazku, przenoszenie obiektów w formie arkuszy pomiędzy pozycją załadowczą a rozładowczą, na przykład przenoszenie elektrod ze zbiorników elektrolitycznych do urządzeń obrabiających elektrody i odwrotnie, może zostać zasadniczo przyspieszone; możliwe jest także poprawienie dokładności pozycjonowania elektrod w zbiornikach elektrolitycznych, zmniejszając ryzyko uszkodzenia elektrod i zbiorników elektrolitycznych oraz zmniejszenie liczby wymaganego przy przenoszeniu elektrod personelu.
188 426
Urządzenie chwytające według prezentowanego wynalazku może korzystnie być wykorzystane wraz z automatycznie pozycjonującym się, czy to w pełni automatycznym czy tez sterowanym przez operatora układem transportowym. Elektrody mogą być teraz podnoszone i opuszczane precyzyjnie przy wykorzystaniu urządzenia chwytającego, bez konieczności obecności osoby, która asystuje i steruje pracą wspomnianego urządzenia chwytającego.
Przedmiot wynalazku został przedstawiony w przykładzie wykonania na rysunku, na którym: fig. 1 jest schematycznym widokiem z boku korzystnego przykładu wykonania wynalazku, gdy urządzenie transportowe znajduje się ponad zbiornikiem elektrolitycznym gotowe do rozładunku; fig. 2 przedstawia przykład wykonania wynalazku z fig. 1 widziany w kierunku A-A w chwili gdy rama sterująca znajduje się w pozycji ponad zbiornikiem elektrolitycznym; fig. 3 ilustruje przykład wykonania wynalazku z fig. 1 widziany w kierunku A-A, gdy urządzenie chwytające jest umieszczone ponad zbiornikiem elektrolitycznym; oraz fig. 4 przedstawia przykład wykonania wynalazku z fig. 1 gdy urządzenie chwytające jest umieszczone ponad mechanizmem utrzymującym elektrodę.
Element załadowczy 1 urządzenia przenoszącego według fig. 1, 2 i 3 podtrzymuje, za pomocą elementu podtrzymującego 2, element zabezpieczający 3 zawierający ramę sterują cą 4 oraz urządzenie chwytające 5. Urządzenie chwytające 5 jest podwieszone za pomocą elementu ruchomego 6 pod element załadowczy 1. Urządzenie chwytające 5 ponadto podtrzymuje ramę sterującą 4 oraz elektrody 7 zablokowane w urządzeniu chwytającym 5. Aby zanurzyć elektrody 7 w zbiorniku elektrolitycznym 8, urządzenie chwytające 5 jest opuszczane za pomocą elementu ruchomego 6. Podczas opuszczania urządzenia chwytającego 5, opuszczana jest także rama sterująca 4. Ponieważ konstrukcja ramy sterującej 4 jest taka, aby elektrody zmieściły się wewnątrz ramy sterującej 4, rama sterująca 4 osiąga zbiornik elektrolityczny w procesie opuszczania przed urządzeniem chwytającym 5, w zbiorniku elektrolitycznym 8, umieszczone są tłoczki 9 umieszczone w tulejach 10, umieszczone są one na dolnej stronie ramy sterującej 4, podczas opuszczania ramy sterującej 4 dzięki nim rama sterująca 4 zostaje właściwie osadzona względem zbiornika elektrolitycznego 8.
Gdy ruch w dół ramy sterującej 4 kończy się, urządzenie chwytające 5 według wynalazku opuszcza się w kierunku zdefiniowanym przez elementy sterujące 11 umieszczone na ramie sterującej 4, oraz elementy dopełniające 12 połączone z urządzeniem chwytającym 5. Urządzenie chwytające 5 jest także wyposażone w tulejki 13, w których zainstalowane w zbiorniku elektrolitycznym 8 tłoczki 9 mogą zostać osadzone, gdy urządzenie chwytające 5 zbliza się do zbiornika elektrolitycznego 8. Rama sterująca 4 oraz urządzenie chwytające 5 zajmują ustalone względem siebie pozycje, tak, więc ładunek to jest elektrody 7, może zostać opuszczony utrzymując ich pozycję i korzystnie mogą zostać zanurzone w zbiorniku elektrolitycznym 8 (pozycja rozładowcza). Gdy elektrody 7 wiszą w zbiorniku elektrolitycznym 8 na odpowiadających im elementach podtrzymujących, blokady urządzenia chwytającego 5 zostają zwolnione, a urządzenie chwytające 5 jest podnoszone do pozycji górnej, w tym przypadku także rama sterująca 4 podnosi się w chwili, gdy elementy dopełniające 12 umieszczone na urządzeniu chwytającym 5 osiągną górną część elementu sterującego 11 umieszczonego na ramie sterującej 4.
Według fig. 4 rama sterująca 4 oraz urządzenie chwytające 5 są umieszczone w maszynie 14 obsługującej elektrody (pozycja załadowcza), i mają za zadanie załadować elektrody 7, które mają zostać przeniesione do zbiornika elektrolitycznego 8. Urządzenie chwytające 5 oraz rama sterująca 4 są pozycjonowane w maszynie 14 obsługującej elektrody przy pomocy szpilek pozycjonujących 15 umieszczonych w maszynie obsługującej elektrody, przy wykorzystaniu tulei 16 umieszczonych na zewnętrznej powierzchni ramy sterującej 4. Tak, więc urządzenie chwytające 5 może być poruszane zasadniczo poziomo w stosunku do ramy sterującej 4 w zakresie określonym przez prześwit pozostawiony pomiędzy elementem sterującym 11, a sterującym elementem dopełniającym 12. Tak więc wszystkie elektrody 7 umieszczone są we właściwym miejscu w maszynie 14 obsługującej elektrody w stosunku do ramy sterującej 4 i mogą zostać korzystnie zablokowane we właściwej pozycji względem urządzenia chwytającego 5.
188 426
188 426
Fig. 2
188 426
Fig. 3
188 426 i
Fig. 4
188 426
ł | (
II
U
BifiLtLLLLLLLLŁiJLl
Fig. I
Departament Wydawnictw UP RP. Nakład 50 egz. Cena 2,00 zł.

Claims (4)

Zastrzeżenia patentowe
1. Urządzenie chwytające do mechanicznego pozycjonowania obiektów w kształcie arkuszy, połączone z urządzeniem do przenoszenia z jednej pozycji do drugiej obiektów takich jak elektrody stosowane w procesie elektrolizy, zawierające elementy do przenoszenia elementu ładującego z jednej pozycji do drugiej oraz elementy połączone elementem ładującym do przemieszczania ładunku zasadniczo w kierunku pionowym, przy czym urządzenie chwytające przymocowane jest do ramy sterującej zainstalowanej pomiędzy elementem ładującym urządzenia przenoszącego a urządzeniem chwytającym za pomocą przynajmniej jednego elementu sterującego oraz jednego sterującego elementu dopełniającego, z tym, że gdy rama sterująca znajduje się w pozycji rozładowczej i załadowczej, urządzenie chwytające jest osadzone przesuwnie w stosunku do ramy sterującej w kierunku zdefiniowanym przez element sterujący oraz element dopełniający umieszczający urządzenie chwytające w pozycji rozładowczej i załadowczej, znamienne tym, że urządzenie chwytające (5) zawiera przynajmniej jeden element pozycjonujący (13) do mocowania urządzenia chwytającego (5) do przynajmniej jednego elementu pozycjonującego (9) znajdującego się w pozycji rozładowczej i załadowczej (8,14).
2. Urządzenie według zastrz. 1, znamienne tym, że zarówno urządzenie chwytające (5) jak i rama sterująca (4) jest wyposażona, w przynajmniej jeden element pozycjonujący (10,13) do mocowania urządzenia chwytającego (5) do przynajmniej jednego elementu pozycjonującego (9) znajdującego się w pozycji rozładowczej i załadowczej (8,14).
3. Urządzenie według zastrz. 2, znamienne tym, że elementy pozycjonujące (10, 13) urządzenia chwytającego (5) oraz ramy sterującej (4) są mocowane do wspólnego elementu pozycjonującego (9) znajdującego się w pozycji rozładowczej i załadowczej (8,14).
4. Urządzenie według zastrz. 2, znamienne tym, że rama sterująca (4) jest wyposażona w przynajmniej dwa elementy pozycjonujące (10), z tym, że urządzenie chwytające (5) oraz rama sterująca (4) są mocowane do oddzielnych elementów sterujących (9) znajdujących się w pozycji rozładowczej i załadowczej (8,14).
PL98336587A 1997-04-29 1998-04-27 Urządzenie chwytające do mechanicznego pozycjonowania obiektów w kształcie arkuszy PL188426B1 (pl)

Applications Claiming Priority (2)

Application Number Priority Date Filing Date Title
FI971817A FI105178B (fi) 1997-04-29 1997-04-29 Tartuntaelin
PCT/FI1998/000367 WO1998049372A1 (en) 1997-04-29 1998-04-27 Gripping device for positioning sheet-like objects

Publications (2)

Publication Number Publication Date
PL336587A1 PL336587A1 (en) 2000-07-03
PL188426B1 true PL188426B1 (pl) 2005-01-31

Family

ID=8548750

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
PL98336587A PL188426B1 (pl) 1997-04-29 1998-04-27 Urządzenie chwytające do mechanicznego pozycjonowania obiektów w kształcie arkuszy

Country Status (14)

Country Link
US (1) US6174123B1 (pl)
EP (1) EP0986654B1 (pl)
JP (1) JP4302778B2 (pl)
KR (1) KR20010020332A (pl)
CN (1) CN1145717C (pl)
AT (1) ATE223978T1 (pl)
AU (1) AU733276B2 (pl)
CA (1) CA2286714C (pl)
DE (1) DE69807870T2 (pl)
EA (1) EA001662B1 (pl)
FI (1) FI105178B (pl)
PE (1) PE85899A1 (pl)
PL (1) PL188426B1 (pl)
WO (1) WO1998049372A1 (pl)

Families Citing this family (12)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
US7022211B2 (en) 2000-01-31 2006-04-04 Ebara Corporation Semiconductor wafer holder and electroplating system for plating a semiconductor wafer
EP2017374A3 (en) * 2000-03-17 2011-04-27 Ebara Corporation Plating apparatus and method
US6361674B1 (en) * 2000-08-11 2002-03-26 Applied Materials, Inc. Powered lift for ECP chamber
FI110506B (fi) * 2000-12-20 2003-02-14 Outokumpu Oy Laitteisto levymäisen tuotteen siirtämiseksi asemalta toiselle
FI116564B (fi) * 2001-12-05 2005-12-30 Outokumpu Oy Menetelmä ja laitteisto levymäisten kappaleiden siirtelemiseksi
FR2879582B1 (fr) * 2004-12-21 2007-01-19 Ecl Soc Par Actions Simplifiee Dispositif de manutention des capots d'une cellule de production d'aluminium par electrolyse
DE102008000056A1 (de) * 2008-01-14 2009-07-23 Loi Thermprocess Gmbh Vorrichtung und Verfahren zum Be- und Entladen eines Wärmebehandlungsofens
CN101871107A (zh) * 2010-06-07 2010-10-27 昆明理工大学 铅电解阴极导电棒抽取装置
CN102431905A (zh) * 2011-12-27 2012-05-02 江西瑞林装备有限公司 电解阴阳极板转移设备
CN102644092B (zh) * 2012-05-03 2014-09-24 彭朝阳 电解金属锰阴极板自动插取板多功能一体机
CN110901849B (zh) * 2019-03-21 2023-09-26 招商局邮轮制造有限公司 夹持位置可调的夹持小车、翻身设备及夹持对准方法
CN111517206A (zh) * 2020-05-06 2020-08-11 株洲优瑞科有色装备有限公司 锌电积用吊具

Family Cites Families (6)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
US4248353A (en) * 1979-03-16 1981-02-03 Nassau Recycle Corporation Apparatus for collecting drippings from a wet load carried by a crane
US4326937A (en) * 1980-09-16 1982-04-27 Par Systems Corp. Grab mechanism
GB2190653A (en) * 1986-05-12 1987-11-25 Yung Fong Machinery Co Limited Automative machine for arranging bricks
FI82435C (fi) * 1988-06-22 1991-03-11 Outokumpu Oy Automatiskt chargeringsorgan.
DE4431908A1 (de) * 1993-09-17 1995-03-23 Barmag Barmer Maschf Doffer zum Spulenwechsel
EP0679735B1 (en) * 1994-04-28 2001-05-23 Mitsui Mining & Smelting Co., Ltd. Guide apparatus for up/down movement of a hoisting apparatus for delivery of electrode plates

Also Published As

Publication number Publication date
KR20010020332A (ko) 2001-03-15
CN1145717C (zh) 2004-04-14
EP0986654B1 (en) 2002-09-11
AU733276B2 (en) 2001-05-10
JP2001522406A (ja) 2001-11-13
CA2286714A1 (en) 1998-11-05
EP0986654A1 (en) 2000-03-22
CN1254387A (zh) 2000-05-24
FI105178B (fi) 2000-06-30
EA001662B1 (ru) 2001-06-25
PE85899A1 (es) 1999-09-14
EA199900977A1 (ru) 2000-06-26
ATE223978T1 (de) 2002-09-15
AU7047498A (en) 1998-11-24
DE69807870D1 (de) 2002-10-17
FI971817A0 (fi) 1997-04-29
JP4302778B2 (ja) 2009-07-29
WO1998049372A1 (en) 1998-11-05
FI971817A (fi) 1998-10-30
US6174123B1 (en) 2001-01-16
CA2286714C (en) 2003-12-16
DE69807870T2 (de) 2003-05-08
PL336587A1 (en) 2000-07-03

Similar Documents

Publication Publication Date Title
PL188426B1 (pl) Urządzenie chwytające do mechanicznego pozycjonowania obiektów w kształcie arkuszy
EA004223B1 (ru) Устройство для переноса электродов, использумых при электролитическом рафинировании или электрохимическом извлечении металлов
US4328076A (en) Electrode and sludge collector support device and electroplating therewith
JP4279678B2 (ja) シート状の物体の搬送方法および搬送装置
TW200923141A (en) Power supply method in electroplating apparatus and power supply apparatus thereof
JP4496513B2 (ja) 電極用横コンベア
KR200482168Y1 (ko) 주화 도금장치
CN211897150U (zh) 一种铆钉加工电镀设备
JP2014194061A (ja) 電極板搬送装置
MXPA99009921A (en) Gripping device for positioning sheet-like objects
CN112210799B (zh) 包括运输阴极板和阳极板的升降设备的电解沉积生产线
JP3111323B2 (ja) 電極板の入脱槽装置
EA006930B1 (ru) Устройство для перемещения и изоляции, используемое при электролизе
CN211771630U (zh) 用于在镀覆程序中操纵板件保持件的升降装置
KR100778129B1 (ko) 도금장치
CN105829582A (zh) 用于冷却铸造阳极板的方法和冷却槽
US3108056A (en) Rotatable cylinder plating rack
JPS58500201A (ja) 電解装置
SU779261A1 (ru) Крановое захватное устройство дл листов
SU1308651A1 (ru) Штанга дл подачи анодов в гальваническую ванну
US1794748A (en) Apparatus for electrodeposition
RU2090664C1 (ru) Подвеска для полирования на механизированных линиях
FI85162C (fi) Elektrolytiskt ytbehandlingssystem och foerfarande foer tillaempning daerav pao tillverkning av laosdelar.
JPS61106787A (ja) アノ−ド矯正装置
MXPA01003092A (en) Transverse conveyor for electrodes