LT5825B - Trafaretas litavimo pastos arba klijų užnešimui - Google Patents

Trafaretas litavimo pastos arba klijų užnešimui Download PDF

Info

Publication number
LT5825B
LT5825B LT2010065A LT2010065A LT5825B LT 5825 B LT5825 B LT 5825B LT 2010065 A LT2010065 A LT 2010065A LT 2010065 A LT2010065 A LT 2010065A LT 5825 B LT5825 B LT 5825B
Authority
LT
Lithuania
Prior art keywords
stencil
perforation
rounded
solder paste
tensioning
Prior art date
Application number
LT2010065A
Other languages
English (en)
Other versions
LT2010065A (lt
Inventor
Michail ČERKASOV
Original Assignee
Uab "Laser Stencil Europe", ,
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Application filed by Uab "Laser Stencil Europe", , filed Critical Uab "Laser Stencil Europe", ,
Priority to LT2010065A priority Critical patent/LT5825B/lt
Publication of LT2010065A publication Critical patent/LT2010065A/lt
Publication of LT5825B publication Critical patent/LT5825B/lt

Links

Landscapes

  • Printing Plates And Materials Therefor (AREA)
  • Electric Connection Of Electric Components To Printed Circuits (AREA)

Abstract

Vientisas metalinis trafaretas litavimo pastos arba klijų užnešimui, naudojamas trafaretinės spaudos technologijos srityje, besiskiriantis tuo, kad kokybiškesniam ir stangresniam jo įtempimui ant rėmo, pakraštinių sričių perforacija atlikta kaip praplatintos perforacinės skylės iš esmės stačiakampės formos, kai nukreipta trafareto centro link perforacinės skylės dalis yra suapvalinto įbrėžtinio ovalo formos, o trafareto kampuose padarytos suapvalintos kampinės išpjovos.

Description

Išradimo sritis
Išradimas susijęs su trafaretinės spaudos įrangos gamyba ir priskirtinas prie įrenginių spausdintinių schemų gamybai, kuriuose laidininko substancija užnešama spausdinant. Konkrečiau, išradimas priklauso trafaretinės spaudos technologijos sričiai.
Minėta technologija yra plačiai naudojama montuojant elektroninius gaminius, kai litavimo pasta arba klijai užnešami ant spausdintinės plokštės paviršiaus per specialų trafaretą. Trafarete įvairiais būdais (ėsdinimas, pjovimas lazeriu, galvanoplastika (elektroformingas) formuojamos skylės-apertūros, pro kurias išspaudžiama litavimo pasta arba klijai. Šiai operacijai, atlikti trafaretas turi būti įtvirtintas horizontalioje plokštumoje virš spausdintinės plokštės paviršiaus ir turėti maksimaliai plokščią paviršių, kas gali būti pasiekta standžiai įtempiant trafaretą ant specialaus rėmo pačiame spausdintuve arba ant trafaretinio spausdintuvo rėminio įtvaro.
Trafaretui įtvirtinti tokiame rėme išilgai viso jo perimetro arba perimetro dalies padaroma eilė perforacinių angų, pro kurias trafaretą įtveria, pavyzdžiui, ant rėmo kaiščių ir, praskiriant kaiščius, įtempia patį trafaretą iš keturių arba dviejų šonų.
Išradimo technikos lygis
Šiuo metu naudojamos įvairios trafaretų bei rėmų įtvirtinimo sistemos ant įvairių rėminių įtempimo sistemų kaiščių, kablių, cilindrų, kuriais įtempia trafaretą mechaniniu arba pneumatiniu būdais, pavyzdžiui, aprašytais patentuose ir išradimų paraiškose US6158339, DE20316711, JP2006199027, VV02006062457, DE102005054225, EP1651019, KR20080052066, CN101301808,
VV02008152629 ir kt.
Yra žinomi trafaretai, pagaminti metalo lakštą įklijuojant arba lituojant ant smulkiai akyto metalinio arba polimerinio tinklo, kuris yra iš anksto įtemptas ir pritvirtintas prie rėmo (Kinijos patentai CN101318401, CN101301808). Šios sistemos pasižymi galutinio trafareto ilgu gamybos laiku, kuris būtinas dėl klijų kietėjimo, įtempiant tinklą, ir papildomų operacijų gausa, paruošiant rėmą bei įtempiant tinklą ant jo.
Žinomas vientisas metalinis trafaretas, kurio pakraščio sritis pagaminta tinklo pavidalo, kur tinklas formuojamas ėsdinimu arba lazeriniu pjovimu (Didžiosios Britanijos patentas GB2276589). Tinklas turi perforacijas trafaretui įtvirtinti ant rėmo, įtempiant trafaretą. Tinklinės pakraštys turi kompensuoti netolygų įtempimą spausdinimo procese. Ši sistema yra technologiškai sudėtinga, nes reikalinga iš anksto suformuoti pakraščio tinklą gaminamame trafarete, dėl ko mažėja tokios konstrukcijos panaudojimo ekonominis tikslingumas.
Yra žinomas lakštinio metalo trafaretas, aprašytas Europos patente EP0643902, turintis pagrindinę dalį ir priešais išsidėsčiusias pakraščio sritis, kurios pagamintos kaip grotelės, suformuotos siaurų lygiagrečių stačiakampių įpjovų, skirtų tvirtinimui ant trafareto įtempimo priemonių. Pakraščio sritys su grotelėmis iš siaurų įpjovų arba suplonėjimas link krašto turi užtikrinti trafareto krašto plastiškumą jį įtempiant. Be sudėtingo ir ilgo technologinio proceso, šio įrenginio trūkumas taip pat yra padidinta įplėšimo tikimybė, įtempiant trafaretą per smulkias (siauras) perforacines angas ir nepakankamas vieno trafareto eksploatavimo efektyvumas.
Išradimo esmė šiuolaikinės nerūdijančio plieno medžiagos, naudojamos trafaretų gamybai, pasižymi pakankamu stangrumu ir standumu, dėl kurių jos yra tinkamos formuoti vientisus metalinius trafaretus. Tokie trafaretai gali būti panaudoti įvairiose rėminio įtempimo sistemose, siekiant gauti vieningą konstrukciją litavimo pastos ar klijų užnešimui. Tačiau techninė problema yra sudaryti pakraščio sričių patikimą perforaciją, užtikrinančią kokybiškesnį, tolygesnį ir stangresnį įtempimą tuo pat metu sumažinant trafareto pažeidimo tikimybę bei atitinkamai prailginant kiekvieno trafareto eksploatavimo laiką
Nurodytos problemos gali būti išspręstos, realizuojant išradimo apibrėžties 1-6 punktuose išdėstytų esminių požymių visumą.
Šiame išradime trafaretas litavimo pastos arba klijų užnešimui turi pagrindinę dalį ir poromis vienodai nutolusias nuo pagrindines dalies pakraščio sritis su perforacija bent iš dviejų priešingų šonų. Siūlomas trafaretas skiriasi tuo, kad pakraščio sričių perforacija padaryta kaip praplatintos perforacinės skylės iš esmės stačiakampės formos, o trafareto kampuose padarytos kampinės išpjovos. Trafaretas pagamintas su perforacija išilgai viso jo perimetro, be to perforacinės skylės 4 pločio ir jos ilgio santykis yra ne mažesnis nei 1:1,25. Link trafareto centro nukreipta perforacinės skylės dalis yra suapvalinto įbrėžtinio ovalo formos (toliau „kulkos“ formos). Kampinių išpjovų išorinis kontūras yra suapvalintas. Papildomai gali būti suapvalintas ir kampinių išpjovų vidinis kontūras. Siūlomo išradimo optimaliame realizavimo pavyzdyje trafaretas pagamintas stačiakampis, vientisas metalinis, optimaliai iš nerūdijančio plieno.
Trumpas brėžiniu aprašymas
Išradimas iliustruojamas brėžiniais, kuriuose parodyta:
Fig.1 - trafareto pagal siūlomą išradimą bendras vaizdas; Fig.2 - pakraščio srities su perforacinėmis skylėmis ir kampinėmis išpjovomis vaizdas.
Išradimo įrenginio statikos aprašymas.
Trafaretas 1 litavimo pastos arba klijų užnešimui turi pagrindinę dalį 2 ir poromis vienodai nutolusias nuo pagrindinės dalies 2 pakraščio sritis 3 su perforacija bent iš dviejų priešingų šonų (Fig.1). Siūlomas trafaretas skiriasi tuo,, kad pakraščio sričių 3 perforacija padaryta kaip praplatintos perforacinės skylės 4 iš esmės stačiakampės formos, o trafareto kampuose padarytos kampinės išpjovos 5. Trafaretas pagamintas su perforacija išilgai viso jo perimetro, be to perforacinės skylės 4 pločio ir jos ilgio santykis yra ne mažesnis nei 1:1,25. Link trafareto centro nukreipta perforacinės skylės 4 dalis yra suapvalinto įbrėžtinio ovalo formos (toliau „kulkos“ formos). Kampinių išpjovų 5 išorinis kontūras 6 yra suapvalintas. Papildomai gali būti suapvalintas ir kampinių išpjovų vidinis kontūras 7 (Fig.2). Siūlomo išradimo optimaliame realizavimo pavyzdyje trafaretas pagamintas stačiakampis, vientisas metalinis, optimaliai iš nerūdijančio plieno.
Konkretus išradimo įrenginio pagaminimo ir panaudojimo pavyzdys.
Išsamiau išradimo esmę galima paaiškinti konkrečiu trafareto pagaminimo ir panaudojimo pavyzdžiu, kuris iliustruoja, bet neapriboja išradimo apimties. Bandymai ir duomenų analizė buvo atlikti montavimo įmonėje OOO „Taberu“, Maskva, Rusijos Federacija.
Vientisas metalinis trafaretas įtempimo rėminei sistemai, kurio išmatavimai 558x558 mm, buvo pagamintas iš nerūdijančio plieno ST304LD lakšto. Trafareto 1 pagrindinėje dalyje 2 yra skylių-apertūrų sritis, pro kurias į trafaretą užnešama litavimo pasta arba klijai. Pjaunant lazeriu išilgai trafareto perimetro ir atstumu 4,75 mm nuo krašto pakraščio srityje 3 buvo padarytos stambios (platesnės) perforacinės skylės 4, kurių plotis 4,80 mm ir ilgis (aukštis) 6 mm. Link trafareto centro nukreipta perforacinės skylės dalis yra suapvalinta tokiu būdu, kad, dėl „kulkos“ pavidalo skylių formos, metalinės jungės tarp atskirų skylių turi platėjantį link trafareto centro profilį. Visuose keturiuose trafareto kampuose buvo padarytos specialios kampinės išpjovos 5, kurių išorinis 6 ir vidinis 7 kontūrai suapvalinti (suapvalinimo skersmuo 12 mm).
Darbo padėtyje trafaretas yra įtemptas ant bet kurios, pavyzdžiui, pneumatinės įtempimo sistemos, kurios kaiščių žingsniai atitinka trafaretą. įtempimo sistemos kaiščiai turi įeiti į trafareto perforacinės skyles. Po to trafaretas ištempiamas, įtempimo sistemos kaiščius stumiant trafareto išorinio kontūro link. Konkretus kaiščių stūmimo transmisijos mechanizmas (mechaninis, pneumatinis ir t.t.) priklauso nuo įtempimo sistemos konkretaus modelio. Kai pasiekiamas reikiamas trafareto įtempimo laipsnis, kaiščių stūmimas stabdomas ir fiksuojamas. Rezultate gauname trafaretą 1, kuris laikosi ir yra standžiai ištemptas ant įtempimo sistemos kaiščių. Kampinių išpjovų 5 kraštai, esantys vienoje linijoje trafareto krašte, yra vienodai nutolę nuo trafareto pagrindinės dalies taip, kad įtempiant trafaretą, formuojama lanksti plokštuma-vainiklapis, pavyzdžiui, išilgai linijos 7-1 - 7-2 (Fig.2). Nurodyta lanksti plokštuma-vainiklapis leidžia tolygiau paskirstyti įtempimo jėgą trafareto pagrindinėje plokštumoje. Tai svarbi savybė, nes neleidžia trafaretui riestis bei lenktis po to sekančio trafaretines spaudos ciklo proceso metu.
Minėtas trafaretas gali būti bet kokios stačiakampio formos ir dydžių bei turėti perforaciją tiek iš abejų priešingų šonų, tiek ir iš visų keturių šonų. Buvo išbandyti trafaretai, kurių praplatintos perforacinės skylės pločio santykis su jos ilgiu yra 1:1 - 1:3 ribose. Variantai, kur santykis buvo ne mažesnis nei 12:15 (t.y. 1 prie ne mažiau nei 1,25), pasirodė esą optimalūs.
Siūlomo išradimo trafaretas turi eilę privalumų, palyginus su žinomais sprendimais:
1) Plokštuma-vainiklapis, susiformuojanti dėl kampinių išpjovų, užtikrina kokybiškesnį ir stangresnį metalinio trafareto įtempimą iš visų šonų, kur suformuotos panašios plokštumos, išnaudojant nerūdijančio plieno spyruoklinio stangrumo savybę ir jo tempimo stiprį.
2) Suapvalinta trafareto centro link perforacinių skylių forma sumažina tikimybę užsilaikyti jose klijų arba pastos likučiams, dėl ko spausdinimo proceso technologinis švarumas yra aukštesnis.
3) Praplatinta perforacinių skylių forma leidžia naudoti stambius kaiščius įtempiant trafaretą arba grupuoti smulkius kaiščius ar įvairių tempimo sistemų kablius pagal bendrą platesnės perforacinės skylės kraštą. Todėl vieno kaiščio spaudimo į perforacinės skylės kraštą jėga mažėja, kas leidžia plono nerūdijančio plieno atveju sumažinti jo lamdymosi laipsnį įtempiant trafaretą mechaniniu, spyruokliniu arba pneumatiniu būdu. Siūlomo išradimo trafaretų su plačiomis perforacinėmis skylėmis eksploatavimo praktika parodė, kad jų perforacinių skylių kraštas 20-30% mažiau mechaniškai lamdosi, palyginus su trafareto techniniu sprendimu, aprašytu patente EP0643902. Tai leidžia ilgiau naudoti kiekvieną tokį trafaretą gamyboje, nekeičiant jo nauju.
4) Susidarančios tarp „kulkos“ pavidalo perforacinių skylių jungės turi platėjantį trafareto centro link profilį. Dėl to jų jplėšimo kaiščiais arba kabliais, iš anksto išdėstant neįtemptą trafaretą rėminėje tempimo sistemoje, tikimybė mažėja, kai kaiščiai arba kabliai yra prie perforacinės skylės krašto, nukreipto link trafareto centro. Tokio trafareto sugadinimo tikimybė jį įtempiant ant rėmo, palyginus su analogais aprašytais patente EP 0643902, sumažėja 10-15%.
5) Perforacinių skylių skaičiaus sumažinimas dėl jų stambinimo kartu sumažina ir laiką, reikalingą perforacijai atlikti, ir ekonomines sąnaudas, susijusias su šia technologine operacija. Vidutiniškai panašaus trafareto gamybos laikas yra apie 2 kartus mažesnis, palyginus su vientisu metaliniu trafaretu, kuris turi stačiakampių išpjovų suformuotas krašto groteles (patentas EP0643902), 4-5 kartus mažesnis negu techninių analogų (pavyzdžiui, pagal patentą GB2276589) ir iki 10-20 kartų mažesnis, negu gaminant trafaretą su tinkleliu, kuris iš pradžių užtempiamas ant rėmo (patentas CN101301808).
6) Išorinio ir vidinio trafareto kontūro kampai yra stambiai suapvalinti. Dėl Šios įo priežasties trafaretinės spaudos paleidimo operatorius gali saugiai naudoti trafaretą. Tai jį išskiria iš eilės trafaretų, kurie pagaminti kaip stačiakampiai, neturėdami kampinių išpjovų.

Claims (6)

  1. IŠRADIMO APIBRĖŽTIS
    1. Trafaretas (1) litavimo pastos arba klijų užnešimui, turintis pagrindinę dalį (2) ir poromis vienodai nutolusias nuo pagrindinės dalies (2) pakraščio sritis (3) su perforacija bent iš dviejų priešingų šonų, besiskiriantis tuo, kad
    5 pakraščio sričių (3) perforacija padaryta kaip praplatintos perforacinės skylės (4) iš esmės stačiakampės formos, o trafareto kampuose yra padarytos kampinės išpjovos (5).
  2. 2. Trafaretas pagal 1 punktą, besiskiriantis tuo, kad perforacija įo padaryta išilgai viso trafareto perimetro, be to, praplatintos perforacinės skylės (4) pločio santykis sujos ilgiu yra ne mažesnis kaip 1:1,25.
  3. 3. Trafaretas pagal 1 arba 2 punktus, besiskiriantis tuo, kad link trafareto centro nukreipta perforacinės skylės (4) dalis yra suapvalinto
    15 įbrėžtinio ovalo formos.
  4. 4. Trafaretas pagal bet kurį iš ankstesnių punktų, besiskiriantis tuo, kad kampinių išpjovų (
  5. 5) išorinis kontūras (6) yra suapvalintas.
    20 5. Trafaretas pagal 4 punktą, besiskiriantis tuo, kad papildomai yra suapvalintas kampinių išpjovų vidinis kontūras (7).
  6. 6. Trafaretas pagal bet kurį iš ankstesnių punktų, besiskiriantis tuo, kad jis padarytas stačiakampis, vientisas metalinis, optimaliai iš nerūdijančio
    25 plieno.
LT2010065A 2010-09-06 2010-09-06 Trafaretas litavimo pastos arba klijų užnešimui LT5825B (lt)

Priority Applications (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
LT2010065A LT5825B (lt) 2010-09-06 2010-09-06 Trafaretas litavimo pastos arba klijų užnešimui

Applications Claiming Priority (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
LT2010065A LT5825B (lt) 2010-09-06 2010-09-06 Trafaretas litavimo pastos arba klijų užnešimui

Publications (2)

Publication Number Publication Date
LT2010065A LT2010065A (lt) 2012-03-26
LT5825B true LT5825B (lt) 2012-04-25

Family

ID=45840995

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
LT2010065A LT5825B (lt) 2010-09-06 2010-09-06 Trafaretas litavimo pastos arba klijų užnešimui

Country Status (1)

Country Link
LT (1) LT5825B (lt)

Citations (11)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
GB2276589A (en) 1993-04-03 1994-10-05 David Godfrey Williams Improved stencil or mask for applying solder to circuit boards
EP0643902A1 (en) 1992-06-03 1995-03-22 WILLIAMS, David Godfrey Improved stencil or mask for applying solder to circuit boards and support frame therefor
US6158339A (en) 1999-01-29 2000-12-12 Alpha Metals, Inc. Stencil holder assembly for use with solder paste stencil printers
DE20316711U1 (de) 2003-10-29 2004-03-04 Limab Gmbh Druckschablone und Vorrichtung zum Drucken von viskosen Pasten
EP1651019A2 (de) 2004-10-25 2006-04-26 METAQ GmbH Druckschablone, Spannrahmen zum Einspannen der Druckschablone sowie Verfahren und Vorrichtung zur Herstellung der Druckschablone
WO2006062457A1 (en) 2004-12-10 2006-06-15 Hp Etch Ab Solder paste stencil and method for producing the same
JP2006199027A (ja) 2004-12-22 2006-08-03 Process Lab Micron:Kk 孔版印刷用のマスク及びその製造方法
DE102005054225A1 (de) 2005-11-14 2007-05-16 Bernd Fromm Schablonenhaltersystem
KR20080002066A (ko) 2006-06-30 2008-01-04 한국 고덴시 주식회사 리모콘 수신 모듈 및 그 제조 방법
CN101301808A (zh) 2008-04-11 2008-11-12 深圳光韵达光电科技有限公司 一种表面贴装技术印刷模板网框
CN101318401A (zh) 2007-06-08 2008-12-10 富葵精密组件(深圳)有限公司 印刷网版及其制作方法

Patent Citations (11)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
EP0643902A1 (en) 1992-06-03 1995-03-22 WILLIAMS, David Godfrey Improved stencil or mask for applying solder to circuit boards and support frame therefor
GB2276589A (en) 1993-04-03 1994-10-05 David Godfrey Williams Improved stencil or mask for applying solder to circuit boards
US6158339A (en) 1999-01-29 2000-12-12 Alpha Metals, Inc. Stencil holder assembly for use with solder paste stencil printers
DE20316711U1 (de) 2003-10-29 2004-03-04 Limab Gmbh Druckschablone und Vorrichtung zum Drucken von viskosen Pasten
EP1651019A2 (de) 2004-10-25 2006-04-26 METAQ GmbH Druckschablone, Spannrahmen zum Einspannen der Druckschablone sowie Verfahren und Vorrichtung zur Herstellung der Druckschablone
WO2006062457A1 (en) 2004-12-10 2006-06-15 Hp Etch Ab Solder paste stencil and method for producing the same
JP2006199027A (ja) 2004-12-22 2006-08-03 Process Lab Micron:Kk 孔版印刷用のマスク及びその製造方法
DE102005054225A1 (de) 2005-11-14 2007-05-16 Bernd Fromm Schablonenhaltersystem
KR20080002066A (ko) 2006-06-30 2008-01-04 한국 고덴시 주식회사 리모콘 수신 모듈 및 그 제조 방법
CN101318401A (zh) 2007-06-08 2008-12-10 富葵精密组件(深圳)有限公司 印刷网版及其制作方法
CN101301808A (zh) 2008-04-11 2008-11-12 深圳光韵达光电科技有限公司 一种表面贴装技术印刷模板网框

Also Published As

Publication number Publication date
LT2010065A (lt) 2012-03-26

Similar Documents

Publication Publication Date Title
JP5547672B2 (ja) スクリーン印刷用メッシュ部材
DE69317559T2 (de) Verbesserte schablone oder maske zum aufbringen von lot auf leiterplatten und stützrahmen dafür
JP5325839B2 (ja) スクリーン印刷用メッシュ部材
US7513194B2 (en) Screen mask
EP0662878B1 (en) A screen printing stencil
US20120227597A1 (en) Stencil printing frame
JP4886905B2 (ja) スクリーン印刷用メッシュ部材の製造方法
US8802487B2 (en) Silk-screen stencil for printing onto a photovoltaic cell
LT5825B (lt) Trafaretas litavimo pastos arba klijų užnešimui
WO2003015486A1 (en) Stencil for use with stencil mounting frame
DD233240A5 (de) Verfahren und geraet zur herstellung einer schattenmaske
DE102018115096A1 (de) Sicken-struktur eines lautsprechers
TW201809890A (zh) 網版印刷用網狀構件及網版印刷版
TW201313489A (zh) 佈錫於印刷電路板用的網板
JP2012011590A (ja) スクリーン印刷用メッシュ部材
CN111278223B (zh) 柔性电路板制造方法和冲压模板排版方法
JP4314969B2 (ja) スクリーン印刷版の製造方法
CN112974624A (zh) 密集条形通孔冲压方法及密集条形通孔冲压设备
JP2020032624A (ja) コンビネーションメタルマスク版およびコンビネーションメタルマスク版用メタルマスク
CN218980624U (zh) 一种微孔冲孔网
CN220053191U (zh) 一种防断印的丝印装置
CN211730630U (zh) 用于芯片印刷机刮刀的刀片以及芯片印刷机刮刀
CN212121387U (zh) 冲压半成品
DE102015006088A1 (de) Frontplatte für ein elektronisches gerät und verfahren zur herstellung einer frontplatte für ein elektronisches gerät
DE102015219964A1 (de) Druckvorrichtung zum Aufbringen eines Druckmusters und Verfahren zum Herstellen einer solchen Druckvorrichtung

Legal Events

Date Code Title Description
MM9A Lapsed patents

Effective date: 20150906