PL184222B1 - Napęd wychylania dla wysięgnika urządzenia podnoszącego - Google Patents
Napęd wychylania dla wysięgnika urządzenia podnoszącegoInfo
- Publication number
- PL184222B1 PL184222B1 PL97323378A PL32337897A PL184222B1 PL 184222 B1 PL184222 B1 PL 184222B1 PL 97323378 A PL97323378 A PL 97323378A PL 32337897 A PL32337897 A PL 32337897A PL 184222 B1 PL184222 B1 PL 184222B1
- Authority
- PL
- Poland
- Prior art keywords
- boom
- axis
- hydraulic cylinders
- drive according
- drive
- Prior art date
Links
Classifications
-
- B—PERFORMING OPERATIONS; TRANSPORTING
- B66—HOISTING; LIFTING; HAULING
- B66C—CRANES; LOAD-ENGAGING ELEMENTS OR DEVICES FOR CRANES, CAPSTANS, WINCHES, OR TACKLES
- B66C19/00—Cranes comprising trolleys or crabs running on fixed or movable bridges or gantries
- B66C19/002—Container cranes
-
- B—PERFORMING OPERATIONS; TRANSPORTING
- B66—HOISTING; LIFTING; HAULING
- B66C—CRANES; LOAD-ENGAGING ELEMENTS OR DEVICES FOR CRANES, CAPSTANS, WINCHES, OR TACKLES
- B66C23/00—Cranes comprising essentially a beam, boom, or triangular structure acting as a cantilever and mounted for translatory of swinging movements in vertical or horizontal planes or a combination of such movements, e.g. jib-cranes, derricks, tower cranes
- B66C23/62—Constructional features or details
- B66C23/82—Luffing gear
Landscapes
- Engineering & Computer Science (AREA)
- Mechanical Engineering (AREA)
- Jib Cranes (AREA)
- Forklifts And Lifting Vehicles (AREA)
- Vehicle Cleaning, Maintenance, Repair, Refitting, And Outriggers (AREA)
Abstract
1. Naped wychylania dla wysiegnika urzadzenia podnoszacego, zwlaszcza urzadzenia do przeladunku jednostek ladunkowych, z co najmniej jednym, umie- szczonym pomiedzy rama bramowa urzadzenia pod- noszacego a wysiegnikiem, ulozyskowanym wychylnie wokól przebiegajacej poziomo osi hydraulicznym cylindrem dla ruchu wychylnego wysiegnika z poloze- nia podstawowego, na którego koncu jest umieszczony srodek do przyjmowania ladunku, przy czym hy- drauliczny cylinder swoim jednym koncem jest umie- szczony na ramie bramowej, a drugim koncem jest umieszczony na wysiegniku, w odstepie od osi, a jego kierunek dzialania przebiega w widoku z góry poprze- cznie do osi, znamienny tym, ze posiada co najmniej dwa hydrauliczne cylindry (4’, 4” ) tak umieszczone z obu stron wysiegnika (3), ze w kazdym polozeniu wychylnym wysiegnika (3) co najmniej kierunek dzialania (W) jednego hydraulicznego cylindra (4’, 4”) jest w odstepie od przebiegajacej poziomo osi (11), a hydrauliczne cylindry (4’, 4” ), patrzac w kierunku odniesienia do osi (11) sa podparte przeciwlegle na ra- mie bramowej (2). Fig. 1 PL
Description
Przedmiotem wynalazkujest napęd wychylania dla wysięgnika urządzenia podnoszącego.
Z opisu DE nr 4437815 A1 są znane różne postacie wykonania urządzeń do przeładunku towarów dlajednostek ładunkowych, zwłaszcza dla kontenerów Te urządzenia przeładunkowe zawierają ramę bramową, poruszającą się po szynach, która składa się z czterech nośników pionowych, na których dolnym końcu są umieszczone mechanizmy jezdne, a górne końce są między sobą połączone przez ramę, która jest utworzona z nośników wzdłużnych, przebiegających w kierunkuj azdy oraz z nośników poprzecznych. Na ramie, współśrodkowo do niej, patrząc w kierunku jazdy i poprzecznie, jest ułożyskowany wysięgnik, który jest wychylny wokół poziomej osi, przebiegającej w kierunkujazdy ramy bramowej. Wysięgnik korzystnie jest ukształtowany jako ramię wychylne, które jest umieszczone przesuwnie w kierunku wzdłużnym, w elemencie prowadzącym w postaci tulei.
Na końcu wysięgnika jest umieszczony środek do przyjmowania obciążenia, korzystnie hak, który jest wychylny wokół osi, przebiegającej równolegle do ramiona wychylnego. Ramię wychylne, wychodząc od pionowego położenia podstawowego, w którym środek do przyj mowania obciążenia jest zawieszony od dołu na ramieniu wychylnym, jest wychylane o około 70° w każdą z obu stron. Dzięki temu jednostki ładunkowe usytuowane poniżej ramy bramowej mogą być przeładowane bocznie poza zarys ramy bramowej. Takie urządzenie przeładunkowe szczególnie jest odpowiednie do za- i wyładunku z wagonów towarowych, przy czym jest możliwy przejazd ramienia wychylnego i środka do przyjmowania obciążenia pod drutem jezdnym trakcji szynowej.
W jednej z postaci wykonania napęd wysięgnika dla ruchu wychylnego odbywa się za pomocą hydraulicznego cylindra, który swoim tłoczyskiem jest przyłączony przegubowo do wysięgnika, w pobliżu osi, pomiędzy osiąa środkiem do przyjmowania obciążenia, a drugim swoim końcem jest podparty na poprzecznicy ramy bramowej.
Takie ukształtowanie napędu wychylnego urządzenia do przeładunku z tylko jednym hydraulicznym cylindrem okazało się niekorzystne, ponieważ osiągany kąt wychylenia bezpośrednio zależy od osiągalnej drogi wysuwu tłoczyska cylindra, a więc długość drogi wysuwu stwarza niebezpieczeństwo wyboczenia tłoczyska.
Zadaniem wynalazku jest opracowanie napędu wychylania wysięgnika urządzenia do podnoszenia, którego tłoczyska przy jednakowym kącie wychylenia byłyby mało podatne na niebezpieczeństwo wyboczenia.
Zadanie to zostało rozwiązane dzięki temu, że napęd posiada co najmniej dwa hydrauliczne cylindry, tak umieszczone z obu stron wysięgnika, że w każdym położeniu wychylnym wysięgnika co najmniej kierunek działania jednego cylindra jest w odstępie od przebiegającej poziomo osi, a hydrauliczne cylindry, patrząc w odniesieniu do osi, sąpodparte przeciwległe na ramie bramowej.
184 222
Jako szczególnie korzystne okazało się takie rozmieszczenie hydraulicznych cylindrów, że wychodząc z położenia podstawowego wysięgnika, przy nieznacznym kącie wychylenia i w zależności od kierunku jednego z hydraulicznych cylindrów, ich kierunki działania przecinają się w osi.
Według wynalazku nieznaczny kąt wychylenia wynosi od około 10 do 25°, wychodząc od położenia podstawowego wysięgnika, a hydrauliczne cylindry w położeniu podstawowym wysięgnika są umieszczone symetrycznie do wysięgnika.
Jako konstrukcyjnie korzystne okazało się wykonanie, gdy siłowniki w położeniu podstawowym wysięgnika są przyłączone przegubowo w kierunku wzdłużnym wysięgnika w pierwszym odstępie od osi i w drugim odstępie od kierunku wzdłużnego przechodzącego przez oś i, że stosunek pierwszego odstępu od drugiego odstępu wynosi w zakresie pomiędzy 0,5 a 2,0.
W pierwszej postaci wykonania przeciwległe hydrauliczne cylindry swoim kierunkiem działania, w położeniu podstawowym wysięgnika, są skierowane w kierunku wzdłużnym wysięgnika.
W drugiej postaci wykonania przeciwległe hydrauliczne cylindry swoim kierunkiem działania, w położeniu podstawowym wysięgnika, są skierowane pod kątem do kierunku wzdłużnego wysięgnika i są przyłączone przegubowo do ramy bramowej w płaszczyźnie prostopadłej do kierunku wzdłużnego wysięgnika i przecinającej oś.
Korzystnie hydrauliczne cylindry przez swoje tłoczyska są połączone z wysięgnikiem.
Zgodnie z wynalazkiem wysięgnik jest wychylany z położenia podstawowego do położenia wychylenia w zakresie od około 0° do 65° z tym, że wysięgnik w położeniu podstawowym jest skierowany pionowo.
Korzystnie hydrauliczne cylindry sąprzyłączone przegubowo powyżej osi do wysięgnika, a środek przyjmujący ładunek jest umieszczony na wysięgniku poniżej osi.
Wysięgnikjest ukształtowany jako mocne ramię wychylne, które jest umieszczone przesuwnie w kierunku wzdłużnym w swoim elemencie prowadzącym, wpostaci tulei, który jest ułożyskowany wychylnie na ramie bramowej, która jest ukształtowana jako rama przejezdna, która jest utworzona z dwóch par dźwigarów pionowych z mechanizmem jezdnym, umieszczonych w odstępie od siebie w kierunku jazdy i między sobą, których końce, odwrócone od mechanizmu jezdnego, są połączone przez prostokątną ramę, która składa się z poprzecznie i dźwigarów wzdłużnych, a patrząc w kierunkujazdy ramy bramowej pomiędzy poprzecznicami i równolegle przebiegającymi do nich belkami podnośnymi są swoimi końcami zamocowane do podłużnie, na których współśrodkowo jest ułożyskowany wysięgnik na osi, przebiegający w kierunku jazdy ramy bramowej.
Dzięki takiemu ukształtowaniu napędu wychylania według wynalazku każdy cylinder posiada drogę wysuwu tłoczyska, która jest wystarczająca aby wysięgnik wychylał się tylko nieznacznie ponad połowę maksymalnego kąta wychylenia. Przy tym przeciwległe hydrauliczne cylindry, w celu wychylania wysięgnika pracująw sposób wybiórczy nie tylko w kierunku ruchu, ale także wychodząc z położenia podstawowego są wysuwane do pierwszego obszaru wychylenia o nieznaczny kąt wychylenia, osiągają swoje położenie zwrotne i przesuwają się do drugiego obszaru wychylenia z nieznacznego kąta wychylenia do maksymalnego położenia wychylenia.
Dzięki wspomnianym cechom, zwłaszcza dzięki wychyleniu kierunków działania pojedynczych hydraulicznych cylindrów, w odniesieniu do osi wysięgnika, w różnorodne położenia wychylenia o nieznacznym kącie wychylenia, jest zapewnione, że zwrot kierunku ruchu obu cylindrów, w odniesieniu do całego ruchu wychylania wysięgnika, nie zachodzi przy jednakowym kącie wychylenia, a zatem napęd wysięgnika musi przechylać się wokół położenia punktu zwrotnego.
Ponadto odwracanie kierunku ruchu hydraulicznego cylindra zachodzi przy kącie wychylenia, znajdującym się w pobliżu zasadniczo pionowego położenia podstawowego wysięgnika, ponieważ moment ciężaru, oddziaływujący na wysięgnikjestjeszcze mały a zatem jeden hydrauliczny cylinder jest wystarczający do wychylenia. Jako korzystny dla odwrócenia kierunku ruchu
184 222 hydraulicznego cylindra okazał się zakres kąta od około 10 do 25°, wychodząc od położenia podstawowego wysięgnika.
Poza tym okazało się korzystne, gdy w przypadku całkowitej zawodności jednego hydraulicznego cylindra, drugi cylinder utrzymuje wysięgnik w położeniu, gdy jego dopływy są blokowane. Poprzez program awaryjny ten hydrauliczny cylinder zapewnia hamowany ruch wysięgnika do położenia podstawowego. A zatem skutecznie uniemożliwia się niekontrolowane ruchy wysięgnika. Ponieważ tłoczyska cylindrów są połączone z wysięgnikiem, to siła zawsze pochodzi od większej strony tłoka. Średnica cylindra jest mniejsza od przeciwległej powierzchni pierścieniowej tłoka, przez co ogółem jest osiągnięta zwarta budowa napędu wychylnego.
Dzięki symetrycznemu rozmieszczaniu przeciwległych hydraulicznych cylindrów jest ułatwione ich hydrauliczne sterowanie.
Korzystne jest to, że już przy bardzo nieznacznym wychyleniu wysięgnika z położenia podstawowego jeden z hydraulicznych cylindrów już osiąga punkt zwrotny.
W drugiej postaci wykonania jest wprawdzie powiększony kąt wychylenia, przy którym jest osiągnięta zmiana kierunku hydraulicznego cylindra, jednakże jest zoptymalizowane kierowanie sił podporowych hydraulicznego cylindra do ramy bramowej.
Przedmiot wynalazku jest uwidoczniony w przykładach wykonania na rysunku, na którym fig. 1 przedstawia widok urządzenia do przeładunku kontenerów z napędem wychylnym, o dwóch parach hydraulicznych cylindrów, fig. 2 - widok z góry na urządzenie według fig. 1, fig. 3A do 3C - schematyczny widok urządzenia z fig. 1 z pierwszą postacią wykonania przyłączenia przegubowego hydraulicznych cylindrów, w różnych położeniach wychylnych wysięgnika, a fig. 4 - schematyczny widok urządzenia z fig. 1 z drugą postacią wykonania połączenia wychylnego hydraulicznych cylindrów.
Na fig. 1 jest pokazany widok urządzenia do przeładunku 1, zwłaszcza kontenerów, które składa się z ramy bramowej 2 i wysięgnika 3, który jest poruszany przez napęd wychylny zawierający hydrauliczne cylindry 4.
Rama bramowa 2 jest poruszana na szynach 6 poprzez mechanizm jezdny 5 i składa się z czterech dźwigarów pionowych 7, które w widoku z góry są umieszczone w punktach narożnych wyobrażanego prostokąta. Końce dźwigarów pionowych 7 są połączone z jednej strony z mechanizmemjazdy 5, a z drugiej strony z ramąbramową2. Rama bramowa 2 jest zbudowana z podłużnie 8, poprzecznie 9 i belek podnośnych 10 (fig. 2). Na belkach podnośnych 10 w osi 11, przebiegającej poziomo oraz w kierunku jazdy ramy bramowej 2, jest ułożyskowany wychylnie wysięgnik 3. Oś 11 jest umieszczona współśrodkowo do belek podnośnych 10 i poprzecznie do kierunku jazdy ramy bramowej 2. Wysięgnik 3 jest ukształtowany jako ramię wychylne, które jest prowadzone przesuwnie w swoim kierunku wzdłużnym w tulejowym elemencie prowadzącym 12.
A zatem wysięgnik 3 poprzez element prowadzący 12 jest połączony z osią 11. Ruch wysięgnika 3 w kierunku wzdłużnym odbywa się wewnątrz elementu prowadzącego 12.
W celu umożliwienia ruchu wychylnego wysięgnika 3 na elemencie prowadzącym 12 oraz na belkach podnośnych 10 ramy bramowej 2 są umieszczone wsporniki 13, do których są przyłączone przegubowo hydrauliczne cylindry 4. Na fig. 2 jest pokazana para cylindrów 4, które sąumieszczone z obu stron elementu prowadzącego 12 i których kierunek działania przebiega w widoku z góry prostopadle do osi 11. W rozumieniu wynalazku może być zastosowana dowolna ilość hydraulicznych cylindrów 4, przy czym co najmniej dwa powinny być umieszczone po przeciwległych bokach wysięgnika 3. Cylindry 4 swoimi tłoczyskami 14 sąprzyłączone przegubowo do wsporników 13 elementu prowadzącego 12.
Poza tym z fig. 1jest widoczne, że na jednym końcu wysięgnika 3 jest umieszczony środek 16 do przyjmowania ciężaru, tutaj kontenera 1, który jest zawieszony wychylnie na wysięgniku 3, na osi 15, przebiegającej równolegle do osi 11.
Jak już wspomniano, rama bramowa 2, jest utworzona z podłużnie 8, poprzecznie 9 i belek podnośnych 10. Podłużnice 8 łączą końce dźwigarów pionowych 7 (fig. 1), które patrząc w kierunku jazdy ramy bramowej 2 sąumieszczone kolejno i w odstępie od siebie. Dźwigary
184 222 pionowe Ί sąpołączone przez poprzecznice 9. Patrząc w kierunku jazdy, pomiędzy poprzecznicami 9 a podłużnicami 8 są usytuowane łączące belki podnośne 10, na których jest umieszczona oś 11 dla wysięgnika 3. Z fig. 2 także jest widoczne, że po każdej stronie ramy bramowej 2 jest umieszczona para hydraulicznych cylindrów 4 dla ruchu wychylnego wysięgnika 3.
Figury 3a do 3c pokazuje różne położenia wysięgnika 3. W celu uproszczenia wysięgnik 3 nie jest wysuwany wzdłużnie a kontener 3 i środek 16 przyjmujący obciążenie są przedstawione tylko schematycznie.
W przedstawionym przykładzie wykonania hydrauliczne cylindry 4', 4 swoim kierunkiem działania W są skierowane w widoku z góry prostopadle do kierunku wzdłużnego L wysięgnika 3, gdy on znaj duj e się w swoim pionowym położeniu podstawowym, aj ego kąt wychylenia a = 0°. Poza tym hydrauliczne cylindry 4', 4 sąumieszczone symetrycznie do kierunku wzdłużnego L wysięgnika 3, a ich kierunki działania W zbiegają się. Ponadto jest widoczne, że w położeniu podstawowym tłoczyska 14 hydraulicznych cylindrów 4', 4 sąnieznacznie wysunięte, a ich punkty połączenia przegubowego, patrząc w kierunku wzdłużnym L wysięgnika 3, sąw odstępie b od osi 11 wysięgnika 3 i w odstępie c od kierunku wzdłużnego L wysięgnika 3, prostopadłego do osi 11 (fig. 3a).
Wychodząc z tego położenia, dla wychylenia wysięgnika na lewo o kąt wychylenia a około 20°, tylko lewy hydrauliczny cylinder 4' jest zasilany ciśnieniem, podczas gdy drugi hydrauliczny cylinder 4 pozostaje bez ciśnienia tak, że lewy hydrauliczny cylinder 4' przez wspornik 13 i wysięgnik 3 wsuwa tłoczysko 14 prawego hydraulicznego cylindra 4.
W położeniu wychylenia, przedstawionym na fig. 3b, kierunek działania W prawego hydraulicznego cylindra 4” przecina się z osią 11 wysięgnika 3. W tym położeniu hydraulicznego cylindra 4 tłoczysko 14 znajduje się w najdalszym wsuniętym położeniu i następnie niezależnie -od kierunku wychylenia wysięgnika 3 ponownie może być wysuwane. Geometryczny układ kierunków działania W hydraulicznych cylindrów 4' i 4 i odstępy b i c prowadzą do tego, że położenie odwrócone hydraulicznego cylindra 4, przedstawione na fig. 3a, jest osiągane przy nieznacznym kącie wychylenia a wynoszącym około 20°. Ma to zaletę, że przy następującym ruchu wychylnym wysięgnika 3 w jednakowym kierunku także hydrauliczny cylinder 4 jest zasilany ciśnieniem tak, że w kierunku położenia, przedstawionym na fig. 3c wysięgnik 3 osiąga kąt wychylenia a około 60°. Korzystnie wychylanie wysięgnika 3 o nieznaczny kąt wychylenia a = ± 20° odbywa się za pomocą tylko jednego hydraulicznego cylindra 4' lub 4 a powyżej tego kąta wychylenia a za pomocą obu hydraulicznych cylinder 4' i 4.
Poza tym hydrauliczne cylindry 4' i 4 sątak wykonane, że tylko w przypadku całkowitego uszkodzeniajednego z hydraulicznych cylindrów 4' lub 4” drugi hydrauliczny cylinder 4 lub 4' utrzymuje wysięgnik 3 w każdorazowym położeniu.
Poprzez program awaryjny ten drugi hydrauliczny cylinder 4' lub 4 zapewnia hamowany ruch wysięgnika 3 do położenia podstawowego. Nie są możliwe niekontrolowane ruchy wysięgnika 1.
Na figurze 4 jest przedstawiona inna postać wykonania napędu wychylania.
Kierunki działania W hydraulicznych cylindrów 4' i 4 do kierunku wzdłużnego L wysięgnika 3 w jego położeniu podstawowym są tak dobrane, że punkty połączenia przegubowego hydraulicznych cylindrów 4', 4 znajdują się na ramie bramowej 2 w poziomej płaszczyźnie z osią 11 wysięgnika 3. Ten układ hydraulicznych cylindrów 4', 4 ma zaletę, że ich siły są optymalnie kierowane na ramę bramo wą2. Jednakże jest wymagany większy kąt wychylenia a, aby hydrauliczne cylindry 4', 4 osiągnęły swoje położenia odwrotne.
184 222
Fig. 2
184 222
Fig. 3a
Fig. 3b
Fig. 3c
184 222
W
Fig. 4
184 222
4’ 14 11 12
Ig ✓ί
Departament Wydawnictw UP RP. Nakład 50 egz.
Cena 2,00 zł.
Claims (15)
- Zastrzeżenia patentowe1. Napęd wychylania dla wysięgnika urządzenia podnoszącego, zwłaszcza urządzenia do przeładunku jednostek ładunkowych, z co najmniej jednym, umieszczonym pomiędzy ramą bramową urządzenia podnoszącego a wysięgnikiem, ułożyskowanym wychylnie wokół przebiegającej poziomo osi hydraulicznym cylindrem dla ruchu wychylnego wysięgnika z położenia podstawowego, na którego końcujest umieszczony środek do przyjmowania ładunku, przy czym hydrauliczny cylinder swoim jednym końcem jest umieszczony na ramie bramowej, a drugim końcem jest umieszczony na wysięgniku, w odstępie od osi, a jego kierunek działania przebiega w widoku z góry poprzecznie do osi, znamienny tym, że posiada co najmniej dwa hydrauliczne cylindry (4’, 4”) tak umieszczone z obu stron wysięgnika (3), że w każdym położeniu wychylnym wysięgnika (3) co najmniej kierunek działania (W) jednego hydraulicznego cylindra (4’, 4”) jest w odstępie od przebiegającej poziomo osi (11), a hydrauliczne cylindry (4’, 4”), patrząc w kierunku odniesienia do osi (li) są podparte przeciwległe na ramie bramowej (2).
- 2. Napęd według zastrz. 1, znamienny tym, że rozmieszczenie hydraulicznych cylindrów (4’, 4”) jest tak dobrane, że wychodząc z położenia podstawowego wysięgnika (3) przy nieznacznym kącie wychylenia (a) i w zależności od kierunku wychylenia jednego z hydraulicznych cylindrów (4’, 4”), ich kierunki działania (W) przecinają się w osi (11).
- 3. Napęd według zastrz. 2, znamienny tym, że nieznaczny kąt wychylenia (a) wynosi od około 10° do 25°, wychodząc od położenia podstawowego wysięgnika.
- 4. Napęd według zastrz. 3, znamienny tym, że hydrauliczne cylindry (4’, 4”) w położeniu podstawowym wysięgnika (3) są umieszczone symetrycznie do wysięgnika (3).
- 5. Napęd według zastrz. 4, znamienny tym, że hydrauliczne cylindry (4’, 4”) w położeniu podstawowym wysięgnika (3) są przyłączone przegubowo w kierunku wzdłużnym (L) wysięgnika (3) w pierwszym odstępie (b) od osi (11) i w drugim odstępie (c) od kierunku wzdłużnego (L) przechodzącego przez oś (11) i, że stosunek pierwszego odstępu (a) od drugiego odstępu (b) wynosi pomiędzy 0,5 a 2,0.
- 6. Napęd według zastrz. 5, znamienny tym, że przeciwległe hydrauliczne cylindry (4’, 4”) swoim kierunkiem działania (W), w położeniu podstawowym wysięgnika (3), są skierowane w kierunku wzdłużnym (L) wysięgnika (3).
- 7. Napęd według zastrz. 5, znamienny tym, że przeciwległe hydrauliczne cylindry (4’, 4”) swoim kierunkiem działania (W), w położeniu podstawowym wysięgnika (3), są skierowane pod kątem do kierunku wzdłużnego (L) wysięgnika (3) i są przyłączone przegubowo do ramy bramowej (2) w płaszczyźnie prostopadłej do kierunku wzdłużnego (L) wysięgnika (3) i przecinającej oś (11).
- 8. Napęd według zastrz. 1, znamienny tym, że hydrauliczne cylindry (4’, 4”) przez swoje tłoczyska (14) są połączone z wysięgnikiem (3).
- 9. Napęd według zastrz. 1, znamienny tym, że wysięgnik (3) wychodząc z położenia podstawowego ma obustronne położenie wychylania.
- 10. Napęd według zastrz. 9, znamienny tym, że wysięgnik (3) jest wychylny z położenia podstawowego do położenia wychylenia w zakresie od około 0° do 65°.
- 11. Napęd według zastrz. 10, znamienny tym, że wysięgnik (3) w położeniu podstawowym jest skierowany pionowo.
- 12. Napęd według zastrz. 8, znamienny tym, że hydrauliczne cylindry (4’, 4”) są przyłączane przegubowo powyżej osi (11) do wysięgnika (3), a środek (16) przyjmujący ładunek jest umieszczony na wysięgniku (3) poniżej osi (11).
- 13. Napęd według zastrz. 12, znamienny tym, że wysięgnik (3) jest ukształtowany jako mocne ramię wychylne, które jest umieszczone przesuwnie w kierunku wzdłużnym (L) w swoim184 222 elemencie prowadzącym (12) w postaci tulei, który jest ułożyskowany wychylnie na ramie bramowej (2).
- 14. Napęd według zastrz. 13, znamienny tym, że rama bramowa (2) jest ukształtowana jako rama przejezdna, która jest utworzona z dwóch par dźwigarów pionowych (7) z mechanizmem jezdnym (5), umieszczonych w odstępie od siebie w kierunkujazdy i między sobą, których końce, odwrócone od mechanizmu jezdnego (5), są połączone przez prostokątną ramę, która składa się z poprzecznic (9) i dźwigarów wzdłużnych (7), a patrząc w kierunku jazdy ramy bramowej (2) pomiędzy poprzecznicami (9) i równolegle przebiegającymi do nich belkami podnośnymi (10) są swoimi końcami zamocowane do podłużnic (8), na których współśrodkowo jest ułożyskowany wysięgnik (3) na osi (11) przebiegający w kierunku jazdy ramy bramowej (2).
- 15. Napęd według zastrz. 14, znamienny tym, że do poprzecznic (10) ramy bramowej (3) są przyłączone przegubowo hydrauliczne cylindry (4’, 4”).
Applications Claiming Priority (1)
Application Number | Priority Date | Filing Date | Title |
---|---|---|---|
DE19650834A DE19650834C1 (de) | 1996-11-29 | 1996-11-29 | Schwenkantrieb eines Auslegers einer Hebeeinrichtung und Verfahren zum Betrieb dieses Schwenkantriebes |
Publications (2)
Publication Number | Publication Date |
---|---|
PL323378A1 PL323378A1 (en) | 1998-06-08 |
PL184222B1 true PL184222B1 (pl) | 2002-09-30 |
Family
ID=7813947
Family Applications (1)
Application Number | Title | Priority Date | Filing Date |
---|---|---|---|
PL97323378A PL184222B1 (pl) | 1996-11-29 | 1997-11-27 | Napęd wychylania dla wysięgnika urządzenia podnoszącego |
Country Status (5)
Country | Link |
---|---|
EP (1) | EP0845428B1 (pl) |
AT (1) | ATE222880T1 (pl) |
DE (2) | DE19650834C1 (pl) |
ES (1) | ES2179267T3 (pl) |
PL (1) | PL184222B1 (pl) |
Family Cites Families (4)
Publication number | Priority date | Publication date | Assignee | Title |
---|---|---|---|---|
DE2545867A1 (de) * | 1975-10-14 | 1976-10-28 | Tuenkers Kg | Pneumatischer oder hydraulischer zylindertrieb mit mehreren doppeltwirkenden antriebszylindern |
US4078441A (en) * | 1976-02-23 | 1978-03-14 | Harris Corporation | Rotational positioning using linear actuators |
DE4135182A1 (de) * | 1991-10-24 | 1993-04-29 | Mannesmann Ag | Antriebsvorrichtung |
DE4437815C2 (de) * | 1994-10-13 | 1999-11-18 | Mannesmann Ag | Vorrichtung zum Güterumschlag von Containern |
-
1996
- 1996-11-29 DE DE19650834A patent/DE19650834C1/de not_active Expired - Fee Related
-
1997
- 1997-11-17 DE DE59708056T patent/DE59708056D1/de not_active Expired - Fee Related
- 1997-11-17 EP EP97250345A patent/EP0845428B1/de not_active Expired - Lifetime
- 1997-11-17 AT AT97250345T patent/ATE222880T1/de not_active IP Right Cessation
- 1997-11-17 ES ES97250345T patent/ES2179267T3/es not_active Expired - Lifetime
- 1997-11-27 PL PL97323378A patent/PL184222B1/pl unknown
Also Published As
Publication number | Publication date |
---|---|
DE19650834C1 (de) | 1998-04-16 |
ATE222880T1 (de) | 2002-09-15 |
PL323378A1 (en) | 1998-06-08 |
EP0845428B1 (de) | 2002-08-28 |
ES2179267T3 (es) | 2003-01-16 |
DE59708056D1 (de) | 2002-10-02 |
EP0845428A1 (de) | 1998-06-03 |
Similar Documents
Publication | Publication Date | Title |
---|---|---|
US3247974A (en) | Grab stabilizer for cranes | |
CA1141710A (en) | Anti-sway load handling apparatus | |
US3558176A (en) | Expandable spreader and grappling device for cargo containers and trailers | |
US5617964A (en) | Lifting means for loads | |
JP5607063B2 (ja) | 積み荷吊り下げ手段に固定されたケーブル長調節要素を備える橋型あるいは門型クレーン | |
US4273242A (en) | Stabilizing device | |
KR101275401B1 (ko) | 회전기구와 리프팅 프레임을 구성하는 브리지 크레인 또는 갠트리 크레인 | |
JP3709220B2 (ja) | クレーン | |
DE10009736A1 (de) | Hafenmobilkran zum kombinierten Container-und Schüttgutumschlag | |
CN114031004A (zh) | 一种吊运机 | |
EP1380534B1 (de) | Hafenmobilkran als mobiles Umschlaggerät für Stückgüter | |
PL184222B1 (pl) | Napęd wychylania dla wysięgnika urządzenia podnoszącego | |
PL178340B1 (pl) | Urządzenie do przeładunku towarów z jednostek ładunkowych, zwłaszcza kontenerów | |
PT1506127E (pt) | Dispositivo para elevação de contentores | |
JP2551161Y2 (ja) | 天井走行クレーン装置 | |
JP3268260B2 (ja) | ダブルリンク式クレーン | |
RU2305638C1 (ru) | Манипулятор | |
US20230339731A1 (en) | Tower crane | |
EP0977676B1 (en) | Transport trailer for lifting and moving | |
US11884521B2 (en) | Mobile crane with a luffing main boom and with an additional boom system | |
RU2784555C1 (ru) | Установка для перемещения грузов для перемещения груза в рабочем пространстве | |
NL8003262A (nl) | Kraan. | |
RU2823660C1 (ru) | Кран-манипулятор | |
WO1997005052A1 (fr) | Procede et dispositif de basculement d'un organe suspendu | |
JP3436360B2 (ja) | 岸壁クレーン |