PL171544B1 - Urzadzenie do samoczynnego wylaczania krancowego struga urabiajacego PL PL PL - Google Patents

Urzadzenie do samoczynnego wylaczania krancowego struga urabiajacego PL PL PL

Info

Publication number
PL171544B1
PL171544B1 PL93298771A PL29877193A PL171544B1 PL 171544 B1 PL171544 B1 PL 171544B1 PL 93298771 A PL93298771 A PL 93298771A PL 29877193 A PL29877193 A PL 29877193A PL 171544 B1 PL171544 B1 PL 171544B1
Authority
PL
Poland
Prior art keywords
plow
overload
stream
signal
evaluation unit
Prior art date
Application number
PL93298771A
Other languages
English (en)
Other versions
PL298771A1 (en
Inventor
Ulrich Paschedag
Gerhard Merten
Original Assignee
Westfalia Becorit Ind Tech
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Application filed by Westfalia Becorit Ind Tech filed Critical Westfalia Becorit Ind Tech
Publication of PL298771A1 publication Critical patent/PL298771A1/xx
Publication of PL171544B1 publication Critical patent/PL171544B1/pl

Links

Classifications

    • EFIXED CONSTRUCTIONS
    • E21EARTH OR ROCK DRILLING; MINING
    • E21CMINING OR QUARRYING
    • E21C35/00Details of, or accessories for, machines for slitting or completely freeing the mineral from the seam, not provided for in groups E21C25/00 - E21C33/00, E21C37/00 or E21C39/00
    • E21C35/24Remote control specially adapted for machines for slitting or completely freeing the mineral
    • EFIXED CONSTRUCTIONS
    • E21EARTH OR ROCK DRILLING; MINING
    • E21CMINING OR QUARRYING
    • E21C35/00Details of, or accessories for, machines for slitting or completely freeing the mineral from the seam, not provided for in groups E21C25/00 - E21C33/00, E21C37/00 or E21C39/00
    • E21C35/04Safety devices

Landscapes

  • Engineering & Computer Science (AREA)
  • Mining & Mineral Resources (AREA)
  • Mechanical Engineering (AREA)
  • Life Sciences & Earth Sciences (AREA)
  • General Life Sciences & Earth Sciences (AREA)
  • Geochemistry & Mineralogy (AREA)
  • Geology (AREA)
  • Lifting Devices For Agricultural Implements (AREA)
  • Milling, Drilling, And Turning Of Wood (AREA)
  • Control Of Electric Motors In General (AREA)
  • Control Of Conveyors (AREA)

Abstract

1. Urzadzenie do samoczynnego wylaczania krancowego w obszarze koncowym sciany ciagnione- go lancuchem struga urabiajacego, przy zastosowaniu napedu struga z przyporzadkowanym ukladem prze ciazeniowo-zabezpieczajacym, oddzielajacym przy przeciazeniu od napedu napedzane kolo lancuchowe wraz z lancuchem strugowym, z mechanicznym zde- rzakiem krancowym, umieszczonym na koncu odcin- ka strugania i z czlonem sterujacym, dla wylaczania krancowego struga, umieszczonym, w ustalonym odstepie przed zderzakiem krancowym, na odcinku strugania, stanowiacym odcinek wybiegowy dla struga 1 uruchamianym przez przejezdzajacy strug, znam ienne tym , ze uklad przeciazeniowo-zabez pieczajacy w przekladni zabezpieczajacej (8) jest czescia skladowa wylacznika krancowego struga (1), a czlon sterujacy sklada sie z ukladu czujniko- wego (14) sprzezonego sygnalowe z elektroniczna jednostka oceniajaca (11). PL PL PL

Description

Wynalazek dotyczy urządzenia do samoczynnego wyłączania krańcowego w obszarze końcowym ściany, ciągnionego łańcuchem struga urabiającego, przy zastosowaniu napędu struga z przyporządkowanym układem przeciążeniowo-zabezpieczającym, oddzielającym przy przeciążeniu od napędu napędzane koło łańcuchowe wraz z łańcuchem strugowym, z mechanicznym zderzakiem krańcowym, umieszczonym na końcu odcinka strugania i z członem sterującym dla wyłączania krańcowego struga, umieszczonym, w ustalonym odstępie przed zderzakiem krańcowym, na odcinku strugania, stanowiącym odcinek wybiegowy dla struga i uruchamianym przez przejeżdżający strug.
Zwykle na obu końcach odcinka strugania, a więc w obszarach końcowych przenośnika ścianowego i prowadnicy strugowej, umieszczonej na nim od strony przodka wybierakowego lub od strony podsadzki, są umieszczone mechaniczne zderzaki krańcowe. W celu wyłączenia
171 544 krańcowego struga, w odstępie przed zderzakami krańcowymi, na odcinkach jazdy struga są przewidziane wyłączniki krańcowe (opis patentowy DE nr 3017756). Za pomocą wyłącznika krańcowego albo zatrzymuje się na^,ęvi struga tuu prędkość M^iuga z.tjśi.<jjc miniiejszona uo prędkości pełzania tak, ze strug z prędkością pełzania dobiega do zderzaka krańcowego. Przy wyłączeniu silnika struga, po przejechaniu wyłącznika krańcowego, droga wybiegowa struga jest zaleZna od jego prędkości, względnie masy bezwładnościowej struga, stosunków tarcia pomiędzy strugiem a prowadnicą strugową, drogi cięcia struga w węglu brzegowym ściany i zwału urobku, lezącym na przejściu struga, przed wybiegającym strugiem.
Znane są takZe układy sterowania strugiem zawierające wyłączniki krańcowe, w których na korpusie struga jest umieszczony nadajnik, który przy zbliZaniu się struga do odbiorników, które są umieszczone w określonych miejscach na odcinku strugania, dostarcza sygnał, który jest wykorzystywany do wyłączenia krańcowego struga (czasopismo Bergbau, 4/1976, strony 111 do 114). JeZeli korpus struga przejeZdZa w szybkim biegu do mechanicznego zderzaka krańcowego, na prowadnicy strugowej, na końcu ściany, to duZe masy bezwładnościowe od silnika i przekładni chwilowo oddziaływują na łańcuch strugowy, przez co napęd struga, a takZe łańcuch strugowy są mechanicznie silnie obciąZane. Przy tym moZe dochodzić do trwałego wydłuZenia łańcucha strugowego.
Przy zastosowaniu napędu struga z przekładnią z zabezpieczeniem przed przeciąZeniami i przyporządkowanym sprzęgiem poślizgowym, przy jeździe korpusu struga do zderzaka krańcowego moZe dochodzić do trwałego poślizgu sprzęgła przeciąZeniowego, co powoduje wysokie jego zuZycie. Dzięki wyłączaniu krańcowemu struga, zastosowanemu do sterowania strugiem, z przełączeniem napędu struga z biegu szybkiego na bieg pełzający w obszarze końca ściany, wspomniane problemy nie zostały pewnie usunięte; dotyczy to zwłaszcza manipulowania wyłącznikami krańcowymi. Przez to często występują silne uderzenia struga do końca ściany przejeZdZającego w szybkim biegu.
Przy nowoczesnych wysokowydajnych urządzeniach strugowych stosuje się napędy struga z włączalnymi układami przeciąZeniowo-zabezpieczającymi, które przy przeciąZeniu, np. przy blokowaniu struga, oddzielają łańcuch strugowy wraz z kołami łańcuchowymi od napędu struga. W praktyce szczególnie przydatne okazały się przekładnie przeciąZeniowe, które są wyposaZone we włączalne sprzęgło przeciąZeniowe, uprzywilejowanie rozłączane hydraulicznie i elektryczne sprzęgło płytkowe, sterowane przez zawór szybkowłączający (czasopismo Gluckauf, 1990 strony 621 do 627, opisy zgłoszeniowe DE nr 3425638, 3720208).
Zadaniem wynalazku jest ulepszenie urządzenia z aktywnie włączalnym układem przeciąZeniowo-zabezpieczającym, przyporządkowanym napędowi struga, za pomocą którego jest zapewnione, Ze w prawidłowym czasie przed dobiegiem struga do zderzaka krańcowego duZa masa bezwładnościowa elektrycznego silnika napędowego i przyporządkowanej przekładni zostanie oddzielona od kół łańcuchowych, a dzięki temu takZe łańcuch strugowy zostanie pozbawiony szkodliwych oddziaływań sił, wynikających z tych mas bezwładności takZe wtedy, gdy strug przejeZdZa w szybkim biegu w obszarze zbliZania do zderzaka krańcowego.
Zadanie to zgodnie z wynalazkiem zostało rozwiązane dzięki temu, Ze układ przeciąZeniowo-zabezpieczający w przekładni zabezpieczającej jest częścią składową wyłącznika krańcowego, a człon sterujący składa się z układu czujnikowego, sprzęZonego ze swoją elektroniczną jednostką oceniającą.
Jednostka oceniająca stosowana w urządzeniu według wynalazku, na wejście sygnałowe dla danych z układu czujnikowego, a swoim wyjściem sterującym jest przez przewód sygnałowy połączona z układem przeciąZeniowo-zabezpieczającym w przekładni przeciąZeniowej. Układ czujnikowy jest ukształtowany jako elektryczny nadajnik przejazdu struga po prowadnicy strugowej. Układ czujnikowy moZe takZe posiadać szereg czujników, umieszczonych w kierunku jazdy struga we wzajemnym odstępie. W uprzywilejowanym wykonaniu układ przeciąZeniowo-zabezpieczający składa się z przekładni przeciąZeniowej z przyporządkowanym sprzęgłem przeciąZeniowym, sterowanymi jednostką oceniającą, celowo hydraulicznie rozłączalnym sprzęgłem płytkowym, wyposaZone w zawór szybkowłączający.
Na ogół w znanych wysoko wydajnych układach strugowych, napęd struga jako napęd główny i pomocniczy jest przewidziany na obu końcach ściany. W tym przypadku zaleca się, ze
171 544 na obu końcach prowadnicy strugowej jest umieszczony układ czujnikowy, a układy czujnikowe są przez przewody sygnałowe przyłączone do wspólnej jednostki oceniającej.
W uzupełniającym wykonaniu jednostka oceniająca dodatkowo jest połączona z wyłącznikiem silnikowym elektrycznego silnika napędowego napędu strugowego.
Wynalazek stosuje układ przeciążeniowo-zabezpieczający, stosowany dotychczas do wyłączania przy przeciążeniu, jednocześnie do wyłączania krańcowego struga, to znaczy do oddzielania napędu struga, składającego się z silnika elektrycznego i przekładni, od łańcucha strugowego i kola łańcuchowego tak. żc nawet wtedy, gdy strug do obszaru końca ściany przejeżdza w szybkim biegu, to łańcuch strugowy i koło łańcuchowe są pozbawione oddziaływania wysokich mas bezwładności silnika i przekładni. Sterowanie wyłączaniem krańcowym struga jest niezależne od obsługi struga i nie jest przez nie obsługiwane. Przy aktywacji, względnie działaniu układa przeciązeniowo-zabezpieczającego oddziaływuje tylko masa bezwładności struga, która nie prowadzi jednak do trwałego uszkodzenia łańcucha strugowego. Za pomocą wyłączania przymusowego według wynalazku poprzez aktywowanie włączalnego układu przeciązeniowo-zabezpieczającego jest pewnie wykluczona |azda struga do mechanicznego zderzaka krańcowego na prowadnicy strugowej, na końcu ściany, z masą bezwładnościową od silnika i przekładni.
Przedmiot wynalazku jest uwidoczniony w przykładzie wykonania, na schematycznym rysunku.
Urabiający strug 1, jest prowadzony do prowadnicy strugowej 2. która jest pokazana jedynie w jednym obszarze końcowym ściany i zabudowana od strony przodka wybierakowego lub podsadzki na nie pokazanym przenośniku ścianowym, ułożonym przed przodkiem wybierkowym wzdłuż ściany 3 jest oznaczony napędzany łańcuch strugowy, który w miejscu 4 jest przyłączony do struga 1 i na obu końcach ściany jest zawracany przez koło łańcuchowe 5. Na ogól oba koła łańcuchowe 5 są napędzane od napędu strugowego 6. Napęd strugowy 6 składa się z silnika elektrycznego 7, na ogół elektrycznego silnika asynchronicznego i przekładni 8, na której wale wyjściowym 9 jest osadzane napędzane koło łańcuchowe 5. Przekładnia 8 jest ukształtowana jako pizekładma przeciążeniowa. Ona posiada włączalny układ przeciążeniowozabezpieczający, który w przypadku przeciążenia, np. przy blokowaniu struga 1 jest uruchamiany i dzięki temu oddziela kolo łańcuchowe 5 i łańcuch strugowy 3 na wyjściu przekładni od przekładni 8 i silnika elektrycznego 7. Przekładnie przeciążeniowe z układem przeciązemowozabezpieczającym są znane z różnego rodzaju wykonań i dlatego nie ma potrzeby bliższego ich wyjaśniania. Korzystnie można stosować przekładnię przeciążeniową, jaka jest przedstawiona w czasopiśmie Gluckauf 1990, strony 62l do 627 (rysunek 2).
Układ przeciążeniowo-zabezpieczający przekładni 8 jest przez elektryczny przewód sygnałowy 10 przyłączony do wejścia sygnałowego elektronicznej jednostki oceniającej 11, której wyjście sterujące jest połączone przez elektryczny przewód sterujący 12 z układem przeciązeniowo-zabezpieczającym w przekładni 8, w celu jego włączenia, względnie zaktywowania w przypadku przeciążenia lub w celu odłączenia końcowego Tym samym stanowi on część składową wyłącznika krańcowego 13. Przez przewód sterujący 12 jest włączany nieprzedstawiony elektromagnetyczny zawór szybko włączający, który przez hydrauliczne zasilanie ciśnieniowe rozłącza sprzęgło przeciążeniowe, korzystnie płytkowe tak, że koło łańcuchowe 5 i łańcuch strugowy 3 są oddzielone od napędu strugowego 6 Na obu końcach prowadnicy strugowej 2 znajduje się mechaniczny zderzak 13. który ogranicza odcinek strugania na końcach ściany W ustalonym odstępie - odcinku wybiegowym X od zderzaka 13 znajduje się układ czujnikowy 14, który w osłonie jest umieszczony na lub w prowadnicy strugowej 2. Odstęp układu czujnikowego 14 od przyporządkowanego zderzaka 13 określa odcinek wybiegowy struga, na którym zachodzi wyłączenie krańcowe struga 1.
Układ czujnikowy 14 jest przez elektryczny przewód sygnalizacyjny 15 przyłączony do jednostkroceniającej 11. Przy jeździe struga 1 zgodnie ze strzałką 16 w kierunku do zderzaka krańcowego 13. strug 1 przejeżdza naprowadnicy strugowej 2 przez układ czujnikowy 14, który poprzez przewód sygnalizacyjny 15, który poprzez przewód sygnalizacyjny 15 dostarcza sygnał przejazdu dojednostki oceniającej 11, która jest wyposażona w komputer sterujący. A więc układ czujnikowy ]4 pracuje jako elektryczny nadajnik przejazdu struga 1
171 544
W chwili podania sygnału przejazdu droga, którą strug 1 ma jeszcze do przejechania az do zderzaka krańcowego 13, jest znana w jednostce oceniającej 11. Odpowiada ona odcinkowi wybiegowemu X. W jednostce oceniające) 11 jest znana także maksymalna szybkość struga 1, z którą strug 1 jest przesuwany. A zatem po rozpoznaniu czujnikowym, to znaczy po podaniu sygnału przejazdu struga 1 jest określany przez komputer sterujący czas, pozostający do dyspozycji do przejazdu struga 1 az do zderzaka krańcowego 13. W zalezności od efektywnego czasu wyłączania układu przeciążeniowo-zabezpieczającego, to znaczy czasu upływającego od chwili wzbudzenia elementu wyłączającego az do rzeczywistego wyłączenia układu przeciązeniowo-zabezpieczającego można we właściwym czasie, to znaczy przed osiągnięciem przez strug 1 zderzaka krańcowego 13, poprzez impuls wyłączający doprowadzony poprzez przewód sterujący 12 od jednostki oceniającej 11, włączyć układ przeciązeniowo-zabezpieczający w przekładni 8 tak, ze koło łańcuchowe 5 i łańcuch strugowy 3 są oddzielane od silnika 7 i przekładni 8 napędu strugowego 6. Przy tym układ przeciązeniowo-zabezpieczający jest tak sterowany zależnie od przekładni 8 , ze nawet przy maksymalnie mozliwej prędkości jazdy struga 1, we właściwym czasie napęd łańcucha może być oddzielony od napędu strugowego 6 na odcinku wybiegowym X tak, że strug 1 na podstawie swojej masy bezwładnościowej przejeżdża jeszcze aż do zderzaka krańcowego 13 lub w jego bliski obszar. A więc we wszystkich okolicznościach jest uniemożliwione, żeby strug 1 z czynną masą bezwładnościową od silnika 7 i przekładni 8 przejeżdzał do mechanicznego zderzaka krańcowego 13 i to nawet wtedy, gdy on w szybkim przejeździe przez układ czujnikowy 14 wjechał do odcinka wybiegowego X.
Jeżeli na każdym z obu końców ściany jest przewidziany napęd strugowy 6 z układem przeciążeniowo-zabezpieczającym, to zaleca się połączenie obu napędów strugowych 6. względnie ich jednostek oceniających 11, przez przewód komunikacyjny 17 i umieszczenie w obu obszarach końcowych prowadnicy strugowej 2 układu czujnikowego 14, w odstępie - odcinku wybiegowym X przed odnośnym zderzakiem krańcowym 13. Dzięki przewodowi komunikacyjnemu 17 jest zapewnione, że przy każdorazowym przejeździe struga 1 przez jeden lub drugi układ czujnikowy 14 oba napędy strugowe 6, w przybliżeniu w jednakowym czasie są odłączane od przyporządkowanego koła łańcuchowego 5, a dzięki temu od łańcucha strugowego 3, poprzez zadziałanie układu przeciązeniowo-zabezpieczającego. Sterowanie według wynalazku wyłączaniem krańcowym struga 1 może być stosowane w częściowo lub całkowicie sterowanym napędzie strugowym, a także jako automatycznie pracujące urządzenie zabezpieczające przy sterowaniu ręcznym przez obsługującego strug 1. Układ może być tak dobrany, ze przez układ czujnikowy 14 lub przyporządkowaną jednostkę oceniającą 11 określa się każdorazową szybkość jazdy struga 1 przy wjeździe do odcinka wybiegowego X, a układ lub układy przeciązeniowo-zabezpieczające według danych pomiarowych o prędkości struga przy przejechaniu układu czujnikowego 14, długości odcinka wybiegowego X i efektywnego czasu włączania układu przeciążeniowo-zabezpieczającego, są tak sterowane, że strug 1 przy zadziałaniu układu przeciązeniowo-zabezpieczającego, na podstawie swojej masy bezwładnościowej, przejeżdza co najmniej aż do obszaru bliskiego zderzaka krańcowego 13.
W opisanym urządzeniu do wyłączania przymusowego napędu lub napędów strugowych w bliskim obszarze zderzaka krańcowego, układy czujnikowe 14, usytuowane w ustalonym odstępie od zdeizaków krańcowych, mogą być takze tak wykonane, ze one dostarczają do jednostki oceniającej 11 tylko wtedy sygnał przejazdu, gdy strug 1 przez odnośny układ czujnikowy 14 przejechał do odcinka wybiegowego X, a nie wtedy, gdy strug w kierunku przeciwnym, do kierunku strzałki 16 przejechał układ czujnikowy 14. Z drugiej strony układ może być tak dobrany, że układ czujnikowy 14 w obu kierunkach ruchu struga dostarcza do jednostki oceniającej 11 sygnał przejazdu, o ile w niej jest znany każdorazowy kierunek jazdy struga, a jednostka oceniająca 11 jest w położeniu wykorzystującym tylko sygnał przejazdu struga przy wjeździe do odcinka wybiegowego X, do zadziałania układu przeciążeniowo-zabezpieczającego.
W uzupełniającym wykonaniu sterowania wyłącznikiem krańcowym, jednostka oceniająca 11 jednocześnie przesyła sygnały sterujące do wyłącznika silnikowego elektrycznego silnika napędowego do napędu strugowego 6.

Claims (9)

Zastrzeżenia patentowe
1 Urządzenie do samoczynnego wyłączania krańcowego w obszarze końcowym ściany ciągnionego łańcuchem struga urabiającego, przy zastosowaniu napędu struga z przyporządkowanym układem przeciążeniowo-zabezpieczającym, oddzielającym przy przeciążemu od napędu napędzane koło łańcuchowe wraz z łańcuchem strugowym, z mechanicznym zderzakiem krańcowym, umieszczonym na końcu odcinka strugania i z członem sterującym, dla wyłączania krańcowego struga, umieszczonym, w ustalonym odstępie przed zderzakiem krańcowym, na odcinku strugania, stanowiącym odcinek wybiegowy dla struga i uruchamianym przez przejeżdżający strug, znamienne tym, że układ przeciązeniowo-zabezpieczający w przekładni zabezpieczającej (8) jest częścią składową wyłącznika krańcowego struga (1), a człon sterujący składa się z układu czujnikowego (14) sprzężonego sygnałowo z elektroniczną jednostką oceniającą (11).
2. Urządzenie według zastrz. 1, znamienne tym, ze jednostka oceniająca (11) ma wejście sygnałowe dla danych z układu czujnikowego (14), a swoim wyjściem sterującym jest przez przewód sygnałowy (12) połączona z układem przeciążemowo-zabezpieczającym w przekładni przeciążeniowej (8).
3. Urządzenie według zastrz. 1 lub 2, znamienne tym, ze układ czujnikowy (14) jest ukształtowany jako elektryczny nadajnik przejazdu struga (1) po prowadnicy strugowej (2).
4. Urządzenie według zastrz. 3, znamienne tym, że układ czujnikowy (14) posiada szereg czujników, umieszczonych w kierunku jazdy struga (1) we wzajemnym odstępie.
5. Urządzenie według zastrz. 2, znamienne tym, że układ przeci ążemowo-zabezpieczający składa się z przekładni przeciążeniowej (8) z przyporządkowanym sprzęgłem przeciążeniowym, sterowanym jednostką oceniającą (11).
6. Urządzenie według zastrz. 5, znamienne tym, ze sprzęgło przeciążeniowe stanowi rozłączalne hydraulicznie sprzęgło płytkowe wyposażone w zawór szybkowłączający.
7. Urządzenie według zastrz. 3, znamienne tym, że na obu końcach prowadnicy strugowej (2) jest umieszczony układ czujnikowy (14), a układy czujnikowe (14) są przez przewody sygnałowe (15) przyłączone do wspólnej jednostki oceniające (11) napędu strugowego (6), a obie jednostki oceniające (11) są połączone ze sobą przez przewód komunikacyjny (17).
8. Urządzenie według zastrz.
9, znamienne tym, ze jednostka oceniająca (11) dodatkowo jest połączona z wyłącznikiem silnikowym elektrycznego silnika napędowego (7) napędu strugowego (6).
PL93298771A 1992-05-02 1993-04-30 Urzadzenie do samoczynnego wylaczania krancowego struga urabiajacego PL PL PL PL171544B1 (pl)

Applications Claiming Priority (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
DE4214688A DE4214688C2 (de) 1992-05-02 1992-05-02 Einrichtug zur selbsttätigen Endabschaltung eines Gewinnungshobels

Publications (2)

Publication Number Publication Date
PL298771A1 PL298771A1 (en) 1993-11-15
PL171544B1 true PL171544B1 (pl) 1997-05-30

Family

ID=6458114

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
PL93298771A PL171544B1 (pl) 1992-05-02 1993-04-30 Urzadzenie do samoczynnego wylaczania krancowego struga urabiajacego PL PL PL

Country Status (5)

Country Link
US (1) US5343130A (pl)
CZ (1) CZ285833B6 (pl)
DE (1) DE4214688C2 (pl)
PL (1) PL171544B1 (pl)
SK (1) SK39993A3 (pl)

Families Citing this family (4)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
GB2325015B (en) * 1995-04-26 1999-02-17 Arch Mineral Corp Apparatus and method for continuous mining
DE102005020170B4 (de) * 2005-04-28 2016-06-02 Caterpillar Global Mining Europe Gmbh Hobeleinrichtung und Verfahren zum Ansteuern einer Hobeleinrichtung
CN102206998A (zh) * 2011-04-21 2011-10-05 三一重型装备有限公司 一种刨煤机控制系统
CN105986820A (zh) * 2016-03-04 2016-10-05 安徽恒源煤电股份有限公司 一种采煤机端头作业预警装置

Family Cites Families (10)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
US3245285A (en) * 1964-02-28 1966-04-12 La Salle Machine Tool Overload protector for machine tools
GB1384173A (en) * 1972-05-31 1975-02-19 Anderson Mavor Ltd Overload cut-out mechanism for mining machine mechanical haulage mechanism
JPS5428004B2 (pl) * 1974-02-01 1979-09-13
DE2658856C3 (de) * 1976-12-24 1980-04-24 Bergwerksverband Gmbh, 4300 Essen Impulsaufnehmer für die Hobelstellungsanzeige im Bergbau
GB1587294A (en) * 1977-06-02 1981-04-01 Dresser Europe Sa Mining machine haulage transmission
DE3017756A1 (de) * 1980-05-09 1981-11-12 Gewerkschaft Eisenhütte Westfalia, 4670 Lünen Vorrichtung zur wegbegrenzung einer kohlengewinnungsmaschine
DE3425638C2 (de) * 1984-07-12 1993-09-30 Westfalia Becorit Ind Tech Getriebe mit Überlastsicherung, insbesondere für den Antrieb von Kohlenhobeln u.dgl.
US4609155A (en) * 1985-04-09 1986-09-02 Shredding Systems, Inc. Shredding apparatus including overload protection of drive line
DE3720208A1 (de) * 1987-06-17 1988-12-29 Gewerk Eisenhuette Westfalia Getriebe mit ueberlastkupplung, insbesondere fuer leistungsstarke kettenantriebe von bergbaumaschinen
JP2513403Y2 (ja) * 1988-05-16 1996-10-09 株式会社椿本チエイン 電動直線作動機の過負荷検知機構

Also Published As

Publication number Publication date
DE4214688C2 (de) 2003-06-12
PL298771A1 (en) 1993-11-15
US5343130A (en) 1994-08-30
CZ285833B6 (cs) 1999-11-17
DE4214688A1 (de) 1993-11-04
SK39993A3 (en) 1993-12-08
CZ70193A3 (en) 1993-11-17

Similar Documents

Publication Publication Date Title
JP4936627B2 (ja) 曲げプレス機、裁断機、押抜き機等の機械のための保護装置
US5047752A (en) Safety system for a machine tool
PL171544B1 (pl) Urzadzenie do samoczynnego wylaczania krancowego struga urabiajacego PL PL PL
US9970230B2 (en) Device for monitoring a machine movement and method for monitoring a machine movement
GB2114271A (en) Hydraulic control system for hydrostatic transmission and brake
KR960031673A (ko) 직조기를 위한 구동 장치
US3826535A (en) Coal planer automatic reversing device
PL216195B1 (pl) Agregat strugowy i sposób zasterowywania agregatu strugowego
PL123201B1 (en) System of disengagement of reversing end face cylindrical gear, preventing the accidents in agricultural working machines
EP2252537B1 (de) Messeinrichtung für eine aufzugsanlage sowie eine aufzugsanlage mit einer solchen messeinrichtung
US2880838A (en) Fluid motor control
US6234291B1 (en) Safety device for a workshop machine
US20210095511A1 (en) Optoelectronic safety device and method for monitoring a movement of a machine
US5482134A (en) Anticollision device for driverless industrial trucks
US4155436A (en) Control means for drive equipment
DE10141044B4 (de) Sicherheitseinrichtung für mit einem Strebförderer gekoppelte Antriebseinheit
JPS6334727Y2 (pl)
DE4236519C2 (de) Verfahren und Einrichtung zur Überlastsicherung von Kettenantrieben, insbesondere für kettengezogene Kohlenhobel u. dgl.
CN211701712U (zh) 防撞装置、直线平台及自动化设备
PL163970B1 (pl) Stacja napedowa do urzadzen wydobywczych i transportowych PL
SU1088932A1 (ru) Устройство дл разделени непрерывно движущихс плоских изделий на два поперечных противоположно направленных потока
EP0671305A1 (en) Transmission system to transfer conveyor units from one floor chain system to another and method for hauling a conveyor unit from a main chain path to a side chain path
JPS6022201A (ja) 衝突防止装置
US3024769A (en) Creepage device
JPH0713425B2 (ja) 電動スライディングウォールの走行制御装置

Legal Events

Date Code Title Description
LAPS Decisions on the lapse of the protection rights

Effective date: 20060430