LT5903B - Neaustinės medžiagos iš kapoko pluošto ir sintetinio pluošto gamybos būdas ir jos panaudojimas - Google Patents

Neaustinės medžiagos iš kapoko pluošto ir sintetinio pluošto gamybos būdas ir jos panaudojimas Download PDF

Info

Publication number
LT5903B
LT5903B LT2011005A LT2011005A LT5903B LT 5903 B LT5903 B LT 5903B LT 2011005 A LT2011005 A LT 2011005A LT 2011005 A LT2011005 A LT 2011005A LT 5903 B LT5903 B LT 5903B
Authority
LT
Lithuania
Prior art keywords
fiber
kapok
fibre
nonwoven material
synthetic
Prior art date
Application number
LT2011005A
Other languages
English (en)
Other versions
LT2011005A (lt
Inventor
Jeannette Almstrom
Original Assignee
Lana Care
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Application filed by Lana Care filed Critical Lana Care
Priority to LT2011005A priority Critical patent/LT5903B/lt
Publication of LT2011005A publication Critical patent/LT2011005A/lt
Publication of LT5903B publication Critical patent/LT5903B/lt

Links

Landscapes

  • Nonwoven Fabrics (AREA)

Abstract

Išradimas susijęs su neaustinės medžiagos, formuojamos iš trumpo kapoko pluošto, gavimo būdais ir tos medžiagos panaudojimo lengviems, šilumą izoliuojantiems, lengvai valomiems gaminiams. Siūlomas neaustinės medžiagos gavimo būdas, kuris apima kapoko pluošto maišymą su dviejų skirtingų lydymosi temperatūrų sintetiniais pluoštais, gauto mišinio karšimą, karšinių sluoksnių skersinį perklojimą vienas kito atžvilgiu ir apdorojimą šiluminiu suspaudimu. Šios neaustinės medžiagos sudėtis: kapoko pluošto - 50-60 % ir likusi dalis - poliesterio, polietileno, polipropileno arba dvikomponentis pluoštas kaip rišiklis, taip suteikiant medžiagai lengvumą ir purumą, taip pat sudarant ištisinį pluoštą.

Description

Išradimas susijęs su neaustinės medžiagos, formuojamos iš trumpo kapoko pluošto, gavimo būdais ir tos medžiagos panaudojimu lengviems, šilumą izoliuojantiems, lengvai valomiems gaminiams.
Tikrasis kapokmedis (lot. Ceiba Pentandra) auga tropinio klimato zonose. Kai kurios šio medžio rūšys užauga iki 100 m aukščio. Suaugę medžiai 3-4 metais užaugina po kelis šimtus apie 20 cm ilgio vaisių (atsidarančios dėžutės). Dėžučių sienelės iš vidaus padengtos gausiais gelsvais blizgančiais plaukeliais, kurie primena medvilnės puoštą. Plaukeliai sudaryti iš celiuliozės ir lignino. Iš kapokmedžio vaisių gaunamas kapokas - lengviausias natūralus pluoštas, 8 kartus lengvesnis už medvilnės pluoštą. Pluošto ilgis - 2-4 cm, be to, pluošto tuščiavidurės ertmės talpina 80 % oro, jų sienelės labai plonos su daugybe klosčių. Pluošto išorė padengta vaško sluoksniu. Kapoko pluošto valymui - sėklų pašalinimui - nereikalingas vanduo, tuo tarpu medvilnės 1 kg apdorojimui sunaudojama 12 000-27 000 litrų vandens (priklausomai nuo auginimo sąlygų ir regiono tipo). Šiandieną, esant vandens trūkumui, - tai svarbu pasauliui. Kapoko pluoštas yra hidroskopiškas, jo plūdrumas 30 % didesnis kaip kamštinės medžiagos. Kapoko pluoštas turi geras izoliacinės savybės: jis šildo žiemą ir šaldo vasarą. Kapoko pluoštas - bekvapis, atsparus pelėsiams. Kadangi kapoko pluoštas turi karčiųjų medžiagų, jo nepuola vabzdžiai. Todėl auginant kapokmedžius, nereikia naudoti pesticidų. Kapokas rekomenduojamas alergiškiems žmonėms, kadangi kapoko pluošte esančios karčiosios medžiagos veikia antibakteriškai ir antimikrobiškai. Kalpoko puoštas nesukelia alerginių reakcijų, jame beveik nesiveisia buitinės erkutės.
Technikos lygiu žinomi maišytos neaustinės medžiagos iš natūralaus pluošto, tarp jų iš kapoko pluošto, ir sintetinio pluošto, pavyzdžiui, poliesterio pluošto (DE 20320815). Tokia neaustinė medžiaga naudojama kaip kamšalas apklotams ir pagalvėms, iš jos gaminami kilimėliai, izoliacinis pluoštas. Ši medžiaga gaminama mechaniškai sumaišant natūralų ir sintetinį pluoštus.
Tarptautinės paraiškos publikacijoje W02008/l07664 aprašytas augalinio pluošto kilimėlis ir jo gamybos būdas. Aprašyto kilimėlio gamybai naudoja augalinius pluoštus, tarp jų kapoko pluoštą, ir sintetinį pluoštą kaip rišiklį. Aprašyto kilimėlio gamybos būdas neleidžia gauti ypatingai lengvo, poringo audinio.
Siūlomo išradimo esmė yra ištisinė neaustinė medžiaga, kuri pasižymi ypatingu lengvumu, poringumu, geromis šilumą izoliuojančiomis ir kitomis savybėmis, kurias jai suteikia sintetinio pluošto nepaveiktas kapoko pluoštas.
Medžiagai su nurodytomis savybėmis gauti siūlomas neaustinės medžiagos gamybos būdas, kuris apima kapoko pluošto maišymą su sintetiniu pluoštu, yra vykdomas naujai, t.y. maišo kapoko pluoštą su dviejų skirtingų lydymosi temperatūrų sintetiniais pluoštais, gautą mišinį karšia, po to karšinių sluoksnius perkloja skersai vienas kito atžvilgiu ir apdoroja šiluminiu suspaudimu. Be to, mišiniui naudoja poliesterio sintetinį pluoštą (PEŠ), kurio plaušelių ilgis ne mažesnis kaip 66 mm ir lydymosi temperatūra yra apie 225 °C, ir polietileno (PE) arba dvikomponentį pluoštą kaip rišiklius, kurių lydymosi temperatūra yra 130-160 °C. Gamybai naudojamą mišinį sudaro 50-60 % kapok pluošto, 20-30 % PEŠ ir 20-30 % PE arba dvikomponenčio pluošto. Gautos neaustinės medžiagos savitasis svoris yra nuo 80 g/m2 iki 600 g/m2.
Naujai gautą neaustinę medžiagą panaudoja kaip kamšalą apklotams, pagalvėms ir čiužiniams, taip pat drabužių ar kitų gaminių šiluminei izoliacijai.
Kapoko pluoštas ir du sintetiniai pluoštai, monopoliesterio ir dvikomponenčiai pluoštai, maišomi maišymo kameroje. Po to eina karšimo procesas, kuriame pluoštų kuokšteliai išskaidomi ir ištiesinami ir sudaromas vienodo storio sluoksnelis - karšinys. Kitas etapas yra karšinio sluoksnių skersinio perdengimo procesas. Tai procesas, kuriame audinių, sudarytų iš kapoko pluošto ir sintetinių pluoštų, sluoksniai išdėstomi skersai. Tai svarbu, suteikiant stiprumą ir lengvumą neaustiniam pluoštui. Skersinis perdengimas gali būti keičiamas pagal norimą galutinės medžiagos storį.
Neaustinės medžiagos sudėtis: kapoko pluošto - 50-60 % ir likusi dalis - poliesterio, polietileno, polipropileno arba dvikomponentis pluoštas kaip rišiklis, taip suteikiant medžiagai lengvumą ir purumą taip pat sudarant ištisinį pluoštą.
Šiame procese svarbu turėti poliesterio pluoštą (PEŠ), kurio plaušelių iki 66 mm ilgio ir 6,0 dtex, kad suteiktų stabilumo ir spyruokliškumo efektą kuris padaro neaustinę medžiagą lengvą ir tinkamą užpildui. Poliesterio plaušelių storis gerokai viršija kapoko plaušelių storį, kuris yra tik 0,7 dtex. Šį ilgesnį sintetinį pluoštą būtina naudoti karšiniui ir tolesniam skersinio dengimo procesui.
Kapoko pluoštas pats iš savęs yra per trumpas, kad sudarytų ištisinį sluoksnį, ir todėl būtina naudoti rišiklius. Naudojama 40-50 % sintetinio pluošto, kad būtų pasiektas rezultatas, gautas ištisinis neaustinis pluoštas, kuris gali išlaikyti mechaninius ir automatinius procesus, gaminant apklotus, pagalves, apmušalus, kitus audinius. Aukštesnės lydymosi temperatūros sintetinių pluoštų kiekis gali būti nuo 20 iki 30 % ir žemos lydymosi temperatūros sintetinių pluoštų taip pat gali būti nuo 20 iki 30 %. Surišimo proceso temperatūra yra 145-160 °C. Aukštesnės lydymosi temperatūros poliesterio pluošto lydymosi temperatūra yra aukštesnė kaip 225 °C ir tai reiškia, kad šis komponentas pluošte nesilydo, bet suteikia pluoštui stabilumo efektą. Žemesnės lydymosi temperatūros pluoštais, kurių lydymosi temperatūra yra 130-160 °C, kaitinimo proceso metu kapokas surišamas su poliesterio pluoštu. Tai suteikia spyruokliškumo efektą, kuris, savo ruožtu, yra lengvumo ir šiluminio izoliavimo efektas.
Neaustinėje medžiagoje esančio 50 % kapoko pluošto pakanka, kad medžiagai būtų suteiktas kapoko pluoštui būdingas lengvumas, purumas, gera šiluminė ir garso izoliacija. Gautos neaustinės medžiagos kiekvieno sluoksnio savitasis svoris gali būti nuo 80 iki 150 g/m2.
Pagal išradimą gauta neaustinė medžiaga naudojama kaip kamšalas apklotams, pagalvėms ir čiužiniams, drabužių ir gaminių šiluminei izoliacijai. Neaustinė medžiaga yra ištisinis audinys ir gali atitikti visus storio norus ir poreikius. Šiltesnio klimato zonoms galima pagal išradimą pagaminti plonesnius apklotus, antklodes arba drabužių pamušalą. Pagalvės taip pat gali būti storesnės ar plonesnės.
Kaip alternatyva mineraliniam pluoštui siūloma neaustinė medžiaga gali būti naudojama kaip izoliacinė medžiaga statybinėse konstrukcijose ir statybos sektoriuje, kur reikalinga lėtai mažinti temperatūrą pavyzdžiui, betono konstrukcijų. Tokiems gaminiams, kur nereikia lengvumo ir purumo, pavyzdžiui, statybinei izoliacijai gali būti naudojama viena dvikomponentė medžiaga ir pasiekta gerų rezultatų.
Buityje naudojamiems gaminiams yra labai svarbus skalbimas. Gaminius, pagamintus iš naujos neaustinės medžiagos, galima skalbti skalbimo mašina 30 °C temperatūros vandenyje, naudojant vilnos skalbimo arba tausojančio skalbimo programą. Centrifugavimas ir elektrinis džiovinimas daro šią neaustinę medžiagą unikalia. Naudojant namų reikmėms reikalingas dažnas skalbimas ir ši medžiaga tam tinka. Kapoko pluoštas nesitampo dėl jo stabilizuojančio surišimo sintetiniais rišikliais.

Claims (5)

  1. Išradimo apibrėžtis
    1. Neaustinės medžiagos gamybos būdas, apimantis kapoko pluošto maišymą su sintetiniu pluoštu, besiskiriantis tuo, kad maišo kapoko pluoštą su dviejų skirtingų lydymosi temperatūrų sintetiniais pluoštais, gautą mišinį karšia, po to karšinių sluoksnius perkloja skersai vienas kito atžvilgiu ir apdoroja šiluminiu suspaudimu.
  2. 2. Neaustinės medžiagos gamybos būdas pagal 1 punktą besiskiriantis tuo, kad mišiniui naudoja poliesterio sintetinį pluoštą (PEŠ), kurio plaušelių ilgis nemažesnis kaip 66 mm ir lydymosi temperatūra yra apie 225 °C, ir polietileno (PE) arba dvikomponentį pluoštą kaip rišiklius, kurių lydymosi temperatūra yra 130-160 °C.
  3. 3. Neaustinės medžiagos gamybos būdas pagal ankstesnius punktus, besiskiriantis tuo, kad gamybai naudoja 50-60 % kapoko pluošto, 20-30 % PEŠ ir 20-30 % PE arba dvikomponenčio pluošto.
  4. 4. Neaustinės medžiagos gamybos būdas pagal ankstesnius punktus, besiskiriantis tuo, kad gautos neaustinės medžiagos savitasis svoris yra nuo 80 g/m2 iki 600 g/m2.
  5. 5. Neaustinės medžiagos, gautos gamybos būdu pagal 1-4 punktus, panaudojimas kaip kamšalo apklotams, pagalvėms ir čiužiniams, taip pat drabužių ar kitų gaminių šiluminei izoliacijai.
LT2011005A 2011-02-03 2011-02-03 Neaustinės medžiagos iš kapoko pluošto ir sintetinio pluošto gamybos būdas ir jos panaudojimas LT5903B (lt)

Priority Applications (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
LT2011005A LT5903B (lt) 2011-02-03 2011-02-03 Neaustinės medžiagos iš kapoko pluošto ir sintetinio pluošto gamybos būdas ir jos panaudojimas

Applications Claiming Priority (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
LT2011005A LT5903B (lt) 2011-02-03 2011-02-03 Neaustinės medžiagos iš kapoko pluošto ir sintetinio pluošto gamybos būdas ir jos panaudojimas

Publications (2)

Publication Number Publication Date
LT2011005A LT2011005A (lt) 2012-08-27
LT5903B true LT5903B (lt) 2013-02-25

Family

ID=46682589

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
LT2011005A LT5903B (lt) 2011-02-03 2011-02-03 Neaustinės medžiagos iš kapoko pluošto ir sintetinio pluošto gamybos būdas ir jos panaudojimas

Country Status (1)

Country Link
LT (1) LT5903B (lt)

Citations (2)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
DE20320815U1 (de) 2003-07-08 2005-05-12 KRÄMER, Manfred Mischfaservlies
WO2008107664A1 (en) 2007-03-05 2008-09-12 Eco Technilin Limited Plant fibre mat and method of making a plant fibre mat

Patent Citations (2)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
DE20320815U1 (de) 2003-07-08 2005-05-12 KRÄMER, Manfred Mischfaservlies
WO2008107664A1 (en) 2007-03-05 2008-09-12 Eco Technilin Limited Plant fibre mat and method of making a plant fibre mat

Also Published As

Publication number Publication date
LT2011005A (lt) 2012-08-27

Similar Documents

Publication Publication Date Title
CN101787619B (zh) 三层夹心式复合羽绒絮片及其制造方法
TWI289436B (en) Blanket, in particular quilt
RU2668755C2 (ru) Объемный нетканый материал
KR102029146B1 (ko) 난연성 부직포 및 이의 제조방법
DK148715B (da) Fladt tekstilmateriale og anvendelse af et saadant materiale
TW201428152A (zh) 製造防水絕熱不織布材料之方法及防水絕熱不織布材料
DK3164535T3 (en) Nonwoven fabric for volume formation
CN101457444B (zh) 一种无纺麻布夹层及其制造方法
CN102505338A (zh) 一种祛湿除臭纤维棉及其制备工艺
CN102267253A (zh) 一种仿真皮革基布及其制备方法
CN101289784A (zh) 一种无纺布加工工艺
RU2443812C2 (ru) Изоляционные кластеры, выполненные с возможностью увеличения их объема, изготовленные из натурального материала
CN104894745A (zh) 一种纤维粘结式蜂巢结构的高弹抗菌直立棉及其制备方法
CN106930001A (zh) 直立棉及其制备方法
CN104120617B (zh) 无纺布湿法成网工艺
CN101788095B (zh) 一种温室大棚保温被的加工工艺
CN106012289A (zh) 一种由竹原纤维制备无纺布的方法
CN109338590A (zh) 一种功能性黄麻床垫垫芯及垫芯的制作方法
CN103192568B (zh) 一种高性能均匀革基布
CN103882627A (zh) 羽绒保暖无纺布料的生产方法
LT5903B (lt) Neaustinės medžiagos iš kapoko pluošto ir sintetinio pluošto gamybos būdas ir jos panaudojimas
KR101145166B1 (ko) 편백나무-섬유 복합체 및 그 제조방법
CN104818578B (zh) 一种蜂巢结构的高弹抗菌非织造布及其制备方法
CN101613906A (zh) 一种涤纶仿毛毛毯及其制备方法
KR102250275B1 (ko) 난연성 부직포 및 이의 제조방법

Legal Events

Date Code Title Description
FG9A Patent granted

Effective date: 20130225

PC9A Transfer of patents

Owner name: UAB "FRELARIS", LT

Effective date: 20160317

MM9A Lapsed patents

Effective date: 20180203