PL175590B1 - Wspornik podtrzymujący człon do zawieszania lub mocowania napowietrznej linii elektrycznej lub telefonicznej - Google Patents

Wspornik podtrzymujący człon do zawieszania lub mocowania napowietrznej linii elektrycznej lub telefonicznej

Info

Publication number
PL175590B1
PL175590B1 PL94306063A PL30606394A PL175590B1 PL 175590 B1 PL175590 B1 PL 175590B1 PL 94306063 A PL94306063 A PL 94306063A PL 30606394 A PL30606394 A PL 30606394A PL 175590 B1 PL175590 B1 PL 175590B1
Authority
PL
Poland
Prior art keywords
ring
forming
plate
plane
opening
Prior art date
Application number
PL94306063A
Other languages
English (en)
Other versions
PL306063A1 (en
Inventor
Serge Dellerie
Original Assignee
Malico
Malico Sa
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Application filed by Malico, Malico Sa filed Critical Malico
Publication of PL306063A1 publication Critical patent/PL306063A1/xx
Publication of PL175590B1 publication Critical patent/PL175590B1/pl

Links

Classifications

    • HELECTRICITY
    • H02GENERATION; CONVERSION OR DISTRIBUTION OF ELECTRIC POWER
    • H02GINSTALLATION OF ELECTRIC CABLES OR LINES, OR OF COMBINED OPTICAL AND ELECTRIC CABLES OR LINES
    • H02G7/00Overhead installations of electric lines or cables
    • H02G7/05Suspension arrangements or devices for electric cables or lines
    • H02G7/053Suspension clamps and clips for electric overhead lines not suspended to a supporting wire

Landscapes

  • Telephone Set Structure (AREA)
  • Suspension Of Electric Lines Or Cables (AREA)
  • Clamps And Clips (AREA)

Abstract

1. Wspornik podtrzymujacy czlon do zawie- szania lub mocowania napowietrznej linii elektrycz- nej lub telefonicznej, zawierajacy plyte mocowana do sciany lub do drewnianego, cementowego lub meta- lowego slupa o przekroju kolowym lub wielokatnym, przy czym ta plyta posiada tylna powierzchnie oporo- wa zasadniczo plaska lub nieznacznie cylindrycznie wklesla, przynajmniej jeden srodkowy otwór, przez który moze przechodzic sruba mocujaca, oraz na swej stronie przedniej plyta ta posiada, z jednej strony, przynajmniej jedna sciezke przez która przechodzi pierscien lub tasma mocujaca, a z drugiej strony, ramie zasadniczo prostopadle do powierzchni oporo- wej, na jednym koncu tworzace calosc z plyta, którego drugi lub swobodny koniec ma postac pierscienia tworzacego otwór wspólpracujacy z hakiem lub po- dobnym elementem tworzacym calosc z czlonem przeznaczonym do zawieszania na wsporniku, przy czym plaszczyzna srodkowa pierscienia tworzacego otwór jest jednoczesnie pionowa plaszczyzna srod- kowa ramienia, znamienny tym, ze w plaszczyznie (18), prostopadlej do plaszczyzny (12) pierwszego pierscienia (11) tworzacego otwór (11'), znajduje sie drugi pierscien (17) tworzacy otwór (17'). FIG 1 PL

Description

Przedmiotem wynalazku jest wspornik podtrzymujący człon do zawieszania lub mocowania napowietrznej linii elektrycznej lub telefonicznej.
Znane ze stanu techniki wsporniki zawierają płytę mocowaną do ściany lub do słupa drewnianego, cementowego lub metalowego o przekroju kołowym lub prostokątnym. Płyta taka posiada tylną powierzchnię oporową, zasadniczo płaską lub lekko wklęsłą, przynajmniej jeden otwór środkowy do przechodzenia śruby mocującej, a na swej przedniej powierzchni posiada z jednej strony przynajmniej jedną ścieżkę, którą przechodzi pierścień lub taśma mocująca, a z drugiej strony ramię zasadniczo prostopadłe do powierzchni oporowej, sztywno zamocowane jednym ze swych końców do płyty, oraz którego drugi koniec, lub koniec swobodny, jest uformowany w kształt pierścienia posiadającego otwór do współpracy z hakiem lub tym podobnym łącznikiem, sztywno zamocowanym do członu przeznaczonego do zawieszania na wspomnianym wsporniku.
W przypadku, gdy wspornik jest przeznaczony do podtrzymywania członu zawieszającego, w postaci uchwytu do zawieszania linii elektrycznej lub telefonicznej, lub w postaci rolki do rozwijania i napinania linii elektrycznej lub telefonicznej; wówczas powinien on wytrzymywać naprężenia pionowe lub zasadniczo pionowe, i dlatego pierścień końca tworzącego otwór jest umieszczony w taki sposób, że jego płaszczyzna środkowa jest jednocześnie pionową płaszczyzną środkową ramienia.
175 590
Gdy zaś wspornik jest przeznaczony do podtrzymywania uchwytu kotwiącego lub mocującego linię elektryczną lub telefoniczną, wówczas powinien wytrzymywać jedynie naprężenia poziome lub zasadniczo poziome. W takim przypadku pierścień końcowy tworzący otwór jest umieszczony w taki sposób, że jego powierzchnia środkowa jest pozioma.
Takie układy mają na celu uniknięcie powstawania we wsporniku momentu skręcającego. Potrzebne są zatem dwa zestawy różnych wsporników, by móc reagować na wszystkie warunki montażowe.
Celem niniejszego wynalazku jest zlikwidowanie powyższych niedogodności.
Wspornik podtrzymujący człon do zawieszania lub mocowania napowietrznej linii elektrycznej lub telefonicznej według wynalazku, zawierający płytę mocowaną do ściany lub do drewnianego, cementowego lub metalowego słupa o przekroju kołowym lub wielokątnym, przy czym ta płyta posiada tylną powierzchnię oporową zasadniczo płaską lub nieznacznie cylindrycznie wklęsłą, przynajmniej jeden środkowy otwór, przez który może przechodzić śruba mocująca, oraz na swej strome przedniej płyta ta posiada, z jednej strony, przynajmniej jedną ścieżkę przez którą przechodzi pierścień lub taśma mocująca, a z drugiej strony, ramię zasadniczo prostopadłe do powierzchni oporowej, na jednym końcu tworzące całość z płytą, którego drugi lub swobodny koniec ma postać pierścienia tworzącego otwór współpracujący z hakiem lub podobnym elementem tworzącym całość z członem przeznaczonym do zawieszania na wsporniku, przy czym płaszczyzna środkowa pierścienia tworzącego otwór jest jednocześnie pionową płaszczyzną środkową ramienia, charakteryzuje się tym, że w płaszczyźnie, prostopadłej do płaszczyzny pierwszego pierścienia tworzącego otwór, znajduje się drugi pierścień tworzący otwór.
Płaszczyzna środkowa drugiego pierścienia tworzącego otwór jest korzystnie również równoległa do płaszczyzny powierzchni oporowej płyty.
W korzystnym wariancie wynalazku pierścienie tworzące otwory znajdują się jeden pod drugim, przy czym pierścień równoległy do powierzchni oporowej płyty jest usytuowany współosiowo z otworem, przez który przechodzi śruba mocująca.
Wspornik według wynalazku jest korzystnie wykonany z materiału odlewanego lub wtryskiwalnego, takiego jak żywica syntetyczna lub stop metalu.
Zaletą rozwiązania według wynalazku jest to, że wspornik według wynalazku może utrzymywać zarówno człony zawieszające, jak i elementy mocujące linię elektryczną lub telefoniczną.
Poza tym, w przypadku gdy wspornikjest stosowany do utrzymywania przez swój drugi pierścień członu mocującego linię elektryczną lub telefoniczną, jego pierwszy pierścień pionowy może być zastosowany do zawieszania rolki do rozwijania i napinania linii.
W konsekwencji, dzięki wspornikowi według wynalazku, instalatorzy nie muszą nosić dwóch kompletów różnych wsporników, ponieważ jeden wspornik według wynalazku umożliwia realizację wszystkich funkcji wymaganych od takiego produktu.
Wynalazek jest pokazany w przykładzie wykonania na rysunku, na którym: fig. 1 przedstawia widok perspektywiczny, wspornika, fig. 2 - widok od dołu słupa utrzymującego dwa wsporniki według fig. 1.
Jak pokazano na fig. 1, wspornik 2 posiada płytę 3 mocowaną na ścianie lub na słupie 4 drewnianym, cementowym lub metalowym, o przekroju okrągłym lub wielokątnym. Płyta 3 o kształcie zasadniczo prostokątnym posiada tylną powierzchnię oporową 5 nieznacznie cylindrycznie wklęsłą, której zakrzywione brzegi tworzą małe boki poprzeczne 5a prostokątnej powierzchni oporowej płyty 3. Brzegi podłużne 5b tylnej powierzchni oporowej 5 są zaopatrzone, w występy 6, wzmacniające mocowanie płyty do słupa 4 lub ściany. Przez płytę 5 przechodzi poprzeczny otwór 7, przez który może przechodzić ewentualna śruba mocująca, a mianowicie w przypadku, gdy płyta 5 jest mocowana do ściany lub do słupa, drewnianego lub cementowego.
Podczas mocowania wspornika 2 do słupa, niezależnie od jego rodzaju, mocowanie musi być wspomagane przez dwa pasy 10 jednocześnie otaczające płytę 5 i słup 4, co pokazano na fig. 2. Na powierzchni przedniej 8, tzn. na powierzchni przeciwległej do tylnej
175 590 powierzchni oporowej 5, płyta 3 posiada ramię 9 tworzące wysięgnik, skierowanie prostopadle do tylnej powierzchni oporowej 5. Swobodny koniec ramienia 9 jest uformowany na kształt pierścienia 11 tworzącego otwór umieszczony w taki sposób, by jego płaszczyzną środkowa 12 była jednocześnie pionową płaszczyzna środkową ramienia 9 i przecinała się z powierzchnią przednią 8 płyty 3 wzdłuż linii środkowej 13 tej płyty. Pierścień 11 tworzący otwór 11' służy, tak jak w znanych wspornikach, bądź do mocowania końcówki linii elektrycznej lub telefonicznej, bądź do zawieszania rolki montażowej linii elektrycznej lub telefonicznej, bądź do umieszczania odciągu do mocowania słupa 4 utrzymuj ącego wspornik 2.
Ta potrójna rola pierścienia 11 tworzącego otwór 11' jest zaznaczona odpowiednimi strzałkami 14,15 i 16 na fig. 1.
Wspornik 2 według wynalazku posiada poza pierścieniem 11 tworzącym otwór 11', drugi pierścień 17 tworzący drugi otwór 17', którego płaszczyzna środkowa 18 jest skierowana prostopadle do płaszczyzny środkowej 12 pierwszego pierścienia 11 tworzącego pierwszy otwór 11'.
W przykładzie pokazanym na rysunku, płaszczyzna środkowa 18 drugiego pierścienia 17 formującego otwór 17 jest, poza tym, równoległa do tylnej powierzchni oporowej 5 płyty 3.
Istnienie drugiego pierścienia 17 tworzącego drugi otwór 17' umożliwia spełnianie przez wspornik 2 nowych funkcji, tzn. umożliwia bądź podwójne mocowanie oznaczone strzałkami 19 i 21, lub, oczywiście, proste mocowanie oznaczone strzałką 19 lub 21.
Należy zauważyć, że użycie drugiego pierścienia 17 tworzącego otwór 17 do mocowania prostego lub podwójnego nie wyklucza wcześniej wspomnianych funkcji pierwszego pierścienia 11 tworzącego pierwszy otwór 11'.
175 590
Departament Wydawnictw UP RP. Nakład 90 egz.
Cena 2,00 zł

Claims (4)

  1. Zastrzeżenia patentowe
    1. Wspornik podtrzymujący człon do zawieszania lub mocowania napowietrznej linii elektrycznej lub telefonicznej, zawierający płytę mocowaną do ściany lub do drewnianego, cementowego lub metalowego słupa o przekroju kołowym lub wielokątnym, przy czym ta płyta posiada tylną powierzchnię oporową zasadniczo płaską lub nieznacznie cylindrycznie wklęsłą, przynajmniej jeden środkowy otwór, przez który może przechodzić śruba mocująca, oraz na swej stronie przedniej płyta ta posiada, z jednej strony, przynajmniej jedną ścieżkę przez którą przechodzi pierścień lub taśma mocująca, a z drugiej strony, ramię zasadniczo prostopadłe do powierzchni oporowej, na jednym końcu tworzące całość z płytą, którego drugi lub swobodny koniec ma postać pierścienia tworzącego otwór współpracujący z hakiem lub podobnym elementem tworzącym całość z członem przeznaczonym do zawieszania na wsporniku, przy czym płaszczyzna środkowa pierścienia tworzącego otwór jest jednocześnie pionową płaszczyzną środkową ramienia, znamienny tym, że w płaszczyźnie (18), prostopadłej do płaszczyzny (12) pierwszego pierścienia (11) tworzącego otwór (11'), znajduje się drugi pierścień (17) tworzący otwór (17').
  2. 2. Wspornik według zastrz. 1, znamienny tym, że płaszczyzna środkowa drugiego pierścienia (17) tworzącego otwór (17') jest równoległa do płaszczyzny powierzchni oporowej (5) płyty (3).
  3. 3. Wspornik według zastrz. 1 albo 2, znamienny tym, że dwa pierścienie (11, 17) tworzące otwory (11', 17') znajdują się jeden pod drugim, przy czym pierścień (17) równoległy do powierzchni oporowej (5) płyty (3) jest usytuowany współosiowo z otworem (7), przez który przechodzi śruba mocująca.
  4. 4. Wspornik według zastrz. 1, znamienny tym, że jest wykonany z materiału odlewalnego lub wtryskiwanego, takiego jak żywica syntetyczna lub stop metalu.
    * * *
PL94306063A 1993-12-02 1994-12-01 Wspornik podtrzymujący człon do zawieszania lub mocowania napowietrznej linii elektrycznej lub telefonicznej PL175590B1 (pl)

Applications Claiming Priority (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
FR9314684A FR2713410B1 (fr) 1993-12-02 1993-12-02 Console support d'organe de suspension ou d'amarrage d'une ligne aérienne électrique ou téléphonique.

Publications (2)

Publication Number Publication Date
PL306063A1 PL306063A1 (en) 1995-06-12
PL175590B1 true PL175590B1 (pl) 1999-01-29

Family

ID=9453669

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
PL94306063A PL175590B1 (pl) 1993-12-02 1994-12-01 Wspornik podtrzymujący człon do zawieszania lub mocowania napowietrznej linii elektrycznej lub telefonicznej

Country Status (4)

Country Link
DE (1) DE4442140A1 (pl)
FR (1) FR2713410B1 (pl)
IE (1) IE70667B1 (pl)
PL (1) PL175590B1 (pl)

Families Citing this family (2)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
FR2804548B1 (fr) * 2000-01-28 2002-05-03 Telecomm Engineering Company Dispositif polyvalent pour l'ancrage et la suspension de lignes aeriennes
DE10112694B4 (de) * 2001-03-16 2004-05-06 Richard Bergner Elektroarmaturen Gmbh & Co Befestigungsklemme für ein Kabel

Family Cites Families (3)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
BE736665A (pl) * 1962-12-18 1969-12-31
FR2391581A1 (fr) * 1977-05-18 1978-12-15 Lienart Jean Pierre Pince de suspension pour cable electrique aerien
FR2412188A1 (fr) * 1977-12-13 1979-07-13 Lienard Jean Pierre Console pour lignes electriques aeriennes

Also Published As

Publication number Publication date
FR2713410A1 (fr) 1995-06-09
PL306063A1 (en) 1995-06-12
DE4442140A1 (de) 1995-06-08
IE940911A1 (en) 1995-06-14
IE70667B1 (en) 1996-12-11
FR2713410B1 (fr) 1996-02-02

Similar Documents

Publication Publication Date Title
PL175590B1 (pl) Wspornik podtrzymujący człon do zawieszania lub mocowania napowietrznej linii elektrycznej lub telefonicznej
CN113998579A (zh) 基于转体吊装的轻钢结构施工安装装配装置及方法
JP7164198B2 (ja) セントル基枠の吊下具、セントル基枠
CN209227401U (zh) 一种挂篮底篮系统吊架
CN218327771U (zh) 一种吊杆灯具连接结构和吊杆灯具
CN109132839B (zh) 建筑模块单元的起吊装置
CN208863640U (zh) 一种头盔固定架
JPH05238671A (ja) 吊り下げ金具装置
CN218305868U (zh) 悬挂组件及悬挂装置
CN217081702U (zh) 用于小安装空间的三角型抗震支吊架
JPH0725386U (ja) 配管用支持具
JPH0645038Y2 (ja) シャッターカーテンの吊上げ用治具
CN219040766U (zh) 一种配网线路接地线辅助悬挂装置
CN210722379U (zh) 一种广告设计用条幅固定装置
CN217461155U (zh) 一种稳定性强的吊顶龙骨结构
JPH0829913B2 (ja) 軽量気泡コンクリートパネル吊り上げ治具
CN219105720U (zh) 一种吊挂的应急指示标志牌
CN211151338U (zh) 500kv直流线路横担端第一片绝缘子及金具更换工具
JPS6323408Y2 (pl)
US4431165A (en) Line stringing apparatus with longitudinally arranged hook shanks
RU2051713C1 (ru) Монтажный пояс
JP2580226Y2 (ja) 外壁パネル
JPH09158488A (ja) 索条吊下げ用金具
JPH0446006Y2 (pl)
JP2001187684A (ja) 長尺物の吊り方法及び吊り金具

Legal Events

Date Code Title Description
LAPS Decisions on the lapse of the protection rights

Effective date: 20051201