PL178097B1 - Komora grzejna dla produktów stałych - Google Patents
Komora grzejna dla produktów stałychInfo
- Publication number
- PL178097B1 PL178097B1 PL94312782A PL31278294A PL178097B1 PL 178097 B1 PL178097 B1 PL 178097B1 PL 94312782 A PL94312782 A PL 94312782A PL 31278294 A PL31278294 A PL 31278294A PL 178097 B1 PL178097 B1 PL 178097B1
- Authority
- PL
- Poland
- Prior art keywords
- heating
- heating pipes
- heating chamber
- pipes
- bumper guards
- Prior art date
Links
Classifications
-
- C—CHEMISTRY; METALLURGY
- C10—PETROLEUM, GAS OR COKE INDUSTRIES; TECHNICAL GASES CONTAINING CARBON MONOXIDE; FUELS; LUBRICANTS; PEAT
- C10B—DESTRUCTIVE DISTILLATION OF CARBONACEOUS MATERIALS FOR PRODUCTION OF GAS, COKE, TAR, OR SIMILAR MATERIALS
- C10B1/00—Retorts
- C10B1/10—Rotary retorts
Landscapes
- Chemical & Material Sciences (AREA)
- Engineering & Computer Science (AREA)
- Oil, Petroleum & Natural Gas (AREA)
- Materials Engineering (AREA)
- Organic Chemistry (AREA)
- Processing Of Solid Wastes (AREA)
- Tunnel Furnaces (AREA)
- Crystals, And After-Treatments Of Crystals (AREA)
- Ceramic Products (AREA)
- Coke Industry (AREA)
- Gasification And Melting Of Waste (AREA)
- Muffle Furnaces And Rotary Kilns (AREA)
- Constitution Of High-Frequency Heating (AREA)
- Drying Of Solid Materials (AREA)
- Vending Machines For Individual Products (AREA)
Abstract
1. Komora grzejna dla produktów stalych, obracana wokól wzdluznej osi, zwlasz- cza komora do wytlewania odpadów, z pewna iloscia lezacych wewnatrz rur grzejnych (12), znamienna tym, ze posiada oslony odbojowe (26) usytuowane na rurach grzejnych (12) . FIG 1 PL PL PL
Description
Przedmiotem wynalazku jest komora grzejna dla produktów stałych, obracana wokół wzdłużnej osi, zwłaszcza komora do wytlewania odpadów, z pewną ilością leżących wewnątrz rur grzejnych.
Komory grzejne stosowane są do termicznego usuwania odpadów, zwłaszcza metodą wytlewania.
W dziedzinie usuwania odpadów rozpowszechniło się tak zwane wytlewanie. Sposób i pracujące według niego urządzenie do termicznego usuwania odpadów opisano przykładowo w europej skim opisie patentowym EP-A-0 3 02 310 oraz niemieckim opisie DE-A 3830153. Głównymi elementami urządzenia do termicznego usuwania odpadów metodą wytlewania jest komora wytlewna (reaktor pirolityczny) i wysokotemperaturowa komora spalania. Komora wytlewna przetwarza odpady w gaz wytlewny i pozostałość po pirolizie. Gaz wytlewny i pozostałość po pirolizie są następnie po odpowiedniej przeróbce doprowadzone do palnika wysokotemperaturowej komory spalania. Tutaj powstaje płynny żużel, który jest odprowadzany przez spust, a po oziębieniu przybiera postać zeszkloną. Tworzące się spaliny są przez przewód spalinowy doprowadzane do komina wylotowego. W przewodzie spalinowym zamontowana jest, zwłaszcza pracująca na zasadzie ciepła odpadowego wytwornica pary jako urządzenie chłodzące, urządzenie filtracyjne do usuwania pyłów i urządzenie do oczyszczania spalin.
Jako komora wytlewna (reaktor pirolityczny) stosowany jest z reguły obracany wokół osi wzdłużnej bęben wytlewny, który wewnątrz zawiera pewnąjlość równoległych rur grzejnych, na których opady podlegają nagrzewaniu w zasadzie bez dostępu powietrza. Bęben wytlewny obraca się przy tym wokół osi wzdłużnej. W zdłużna oś bębna wytlewnego jest zwykle nieco nachylona do poziomu, wskutek czego produkt wytlewania gromadzi się na wylocie bębna wytlewnego,
178 097 skąd można go łatwo usunąć. Podczas obrotu spiętrzone odpady spadają na leżące poniżej rury grzejne. Ponieważ odpady mogą zawierać ciężkie składniki, na przykład kamienie, butelki, ceramikę, elementy metalowe, istnieje niebezpieczeństwo uszkodzenia rur grzejnych, wskutek czego mogą one podlegać erozji. Przy uderzaniu o powierzchnie rur grzejnych mogą z nich odpadać małe kawałki. Wymiana rur grzejnych jest czasochłonna i kosztowna.
Zadaniem wynalazku jest zabezpieczenie rur grzejnych w opisanej na wstępie komorze grzejnej przed uszkodzeniami przez spadające produkty i wskutek tego wydłużenie okresu jej użytkowania.
Zadanie to zostało zgodnie z wynalazkiem rozwiązane za pomocą osłon odbojowych na rurach grzejnych. Osłony odbojowe przejmująfunkcję okładziny ochronnej, co pozwala praktycznie zapobiec uszkodzeniom rur grzejnych w wyniku spadania produktów, przy zachowaniu prawie niezakłóconego przepływu ciepła. Wymiana rur grzejnych jest w związku z tym potrzebna - o ile w ogóle - dopiero po stosunkowo długim czasie
Korzystnie osłony odbojowe mogąbyć wykonane w postaci połówek osłon. Takie połówki osłon można dość łatwo zamocować na rurach grzejnych, ajednocześnie zabezpieczają one dużą powierzchnię rur grzejnych.
Wspomniane osłony odbojowe mająrównież aspekt finansowy. Poza tym pogarszająone nieco przepływ ciepła w miejscu ich zamontowania. Aby korzystne finansowo rozwiązanie połączyć z dobrym przepływem ciepła, zgodnie z wynalazkiem przewidziano, że osłony odbojowe obejmują tylko część całkowitej długości rur grzejnych. W komorze wytlewania odpadów wystarcza, jeżeli osłony odbojowe obejmują tylko jedną trzecią całkowitej długości rur grzejnych.
Wspomniano już, że wzdłużna oś komory wytlewnej może być nachylona do poziomu. W przypadku takiej komory grzejnej lub wytlewnej wystarcza umieszczenie osłon odbojowych jedynie na niższym lub dolnym końcu rur grzejnych, ponieważ na końcu gromadzą się cięższe kawałki odpadów, wskutek czego ten obszar jest najbardziej zagrożony spadającym materiałem. Osłony odbojowe w szczególnie krytycznym dolnym obszarze rur grzejnych zapobiegająwięc zniszczeniu powierzchni rur grzejnych, przynajmniej w stosunkowo długim czasie.
Osłony odbojowe są zazwyczaj wykonane ze stali. Są one mocowane na rurach grzejnych za pomocą spawania, zwłaszcza spawem sczepnym.
Zgodnie z wynalazkiem przewidziano, że rury grzejne są ustawione równolegle do siebie w promieniście rozmieszczonych rzędach. Aby osiągnąć wyjątkowo skuteczną ochronę, przewidziano przy tym, że osłony odbojowe osłaniają górne części rur grzejnych, jeżeli rury grzejne są odsunięte od najniższego położenia w kierunku obrotu komory grzejnej o 30 do 60°, korzystnie o 45 °.
Przedmiot wynalazku został uwidoczniony w przykładzie wykonania na rysunku, na którym fig. 1 przedstawia urządzenie do wytlewania odpadów, które można zastosować w ramach sposobu wytlewania, w schematycznym przekroju, a fig. 2 - komorę wytlewania odpadów w przekroju, przy czym rury grzejne sąustawione równolegle do siebie w rzędach, które sąrozmieszczone promieniście.
Według fig. 1 stałe odpady A są przez szyb doprowadzający 2 i ślimak 4, napędzany silnikiem 6, doprowadzane do reaktora pirolitycznego lub komory wytlewania 8 o długości 1. Komorę wytlewania 8 stanowi w niniejszym przykładzie obracany wokół wzdłużnej osi 10 (za pomocą nie przedstawionych elementów napędowych) bęben wytlewny lub pirolityczny, który pracuje w 300 do 600°C, w dużej mierze bez dostępu tlenu i który poza ciekłym gazem wytlewnym s wytwarza również stałą pozostałość po pirolizie f. Chodzi przy tym o wyłożony wewnątrz rurami bęben wytlewny 8 o dużej liczbie ustawionych równolegle do siebie rur grzejnych 12, z których pokazane zostały tylko dwie. Przewidziany na jednym końcu wlot gazu opałowego h jest oznaczony jako 14, a przewidziany na drugim końcu wylot gazu opałowego h jest oznaczony jako 16. Wzdłużna oś 10 komory wytlewnej 8 jest korzystnie nachylona do poziomu, wskutek czego jej prawy koniec jest położony niżej niż lewy wlot odpadów A. Za wylotem bębna pirolitycznego 8 ustawione jest urządzenie wyładunkowe 18, wyposażone w króciec odsysający 20 do odsysania gazu wytlewnego s oraz wylot 22 do odprowadzania pozostałości po wytlewaniu f. Dołączony do
178 097 króćca 20 odsysającego gaz wytlewny, nie pokazany na rysunku, przewód gazu wytlewnego może być połączony z palnikiem wysokotemperaturowej komory spalania.
Szczególne znacznie ma teraz to, że rury grzejne 12 są w obszarze wytlewania, znajdującym się po prawej stronie, obłożone osłonami odbojowymi 26 lub w nie zaopatrzone. Te osłony odbojowe 26 obejmują 1/3 1, a zatemjednątrzeciącałkowitej długości 1 rur grzejnych 12. Całkowita długość 1 może wynosić na przykład 20 m, a odpowiednia średnica od 8 do 10 cm. Osłony odbojowe 26 stanowią korzystnie półkoliste płaszcze. Są one wykonane ze stali i przyspawane do stalowych rur grzejnych 12 spawami sczepnymi. Osłony odbojowe 26 mogą rozciągać się również na większej części całkowitej długości 1, a nawet na całej długości 1. W każdym przypadku rury grzejne 12 chronią znajdujący się z prawej strony, zagrożony obszar przed spadającymi stałymi odpadami A w postaci kamieni, elementów metalowych, ceramicznych i porcelanowych, odłamków szkła i temu podobnych.
Osłony odbojowe 26 zostają zamontowane przed umieszczeniem rur grzejnych 12 w komorze wytlewnej 8. Rury grzejne 12 z przyspawanymi do nich osłonami odbojowymi 26 zostają włożone przez odpowiednio duże otwory w prawej płycie końcowej 28 do wnętrza komory wytlewnej 8, a następnie przyspawane do obu płyt końcowych 28, 30.
Zgodnie z fig. 2 wyłożona od wewnątrz rurami komora wytlewna 8, której wzdłużna oś 10 może być ustawiona ukośnie, zawiera dużą liczbę ustawionych równolegle do siebie rur grzejnych
12. Komora grzejna 8 jest obracana w kierunku strzałki 32 wokół osi wzdłużnej 10. W przykładzie wykonania przewidziano w sumie 8 x 4 = 32 rury grzejne. Ich ilość może być jednak znacznie większa, na przykład powyżej stu. Rury grzejne zostały rozmieszczone w ośmiu rzędach I do VIII, przy czym w każdym rzędzie znajdują się cztery rury grzejne 12, ustawione obok siebie wzdłuż promienia. Każda z rur grzejnych 12 jest wyposażona w wytrzymałą osłonę odbojową 26. W przedstawionym położeniu komory wytlewnej 8, której średnica może wynosić na przykład 2,90 m, rząd VI jest nachylony pod kątem około 45° do poziomu 40 i - patrząc w kierunku obrotu komory grzejnej 8 - pod kątem około 45° do najniższego rzędu V. Na fig. 2 widać, że w tym ustawieniu pod kątem 45° osłony odbojowe 26 rur grzejnych 12 w rzędzie VI zasłaniają górne części rur grzejnych 12. Takie ustawienie można osiągnąć, korzystnie w zakresie od 30 do 60°. W ten sposób uzyskuje się praktycznie całkowite zabezpieczenie rur grzejnych 12 przed spadającymi kawałkami odpadów A. Należy mianowicie zwrócić uwagę na to, że obrót w kierunku strzałki 32 powoduje podnoszenie odpadów A, a wraz ze wzrostem wysokości spiętrzania odpadów A następuje ich odrywanie od rur grzejnych 12 i spadanie. Dokładne ustawienie, w którym kołpakowe osłony odbojowe 26 znajdująsię na górze, zależy oczywiście od ilości i krzywizny rzędów I do VIII, od rodzaju odpadów A, od odstępów między poszczególnymi rurami grzejnymi 12 oraz od innych czynników. W przypadku dużego bębna wytlewnego 8 można zatem właściwe górne ustawienie osłon odbojowych 26 osiągnąć przy znacznie mniejszym kącie (korzystnie między 30 i 45°).
178 097
FIG 2
178 097
Departament Wydawnictw UP RP. Nakład 70 egz.
Cena 2,00 zł.
Claims (9)
- Zastrzeżenia patentowe1. Komora grzejna dla produktów stałych, obracana wokół wzdłużnej osi, zwłaszcza komora do wytlewania odpadów, z pewną ilością leżących wewnątrz rur grzejnych (12), znamienna tym, że posiada osłony odbojowe (26) usytuowane na rurach grzejnych (12).
- 2. Komora grzejna według zastrz. 1, znamienna tym, że osłony odbojowe (26) mają kształt połówek osłon.
- 3. Komora grzejna według zastrz. 1 albo 2, znamienna tym, że osłony odbojowe (26) rozciągają się tylko na części całkowitej długości (1) rur grzejnych (12).
- 4. Komora grzejna według zastrz. 1, znamienna tym, że osłony odbojowe (26) obejmują tylko jedną trzecią całkowitej długości (1) rur grzejnych (12).
- 5. Komora grzejna według zastrz. 3 albo 4, znamienna tym, że osłony odbojowe (26) umieszczone są na dolnym końcu rur grzejnych (12), a wzdłużna oś (10) komory wytlewnej (8) jest nachylona do poziomu (40).
- 6. Komora grzejna według zastrz. 1, znamienna tym, że osłony odbojowe (26) sąwykonane ze stali.
- 7. Komora grzejna według zastrz. 1, znamienna tym, że osłony odbojowe (26) sąprzyspawane do rur grzejnych (12).
- 8. Komora grzejna według zastrz. 1, znamienna tym, że rury grzejne (12) są ustawione równolegle do siebie w promieniście rozmieszczonych rzędach (I do VIII).
- 9. Komora grzejna według zastrz. 1, znamienna tym, że osłony odbojowe (26) osłaniają górne części rur grzejnych (12), jeżeli rury grzejne (12) są odsunięte od swego najniższego położenia w kierunku obrotu komory grzejnej (8) o 30 do 60°, korzystnie o 45°.
Applications Claiming Priority (2)
Application Number | Priority Date | Filing Date | Title |
---|---|---|---|
DE4326679A DE4326679A1 (de) | 1993-08-09 | 1993-08-09 | Heizkammer für Festgut |
PCT/DE1994/000864 WO1995004794A1 (de) | 1993-08-09 | 1994-07-26 | Heizkammer für festgut |
Publications (2)
Publication Number | Publication Date |
---|---|
PL312782A1 PL312782A1 (en) | 1996-05-13 |
PL178097B1 true PL178097B1 (pl) | 2000-02-29 |
Family
ID=6494761
Family Applications (1)
Application Number | Title | Priority Date | Filing Date |
---|---|---|---|
PL94312782A PL178097B1 (pl) | 1993-08-09 | 1994-07-26 | Komora grzejna dla produktów stałych |
Country Status (17)
Country | Link |
---|---|
US (1) | US5673748A (pl) |
EP (1) | EP0713516B1 (pl) |
JP (1) | JP3098255B2 (pl) |
KR (2) | KR100304303B1 (pl) |
CN (1) | CN1076748C (pl) |
AT (1) | ATE179452T1 (pl) |
CA (1) | CA2169065A1 (pl) |
CZ (1) | CZ31496A3 (pl) |
DE (2) | DE4326679A1 (pl) |
DK (1) | DK0713516T3 (pl) |
ES (1) | ES2131203T3 (pl) |
HU (1) | HU214766B (pl) |
PL (1) | PL178097B1 (pl) |
RU (1) | RU2125584C1 (pl) |
SK (1) | SK281146B6 (pl) |
WO (1) | WO1995004794A1 (pl) |
ZA (1) | ZA94401B (pl) |
Families Citing this family (11)
Publication number | Priority date | Publication date | Assignee | Title |
---|---|---|---|---|
FI107057B (fi) * | 1996-07-05 | 2001-05-31 | Andritz Ahlstrom Oy | Meesan syöttöjärjestelmä |
US5927970A (en) * | 1996-10-02 | 1999-07-27 | Onsite Technology, L.L.C. | Apparatus for recovering hydrocarbons from solids |
DE19721731C1 (de) * | 1997-05-24 | 1999-04-08 | Wendisch Karl Heinz | Verfahren zum Verbinden einer thermoplastischen Folie mit einer Metallfolie sowie ein mit dem Verfahren hergestelltes Mehrschicht-Material |
US7669349B1 (en) * | 2004-03-04 | 2010-03-02 | TD*X Associates LP | Method separating volatile components from feed material |
BRPI1000208A2 (pt) * | 2010-01-29 | 2011-01-04 | Sppt Pesquisas Tecnologicas Ltda | equipamento trocador de calor vibrante para conversão de baixa temperatura para tratamento de resìduos orgánicos e processo de tratamento de resìduos orgánicos mediante emprego de equipamento trocador de calor vibrante para conversão de baixa temperatura |
CN101985558B (zh) * | 2010-08-19 | 2012-01-04 | 西峡龙成特种材料有限公司 | 煤物质的分解设备 |
AT511780B1 (de) * | 2011-08-05 | 2013-11-15 | Andritz Ag Maschf | Rohrreaktor zur thermischen behandlung von biomasse |
JP5927986B2 (ja) * | 2012-02-28 | 2016-06-01 | 株式会社サタケ | 穀類の害虫駆除装置及び駆除方法 |
JP6621193B2 (ja) * | 2016-06-01 | 2019-12-18 | 株式会社エム・アイ・エス | 炭化ガス化装置 |
RU2663312C1 (ru) * | 2017-11-14 | 2018-08-03 | Общество с ограниченной ответственностью "Управляющая компания "Комплексное ЭнергоРазвитие - Холдинг" | Устройство для термической утилизации углеводородсодержащих отходов, оснащенное вихревой камерой сгорания с внутренним пиролизным реактором, и способ его работы |
CN114181723B (zh) * | 2021-12-08 | 2024-03-29 | 荣成泰祥食品股份有限公司 | 一种海洋藻类生物质炼制装置 |
Family Cites Families (16)
Publication number | Priority date | Publication date | Assignee | Title |
---|---|---|---|---|
US2646818A (en) * | 1953-07-28 | Protecting device for tubular | ||
US1488216A (en) * | 1920-04-14 | 1924-03-25 | Willis E Overton | Apparatus for treating organic material |
FR665325A (fr) * | 1928-03-20 | 1929-09-17 | Sécheur tubulaire rotatif dans le vide avec chauffage à simple ou à multiple effet | |
US1891705A (en) * | 1931-09-28 | 1932-12-20 | Delas Francois Xavier J Albert | Heat exchanger |
DE606836C (de) * | 1933-06-07 | 1934-12-12 | Eduard Quester | Umlaufende Trockentrommel fuer empfindliches Gut, wie Tabak o. dgl. |
US2286654A (en) * | 1940-02-28 | 1942-06-16 | Socony Vacuum Oil Co Inc | Method for heat treatment for solid particles |
US2511309A (en) * | 1948-07-26 | 1950-06-13 | Tullgren Lester Carl | Electric iron and iron elevating means |
US2715517A (en) * | 1951-03-27 | 1955-08-16 | Bojner Gustav | Rotary, tubular heat exchanger |
US2848198A (en) * | 1957-01-28 | 1958-08-19 | Gen Am Transport | Fluid joint and processed material discharge assembly for rotary processing vessels |
US4619314A (en) * | 1983-08-05 | 1986-10-28 | Ishikawajima-Harima Jukogyo Kabushiki Kaisha | Device for preventing wear of heat transfer tubes in fluidized-bed boiler |
DE3412583A1 (de) * | 1984-04-04 | 1985-10-24 | KPA Kiener Pyrolyse Gesellschaft für thermische Abfallverwertung mbH, 7000 Stuttgart | Schweltrommel zum verschwelen von abfallstoffen |
DE3702318C1 (en) * | 1987-01-27 | 1988-01-28 | Gutehoffnungshuette Man | Rotary drum for the carbonisation of wastes with exclusion of air |
DE3811820A1 (de) * | 1987-08-03 | 1989-02-16 | Siemens Ag | Verfahren und anlage zur thermischen abfallentsorgung |
DE3830153A1 (de) * | 1988-09-05 | 1990-03-15 | Siemens Ag | Pyrolysereaktor mit indirekter und direkter beheizung |
US5154648A (en) * | 1991-08-23 | 1992-10-13 | Buckshaw Dennis J | Tube shield |
US5220957A (en) * | 1992-06-05 | 1993-06-22 | Carl L. Hance | Tube shield installation using lugs and slots |
-
1993
- 1993-08-09 DE DE4326679A patent/DE4326679A1/de not_active Withdrawn
-
1994
- 1994-01-20 ZA ZA94401A patent/ZA94401B/xx unknown
- 1994-07-26 CA CA002169065A patent/CA2169065A1/en not_active Abandoned
- 1994-07-26 DK DK94921598T patent/DK0713516T3/da active
- 1994-07-26 RU RU96104258/25A patent/RU2125584C1/ru not_active IP Right Cessation
- 1994-07-26 SK SK172-96A patent/SK281146B6/sk unknown
- 1994-07-26 EP EP94921598A patent/EP0713516B1/de not_active Expired - Lifetime
- 1994-07-26 AT AT94921598T patent/ATE179452T1/de not_active IP Right Cessation
- 1994-07-26 WO PCT/DE1994/000864 patent/WO1995004794A1/de not_active Application Discontinuation
- 1994-07-26 KR KR1019960700620A patent/KR100304303B1/ko not_active IP Right Cessation
- 1994-07-26 HU HU9600262A patent/HU214766B/hu not_active IP Right Cessation
- 1994-07-26 ES ES94921598T patent/ES2131203T3/es not_active Expired - Lifetime
- 1994-07-26 DE DE59408182T patent/DE59408182D1/de not_active Expired - Fee Related
- 1994-07-26 CN CN94193297A patent/CN1076748C/zh not_active Expired - Fee Related
- 1994-07-26 CZ CZ96314A patent/CZ31496A3/cs unknown
- 1994-07-26 PL PL94312782A patent/PL178097B1/pl unknown
- 1994-07-26 JP JP07506142A patent/JP3098255B2/ja not_active Expired - Fee Related
-
1996
- 1996-02-06 KR KR1019967000620A patent/KR960704009A/ko unknown
- 1996-02-09 US US08/599,383 patent/US5673748A/en not_active Expired - Fee Related
Also Published As
Publication number | Publication date |
---|---|
JPH09500173A (ja) | 1997-01-07 |
SK281146B6 (sk) | 2000-12-11 |
EP0713516A1 (de) | 1996-05-29 |
PL312782A1 (en) | 1996-05-13 |
HU9600262D0 (en) | 1996-04-29 |
ZA94401B (en) | 1994-09-01 |
KR960704009A (ko) | 1996-08-31 |
DK0713516T3 (da) | 1999-11-15 |
SK17296A3 (en) | 1997-07-09 |
ATE179452T1 (de) | 1999-05-15 |
DE4326679A1 (de) | 1995-02-16 |
WO1995004794A1 (de) | 1995-02-16 |
JP3098255B2 (ja) | 2000-10-16 |
RU2125584C1 (ru) | 1999-01-27 |
ES2131203T3 (es) | 1999-07-16 |
HUT74781A (en) | 1997-02-28 |
KR100304303B1 (ko) | 2001-11-22 |
DE59408182D1 (de) | 1999-06-02 |
US5673748A (en) | 1997-10-07 |
CN1130395A (zh) | 1996-09-04 |
CA2169065A1 (en) | 1995-02-16 |
CZ31496A3 (en) | 1996-07-17 |
CN1076748C (zh) | 2001-12-26 |
HU214766B (hu) | 1998-05-28 |
EP0713516B1 (de) | 1999-04-28 |
Similar Documents
Publication | Publication Date | Title |
---|---|---|
RU2124036C1 (ru) | Вращаемая топочная камера для твердого материала | |
RU2065554C1 (ru) | Свод плавильной печи | |
PL178097B1 (pl) | Komora grzejna dla produktów stałych | |
US4961761A (en) | Cyclone separator wall refractory material system | |
US5050512A (en) | Combustion chamber and process for combusting at least partially combustible substances | |
PL178974B1 (pl) | Komora grzewcza materialu stalego PL PL PL | |
US4055125A (en) | Incinerator, especially for burning waste material | |
PL179355B1 (en) | Heating chamber equipped with heating pipes laid inside | |
EP0595867B1 (en) | A method of removing deposits from the walls of a gas cooler inlet duct, and a gas cooler inlet duct having a cooled elastic metal structure | |
FI104993B (fi) | Talteenottokattilan ilma-aukkojen suojaus | |
CA1263823A (en) | Device at incinerator | |
JP3904379B2 (ja) | 二次燃焼室のダスト排出装置 | |
EP0266463A1 (en) | A regenerator for a regenerative heating system | |
JP3509366B2 (ja) | 焼却炉の給塵装置の冷却構造 | |
JP3595485B2 (ja) | 溶融炉の排ガス処理装置および排ガス処理方法 | |
GB2119493A (en) | Device for cooling a wall of a shaft furnace | |
JP2002122321A (ja) | 排ガスダクトの閉塞防止装置 | |
GB2179730A (en) | Regenerator | |
JP3306391B2 (ja) | 溶解装置 | |
SU1235908A1 (ru) | Высокотемпературный воздухонагреватель | |
EP0647816A1 (en) | Elimination plant for toxic residues | |
JPH0529837B2 (pl) | ||
HU214615B (hu) | Melegvíz(forróvíz)kazán mezőgazdasági melléktermékek - elsősorban nagyméretű körbálák - eltüzelésére | |
GB1592391A (en) | Method and apparatus for treating waste material |