PL179901B1 - Sposób i urzadzenie do wytwarzania rozciagliwego papieru PL PL PL - Google Patents

Sposób i urzadzenie do wytwarzania rozciagliwego papieru PL PL PL

Info

Publication number
PL179901B1
PL179901B1 PL96322644A PL32264496A PL179901B1 PL 179901 B1 PL179901 B1 PL 179901B1 PL 96322644 A PL96322644 A PL 96322644A PL 32264496 A PL32264496 A PL 32264496A PL 179901 B1 PL179901 B1 PL 179901B1
Authority
PL
Poland
Prior art keywords
station
grinding
pulp
paper web
paper
Prior art date
Application number
PL96322644A
Other languages
English (en)
Other versions
PL322644A1 (en
Inventor
Giorgio Trani
Norberto Cariolaro
Original Assignee
Cartiere Cariolaro S P A
Cartiere Cariolaro Spa
Giorgio Trani
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Application filed by Cartiere Cariolaro S P A, Cartiere Cariolaro Spa, Giorgio Trani filed Critical Cartiere Cariolaro S P A
Publication of PL322644A1 publication Critical patent/PL322644A1/xx
Publication of PL179901B1 publication Critical patent/PL179901B1/pl

Links

Classifications

    • DTEXTILES; PAPER
    • D21PAPER-MAKING; PRODUCTION OF CELLULOSE
    • D21FPAPER-MAKING MACHINES; METHODS OF PRODUCING PAPER THEREON
    • D21F11/00Processes for making continuous lengths of paper, or of cardboard, or of wet web for fibre board production, on paper-making machines

Landscapes

  • Paper (AREA)
  • Biological Depolymerization Polymers (AREA)
  • Compounds Of Unknown Constitution (AREA)
  • Diaphragms For Electromechanical Transducers (AREA)
  • Pretreatment Of Seeds And Plants (AREA)

Abstract

1. Sposób wytwarzania rozciagliwego papieru, w któ- rym dostarcza sie mieszanki wlókien roslinnych do czlonu ugniatarki, miesza sie mieszanki z woda w ugniatarce, naste- pnie miele sie wlókna, uzyskujac okreslona miazge, po czym przekazuje sie zmielona miazge do skrzynki przeplywowej, nastepnie dostarcza sie zmielona miazge ze skrzynki przeplywowej na tkanine formowania wstegi papieru, ze zwiazana z tym redukcja zawartosci wody przez dzialanie grawitacyjne i podcisnieniem, nastepnie prasuje sie wstege, usuwajac z niej czesc wody, wstepnie osusza sie wstege pa- pieru do zawartosci wilgoci wynoszacej zasadniczo od 15 do 65%, zageszcza sie, przy pomocy walków, a na koncu osusza sie do zawartosci wilgoci od 4 do 15%, korzystnie od 8 do 10% i wygladza sie, znam ienny tym , ze mielenie wykonuje sie przez ucieranie wlókien. 7. Urzadzenie do wytwarzania rozciagliwego papieru, zawierajace ugniatarke dla mieszanki na bazie wlókien, stano- wisko mielenia, skrzynke przeplywowa, stanowisko formowa- nia wstegi papieru, stanowisko prasowania, stanowisko osuszania, co najmniej z dw om a walkami, z których jeden jest wykonany z gumy, a drugi walek jest wykonany z twardego metalu, przy czym co najmniej jeden z twardych walków jest wyposazony w liczne obwodowe zeberka powierzchniowe, sta- nowisko zageszczania, stanowisko koncowego osuszania, stanowisko wygladzania, znam ienne tym, ze stanowisko mielenia (6) zawiera wieloczlonowa jednostke. F I G . 1 PL PL PL

Description

Przedmiotem niniejszego wynalazku jest sposób i urządzenie do wytwarzania rozciągliwego papieru.
Dokument nr US-A-3454463 ujawnia sposób, w którym poddaje się papier gazetowy kontrolowanemu kurczeniu ściskającemu, oraz przewiduje przechodzenie strony sitowej wstęgi papieru w styczności z przesuwającą się gładką powierzchnią mechanicznej ubijarki oraz kurczenie wstęgi papieru gazetowego do wartości zasadniczo wyższej niż wartość pożądana, a następnie rozciąganie wstęgi do pożądanej wartości.
Dokument nr EP-A-0631014 ujawnia proces wykonywania miękkiej bibułki.
Natomiast opis patentowy USA nr 3.290.209 przedstawia urządzenie do zagęszczania papieru. Urządzenie to posiada dwa cylindryczne wałki, z których jeden jest pokryty elastyczną powierzchniową warstwą, korzystnie gumą podczas gdy drugi wałek o twardej powierzchni ma rowki w kształcie zębów piły ułożone równolegle i w równej odległości względem siebie.
Celem niniejszego wynalazku jest przedstawienie sposobu umożliwiającego wytwarzanie papieru o wysokim stopniu wytrzymałości, a przy tym rozciągliwego zarówno w kierunku podłużnym, jak i poprzecznym zasadniczo w tym samym stopniu.
Kolejnym celem niniejszego wynalazku jest przedstawienie sposobu umożliwiającego wytwarzanie papieru w urządzeniu ciągłym.
Następnym celem niniejszego wynalazku jest dostarczenie sposobu umożliwiającego wytwarzanie papieru o gładkiej powierzchni, w celu ulepszenia jego własności związanych z drukownością.
Sposób wytwarzania rozciągliwego papieru, w którym dostarcza się mieszanki włókien roślinnych do członu ugniatarki, miesza się mieszanki z wodą w ugniatarce, następnie miele się włókną uzyskując określoną miazgę, po czym przekazuje się zmieloną miazgę do skrzynki przepływowej, następnie dostarcza się zmieloną miazgę ze skrzynki przepływowej na tkaninę
179 901 formowania wstęgi papieru, ze związaną z tym redukcją zawartości wody przez działanie grawitacyjne i podciśnieniem, następnie prasuje się wstęgę, ze związaną z tym dalszą redukcją zawartości w niej wody, wstępnie osusza się wstęgę papieru do zawartości wilgoci wynoszącej zasadniczo od 15 do 65%, zagęszcza się, przy pomocy wałków, a na końcu osusza się do zawartości wilgoci od 4 do 15%, korzystnie od 8 do 10% i wygładza się, charakteryzuje się tym, że mielenie wykonuje się przez ucieranie włókien w wieloczłonowej jednostce mielącej, do czasu uzyskania miazgi posiadającej stopień zmielenia wynoszący przynajmniej 30 SR, gdzie SR oznacza jednostkę określającą stopień zmielenia miazgi i jest skrótem od Shopper Reagler.
Po mieleniu w jednostkach mielących wykonuje się ponowne mielenie ośrodka o dużej gęstości w kolejnej jednostce mielącej.
Pomiędzy prasowaniem na stanowisku prasującym i zagęszczaniem, na stanowisku zagęszczania wstęgę papieru napina się do osiągnięcia maksymalnego podłużnego wydłużenia zgodnego z jej ostateczną wytrzymałością.
Po zagęszczeniu nie występuje żadne podłużne naciąganie wstęgi papieru, przynajmniej aż do momentu, gdy jej zawartość wilgoci nie spadnie poniżej 4%.
Po sprasowaniu wstęgę nasyca się dodatkami w roztworze, ulepszając kolejne obróbki wstępnego formowania.
Po nasyceniu wstęgi papieru wygładza się ją pod obciążeniem liniowym od 10 do 100 kg/cm, korzystnie od 50 do 52 kg/cm, na stanowisku wygładzania.
Urządzenie do wytwarzania rozciągliwego papieru, zawierające ugniatarkę dla mieszanki na bazie włókien, stanowisko mielenia, skrzynkę przepływową, stanowisko formowania wstęgi papieru, stanowisko prasowania, stanowisko osuszania, co najmniej z dwoma wałkami, z których jeden jest wykonany z gumy, a drugi wałek jest wykonany z twardego metalu, przy czym co najmniej jeden z twardych wałków jest wyposażony w liczne obwodowe żeberka powierzchniowe, stanowisko zagęszczania, stanowisko końcowego osuszania, stanowisko wygładzania, według wynalazku charakteryzuje się tym, że stanowisko mielenia zawiera wieloczłonową jednostkę mielącą złożoną z tarcz typu lava.
Stanowisko mielenia jest utworzone z jednostek mielących naprzemiennych ze skrzynkami zbiorczymi.
Urządzenie, ma przed kadzią zbiorczą i stanowiskiem mielenia człon ugniatarki ośrodka o wysokiej gęstości, który składa się z cylindrycznego zbiornika posiadającego odwróconą podstawę w postaci ściętego stożka, oraz wewnętrznie osłaniającego stożkowy napędzany wirnik zawierający wałek o śrubowym występie na swojej powierzchni.
Kolejne stanowisko mielenia ośrodka o dużej gęstości typu perforowanego pierścienia jest usytuowane za stanowiskiem mielenia, w kierunku kadzi zbiorczej.
Urządzenie ma stanowisko formowania wstęgi papieru, które zawiera tkaninę napiętą pomiędzy powrotnymi wałkami przenoszącą miazgę z wody oraz włóknisty surowiec i jest usytuowane za kadzią zbiorczą, łączącą się ze skrzynką przepływową.
Urządzenie, ma stanowisko prasowania, które zawiera wałki prasujące oraz filce i jest usytuowane pomiędzy stanowiskiem formowania wstęgi papieru, a stanowiskiem formowania.
Urządzenie, ma ponadto stanowisko nasycania, które jest umieszczone pomiędzy stanowiskiem prasowania i stanowiskiem osuszania.
Stanowisko nasycania zawiera elementy do rozpylania roztworu nasycającego na wstędze papieru.
Urządzenie, ma stanowisko wstępnego formowania usytuowane za stanowiskiem nasycania, a przed stanowiskiem osuszania.
Stanowisko wstępnego formowania zawiera górny wałek o kształtowanym profilu oraz dolny gładki wałek z tradycyjnym gładkim filcem.
Stanowisko wstępnego formowania zawiera gładki górny wałek i gładki dolny wałek, pomiędzy którymi znajduje się filc posiadający zewnętrzną strukturę znakującą.
179 901
Stanowisko wstępnego formowania zawiera górny wałek o kształtowanym profilu i gładki dolny wałek.
Stanowisko wstępnego formowania zawiera gładki górny wałek, gładki dolny wałek, tradycyjny filc oraz, filc z zewnętrzną strukturą znakującą umieszczony pomiędzy filcem i dolnym wałkiem.
Przedmiot wynalazku jest uwidoczniony w przykładzie wykonania na rysunku, na którym fig. 1 przedstawia schematyczny widok urządzenia do realizacji sposobu według niniejszego wynalazku, fig. 2, 3, 4 i 5 - schematyczne widoki rozmaitych wałków wykorzystywanych w etapie wstępnego formowania, a fig. 6 - schematyczny widok wałków stosowanych w etapie prasowania.
Urządzenie do wytwarzania rozciągliwego papieru przedstawione na rysunku zawiera ugniatarkę 1 ośrodka o dużej gęstości, składającą się z cylindrycznego zbiornika 2 z odwróconą podstawą w formie ściętego stożka i osłaniającą wewnątrz stożkowy wirnik napędzany 3 zawierający na jego powierzchni śrubowy występ.
Ugniatarka 1 jest połączona z kadzią zbiorczą 4 wyposażoną w mieszadło 5 oraz połączoną ze stanowiskiem mielenia 6 utworzonym z jednostek mielących 7 z tarcz typu lava naprzemiennych ze skrzynkami zbiorczymi 8. Wyjście z ostatniej jednostki mielącej 7 jest połączone z kolejną jednostką mielącą 7' ośrodki o wysokiej gęstości typu perforowanego pierścienia połączoną z kadzią zbiorczą 9 łączącą się ze skrzynką przepływową 10 zasilającą stanowisko formowania 11, w którym tworzona jest wstęga papieru. Stanowisko to zawiera tkaninę 12 napiętą pomiędzy dwoma wałkami powrotnymi 13 i przewidzianą do poddawania miazgi uformowanej z wody i włóknistych surowców postępowej ekstrakcji wody za pomocą ciężkości i podciśnienia.
Koniec odprowadzania stanowiska formowania wstęgi papieru 11 prowadzi do stanowiska prasującego 14, za nim po stronie odprowadzania przewidziano stanowisko nasycania 23, a dalej stanowisko wstępnego formowania 15.
Dalej w stronę odprowadzania od stanowiska wstępnego formowania 15 przewidziano stanowisko osuszania 16 wykorzystujące gorące wałki, które zapewnia ustalenie stałej zawartości wilgoci wstęgi papieru w przedziale od 15 do 65%, korzystnie 50%, zaś w następnej kolejności przewidziano stanowisko zagęszczania 17 zawierające parę wałków przeciwbieżnych różnego typu i różnych powierzchniach, napędzane z różnymi prędkościami i zdolne do zagęszczania wstęgi zarówno podłużnie, jak i poprzecznie.
Na stanowisku zagęszczania 17 (fig. 6) górny wałek 37 każdej pary jest wykonany z metalu, zawiera liczne powierzchniowe, obwodowe żeberka 38 i obraca się z większą prędkością niż odpowiadający mu dolny wałek 36, który jest gumowany i posiada gładką powierzchnię.
Wyjście ze stanowiska zagęszczania 17 jest połączone z kolejnym stanowiskiem osuszania 18, które z kolei jest połączone ze stanowiskiem wygładzania 39 połączonym z następującym po nim stanowiskiem nawijania papieru 19.
Stanowisko osuszania 18 zapewnia zawartość wody wstęgi papieru w przedziale od 4 do 15%, korzystnie 10%.
Zadaniem stanowiska wygładzania 39 jest ulepszenie własności drukowności i wiązania uzyskanego rozciągliwego papieru, przy czym działa ono z obciążeniem liniowym od 10 do 100 kg/cm, korzystnie od 50 do 52 kg/cm.
Pomiędzy stanowiskiem osuszania 18 a stanowiskiem nawijania 19 może być wprowadzone kolejne stanowisko nasycania oraz kolejne stanowisko osuszania, w celu poddawania wstęgi papieru obróbce mającej na celu ulepszenie jej własności drukowności, jeżeli jest to pożądane.
Urządzenie według niniejszego wynalazku zawiera także szereg regulatorów i urządzeń automatycznych, które zapewnią dokładną realizację cyklu pracy.
Obracanie wirnika napędzanego 3 powoduje postępowe ugniatanie włókna surowca, surowca który zachowuje długość oryginalnych włókien oraz powoduje ich dokładne zmieszanie
179 901 z wodą oraz dodatkami dostarczonymi do ugniatarki. W szczególności stosowane dodatki to między innymi skrobie, które mogą wiązać ze sobą włókna oraz zwiększać ich ostateczną wytrzymałość, lub karboksymetyloceluloza (CMC), której zadaniem jest rozpraszanie włókien, a stąd zapobieganie ich koagulacji, bądź też syntetyczne i/lub mlekowe żywice, których zadaniem jest wiązanie ze sobą włókien, w celu utworzenia rodzaju elastycznego wiązania.
Miazga z włókien, wody i dodatków opuszcza ugniatarkę 1 z suchą zawartością około 15% i jest dostarczana do kolejnego stanowiska mielenia 6, w celu poddania jej działaniu jednostek 7 mielących w postaci tarcz typu lavą które przetwarzają włókna zasadniczo bez ich przecinania, ale przez ich uwodnienie poprzez ucieranie oraz nadanie miazdze szczególnych właściwości. W efekcie tej obróbki, włókna zostają tak zmodyfikowane, aby ułatwić ich scalenie, oraz aby utworzyć ciągłą i jednorodną strukturę, co jest kwestią zasadniczą, jeśli chodzi o właściwości, jakie powinien posiadać końcowy produkt.
Stopień zmielenia miazgi może być wyznaczony na podstawie parametrów mierzonych w jednostkach SR (Shopper Reagler), przy czym zgodnie z niniejszym wynalazkiem miazga po obróbce mieleniem musi znajdować się w przedziale od 30 SR do 60 SR, według ciężaru w gramach papieru, który ma zostać uzyskany.
Po przekroczeniu ostatniego etapu mielenia miazga, która jak wspomniano znajduje się w przedziale od 30 SR do 60 SR, jest dostarczana do jednostki mielącej 7' w postaci perforowanego pierścienia, która działa przy gęstości około 20%, oraz której celem jest uwadnianie włókien, w celu spowodowania ich spęcznienia i kędzierzawienia. Miazga jest następnie dostarczana do kadzi zbiorczej 9, a stamtąd do skrzynki przepływowej 10, z której miazga ta o zawartości suchej około 0,5-1% jest wlewana na znajdującą się poniżej tkaninę 12 stanowiska formowania wstęgi papieru 11.
Na początkowej części tej tkaniny miazga zostaje stopniowo pozbawiana wody, najpierw przez ciężkość, a następnie przez zasysanie, aż przy końcu odprowadzającym tkaniny będzie miała ona zawartość suchą około 18%.
Wstęga papieru 20 opuszczając stanowisko 11 przechodzi do stanowiska prasującego 14 pomiędzy wałki prasujące 21 i filce 22, tracąc wodę, aż do zawartości suchej około 35%.
Wstęga papieru następnie przechodzi do stanowiska nasycania 23, gdzie jest ona traktowana roztworem rozmaitych dodatków, których celem jest ulepszenie właściwości rozciągliwości papieru i/lub ulepszenie technologii produkcyjnej. To nasycanie jest korzystnie wykonywane przez urządzenie rozpylające, ale może także być wykonywane za pomocą innych systemów, na przykład poprzez przechodzenie tworzonej wstęgi papieru przez zbiorniki identyczne lub różne, umożliwia uzyskanie na wstędze papieru praktycznie jakichkolwiek profili, a zwłaszcza takich, które nie mogłyby zostać uzyskane w przypadku pojedynczej jednostki wstępnego formowania.
Wstęga nasycona na stanowisku nasycania 23 zostaje poddana obróbce wstępnego formatowania w stanowisku 15, w którym przewidziana jest jedna lub więcej jednostek wstępnego formowania. Mogąbyć one wszystkie identyczne lub różne. W szczególności każda jednostka wstępnego formatowania może zawierać górny wałek 24 z kształtowanym profilem oraz gładki wałek 25 z tradycyjnym gładkim filcem 26 (fig. 2), gładki górny wałek 27 i gładki dolny wałek 28, pomiędzy które jest wprowadzony filc 29 posiadający zewnętrzną strukturę znakującą w celu odpowiedniego deformowania tworzonej wstęgi papieru umieszczonej pomiędzy wspomnianym filcem a górnym wałkiem 27 (fig. 3), górny wałek 30 z kształtowanym profilem oraz gładki dolny wałek 31 (fig. 4), gładki górny wałek 32, gładki dolny wałek 33, tradycyjny filc 34 oraz filc 35 o znakującej strukturze, umieszczony pomiędzy filcem 34 i górnym wałkiem 32 (fig. 5).
Zastosowanie kilku jednostek wstępnego formowania, które mogą być identyczne lub różne, umożliwia uzyskanie na wstędze papieru praktycznie jakichkolwiek profili, a zwłaszcza takich, które nie mogły zostać uzyskane w przypadku pojedynczej jednostki wstępnego formowania.
179 901
Wstęga papieru 20 w ten sposób wstępnie uformowana jest osuszana w stanowisku 16 do zawartości suchej około 50-60% poprzez przejście przez gorący wałek lub tunel gorącego powietrza, przez poddanie jej zagęszczaniu.
Przy przechodzeniu ze stanowiska prasowania 14 do stanowiska zagęszczania 17 prędkość wałka jest regulowana tak, by papier został naciągnięty w taki sposób, by uległ maksymalnemu podłużnemu wydłużeniu zgodnemu z jego ostateczną wytrzymałością, w celu uzyskania poprzecznego skurczenia papieru, razem z odpowiadającą mu dodatkową rozciągliwością poprzeczną.
Pomiędzy stanowiskiem wstępnego formowania 15 i stanowiskiem osuszania 16 umieszczone jest stanowisko osuszania i/lub topienia, korzystnie typu promiennikowego.
W stanowisku 17 wykonywane jest zagęszczanie, które występuje zarówno w kierunku podłużnym, jak i poprzecznym, poprzez przechodzenie wstęgi papieru pomiędzy parą wałków (fig. 6), z których dolny wałek 36 jest z gumy i jest napędzany z pewną prędkością, podczas gdy górny wałek 37 jest metalowy i zawiera liczne powierzchniowe żeberka 38, na przykład obwodowe, oraz obraca się z większą prędkością. Z powodu wykonywanego nacisku i z powodu układu metalowego wałka 37, współdziałających z powleczoną gumą powierzchnią drugiego wałka 36, wstęga papieru jest poddawana falowaniu w kierunku poprzecznym, oraz w tym samym czasie, z powodu różnych prędkości wałków, hamującemu działaniu wałka powleczonego gumą, oraz związanemu z tym zagęszczaniu w podłużnym kierunku.
Po ukończeniu tego etapu zagęszczania papier jest poddawany dalszemu osuszaniu w stanowisku 18, w celu uzyskania zawartości suchej około 85%, korzystnie 90%.
Należy zauważyć, że przy przechodzeniu ze stanowiska zagęszczania do wyjścia ze stanowiska osuszania prędkość wałka jest regulowana (zasadniczo jest stała) tak, aby nie pojawiło się żadne naprężenie związane z pociąganiem papieru tak, aby podłużnie zagęszczony papier nie utracił nic ze swojej wzdłużnej rozciągliwości.
Po wyjściu ze stanowiska osuszania 18 wstęga papieru jest poddawana wygładzaniu w stanowisku 39.
Wstęga papieru uzyskana w ten sposób, zwłaszcza przez obróbkę mielenia, nasycania, wstępnego formowania i zagęszczania, posiada wysoki stopień mechanicznej wytrzymałości oraz rozciągliwości zarówno w kierunku podłużnym, jak i w kierunku poprzecznym, rzędu przynajmniej 16% poprzecznie i przynajmniej 20% podłużnie, dla papieru posiadającego ciężar w gramach w przedziale od 100 do 150 g/m2.

Claims (19)

  1. Zastrzeżenia patentowe
    1. Sposób wytwarzania rozciągliwego papieru, w którym dostarcza się mieszanki włókien roślinnych do członu ugniatarki, miesza się mieszanki z wodą w ugniatarce, następnie miele się włókna, uzyskując określoną miazgę, po czym przekazuje się zmieloną miazgę do skrzynki przepływowej, następnie dostarcza się zmieloną miazgę ze skrzynki przepływowej na tkaninę formowania wstęgi papieru, ze związaną z tym redukcją zawartości wody przez działanie grawitacyjne i podciśnieniem, następnie prasuje się wstęgę, usuwając z niej część wody, wstępnie osusza się wstęgę papieru do zawartości wilgoci wynoszącej zasadniczo od 15 do 65%, zagęszcza się, przy pomocy wałków, a na końcu osusza się do zawartości wilgoci od 4 do 15%, korzystnie od 8 do 10% i wygładza się, znamienny tym, że mielenie wykonuje się przez ucieranie włókien w wieloczłonowej jednostce mielącej (7), do czasu uzyskania miazgi posiadającej stopień zmielenia wynoszący przynajmniej 30 SR, gdzie SR oznacza jednostkę określającą stopień zmielenia miazgi.
  2. 2. Sposób według zastrz. 1, znamienny tym, że po mieleniu w jednostkach mielących (7) wykonuje się ponowne mielenie miazgi w kolejnej jednostce mielącej (7^.
  3. 3. Sposób według zastrz. 1 albo 2, znamienny tym, że po zmieleniu w wieloczłonowej jednostce mielącej (7) i ponownym mieleniu miazgi w jednostce mielącej (7) wstęgę papieru (20) napina się do osiągnięcia maksymalnego podłużnego wydłużenia przy jej granicznej wartości wytrzymałości na zerwanie, pomiędzy prasowaniem na stanowisku prasującym (14) i zagęszczaniem na stanowisku zagęszczania (17).
  4. 4. Sposób według zastrz. 3, znamienny tym, że podłużne naciąganie wstęgi papieru, wykonuje się dopiero po zagęszczeniu, gdy zawartość wilgoci we wstędze papieru nie spadnie poniżej 4%.
  5. 5. Sposób według zastrz. 3, znamienny tym, że po sprasowaniu wstęgę nasyca się dodatkami w roztworze.
  6. 6. Sposób .według zastrz. 5, znamienny tym, że po nasyceniu wstęgi papieru (20) wygładza się ją pod obciążeniem liniowym od 10 do 100 kg/cm, korzystnie od 50 do 52 kg/cm, na stanowisku wygładzania (39).
  7. 7. Urządzenie do wytwarzania rozciągliwego papieru, zawierające ugniatarkę dla mieszanki na bazie włókien, stanowisko mielenia, skrzynkę przepływową, stanowisko formowania wstęgi papieru, stanowisko prasowania, stanowisko osuszania, co najmniej z dwoma wałkami, z których jeden jest wykonany z gumy, a drugi wałek jest wykonany z twardego metalu, przy czym co najmniej jeden z twardych wałków jest wyposażony w liczne obwodowe żeberka powierzchniowe, stanowisko zagęszczania, stanowisko końcowego osuszania, stanowisko wygładzania, znamienne tym, że stanowisko mielenia (6) zawiera wieloczłonową jednostkę mielącą (7) złożoną z tarcz typu lava.
  8. 8. Urządzenie według zastrz. 7, znamienne tym, że stanowisko mielenia (6) jest utworzone z jednostek mielących (7) naprzemiennych ze skrzynkami zbiorczymi (8).
  9. 9. Urządzenie według zastrz. 8, znamienne tym, że ma przed kadzią zbiorczą (4) i stanowiskiem mielenia (6) człon ugniatarki (1) miazgi, który składa się z cylindrycznego zbiornika (2) posiadającego odwróconą podstawę w postaci ściętego stożka, oraz wewnętrznie osłaniającego stożkowy napędzany wirnik (3) zawierający wałek o śrubowym występie na swojej powierzchni.
  10. 10. Urządzenie według zastrz. 8, znamienne tym, że kolejna jednostka mielenia (7) miazgi, typu perforowanego pierścienia, jest usytuowana za stanowiskiem mielenia (6), w kierunku kadzi zbiorczej (9).
  11. 11. Urządzenie według zastrz. 10, znamienne tym, że ma stanowisko formowania wstęgi papieru (11), które zawiera tkaninę (12) napiętą pomiędzy powrotnymi wałkami (13) prze-
    179 901 noszącą miazgę z wody oraz włóknisty surowiec i jest usytuowane za kadzią zbiorczą (9) łączącą się ze skrzynką przepływową (10).
  12. 12. Urządzenie według zastrz. 11, znamienne tym, że ma stanowisko prasowania (14), które zawiera wałki prasujące (21) oraz filce (22) i jest usytuowane pomiędzy stanowiskiem formowania wstęgi papieru (11), a stanowiskiem formowania (15).
  13. 13. Urządzenie według zastrz. 12, znamienne tym, że ma stanowisko nasycania (23), które jest umieszczone pomiędzy stanowiskiem prasowania (14) i stanowiskiem osuszania (16).
  14. 14. Urządzenie według zastrz. 13, znamienne tym, że stanowisko nasycania (23) zawiera elementy do rozpylania roztworu nasycającego na wstędze papieru (20).
  15. 15. Urządzenie według zastrz. 14, znamienne tym, że ma stanowisko wstępnego formowania (15) usytuowane za stanowiskiem nasycania (23), a przed stanowiskiem osuszania (16).
  16. 16. Urządzenie według zastrz. 15, znamienne tym, że stanowisko wstępnego formowania (15) zawiera górny wałek (24) o kształtowanym profilu oraz dolny gładki wałek (25) z tradycyjnym gładkim filcem (26).
  17. 17. Urządzenie według zastrz. 15, znamienne tym, że jednostka wstępnego formowania (15) zawiera gładki górny wałek (27) i gładki dolny wałek (28), pomiędzy którymi znajduje się filc (29) posiadający zewnętrzną strukturę znakującą.
  18. 18. Urządzenie według zastrz. 15, znamienne tym, że stanowisko wstępnego formowania (15) zawiera górny wałek (30) o kształtowanym profilu i gładki dolny wałek (31).
  19. 19. Urządzenie według zastrz. 15, znamienne tym, że stanowisko wstępnego formowania (15) zawiera gładki górny wałek (32), gładki dolny wałek (33), tradycyjny filc (34) oraz filc (35) z zewnętrzną strukturą znakującą umieszczony pomiędzy filcem (34) i górnym wałkiem (32).
PL96322644A 1995-04-07 1996-04-04 Sposób i urzadzenie do wytwarzania rozciagliwego papieru PL PL PL PL179901B1 (pl)

Applications Claiming Priority (2)

Application Number Priority Date Filing Date Title
IT95VE000009A IT1287656B1 (it) 1995-04-07 1995-04-07 Procedimento per la produzione di carta cedevole ed impianto per effettuare il procedimento
PCT/EP1996/001484 WO1996031647A1 (en) 1995-04-07 1996-04-04 Method for producing yieldable paper and plant for implementing the method

Publications (2)

Publication Number Publication Date
PL322644A1 PL322644A1 (en) 1998-02-16
PL179901B1 true PL179901B1 (pl) 2000-11-30

Family

ID=11424076

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
PL96322644A PL179901B1 (pl) 1995-04-07 1996-04-04 Sposób i urzadzenie do wytwarzania rozciagliwego papieru PL PL PL

Country Status (21)

Country Link
US (1) US6024832A (pl)
EP (1) EP0824619B1 (pl)
JP (1) JP3407114B2 (pl)
KR (1) KR100407525B1 (pl)
CN (1) CN1139690C (pl)
AT (1) ATE189718T1 (pl)
AU (1) AU694648B2 (pl)
BR (1) BR9604854A (pl)
CZ (1) CZ293411B6 (pl)
DE (1) DE69606634T2 (pl)
DK (1) DK0824619T3 (pl)
ES (1) ES2144736T3 (pl)
GR (1) GR3033342T3 (pl)
HU (1) HU220203B (pl)
IT (1) IT1287656B1 (pl)
NO (1) NO311183B1 (pl)
PL (1) PL179901B1 (pl)
PT (1) PT824619E (pl)
RU (1) RU2128262C1 (pl)
TR (1) TR199701125T1 (pl)
WO (1) WO1996031647A1 (pl)

Families Citing this family (36)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
JP2001294260A (ja) * 2000-04-12 2001-10-23 Daifuku Paper Mfg Co Ltd クレープ付き帯紙
DE60109201T2 (de) * 2000-12-19 2006-04-06 Korsnäs AB (publ) Behälterwand aus papier und verfahren zur herstellung solch einer behälterwand
WO2004029361A1 (ja) * 2002-09-30 2004-04-08 Nippon Paper Industries Co., Ltd. 伸張紙の製造方法
JP4240487B2 (ja) * 2002-09-30 2009-03-18 日本製紙株式会社 成型用ラミネート紙
FI20021901A0 (fi) * 2002-10-24 2002-10-24 Liqum Oy Menetelmä prosessin valvomiseksi
DE10316995A1 (de) * 2003-04-11 2004-11-18 Tesa Ag Abdeckklebeband
ITVE20040013A1 (it) * 2004-04-14 2004-07-14 Cartiere Cariolaro S P A Metodo di realizzazione di carta estensibile, impianto per attuare il metodo, prodotto ottenuto con il metodo e materiale cartaceo ottenuto con il prodotto.
JPWO2007126079A1 (ja) 2006-04-28 2009-09-10 株式会社イシダ 立体デザインを有する袋
BRPI0710481A2 (pt) * 2006-04-28 2011-08-16 Ishida Seisakusho aparelho para produzir sacos com desenhos tridimensionais
ITVE20080011A1 (it) * 2008-02-14 2009-08-15 Giorgio Trani Materiale cartaceo multistrato procedimento per ottenere detto materiale involucri costituiti da detto materiale e procedimento per ottenere detti involucri
IT1395302B1 (it) 2009-08-07 2012-09-05 Trani Metodo di realizzazione di un nastro continuo di carta estensibile in senso longitudinale ed in senso trasversale.-
JP5105493B2 (ja) * 2009-12-28 2012-12-26 日本写真印刷株式会社 成形同時加飾繊維成形品とその製造方法
IT1400457B1 (it) 2010-06-01 2013-05-31 Trani Metodo di realizzazione di nastri di materiale fibroso estensibile trasversalmente, in particolare di nastri di carta, ed apparecchiatura per effettuare il metodo.
GB201104828D0 (en) 2011-03-22 2011-05-04 Meadwestvaco Packaging Systems Package and method of forming the same
CN103917346A (zh) * 2011-07-07 2014-07-09 日本写真印刷株式会社 同时成型和装饰的纤维成型品及其制造方法
ITVE20110063A1 (it) 2011-09-19 2013-03-20 Giorgio Trani Metodo di compensazione dimensionale di nastri di materiale fibroso.
ITVE20110071A1 (it) 2011-10-27 2013-04-28 Giorgio Trani Metodo per modificare le caratteristiche fisiche e/o chimiche di un nastro fibroso ed apparecchiatura per attuare il metodo.
ITVE20110077A1 (it) * 2011-11-30 2013-05-31 Giorgio Trani Apparato multifunzione per la lavorazione di nastri di materiale fibroso e/o plasmabile.
WO2014087795A1 (ja) 2012-12-05 2014-06-12 日本写真印刷株式会社 加飾易成形用紙と成形同時加飾繊維成形品の製造方法
ITVE20130038A1 (it) * 2013-07-22 2015-01-23 Giorgio Trani Macchina e metodo per realizzare un nastro di materiale fibroso ad elevate estensibilita' longitudinale e trasveresale.
US11834240B2 (en) 2013-09-06 2023-12-05 David P. Goodrich Expanded slit sheet cushioning products with novel alternating expansion patterns
GB201417209D0 (en) * 2014-09-30 2014-11-12 Marks Spencer Plc Improvements In Or Relating To Packaging
NL2013803B1 (en) 2014-11-14 2016-10-10 Huhtamaki Molded Fiber Tech Bv Packaging unit with lock and adjusted label, and method for packing products.
NL2015636B1 (en) 2015-10-20 2017-05-11 Huhtamaki Molded Fiber Tech Bv Packaging unit with counter-embossed label, and method for packing products.
US11440305B2 (en) * 2017-06-26 2022-09-13 David Paul Goodrich Embossed paper in combination with paper cushioning for shipping envelopes
US11702261B2 (en) 2017-06-26 2023-07-18 David Paul Goodrich Expanded slit sheet cushioning products with novel reduced dimension slit patterns
CA3067852A1 (en) * 2017-06-26 2019-01-03 David Paul Goodrich Extensible paper and its use in the production of expanded slit packaging wrap and void fill products
ES2697705B2 (es) 2017-07-28 2020-02-03 Ainia Complejo de laminas planas, metodo para la obtencion de dicho complejo, metodo para la fabricacion de un envase y metodo para envasar un objeto
CN111511658B (zh) 2017-10-12 2022-11-15 D·P·古德里奇 用于槽片材料的运输和分配箱
KR20210005900A (ko) * 2018-04-30 2021-01-15 데이비드 폴 굿리치 확장 가능한 슬릿 시트 재료를 분배 및 확장하는 장치 및 방법
EP4310023A3 (en) 2018-08-05 2024-04-03 David Paul Goodrich Protective products, such as envelopes, having a unique combination of interior padding of expanded slit sheet paper
US20220184922A1 (en) * 2019-04-02 2022-06-16 Giorgio Trani A process for making a continuous layer of at least a metallic foil of the family group of malleable/ductile metallic materials and an apparatus to carry out the process
CN114340886A (zh) 2019-05-08 2022-04-12 D·P·古德里奇 用于运输封套的与纸缓冲层组合的压花纸
AU2020366367A1 (en) 2019-10-16 2022-05-19 David P. Goodrich Slit sheet material dispensing pad
US12060180B2 (en) 2020-02-12 2024-08-13 David Paul Goodrich Expanded slit sheet void fill dispensing systems and methods
IT202000023068A1 (it) * 2020-09-30 2022-03-30 Giorgio Trani Materiale cartaceo/fibroso per avvolgere oggetti al fine di raggrupparli per la movimentazione.

Family Cites Families (5)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
DE1211918B (de) * 1963-07-15 1966-03-03 Billeruds Ab Maschine zum Schrumpfen von Papier
US3454463A (en) * 1966-07-12 1969-07-08 Clupak Inc Methods of making newsprint paper
US5348620A (en) * 1992-04-17 1994-09-20 Kimberly-Clark Corporation Method of treating papermaking fibers for making tissue
GB2270931A (en) * 1992-09-25 1994-03-30 Pamarco Europ Limited Embossing means in a paper-making machine
US5607551A (en) * 1993-06-24 1997-03-04 Kimberly-Clark Corporation Soft tissue

Also Published As

Publication number Publication date
KR19980703609A (ko) 1998-12-05
DE69606634D1 (de) 2000-03-16
DE69606634T2 (de) 2000-09-07
ITVE950009A1 (it) 1996-10-07
CZ293411B6 (cs) 2004-04-14
HU220203B (hu) 2001-11-28
PL322644A1 (en) 1998-02-16
IT1287656B1 (it) 1998-08-06
CN1139690C (zh) 2004-02-25
JPH11509276A (ja) 1999-08-17
HUP9801812A3 (en) 1998-12-28
DK0824619T3 (da) 2000-07-03
AU5334696A (en) 1996-10-23
ES2144736T3 (es) 2000-06-16
NO311183B1 (no) 2001-10-22
ATE189718T1 (de) 2000-02-15
CN1183819A (zh) 1998-06-03
JP3407114B2 (ja) 2003-05-19
EP0824619A1 (en) 1998-02-25
ITVE950009A0 (it) 1995-04-07
NO974617L (no) 1997-12-04
KR100407525B1 (ko) 2004-03-26
CZ316397A3 (cs) 1998-06-17
RU2128262C1 (ru) 1999-03-27
HUP9801812A2 (hu) 1998-11-30
US6024832A (en) 2000-02-15
PT824619E (pt) 2000-07-31
WO1996031647A1 (en) 1996-10-10
NO974617D0 (no) 1997-10-06
EP0824619B1 (en) 2000-02-09
GR3033342T3 (en) 2000-09-29
BR9604854A (pt) 1999-10-26
AU694648B2 (en) 1998-07-23
TR199701125T1 (xx) 1998-02-21

Similar Documents

Publication Publication Date Title
PL179901B1 (pl) Sposób i urzadzenie do wytwarzania rozciagliwego papieru PL PL PL
WO1996031647A9 (en) Method for producing yieldable paper and plant for implementing the method
EP1749130B1 (en) Method for producing extensible paper and plant for implementing the method
CN1048060C (zh) 柔软薄页纸及其制备方法
US3301746A (en) Process for forming absorbent paper by imprinting a fabric knuckle pattern thereon prior to drying and paper thereof
AU643588B2 (en) Spiral construction for a long nip press belt
EP0101319A2 (en) Fibrous webs of enhanced bulk and method of manufacturing same
EP0141614A2 (en) Surface treatment of paper and paperboard
US4597930A (en) Method of manufacture of a felted fibrous product from a nonaqueous medium
EP3279395A1 (en) Method for forming a fluff pulp sheet
JP2010159534A (ja) 平滑機にかけられた工業用加工布
CN113529488B (zh) 一种高透气度纸袋纸的制造方法
SE2050129A1 (en) Process for manufacturing a fiber based cellulose web for dry forming
US5199476A (en) Treatment of wood chips
US3460222A (en) Paper manufacturing roll constructions and processes
CA2215990C (en) Method for producing yieldable paper and plant for implementing the method
US1772185A (en) Method and means for making crepe paper
US5038448A (en) Fiber roll with polyester fiber filler
JPS5812399B2 (ja) ワラカラコウキヨウド ノ ホウソウシ オ ツクル ホウホウ
CN1071824C (zh) 改善急剧转移以产生高松厚度而无宏观褶皱的方法
JPS6343491B2 (pl)
JPH082603B2 (ja) キチンシート成型法ならびにその装置
PT990069E (pt) Processo e equipamento para produzir cartao e papel a partir de papel usado

Legal Events

Date Code Title Description
LAPS Decisions on the lapse of the protection rights

Effective date: 20140404