PL164226B1 - Rama do obkurczania folii PL - Google Patents

Rama do obkurczania folii PL

Info

Publication number
PL164226B1
PL164226B1 PL90284186A PL28418690A PL164226B1 PL 164226 B1 PL164226 B1 PL 164226B1 PL 90284186 A PL90284186 A PL 90284186A PL 28418690 A PL28418690 A PL 28418690A PL 164226 B1 PL164226 B1 PL 164226B1
Authority
PL
Poland
Prior art keywords
frame
heating
air
shaft
shrink
Prior art date
Application number
PL90284186A
Other languages
English (en)
Inventor
Reiner W Hannen
Norbert P Vermeulen
Josef Schulze-Frenkling
Original Assignee
Msk Verpackung Syst Gmbh
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Family has litigation
First worldwide family litigation filed litigation Critical https://patents.darts-ip.com/?family=25954497&utm_source=google_patent&utm_medium=platform_link&utm_campaign=public_patent_search&patent=PL164226(B1) "Global patent litigation dataset” by Darts-ip is licensed under a Creative Commons Attribution 4.0 International License.
Priority claimed from DE8902969U external-priority patent/DE8902969U1/de
Priority claimed from DE8913441U external-priority patent/DE8913441U1/de
Application filed by Msk Verpackung Syst Gmbh filed Critical Msk Verpackung Syst Gmbh
Publication of PL164226B1 publication Critical patent/PL164226B1/pl

Links

Classifications

    • BPERFORMING OPERATIONS; TRANSPORTING
    • B65CONVEYING; PACKING; STORING; HANDLING THIN OR FILAMENTARY MATERIAL
    • B65BMACHINES, APPARATUS OR DEVICES FOR, OR METHODS OF, PACKAGING ARTICLES OR MATERIALS; UNPACKING
    • B65B53/00Shrinking wrappers, containers, or container covers during or after packaging
    • B65B53/02Shrinking wrappers, containers, or container covers during or after packaging by heat
    • B65B53/06Shrinking wrappers, containers, or container covers during or after packaging by heat supplied by gases, e.g. hot-air jets
    • B65B53/066Mobile frames, hoods, posts or the like
    • BPERFORMING OPERATIONS; TRANSPORTING
    • B29WORKING OF PLASTICS; WORKING OF SUBSTANCES IN A PLASTIC STATE IN GENERAL
    • B29CSHAPING OR JOINING OF PLASTICS; SHAPING OF MATERIAL IN A PLASTIC STATE, NOT OTHERWISE PROVIDED FOR; AFTER-TREATMENT OF THE SHAPED PRODUCTS, e.g. REPAIRING
    • B29C61/00Shaping by liberation of internal stresses; Making preforms having internal stresses; Apparatus therefor

Landscapes

  • Engineering & Computer Science (AREA)
  • Mechanical Engineering (AREA)
  • Heating, Cooling, Or Curing Plastics Or The Like In General (AREA)
  • Processing And Handling Of Plastics And Other Materials For Molding In General (AREA)

Abstract

1. Rama do obkurczania folii z ogrzewaniem elektrycznym, posiadajaca wlot powietrza dolaczony do nadmuchu oraz kanaly prowadzace powietrze, w których umieszczone sa elektryczne elementy grzejne i umieszczony po wewnetrznej stronie ramy wylot dla goracego powietrza, znamienna tym, ze w ramie (1) ma otwarty z jednej strony szyb (4) z umieszczona w nim scianka rozdzielcza (7), wychodzaca z otworu szybu i konczaca sie w pewnej odleglosci przed za- mknietym koncem szybu (6), przy czym za pomoca uksztaltowanego pomiedzy scianka rozdzielcza (7) i jedna ze scianek szybu (5) odcinka (8) drogi przeply- wu przylaczonego do wlotu powietrza i drugiego od- cinka (9) przylaczonego do wylotu powietrza ma utworzona droga przeplywu w ksztalcie litery U, przy czym elementy grzejne maja postac pretów grzejnych (12,13), które rozciagaja sie w kierunku wzdluznym szybu (4), i które podparte sa przynajmniej na dwóch przegrodach (18), umieszczonych pomiedzy scianka rozdzielcza (7) i sciankami szybu (5). F IG 1 PL

Description

Przedmiotem wynalazku jest rama do obkurczania folii z ogrzewaniem elektrycznym. Znana rama posiada dołączony do dmuchawy wlot powietrza z przyłączonymi do tego wlotu kanałami prowadzącymi powietrze, w których umieszczone są elektryczne elementy grzejne i z umieszczonym po wewnętrznej stronie ramy wylotem gorącego powietrza.
Tego rodzaju ramy przedstawione są na przykład w książce A. Kuzia i A. Nanalskiego pt.: Systemy pakowania w folie kurczliwe, WNT 1978, s. 66-72.
Ramy do obkurczania stosowane są do obkurczania kołpaków kurczliwych lub folii kurczliwych, które obejmują towar ustawiony w stos. Rama do obkurczania składa się ze wsporników ramy, otaczających środkowy otwór, który jest tak duży, że rama do obkurczania obejmująca stos towaru, może być poruszana do góry i na dół, przy czym wychodzące z wylotu gorące powietrze powoduje kurczenie się kołpaka kurczliwego lub folii kurczliwej.
W ramie do obkurczania z ogrzewaniem elektrycznym doprowadzane powietrze jest ogrzewane za pomocą elektrycznych elementów grzejnych umieszczonych we wspornikach ramy. Ponieważ wsporniki ramy posiadają jedynie stosunkowo niewielkie przekroje, droga przepływu, którą dysponuje się do ogrzania powietrza, jest stosunkowo krótka.
164 222
Celem wynalazku jest opracowanie konstrukcji ramy do obkurczania, w której występowałaby wystarczająco długa droga przepływu dla ogrzewanego przy pomocy elektrycznych elementów grzejnych powietrza.
W rozwiązaniu według wynalazku w ramie znajduje się otwarty z jednej strony szyb z umieszczoną w nim ścianką rozdzielczą, wychodzącą z otworu szybu i kończącą się w pewnej odległości przed zamkniętym końcem szybu, przy czym za pomocą, ukształtowanego pomiędzy ścianką rozdzielczą i jedną ze ścianek szybu, odcinka drogi przepływu przyłączonego do wlotu powietrza i drugiego odcinka przyłączonego do wylotu powietrza utworzona jest droga przepływu w kształcie litery U. Elementy grzejne mają postać prętów grzejnych rozciągających się w kierunku wzdłużnym szybu i podparte są przynajmniej na dwóch przegrodach umieszczonych pomiędzy ścianką rozdzielczą i ściankami szybu.
Korzystnie szyb ramy osadzony jest od zewnątrz w materiale izolacyjnym, a w obu odcinkach drogi przepływu umieszczone są pręty grzejne. Korzystnie pręty grzejne mają końcówki łączące połączone ze sobą w sposób przewodzący elektrycznie. Pręty grzejne mogą być wykonane w kształcie litery U i wtedy jednobiegunowe końcówki łączące sąsiednich prętów grzejnych są połączone ze sobą poprzez szyny prądowe. Wtedy pręty grzejne lub ich ramiona litery U w ujęciu perspektywicznym ustawione są korzystnie pod kątem do ścianki rozdzielczej, przy czym odstęp środków prętów jest co najmniej równy dwukrotnej średnicy pręta.
Szyb ramy może być ustawiony w ramie pionowo z umieszczonym na dole otworem szybowym, poziomo lub pod kątem względem poziomu. Korzystnie wylot powietrza znajdujący się na końcu drugiego odcinka drogi przepływu powietrza jest wykonany jako rozciągająca się wzdłuż wewnętrznej strony ramy dysza szczelinowa, która po obu stronach jest ograniczona blachami kierującymi ustawionymi pod kątem względem płaszczyzny ramy, przy czym pomiędzy dyszą szczelinową i szybem umieszczony jest fragment kanału przysłaniającego pręty grzejne, a ustawienie kąta przynajmniej jednej blachy kierującej jest zmienne. Korzystnie na ramie umieszczone są przesuwane w kierunku stosu towaru elementy spiętrzające powietrze, w postaci przegród oraz posiada ona pionowe ścianki prowadzące powietrze, a na ramie umieszczony jest kołpak.
Korzystnie w obszarze zewnętrznym ramy umieszczony jest wychodzący z wlotu powietrza powietrzny kanał rozdzielczy, który posiada otwory przelotowe dla powietrza do utworzonych między przegrodami kanałów cząstkowych, przy czym wielkość otworów przelotowych dla powietrza jest zmienna. Korzystnie elementy grzejne mają postać prętów grzejnych przebiegających równolegle do boków ramy i umieszczonych w izolowanych cieplnie rdzeniach grzejnych z kanałami do prowadzenia powietrza, przy czym pręty grzejne są jednym końcem zamocowane do rdzeni grzejnych, a w dalszej części są zamocowane przesuwnie zależnie od wymiaru wydłużenia cieplnego w rdzeniach grzejnych, przy czym rdzenie grzejne nmaj ą rrążki mocujące, rozciągające się w kierunku boków ramy, które na jednym końcu zamocowane są na stałej płycie podporowej, a na drugim końcu są prowadzone w przesuwnej płycie podporowej. Korzystnie pręty grzejne są zamocowane na stałej płycie podporowej, a w dalszej części są wsparte na przegrodach blaszanych, które są podtrzymywane przez drążki mocujące, a przegrody blaszane mają przekrój w kształcie litery U z rozciągającymi się w kierunku boków ramy ramionami litery U i żebrem litery U z otworami przelotowymi dla drążków mocujących oraz prętów grzejnych.
Korzystnie każdy rdzeń grzejny składa się z wielu przebiegających w kierunku boków ramy drążków mocujących, na których osadzone są przegrody częściowe, a przegrody blaszane są swymi ramionami litery U umieszczone w obszarze szczeliny dystansowej przegród częściowych, przy czym po obu stronach przegrody środkowej umieszczone są pręty grzejne. Korzystnie rdzenie grzejne są przykryte kołpakami izolacyjnymi, które mają przekrój w kształcie litery U, a kołpak izolacyjny ma zewnętrzną i wewnętrzną pokrywę dla zamkniętego między nimi materiału izolacyjnego, przy czym pokrywa wewnętrzna składa się z umieszczonych w odstępach względem siebie fragmentów pokrywy. Korzystnie rdzenie grzejne posiadają w obszarze stałej płyty podporowej i/lub przesuwnej płyty podporowej chłodzone świeżym powietrzem blachy zamykające wyodrębniające komory chłodzące.
164 226
Droga przepływu w kształcie litery U ramy według wynalazku daje się umieścić również w stosunkowo małych przekrojach wsporników ramy tak, że przeznaczone do ogrzewania powietrze ma wystarczająco dużo czasu, aby pobrać oddawane przez elementy grzejne ciepło. Związana z tym zmiana kierunku strumienia powietrza prowadzi do intensywnego zawirowania strumienia powietrza, tak że zapewnione jest równomierne grzanie powietrza. Ponieważ przegrody rozciągają się w kierunku przepływu, nie zakłócają one samego przepływu. Z drugiej strony dzielą utworzone w szybie, drogi przepływu na kilka odcinków częściowych, tak że celowe może być umieszczenie jak największej ilości przegród. Ponieważ ścianki szybu i ścianki rozdzielcze poddawane są działaniu promieniowania cieplnego elementów grzejnych, oddają one również ze swej strony promieniowanie cieplne i powodują wymianę ciepła.
Układ, w którym jednobiegunowe końcówki prętów grzejnych mogą być połączone przy pomocy szyn prądowych ma szczególne zalety odnośnie wyposażenia elektrycznego i okablowania.
Usytuowanie prętów grzejnych lub ich ramion w kształcie litery U pod kątem względem ścianki rozdzielczej umożliwia gęste ustawienie wielu prętów grzejnych wewnątrz utworzonych w szybie odcinków drogi przepływu, a w związku z tym również wysoką sprawność wymiany ciepła. Umieszczenie pomiędzy dyszą szczelinową oraz szybem fragmentu kanału przepływowego zapobiega bezpośredniemu wychodzeniu oddawanego przez pręty grzejne promieniowania cieplnego. W ten sposób zahamowane zostaje bezpośrednio oddziaływanie na przeznaczone do obkurczania kołpaki lub folie ze strony oddawanego przez pręty grzejne promieniowania cieplnego. Kierunek wydmuchiwania gorącego powietrza może być dopasowany do istniejących warunków, jeżeli ustawienie kąta przynajmniej jednej blachy prowadzącej jest zmienne. Ponieważ nie wszystkie poukładane w stosy towary mają jednakowe wymiary, celowe jest umieszczenie na ramie przesuwanych w kierunku stosu towarów elementów spiętrzających powietrze, które zapobiegają bezużytecznemu wypływaniu wychodzącego z dyszy szczelinowej gorącego powietrza.
Lepsze wykorzystanie ciepła, zawartego w gorącym powietrzu osiągane jest także wówczas, gdy rama ma pionowe ścianki jako prowadnice gorącego powietrza.
Zastosowanie kołpaka, w którym gorące powietrze jest magazynowane w stanie spoczynku umożliwia zwiększenie objętości gorącego powietrza, doprowadzonego bezpośrednio do folii w trakcie cyklu roboczego. Z umieszczenia prętów grzejnych w rdzeniach grzejnych wynika wygodna w montażu konstrukcja, ponieważ rdzenie grzejne mogą być łatwo wyjmowane z ramy do obkurczania w celach naprawczych. Jednostronne zamocowanie prętów grzejnych w rdzeniach grzejnych zapewnia to, że nie występują spowodowane ciepłem naprężenia. Ułatwia to znacznie montaż.
Ponieważ drążki mocujące, które należą do nośnego systemu rdzeni grzejnych, są tylko prowadzone, nie zaś mocowane w przesuwnej podporze blaszanej, mogą one wydłużać się bez powodowania w ten sposób naprężeń w pozostałych częściach rdzeni grzejnych. Również pręty grzejne mogą być zamocowane na stałej podporze blaszanej, a pozostałą częścią wsparte na blachach grodziowych, które są podpierane przez drążki mocujące, dzięki czemu mogą się na skutek siepła przesuwać względem przegród blaszanych.
Aby przeznaczone do ogrzewania powietrze mogło być prowadzone po możliwie długiej drodze wzdłuż prętów grzejnych, rdzenie grzejne mogą posiadać rozciągającą się w kierunku podłużnych boków ramy przegrodę środkową, która składa się z dużej ilości zamocowanych z odstępem wzajemnym na drążku mocującym przegród częściowych. Dzięki takiemu podziałowi przegrody środkowej wyeliminowane zostaje fałdowanie przegrody środkowej pod działaniem uwarunkowanych cieplnie naprężeń. Przegrody blaszane są swymi ramionami litery U umieszczone w obszarze szczelin dystansowych przegród częściowych, tak że oba rozdzielone przegrodą środkową kanały powietrzne są również oddzielone względem siebie odnośnie techniki przepływu, jeżeli po obu stronach przegrody środkowej zostaną umieszczone pręty grzejne.
W celu odizolowania rdzenia pręty grzejne są przykryte kołpakami izolacyjnymi, które mają przekrój w kształcie litery U. Kołpak izolacyjny posiada zazwyczaj zewnętrzną i wewnętrzną pokrywę dla zamkniętego między nimi materiału izolacyjnego, tak że strumienie lub małe cząstki materiału izolacyjnego nie mogą być zabierane przez strumień powietrza. Pokrywa
164 226 wewnętrzna składa się korzystnie z ustawionych w odstępie względem siebie fragmentów pokrywy w celu wyeliminowania pofałdowań na skutek spowodowanych ciepłem naprężeń.
Przedmiot wynalazku został przedstawiony w przykładzie wykonania na rysunku, na którym: fig. 1 przedstawia w sposób schematyczny przekrój wspornika ramy ogrzewanej elektrycznie, fig. 2 - przekrój w kierunku Π-Π ramy według fig. 1, fig. 3 - ramę do obkurczania w widoku schematycznym w ujęciu perspektywicznym i z wysuniętymi częściami, fig. 4 - rdzeń grzejny schematycznie w ujęciu perspektywicznym.
Przedstawiona częściowo na fig. 1 i 2 rama do obkurczania służy do obkurczania kołpaków lub folii kurczliwych, które otaczają stos towarów, zwłaszcza spaletyzowany. Rama do obkurczania składa się ze wsporników ramy 1, które mają przekrój prostokątny lub kwadratowy. Wsporniki ramy 1 ograniczają od wewnątrz otwór na stos towarów. Otwór ten znajduje się na fig. 1 z prawej strony.
Na każdym ze wsporników ramy 1 rozciąga się w jego dolnym obszarze zewnętrznym powietrzny kanał rozdzielczy 2, dołączony do nie przedstawionego wlotu powietrza z nadmuchem. Wszystkie powietrzne kanały rozdzielcze 2 wsporników ramy 1 mogą być dołączone do wspólnego wlotu powietrza. Powietrzny kanał rozdzielczy 2 posiada wiele otworów przelotowych dla powietrza 3, z których przynajmniej niektóre mogą posiadać regulowane przekroje.
Na wsporniku ramy 1 umieszczony jest stojący pionowo, otwarty od góry szyb 4, którego ścianki 5 są na górnym końcu szybu połączone ze sobą przy pomocy półkolistego łuku 6. W środku szybu 4 znajduje się ścianka rozdzielacza 7, która rozciąga się w kierunku wzdłużnym szybu 4 i wychodzi od jego dolnego otwartego końca oraz kończy się w pewnej odległości od półkolistego łuku 6.
Ścianka rozdzielcza 7 określa w szybie 4 dwa odcinki 8, 9 drogi przepływu dla przeznaczonego do ogrzewania powietrza. Powietrze to przedostaje się poprzez powietrzne otwory pizelotowe 3 z powietrznego kanału rozdzielczego 2 do dołączonego przed odcinkiem 8 fragmentu kanału 10, przepływa przez odcinki 8, 9 i wychodzi z tworzącej wylot gorącego powietrza dyszy szczelinowej 11 na wewnętrzną stronę wspornika ramy 1.
Powietrze jest na swej drodze przepływu przez szyb 4 ogrzewane, a mianowicie przy pomocy elektrycznie elementów grzejnych, które są wykonane jako mające kształt litery U pręty grzejne, których ramiona 12, 13 rozciągają się w kierunku wzdłużnym szybu 4 lub wspornika ramy 1. Dzięki temu obie końcówki łączące 14,15 każdego pręta grzejnego leżą w przybliżeniu w tej samej płaszczyźnie przekroju wspornika ramy 1. Jednobiegunowe końcówki łączące 14 lub 15 umieszczonych w odcinkach 8,9 szybu 4 prętów grzejnych są połączone ze sobą poprzez szyny prądowe 16. Zasilanie elektryczne szyn prądowych następuje poprzez przewody, które są ułożone w umieszczonym od strony zewnętrznej na wsporniku ramy 1 kanale przewodowym 17.
Pręty grzejne są swymi ramionami litery U 12, 13 wsparte na przegrodach 18, które rozciągają się równolegle do przedstawionej na fig. 1 płaszczyzny przekroju. W przedstawionym wykonaniu pręty grzejne są wsparte na dużej liczbie przegród 18, które rozciągają się między ścianką rozdzielczą 7 i ściankami szybu 5 oraz w przedstawionym wykonaniu również przez fragment kanału 10 i aż do dyszy szczelinowej 11. Dzięki temu droga przepływu przeznaczonego do ogrzewania powietrza jest podzielona na dużą liczbę równoległych do siebie kanałów cząstkowych.
W pozostałej części ustawienia prętów grzejnych ich ramionami litery U jest takie, że ramiona litery U 12, 13 są w ujęciu przekrojowym według fig. 1 ustawione pod kątem 45° względem ścianki rozdzielczej 7, przy czym odstęp między środkami prętów jest taki sam lub większy niż dwukrotna średnica pręta. Umożliwia to gęste rozmieszczenie prętów grzejnych w odcinkach 8, 9 szybu 4 i w związku z tym wysoką sprawność. Ścianki szybu 5 i ścianka rozdzielcza 7 składają się z blach metalowych, które są poddawane działaniu oddawanego przez pręty grzejne promieniowania cieplnego i ze swej strony wypromieniowują ciepło do przepływającego powietrza. Aby w możliwie największym stopniu uniknąć strat cieplnych, szyb 4 jest w całości obłożony materiałem izolacyjnym 20.
Na dolnym końcu odcinka 9 szybu 4 znajduje się przewężenie 21, które uchodzi do dołączonego przed dyszą szczelinową fragmentu kanału 22. Przewężenie, które w przedstawio164226 nym wykonaniu jest utworzone przez odchylonhy o około 15° w kierunku ścianki rozdzielczej 7 dolny koniec ścianki szybu 5, i fragment kanału 22 są tak wykonane, że przekrój dyszy szczelinowej 11 jest osłonięty oddawanym bezpośrednio przez pręty grzejne promieniowaniem cieplnym.
Dysza szczelinowa 11 jest od góry i od dołu ograniczona blachami kierującymi 24, 25, które w przedstawionym wykonaniu rozciągają się pod kątem około 30° względem poziomu ku dołowi. Górna blacha kierująca 24 jest krótsza niż dolna blacha kierująca 25. Na rysunku nie przedstawiono, że ustawienie kąta przynajmniej jednej z blach kierujących 24, 25 może być zmienne. W szczególnym przypadku przy pomocy regulowanej blachy kierującej może być całkowicie zamykana również dysza szczelinowa 11.
Na figurze 1 widać ponadto na górnej prawej krawędzi wspornika ramy elementy spiętrzające powietrze 26, w postaci przegród, które rozciągają się do utworzonego w ramie otworu. Te elementy do spiętrzania powietrza 26, które również mogą być przesuwne powinny zapobiegać temu aby w przypadku zbyt dużej odległości między wewnętrznymi bokami ramy i bokami powlekanego obkurczonym kołpakiem kurczliwym stosu towarów wychodzące z dyszy szczelinowej 11 gorące powietrze uchodziło nie wykorzystane ku górze. Jeżeli elementy do spiętrzania powietrza 26 są uchylne, wówczas mogą one być sprowadzane również do pozycji pionowej i służyć jako prowadnica gorącego powietrza. W nie przedstawionym wykonaniu na ramie może być również umieszczony kołpak, w którym podczas spoczynku jest magazynowane gorące powietrze, tak że podczas taktu roboczego do kołpaka kurczliwego lub folii kurczliwej może być bezpośrednio doprowadzana większa objętość gorącego powietrza.
Z figury 2 wynika ponadto, że szyb 4 z blachą rozdzielczą 7, przegrodami 18 i prętami grzejnymi 12, 13 tworzy jeden zespół konstrukcyjny, który jest umieszczony wymiennie we wsporniku ramy 1 i tam utrzymywany przy pomocy podpory stałej 27 oraz podpory przesuwnej 28.
Przedstawiona na fig. 3 i 4 rama do obkurczania 100 posiada prostokątny lub kwadratowy zarys podstawowy. Składa się ona z ramy rurowej z płaskim przekrojem prostokątnym, który z jednej strony posiada wlot powietrza 102 z dołączonym wlotem lejkowym 103. W obszarze wnętrza ramy przewidziane są listwy powietrzne 104 z otworami wylotowymi 105 dla wychodzącego gorącego powietrza. Poniżej listew powietrznych znajdują się blachy kierujące dla gorącego powietrza 106.
W rurach ramy do obkurczania 100 umieszczone są rdzenie grzejne 107. Te elementy grzejne 107 są w obszarze rogów ramy wsparte na elementach nośnych 108 w kształcie kątowników, które w tym celu posiadają pionowe szczeliny wprowadzające 109. Rdzenie grzejne 107 są osadzone na stałe w elementach nośnych 108 przy pomocy płytek mocujących 110, które są umieszczone na górnej stronie ramy do obkurczania 100.
Każdy rdzeń grzejny składa się z wielu, rozciągających się w kierunku boków ramy drążków mocujących 111, które na jednym końcu są zamocowane w pionowo ustawionej stałej płycie podporowej 112, a na drugim końcu wsparte jedynie w przesuwnej płycie podporowej 113 i prowadzone przesuwnie w kierunku wzdłużnym. Na górnym, umieszczonym w płaszczyźnie symetrii rdzenia grzejnego 107 drążku mocującym 111 zamocowanych jest wiele przegród cząstkowych, między którymi znajduje się szczelina dystansowa 115 i które definiują wspólną przegrodę środkową, dzielącą rdzeń grzejny 107. Po obu stronach przegrody cząstkowej umieszczone są przegrody blaszane 116, które mają przekrój w kształcie litery U z przebiegającymi w kierunku boków ramionami litery U 117 i żebrem Litery U 118 z otworami przelotowymi 119. Leżące wewnątrz ramiona litery U 117 są umieszczone przed szczelinami dystansowymi 115. W otworach przelotowych 119 poprowadzone są z jednej strony drążki mocujące 111, a z drugiej strony ogrzewane elektrycznie pręty grzejne 120.
Pręty grzejne 120 są wykonane w kształcie litery U i ich końce są zamocowane na stałej płycie podporowej 112. W pozostałej części pręty grzejne mogą się zależnie od wielkości swego wydłużenia cieplnego przesuwać wewnątrz rdzeniagrzejnego 107. Pręty grzejne 120 przechodzą łącznikami 121 przez stałą płytę podporową 112.
Przeznaczone do ogrzewania powietrze jest doprowadzane w kierunku strzałki 122 po jednej stronie przegrody częściowej 114, a po drugiej stronie ponownie odprowadzane. Zarówno w obszarze stałej płyty podporowej 112, jak również w obszarze przesuwnej płyty podporowej 113 przewidziane są wewnątrz komory chłodzące 123, którymi zimne powietrze jest prowadzone w kierunku strzałki 124.
Komory chłodzące 123 posiadają zewnętrzną blachę zamykającą 125, na której umieszczone jest pasmo uszczelniające 126. To pasmo uszczelniające 126 służy do uszczelnienia względem kołpaka izolacyjnego 127 o przekroju wewnętrznym w kształcie litery U, który jest osadzony między stałą płytą podporową 112 i przesuwną płytą podporową 113 na rdzeniu grzejnym 107. Kołpak izolacyjny 127 posiada zewnętrzną pokrywę 128 i wewnętrzną pokrywę 129, składającą się z umieszczonych w odstępach względem siebie fragmentów pokrywy. Materiał izolacyjny 130 i osadzona w nim folia aluminiowa 131 są utrzymywane między pokrywą zewnętrzną 128 i pokrywą wewnętrzną 129.
Rdzenie grzejne 107 dają się w prosty sposób montować i wyjmować w celu naprawy lub konserwacji również z ramy do obkurczania 100. Spowodowane cieplne odkształcenia poszczególnych części rdzeni grzejnych 107 lub kołpaków izolacyjnych 127 nie stanowią niebezpieczeństwa, ponieważ wszystkie części, które są poddawane działaniu wysokich temperatur, są ruchome względem siebie.
122
122
124
127
-128
102 103
164 226
FIG. 2
JLj _\-
- *
- +
J'5
*77^ · j—
____ -
IskA '-H
19
FIG.1
Departament Wydawnictw UP RP Nakład 90 egz. Cena 10 000 zł

Claims (24)

  1. Zastrzeżenia patentowe
    1. Rama do obkurczania folii z ogrzewaniem elektrycznym, posiadająca wlot powietrza dołączony do nadmuchu oraz kanały prowadzące powietrze, w których umieszczone są elektryczne elementy grzejne i umieszczony po wewnętrznej stronie ramy wylot dla gorącego powietrza, znamienna tym, że w ramie (1) ma otwarty z jednej strony szyb (4) z umieszczoną w nim ścianką rozdzielczą (7), wychodzącą z otworu szybu i kończącą się w pewnej odległości przed zamkniętym końcem szybu (6), przy czym za pomocą ukształtowanego pomiędzy ścianką rozdzielczą (7) i jedną ze ścianek szybu (5) odcinka (8) drogi przepływu przyłączonego do wlotu powietrza i drugiego odcinka (9) przyłączonego do wylotu powietrza ma utworzoną drogą przepływu w kształcie litery U, przy czym elementy grzejne mają postać prętów grzejnych (12, 13), które rozciągają się w kierunku wzdłużnym szybu (4), i które podparte są przynajmniej na dwóch przegrodach (18), umieszczonych pomiędzy ścianką rozdzielczą (7) i ściankami szybu (5).
  2. 2. Rama do obkurczania według zastrz. 1, znamienna tym, że szyb (4) jest od zewnątrz osadzony w materiale izolacyjnym (20).
  3. 3. Rama do obkurczania według zastrz. 1, znamienna tym, że w obu odcinkach (8, 9) umieszczone są pręty grzejne (12,13).
  4. 4. Rama do obkurczania według zastrz. 1, znamienna tym, że pręty grzejne (12,13) mają końcówki łączące (14,15), które połączone są ze sobą w sposób przewodzący elektrycznie.
  5. 5. Rama do obkurczania według zastrz. 4, znamienna tym, że pręty grzejne (12,13) są wykonane w kształcie litery U i jednobiegunowe końcówki łączące (14,15) sąsiednich prętów grzejnych są połączone ze sobą poprzez szyny prądowe (16).
  6. 6. Rama do obkurczania według zastrz. 5, znamienna tym, że pręty grzejne lub ich ramiona litery U (12, 13) w ujęciu perspektywicznym szybu (4) ustawione są pod kątem do ścianki rozdzielczej (7), przy czym odstęp środków prętów jest co najmniej równy dwukrotnej średnicy pręta.
  7. 7. Rama do obkurczania według zastrz. 1, znamienna tym, że szyb (4) jest ustawiony pionowo z umieszczonym na dole otworem szybowym w ramie (1).
  8. 8. Rama do obkurczania według zastrz. 1, znamienna tym, że szyb (4) jest ustawiony w ramie (1) poziomo lub pod kątem do poziomu.
  9. 9. Rama do obkurczania według zastrz. 1, znamienna tym, że wylot powietrza znajdujący się na końcu drugiego odcinka (9) drogi przepływu powietrza jest wykonany jako rozciągająca się wzdłuż wewnętrznej strony ramy (1) dysza szczelinowa (11), która po obu stronach jest ograniczona przez blachy kierujące (24, 25) ustawione pod kątem do płaszczyzny ramy, przy czym pomiędzy dyszą szczelinową (11) i szybem (4) umieszczony jest fragment kanału (21, 22), przysłaniający pręty grzejne (12,13).
  10. 10. Rama do obkurczania według zastrz. 9, znamienna tym, że ustawienie kąta przynajmniej jednej blachy kierującej (24, 25) jest zmienne.
  11. 11. Rama do obkurczania według zastrz. 1, znamienna tym, że na ramie (1) umieszczone są przesuwane w kierunku stosu towaru elementy spiętrzające powietrze (26), w postaci przegród.
  12. 12. Rama do obkurczania według zastrz. 1, znamienna tym, że rama (1) posiada pionowe ścianki prowadzące powietrze.
  13. 13. Rama do obkurczania według zastrz. 1, znamienna tym, że na ramie (1) umieszczony jest kołpak.
  14. 14. Rama do obkurczania według zastrz. 1, znamienna tym, że w obszarze zewnętrznym ramy (1) umieszczony jest wychodzący z wlotu powietrza powietrzny kanał rozdzielczy (2), który posiada otwory przelotowe dla powietrza (3) do utworzonych między przegrodami (18) kanałów cząstkowych (19).
  15. 15. Rama do obkurczania według zastrz. 14, znamienna tym, że wielkość otworów przelotowych dla powietrza (3) jest zmienna.
  16. 16. Rama do obkurczania według zastrz. 1, znamienna tym, że elementy grzejne mają postać prętów grzejnych (120) przebiegających równolegle do boków ramy i umieszczonych w izolowanych cieplnie rdzeniach grzejnych (107) z kanałami do prowadzenia powietrza, przy czym pręty grzejne (120) są jednym końcem zamocowane do rdzeni grzejnych (107), a w dalszej części są zamocowane przesuwnie zależnie od wymiaru wydłużenia cieplnego w rdzeniach grzejnych (107).
  17. 17. Rama do obkurczania według zastrz. 16, znamienna tym, że rdzenie grzejne (107) posiadają drążki mocujące (111), które rozciągają się w kierunku boków ramy i które na jednym końcu zamocowane są na stałej płycie podporowej (112), a na drugim końcu są prowadzone w przesuwnej płycie podporowej (113).
  18. 18. Rama do obkurczania według zastrz. 16 albo 17, znamienna tym, że pręty grzejne (120) są zamocowane na stałej płycie podporowej (112), a w dalszej części są wsparte na przegrodach blaszanych (116), które są podtrzymywane przez drążki mocujące (111).
  19. 19. Rama do obkurczania według zastrz. 18, znamienna tym, że przegrody blaszane (116) mają przekrój w kształcie litery U z rozciągającymi się w kierunku boków ramy ramionami litery U (117) i żebrem litery U (118) z otworami przelotowymi (119) dla drążków mocujących (115) oraz prętów grzejnych (120).
  20. 20. Rama do obkurczania według zastrz. 17, znamienna tym, że każdy rdzeń grzejny (107) składa się z wielu przebiegających w kierunku boków ramy drążków mocujących (111), na których osadzone są przegrody częściowe (114), a przegrody blaszane (116) są swymi ramionami litery U (117) umieszczone w obszarze szczeliny dystansowej (115) przegród częściowych (114).
  21. 21. Rama do obkurczania według zastrz. 20, znamienna tym, że po obu stronach przegrody środkowej umieszczone są pręty grzejne (120).
  22. 22. Rama do obkurczania według zastrz. 16 albo 17, znamienna tym, że rdzenie grzejne (107) są przykryte kołpakami izolacyjnymi (127), które mają przekrój w kształcie litery U.
  23. 23. Rama do obkurczania według zastrz. 22, znamienna tym, że kołpak izolacyjny (127) posiada zewnętrzną (128) i wewnętrzną (129) pokrywę dla zamkniętego między nimi materiału izolacyjnego (130), przy czym pokrywa wewnętrzna (129) składa się z umieszczonych w odstępach względem siebie fragmentów pokrywy.
  24. 24. Rama do obkurczania według zastrz. 17, znamienna tym, że rdzenie grzejne (107) posiadają w obszarze stałej płyty podporowej (112) i/lub przesuwnej płyty podporowej (113) chłodzone świeżym powietrzem blachy zamykające (125) wyodrębniające komory chłodzące (123).
PL90284186A 1989-03-10 1990-03-06 Rama do obkurczania folii PL PL164226B1 (pl)

Applications Claiming Priority (2)

Application Number Priority Date Filing Date Title
DE8902969U DE8902969U1 (de) 1989-03-10 1989-03-10 Schrumpfrahmen mit elektrischer Beheizung
DE8913441U DE8913441U1 (de) 1989-11-14 1989-11-14 Schrumpfrahmen

Publications (1)

Publication Number Publication Date
PL164226B1 true PL164226B1 (pl) 1994-07-29

Family

ID=25954497

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
PL90284186A PL164226B1 (pl) 1989-03-10 1990-03-06 Rama do obkurczania folii PL

Country Status (6)

Country Link
US (1) US5111528A (pl)
EP (1) EP0386530B1 (pl)
DE (1) DE59001223D1 (pl)
NO (1) NO900771L (pl)
PL (1) PL164226B1 (pl)
RU (1) RU1813057C (pl)

Families Citing this family (7)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
TW482169U (en) * 2001-06-15 2002-04-01 Hon Hai Prec Ind Co Ltd Heating fixture for package
TW482165U (en) * 2001-06-15 2002-04-01 Hon Hai Prec Ind Co Ltd Heating fixture for package
TW482168U (en) * 2001-06-15 2002-04-01 Hon Hai Prec Ind Co Ltd Heating fixture for package
US6577922B2 (en) 2001-07-30 2003-06-10 The Coca-Cola Company Point of sale product personalization system
ITMI20031892A1 (it) * 2003-10-02 2005-04-03 Sestese Off Mec Apparecchiatura incappucciatrice combinata, con scudi deflettori a ribaltamento.
EP2639166A1 (de) 2012-03-12 2013-09-18 MSK - Verpackungs-Systeme GmbH Vorrichtung und Verfahren zum Aufschrumpfen einer Schrumpffolie auf einen Gutstapel
DE202015107021U1 (de) 2015-12-22 2017-03-24 Msk - Verpackungs-Systeme Gmbh Schrumpfrahmen mit wenigstens einem an ein Gebläse anschließbaren Lufteinlass zum Zuführen von Blasluft

Family Cites Families (18)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
FR536754A (fr) * 1920-11-15 1922-05-09 Poêle électrique
US1679841A (en) * 1927-02-07 1928-08-07 Harold N Shaw Electric convection heater
GB1062349A (en) * 1965-03-17 1967-03-22 Ici Ltd Apparatus and method for packaging articles in heat shrinkable wrappers
AU1413566A (en) * 1966-11-18 1969-03-13 W. R. Grace Australia Packaging
US3662512A (en) * 1968-01-24 1972-05-16 Weldotron Corp Method and apparatus for shrink-film wrapping a pallet load
DE2002786B1 (de) * 1970-01-22 1970-11-12 Keller & Co Masch C Schrumpffolienerhitzer
US3711961A (en) * 1970-11-25 1973-01-23 Gilbreth Co Heat shrink tunnel
NO127044C (pl) * 1971-02-10 1975-04-22 Fernholt & Giertsen
DE2125568A1 (en) * 1971-05-24 1972-11-30 Interpalet Gmbh, Zug (Schweiz) Hot shrinking plastic sheet - over palletised goods using hot gas blower
US3896288A (en) * 1972-05-18 1975-07-22 Martin J Tulkoff Method of heat-shrink wrapping goods
US3912903A (en) * 1973-04-16 1975-10-14 Jr Leonard L Northrup Electrical heating device for air duct
FR2328614A1 (fr) * 1975-10-09 1977-05-20 Erel Appareillage pour la retraction de gaines thermoplastiques autour de recipients
DK147296C (da) * 1979-03-27 1985-01-14 Lachenmeier Kurt Aps Apparat til varmekrympning af en folie omkring en genstand
DE3024320A1 (de) * 1980-06-27 1982-04-01 Wacker-Chemitronic Gesellschaft für Elektronik-Grundstoffe mbH, 8263 Burghausen Vorrichtung zur hochtemperaturbehandlung von gasen
US4337390A (en) * 1981-01-22 1982-06-29 National Element, Inc. Electric heating element
US4719332A (en) * 1986-05-05 1988-01-12 Strategic Products, Inc. Tube shrinking oven
DE8902969U1 (de) * 1989-03-10 1989-05-03 MSK-Verpackungs-Systeme GmbH, 4190 Kleve Schrumpfrahmen mit elektrischer Beheizung
DE8913441U1 (de) * 1989-11-14 1989-12-21 MSK-Verpackungs-Systeme GmbH, 4190 Kleve Schrumpfrahmen

Also Published As

Publication number Publication date
US5111528A (en) 1992-05-05
RU1813057C (ru) 1993-04-30
NO900771D0 (no) 1990-02-19
NO900771L (no) 1990-09-11
EP0386530A1 (de) 1990-09-12
DE59001223D1 (de) 1993-05-27
EP0386530B1 (de) 1993-04-21

Similar Documents

Publication Publication Date Title
US3312811A (en) Shrink tunnel
US3874444A (en) Duo-baffle air separator apparatus
JP3835615B2 (ja) 電算機室用空調システム
EP0288524B1 (en) Procedure and means for drying moving web material
PL164226B1 (pl) Rama do obkurczania folii PL
JPH04289675A (ja) 高エネルギーバッテリー
US3914594A (en) Radiation lamp reflector assembly
US6686566B1 (en) Infrared drying and curing system for circuit boards
ES2770778T3 (es) Unidad de exposición para almacenar y exponer mercancías calentadas
US5258671A (en) Cooling structure for linear induction motor
EP0268137B1 (en) Metal-clad switchgear
US4451233A (en) Apparatus for the shrinking of wrapping foils
KR101792736B1 (ko) 건조 장치
US2878300A (en) Bus structure
CN206195187U (zh) 一种开关柜用隔板部件
FI88575C (fi) Kyldisk
SE451381B (sv) Anordning for torkning av en bana i rorelse
SU1274165A1 (ru) Радиоэлектронный блок
EP0456173A1 (en) Forced-convection air heater element for clothes dryers
US3257542A (en) Infrared heating system
KR20230126412A (ko) 고효율 냉각구조를 구비한 고압 충전장치
GB2243206A (en) Drying strip material
US5778788A (en) Sheet offset press
CN213594671U (zh) 一种热收缩机上的组合式加热装置
CN210390476U (zh) 一种用于纸张输送架的烤箱