PL105551B1 - Urzadzenie do obslugi zwalow produktow luzem - Google Patents

Urzadzenie do obslugi zwalow produktow luzem Download PDF

Info

Publication number
PL105551B1
PL105551B1 PL1974170325A PL17032574A PL105551B1 PL 105551 B1 PL105551 B1 PL 105551B1 PL 1974170325 A PL1974170325 A PL 1974170325A PL 17032574 A PL17032574 A PL 17032574A PL 105551 B1 PL105551 B1 PL 105551B1
Authority
PL
Poland
Prior art keywords
conveyor
product
conveyors
frame
skeleton
Prior art date
Application number
PL1974170325A
Other languages
English (en)
Original Assignee
Barre Marcelfr
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Application filed by Barre Marcelfr filed Critical Barre Marcelfr
Publication of PL105551B1 publication Critical patent/PL105551B1/pl

Links

Classifications

    • BPERFORMING OPERATIONS; TRANSPORTING
    • B65CONVEYING; PACKING; STORING; HANDLING THIN OR FILAMENTARY MATERIAL
    • B65GTRANSPORT OR STORAGE DEVICES, e.g. CONVEYORS FOR LOADING OR TIPPING, SHOP CONVEYOR SYSTEMS OR PNEUMATIC TUBE CONVEYORS
    • B65G65/00Loading or unloading
    • B65G65/02Loading or unloading machines comprising essentially a conveyor for moving the loads associated with a device for picking-up the loads
    • B65G65/16Loading or unloading machines comprising essentially a conveyor for moving the loads associated with a device for picking-up the loads with rotary pick-up conveyors
    • B65G65/20Paddle wheels

Landscapes

  • Engineering & Computer Science (AREA)
  • Mechanical Engineering (AREA)
  • Specific Conveyance Elements (AREA)
  • Filling Or Emptying Of Bunkers, Hoppers, And Tanks (AREA)
  • Feeding Of Workpieces (AREA)
  • Warehouses Or Storage Devices (AREA)
  • Chain Conveyers (AREA)

Description

Przedmiotem wynalazku jest urzadzenie do ob¬ slugi zwalów produktów luzem, takich jak bu¬ raki, wegiel, rudy lub inne, zwlaszcza urzadzenie umozliwiajace nie tylko zwalowanie lecz równiez wybieranie produktu ze zwalu za pomoca jednego urzadzenia mechanicznego.
W znanym stanie techniki obslugi zwalu pro¬ duktów luzem nasypywanie zwalu oraz wybiera¬ nie produktów z niego dokonywane jest za pomo¬ ca unzadzenia zawierajacego pierwsza suwnice bramowa przesuwna na wprost sciany zwalu i zawierajaca przenosnik zasilany przez zwalowar¬ ke obrotowa zamontowana przesuwnie na suwjnicy bramowej. Urzadzenie to umozliwia pobieranie produktu ze zwalu i przesylanie tego produktu na przenosnik odprowadzajacy. Znane urzadzenia za¬ wieraja takze druga suwnice bramowa równiez przesuwna nad zwalem i zawierajaca uklad prze¬ nosników umozliwajacych, za posrednictwem urza¬ dzenia doprowadzajacego produkt podlegajacy zwalowaniu, rozprowadzenie produktu na calej powierzchni zwalowania.
W znanych urzadzeniach pierwsza suwnica prze¬ suwna i zwalowarka podczas operacji pobierania produktu ze zwalu, pobieraja produkt na jednej ze scian zwalu i przesuwaja sie w miare jego uby¬ wania. Suwnica bramowa zawierajaca zwalowar¬ ke nie moze wiec swobodnie byc przemieszczana, .gdyz jej ruchy sa uniemozliwione przez sam zwal produkrtu.
Ponadto zachodzi czesto koniecznosc skladowa¬ nia produktów róznego rodzaju lub róznej ja¬ kosci, co pociaga za soba koniecznosc zastosowa¬ nia kilku suwnic bramowych z polaczona zwalo¬ warka i z kolei doprowadza do znacznego pod¬ wyzszenia kosztów urzadzenia.
Niedogodnosci znanych urzadzen wynikaja zwla¬ szcza z faktu, ze suwnica bramowa, na której zar montowana jest zwalowarka ma znaczne wymiary uniemozliwiajace przemieszczenie urzadzenia nad zwalem z wyjatkiem przypadku gdy wysokosc zwalu zostaje znacznie zmniejszona. Poniewaz zwalowarka pobiera produkt w niewielkiej od¬ leglosci od gruntu, wysokosc suwnicy bramowej wynosi na ogól ponizej 2 metTÓw i dlatego tez ewentualne przemieszczenie calego ukladu mecha¬ nicznego nad zwalem wymaga utworzenia zwalu o zbyt malej wysokosci.
Jezeli natomiast zwal jest zbyt wysoki zwalo¬ warka zlobi wglebienie w scianie z której pobie¬ rany jest produkt i w tych warunkach istnieje ry¬ zyko obsuniecia sie górnej czesci zwalu na zwalo¬ warke i zasypanie zwalowarki. Aby zapobiec tyir zjawiskom, nad zwalowarka umieszczona jest bro¬ na opierajaca sie o przednia skosna sciane zwalu.
Bronia ta oslania zwalowarke i powoduje odsu¬ wanie produktu do dolnej czesci zwalowarki w miare pracy tego urzadzenia^ Taki uklad powoduje oczywiscie znaczne zwiek¬ szenie kosztów urzadzenia. 105 551105 551 Celem wynalazku jest zapobieganie niedogod- . nosciom znanych urzadzen.
Przedmiotem wynalazku jest urzadzenie do obslugiwania zwalów produktów luzem, zawiera¬ jace suwnice bramowa skladajaca sie ze szkieletu g poziomego, zwalowarke pierscieniowa zmontowa¬ na za posrednictwem wózka umozliwiajacego przemieszczanie zwalowarki wokól szkieletu w plaszczyznie prostopadlej do jej osi, charaktery¬ zujace sie tym, ze os zwalowarki jest umieszczona 10 mimosrodowo w stosunku do osi szkieletu oraz tym, ze przekrój poprzeczny szkieletu jest wpisany w prostokat usytuowany w górnej czesci zwalo¬ warki.
Dzieki temu, dolna czesc zwalowarki jest calko- 15 wicie odslonieta tak, ze suwnica bramowa moze swobodnie przesuwac sie nad obslugiwanym zwa¬ lem, wtedy gdy zwalowarka jest umieszczona z boku zwalu, pnzy czyim zwalowarka moze pobie¬ rac produkt na calej wysokosci zwalu. 20 Wedlug dalszej charakterystyki rozwiazania we¬ dlug wynalazku w szkielecie poziomym zamonto¬ wane sa przenosniki polaczone z jednej strony ze srodkami doprowadzajacymi produkt do zwalu, a z drugiej strony ze srodkami do odprowadza- 25 nia tego produktu ze zwalu.
Dzieki temu ta sama suwnica bramowa moze byc wykorzystana tak do doprowadzenia jak i do pobierania produktu.
Przedmiot wynalazku jest objasniony na przy- »o kladach wykonania przedstawionych na zalaczo¬ nym rysunku, na którym fig. 1 przedstwda w prze¬ kroje poprzeciznym urzadzenie wedlug wynalaz¬ ku, ze zwalowarka w rzucie pionowym, fig. 2 — schemat urzadzenia da obslugi zwalów produk- 35 tów luzem, zgodnie z wynalazkiem, fig. 3A i 3E — schemat i rzut pionowy urzadzenia wedlug wynalamku, fig. 4 — schemat w rzucie poziomym innego wykonania urzadzenia do obslugiwania zwalów zgodnie z wynalazkiem. *o Zgodnie z fig. 1, zwalowarka 1 zawiera dwa pierscienie wspólosiowe 2 o identycznej srednicy, korzystnie wykonane z blachy stalowej przyspa,- wanej i usztywnionej. Srednica wewnetrzna pier¬ scieni 2 wynosi kilka metrów, na przyklad 8 m.
Pierscienie 2 zamontowane obrotowo wokól osi poziomej X przebiegajacej przez srodek ciezkosci zwalowalrki sa sztywno oddzielone stallowymi roz¬ pór/kami 3 utrzymujacymi pierscienie 2 w dwóch plaszczyznach pionowych. Pierscienie 2 skladaja sie korzystnie z kesonów pierscieniowych o stalym prostokatnym przekroju. Czerpaki 4 znanego ksztaltu zamontowane sa w pewnych odstepach na pierscieniach 2 umozliwiajac w ten sposób po¬ bieranie produktu luzem PV w kierunku strzal¬ ki f.
Zwalowarka opiera sie na dwóch krazkach gór¬ nych 5 oraz na dwóch krazkach dolnych 6. Obie pary krazków sa zamontowane obrotowo na wóz- 60 ku nosnym. Krazki 5 i 6 maja osie poziome i po¬ wierzchnie toczne cylindryczne w stalym kontak¬ cie z odpowiednimi powierzchniami tocznymi sta¬ nowiacymi wewnetrzne powierzchnie obwodowe pierscieni2. w 45 50 55 Wózek 7 zawiera szkielet stanowiacy dwie bel¬ ki glówne 9 w ksztalcie litery L, przy czyni jed¬ no ramie kazdej belki jest poziome, a drugie jest skierowane pionowo w dól ód konca ramienia poziomego od strony wybierania produktu. Bel¬ ki 9 sa odpowiednio oddzielone rozporkami. Bla¬ cha 10 utrzymujaca produkt jest zamocowana mie¬ dzy belkami glównymi 9 na wprost czesci obwodu wewnetrznego zwalowarki 1 i umocowana jest w swej dolnej czesci lOa do przedluzenia 11 wóz¬ ka 7 przeciagajacego sie w kierunku do dolu w dolnym koncu ramion pionowych belek glów¬ nych 9, W górnej czesci urzadzenia znajduje sie zasob¬ nik 12 kierujacy produkt doprowadzany w góre przez czerpaki 4 na odpowiednie urzadzenie prze¬ nosnikowe 13 przeznaczone zwlaszcza do odpro¬ wadzenia produktu w celu poddania dalszej ob¬ róbce.
Wózek nosny 7 moze byc przemieszczany za po¬ srednictwem rolek tocznych, nie przedstawionych na rysunku, na dwóch belkach 14a i 14b o ksztal¬ cie skrzynkowym rozciagajacych sie poziomo i opartych na swych koncach na -ruchomych wspornikach, przy czym dlugosc tych belek wy¬ nosi na przyklad do 50 m. Belki te stanowia ra¬ zem szkielet poziomy czyli suwnice bramowa, któ¬ rej os wzdluzna jest oznaczana jalko P.
BeOki 14a i 14B sa korzystnie rozdzielone rozpor¬ kami umieszczonymi w róznych odstepach i uno¬ sza przenosnik 13 i sa równiez zaopatrzone w dwie zebatki, nie przedstawione na rysunku, za¬ montowane na górnych powierzchniach belek i przeznaczone do zapewnienia ruchu przesuwne¬ go wózka 7 wzdluz belek za pomoca znanych srodków napedowych. Inne srodki napedowe, nie przedstawione na rysunku, powoduja ruch obro¬ towy zwalowarki 1 wokól jej osi poziomej.
Na fig. 2 przedstawiono schemat w rzucie po¬ ziomym urzadzenia wedlug wynalazku zawieraja¬ cego suwnice bramowa 15, przemieszczana na dwóch równoleglych szynach 16a i 16b odpowied¬ nio zamocowanych do gruntu w taki sposób, ze suwnica bramowa 15 moze obsluzyc cala powierz¬ chnie przestrzeni E, na której zwalowany zostaje produkt luzem. Na suwnicy bramowej 15 znajduje sie przenosnik 13 rozciagajacy sie na calej dlu¬ gosci suwnicy bramowej i polaczony z jednej stro¬ ny z urzadzeniem 17 doprowadzajacym produkt do zwalowania, a z drugiej strony z urzadzeniem 19 do odprowadzania tego produktu, przy czym urza¬ dzenia 17 i 18 stanowia, korzystnie, nosniki roz¬ ciagajace sie na przyklad wzdluz boków urza¬ dzenia'.
Zwal sklada sie z dwóch oddzielnych czesci SI i S2, przy czym mloze on równiez skladac sie z jednej lub wiekszej ilosci czesci, w zaleznosci od potrzeb.
Zwalowarka obrotowa 1, taka jak przedstawiono na fig. 1, zamontowana na suwnicy bramowej 15- jest przmieszczana przesuwnie w taki sposób, ze umozliwa usypywanie produktu w dowolny punkt przenosnika 13.
Szkielet urzadzenia zawiera dwie belki 14a i 141*105 551 6 wspierane na swych koncach przez wsporniki ru¬ chome o identycznej konstrukcji.
Na fig. 1 i 2 przedstawiono, zgodnie z charakte¬ rystyka wynalazku, os X zwalowarki 1 zamonto¬ wana mimosrodowo wizgledem osi P szkieletu 15 5 Utworzonej przez belki 14a i 14b, ponadto prze¬ krój poprzeczny szkieletu 15 jest wpisany w pro¬ stokat usytuowany w górnej czesci zawalowarki.
/Wtedy, gdy zwalowarka zajmuje polozenie w pabr.izu konca szkieletu 15, szkielelt *ten moze byc 10 przemieszczany nad przestrzenia E zwalu SI, S2^ nawet w przypadku gdy wysokosc zwalu wyno¬ si hA, podczas gdy w znanych urzadzeniach w których szkielet poziomy zajmowal caly przekrój zwalowarki, wysokosc zwalu musiala byc redu- l5 kowana do wartosci hB co wynosi w praktyce 1/3 wysokosci hA, która mozna uzyskac stosujac urzadzenie zgodnie z wynalazkiem.
Uzyskuje sie w ten sposób korzystna mozliwosc przemieszczania calej .konstrukcji ramowej nad 20 zwalem o wysokosci zwykle stosowanej w urza¬ dzeniach tego typu, co bylo niemozliwe w zasto¬ sowaniu znanych urzadzen, w których konstrukcja ramowa byla blokowania przez sciane przednia zwalu, z wyjatkiem przypadków, gdy stosowano 25 wysokosc zwalu praktycznie nieekonomiczna.
Na fig. 1, 3A—3E przedstawiono dalsze istotne rozwiazanie wynalazku umozliwiajace nie tylko pobieranie produktów ze zwalu za pomoca zwalo¬ warki 1 lecz takze uzupelnienie zwalu za pomoca 30 przenosnika 13 wyzej opisanego.
Przenosnik 13 szkieletu poziomego 15 zawiera glównie dwa przenosniki tasmowe 19 i 20 zamon¬ towane na wysluzonych ramach 21, 22 i przemiesz¬ czane w plaszczyznie poziomej i w kierunlku dlu- 35 gosci przenosników na szynach 23, za posrednic¬ twem krazków tocznych 24 umieszczonych wzdluz przenosników. Szyny 23 sa zamocowane na wspor¬ nikach umieszczanych na bocznych scianach be¬ lek 14a i 14b. W wyniku dzialania srodków na- 40 pedowych, nie przedstawionych na rysunku, prze¬ nosniki tasmowe 19 i 20 moga byc przemieszcza¬ ne wzdluz belek 14a i 14b w celu obsluzenia ca¬ lej przestrzeni E.
Dlugosc przenosnika 19 wynosi co najmniej pól 45 calkowitej dlugosci belek 14a i 14b tak, ze przy dowolnym wzajemnym polozeniu obu przenosni¬ ków, co najmniej czesc przenosnika górnego 19 znajduje sie nad przenosnikiem dolnym 20. W ten sposób przenosnik górny 19 jest w stanie wysypy- 50 wac produkt na przenosnik dolny 20, którego dlu¬ gosc jest nieco wieksza od polowy dlugosci 1 gór¬ nej warstwy zwalu.
W celu zapewnienia zasilania, przez przenos¬ nik 17, przenosnika górnego 19, przenosnik ten jest M przystosowany na jednym ze swych konców do odbierania produktu z przenosnika 17. Podobnie przenosnik dolny 20 jest przystosowany do wysy¬ pywania produktu na przenosnik odprowadzaja¬ cy18. eo W tym celu belki 14a i 14b zaopatrzone sa w czesci wystajace poza jeden z ruchomych wspor¬ ników.
Na fig. 3a przedstawiono schematycznie wzajem¬ ne polozenie przenosników 19 i 20 i zwalowarki 1 w podczas operacji uzupelniania zwalu. Produkt do¬ prowadzany jest przez przenosnik 17 i wysypy¬ wany na przenosnik 19, którego górny odcinek tasmy przemieszcza s,ie w kierunku strzalki fi.
Podczas tej operacji przenosnik 19 jest nieru¬ chomy wzgledem belek 14a i 14b oraz wysypuje produkt na .przenosnik 20, który odwrotnie niz przenosnik 19 jest przemieszczany w. i calosci wzdluz belek 14a i 14b w ta«ki sposób, ze obslu¬ guje cala szerokosc przestrzeni E. W tym celu przenosnik ten najpierw znajduje sie w prawym koncu belek 14a i 14b, a nastepnie stopniowo przemieszczany w kierunku w lewo w miare pow¬ stawania zwalu Si, przy czym kierunek przesu¬ wu górnego odcinka tasmy .przenosnika 20 jes-f. zgodny ze strzalka f2.
Gdy prawy koniec przenosnika 20 doprowadzo¬ ny zostaje do polowy szerokosci zwalu, kierunek przesuwu tasmy zostaje odwrócony (strzalka fi) i przenosnik; który w tym momencie znajduje sie pod przenosnikiem 19 zostaje na nowo prze¬ suniety w prawo. W ten sposób utworzona zo¬ staje druga polowa zwalu. Ta operacja uzupelnia¬ nia zwalu jest oczywiscie dokonywana podczas gdy zwalowarka 1 zajmuje polozenie obok zwalu, tak Jafk przedstawiono na fig. 3A. Ponadto uzu¬ pelnianie zwalu nastepuje- przez kolejne przesu¬ wanie wzdluz szerokosci zwalu, przez przemiesz¬ czanie suwnicy bramowej, na szynach 16a i 16b.
Na fig. 3B przedstawiono czynnosci wybierania zwalu. Zwalowarka 1 jest wówczas przemieszczana przeisuwnie wzdluz belek 14a i 14b, za pomoca wózka nosnego 7, przy czym przenosnik 20 zajmu- je polozenie z lewej strony. Przenosnik 19 nato¬ miast jest przemieszczany w taki spcteób, ie pro¬ dukt zagarniany przez zwalowarke .1;'wysypywa¬ ny jest najpierw na! przenosnik 19; który, nastepnie zsypuje produkt na przenosnik 18. W odniesieniu do fig. 3B przenosnik 19 jest nieruchomy podczas gdy zwalowarka 1 przemieszcza sie wzdluz niego.
Jednakze z chwila gdy zwalowarka 1 osiaga polo¬ zenie w poblizu jego konca wewnetrznego, nad przenosnikiem 20, to przenosnik 19 przesuwany jest razem ze zwalowarka 1 do zakonczenia danej operacji posredniczac w zsypywaniu produktu ze zwalowarki na przenosnik 20 redukujac w ten sposób wysokosc opadania produktu ze zwalowar¬ ki na przenosnik dolny 20. Przenosnik 20 w obu przypadkach zsypuje produkt na przenosnik od¬ prowadzajacy 18 tak jak przedstawiono na rysun¬ ku. Podczas tej operacji dokonywane sa równiez kolejne przesuniecia suwnicy bramowej wzdluz szyn 16a i 16b.
Na fig. 3c i 3d przedstawiono rozwiazanie zwiek¬ szajace wysokosc zwalu przez zastosowanie, we wspornikach suwnicy bramowej 14a i 14b, urza¬ dzen teleskopowych, przy czym w taikirn przypad¬ ku pobieranie produktu ze zwalu za. pomoca zwa¬ lowarki 1 odbywa sie w dwóch etapach.
Na fig. 3E przedstawiono wykonanie, w któ¬ rym przenosnik odprowadzajacy 18 jest umiesz¬ czony po przeciwnej stronie belek 14a i 14b, jak przedstawiono na fig. 2. W tych warunkach odpo¬ wiedni koniec przenosnika dolnego 18 musi byc105 551 7 8 tak umieszczony aby v umozliwic wprowadzenie produktu na teri przenosnik.
.-'"'Podikresla sie, ze przenosnik doprowadzajacy 17 powinien w kazdym przypadku wysypywac pro¬ dukt w dowolne miejsce wzdluz przestrzeni E, co mozna realizowac w znany sposób na przy¬ klad przez umozliwienie ruchu przenosnika 17 w kierunku wzdluznyim, lub tez przez zastosowanie ruchomego wózka wysypujacego wzdluz tego prze¬ nosnika.
W urzadzeniu przedstawionym schematycznie na fig. 4, zwal S8 ma ksztalt pierscieniowy, a urzadzenie zawiera suwnice bramowa 15, której pozioma konstrukcja ramowa jest zamontowana na jednym ze swych konców, na czopie 25 stano¬ wiacym srodek zwalu S$, podczas gdy jego prze¬ ciwlegly koniec opiera sie na ruchomym wspor¬ niku 26.
Urzadzenie- to zawiera równiez zwalowarke 1 zamontowana na wózku nosnym 7 o ksztalcie identycznymi jak przedstwiono na fig. * 1.
Zastosowane* sa równiez przenosnik zasilajacy 27 oraz przenosnik odprowadzajacy 28 doprowadzane do srodka urzadzenia.

Claims (1)

Zastrzezenia patentowe 2. Urzadzenie wedlug zastrz. 1, znamienne tym, ze szkielet (15) zawiera dwie belki poziome (Ha i 14b) oddzielone rozporkami, w ksztalcie skrzyn¬ kowym, które w przekroju znajduja sie wzdluz malych boków prostokata. 3. Urzadzenie wedlug zastrz. 2, znamienne tym, ze przenosniki (13) sa zamontowane miedzy belka¬ mi poziomymi (14a i 14b) i polaczone z jednej strony z przenosnikami doprowadzajacymi produkt (17, 27) na zwal (Slf S2, S8), a z drugiej strony przenosnikami odprowadzajacymi (18, 28) produkt ze zwalu. 4. Urzadzenie wedlug zastrz. 3, znamienne tym, ze przenosniki (13) stanowia dwa przenosniki tas¬ mowe (19, 20) o dwóch kierunkach przesuwu, za¬ montowane w szkielecie poziomym (15), przy czym jeden przenosnik jest umieszczony nad dru¬ gim, a kazdy z tych przenosników jest polaczony ze srodkami napedowymi (23, 24) umozliwiajacy¬ mi ich przesuw wzdluz calej dlugosci konstrukcji szkieletowej (15). 5. Urzadzenie wedlug zastrz. 1 lub 2 lub 3 \ub 4, znamienne tym, ze suwnica bramowa (15) jest zamontowana na dwóch równoleglych szynach (16a, 16b), przy czym jej szkielet poziomy jest zaopatrzony w ruchome wsporniki. 6. Urzadzenie wedlug zastrz. 1 lub 2 lub 3 lub 4, znamienne tym, ze szkielet (15) suwnicy bramowej jest zamontowany jednym ze swych konców na czopie srodkowym (20), a drugim koncem jest zamocowany do wspornika (26) przemieszczajace¬ go sie wzdluz pierscieniowej szyny. 7. Urzadzenie wedlug zastrz. 1 lub 2 lub 3 lub 4, znamienne tym, ze wózek (7) ma ksztalt odwróco¬ nej litery L, której ramiona rozciagaja sie odpo¬ wiednio równolegle do duzych i do malych boków prostokajta, przy czym ramie pionowe wózka jest usytuowane od strony wybierajacej zwalowarki (1).
1. Urzadzenie do obslugi zwalu produktów za¬ wierajace suwnice bramowa skladajaca sie ze szkieletu poziomegio, zwalowarke pierscieniowa # zamontowana za posrednictwem wózka umozliwia¬ jacego przemieszczanie przesuwne zwalowarki na szkielecie, wokól szkieletu w plaszczyznie prosto¬ padlej do jego osi, znamienne tym, ze os (X), zwa¬ lowarki (1) jest zamontowana mimosrodowo m wzgledem szkieletu (15) oraz tym, ze praekrój po¬ przeczny szkieletu wpisany jest w prostokat usy¬ tuowany w górnej czesci zwalowarki (1). 10 15105 551 FIG.1 FIS.4105 551 rSG.3C KI4*14b 17^3 L_J 4^ FIG.3B A As7 F ff »l ^ r£j *51 Cena 45 zl PZGraf. Koszalin D-1158 115 egz. A-4
PL1974170325A 1973-04-16 1974-04-12 Urzadzenie do obslugi zwalow produktow luzem PL105551B1 (pl)

Applications Claiming Priority (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
FR7313637A FR2225368B1 (pl) 1973-04-16 1973-04-16

Publications (1)

Publication Number Publication Date
PL105551B1 true PL105551B1 (pl) 1979-10-31

Family

ID=9117995

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
PL1974170325A PL105551B1 (pl) 1973-04-16 1974-04-12 Urzadzenie do obslugi zwalow produktow luzem

Country Status (15)

Country Link
US (1) US3915286A (pl)
JP (1) JPS5812169B2 (pl)
AU (1) AU6785674A (pl)
BE (1) BE813283A (pl)
DD (1) DD112958A5 (pl)
DE (1) DE2417803A1 (pl)
ES (1) ES425351A1 (pl)
FR (1) FR2225368B1 (pl)
GB (1) GB1406596A (pl)
IT (1) IT1004246B (pl)
NL (1) NL7404843A (pl)
PL (1) PL105551B1 (pl)
SE (1) SE410099B (pl)
SU (1) SU563113A3 (pl)
ZA (1) ZA742264B (pl)

Families Citing this family (18)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
IN147400B (pl) * 1975-07-03 1980-02-16 Litton Systems Inc
JPS579322Y2 (pl) * 1976-03-29 1982-02-23
DE2949493A1 (de) * 1979-12-08 1981-06-11 Mannesmann Demag Ag, 4100 Duisburg Geraet zum kontinuirlichen abtragen von schuettguthalden
US4318466A (en) * 1980-02-28 1982-03-09 Beloit Corporation Raker apparatus
JPS5836271U (ja) * 1981-09-01 1983-03-09 加茂 守 フイルム状樹脂容器
JPS58125473A (ja) * 1982-01-09 1983-07-26 岩崎技研工業株式会社 卵パックおよびその製造装置
JPS59153863U (ja) * 1984-01-17 1984-10-16 加茂 守 フイルム状樹脂容器
US4605118A (en) * 1985-02-07 1986-08-12 Kotler Richard G Reclaiming device
JPH0770279B2 (ja) * 1985-02-21 1995-07-31 株式会社東芝 パッファ式ガスしゃ断器
DE3524778C1 (de) * 1985-07-11 1986-09-25 Oppermann + Deichmann Inh. Reinhard Lippe Maschinenfabrik, 3300 Braunschweig Vorrichtung zum Aufnehmen und Abfoerdern von in Haufwerken gelagerten Feldfruechten
JPS6248916U (pl) * 1985-09-13 1987-03-26
JPH0770278B2 (ja) * 1985-10-15 1995-07-31 株式会社東芝 ガス遮断器
JPS62136728A (ja) * 1985-12-10 1987-06-19 株式会社東芝 パツフア式ガスしや断器
JPH0619937B2 (ja) * 1986-07-14 1994-03-16 三菱電機株式会社 ガス遮断器用連結装置
DE3708219A1 (de) * 1987-03-13 1988-09-22 Krupp Polysius Ag Vorrichtung zum ein- und ausstapeln von schuettgut in schuettguthalden
JPS63171373U (pl) * 1987-04-30 1988-11-08
DE4015332A1 (de) * 1990-05-12 1991-11-14 Orenstein & Koppel Ag Hubvorrichtung fuer haldenrueckladegeraete
CN108545492B (zh) * 2018-04-19 2020-02-21 秦皇岛天业通联重工科技有限公司 一种新型斗轮取料机用斗轮机构

Family Cites Families (5)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
US3015175A (en) * 1959-07-10 1962-01-02 Robert D Smith Excavator
US3062392A (en) * 1960-10-13 1962-11-06 Clyde M Eppard Rotary unloader
US3306476A (en) * 1965-08-03 1967-02-28 Link Belt Co Apparatus for reclaiming particulate material
US3334759A (en) * 1965-09-03 1967-08-08 Mcdowell Wellman Eng Co Combination stacker and reclaimer
DE1983486U (de) * 1967-03-02 1968-04-11 Buckau Wolf Maschf R Geraet zum abtragen von halden.

Also Published As

Publication number Publication date
AU6785674A (en) 1975-10-16
BE813283A (fr) 1974-07-31
JPS5812169B2 (ja) 1983-03-07
DE2417803A1 (de) 1974-10-24
US3915286A (en) 1975-10-28
JPS507269A (pl) 1975-01-24
ZA742264B (en) 1975-03-26
DD112958A5 (pl) 1975-05-12
NL7404843A (pl) 1974-10-18
FR2225368A1 (pl) 1974-11-08
IT1004246B (it) 1976-07-10
FR2225368B1 (pl) 1978-08-11
GB1406596A (en) 1975-09-17
SU563113A3 (ru) 1977-06-25
ES425351A1 (es) 1976-06-01
SE410099B (sv) 1979-09-24

Similar Documents

Publication Publication Date Title
PL105551B1 (pl) Urzadzenie do obslugi zwalow produktow luzem
KR900009031B1 (ko) 콘테이너로부터 산적화물을 퍼내는 장치
DE2157774B2 (de) Vorrichtung zum Übergeben von Eiern und dergleichen zerbrechlichen Kleinteilen
NO145713B (no) Fremgangsmaate for fjernelse av introgenoksyder fra avgangsgass
US3493136A (en) Vehicle mounted conveyor
US1128671A (en) Lumber stacker and unloader.
US1044547A (en) Carrier or conveyer.
CA1137388A (en) Apparatus for debarking logs and cut timber
NO155690B (no) Massegodstilfoerselsinnretning for en mekanisk eller pneumatisk vertikaltransportoer.
US4264003A (en) Foldable unloading machine having full circle swivelling action
US4121724A (en) Apparatus for removing bulk material from a dump or stockpile
US2219926A (en) Car unloader
US2422768A (en) Section spool conveyor and dispenser
US1949861A (en) Bedding machine
DE667084C (de) Fuer den Tagebaubetrieb bestimmtes, von einer Haengebahn getragenes endloses Foerderband
DE3007660C2 (pl)
DE2120606B2 (de) Schaufelrohr-Aufnehmer
US3249343A (en) Movable equipment for storing, charging and feeding of granular materials
US4417652A (en) Scraper arm
US1725380A (en) Hay distributor
US1452080A (en) Loader
US1155598A (en) Loading-machine.
US2632555A (en) Bin unloading apparatus
US985991A (en) Loader for corn-binders.
EP0209212A1 (en) Unloader, particularly for ships