LT5922B - Stipraus alkoholinio gėrimo gamybos būdas - Google Patents

Stipraus alkoholinio gėrimo gamybos būdas Download PDF

Info

Publication number
LT5922B
LT5922B LT2011054A LT2011054A LT5922B LT 5922 B LT5922 B LT 5922B LT 2011054 A LT2011054 A LT 2011054A LT 2011054 A LT2011054 A LT 2011054A LT 5922 B LT5922 B LT 5922B
Authority
LT
Lithuania
Prior art keywords
solution
alcohol
water
ethyl alcohol
prepared
Prior art date
Application number
LT2011054A
Other languages
English (en)
Other versions
LT2011054A (lt
Inventor
Sergey Ponkratov
Original Assignee
Uab "Rokiškio Pragiedruliai"
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Application filed by Uab "Rokiškio Pragiedruliai" filed Critical Uab "Rokiškio Pragiedruliai"
Priority to LT2011054A priority Critical patent/LT5922B/lt
Priority to PCT/LT2011/000008 priority patent/WO2012169868A1/en
Priority to PL11749569T priority patent/PL2718415T3/pl
Priority to EP11749569.7A priority patent/EP2718415B1/en
Priority to US14/123,621 priority patent/US20140127383A1/en
Publication of LT2011054A publication Critical patent/LT2011054A/lt
Publication of LT5922B publication Critical patent/LT5922B/lt

Links

Classifications

    • CCHEMISTRY; METALLURGY
    • C12BIOCHEMISTRY; BEER; SPIRITS; WINE; VINEGAR; MICROBIOLOGY; ENZYMOLOGY; MUTATION OR GENETIC ENGINEERING
    • C12GWINE; PREPARATION THEREOF; ALCOHOLIC BEVERAGES; PREPARATION OF ALCOHOLIC BEVERAGES NOT PROVIDED FOR IN SUBCLASSES C12C OR C12H
    • C12G3/00Preparation of other alcoholic beverages
    • C12G3/04Preparation of other alcoholic beverages by mixing, e.g. for preparation of liqueurs
    • CCHEMISTRY; METALLURGY
    • C12BIOCHEMISTRY; BEER; SPIRITS; WINE; VINEGAR; MICROBIOLOGY; ENZYMOLOGY; MUTATION OR GENETIC ENGINEERING
    • C12GWINE; PREPARATION THEREOF; ALCOHOLIC BEVERAGES; PREPARATION OF ALCOHOLIC BEVERAGES NOT PROVIDED FOR IN SUBCLASSES C12C OR C12H
    • C12G3/00Preparation of other alcoholic beverages
    • C12G3/04Preparation of other alcoholic beverages by mixing, e.g. for preparation of liqueurs
    • C12G3/06Preparation of other alcoholic beverages by mixing, e.g. for preparation of liqueurs with flavouring ingredients

Landscapes

  • Chemical & Material Sciences (AREA)
  • Organic Chemistry (AREA)
  • Engineering & Computer Science (AREA)
  • Health & Medical Sciences (AREA)
  • Biochemistry (AREA)
  • Bioinformatics & Cheminformatics (AREA)
  • General Engineering & Computer Science (AREA)
  • General Health & Medical Sciences (AREA)
  • Genetics & Genomics (AREA)
  • Life Sciences & Earth Sciences (AREA)
  • Wood Science & Technology (AREA)
  • Zoology (AREA)
  • Alcoholic Beverages (AREA)

Abstract

Šis išradimas susijęs su alkoholinių gėrimų gamyba ir gali būti panaudotas gaminant stipriuosius vynus, degtinę ir kitus stipriuosius spiritinius gėrimus. Siūloma nauja stipraus alkoholinio gėrimo technologija, kurios pagalba pagamintame gėrime sumažinamas arba visai pašalinamas kavitacijos reiškinys. Paruošia reikiamos sudėties etilo alkoholio, vandens, cukraus sirupo tirpalą. Sandarų indą su paruoštu tirpalu vakuumuoja, tirpalą lėtai maišant ir esant slėgiui 10 mm Hg stulpelio bei 20 °C temperatūrai. Apie tirpalo paruošimą sprendžia pagal dujų burbuliukų išsiskyrimo pabaigą, kurią nustato vizualiai arba naudojant stetoskopą. Po to hermetiškos būklės gatavą tirpalą nukreipia į išpilstymą. Be to, ruošiant aromatizuotus stipriuosius alkoholinius gėrimus, pvz., tekilą, likerį, trauktinę ir pan., po vakuumavimo tirpalas prisotinamas azotu, taikant dujinimą.

Description

Išradimo sritis
Šis išradimas susijęs su alkoholinių gėrimų gamyba ir gali būti panaudotas 5 gaminant stipriuosius vynus, degtinę ir kitus stipriuosius spiritinius gėrimus.
Technikos lygis
Degtinė - stiprus svaigusis gėrimas iš spirito ir vandens. Tai vienas populiariausių ir universaliausių stipriųjų gėrimų. Ji gaminama iš rektifikuoto kviečių, javų, bulvių, melasos ar runkelių spirito ir vandens; neturi jokių brandinimo reikalavimų. Rektifikuotas spiritas maišomas su vandeniu, o gautas mišinys filtruojamas per smėlio, aktyvintosios anglies ar keraminius filtrus. Jos kokybę apsprendžia gamybai naudojamų grūdų rūšis, distiliacijos bei gryninimo būdas ir kiekis, vandens minkštumas. Aromato bei skonio gerinimui naudojami įvairūs priedai.
Keliuose Rusijos Federacijos patentuose aprašyti degtinės gamybos būdai, kai vanduo apdorojamas aktyvintąja anglimi ir vandens ir spirito mišinys paruošiamas inžektoriuje. Į vakuuminę inžektoriaus ertmę paduoda aktyvintąja anglimi suminkštintą vandenį, o į vandens srautą paduoda rektifikuotą etilo spiritą „Ekstra“, aktyvintosios anglies suspensiją ir cukraus sirupą. Toliau gautas mišinys nukreipiamas į slėgio indą, kur maišomas oru. Vėliau paruošta degtinė filtruojama ir išbaigimui nukreipiama į nusodinimo kubilus, į kuriuos taip pat pilami paruošti spiritiniai aromatiniai tirpalai ar kiti priedai. Kubiluose degtinė permaišoma, galutinai nufiltruojama ir teikiama pilstymui. Degtinės gamybos eigoje pridėti aromatinio apynių spirito (RU 2 132 381), spiritinių citrinų ir rožių aliejaus tirpalų (RU 2 178 457), vandens ir spiritinių liepos ir alyvų žiedų užpilų (RU 2 178 458) ir vandens ir spiritinių ženšenio šaknies ir cintrinvyčio sėklų užpilų (RU 2 178 460) priedai sukuria degtinių įvairovę.
Žinomas alkoholinio gėrimo gamybos būdas, kai rektifikuotą etilo spiritą „Ekstra“ maišo su geriamuoju vandeniu, gauna vandens ir spirito tirpalą, kurio stiprumas 50 % alkoholio tūrio. Tirpalą maišo, koreguoja stiprumą. Šiuo tirpalu užpila iš anksto paruoštą augalinę žaliavą ir palieka nusistovėti 3-5 paras. Gauta užpilo mišinį kartu su žaliava pakrauna į distiliavimo aparatą kur mišinį distiliuoja pagal technikos lygiu žinomus parametrus. Atrenka reikalingo stiprumo frakcijas, koreguoja jų stiprumą iki reikiamos gatavo gėrimo kondicijos stiprumo ir mažina aldehidų kiekį, skiedžiant atšaldytas frakcijas vėsiu vandeniu. Į gautą gėrimą deda priedus, palieka nusistovėti, po to koreguoja gėrimo stiprumą, filtruoja ir išpūsto (RU 2 302 456).
Pagaminto alkoholinio gėrimo organoleptinės savybės nėra pakankamai geros.
Išradimo esmė
Šiuo išradimu siekiama pagerinti gatavo produkto organoleptines savybes, t.y. sušvelninti ir pagerinti gėrimo skonį, išvengiant skonio receptorių dirginimo.
Šiame išradime aprašytas stipraus alkoholinio gėrimo gamybos būdas yra efektyviausias, naudojant šią technologiją alkoholiniams gėrimams, kai etilo alkoholio kiekis gėrime yra daugiau nei 30%.
Alkoholinio gėrimo gamybos būdas apima tradicinius gėrimo gamybos etapus, t.y. etilo alkoholio ir vandens tirpalo paruošimą maišant vandenį su etilo alkoholiu, paruošto tirpalo papildymą cukraus sirupu ir augaliniais priedais, tirpalo filtravimą ir gėrimo išpilstymą. Nauja šioje gamybos technologijoje yra tai, kad cukraus sirupą ruošia iš dešimtosios paruošto etilo alkoholio ir vandens tirpalo dalies, 100 ml tirpalo imant 1-25 gramus cukraus, paruoštą sirupą pila į etilo alkoholio ir vandens tirpalą Sandarų indą su paruoštu tirpalu vakuumuoja, maišant tirpalą mentinio maišytuvo dažniu <0,3 aps/min ir esant slėgiui 10 mm Hg stulpelio bei temperatūrai 20 °C. Apie tirpalo paruošimą (visišką degazaciją) sprendžia pagal dujų burbuliukų išsiskyrimo pabaigą kurią nustato vizualiai arba naudojant stetoskopą. Po to hermetiškos būklės gatavą tirpalą nukreipia į išpilstymą.
Kai gaminamas aromatizuotas stiprus alkoholinis gėrimas, pavyzdžiui, tekila, likeris, trauktinė, po vakuumavimo tirpalą galima prisotinti azotu, taikant dujinimą.
Išsamus išradimo aprašymas
Alkoholinio gėrimo gamybai naudojamos pagrindinės žaliavos: etilo spiritas, distiliuotas vanduo, oras kaip gėrimo komponentas, augalinė žaliava ir cukrus.
Etilo alkoholis (spiritas) (C2H5OH) yra bespalvis, skaidrus, charakteringo kvapo ir deginančio skonio skystis. Chemiškai grynas alkoholis turi neutralią reakciją o vartojamas maisto pramonėje (dėl jame esančių organinių rūgščių) - lengvai rūgščią reakciją. Esant normaliam slėgiui, etilo alkoholis verda, prie 78,3 °C temperatūros, o užšąla, prie - 117 °C. Alkoholio ir jo tirpalų tankis priklauso nuo temperatūros ir jai kylant - mažėja. Gamyboje naudojamas santykinis tankis, nurodantis alkoholio (arba jo tirpalo) tūrio masės vieneto santykį su vandens tūrio masės vienetu, esant 20 °C temperatūrai. Santykinis alkoholio tankis, esant šiai temperatūrai, yra 0,79067. Esant 4 °C temperatūrai, kai vandens tankis didžiausias, santykinis alkoholio tankis yra 0,78927.
Alkoholinio gėrimo gamybai naudojamas rektifikuotas etilo alkoholis (bet kokios augalinės kilmės). Ypatingą reikšmę turi papildomas jo valymas (išskyrus alkoholį iš agavos). Tinkamas grynumas gaunamas per du etapus. Pirmame etape į alkoholį beria kalio permanganato, 15 gramų 1 litrui alkoholio. Po vienos valandos vykdo alkoholio frakcinį distiliavimą. Surenkama frakcija, kurios virimo temperatūra 78-79 °C. Antrame etape deda aktyvintosios anglies 50 g vienam litrui alkoholio. Po to talpoje alkoholį 2 valandas kaitina iki virimo. Ir vėl vykdo alkoholio frakcinį distiliavimą, surenkant tikslinę frakciją. Tokiu būdu gautas alkoholis turi būti beveik bekvapis ir turėti ne daugiau kaip 0,01 % priemaišų.
Kadangi vandentiekio vandens naudojimas alkoholio gamybai visada susietas su daugybe visokių filtravimų, tikslinga naudoti distiliuotą vandenį.
Kaip parodė mūsų tyrimai, stipriųjų gėrimų organoleptinė ir skonio kokybė labai susieta su juose ištirpusio oro kiekiu. Oro tirpumas vandenyje vyksta pagal Henrio dėsnį 15 esant pastoviai temperatūrai dujų tirpumas skystyje tiesiogiai proporcingas tų dujų slėgiui virš skysčio (lygus slėgiui skystyje). Simbolinė šio dėsnio išraiška: c = kHpg, kur c - dujų koncentracija skystyje; kH - Henrio koeficientas;
pg - parcialinis dujų slėgis virš skysčio.
Deguonies tirpumas vandenyje didesnis kaip azoto tirpumas. Oras, ištirpęs vandenyje, turi maždaug 35,6 % deguonies lyginant su 21 % dalimi paprastame ore. Oro kiekis, ištirpęs vandenyje, gali būti paskaičiuotas pagal Henrio dėsnį.
Henrio koeficientai, esant aplinkos temperatūrai 25 °C (77 °F):
deguonis - O2: 756,7 atm/(mol/l);
azotas - N2 : 1600 atm/(mol/l).
Molinė masė:
deguonies - O2 : 31,9988 g/mol; azoto - N2: 28,0134 g/mol.
Santykinė sudėtis ore (pagal tūrį):
deguonis - O2 : ~ 0,21; azotas - N2 : ~ 0,79.
Esant atmosferos slėgiui, ištirpusio vandenyje deguonies tūris gali būti paskaičiuotas:
c0 = (1 atm) 0,21/(756,7 atm/(mol/l) (31,9988 g/mol) = 0,0089 g/1 ~ 0,0089 g/kg. Esant atmosferos slėgiui, ištirpusio vandenyje azoto tūris gali būti paskaičiuotas: cN = (1 atm) 0,79/(1600 atm/(mol/l) (28,0134 g/mol) = 0,0138 g/1 ~ 0,0138 g/kg. Kadangi oras - deguonies ir azoto suma:
ca = (0,0089 g/1) + (0,0138 g/1) = 0,0227 g/1 ~ 0,023 g/kg arba 29,18 cm3/l (2,918 % tūrinis).
Eksperimentiškai nustatyta, kad alkoholio tirpaluose oro kiekis kinta nuo 4 iki 9,4 % (tūrinis) priklausomai nuo alkoholio koncentracijos.
Alkoholinio gėrimo gamybai naudojama augalinė žaliava - graikinių riešutų vidinės pertvarėlės - buvo parinktos kaip puikus sorbentas ir aromatinė, deginanti, prieskoninė ir rišamoji medžiaga degtinės gamybai. Be to, ši žaliava neperduoda spalvos gatavam produktui.
Cukrus yra visų saldžiųjų likerių-degtinės produktų sudėtinė dalis, kad suteiktų jiems saldumo ir formuotų skonį, o taip pat nedideliais kiekiais naudojama (skoniui sušvelninti) karčiosiose trauktinėse ir kai kuriose degtinėse. Be to, cukrus padeda asimiliuotis į produktą dedamoms aromatinėms medžiagoms ir atitinkamai sudaryti ir apibendrinti jų puokštę.
Likerių, kremų ir bespalvių produktų gamybai naudoja cukrų rafinadą arba rafinuotą smulkų cukrų. Kitiems produktams galima naudoti nerafinuotą smulkų cukrų. Cukrus rafinadas ir rafinuotas smulkus cukrus turi turėti nemažiau kaip 99,9 % sacharozės, skaičiuojant nuo sausų medžiagų. Rafinuoto smulkaus cukraus drėgnumas neturi viršyti 0,10 %, presuoto cukraus rafinado drėgnumas - 0,20 %.
Nerafinuotas smulkus cukrus turi turėti nemažiau kaip 99,75 % sacharozės, ir drėgnumas turi būti nedidesnis kaip 0,14 %.
Principinė degtinės gamybos schema.
Distiliuoto vandens ir etilo alkoholio reikiamo stiprumo (didesnio kaip gatavo produkto) mišinį paruošia specialiame valymo cecho skyriuje. Po to paima dešimtąją tirpalo dalį cukraus sirupui paruošti. Paruoštas sirupas supilamas į bendrąjį mišinį. Toliau į tirpalą deda graikinio riešuto pertvarėlių nuo 0,1 g iki 40 g (pagal receptūros reikalavimus). Indas su paruoštu produktu, įjungus vakuumo siurblį, vakuumuojamas keletą minučių (esant slėgiui
10 mm Hg stulpelio, 20 °C temperatūrai ir maišant tirpalą mentinio maišytuvo dažniu <0,3 aps/min. Ar produktas paruoštas (visiškas degazavimas) sprendžiama pagal dujų burbuliukų išsiskyrimo pabaigą. Tai stebėti galima vizualiai arba stetoskopu. Po to hermetiškos būklės produktas nukreipiamas į išpilstymo cechą.
Ruošiant vandens ir alkoholio mišinį, labai svarbi alkoholio maišymo su vandeniu tvarka. Alkoholis turi būti pilamas į vandenį, mechaniškai maišant, o ne atvirkščiai. Tikrinamas mišinio skaidrumas. Esant reikalui, filtruojama per smėlio filtrą.
Cukraus sirupo paruošimui cukraus rafinado imama santykiu 1-25 gramai (pagal 5 receptūros reikalavimus) 100 ml alkoholio tirpalo. Cukrų tirpina, kaitinant iki 70 °C.
Atvėsinus sirupas filtruojamas, kad būtų pašalintos koloidinės dalelės.
Gaminant aromatizuotus stipriuosius gėrimus (tekilą likerį, trauktinę ir pan.), po paskutinio vakuumavimo gėrimas prisotinamas grynu azotu, taikant dujinimą. Toliau produktas nukreipiamas į išpilstymo cechą.
Pagrindinis šios technologijos skirtumas yra tas, kad ši technologija numato oro (deguonies), kuris sukelia nemalonaus skonio pojūtį vartojant produktą, pašalinimą iš alkoholinio gėrimo. Pradžioje stiprieji alkoholiniai gėrimai turi savyje daug ištirpusio oro, daugiausia gauto su alkoholiu. Tokių gėrimų kontaktas su burnos gleivine, virškinamuoju traktu ir šarmine ir rūgštine skrandžio terpe dėl dielektrinio skvarbumo kitimo ir alkoholio koncentracijos, sukelia daugybės oro burbuliukų su alkoholio garais viduje susidarymą. Tie burbuliukai kildami dirginančiai veikia skonio receptorius ir kitas nervines galūnes. Šį reiškinį siūlome nagrinėti kaip kavitacijos procesą.
Kavitacijos sąvoka kilusi iš lotynų kalbos žodžio „cavus“, kuris reiškia „tuščias, tuščiaviduris“. Kavitacija nusako kavernų ar tiesiog burbulų susidarymą skysčiuose. Į skystyje susidariusias tuštumas difunduoja skystyje ištirpusios dujos. Po kavitacijos burbulų susidarymo, toliau krentant slėgiui skystyje, burbulai plečiasi. Tokiu būdu dujos toliau skverbiasi į burbulo vidų. Dėl slėgio kritimo skystyje dujos intensyviai užpildo atsiradusius burbulus. Judėdamas su srautu į aukštesnio slėgio sritį arba padidėjus slėgiui kavitacijos burbulas sprogsta, sudarydamas smūginę bangą. Kintant vietiniam slėgiui skystyje, burbulai gali smarkiai susispausti arba išsiplėsti, tuomet slėgis ir temperatūra burbulo viduje gali padidėti (slėgis - iki kelių šimtų barų, temperatūra - iki kelių šimtų laipsnių Celsijaus). Kadangi didesnį procentą skystyje ištirpusių dujų sudaro deguonis, todėl dujos burbuluose, esant kavitacijai, chemiškai labiau agresyvios negu atmosferos oras. Todėl vartojant stipriuosius alkoholinius gėrimus, pagamintus ne pagal šią technologiją, nemalonų skonio pojūtį sukelia karšti burbulai, pripildyti deguonies (koncentracija didesnė kaip 27 %), azoto ir alkoholio garų, kurie gali veikti skonio receptorius tiesiogiai arba sprogdami ir sukeldami mikrosmūgines bangas.
Kad vartojant būtų išsaugotas sudėtinių gėrimų visos aromato gamos pojūtis, gėrimų gamybos technologijoje numatytas visų dujų pakeitimas azotu, panašiai kaip putojantys vynai prisotinti angliarūgšte. Šis kompromisas reikalingas tam, kad kokybiškiau būtų perduotas gėrimo aromatas.
pavyzdys.
Gaminama 40 tūrio % degtinė. Gamybai naudojamas rektifikuotas etilo alkoholis (bet kokios augalinės kilmės). Ypatingą reikšmę turi papildomas jo valymas. Tinkamas grynumas gaunamas per du etapus. Pirmame etape į alkoholį beria kalio permanganato, 15 gramų 1 litrui alkoholio. Po vienos valandos vykdo alkoholio frakcinį distiliavimą. Surenkama frakcija, kurios virimo temperatūra 78-79 °C. Antrame etape deda aktyvintosios anglies 50 g vienam litrui alkoholio. Po to talpoje alkoholį 2 valandas kaitina iki virimo. Ir vėl vykdo alkoholio frakcinį distiliavimą, surenkant tikslinę frakciją. Tokiu būdu gautas alkoholis turi būti beveik bekvapis ir turėti ne daugiau kaip 0,01 % priemaišų.
Apskaičiuojant reikalingą alkoholio kiekį degtinės gamybai, būtina atsižvelgti į alkoholio nuostolius rūšiuojant, degazuojant ir išpilstant. Šiuo atveju galimi bendri alkoholio nuostoliai apie 1,2 %, iš jų degazuojant - 0,9 ir išpilstant - 0,3. 40 tūrio % degtinės gamybai imamas rektifikuotas alkoholis ne mažesnio stiprumo kaip 95,5 tūrio %. Bevandenio etilo alkoholio sąnaudos, gaminant 2000 litrų 40 tūrio % degtinės, atsižvelgiant į minėtus alkoholio nuostolius, būtų apie 846 litrus. Gaminant degtinę taip pat galimi distiliuoto vandens nuostoliai, garuojant alkoholio ir vandens mišiniui, mechaniškai netenkant vandens gatavos degtinės išpilstyme. Todėl skaičiuojant vandens sąnaudas būtina atsižvelgti į vandens ir alkoholio mišinio suspaudimo laipsnį. Gaminat 40 tūrio % degtinę ir naudojant 95,5 tūrio % stiprumo alkoholį, 100 litrų alkoholio reikia 145,65 1 vandens. Tokiu būdu distiliuoto vandens sąnaudos, gaminant 2000 litrų 40 tūrio % degtinės, kuriai sunaudojama apie 846 litrus alkoholio, būtų apie 1232 litrus. 2000 1 degtinės gamybai reikia 3 kg cukraus. Distiliuoto vandens ir etilo alkoholio mišinį (alkoholis pilamas į vandenį mechaniškai maišant tirpalą) paruošia specialiame valymo cecho skyriuje. Po to imama dešimtoji tirpalo dalis cukraus sirupui paruošti. Cukraus rafinado imama 1,5 gramo 100 ml alkoholio tirpalo.
Cukrus tirpinamas kaitinant iki 70 °C temperatūros. Atšaldytas sirupas filtruojamas, kad būtų pašalintos koloidinės dalelės. Paruoštas sirupas supilamas į bendrąjį mišinį. Indas su paruoštu tirpalu, įjungus vakuumo siurblį, vakuumuojamas keletą minučių (esant slėgiui 10 mm Hg stulpelio ir maišant tirpalą mentinio maišytuvo dažniu <0,3 aps/min. Tirpalo vakuumavimas stebimas vizualiai arba stetoskopu. Apie produkto paruošimą sprendžiama pagal dujų burbuliukų išsiskyrimo pabaigą. Pasibaigus dujų burbuliukų išsiskyrimui, vakuumavimas baigiamas. Po to hermetiškos būklės produktas nukreipiamas į išpilstymo cechą.
pavyzdys.
Gaminama 35 tūrio % likeris. Gamybai naudojamas rektifikuotas etilo alkoholis (bet kokios augalinės kilmės). Ypatingą reikšmę turi papildomas jo valymas. Tinkamas grynumas gaunamas per du etapus. Pirmame etape į alkoholį beria kalio permanganato, 15 gramų 1 litrui alkoholio. Po vienos valandos vykdo alkoholio frakcinį distiliavimą. Surenkama frakcija, kurios virimo temperatūra 78-79 °C. Antrame etape deda aktyvintosios anglies 50 g vienam litrui alkoholio. Po to talpoje alkoholį 2 valandas kaitina iki virimo. Ir vėl vykdo alkoholio frakcinį distiliavimą surenkant tikslinę frakciją Tokiu būdu gautas alkoholis turi būti beveik bekvapis ir turėti ne daugiau kaip 0,01 % priemaišų.
Apskaičiuojant reikalingą alkoholio kiekį degtinės gamybai, būtina atsižvelgti į alkoholio nuostolius rūšiuojant, degazuojant ir išpilsiant. Šiuo atveju galimi bendri alkoholio nuostoliai apie 1,2 %, iš jų degazuojant - 0,9 ir išpilstant - 0,3. 35 tūrio % likerio gamybai imamas rektifikuotas alkoholis ne mažesnio stiprumo kaip 95,5 tūrio %. Bevandenio etilo alkoholio sąnaudos, gaminant 2000 litrų 35 tūrio % likerio, atsižvelgiant į minėtus alkoholio nuostolius, būtų apie 742 litrus. Gaminant likerį taip pat galimi distiliuoto vandens nuostoliai, garuojant alkoholio ir vandens mišiniui, mechaniškai netenkant vandens gatavos degtinės išpilstyme. Todėl skaičiuojant vandens sąnaudas būtina atsižvelgti į vandens ir alkoholio mišinio suspaudimo laipsnį. Gaminai 35 tūrio % likerį ir naudojant 95,5 tūrio % stiprumo alkoholį, 100 litrų alkoholio reikia maždaug 1811 vandens. Tokiu būdu distiliuoto vandens sąnaudos, gaminant 2000 litrų 35 tūrio % likerio, kuriam sunaudojama apie 742 litrus alkoholio, būtų apie 1341 litrą 2000 1 degtinės gamybai reikia 50 kg cukraus. Distiliuoto vandens ir etilo alkoholio mišinį (alkoholis pilamas į vandenį mechaniškai maišant tirpalą) paruošia specialiame valymo cecho skyriuje. Po to imama dešimtoji tirpalo dalis cukraus sirupui paruošti. Cukraus rafinado imama 25 gramai 100 ml alkoholio tirpalo.
Cukrus tirpinamas kaitinant iki 70 °C temperatūros. Po to dedamas 1 % kvapiųjų medžiagų nuo gatavo produkto. Atšaldytas sirupas filtruojamas, kad būtų pašalintos koloidinės dalelės. Paruoštas sirupas supilamas į bendrąjį mišinį. Indas su paruoštu tirpalu, įjungus vakuumo siurblį, vakuumuojamas keletą minučių (esant slėgiui 10 mm Hg stulpelio ir maišant tirpalą mentinio maišytuvo dažniu <0,3 aps/min. Tirpalo vakuumavimas stebimas vizualiai arba stetoskopu. Apie produkto paruošimą sprendžiama pagal dujų burbuliukų išsiskyrimo pabaigą. Pasibaigus dujų burbuliukų išsiskyrimui, į produktą per kapiliarą, įtaisytą indo apatinėje dalyje, leidžiamas azotas. Produktas prisotinamas azotu, skaičiuojant 90 cm /1, esant greičiui maždaug 10 cm3/s. Po to hermetiškos būklės produktas nukreipiamas į išpilstymo cechą.

Claims (2)

  1. IŠRADIMO APIBRĖŽTIS
    1. Stipraus alkoholinio gėrimo gamybos būdas, kai paruošiamas etilo alkoholio ir 5 vandens tirpalas, maišant vandenį su etilo alkoholiu, į tirpalą pilamas cukraus sirupas, dedami augaliniai priedai, tirpalas filtruojamas ir gėrimas išpilstomas, besiskiriantis tuo, kad šis būdas apima šiuos etapus:
    iš dešimtosios paruošto etilo alkoholio ir vandens tirpalo dalies ruošia cukraus sirupą 100 ml tirpalo imant 1-25 gramus cukraus, paruoštą sirupą pila į etilo alkoholio ir
    10 vandens tirpalą sandarų indą su paruoštu tirpalu vakuumuoja, maišant tirpalą mentinio maišytuvo dažniu <0,3 aps/min ir esant slėgiui 10 mm Hg stulpelio ir 20 °C temperatūrai;
    apie tirpalo paruošimą sprendžia pagal dujų burbuliukų išsiskyrimo pabaigą hermetiškos būklės gatavą tirpalą nukreipia į išpilstymą
  2. 2. Stipraus alkoholinio gėrimo gamybos būdas pagal 1 punktą kai gaminamas stiprus aromatizuotas alkoholinis gėrimas, besiskiriantis tuo, kad po vakuumavimo tirpalą prisotina azotu.
LT2011054A 2011-06-08 2011-06-08 Stipraus alkoholinio gėrimo gamybos būdas LT5922B (lt)

Priority Applications (5)

Application Number Priority Date Filing Date Title
LT2011054A LT5922B (lt) 2011-06-08 2011-06-08 Stipraus alkoholinio gėrimo gamybos būdas
PCT/LT2011/000008 WO2012169868A1 (en) 2011-06-08 2011-06-23 Production method of a strong alcoholic beverage
PL11749569T PL2718415T3 (pl) 2011-06-08 2011-06-23 Sposób wytwarzania wysokoprocentowych napojów alkoholowych
EP11749569.7A EP2718415B1 (en) 2011-06-08 2011-06-23 Production method of a strong alcoholic beverage
US14/123,621 US20140127383A1 (en) 2011-06-08 2011-06-23 Production method of a strong alcoholic beverage

Applications Claiming Priority (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
LT2011054A LT5922B (lt) 2011-06-08 2011-06-08 Stipraus alkoholinio gėrimo gamybos būdas

Publications (2)

Publication Number Publication Date
LT2011054A LT2011054A (lt) 2012-12-27
LT5922B true LT5922B (lt) 2013-04-25

Family

ID=44533035

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
LT2011054A LT5922B (lt) 2011-06-08 2011-06-08 Stipraus alkoholinio gėrimo gamybos būdas

Country Status (5)

Country Link
US (1) US20140127383A1 (lt)
EP (1) EP2718415B1 (lt)
LT (1) LT5922B (lt)
PL (1) PL2718415T3 (lt)
WO (1) WO2012169868A1 (lt)

Families Citing this family (3)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
US9763461B2 (en) 2009-10-28 2017-09-19 Bkon Llc Vacuum infusion method
US9295358B2 (en) 2009-10-28 2016-03-29 Bkon Llc Vacuum brewed beverage machine and vacuum brewing method
WO2016054050A1 (en) * 2014-09-29 2016-04-07 Bkon Llc Vacuum infusion machine and vacuum infusion method

Citations (5)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
RU2132381C1 (ru) 1997-12-25 1999-06-27 Акционерное общество открытого типа Ростовский винно-водочный завод Способ производства водки особой "хмельная"
RU2178457C1 (ru) 2000-07-14 2002-01-20 Государственное унитарное предприятие Ермолаевский спирто-водочный комбинат "Куюргаза" Способ производства водки особой
RU2178460C1 (ru) 2000-07-14 2002-01-20 Государственное унитарное предприятие Ермолаевский спирто-водочный комбинат "Куюргаза" Способ производства водки особой
RU2178458C1 (ru) 2000-07-14 2002-01-20 Государственное унитарное предприятие Ермолаевский спиртоводочный комбинат "Куюргаза" Способ производства водки особой
RU2302456C1 (ru) 2005-11-02 2007-07-10 Анатолий Геннадиевич Веселов Способ производства алкогольного напитка "строфт"

Family Cites Families (8)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
NL7809019A (nl) * 1978-09-01 1980-03-04 Douwe Egberts Tabaksfab Inrichting en werkwijze voor het bereiden van dranken uit poedervormige concentraten.
SU1712398A1 (ru) * 1989-11-28 1992-02-15 Всесоюзный научно-исследовательский институт пищевой биотехнологии Способ производства водки и лини дл его осуществлени
RU2054473C1 (ru) * 1993-02-12 1996-02-20 Арендное предприятие "Ливиз" Способ производства водки
MXJL05000047A (es) * 2005-11-03 2007-05-02 Francisco Javier Solte Jimenez Cerveza de agave y el proceso productivo basico necesario para su elaboracion.
RU2314347C2 (ru) * 2005-12-12 2008-01-10 Закрытое акционерное общество "Научно-производственная компания "Экология" Способ получения этанола
US20090207688A1 (en) * 2008-02-19 2009-08-20 Flackett Dale R Lid assembly for reducing air pressure in a mixing vessel within an asymmetrical centrifugal mixing system
US20100291282A1 (en) * 2009-05-15 2010-11-18 Pisces Beverage Corp. Flavored vodka and method of making the same
US8586117B2 (en) * 2009-10-28 2013-11-19 Bkon Llc Liquid infusion process and method of brewing a beverage

Patent Citations (5)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
RU2132381C1 (ru) 1997-12-25 1999-06-27 Акционерное общество открытого типа Ростовский винно-водочный завод Способ производства водки особой "хмельная"
RU2178457C1 (ru) 2000-07-14 2002-01-20 Государственное унитарное предприятие Ермолаевский спирто-водочный комбинат "Куюргаза" Способ производства водки особой
RU2178460C1 (ru) 2000-07-14 2002-01-20 Государственное унитарное предприятие Ермолаевский спирто-водочный комбинат "Куюргаза" Способ производства водки особой
RU2178458C1 (ru) 2000-07-14 2002-01-20 Государственное унитарное предприятие Ермолаевский спиртоводочный комбинат "Куюргаза" Способ производства водки особой
RU2302456C1 (ru) 2005-11-02 2007-07-10 Анатолий Геннадиевич Веселов Способ производства алкогольного напитка "строфт"

Also Published As

Publication number Publication date
WO2012169868A1 (en) 2012-12-13
EP2718415B1 (en) 2014-11-19
PL2718415T3 (pl) 2015-05-29
EP2718415A1 (en) 2014-04-16
US20140127383A1 (en) 2014-05-08
LT2011054A (lt) 2012-12-27

Similar Documents

Publication Publication Date Title
KR102277437B1 (ko) 미발효 맥주 맛 음료
CN101594791B (zh) 泡稳定剂和包含其的发泡性饮料
US20130101724A1 (en) Essential oil-containing beverages
JP5306791B2 (ja) 柑橘類由来の果汁及び/または柑橘類果実成分含有原料酒とグリセリンとを含有するアルコール飲料
US6846503B2 (en) Method and apparatus for production of an alcoholic beverage
JP5498085B2 (ja) 長時間加熱果汁含有アルコール飲料
JP5001106B2 (ja) 発酵セルロース含有炭酸飲料
LT5922B (lt) Stipraus alkoholinio gėrimo gamybos būdas
JP5863340B2 (ja) 新規エキスの製造方法
JP2007159471A (ja) 起泡性炭酸飲料
RU2313568C1 (ru) Концентрированная пивная основа, способ получения напитка с использованием пивной концентрированной основы, способ получения гелеобразного продукта с использованием концентрированной пивной основы, гелеобразный продукт с использованием концентрированной пивной основы
AU2012100353A4 (en) Process for producing a beverage
RU2313569C1 (ru) Способ производства пива специального (варианты)
RU2776239C2 (ru) Водка особая
RU2208629C1 (ru) Способ производства водки
JP6760712B2 (ja) アルコール飲料の風味改良剤
RU2233871C1 (ru) Способ производства настойки горькой &#34;самарская степь&#34;
JP6975761B2 (ja) 容器詰めアルコール飲料
RU2018523C1 (ru) Композиция ингредиентов для настойки
RU2274653C2 (ru) Водка особая &#34;удачная&#34;
RU2465311C1 (ru) Водка &#34;пчелиная&#34;
JP7384573B2 (ja) 容器詰め飲料
RU2265652C2 (ru) Напиток слабоалкогольный
RU2196170C2 (ru) Композиция для сладкой настойки &#34;иркутская с брусникой&#34;
RU2270851C1 (ru) Способ приготовления пива

Legal Events

Date Code Title Description
BB1A Patent application published

Effective date: 20121227

FG9A Patent granted

Effective date: 20130425

MM9A Lapsed patents

Effective date: 20200608