PL165998B1 - Sposób rozdzielania chlorowodoru i czterofluoroetylenu przez destylacje ekstrakcyjna PL - Google Patents

Sposób rozdzielania chlorowodoru i czterofluoroetylenu przez destylacje ekstrakcyjna PL

Info

Publication number
PL165998B1
PL165998B1 PL91293191A PL29319191A PL165998B1 PL 165998 B1 PL165998 B1 PL 165998B1 PL 91293191 A PL91293191 A PL 91293191A PL 29319191 A PL29319191 A PL 29319191A PL 165998 B1 PL165998 B1 PL 165998B1
Authority
PL
Poland
Prior art keywords
tfe
extractant
hcl
tetrafluoroethylene
extractive distillation
Prior art date
Application number
PL91293191A
Other languages
English (en)
Other versions
PL293191A1 (en
Inventor
Glenn F Leverett
Jan Wit
Original Assignee
Du Pont
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Family has litigation
First worldwide family litigation filed litigation Critical https://patents.darts-ip.com/?family=23988672&utm_source=google_patent&utm_medium=platform_link&utm_campaign=public_patent_search&patent=PL165998(B1) "Global patent litigation dataset” by Darts-ip is licensed under a Creative Commons Attribution 4.0 International License.
Application filed by Du Pont filed Critical Du Pont
Publication of PL293191A1 publication Critical patent/PL293191A1/xx
Publication of PL165998B1 publication Critical patent/PL165998B1/pl

Links

Classifications

    • CCHEMISTRY; METALLURGY
    • C07ORGANIC CHEMISTRY
    • C07CACYCLIC OR CARBOCYCLIC COMPOUNDS
    • C07C17/00Preparation of halogenated hydrocarbons
    • C07C17/38Separation; Purification; Stabilisation; Use of additives
    • CCHEMISTRY; METALLURGY
    • C01INORGANIC CHEMISTRY
    • C01BNON-METALLIC ELEMENTS; COMPOUNDS THEREOF; METALLOIDS OR COMPOUNDS THEREOF NOT COVERED BY SUBCLASS C01C
    • C01B7/00Halogens; Halogen acids
    • C01B7/01Chlorine; Hydrogen chloride
    • C01B7/07Purification ; Separation
    • C01B7/0706Purification ; Separation of hydrogen chloride
    • C01B7/0712Purification ; Separation of hydrogen chloride by distillation

Landscapes

  • Chemical & Material Sciences (AREA)
  • Organic Chemistry (AREA)
  • Inorganic Chemistry (AREA)
  • Organic Low-Molecular-Weight Compounds And Preparation Thereof (AREA)
  • Rigid Pipes And Flexible Pipes (AREA)

Abstract

1. Sposób rozdzielania chlorowodoru i czterofluoroetylenu przez destylacje ekstrakcyjna, znamienny tym, ze ich mieszanine poddaje sie destylacji ekstrakcyjnej na kolumnie do destylacji ekstrakcyjnej w obecnosci srodka ekstrakcyjnego, stanowiacego perchlorowcowany alkan lub alken, w których atomy chlorowca sa wybrane sposród atomów fluoru i chloru, zasadniczo zmieniajacego lotnosci wzgledne chlorowodoru i czterofluoroetylenu, i odzyskuje sie frakcje górna, skladajaca sie zasadniczo z chlorowodoru i frakcje denna, skladajaca sie zasadniczo z czterofluoroetylenu i srodka ekstrahujacego. PL

Description

Przedmiotem wynalazku jest sposób rozdzielania chlorowodoru i czterofluoroetylenu TFE przez destylację ekstrakcyjną.
Czterofluoroetylen można wytwarzać przez odchlorowodorowanie CF2HCL Zwykle wytwarza się go przez pirolizę CF2HCL Teoretycznie, dwa mole CF2HCl tworzą jeden mol TFE i dwa mole HCl. Niekiedy jako rozpuszczalnik podczas pirolizy stosuje się parę, ale prowadzi to do trudności, takich jak korozja urządzeń i powstawanie niepożądanych produktów ubocznych (patrz opis patentowy St. Zjedn. Am. nr 4 849 554). Odzyskiwany HCljest zanieczyszczony wodą i wysokowrzącymi węglowodorami. Uwodniony HCl ma znacznie mniejszą wartość niż bezwodny HCl, który można stosować w różnych reakcjach chemicznych.
W innym sposobie, ujawnionym we wspomnianym wyżej opisie patentowym, jako rozcieńczalnik stosuje się CO2, ale próby wykazały, że prowadzi to do powstawania pewnych ilości COF2, co powoduje zanieczyszczenie odpadowego HCl przez HF, gdy HCl oddziela się od TFE przez wymywanie wodą.
Inne znane sposoby pirolizy CF2HO są również bezwodne, i można w nich stosować jako rozcieńczalnik gazy zawracane do obiegu. W sposobach takich, TFE oddziela się od nieprzekształconych reagentów i produktów ubocznych przez destylację, i jest on odzyskiwany jako jego azeotrop z HCl. Jest to pożądane, gdyż azeotrop jest znacznie mniej wybuchowy niż czysty TFE, i może być bezpieczniej przechowywany i transportowany. Przed użyciem do polimeryzacji konieczne jest jednak oddzielenie TFE od HCl, i dokonuje się tego zwykle przez wypłukiwanie wodą w celu utworzenia rozcieńczonego odpadowego, uwodnionego HCl, następnie wodorotlenkiem w
165 998 celu usunięcia śladów, HCL, i wreszcie glikolem, w celu usunięcia większości wody. Monomer następnie suszy się, inhibituje, spręża, odpędza w celu usunięcia niskowrzących substancji, i wreszcie poddaje rafinacji w celu usunięcia inhibitora i innych substancji wysokowrzących. Jest to skomplikowany proces, wymagający wielu urządzeń, w wyniku którego powstaje jako produkt uboczny uwidoczniony HCl o małej wartości.
Pożądane byłoby znalezienie sposobu oddzielania TFE od HCl w surowym produkcie pirolizy CF2HO bez rozcieńczania HCl wodą.
W normalnych warunkach warunkach ciśnienia i temperatury, panujących w procesie, mieszanina azeotropowa zawiera około 67% molowych HCl i 33% molowych TFE. Skład azeotropu zmienia się bardzo mało ze zmianą temperatury i ciśnienia. Dlatego nie można osiągnąć rozbicia azeotropu, stosując bardzo małe lub bardzo wysokie ciśnienie.
Nieoczekiwanie stwierdzono, że doskonałe rozdzielenie chlorowodorku i czterofluoroetylenu można uzyskać sposobem według wynalazku przez destylację ekstrakcyjną, przy czym sposób ten polega na tym, że mieszaninę chlorowodorku i czterofluoroetylenu poddaje się destylacji ekstrakcyjnej na kolumnie do destylacji ekstrakcyjnej w obecności środka ekstrahującego, stanowiącego perchlorowcowany alkan lub alken, w których atomy chlorowca są wybrane spośród atomów fluoru i chloru, zasadniczo zmieniającego lotności względne chlorowodoru i czterofluoroetylenu, i odzyskuje się frakcję górną, składającą się zasadniczo z chlorowodoru i frakcję denną, składającą się z czterofluoroetylenu i środka ekstrahującego.
Destylacja mieszanin zawierających HCl i TFE powoduje wyodrębnienie ich azeotropu, zawierającego około 67% molowych HCl i wrzącego w temperaturze -92°C pod ciśnieniem atmosferycznym. Destylacja tego azeotropu lub innych mieszanin HCl i TFE w procesie destylacji ekstrakcyjnej według wynalazku powoduje rozdzielenie tych dwóch materiałów. W korzystnej postaci, TFE spływa ku dołowi kolumny wraz ze środkiem ekstrahującym, od którego może być oddzielony, przez destylację, przy czym środek ekstrahujący może być zawracany do etapu destylacji ekstrakcyjnej, a HCl przepływa w kolumnie do destylacji ekstrakcyjnej ku górze i może być stosowany jako bezwodny HCl, lub wypłukiwany w celu utworzenia stężonego HCl. Mieszaninę TFE i środka ekstrahującego można przechowywać bezpieczniej niż czysty TFE.
W opisanej wyżej korzystnej postaci wynalazku produkt denny z kolumny do destylacji ekstrakcyjnej, składający się zasadniczo z TFE i środka ekstrahującego, można przesyłać do drugiej kolumny destylacyjnej, w której TFE odbiera się jako frakcję górną, a środek ekstrahujący jako produkt denny. Ten produkt denny można zawracać do górnej sekcji kolumny do destylacji ekstrakcyjnej. Zależnie od czystości strumienia zasilającego wpływającego do kolumny do destylacji ekstrakcyjnej, korzystne może być oczyszczanie całości lub części środka ekstrahującego przed jego zawróceniem na kolumnę do destylacji ekstrakcyjnej.
Łatwość rozdzielania dwóch składników przez destylację zależy od „lotności względnej tych składników, określanej dobrze znanym równaniem (w tym przypadku dla HCl i TFE):
alfa (HCl/TFE) = (Y HCl/X HCl) (X TFE/Y TFE) w którym Y HCl i X HCl oznaczają ułamki molowe HCl, odpowiednio, w fazie parowej i w fazie ciekłej, w stanie równowagi, a Y TFE i X TFE oznaczają ułamki molowe TFE, odpowiednio, w fazie parowej i w fazie ciekłej, w stanie równowagi. Robinson, C. S. i Gilliland, E. R., „Elements of Fractional Distillation, 4th ed. 1950, McGraw-Hill Book Co., Inc. W przypadku azeotropu alfa= 1 . Aby praktycznie prowadzić rozdzielanie , wartość alfa (HC1/TFE) powinna wynoićć co najmniej 1,3. Rolą środka ekstrahującego w tym wynalzku jest zwiększenie wartości alfa do co najmniej 1,3. Również, aby nadawać się do praktycznego użycia, środek ekstrahujący musi łatwo dawać się oddzielić od mieszaniny TFE/środek ekstrahujący. Oznacza to, że wartość alfa (TFE/środek ekstrahujący) musi również wynosić co najmniej 1,3.
Wymagania stawiane środkowi ekstrahującemu, oprócz zapewnienia pożądanego alfa (HCl/TFE) wynoszącego co najmniej 1,3 są takie, że musi być on niereaktywny wobec innych składników układu, zasadniczo nie wykazywać działania w reakcji przenoszenia łańcucha podczas polimeryzacji TFE i wykazywać stabilność termiczną w warunkach procesu.
165 998
Środek ekstrahujący korzystnie ma temperaturę wrzenia dostatecznie wyższą niż TFE tak, że łatwo można osiągnąć rozdzielenie TFE od środka ekstrahującego. Np. w rzeczywistości nie ma perchlorowcowanych alkanów lub alkenów, całkowicie chlorowcowanych fluorem i/lub chlorem, których temperatura wrzenia pod ciśnieniem atmosferycznym mieściłaby się pomiędzy temperaturą wrzenia TFE (-76°C), a temperaturą -40°C. Dlatego, w takich postaciach wynalazku, wybór czystego środka ekstrahującego jest ograniczony do środków wrzących pod ciśnieniem atmosferycznym w temperaturze co najmniej -40°C. W pewnych przypadkach może jednak być pożądane stosowanie mieszanin środków ekstrahujących.
Jak zilustrowano w przykładach, lotność względna HCl/TFE maleje ze spadkiem stężenia środka ekstrahującego w fazie ciekłej. Tak więc, w celu uzyskania pożądanego rozdzielenia musi być zachowane pewne minimalne stężenie środka ekstrahującego. Jeśli temperatura wrzenia środka ekstrahującego jest zbyt wysoka, konieczne stężenie środka ekstrahującego można utrzymać tylko stosując bardzo duży przepływ wprowadzanego środka ekstrahującego, co zwiększa rozmiary potrzebnej kolumny ekstrakcyjnej i daje mniejsze stężenie TFE w produkcie dennym. To, z kolei, do oddzielenia TFE od środka ekstrahującego wymaga kolumny o większej średnicy, ze względów praktycznych maskymalna temperatura wrzenia środka ekstrahującego pod ciśnieniem atmosferycznym powinna wynosić około 60°C, chociaż operowanie w temperaturze powyżej 60°C może być wygodne, gdy konkretny środek ekstrahujący zapewnia bardzo wysoką wartość lotności względnej HCl w stosunku do TFE przy bardzo małych stężeniach środka ekstrahującego.
Wpływ środka ekstrahującego na lotność względną HCL/TFE można łatwo określić, załadowując HCl, TFE i środek ekstrahujący, tworzące układ, do znanej komory równowagowej o regulowanej temperaturze i mierząc skład fazy ciekłej i fazy parowej. Na ogół, wartość alfa (HCl/TFE) zmienia się wraz ze stężeniem środka ekstrahującego w fazie ciekłej.
W innej korzystnej postaci wynalazku jako środek ekstrahujący można stosować perchlorowcowany organiczny środek ekstrahujący, w którym atomy chlorowca są wybrane spośród atomów fluoru i chloru, korzystnie fluoru, a środek ekstrahujący korzystnie wrze pod ciśnieniem atmosferycznym w temperaturze od -40°C do 60°C. Korzystnie, środek ekstrahujący stosuje się w takiej ilości, że w fazie ciekłej utrzymuje się stężenie środka ekstrahującego wynoszące co najmniej 20% molowych. Odpowiednimi korzystnymi środkami ekstrahującymi są cykliczny dimer czterofluoroetylenu, to jest perfluorocyklobutan (C4F8), sześciofluoropropylen (HFP; C3F6), i CF2CI-CFCI2, to jest 1,1,2-trójffuoro-1,2,2-trójchloroetan (C2F3CI3).
Przykład I.W tabeli 1 podano reprezentatywne wyniki oznaczeń równowagi para-ciecz dla układu TFE/HCI/C4F8; temperatura wrzenia C4F8 pod ciśnieniem atmosferycznym wynosi -6°C.
Tabela 1 % molowy w cieczy
Temperatura °C C4F8 HCl TFE alfa alfa (HCL/TFE) (TFE/C4F8)
-10 64,8 28,1 7,1 2,84 9,2
-10 40,8 44,0 15,2 2,23 8,1
-10 13,6 53,0 33,4 1,70 6,5
-20 58,6 19,0 22,4 3,96 11,1
-20 29,9 39,2 30,9 2,53 8,5
-20 13,5 54,1 32,4 1,45 8,2
-30 63,8 29,1 7,1 3,14 13,7
-30 41,9 6,4 51,7 3,82 7,5
-30 38,0 47,4 14,6 1,99 10,5
-30 31,5 41,6 26,9 2,39 7,4
-30 12,7 54,2 33,1 1,63 8,3
Tabela 1 wskazuje, że wartość alfa (HCl/TFE) w obecności C4F8 znacznie przekracza 1,3, nawet przy stężeniu C4F8 w fazie ciekłej wynoszącym zaledwie 12,7% molowych. Co więcej, wartość alfa (TFE/C4F8) znacznie przekracza 1,3. Dlatego TFE łatwo jest oddzielić od środka ekstrahującego, C4F8.
165 998
Przykład II. W tabeli 2 podano reprezentatywne wyniki oznaczeń równowagi para-ciecz dla układu TFE-HCl-Ce Fe w temperaturze -20°C. Temperatura wrzenia CeFe pod ciśnieniem atmosferycznym wynosi -29,4°C.
Tabela 2
% molowy w fazie ciekłej alfa (HCL/TFE) alfa (TFE/CaFe)
C3Fe HCl TFE
69,7 20,3 10,0 2,6 4,2
59,6 27,1 13,3 2,4 4,2
50,2 33,4 16,4 1,9 4,2
39,5 40,5 20,0 1,5 4,2
Tabela 2 wskazuje, że wartość alfa (HCl/TFE) w obecności C3 F6 znacznie przekracza 1,3, nawet przy stężeniu C3 F6 w fazie ciekłej wynoszącym zaledwie 40% molowych. Co więcej, wartość alfa (TFE/C 3 Fe) znacznie przekracza 1,3. Dlatego TFE łatwo jest oddzielić od środka ekstrahującego, C3F6.
Przykład III. W tabeli 3 podano reprezentatywne wyniki oznaczeń równowagi para-ciecz dla układu TFE-HCl-C2F 3O3 w temperaturze -25°C. Temperatura wrzenia C2F 3O3 pod ciśnieniem atmosferycznym wynosi 47,6°C.
Tabela 3
% molowy w fazie ciekłej alfa (HCl/TFE) alfa (TFE/C 2F 3Cl3)
C2F3CI3 HCl TFE
69,3 20,6 10,1 2,5 200
59,1 27,4 13,5 2,1 200
51,0 32,8 16,2 1,8 200
38,7 41,1 20,2 1,4 200
Tabela 3 wskazuje, że wartość alfa (HCl/TFE) w obecności C2F3CI3 przekracza 1,3, przy stężeniu C2F3Cl3 w fazie ciekłej wynoszącym zaledwie 40% molowych. Co więcej, wartość alfa (TFE/C2F3Cl3) znacznie przekracza 1,3. Dlatego TFE łatwo jest oddzielić od środka ekstrahującego, C2F3Cl3.
Informacje podane w powyższych przykładach można łatwo wykorzystać do skonstruowania kolumny do destylacji ekstrakcyjnej i kolumny do usuwania środka ekstrahującego, stosując znane zasady inżynierskie. Chociaż dane lotności względnej z przykładów dotyczą stosowania według wynalazku konkretnych chlorowcowanych związków, w przykładach jako odpowiednie środki ekstrahujące można także stosować inne chlorowcowane związki i ich mieszaniny.
Przykład IV. Azeotropową mieszaninę par, składającą się z około 67% molowych HCl i 33% molowych TFE, wprowadzano na kolumnę destylacyjną (pracującą pod ciśnieniem 1013,25 kPa) w punkcie znajdującym się na 1/3 wysokości kolumny. Kolumnę w części górnej chłodzono do temperatury -35°C za pomocą środka chłodzącego i ogrzewano w części dennej do temperatury 60°C. Jako środek ekstrahujący stosowano ciekły dimer TFE (C4F8), wprowadzając go do kolumny w przybliżeniu na 2/3 jej wysokości. Ciekły dimer stosowano w 15-krotnej wagowo ilości w stosunku do ilości mieszaniny par, wprowadzanej do kolumny. Oba wprowadzane strumienie stykano dokładnie ze sobą w przeciwprądzie. HCl ma wyższą względną lotność w dimerze niż TFE, i dlatego HCl oddestylowuje z fazy ciekłej, pozostawiając ciekłą mieszaninę TFE i dimeru. Pary opuszczające wierzchołek kolumny o temperaturze -30°C, o stosunkowo dużej czystości (>99% molowych HCl), zbierano do ponownego użycia. Ciekłą mieszaninę TFE/dimer odbierano w temperaturze 60°C z części dennej kolumny poprzez chłodnicę, w której ciekłą mieszaninę ochłodzono do temperatury 10°C i następnie doprowadzono ją do kolumny do odzyskiwania (pracującej pod ciśnieniem 608 kPa), w której TFE i dimer rozdzielano przez normalną destylację.
165 998
Górna część kolumny do odzyskiwania chłodzono za pomocą środka chłodzącego do temperatury -35°C i ogrzewano kolumnę w części dennej do temperatury 55°C. Odzyskiwany gazowy TFE (o czystości >99% molowych) opuszcza wierzchołek kolumny w temperaturze 29°C, a ciekły dimer odbierano jako pozostałość w części dennej kolumny w temperaturze 55°C i gromadzono go do ponownego użycia.
Departament Wydawnictw UP RP. Nakład 90 egz. Cena 1,00 zł.

Claims (8)

  1. Zastrzeżenia patentowe
    1. Sposób rozdzielania chlorowodoru i czterofluoroetylenu przez destylację ekstrakcyjną, znamienny tym, że ich mieszaninę poddaje się destylacji ekstrakcyjnej na kolumnie do destylacji ekstrakcyjnej w obecności środka ekstrakcyjnego, stanowiącego perchlorowcowany alkan lub alken, w których atomy chlorowca są wybrane spośród atomów fluoru i chloru, zasadniczo zmieniającego lotności względne chlorowodoru i czterofluoroetylenu, i odzyskuje się frakcję górną, składającą się zasadniczo z chlorowodoru i frakcję denną, składającą się zasadniczo z czterofluoroetylenu i środka ekstrahującego.
  2. 2. Sposób według zastrz. 1, znamienny tym, że rozdziela się czterofluoroetylen i środek ekstrahujący, i odzyskany środek ekstrahujący zawraca się na kolumnę do destylacji ekstrakcyjnej.
  3. 3. Sposób według zastrz. 2, znamienny tym, że czterofluoroetylen i środek ekstrahujący rozdziela się przez destylację.
  4. 4. Sposób według zastrz. 1, znamienny tym, że stosuje się środek ekstrahujący o temperaturze wrzenia pod ciśnieniem atmosferycznym -40°C do 60°C, stężenie środka ekstrahującego w fazie ciekłej co najmniej 20% molowych, a odzyskany środek ekstrahujący zawraca się na kolumnę do destylacji ekstrakcyjnej.
  5. 5. Sposób według zastrz. 1, znamienny tym, że rozdzielaniu poddaje się mieszaninę stanowiącą produkt odchlorowodorowania CF2 HCl.
  6. 6. Sposób według zastrz. 1, znamienny tym, że rozdziela się mieszaninę stanowiącą azeotrop czterofluoroetylen/chlorowodór.
  7. 7. Sposób według zastrz. 1, znamienny tym, że stosuje się środek ekstrahujący wybrany spośród perfluorocyklobutanu, sześciofluoropropylenu i 1,1,2-trójfluoro-1,2,2-trójchloroetanu.
  8. 8. Sposób według zastrz. 1, znamienny tym, że jako środek ekstrahujący stosuje się związek perfluorowany.
PL91293191A 1990-03-27 1991-02-25 Sposób rozdzielania chlorowodoru i czterofluoroetylenu przez destylacje ekstrakcyjna PL PL165998B1 (pl)

Applications Claiming Priority (2)

Application Number Priority Date Filing Date Title
US07/500,259 US5049241A (en) 1990-03-27 1990-03-27 Extractive distillation
PCT/US1991/001065 WO1991014667A1 (en) 1990-03-27 1991-02-25 Extractive distillation

Publications (2)

Publication Number Publication Date
PL293191A1 PL293191A1 (en) 1992-11-02
PL165998B1 true PL165998B1 (pl) 1995-03-31

Family

ID=23988672

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
PL91293191A PL165998B1 (pl) 1990-03-27 1991-02-25 Sposób rozdzielania chlorowodoru i czterofluoroetylenu przez destylacje ekstrakcyjna PL

Country Status (10)

Country Link
US (1) US5049241A (pl)
EP (1) EP0524938B2 (pl)
JP (1) JP2877954B2 (pl)
CN (1) CN1027061C (pl)
BR (1) BR9106276A (pl)
CA (1) CA2078438A1 (pl)
DE (1) DE69120405T3 (pl)
PL (1) PL165998B1 (pl)
RU (1) RU2088562C1 (pl)
WO (1) WO1991014667A1 (pl)

Families Citing this family (9)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
US5421964A (en) * 1993-04-30 1995-06-06 E. I. Du Pont De Nemours And Company Process for separating HCl and halocarbons
DE69417024T2 (de) * 1993-04-30 1999-11-04 E.I. Du Pont De Nemours And Co., Wilmington AZEOTROPE UND AZEOTROPARTIGE ZUSAMMENSETZUNGEN UND VERFAHREN ZUR TRENNUNG VON HCl UND HALOGENKOHLENWASSERSTOFFEN
WO1996023752A1 (en) * 1995-02-01 1996-08-08 E.I. Du Pont De Nemours And Company SEPARATING AND REMOVING IMPURITIES FROM 1,1,1-TRIFLUOROETHANE (HFC-143a) BY USING EXTRACTIVE DISTILLATION
US6909266B2 (en) 2002-11-14 2005-06-21 Fyre Storm, Inc. Method of regulating an output voltage of a power converter by calculating a current value to be applied to an inductor during a time interval immediately following a voltage sensing time interval and varying a duty cycle of a switch during the time interval following the voltage sensing time interval
US7803975B2 (en) * 2006-07-13 2010-09-28 E.I. Du Pont De Nemours And Company Process for separating a fluoroolefin from HF by liquid-liquid extraction
KR20090077976A (ko) * 2006-11-08 2009-07-16 이 아이 듀폰 디 네모아 앤드 캄파니 이온성 액체를 이용한 이산화탄소로부터의 테트라플루오로에틸렌의 분리 방법
US8900417B2 (en) * 2010-07-23 2014-12-02 Daikin Industries, Ltd. Purification method of 2,3,3,3-tetrafluoropropene
RU2520484C1 (ru) * 2013-02-18 2014-06-27 Федеральное государственное бюджетное образовательное учреждение высшего профессионального образования "Московский государственный университет тонких химических технологий имени М.В. Ломоносова" (МИТХТ им. М.В. Ломоносова") Способ разделения биазеотропной смеси бутилпропионат-пропионовая кислота
WO2015072305A1 (ja) * 2013-11-14 2015-05-21 旭硝子株式会社 フッ化ビニリデンとトリフルオロメタンの分離方法、およびフッ化ビニリデンの製造方法

Family Cites Families (9)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
CA645110A (en) * 1962-07-17 A. Wiist Herbert Distillation process for fluorocarbons
GB886714A (en) * 1958-08-14 1962-01-10 Du Pont Production of fluorocarbons
US3152051A (en) * 1962-03-12 1964-10-06 Pennsalt Chemicals Corp Separation of a mixture containing tetrafluoroethylene and fluoroform by extractive distillation
NL131714C (pl) * 1963-02-06
US3347021A (en) * 1966-06-13 1967-10-17 Du Pont Separation of hydrogen chloride from higher boiling haloalkanes
JPS4948287B1 (pl) * 1970-11-26 1974-12-20
DE3015092A1 (de) * 1980-04-19 1981-10-22 Hoechst Ag, 6000 Frankfurt Verfahren zur abtrennung von tetrafluorethylen aus gasgemischen, die insbesondere stickstoff oder kohlenmonoxid enthalten
US4558167A (en) * 1983-08-01 1985-12-10 The Lummus Company Hydrogen chloride-propylene separation
DE3729106A1 (de) * 1987-09-01 1989-03-09 Hoechst Ag Verfahren zur gewinnung von reinem tetrafluorethylen

Also Published As

Publication number Publication date
BR9106276A (pt) 1993-04-13
CN1055171A (zh) 1991-10-09
PL293191A1 (en) 1992-11-02
JPH05505600A (ja) 1993-08-19
EP0524938B1 (en) 1996-06-19
RU2088562C1 (ru) 1997-08-27
WO1991014667A1 (en) 1991-10-03
DE69120405T3 (de) 2000-03-09
CA2078438A1 (en) 1991-09-28
DE69120405D1 (de) 1996-07-25
US5049241A (en) 1991-09-17
DE69120405T2 (de) 1997-02-06
EP0524938A1 (en) 1993-02-03
JP2877954B2 (ja) 1999-04-05
CN1027061C (zh) 1994-12-21
EP0524938B2 (en) 1999-10-06

Similar Documents

Publication Publication Date Title
US4172099A (en) Process for chlorination of ethylene
US3101304A (en) Distillation process for fluorocarbons
EP0354697B1 (en) Process for the separation of hf via azeotropic distillation
US7183448B2 (en) Azeotropic composition, comprising 1, 1, 1, 3,3-pentafluoropropane and 1, 1, 1-trifluoro-3-chloro-2-propene, method of separation and purification of the same, and process for producing 1, 1, 1,3,3-pentafloropropane and 1, 1, 1-trifluoro-3-chloro-2-propene
JP5049320B2 (ja) ヘキサフルオロエタンの生成物の精製方法
KR100338277B1 (ko) 플루오르화수소의제거방법
US5626725A (en) Process for separation of 1,1-difluoroethane from its mixture with hydrogen fluoride
JPH0269425A (ja) 純粋なテトラフルオロエチレンの製造方法
JP4781266B2 (ja) 弗化水素を精製する方法
PL165998B1 (pl) Sposób rozdzielania chlorowodoru i czterofluoroetylenu przez destylacje ekstrakcyjna PL
US5306850A (en) Purification process for a hydrofluoroalkane
JP3684427B2 (ja) ハロゲン化炭化水素とクロロペンタフルオロエタンとを含む混合物からペンタフルオロエタンを分離する方法
KR100588025B1 (ko) 과불화 생성물을 정제하는 방법
US5514251A (en) Process for the removal of water from a solution by azeotropic distillation and process for the production of a hydrofluoroalkane
US8692038B2 (en) Fluorine-containing compound purification method
WO1996006063A1 (en) Purification of pentafluoroethane
US3221063A (en) Distillation in raschig-phenol process
WO1996007627A1 (en) Purification of pentafluoroethane
US6605193B2 (en) Recovery of HFC-32
EP0451851B1 (en) Process for purifying perfluoro(propylvinylether)
JPS63146868A (ja) 2,2,3,3−テトラフルオロオキセタンの精製方法
KR100518672B1 (ko) 황산에 의한 플루오로카본/플루오르화수소 공비혼합물로부터의플루오르화수소 분리방법
RU2178779C2 (ru) Способ выделения гексафторпропена
US6034281A (en) Purification of diethylene glycol monoethyl ether
JP2001226298A (ja) 1,2−ジクロルエタンの精製方法