PL186387B1 - Sposób i urządzenie do precyzyjnego ustawienia poszczególnych elementów prasy do belowania - Google Patents
Sposób i urządzenie do precyzyjnego ustawienia poszczególnych elementów prasy do belowaniaInfo
- Publication number
- PL186387B1 PL186387B1 PL98324515A PL32451598A PL186387B1 PL 186387 B1 PL186387 B1 PL 186387B1 PL 98324515 A PL98324515 A PL 98324515A PL 32451598 A PL32451598 A PL 32451598A PL 186387 B1 PL186387 B1 PL 186387B1
- Authority
- PL
- Poland
- Prior art keywords
- feeder
- gear
- drive
- shaft
- press
- Prior art date
Links
Classifications
-
- A—HUMAN NECESSITIES
- A01—AGRICULTURE; FORESTRY; ANIMAL HUSBANDRY; HUNTING; TRAPPING; FISHING
- A01F—PROCESSING OF HARVESTED PRODUCE; HAY OR STRAW PRESSES; DEVICES FOR STORING AGRICULTURAL OR HORTICULTURAL PRODUCE
- A01F15/00—Baling presses for straw, hay or the like
- A01F15/08—Details
- A01F15/0841—Drives for balers
- A01F15/0858—Drives for balers for the tying devices or needles
Landscapes
- Life Sciences & Earth Sciences (AREA)
- Environmental Sciences (AREA)
- Basic Packing Technique (AREA)
- Threshing Machine Elements (AREA)
- Auxiliary Devices For And Details Of Packaging Control (AREA)
- Press Drives And Press Lines (AREA)
- Registering Or Overturning Sheets (AREA)
Abstract
1 Sposób precyzyjnego ustawienia poszczególnych elementów prasy do belowania, a zwlaszcza ustawienia punktu wklucia igly i ruchu podajnika prasowanego materialu, w której do przenoszenia napedu z przekla- dni glównej na elementy robocze, wykorzystywana jest co najmniej jedna przekladnia katowa, znamienny tym, ze obraca sie co najmniej jedna przenoszaca naped prze- kladnie katowa (5) o kat fazowy w jednym z dwóch kie- runków odchylania (SR). 4 Urzadzenie do precyzyjnego ustawienia poszcze- gólnych elementów prasy do belowania, a zwlaszcza ustawienia punktu wklucia igly i ruchu podajnik, któ- ra ma wal suplacza polaczony napedowo z przekladnia glówna przez co najmniej jedna przekladnie katowa i naped igiel wiazacych wyprowadzony z walu suplacza oraz podajnik napedowo polaczone z przekladnia glów - na. znamienne tym, ze ma przekladnie katowa (5) za- mocowana obrotowo Fig. 2 PL PL PL PL PL PL PL
Description
Przedmiotem wynalazku jest sposób i urządzenie do precyzyjnego ustawienia ruchów elementów prasy, a zwłaszcza do ustawienia punktu wkłucia igieł wiążących i ruchu podajnika prasowanego materiału prasy do belowania, w której wał supłacza, napęd igieł wiążących i podajnik są połączone napędowo z główną przekładnią.
Dla zapewnienia niezakłóconej pracy, a także dla uniknięcia uszkodzeń zespołów roboczych znanych ze stanu techniki pras do belowania, w których wał supłacza, napęd igieł wiążących i podajnik są połączone napędowo z główną przekładnią, konieczne jest dokładne wzajemne ustawienie przebiegu ruchów podajnika, tłoka prasy, igieł wiążących i supłaczy. W celu stworzenia przesłanek takiego rozwiązania konieczne jest dokładne wzajemne ustawienie ruchomych elementów zarówno podczas montażu maszyny jak również po upływie określonego czasu jej eksploatacji. Dla znanych pras do belowania ustawienie synchronicznego działania wykonywane jest przy pomocy określonych znaczników, które umieszcza się na poszczególnych elementach napędu lub na innych podzespołach. Te znaczniki muszą w określonych położeniach zajmować względem siebie przewidziane pozycje. Ponieważ jednak takie ich wzajemne ustawienie nie we wszystkich przypadkach wystarcza do uzyskania optymalnego działania maszyny, to ponadto są konieczne jeszcze inne urządzenia do precyzyjnego ustawiania, które stosuje się przede wszystkim w przypadku występowania tolerancji wymiarów i naturalnego zużycia. Zwłaszcza w przypadku napędów wału supłaczy
186 387 za pomocą łańcucha drabinkowego konieczna jest korekta ustawienia ze względu na skutki zuzycia elementów napędu występujące po dłuższym okresie eksploatacji.
Znane jest, na przykład, z opisu niemieckiego patentu DE 37 30 732 Al precyzyjne wzajemne ustawienie tłoka prasy i igieł wiążących, w którym naprężenie łańcucha drabinkowego jest regulowane przy pomocy nastawnego urządzenia napinającego, a następnie koło łańcuchowe na wale supłaczy jest nieznacznie skręcane i w ten sposób zmienia się położenie końców igieł w stosunku do tłoka prasy. Takie urządzenie nastawcze wymaga jednak dodatkowych nakładów. Ponadto napędy łańcuchów drabinkowych nie zapewniają uzyskania dobrego przenoszenia. Także inne znane drogie elementy przenoszenia, jak koła zębate, napędy i wały przegubowe, jakkolwiek umożliwiają dokładniejsze ustawienie wzajemne elementów ruchomych, wymagają także zastosowania drogich urządzeń do precyzyjnego ustawiania.
Celem wynalazku jest zapewnienie precyzyjnego ustawienia poszczególnych elementów prasy przy nieznacznych nakładach i z dużą dokładnością..
Przedmiotem wynalazku jest sposób i urządzenie do precyzyjnego ustawienia poszczególnych elementów znanej ze stanu techniki prasy do belowania, a zwłaszcza ustawienie punktu wkłucia igieł wiążących i ruchu podajnika prasowanego materiału. Istotą sposobu według wynalazku jest to, że w prasach, w których do przeniesienia napędu wykorzystano przekładnię kątową, dokładne ustawienie uzyskuje się w wyniku obrócenia przekładni kątowej o kąt fazowy w jednym z dwóch kierunków odchylania, Korzystnie kąt fazowy wynosi maksymalnie 10° w obu kierunkach, zwykle 2 do 3°. W prasach, w których do przeniesienia napędu wykorzystano wały napędowe, dokładne ustawienie uzyskuje się w wyniku obrócenia w stosunku do siebie w ustalonym miejscu kołnierzy wału napędowego o kąt fazowy wzdłuż podłużnych otworów biegnących zgodnie z kierunkiem obracania, limitujących maksymalny kąt obrotu i ustalających położenie kołnierzy.
Istotą urządzenia według wynalazku dla prasy, która ma wał supłacza połączony napędowo z przekładnią główną przez co najmniej jedną przekładnię kątową i napęd igieł wiążących wyprowadzony z wału supłacza oraz podajnik napędowo połączone z przekładnią główną, a także dla prasy, która również podajnik ma połączony napędowo poprzez co najmniej jedną przekładnię kątową jest to, że ma co najmniej jedną przekładnię kątową zamocowaną obrotowo. Korzystnie urządzenie według wynalazku składa się z hydraulicznego gwintowanego wspornika zaopatrzonego w nastawne nakrętki i łączącego przekładnię kątową z konsolą przymocowaną do ramy prasy oraz również przymocowaną do ramy podporę połączoną przy pomocy wkrętu zderzakowego z obudową przekładni kątowej i ustalającej jej położenie.
Rozwiązanie według wynalazku niewielkim nakładem kosztów obsługi i kosztów wykonania umożliwia dokładną synchronizację ruchów elementów funkcyjnych względem siebie. W ten sposób uzyskuje się optymalne działanie prasy do belowania, a także unika się zakłóceń w pracy i uszkodzeń elementów konstrukcyjnych. Ułatwione jest także precyzyjne ustawienie po naprawie lub po wymianie elementów napędu.
Sposób według wynalazku umożliwia dokładne wzajemne ustawienie ruchomych elementów prasy, co zapewnia wyeliminowanie luzów powstałych ze względu na tolerancje wymiarowe oraz skutków zużycia poszczególnych elementów w wyniku długotrwałej eksploatacji i zapewnia dokładną synchronizację ruchu poszczególnych elementów w całym okresie eksploatacji.
Przedmiot wynalazku jest przedstawiony w przykładach wykonania podanych na rysunku, na którym: Fig. ł przedstawia widok z boku układu napędowego podajnika i igieł wiążących; Fig. 2 - widok z boku pośredniego wału napędowego z urządzeniem do precyzyjnej synchronizacji i wału supłacza; Fig. 3 - widok z góry pośredniego wału napędowego z napędami dla podajnika i igieł wiążących i wału supłacza; Fig. 4 - perspektywiczny widok kołnierzy wała napędowego.
Figura 1 przedstawia prasę do belowania 1, która pobiera materiał żniwny przy pomocy pobieraka i podaje go za pomocą podajnika 15 do kanału prasy 16, w którym materiał żniwny zostaje sprasowany przez tłok prasy 22 do postaci pasma. W wyniku wiązania poszczególnych porcji materiału przy pomocy urządzenia wiążącego z pasma materiału żniwnego po4
186 387 wstają pojedyncze bele, wyrzucane z prasy na pole, skąd mogą być przesyłane dalej przy pomocy innych środków transportu.
Napęd poszczególnych członów roboczych prasy do belowania odbywa się poprzez przekładnię główną, od której są odprowadzone bezpośrednio lub pośrednio napędy poszczególnych członów roboczych. W przykładzie wykonania wynalazku wał pośredni 6 jest napędzany przez nie przedstawioną na rysunku główną przekładnię prasy do belowania 1 z ramą prasy 2 i z kołami jezdnymi 3 poprzez wał przegubowy 4 i przekładnię kątową 5. Górny przegub krzyżowy 7 wału przegubowego 4 jest połączony rozłącznie za pomocą wzdłużnego zazębienia wału 8 zwałem wejściowym 9 przekładni kątowej 5. Przekładnia kątowa 5 jest umieszczona na wale pośrednim 6 i jest z nim połączona trwale na skręcanie. Równolegle do wału pośredniego 6 jest umieszczony w pewnej odległości od niego wał supłacza 10, na którym umieszczono supłacze 1112 wiązałki. Na wale pośrednim 6 i na wale supłacza 10 umieszczono trwale na skręcanie po jednym czołowym kole zębatym 13, 14, które są ze sobą zazębione. Za pomocą czołowych kół zębatych 13, 14 ruch obrotowy przenoszony jest z wału pośredniego 6 na wał supłaczy 10 (Fig. 3).
Także podajnik 15 materiału wprowadzanego do kanału prasy 16 otrzymuje napęd z wału pośredniego 6. W tym celu na jednym koncu wału pośredniego 6 przymocowane jest ramię korby 17, które przenosi ruch korby poprzez drążek sterujący 18 i poprzez dźwignię korbową 19 nawał podajnika 20. Podajnik jest połączony z dźwignią korbową 19. Sprasowywany materiał jest przesyłany w wyniku okresowo sterowanego zamkniętego obiegu z kanału doprowadzającego 21. w zależności od ruchu tłoka prasy 22, do kanału prasowania 16. Zwału supłacza 10 odchodzi napęd igieł wiążących 23. Przenoszenie napędu odbywa się przy tym poprzez umocowaną nawale supłacza 10 korbę 24, cięgło 25 i wahacz 26, na którym umieszczone są igły wiązące 23. Aby wiązanie bel odbywało się w najbardziej odpowiednim momencie, ruchy tłoka prasy 22 są zsynchronizowane z ruchami igieł wiążących 23. To nastawienie odbywa się podczas montażu prasy do belowania, przy czym zależne od ruchu zespoły funkcyjne są tak rozmieszczone względem siebie, że w zasadzie zapewnione jest ich synchroniczne współdziałanie. Po tym ustawieniu wał przegubowy zostaje sprzęgnięty z przekładnią kątową 5 i jest trwale z nią połączony. Przekładnia kątowa 5 połączona jest poprzez zawieszenie 27 przy pomocy hydraulicznego gwintowanego wspornika 28 z konsolą 31 przymocowaną trwale do ramy prasy 2 (Fig. 2). W dolnej części obudowa przekładni kątowej 5 połączona jest z podporą 32 przy pomocy wkrętu zderzakowego 33 umieszczonego w podłużnym otworze 34 w podporze w sposób umożliwiający rozłączanie oraz ustalanie położenia przekładni kątowej 5.
Urządzenie według wynalazku działa w ten sposób, że ruch obrotowy przekładni 5 wokół osi wału 6 przy zablokowanym wale wejściowym 9 połączonym przegubowo z wałem 4, zostaje przeniesiony nawał 6 i poprzez czołowe koła zębate 13, 14 nawał supłacza 10, dzięki czemu można bardzo dokładnie ustalić wzajemne położenie igieł wiążących 23 i podajnika 15.
Obsługa urządzenia według wynalazku polega na tym, że po zablokowaniu wału 9 i zwolnieniu wkrętu 33 łączącego przekładnię kątową 5 z podporą 32, obraca się przekładnię kątową 5 przy pomocy nastawnych nakrętek 29, 30, które znajdują się na wsporniku 28 przegubowo zamocowanym do zawieszenia 27, w żądanym kierunku o kąt fazowy niezbędny do wymaganego ustawienia igieł wiążących 23 i podajnika 15, ale nie większy niż 10°. Po zakończeniu ustawiania igieł wiążących 23 i podajnika 15 blokuje się przekładnię kątową 5 w żądanej pozycji dokręcając wkręt 33 i zwalnia blokadę wału 9.
Jeśli jednak, inaczej niż to ma miejsce w opisanym powyżej przykładzie wykonania, podajnik 15 i wał supłacza 10 nie są połączone bezpośrednio ze sobą poprzez wał pośredni 6 lecz jedynie pośrednio poprzez inne włączone pomiędzy nie elementy napędu lub inaczej doprowadzone napędy, które są zależne od siebie, to również można zastosować opisaną powyżej zasadę obrócenia przekładni kątowej. Zasadę można wykorzystać w ten sposób, ze albo przekładnia kątowa przyporządkowana podajnikowi 15, albo przekładnia kątowa przyporządkowana napędowi supłacza, albo obie te przekładnie zamocowane są odchylnie i mogą być obracane o odpowiedni kąt korekcyjny.
Figura 4 przedstawia kołnierzowe połączenie dwóch części wału napędowego, które umożliwia obrócenie względem siebie tych dwóch części połączonych ze sobą w sposób trwały. Kołnierz 36 ma połączone z nim trwale trzpienie śrubowe 35 przechodzące przez otwory 34. Czop wału napędowego 37 można obrócić w stosunku do czopu wału napędowego 38 o kąt limitowany przez długość otworów 34 w kierunku obracania.
Obsługa połączenia polega na tym, że po zluzowaniu śrub na trzpieniach śrubowych 34 należy przez obrócenie o odpowiedni kąt ustawić w żądanym położeniu czopy wałów napędowych 37 i 38, a następnie dokręcić śruby na trzpieniach śrubowych 35 ustalając nowe wzajemne położenie kołnierzy.
186 387
Fig.1
Departament Wydawnictw UP RP. Nakład 50 egz. Cena 2,00 zł
Claims (7)
- Zastrzeżenia patentowe1. Sposób precyzyjnego ustawienia poszczególnych elementów prasy do belowania, a zwłaszcza ustawienia punktu wkłucia igły i ruchu podajnika prasowanego materiału, w której do przenoszenia napędu z przekładni głównej na elementy robocze, wykorzystywana jest co najmniej jedna przekładnia kątowa, znamienny tym, że obraca się co najmniej jedną przenoszącą napęd przekładnię kątową (5) o kąt fazowy w jednym z dwóch kierunków odchylania (SR).
- 2. Sposób według zastrz. 1 znamienny tym, że odchylanie odbywa się o maksymalny kąt fazowy do 10° w jednym z dwóch kierunków odchylania (SR).
- 3. Sposób precyzyjnego ustawienia poszczególnych elementów prasy do belowania a zwłaszcza ustawienia punktu wkłucia igły i ruchu podajnik, w której napęd przenoszony jest z przekładni głównej na człony robocze przez wały napędowe, znamienny tym, ze obraca się w stosunku do siebie w ustalonym miejscu kołnierze wału napędowego (37, 38) o kąt fazowy wzdłuż podłużnych otworów (34) biegnących zgodnie z kierunkiem obracania.
- 4. Urządzenie do precyzyjnego ustawienia poszczególnych elementów prasy do belowania, a zwłaszcza ustawienia punktu wkłucia igły i ruchu podajnik, która ma wał supłacza połączony napędowo z przekładnią główną przez co najmniej jedną przekładnię kątową i napęd igieł wiążących wyprowadzony z wału supłacza oraz podajnik napędowo połączone z przekładnią główną, znamienne tym, że ma przekładnię kątową (5) zamocowaną obrotowo.
- 5. Urządzenie według zastrz. 4, znamienne tym, że ma podajnik (15) połączony napędowo poprzez co najmniej jedną przekładnię kątową (5) zamocowaną obrotowo.
- 6. Urządzenie według zastrz. 4, znamienne tym, że pomiędzy przekładnią kątową (5) i konsolą (31), trwale połączoną z ramą prasy (2), ma hydrauliczny gwintowany wspornik (28) wyposażony w nastawne nakrętki (29, 30).
- 7. Urządzenie według zastrz. 4, znamienne tym, że ma podporę (32) umieszczoną poniżej przekładni kątowej (5) i połączoną z ramą prasy (2), która ma wkręt zderzakowy ustalający położenie obudowy przekładni kątowej (S).
Applications Claiming Priority (1)
Application Number | Priority Date | Filing Date | Title |
---|---|---|---|
DE19709604A DE19709604A1 (de) | 1997-03-08 | 1997-03-08 | Verfahren und Vorrichtung zur Feineinstellung von Bewegungsabläufen an Großballenpressen |
Publications (2)
Publication Number | Publication Date |
---|---|
PL324515A1 PL324515A1 (en) | 1998-09-14 |
PL186387B1 true PL186387B1 (pl) | 2004-01-30 |
Family
ID=7822718
Family Applications (1)
Application Number | Title | Priority Date | Filing Date |
---|---|---|---|
PL98324515A PL186387B1 (pl) | 1997-03-08 | 1998-01-27 | Sposób i urządzenie do precyzyjnego ustawienia poszczególnych elementów prasy do belowania |
Country Status (5)
Country | Link |
---|---|
US (2) | US6070403A (pl) |
EP (1) | EP0862851B1 (pl) |
DE (2) | DE19709604A1 (pl) |
PL (1) | PL186387B1 (pl) |
UA (1) | UA49842C2 (pl) |
Families Citing this family (11)
Publication number | Priority date | Publication date | Assignee | Title |
---|---|---|---|---|
DE10060211A1 (de) * | 2000-12-04 | 2002-06-13 | Lely Maschinenfabrik Gmbh | Bindevorrichtung für Ballenpressen |
US7389364B2 (en) * | 2003-07-22 | 2008-06-17 | Micron Technology, Inc. | Apparatus and method for direct memory access in a hub-based memory system |
US20050215933A1 (en) * | 2004-03-29 | 2005-09-29 | Jeffrey Stearns | Ulnar styloid brace |
DE102007000676B3 (de) | 2007-11-09 | 2009-06-10 | Raussendorf Maschinen- und Gerätebau GmbH | Vorrichtung zum Antrieb für die Bindenadeln von Großballenpressen |
US7784400B2 (en) * | 2008-12-30 | 2010-08-31 | Cnh America Llc | Duckbill cam geometry for reduced actuation forces |
US8590945B2 (en) * | 2009-11-03 | 2013-11-26 | Rasspe Systemtechnik GMBH & Co., KG | Double-knot twine-knotter unit for large bale presses with a plurality of double-knot twine-knotters assembled on one knotter driveshaft |
NL1038109C2 (en) * | 2010-06-22 | 2012-01-23 | Forage Innovations Bv | Tine control for balers. |
WO2013185832A2 (de) * | 2012-06-14 | 2013-12-19 | Rasspe Systemtechnik Gmbh & Co. Kg | Garnknoter |
EP3041548B1 (en) * | 2013-09-05 | 2018-12-19 | Sanofi-Aventis Deutschland GmbH | Drive mechanism for a needle insertion arrangement |
BE1022680B1 (nl) * | 2015-04-10 | 2016-07-14 | Cnh Industrial Belgium Nv | Verbindingsorgaan tussen plunjer en precompressiekamer |
US10588270B2 (en) | 2017-08-31 | 2020-03-17 | Deere & Company | Baler feed system |
Family Cites Families (14)
Publication number | Priority date | Publication date | Assignee | Title |
---|---|---|---|---|
US2963958A (en) * | 1955-04-26 | 1960-12-13 | Massey Ferguson Inc | Bale tying mechanism and drive |
US3167001A (en) * | 1961-12-04 | 1965-01-26 | Int Harvester Co | Wire holder and release for wire twister for balers |
FR1478380A (fr) * | 1965-12-24 | 1967-04-28 | Boites De Vitesses Ind | Dispositif de renvoi d'angle |
US3443511A (en) * | 1967-08-16 | 1969-05-13 | Sperry Rand Corp | Drive shaft for knotter mechanisms for baler |
US4022121A (en) * | 1976-08-18 | 1977-05-10 | Sperry Rand Corporation | Adjustment cams for removing end play from tying mechanism on a baler |
US4106268A (en) * | 1976-11-01 | 1978-08-15 | Hesston Corporation | Method for loading and baling crop material |
DD255464A1 (de) * | 1986-10-29 | 1988-04-06 | Fortschritt Veb K | Antrieb fuer den knuepfapparar an ballenpressen |
DE3709769A1 (de) * | 1987-03-25 | 1988-10-13 | Walterscheid Gmbh Jean | Kegelradwinkelgetriebe, insbesondere fuer landmaschinen |
DD272983A1 (de) * | 1988-06-13 | 1989-11-01 | Fortschritt Veb K | Zufuehreinrichtung einer ballenpresse fuer landwirtschaftliche erntegueter |
DE59402388D1 (de) * | 1993-05-05 | 1997-05-15 | Same Spa | Landwirtschaftliche maschine, insbesondere selbstfahrende grossballenpresse |
EP0636308B1 (en) * | 1993-07-23 | 1999-03-03 | New Holland Belgium N.V. | Baler stuffer mechanism |
DE19531240A1 (de) * | 1995-08-25 | 1997-02-27 | Same Spa | Ballenpresse, insbesondere selbstfahrende Großballenpresse |
DE19628606C2 (de) * | 1996-07-16 | 2000-08-10 | Usines Claas France St Remy Wo | Antriebssystem für landwirtschaftliche Großballenpresse |
US5842335A (en) * | 1996-10-04 | 1998-12-01 | Hay & Forage Industries | Bottom loading, in-line square baler with dual purpose stuffer |
-
1997
- 1997-03-08 DE DE19709604A patent/DE19709604A1/de not_active Withdrawn
-
1998
- 1998-01-16 EP EP98100655A patent/EP0862851B1/de not_active Expired - Lifetime
- 1998-01-16 DE DE59804547T patent/DE59804547D1/de not_active Expired - Lifetime
- 1998-01-27 PL PL98324515A patent/PL186387B1/pl unknown
- 1998-03-06 US US09/036,058 patent/US6070403A/en not_active Expired - Lifetime
- 1998-03-06 UA UA98031180A patent/UA49842C2/uk unknown
-
2000
- 2000-04-19 US US09/552,336 patent/US6349636B1/en not_active Expired - Fee Related
Also Published As
Publication number | Publication date |
---|---|
US6349636B1 (en) | 2002-02-26 |
PL324515A1 (en) | 1998-09-14 |
DE19709604A1 (de) | 1998-09-10 |
EP0862851B1 (de) | 2002-06-26 |
US6070403A (en) | 2000-06-06 |
UA49842C2 (uk) | 2002-10-15 |
EP0862851A1 (de) | 1998-09-09 |
DE59804547D1 (de) | 2002-08-01 |
Similar Documents
Publication | Publication Date | Title |
---|---|---|
PL186387B1 (pl) | Sposób i urządzenie do precyzyjnego ustawienia poszczególnych elementów prasy do belowania | |
DE102005045278A1 (de) | Zuführvorrichtung einer Nähmaschine | |
BRPI0503686B1 (pt) | aparelho adicional para colheitadeira. | |
DE4430121A1 (de) | Riemengetriebener Schlingaggregatantrieb | |
JP2545530Y2 (ja) | 2つの動輪の回転角度の相対位相調整装置 | |
EP0046814B1 (de) | Obertransporteinrichtung an einer Nähmaschine | |
CA1115135A (en) | Variably positionable transmission and drive assembly for a planter | |
DE2531124C3 (de) | Antriebsvorrichtung für die Abreißwalzen einer Flach-Kämm-Maschine | |
US5182999A (en) | Sewing machine feeder drive and stitch-length adjustment mechanism | |
DE3724787C2 (pl) | ||
US4512561A (en) | Folder unit with means for simultaneous phase shifting of front and rear spiral sets | |
CN213808701U (zh) | 皮带传动离合机构及农业收获机械 | |
DE102005037974A1 (de) | Einrichtung zur Verstellung des Radsturzes | |
CA1045452A (en) | Adjustment cams for removing end play from tying mechanism on a baler | |
DE90120T1 (de) | Bindevorrichtung mittels zwei bindfaeden fuer rundballenpresse. | |
YU9102A (sh) | Uređaj za distribuciju rasutog materijala sa rotacionom strminom, koja ima varijabilan ugao nagiba | |
CN108811633A (zh) | 一种集成式插苗机 | |
DE60101043T2 (de) | Antriebsvorrichtung für Papierrolle | |
GB2144021A (en) | An agricultural implement | |
DE10022237A1 (de) | Nadelvorschub-Nähmaschine | |
CH696360A5 (de) | Kämmaschine mit Schwingungsdämpfer. | |
DE2918062C3 (de) | Antriebsmechanismus für das Blatt und die Webkantennadel einer Bandwebmaschine | |
US3602365A (en) | Bale shape adjusting mechanism | |
DE69500519T2 (de) | Vorrichtung zur Erzeugung von Schwingungen, insbesondere für einen Pressentisch zum Formen von Gegenständen aus Beton | |
DE19812913C2 (de) | Vorschubvorrichtung für eine Nähmaschine |