PL174333B1 - Pierścieniowy młyn walcowy - Google Patents

Pierścieniowy młyn walcowy

Info

Publication number
PL174333B1
PL174333B1 PL94312789A PL31278994A PL174333B1 PL 174333 B1 PL174333 B1 PL 174333B1 PL 94312789 A PL94312789 A PL 94312789A PL 31278994 A PL31278994 A PL 31278994A PL 174333 B1 PL174333 B1 PL 174333B1
Authority
PL
Poland
Prior art keywords
ring
grinding
mill
grinding ring
roller
Prior art date
Application number
PL94312789A
Other languages
English (en)
Other versions
PL312789A1 (en
Inventor
Jan Folsberg
Original Assignee
Smidth & Co As F L
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Family has litigation
First worldwide family litigation filed litigation Critical https://patents.darts-ip.com/?family=8098729&utm_source=google_patent&utm_medium=platform_link&utm_campaign=public_patent_search&patent=PL174333(B1) "Global patent litigation dataset” by Darts-ip is licensed under a Creative Commons Attribution 4.0 International License.
Application filed by Smidth & Co As F L filed Critical Smidth & Co As F L
Publication of PL312789A1 publication Critical patent/PL312789A1/xx
Publication of PL174333B1 publication Critical patent/PL174333B1/pl

Links

Classifications

    • BPERFORMING OPERATIONS; TRANSPORTING
    • B02CRUSHING, PULVERISING, OR DISINTEGRATING; PREPARATORY TREATMENT OF GRAIN FOR MILLING
    • B02CCRUSHING, PULVERISING, OR DISINTEGRATING IN GENERAL; MILLING GRAIN
    • B02C15/00Disintegrating by milling members in the form of rollers or balls co-operating with rings or discs
    • B02C15/06Mills with rollers forced against the interior of a rotary ring, e.g. under spring action

Landscapes

  • Engineering & Computer Science (AREA)
  • Food Science & Technology (AREA)
  • Crushing And Grinding (AREA)
  • Reduction Rolling/Reduction Stand/Operation Of Reduction Machine (AREA)
  • Rolls And Other Rotary Bodies (AREA)
  • Chemical Or Physical Treatment Of Fibers (AREA)
  • Enzymes And Modification Thereof (AREA)
  • Noodles (AREA)
  • Saccharide Compounds (AREA)

Abstract

1. Pierscieniowy mlyn walcowy zawierajacy przynajmniej jeden walec wewnatrz pierscienia mielacego, dwa otwory wlotowe powietrza, stano- wiace jednoczesnie wloty dla materialu przezna- czonego do rozdrabniania, otw ór wylotowy powietrza, usytuowany w obrebie zewnetrznego obwodu mielacego pierscienia, ustawiony w jednej linii z wnetrzem pierscienia mielacego i wyprowa- dzajacy z mlyna frakcje drobna w stanie zawiesiny, przy czym obydwa otwory wlotowe powietrza sa umieszczone po jednym z kazdej strony otworu wylotowego liczac w kierunku obrotu mielacego pierscienia, wedlug patentu nr 172 650, znamienny tym, ze przynajmniej jeden osiowy koniec pierscienia mielacego (1) jest wyposazony w oslone gromadzaca (6), przeznaczona na frakcje gruba i stanowiaca przedluzenie pierscienia mielacego (1) oraz w sta- cjonarna sekcje koncowa (9), w której sa utworzone wspomniane otwory wlotowe (11) i otwór wylotowy (12), zas w odstepach wokól oslony gromadzacej (6) znajduja sie plyty czerpakowe (7) skierowane promieniowo wewnetrznie, a ponadto oslona gro- madzaca (6) jest polaczona z zespolem napedowym obracajacym te oslone gromadzaca (6) z predkoscia ponizej predkosci krytycznej. Fig. 1 PL PL PL PL

Description

Przedmiotem wynalazku jest pierścieniowy młyn walcowy, przykładowo stosowany przy wytwarzaniu cementu dla rozdrabniania mineralnych materiałów klinkierowych, żużli i podobnych materiałów.
Z polskiego opisu patentowego nr 172 650 jest znany pierścieniowy młyn walcowy do mielenia mineralnych materiałów klinkierowych lub tym podobnych, zawierający co najmniej jeden mielący pierścień i co najmniej jeden walec jak również otwory wlotu i wylotu powietrza, który to młyn posiada co najmniej jeden otwór wlotu powietrza usytuowany w obrębie zewnętrznego obwodu mielącego pierścienia i co najmniej jeden otwór wlotu powietrza z każdej strony otworu wylotu powietrza licząc w kierunku obrotu mielącego pierścienia.
EP-A-0486371 ujawnia pierścieniowy młyn walcowy, w którym przenoszenie materiału jest realizowane poprzez materiał wsadowy załadowywany do komory przed wejściem na tor rozdrabniania, gdzie jest poddawany oddziaływaniu odśrodkowemu, a następnie materiał jest przenoszony w strumieniu powietrza osiowo poprzez młyn. Pierścień rozdrabniający w tym młynie obraca się z prędkością nadkrytyczną, i z tego względu jest konieczne zamontowanie wewnątrz pierścienia zgarniaczy dla uwalniania materiału podczas jego przejścia poprzecznie do pierścienia rozdrabniającego. Zgarniacze te mogą być przechylone tak, że prowadzą materiał do przodu wzdłuż walca w kierunku przepływu. Po przejściu przez tor rozdrobnienia, frakcja gruba jest wyprowadzana ze spodu młyna i przepuszczana poprzez sito, zaś frakcja drobna z wierzchu młyna jest kierowana do separatora. W młynie takim nie ma wewnętrznej cyrkulacji,
174 333 a frakcje przechodzące przez młyn, które nie zostały wystarczająco rozdrobnione, są zawracane do obiegu zewnętrznie.
Celem wynalazku jest opracowanie pierścieniowego młyna walcowego ze skutecznym układem wewnętrznego prowadzenia, z wyeliminowaniem potrzeby jakiegokolwiek zewnętrznego prowadzenia nadmiaru materiału, przez co zyskuje się znaczne oszczędności operacyjne i projektowe, nie tylko ze względu na możliwość pominięcia przenośników, ale również z tego względu, że pierścieniowy młyn walcowy może być zamontowany bezpośrednio na poziomie ziemi, eliminując tym samym potrzebę montowania go na poziomie podwyższonym dla zapewnienia właściwego wyładowania.
Pierścieniowy młyn walcowy zawierający przynajmniej jeden walec wewnątrz pierścienia mielącego, dwa otwory wlotowe powietrza, stanowiące jednocześnie wloty dla materiału przeznaczonego do rozdrabniania, otwór wylotowy powietrza, usytuowany w obrębie zewnętrznego obwodu mielącego pierścienia, ustawiony w jednej linii z wnętrzem pierścienia mielącego i wyprowadzający z młyna frakcję drobną w stanie zawiesiny, przy czym obydwa otwory wlotowe powietrza są umieszczone po jednym z każdej strony otworu wylotowego licząc w kierunku obrotu mielącego pierścienia, według patentu nr 172 650, według wynalazku charakteryzuje się tym, że przynajmniej jeden osiowy koniec pierścienia mielącego jest wyposażony w osłonę gromadzącą, przeznaczoną na frakcję grubą i stanowiącą przedłużenie pierścienia mielącego oraz w stacjonarną sekcję końcową, w której są utworzone wspomniane otwory wlotowe i otwór wylotowy, zaś w odstępach wokół osłony gromadzącej znajdują się płyty czerpakowe skierowane promieniowo wewnętrznie, a ponadto osłona gromadząca jest połączona z zespołem napędowym obracającym tę osłonę gromadzącą z prędkością poniżej prędkości krytycznej, przy czym przez prędkość krytyczną rozumie się minimalną prędkość, przy której materiał nie odpada od osłony gromadzącej, ale jest wraz z nią przenoszony cały czas dookoła.
Płyty czerpakowe są korzystnie nachylone ku tyłowi względem kierunku obrotu.
Poniżej otworów wlotowych wewnątrz młyna są osadzone stacjonarne płyty prowadzące.
Osłony gromadzące i sekcje końcowe są korzystnie umieszczone przy obydwu osiowych końcach pierścienia mielącego.
Osłona gromadzi materiał, który wychodzi osiowo z pierścienia rozdrabniającego, np. ponad pierścień zaporowy, i za pomocą płyt czerpakowych materiał ten ·jest przenoszony wokoło wraz z osłoną gromadzącą. Ponieważ prędkość osłony jest niższa niż prędkość krytyczna, tj. prędkość, przy której materiał nie jest oddzielany od osłony, ale jest przenoszony cały czas dookoła, zatem materiał odpadnie od najwyższej części osłony i rozproszy się w kierunku jej części spodniej, a następnie zostanie zawrócony na tor rozdrabniania.
W paru miejscach osłony gromadzącej wewnątrz młyna mogą być zastosowane płyty prowadzące, które prowadzą spadający materiał w stronę toru rozdrabniania, a spadający materiał może być wdmuchiwany w stronę toru rozdrabniania za pomocą powietrza z otworów wlotowych powietrza, przez które materiał wsadowy jest wprowadzony do młyna.
Kąt v pomiędzy powierzchnią płyt czerpakowych a styczną do obrzeża pierścienia, na którym są zamontowane te płyty może ulegać zmianie (0° < v < 180°). Optymalne położenie i profil płyt czerpakowych zależą od prędkości pierścienia i od rodzaju materiału rozdrabnianego w młynie.
W szczególnym rozwiązaniu pierścieniowego młyna walcowego, płyty czerpakowe są mniej lub bardziej nachylone ku tyłowi względem kierunku obrotu tak, że zapobiega się przyklejaniu zgromadzonego materiału do płyt czerpakowych, który w ten sposób opada z powrotem na tor rozdrabniania. W młynie według wynalazku uzyskuje się w
174 333 przybliżeniu równomierny rozkład materiału wzdłuż długości walca, w połączeniu z małą prędkością powietrza, co ułatwia wyprowadzanie materiału z młyna.
Przedmiot wynalazku w przykładzie wykonania przedstawiony jest na rysunku, na którym fig. 1 przedstawia przekrój osiowy przez pierścieniowy młyn walcowy według wynalazku, a fig. 2 - przekrój wzdłuż linii A-A z fig. 1.
Pokazany na fig. 1 młyn posiada pierścień mielący 1 oraz walec 2. Walec 2 i pierścień mielący 1 są obracane za pomocą niepokazanego zespołu napędowego. Pierścień mielący 1 obraca się w ustalonym łożysku oporowym 3, zaś walec 2 jest popychany względem pierścienia mielącego 1 za pomocą niepokazanego układu.
Pomiędzy walcem 2 a pierścieniem mielącym 1 znajduje się rozdrobnione złoże 4 częściowo pokruszonego materiału, zaś po każdej stronie pierścienia mielącego 1 są przytwierdzone pierścienie zaporowe 5. Przy przedłużeniu pierścienia mielącego 1 i na zewnątrz pierścieni zaporowych 5 są przytwierdzone osłony gromadzące 6, do których są przymocowane płyty czerpakowe 7. W rozmaitych miejscach młyna mogą być zastosowane płyty prowadzące 8 dla ponownego kierowania nagromadzonego materiału na tor rozdrabniania. Przy osiowych końcach pierścienia rozdrabniającego zamocowane są stacjonarne sekcje końcowe 9.
Otwory wlotowe 11 i otwór wylotowy 12 przeznaczony do zawiesiny powietrze/materiał, otwarte poprzez sekcje końcowe 9, są pokazane przerywanymi liniami. Strzałki pokazują przepływ materiału w młynie, tj. przepływ nadmiaru materiału przytrzymywanego zaporą poza walcem 2 oraz opadanie materiału z czerpaków 7. Strzałkami oznaczono również kierunek obrotu walca 2 i pierścienia mielącego 1.
Gdy w młynie ma być rozdrabniany materiał, wówczas materiał ten jest wprowadzany przez otwory wlotowe 11 w stacjonarnych sekcjach końcowych 9 i kierowany pod walec 2 za pomocą płyt prowadzących 8 (pokazanych przerywanymi liniami na fig. 1). Stopniowo w miarę zwiększania się ilości rozdrobnionego materiału za walcem, materiał przepływa ponad pierścieniami zaporowymi 5.
Gdy materiał przepływa ponad pierścieniem zaporowym, wówczas osiada w osłonie gromadzącej 6, do której są przytwierdzone płyty czerpakowe 7. Materiał ten jest przenoszony w górę za pomocą tych płyt czerpakowych, i gdy płyty 'te będą wystarczająco pochylone, to materiał ten ześlizguje się po tych płytach i zostaje rozprowadzony w dół ponad walcem 2 i powierzchnią pierścienia mielącego 1 za pomocą płyt prowadzących 8 i skierowanego wewnętrznie strumienia powietrza, który kieruje przepływ materiału do pierścienia mielącego 1.
Drobno roztarty materiał jest wyładowywany jako zawiesina powietrza/materiału przez otwory wylotowe 12 poprzez stacjonarne sekcje końcowe 9 przy obydwu końcach młyna, i w razie potrzeby materiał ten może być następnie skierowany do separatora.
174 333
Fig.2
Departament Wydawnictw UP RP. Nakład 90 egz Cena 2,00 zł

Claims (4)

  1. Zastrzeżenia patentowe
    1. Pierścieniowy młyn walcowy zawierający przynajmniej jeden walec wewnątrz pierścienia mielącego, dwa otwory wlotowe powietrza, stanowiące jednocześnie wloty dla materiału przeznaczonego do rozdrabniania, otwór wylotowy powietrza, usytuowany w obrębie zewnętrznego obwodu mielącego pierścienia, ustawiony w jednej linii z wnętrzem pierścienia mielącego i wyprowadzający z młyna frakcję drobną w stanie zawiesiny, przy czym obydwa otwory wlotowe powietrza są umieszczone po jednym z każdej strony otworu wylotowego licząc w kierunku obrotu mielącego pierścienia, według patentu nr 172 650, znamienny tym, że przynajmniej jeden osiowy koniec pierścienia mielącego (1) jest wyposażony w osłonę gromadzącą (6), przeznaczoną na frakcję grubą i stanowiącą przedłużenie pierścienia mielącego (1) oraz w stacjonarną sekcję końcową (9), w której są utworzone wspomniane otwory wlotowe (11) i otwór wylotowy (12), zaś w odstępach wokół osłony gromadzącej (6) znajdują się płyty czerpakowe (7) skierowane promieniowo wewnętrznie, a ponadto osłona gromadząca (6) jest połączona z zespołem napędowym obracającym tę osłonę gromadzącą (6) z prędkością poniżej prędkości krytycznej.
  2. 2. Pierścieniowy młyn według zastrz. 1, znamienny tym, że płyty czerpakowe (7) są nachylone ku tyłowi względem kierunku obrotu.
  3. 3. Pierścieniowy młyn według zastrz. 1, znamienny tym, że poniżej otworów wlotowych (11) wewnątrz młyna są osadzone stacjonarne płyty prowadzące (8).
  4. 4. Pierścieniowy młyn według zastrz. 1, znamienny tym, że osłony gromadzące (6) i sekcje końcowe (9) są umieszczone przy obydwu osiowych końcach pierścienia mielącego (1).
    * * *
PL94312789A 1993-08-02 1994-07-27 Pierścieniowy młyn walcowy PL174333B1 (pl)

Applications Claiming Priority (2)

Application Number Priority Date Filing Date Title
DK089393A DK89393A (da) 1993-08-02 1993-08-02 Ringvalsemølle
PCT/EP1994/002503 WO1995003888A1 (en) 1993-08-02 1994-07-27 Ring roller mill

Publications (2)

Publication Number Publication Date
PL312789A1 PL312789A1 (en) 1996-05-13
PL174333B1 true PL174333B1 (pl) 1998-07-31

Family

ID=8098729

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
PL94312789A PL174333B1 (pl) 1993-08-02 1994-07-27 Pierścieniowy młyn walcowy

Country Status (19)

Country Link
US (2) US5716015A (pl)
EP (1) EP0711204B1 (pl)
JP (1) JPH09500823A (pl)
CN (1) CN1042401C (pl)
AT (1) ATE158201T1 (pl)
BR (1) BR9407160A (pl)
CA (1) CA2165414A1 (pl)
CZ (1) CZ287926B6 (pl)
DE (1) DE69405762T2 (pl)
DK (1) DK89393A (pl)
ES (1) ES2107245T3 (pl)
GR (1) GR3025313T3 (pl)
MA (1) MA23292A1 (pl)
MY (1) MY111288A (pl)
PL (1) PL174333B1 (pl)
RU (1) RU2113281C1 (pl)
TW (1) TW325418B (pl)
WO (1) WO1995003888A1 (pl)
ZA (1) ZA945742B (pl)

Families Citing this family (15)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
DK89393A (da) * 1993-08-02 1995-02-03 Smidth & Co As F L Ringvalsemølle
WO1997002093A1 (en) * 1995-07-04 1997-01-23 F.L. Smidth & Co. A/S Ring roller mill
CN1259144C (zh) 2001-09-17 2006-06-14 郝志刚 卧碾磨
DK176698B1 (da) * 2007-12-11 2009-03-09 Smidth As F L Valsemölle
US8091817B2 (en) * 2009-12-11 2012-01-10 Flsmidth A/S Milling device
EP2365158A1 (en) * 2010-03-12 2011-09-14 Siemens Aktiengesellschaft Apparatus for slipform casting
US8281473B2 (en) 2010-04-23 2012-10-09 Flsmidth A/S Wearable surface for a device configured for material comminution
US8484824B2 (en) 2010-09-01 2013-07-16 Flsmidth A/S Method of forming a wearable surface of a body
US8336180B2 (en) 2010-09-29 2012-12-25 Flsmidth A/S Method of forming or repairing devices configured to comminute material
CN102744127A (zh) * 2012-07-30 2012-10-24 桂林晟兴机械制造有限公司 摆臂式强力磨粉机
CN104226417A (zh) * 2014-08-28 2014-12-24 南通奥新电子科技有限公司 一种新型的偏心磨粉装置
FR3026967B1 (fr) * 2014-10-10 2016-10-28 Fives Fcb Broyeur par compression de lit de matieres
CN104759323B (zh) * 2015-04-15 2017-07-25 河南维科重工机械有限公司 组合式磨粉机
DE112016004083T5 (de) 2015-09-09 2018-06-07 Flsmidth A/S Dichtung für eine zerkleinerungsvorrichtung
WO2019159119A1 (en) 2018-02-15 2019-08-22 Flsmidth A/S Comminution device feed mechanism and method

Family Cites Families (11)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
DE659853C (de) * 1939-07-15 Hermann Berg Trommelmuehle
US1220155A (en) * 1917-01-15 1917-03-20 George H Fraser Rock crushing or grinding machinery.
US1693247A (en) * 1922-07-10 1928-11-27 Babcock & Wilcox Co Ring mill
US1831625A (en) * 1929-08-30 1931-11-10 Hardinge Co Inc Grinding mill
US1938045A (en) * 1932-11-29 1933-12-05 Schmidt Otto Da Costa Pulverizing mill
FR1100020A (fr) * 1954-02-19 1955-09-15 Broyeur-concasseur mono-cylindre
US3537658A (en) * 1968-12-10 1970-11-03 Polysius Gmbh Autogenous airswept mill
US3614002A (en) * 1969-07-07 1971-10-19 D Ore Mills Inc Dry fine crusher
GB2246720A (en) * 1990-08-03 1992-02-12 Chen Chi Shiang Improved grinding machine
DK171913B1 (da) * 1993-06-23 1997-08-11 Smidth & Co As F L Ringvalsemølle
DK89393A (da) * 1993-08-02 1995-02-03 Smidth & Co As F L Ringvalsemølle

Also Published As

Publication number Publication date
RU2113281C1 (ru) 1998-06-20
MA23292A1 (fr) 1994-07-29
ZA945742B (en) 1995-03-15
PL312789A1 (en) 1996-05-13
ATE158201T1 (de) 1997-10-15
BR9407160A (pt) 1996-09-17
US5823450A (en) 1998-10-20
GR3025313T3 (en) 1998-02-27
CN1133019A (zh) 1996-10-09
CA2165414A1 (en) 1995-02-03
US5716015A (en) 1998-02-10
DK89393A (da) 1995-02-03
MY111288A (en) 1999-10-30
TW325418B (en) 1998-01-21
EP0711204B1 (en) 1997-09-17
AU676763B2 (en) 1997-03-20
DK89393D0 (da) 1993-08-02
CN1042401C (zh) 1999-03-10
JPH09500823A (ja) 1997-01-28
CZ287926B6 (cs) 2001-03-14
CZ345795A3 (en) 1997-01-15
EP0711204A1 (en) 1996-05-15
ES2107245T3 (es) 1997-11-16
AU7496594A (en) 1995-02-28
DE69405762T2 (de) 1998-03-12
DE69405762D1 (de) 1997-10-23
WO1995003888A1 (en) 1995-02-09

Similar Documents

Publication Publication Date Title
PL174333B1 (pl) Pierścieniowy młyn walcowy
CA1150703A (en) Arrangement in drum mills
PL172870B1 (pl) Wirówka do oddzielania cial stalych od cieczy PL
JPS6225421B2 (pl)
EP0184326B1 (en) Tube mill
US4689140A (en) Separator for sorting particulate material
US5901912A (en) Efficient production of landplaster by collecting and classifying gypsum fines
US2698142A (en) Bowl mill with novel bowl and air flow directing means
MXPA97002608A (en) Efficient production of gypsum calcinated by collection and classification of fine and
US5720879A (en) Horizontal centrifugal separator with angulated vanes
CA1088906A (en) Tube mill and method for grinding cement clinker
US4185785A (en) Grinding mill diaphragm discharge system
RU2085292C1 (ru) Планетарная мельница
AU676763C (en) Ring roller mill
SU1607940A2 (ru) Центробежна мельница
KR100754645B1 (ko) 튜브형 회전 분쇄기 라이너
US2376820A (en) Ball mill
CA1146517A (en) Centrifugal mill
SU1011249A1 (ru) Мельница ударного действи
GB2184042A (en) Mineral crushing equipment
JP2956864B2 (ja) 竪型粉砕機
KR900002477B1 (ko) 원심 분리기
JPH0323307Y2 (pl)
SU1039566A1 (ru) Сепаратор пыли
RU1796248C (ru) Центробежна мельница