LT3902B - Flight device - Google Patents

Flight device Download PDF

Info

Publication number
LT3902B
LT3902B LT95-062A LT95062A LT3902B LT 3902 B LT3902 B LT 3902B LT 95062 A LT95062 A LT 95062A LT 3902 B LT3902 B LT 3902B
Authority
LT
Lithuania
Prior art keywords
aircraft
aircraft according
compressor
load
unit
Prior art date
Application number
LT95-062A
Other languages
English (en)
Other versions
LT95062A (en
Inventor
Alexander Frick
Original Assignee
Bil Innovations Stiftung
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Application filed by Bil Innovations Stiftung filed Critical Bil Innovations Stiftung
Publication of LT95062A publication Critical patent/LT95062A/xx
Publication of LT3902B publication Critical patent/LT3902B/lt

Links

Classifications

    • BPERFORMING OPERATIONS; TRANSPORTING
    • B64AIRCRAFT; AVIATION; COSMONAUTICS
    • B64CAEROPLANES; HELICOPTERS
    • B64C39/00Aircraft not otherwise provided for
    • B64C39/02Aircraft not otherwise provided for characterised by special use
    • B64C39/026Aircraft not otherwise provided for characterised by special use for use as personal propulsion unit

Landscapes

  • Engineering & Computer Science (AREA)
  • Combustion & Propulsion (AREA)
  • Aviation & Aerospace Engineering (AREA)
  • Chemical & Material Sciences (AREA)
  • Structures Of Non-Positive Displacement Pumps (AREA)
  • Toys (AREA)
  • Separation By Low-Temperature Treatments (AREA)
  • Seal Device For Vehicle (AREA)
  • Vending Machines For Individual Products (AREA)
  • Extrusion Moulding Of Plastics Or The Like (AREA)
  • Die Bonding (AREA)
  • Supercharger (AREA)
  • Radio Relay Systems (AREA)
  • Fluid-Pressure Circuits (AREA)
  • Details Of Aerials (AREA)
  • Excavating Of Shafts Or Tunnels (AREA)
  • Fittings On The Vehicle Exterior For Carrying Loads, And Devices For Holding Or Mounting Articles (AREA)
  • Electrical Control Of Air Or Fuel Supplied To Internal-Combustion Engine (AREA)
  • Input Circuits Of Receivers And Coupling Of Receivers And Audio Equipment (AREA)
  • Physical Deposition Of Substances That Are Components Of Semiconductor Devices (AREA)
  • Catching Or Destruction (AREA)
  • Surgical Instruments (AREA)
  • Rear-View Mirror Devices That Are Mounted On The Exterior Of The Vehicle (AREA)
  • Organic Low-Molecular-Weight Compounds And Preparation Thereof (AREA)
  • Massaging Devices (AREA)
  • Beans For Foods Or Fodder (AREA)
  • Jet Pumps And Other Pumps (AREA)

Description

Išradimas priklauso ant krovinio uždedamiems ir pritvirtinamiems skraidymo aparatams sutinkamai su pagrindine apibrėžties 1 punkto sąvoka, be to, krovinys gali atlikti vairavimo funkcijas ir skraidymo aparatu savarankiškai pakilti nuo žemės ir virš žemės sklandyti arba kaboti. Kroviniu gali būti iš esmės stačias lakūnas arba distanciniu būdu valdomas vairavimo įtaisas.
Žinomi tokios rūšies skraidymo aparatai, kurių varikliais yra kuru varomi raketiniai varikliai arba kurie varomi dujų turbininių variklių su iš esmės žemyn nukreiptomis tūtomis, kadangi jų atidirbusios dujos yra pavojingos: trauką sukeliantis srautas yra karštas ir sudaro grėsmę uždegti lakūną, o taip pat pavojų padegti aplinką.
Be to, aukšta šių atidirbusių dujų temperatūra riboja skraidymo aparatų gamybai naudojamų medžiagų pasirinkimą, pavyzdžiui, karštų atidirbusių dujų apipučiamiems konstrukciniams elementams negalima panaudoti plastikų, net aliuminio.
US-A-3 023 980 patente aprašomas dujų turbinos varomas šios rūšies skraidymo apataras. Skraidymo aparatas turi palaikymo atramą tam, kad būtų galima diržais pririšti prie lakūno nugaros. Dujų turbinos kuru, pavyzdžiui, naudojamas benzinas. Dujų turbina suka tuo pačiu greičiu tiesiog prie jos prijungtą horizontalų turbininio kompresoriaus varomą veleną, kuris siurbia aplinkos orą ir paduoda į dujų turbiną. Turbinos sudaryta karšto oro srovė apie 1200° F (700° C) temperatūros per du traukos vamzdžius nuvedama į prie piloto šonų įtaisytas išėjimo tūtas ir taip sukuriama kėlimo jėga. Skraidymo aparatą galima valdyti jį supančioje aplinkoje ir orientuoti vairavimo svertu ir pasukamomis išėjimo tūtomis, kreipiant išeinančių karštų garų srovę.
Šio skraidymo aparato trūkumai yra: aukšta išmestos dujų srovės temperatūra ir ekstremaliai maža maksimali skraidymo trukmė dėl didelio kiekio sunaudojamo kuro.
US-A-4 795 111 patente aprašoma distanciniai valdoma skraidanti platforma, kurioje stūmoklinis degimo variklis tiesiai suka gaubte sparnuotę.
Aparatas daugiausia naudojamas kaip distanciniai valdoma karinė arba civilinė stebėjimo platforma. Galimybė su ja lakūnui sklandyti, tiesa, paminėta, bet neaprašyta. Karštų atidirbusių dujų problemos čia nėra. Atviros platformos negalima tvirtinti prie lakūno nugaros. Sparnuotės gaubtas pereina j neatsišakojantį, trumpą ir tiesų, bet negalinti keisti krypties, traukos vamzdį. Tačiau jau panaudojus du traukos vamzdžius, platforma būtų beformė ir perdaug sunki, kad būtų galima pritvirtinti ją lakūnui prie nugaros.
Todėl yra aukščiau paminėtos rūšies skraidymo aparatų poreikis, kuriuose atidirbusių dujų temperatūra yra tokia, kad ji iš esmės nepavojinga ir, be to, leidžia optimizuoti skraidymo aparatų gamybai naudojamų medžiagų pasirinkimą. Toliau norima sukurti skraidymo aparatą, kuris užtikrintų ilgesnę buvimo ore trukmę.
Išradimo uždavinys - šį poreikį patenkinti. Šio uždavinio sprendimui yra pradžioje paminėtos rūšies skraidymo aparatas, besiskiriantis apibrėžties 1 punkte duota požymių visuma. Išradimą atitinkančio skraidymo aparato tolesnis tobulinimas nurodytas kituose apibrėžties punktuose.
v
Sis išradimas duoda galimybę kroviniui, galinčiam atlikti skraidymo aparato vairavimo funkcijas, o geriau lakūnui, prie kurio nugaros išradimą atitinkantis skraidymo aparatas prie tvirtinimo atramos pritvirtinamas korsetu arba diržais, nuo žemės vertikaliai pakilti ir ilgesnį laiko tarpą (iki vienos valandos ir daugiau) laisvai kaboti arba tolesnį nuotolį skristi. Skraidymo aparato varikliu gali būti, pavyzdžiui, degalais varomas stūmoklinis Otto tipo variklis, sukantis prie varančiojo veleno prijungtą mentratinį kompresorių, kuris savo mentračiu orą siurbia, suspaudžia, suteikia didesnį greitį ir dviem arba daugiau vertikaliais traukos vamzdžiais paduoda žemyn į per traukos vamzdžių gale įtaisytas tūtas ir išpučia. Taip pat varikliais gali būti panaudoti, pavyzdžiui, dizelinis arba Vankelio vidaus degimo varikliai. Gali būti panaudoti ir kiti vidaus degimo variklių tipai, pavyzdžiui, vandeniliniai reaktyviniai varikliai. Traukos vamzdžių išėjimo gale esančios tūtos sudaro susiaurėjimą ir tuo pačiu pagreitina išeinančio oro srovę.
Kadangi kompresoriaus geometrija galima priderinti prie variklio, tai atkrenta greitinančio arba lėtinančio reduktoriaus tarp stūmoklinio variklio alkūninio veleno ir mentratinio kompresoriaus buvimo būtinumas. Tiesioginis sparnuotės prijungimas prie variklio veleno labai supaprastina konstrukciją ir leidžia žymiai sumažinti aparato svorį.
Nežiūrint to, kad naudojamas variklis su besisukančiomis dalimis, skraidymo aparate pagal išradimą, lyginant su malūnsparniu, nebūtina išlyginti variklio sukimo momentą specialiu propeleriu. Reikiamas sukimo momento išlyginimas gali būti pasiektas nukreipiant nuo vertikalios krypties oro traukos srovę.
Išradimas tenkina esamą poreikį mažiems, lengviems ir paprastai veikiantiems skraidymo aparatams, skirtiems atlikti vairavimo funkcijas arba asmenims skraidinti. Pagal išradimą skraidymo aparatas manievringas, paprastas transportuoti, lengvai montuojamas, lengvas vienam asmeniui ant žemės nešioti, startuoti bei aptarnauti. Juo gali būti atlikti tokie skridimo manievravimai, kokius kitais žinomais skraidymo aparatais, kaip pavyzdžiui, plokščiais lėktuvais, viršgarsiniais lėktuvais, skraidyklėmis, sklandytuvais ir panašiai negalima atlikti. Be to, galima bet kokius rajonus ir tikslus pasiekti, kurie malūnsparniu sunkiai pasiekiami arba visai nepasiekiami, pavyzdžiui, siauri kalnų tarpekliai. Be to, pagal išradimą skraidymo aparatai nesudaro pavojaus sukelti gaisrus, todėl jais galima skraidyti virš miškingų vietovių, tarp siaurų namų eilių ir tiesiog prie namų fasadų.
Vienas svarbiausių išradimo privalumų taip pat ir pagrindinis skirtumas, lyginant su jau žinomais skraidymo aparatais, yra vidaus degimo arba stūmoklinio variklio panaudojimas. Šis, lyginant su kitų variklių galimybėmis, tokių kaip dujų turbininių, cheminių, pavyzdžiui, su vandenilio peroksidu ir t.t. yra daug efektyvesnis, techniškai paprastesnis, o tai leidžia žymiai ilgesnę skridimo trukmę. Kitas stūmoklinis variklio privalumas - tai paprastas valdymas, taip pat mažos įsigijimo ir ekspluatacijos išlaidos. Taip pat priežiūra ir eilinis remontas yra žymiai pigesni nei dujų turbinų. Degalams gali būti panaudotas įprastas stūmoklinių variklių kuras, todėl jau esanti infrastruktūra leidžia be problemų apsirūpinti degalais.
Dėl iš mentratinio kompresoriaus išeinančios ir per traukos vamzdžius išmetamos oro srovės žemos temperatūros svarbiausios mašinos sudėtinės dalys, kaip pavyzdžiui, traukos vamzdžiai ir/arba mentratinis kompresorius gali būti naudingai pagaminti iš lengvų sintetinių medžiagų. Šis privalumas būna net tuomet, kai stūmoklinio variklio išmetamos dujos sumaišomos su išeinančio oro srove.
Pagal išradimą skraidymo aparatą patogu panaudoti kaip transporto priemonę teikiant pirmą pagalbą gelbėjimo darbuose sunkiai prieinamose vietovėse arba didmiesčių centruose, kur dėl eismo ar kitų trukdymų negalima tradicinėmis priemonėmis pasiekti sužeistųjų. Pagal išradimą skraidymo aparatą patogu panaudoti kilus dideliems gaisrams daugiaaukščiuose namuose, suteikti pagalbą sužeistiesiems arba juos tokiu skraidymo aparatu išgabenti. Tai ypač prasminga tuomet, kai negali būti panaudotos arba netikslinga panaudoti tradicines priemones kaip gaisrines kopėčias arba malūnsparnį.
Pagal išradimą skraidymo aparatas yra ypač lengva, maža ir nebrangi oro transporto priemonė, kuriai pakanka nedidelės pakilimo aikštelės. Ji žymiai mažiau reikli nusileidimo ir pakilimo aplinkai nei, pavyzdžiui, dujų turbininiai skraidymo aparatai, kuriems arti žemės gresia pavojus, kad išmetamų dujų recirkuliacija sumažins trauką arba gali patekti į variklį ir jį sugadinti tokie pašaliniai daiktai, kaip dulkės, lapai, akmenukai ir panašiai.
Tokiu būdu pagal išradimą skraidymo aparatas yra pritaikytas pigiai ir greitai pasiekti sunkiai prieinamas vietoves, pavyzdžiui, atlikti kontrolės ir stebėjimo užduotis. Pagal išradimą skraidymo aparatas paprastas manevravimui ir leidžia lakūnui skraidyti miškingomis vietovėmis bei naudotis labai mažomis aikštelėmis nusileidimui. Taip pat visiškai galimas ilgų nuotolių arti žemės skridimas. Tokiu būdu plačios panaudojimo galimybės kariniais tikslais, nes didelę skraidymo aparato veiklos sritį apsprendžia jo kompaktiška konstrukcija. Be to, pagal išradimą skraidymo aparatą galima plačiai ir įdomiai panaudoti bendroje oro sporto veikloje.
Dėka labai geros naujos ir ypač paprastos traukos įrenginio konstrukcijos, susidedančios iš vidaus degimo variklio, mentračio su gaubtu ir sudvejintų traukos vamzdžių, buvo galima pasiekti optimalų oro srovės nukreipimą ir tuo pačiu didesnį variklio traukos naudingo veikimo koeficientą. Tiesiog sujungiant vidaus degimo variklio ir mentratinio kompresoriaus sukimosi ašis pasiekta, kad oro srovė per visus traukos vamzdžius išstumiama greičiu, mažesniu nei viršgarsinis greitis, dėl to naudingo veikimo koeficientas traukos įrenginio, t.y. variklio su mentratiniu kompresoriumi, toliau didėja, lyginant su skraidymo aparato dujų turbininiu traukos įrenginiu, kuriame dujos išstumiamos žymiai didesniais greičiais. Dėl minėtų priežasčių pagal išradimą skraidymo aparatas sunaudoja mažiau kuro ir, vadinasi,galima atlikti ilgesnės trukmės skridimus.
Išradimas smulkiau paaiškinamas brėžiniais, kuriuose tos pačios dalys pažymėtos tais pačiais skaičiais.
Fig. la, lb, lc ir ld pavaizduoti atitinkamai schematiškai vaizdas iš šono, vaizdas iš priekio Su daliniu pjūviu, vaizdas iš priekio ir vaizdas iš viršaus skraidymo aparato konstrukcijos pavyzdžio, kurį galima prie lakūno nugaros pritvirtinti diržais.
Fig. le, lf pavaizduotas vandens aušintuvas prie kompresoriaus siurbimo žiočių stūmoklinio variklio aušinimui.
Fig. lg pavaizduotas pavaros veleno sukamas aušinimo rotorius ir vandens aušintuvo mazgas stūmoklinio variklio aušinimui.
Fig. lh pavaizduotas vandens aušintuvo prie traukos vamzdžio galo elementas, taip pat vietoje lakūno - distanciniai valdomas vairavimo įtaisas.
Fig. li pavaizduota baipasų sistema stūmoklinio kompresoriaus galingumo apkrovimui.
Fig. lj pavaizduotas pajungimo flanšas starterio skriemulio formos.
Fig. 2 pavaizduota kardaninio mechanizmo prie mentratinio kompresoriaus konstrukcija.
Fig. 3 pavaizduota schematiškai fig. la, lb, lc ir ld pagal išradimą skraidymo aparato mazgo vaizdas iš viršaus sukimosi momento kompensavimo akivaizdžiam paaiškinimui.
Fig. 4a, 4b, 4c ir 4d pavaizduota atitinkamai schematiškai fig. la, lb, lc ir ld pagal išradimą skraidymo aparato mazgo vaizdas iš šono išeinančios oro srovės krypties reguliavimo galimybių akivaizdžiam paaiškinimui.
Fig. 5a, 5b, 5c ir 5d pavaizduota schematiškai fig. la, lb, 1c ir 1d pagal išradimą skraidymo aparato gelbėjimo sistemos veikimo principas.
Kaip ypač fig.l a matyti, skraidymo aparatas pritvirtintas prie lakūno nugaros. Korsetas yra padarytas bako 1 formos ir sudaro sąlyčio paviršių su lakūno P nugara. Sėdynės formos diržų sistema 2 kartu su diržų ąselių pritvirtinimu 3 užtikrina tvirtą lakūno ir skraidymo aparato sujungimą. Kartu tai pasitarnauja nešant lakūnui P aparatą prieš skridimą ir po jo. Bendra svorio centro ašis X, skraidymo aparatui ir lakūnui arba kroviniui esant normalioje skridimo padėtyje, eina tarp traukos įrenginio 4 ir lakūno P iš esmės per vidurį išėjimo tūtų 5, 6, kurios dažniausiai įstatytos virš bendro skraidymo aparato ir lakūno P svorio centro. Lakūnas P akseleratoriaus rankenėle 7 prie vieno iš dviejų vairo pečių 8 reguliuoja galingumą stūmoklinio variklio sudarančio traukos įrenginį 4 ir kuris įjungiamas rankiniu starteriu 9. Traukos įrenginys 10 turi įprastą mišinio paruošimo sistemą, aprūpinama kuru iš kuro bako 1. Kuro bakas 1 gali būti padalintas į kelias dalis arba gali būti keli kuro bakai.
Prie skraidymo aparato pritaisytas mentratinis kompresorius 10 su iš anglinio pluošto kompresoriaus mentėmis 11, kurių plieninis mentračio 10 velenas 12 sujungtas pavariniu iš anglinio pluošto velenu 13, normalioje skraidymo aparato skridimo padėtyje esančiu iš esmės horizontaliai, su traukos įrenginio 14 alkūniniu velenu.
Mentračio velenas 12 baigiasi aliuminine kompresoriaus stebule 15, į kurią įtaisyta kompresoriaus mentė 11. Geriausia, jei mentračio veleno 12 guolis yra saviterpis. Mentratinis kompresorius 10 siurbia per iš anglinio pluošto kompresoriaus siurbimo žiotis 16, kurios normalioje skraidymo aparato skridimo padėtyje būna virš lakūno iŠ esmės horizontaliai, aplinkos orą ir jį didesniu greičiu išstumia per oro srovę išlyginantį iš anglinio pluošto statoriu 17 vertikaliai žemyn tolygiai padalindamas į du išilginio pluošto traukos vamzdžius 18. Šalia lakūno šonų traukos vamzdžių 18 oro išėjimo galuose įtaisytos išėjimo tūtos 5, 6 sukelia kėlimo jėgą, kad lakūną ir skraidymo aparatą nuo žemės pakelti ir kybančius ore laikyti.
Didėjant traukos įrenginio 4 galingumui, didėja ir mentratinio kompensatoriaus 10 apsukos. Padidėjus kompresoriaus menčių 11
Ί galingumui, didėja iš išėjimo tūtų 5, 6 išeinančio oro greitis ir tuo pačiu kėlimo jėga.
Pagal kompresoriaus geometriją priderintos iš anglinio pluošto statoriaus mentės išlygina iš kompresoriaus išeinančius oro sūkurius, todėl susidaro efektyvi traukos įrenginio 4 variklio galingumo transformacija į nuvedamos į traukos vamzdžius 18 srovės energiją. Tai esminis pagerinimas lyginant su įprasta malūnsparnių rotorine trauka, taip pat propelerių trauka. Torsiono įvorės 19 viršutiniame gale pritvirtintas statoriaus mentratis 17', o apatiniame - jungiamoji plokštelė 20. Abu jungiamosios plokštelės 20 galai tvirtai sujungti su rėmu 1, laikančiu traukos įrenginį 4, kuro baką 1 ir mentratinį kompresorių 10. Taip sustiprinta nešanti konstrukcija ir išvengiama rėmo 21 persikreipimo dėl traukos įrenginio sukeliamo sukimo momento.
Su traukos vamzdžiais 18 sriegine jungtimi 22 tvirtai sujungtais vairo pečiais 8, per taukos vamzdžius 18 su mentratinio kompresoriaus 10 statoriumi 17, jungiantį kardaninį mechanizmą 23, galima abu traukos vamzdžius 18 ir jų išėjimo tūtas 5, 6 bet kuria kryptimi apie ± 10° pasukti (žiūrėti fig. lb štrichpuųnktyrais parodytą pasukimų padėtį). Lakūnas šiais vairavimo judesiais gali keisti per traukos vamzdžius 18 išstumiamos oro srovės atstojančiąją jėgą taip, kad ji sutaptų su viso skraidymo aparato, įskaitant lakūną, svorio centro ašimi X ir todėl būtų galima kyboti ore. Nedideliais nukrypimais nuo šios padėties papildomai veikiama į horizontalų skridimą. Ši reguliavimo galimybė būtina dar ir todėl, kad reikia atsižvelgti į skirtingus lakūnų svorius.
Efektyviausias būdas traukos įrenginio 4 ir mentratinio kompresoriaus 10 sukimo momentą priešingu jam sukimo momentu išlyginti yra abiejų traukos vamzdžių 18 užapvalinime 24, 25 (žiūrėti ypač fig. la ir fig. Id), kai jų išėjimo tūtos 5, 6 traukos srovę pakreipia taip, kad kompensuotų sukimo momentą. Be to, galima dar sukimo momento kompensavimą tiksliau pareguliuoti išėjimo tūtų 5, 6 zonoje įtaisytu trimeriu 26.
Kita galimybė traukos įrenginio 4 ir mentratinio kompresoriaus 10 sukeltą sukimo momentą priešingu jam sukimo momentu išlyginti matyti fig. 3 ir yra ta, kad nuo sukeltos oro srovės nedidelė jos dalis atsišakoja. Tai pasiekiama dviem pakreipimo tūtomis 27, kurios nutolusią nuo svorio centro linijos X atsišakojusią oro srovę 90° kampu liestinės kryptimi pakreipia ir išpučia. Prie vieno iš vairo pečių 8 pritvirtinta posūkio rankenėle 28 galima reguliuoti droselio vožtuvą 29 ir tuo valdyti iš nukreipimo tūtų 27 išpučiamą orą bei priešpriešini sukimo momentą.
Traukos vamzdžių 18 pasukimas vyksta sąvaros jungtimi 30 per traukos vamzdžių 18 pakabinimo prie rėmo 21 kardaninį mechanizmą 23 su kardano žiedu 25'. Susidariusios tarp prieš rėmą 21 pritvirtinto kompresoriaus gaubto 31 ir traukos vamzdžių 18 manevravimo ertmės sandarinimui įtaisytas žiedu arba, priklausomai nuo medžiagos, iš kurios jis pagamintas (galimi įvairūs medžiagų panaudojimo variantai), kitaip pritvirtintas pakrypimų kompensatorius 32, turintis vienos arba kelių klosčių dumples. Jis tuo pat metu yra ir oro srovės paskistytojas. Tokiu būdu skridimo stabilizavimui atsiradusi traukos srovė gali būti pakreipiama su mažais nuostoliais reikiamo diapazono ribose. Atitinkamai sandarinamas ir pavarinio veleno 13 praėjimas. Mentratinį kompresorių gaubiantis kompresoriaus gaubtas 31 per rėmo atramą 33 pritvirtintas prie rėmo 21 bei traukos įrenginio 4 ir kuro bako 1.
Kiti galimi traukos srovės pakreipimo arba skraidymo aparato valdymo ir lygsvaros stabilizavimo sprendimai pavaizduoti fig. 4a, 4b, 4c ir 4d.
Fig 4a matyti, kad traukos įrenginys 4 su rėmu 21 bei kuro baku 1 ir prie jo pritaisytu pritvirtinimo įtaisu sudaro pirmą mazgąjį, o traukos vamzdžiai 18 su mentratiniu kompresoriumi 10 sudaro antrąjį mazgą, ir kad traukos įrenginys 4 kardaniniu velenu 34 sujungtas su mentratiniu kompresoriumi 10. Šis kardaninis velenas 34 turi, pavyzdžiui, kaip pavaizduota, du homokinetinius kardaninius mechanizmus. Vairavimas vyksta perkeliant kardaniniu mechanizmu 23 vertikalią svorio centro ašį X kompresoriaus gaubto 31 srityje tarp pirmojo ir antrojo mazgų.
Fig. 4b matyti, kad traukos įrenginys 4, rėmas 21, mentratinis kompresorius 10 ir traukos vamzdžiai 18 sudaro pirmąjį mazgą, o kuro bakas 1 su prie jo pritaisytu lakūno palaikymo pritvirtinimo įtaisu - antrąjį mazgą, be to, abu mazgai palaikymo įtaiso srityje sujungti vienas su kitu posūkio ir svyravimų šarnyru 35. Valdant traukos jėgų atstojamąją, vairuojamas skraidymo aparatas.
Fig. 4c matyti, kad skraidymo aparato vairavimui ir stabilizavimui prie apie savo ašį judančio tuščiavidurio veleno 36 skersai ir išilgai pritvirtinti kryžminiai išdėstyti vairavimo sparnai 37, 38, todėl išstumta oro srovė gali būti pakreipta bet kuria kryptimi. Į tuščiavidurį veleną 36 įvesta kabelinė trauka 39, per kurią posūkio rankenėle 28 vairavimo sparnai 38 pasukami apie sukimosį ašį 40. Su tuščiaviduriu velenu 36 tvirtai sujungtas vairavimo sparnas 37. Jis valdomas vairo pavaiko 41 vairo pečiu 8 pasukant apie savo ašį posūkio šarnyrą 42. Skraidymo aparato stabilizavimas ir vairavimas pasiekiamas taip pakreipiant iš traukos vamzdžių 18 išeinančio oro srovę.
Fig. 4d matyti, kad skraidymo aparato valdymui ir stabilizavimui prie traukos vamzdžių 18 galų kitu kardaniniu žiedu 43 ir kitu jungiamuoju pavalkų 44 judančiai prijungtos vairavimo tūtos 45. Kartu vairo pečiai 8 tvirtai sujungti su judančiomis vairavimo tūtomis 45. Tarp vairavimo tūtų 45 ir traukos vamzdžių 18 esančią manevravimo ertmę užsandarina kitas pakrypimų kompensatorius 46. Kreipiant traukos srovę, pasiekiamas skraidymo aparato stabilumas arba jis vairuojamas. Skraidymo aparato vairavimui ir stabilizavimui naudojant kitą kardaninį žiedą 43, suprantama, kardaninis mechanizmas 23 gali būti nereikalingas.
Kad kabant ore būtų galima gauti sukimąsi apie savo ašį arba mažais viražais skraidyti, judinamas posūkio rankenėlę 28 per kabelinę trauką 39 trimeris 26 (žiūrėti fig. Ib, lc), kuris oro srovę, priklausomai nuo to, kaip jis sureguliuojamas, pasuka pirmyn arba atgal. Šis pasukimas, be pagalbos vairuojant, dar papildomai išlygina mentratinio kompresoriaus 10 ir traukos įrenginio 4 sukimo momentą. Ypatingą aspektą variklio galingumo atžvilgiu, kai traukos įrenginys su vidaus degimo varikliu arba stūmokliniu varikliu, sudaro traukos įrenginiui 4 įtaisytą išmetimo sistemą 47. Išmetimo sistemos 47 galinis vamzdis pagal bendrą srovės kryptį nukreiptas žemyn ir variklio išmetamos dujos sukelia papildomą kėlimo jėgą. Vandens aušintuvas 48 stūmoklinio variklio aušinimui taip įtaisytas, kad per jį gerai pratekėtų aplinkos oras. Oras gali būti nukreiptas ir panaudotas išeinančio iš išėjimo tūtų 5, 6 oro srovėje įtaisius oro nukreipimo mentes 49.
Pavaros įrenginys 4 pritvirtintas prie variklio pakabos 50 rėmo 21 pagrindiniais tvirtinimo varžtais ant vibracijos slopintuvų 51. Dar yra papildoma galimybė stūmoklinio variklio cilindrų galvutę prie rėmo 21 per
I cilindrų galvutės tvirtinimą 23 cilindrų galvutės varžtais vibraciją slopinančiai pritvirtinti. Virpesius slopinantis su žvaigždės formos gumine guolių atrama pajungimo flanšas 53 jungia variklio veleną arba alkūninį veleną 14 su taip pat virpesius slopinančiu iš anglinio pluošto pagamintu pavariniu velenu 13. Kuro bakas 1, su prie jo pritaisyta atrama, pritvirtinamas prie rėmo 21, tarp jų įdedant gumos tarpinę. Kuro bako 1 išorinėje pusėje yra bako užpildymo atvamzdis 54, bako ventiliacijos įtaisas 55, taip pat bako užpildymo matuoklė 56 bake esančio kuro kiekiui matuoti. Kuro vamzdelio pajungimo nipelis 57 yra kuro bako 1 žemutiniame susiaurintame piltuvės formos gale. Kuro bako 1 pertvaros 58 arba bangavimo slopintuvai neleidžia teliuskuotis kurui bake. Prie vairo peties 8 yra matavimo prietaisai 59 kuro kiekiui bake, traukos įrenginio 4 apsukoms ir jo temperatūrai parodyti. Skraidymo aparato stovas 60 su rėmu 21 taip sujungti, kad būtų galima pagal aukštį reguliuoti ir leidžia skraidymo aparatą savarankiškai sureguliuoti. Stovas 60 gali būti skrendant įleistas arba ištrauktas ir turi smūgių amortizatorių, kuris, atsitrenkus skraidymo aparatui į žemę, veikia kaip atatrankos absorberis 61. Stovas 60 gali būti taip padarytas, kad turėtų sukimosi ašį arba kad jis skrendant būtų atrama lakūnui (brėžiniuose neparodyta). Mentratinio kompresoriaus 10 stebulės 15 gaubtas 62 pagerina siurbiamo oro pritekėjimo aerodinamiką.
Kitas stūmoklinio variklio aušinimo variantas pavaizduotas fig. le ir fig. lf. Žiedinis vandens aušintuvas 63 (fig. le) arba žiedinis vandens aušintuvas 64 (fig. lf) su oro cirkuliacija, padaryti apskritimo formos, priglunda be siūles prie mentratinio kompresoriaus 10 siurbimo žiočių 16. Kompresorius dirbdamas dalį pritekančio oro siurbia per žiedinius vandens aušintuvus 63, 64. Pavaizduotas optimalus žiedinio vandens aušintuvo pritvirtinimas prie kompresoriaus siurbimo žiočių 16 krašto arba oro cirkuliacijos pritaikymas žiediniam vandens aušintuvui ne tik netrukdo siurbiamo oro greičiui, bet dar sudaro jam palankesnes sąlygas.
Dar vienas stūmoklinio variklio arba traukos įrenginio 4 aušinimo variantas pavaizduotas fig. lg. Aušinimo rotorius 65 tvirtinimo rėmu 66 pritvirtintas po traukos įrenginiu 4. Aušinimo rotorius 65 sukamas nuo prie alkūninio veleno 14 žemutinio galo pritvirtinto skriemulio 67 dantyto diržo 68 pavara. Aušinimo rotoriaus 65 sudaryta oro srovė oro nuvedimo kanalu 69 nukreipiama prie žemiau įtaisyto plokščio aušintuvo 70 ir per jį prateka.
Naudojant skirtingo diametro skriemulius 67, galima keisti aušinimo rotoriaus 65 apsukas.
Dar kitas stūmoklinio variklio aušinimo variantas pavaizduotas fig. lh. Be to, šiame brėžinyje parodytas galimas lakūno P pakeitimas distanciniai valdomu įtaisu 71. Stūmoklinio variklio aušinimui prie traukos vamzdžių 18 pritaisytas oro nuvedimo kanalais 72 oras nuo pagrindinės srovės nukreipiamas į prie traukos vamzdžių 18 galo pritaisytą vandens aušintuvo elementą 73. Pakeitus lakūną P distanciniai valdomu įtaisu 71, galima skraidymo aparatą panaudoti be žmogaus. Distanciniai valdomas įtaisas tuomet, pakreipdamas traukos vamzdžius 18, vairuoja bei reguliuoja lygsvarą. Dėl mentratinio kompresoriaus žymiai geresnio naudingo veikimo koeficiento, lyginant su tokio pat svorio klasės malūnsparniu, šio tipo distanciniai vairuojamas skraidymo aparatas ypač tinka medžiagų transportavimui bei stebėjimo užduotims.
Fig. li pavaizduota stūmoklinio variklio galingumo apkrovimo baipasų sistema 74. Baipasų sistema 74 pritaisyta po mentratinio kompresoriaus 10 statoriaus žiedu 17 ir sujungta tiesiog su variklio karbiuratoriumi.
Pagal fig. lj variklio prijungimo flanšas 53 gali būti kartu ir variklio starterio skriemuliu 75 taip, kad, ranka patraukus ant jo užvyniotą virvutę, būtų užvedamas variklis. Prijungimo flanšo su variklio užvedimo skriemuliu 75 jungimo stipinai 76 turi sparnuotės formą ir jiems besisukant sukeliama viršuje arba apačioje pritaisytas dalis vėsinanti oro cirkuliacija.
Kaip fig. 5a, 5b, 5c ir 5d matyti avarinio gelbėjimo sistema 77 susideda iš išmetimo įtaisu iššaunamo parašiuto 78, kurio mechanizmas išsiskleidžia patraukus avarinio parašiuto išskleidimo ąsą 79 arba automatiškai.. Skraidymo aparatas dažniausiai naudojamas skrydžiams nedideliame aukštyje, todėl būtina, kad dingus kėlimo traukai avarinis parašiutas ypač greitai išsiskleistų. Kadangi skraidymo aparatas neturi atvirai įtaisytų rotorių arba menčių, tai parašiutas gali būti iššautas su labai trumpa virve vertikaliai aukštyn.
Fig. 5a pažymėtame vaizde suglaustas parašiutas yra parašiuto dėkle 80 su išmetimo įtaisais 81. Išmetimo įtaisai 81 dar nesuaktyvinti pagreitintam parašiuto iššovimui. Taip pat parašiute 78 įdėtas staigaus išskleidimo įtaisas 82 su tam pritaikytais sprogmenimis, kurie greitai išskleidžia parašiutą. Fig. 5b pažymėtame vaizde vidurinis išmetimo įtaisas 81 ištraukia parašiutą 78 iki pilno avarinio parašiuto virvių 83 išsitempimo. Šios suaktyvina, kaip fig. 5c matyti, pagalbinius išmetimo įtaisus 81a ir 81b, kurie greičiau išskleidžia parašiutą. Taip pat prie greitesnio parašiuto išskleidimo prisideda aerodinaminiai antdėklai 84. Kartu su pagalbiniais išmetimo įtaisais 81a ir 81b suaktyvinamas ir parašiuto apatinėje dalyje esantis staigaus išskleidimo įtaisas 82. Jų pagalba greitai išskleidžiamas parašiutas 82. Fig. 5d pavaizduotas išsiskleidęs parašiutas 78.

Claims (22)

  1. IŠRADIMO APIBRĖŽTIS
    1. Skraidymo aparatas, uždedamas ir pritvirtinamas ant krovinio, galinčio atlikti vairavimo funkcijas ir skraidymo aparatu savarankiškai pakilti nuo žemės bei sklandyti virš žemės arba kyboti ore, turintis:
    - prie krovinio pritvirtinamą palaikymo atramą iš esmės tvirtam skraidymo aparato ir krovinio sujungimui,
    - traukos įrenginį (4), sujungtą besisukančiu pavariniu velenu (13) tiesiai su sukeliančio oro srovę mentratinio kompresoriaus (10) mentračiu (10'), be to, traukos įrenginys (4) ir mentratinis kompresorius sukasi tokiu pat greičiu,
    - mažiausiai vieną kuro baką (1) traukos įrenginio (4) kurui,
    - mažiausiai du traukos vamzdžius (18), besibaigiančius šalia krovinio oro išėjimo galuose pritaisytomis išėjimo tūtomis (5, 6), iš kurių kiekvienos oro srovė reguliuojama kryptimi išteka, be to, pratekanti per traukos vamzdžius (18) oro srovė sukelia atstojamąją kėlimo jėgą, kuri pakelia krovinį ir sudaro galimybes jam sklandyti arba kyboti ore, besiskiriantis tuo, kad
    - mentratinis kompresorius (10) turi kompresoriaus siurbimo žiotis (16), kurios normalioje skraidymo aparato skridimo padėtyje virš krovinio yra išdėstytos horizontaliai,
    - sukantis mentratinį kompresorių (10) pavarinis velenas (13) normalioje skraidymo aparato skridimo padėtyje yra horizontalioje padėtyje,
    - išėjimo tūtos (5, 6) normalioje skraidymo aparato skridimo padėtyje yra per vertikalią svorio centro ašį (X) einančioje plokštumoje ir dažniausiai virš bendro skraidymo aparato ir krovinio svorio centro, be to, mentratinio kompresoriaus (10) mentračio (10') sukelta oro srovė išstumiama per traukos vamzdžius (18) mažesniu nei ultragarsas greičiu.
  2. 2. Skraidymo aparatas pagal 1 punktą, besiskiriantis tuo, kad krovinys yra lakūnas (P).
  3. 3. Skraidymo aparatas pagal 1 punktą, besiskiriantis tuo, kad krovinys yra distanciškai valdomas vairavimo įtaisas (71).
  4. 4. Skraidymo aparatas pagal 1 punktą, besiskiriantis tuo, kad traukos įrenginys (4) turi vidaus degimo variklį.
  5. 5. Skraidymo aparatas pagal 4 punktą, besiskiriantis tuo, kad vidaus degimo variklis yra stūmoklinis variklis.
  6. 6. Skraidymo aparatas pagal 1 punktą, besiskiriantis tuo, kad traukos vamzdžiai (18) ir mentratinis kompresorius (10) yra iš lengvų konstrukcinių medžiagų, tokių kaip fibrinės daugiasluoksnės medžiagos.
  7. 7. Skraidymo aparatas pagal 1 punktą, besiskiriantis tuo, kad kuro bakas (1) su prie jo pritaisytu pritvirtinimo įtaisu, traukos įrenginys (4) ir mentratinis kompresorius (10) sudaro pirmąjį mazgą, o traukos vamzdžiai (18) sudaro antrąjį mazgą, ir kad abu mazgai vienas su kitu sujungti mentratinio kompresoriaus (10) srityje kardaniniu mechanizmu (23) ir pakrypimų kompensatoriumi (32), kad galintis atlikti vairavimo funkcijas krovinys galėtų vairuoti skraidymo aparatą.
  8. 8. Skraidymo aparatas pagal 1 punktą, besiskiriantis tuo, kad kuro bakas (1) su prie jo pritaisytu pritvirtinimo įtaisu ir traukos įrenginys (4) sudaro pirmąjį mazgą, o traukos vamzdžiai (18) ir mentratinis kompresorius (10) sudaro antrąjį mazgą, ir kad abu mazgai sujungti mentratinio kompresoriaus (10) srityje kardaniniu mechanizmu (23), kad galintis atlikti vairavimo funkcijas krovinys galėtų vairuoti skraidymo aparatą, ir kad traukos įrenginys (4) dažniausiai turinčiu du homokinetinius kardaninius mechanizmus kardaniniu velenu (34) yra sujungtas su mentratiniu kompresoriumi (10).
  9. 9. Skraidymo aparatas pagal 1 punktą, besiskiriantis tuo, kad traukos įrenginys (4), mentratinis kompresorius (10) ir traukos vamzdžiai (18) sudaro pirmąjį mazgą, o kuro bakas (1) su prie jo pritaisytu pritvirtinimo įtaisu sudaro antrąjį mazgą, ir kad abu mazgai vienas su kitu sujungti posūkio ir svyravimų šarnyru (35), kad galintis atlikti vairavimo funkcijas krovinys galėtų vairuoti skraidymo aparatą.
  10. 10. Skraidymo aparatas pagal 1 punktą, besiskiriantis tuo, kad skraidymo aparatui esant normalioje padėtyje traukos vamzdžių (18) oro išėjimo galai vertikalios svorio centro ašies (X) atžvilgiu išsidėstyti nuožulniai, o taip pat simetriškai ašiai tam, kad skraidymo aparatui suteiktų sukimo momentą, žymiai kompensuojantį traukos įrenginio (4) sukeltą sukimo momentą, ir kad tikslus sukimo momento kompensavimas atliekamas išėjimo tūtų (5, 6) srityje įtaisytu trimeriu (26).
  11. 11. Skraidymo aparatas pagal 1 punktą, besiskiriantis tuo, kad skraidymo aparatui esant normalioje padėtyje traukos vamzdžių (18) oro išėjimo galai išdėstyti tiesiai žemyn ir yra dvi horizontaliai pastatytos pakreipimo tūtos (27), į kurias dalis oro srovės atsišakoja ir per jas išeina tam, kad skraidymo aparatui suteiktų sukimo momentą, žymiai kompensuojantį traukos įrenginio (4) sukeltą sukimo momentą, ir kad tikslus sukimo momento kompensavimas atliekamas papildomais pakreipimo tūtų (8) droselio vožtuvais (29).
  12. 12. Skraidymo aparatas pagal 1 punktą, besiskiriantis tuo, kad skraidymo aparato valdymui kryžmai vienas virš kito išėjimo tūtų (5, 6) srityje įtaisyti kabeline trauka valdomi vairavimo sparnai (37, 38) arba kardaniniu mechanizmu valdomos vairavimo tūtos (45).
  13. 13. Skraidymo aparatas pagal 1 punktą, besiskiriantis tuo, kad jame numatyta avarinio gelbėjimo sistema su vienu arba keliais avariniais parašiutais (78).
  14. 14. Skraidymo aparatas pagal 13 punktą, besiskiriantis tuo, kad avarinio gelbėjimo sistema turi staigaus išplėtimo įtaisą (82) greitam parašiuto (78) išskleidimui.
  15. 15. Skraidymo aparatas pagal 13 punktą, besiskiriantis tuo, kad avarinio gelbėjimo sistema turi kelis išmetimo įtaisus (81, 81a, 81b) greitam parašiuto (78) ištraukimui ir išskleidimui.
  16. 16. Skraidymo aparatas pagal 13 punktą, besiskiriantis tuo, kad jis turi atatrankos absorberį (61).
  17. 17. Skraidymo aparatas pagal 5 punktą, besiskiriantis tuo, kad prie kompresoriaus siurbimo žiočių (16) pritaikytas žiedinis vandens aušintuvas (63) stūmoklinio variklio aušinimui.
  18. 18. Skraidymo aparatas pagal 17 punktą, besiskiriantis tuo, kad prie kompresoriaus siurbimo žiočių (16) pritaisytas žiedinis vandens aušintuvas (63) su oro cirkuliacija (64) stūmoklinio variklio aušinimui.
  19. 19. Skraidymo aparatas pagal 5 punktą, besiskiriantis tuo, kad traukos vamzdžių (18) galuose yra vandens aušintuvo elementas (73) stūmoklinio variklio aušinimui.
  20. 20. Skraidymo aparatas pagal 5 punktą, besiskiriantis tuo, kad po traukos įrenginiu (4) pritaisyti pavarinio veleno (13) sukamas aušinimo rotorius (65) ir plokščias aušintuvas (70) stūmoklinio variklio aušinimui.
  21. 21. Skraidymo aparatas pagal 5 punktą, besiskiriantis tuo, kad po mentratinio kompresoriaus (10) statoriaus žiedu (17) pritaisyta baipasų sistema (74), sujungta tiesiog su traukos įrenginio (4) karbiuratoriumi ir skirta variklio galingumo apkrovimui.
  22. 22. Skraidymo aparatas pagal 1 punktą, besiskiriantis tuo, kad variklio prijungimo flanšas (53) padarytas starterio skriemulio (75) formos taip, kad variklį būtų galima užvesti ranka ant starterio skriemulio užvyniota virvute, ir kad prijungimo flanšas turi spamuotės formos stipinus (76).
LT95-062A 1993-09-21 1995-06-07 Flight device LT3902B (en)

Applications Claiming Priority (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
CH284293 1993-09-21

Publications (2)

Publication Number Publication Date
LT95062A LT95062A (en) 1995-10-25
LT3902B true LT3902B (en) 1996-04-25

Family

ID=4242818

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
LT95-062A LT3902B (en) 1993-09-21 1995-06-07 Flight device

Country Status (26)

Country Link
EP (1) EP0668829B1 (lt)
JP (1) JPH08503673A (lt)
CN (1) CN1050333C (lt)
AT (1) ATE159219T1 (lt)
AU (1) AU683930B2 (lt)
BG (1) BG61837B1 (lt)
BR (1) BR9405609A (lt)
CA (1) CA2149759A1 (lt)
CZ (1) CZ287460B6 (lt)
DE (1) DE59404344D1 (lt)
DK (1) DK0668829T3 (lt)
ES (1) ES2107858T3 (lt)
FI (1) FI952442A0 (lt)
GR (1) GR3025589T3 (lt)
HU (1) HU217059B (lt)
LT (1) LT3902B (lt)
LV (1) LV11451B (lt)
NO (1) NO307041B1 (lt)
NZ (1) NZ273272A (lt)
PL (1) PL175216B1 (lt)
RO (1) RO115514B1 (lt)
RU (1) RU2126344C1 (lt)
SI (1) SI9420005A (lt)
SK (1) SK80895A3 (lt)
TW (1) TW262445B (lt)
WO (1) WO1995008472A1 (lt)

Families Citing this family (15)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
DE10250809B4 (de) * 2002-10-31 2008-09-25 Daniil Cotenescu Leichtfluggerät zum vertikalen Starten und Verfahren zum Betrieb
JP4114510B2 (ja) * 2003-03-05 2008-07-09 トヨタ自動車株式会社 小型飛行装置
US7258301B2 (en) * 2004-03-26 2007-08-21 Raymond Li Personal propulsion device
TWI467087B (zh) * 2008-03-25 2015-01-01 Amicable Inv S Llc 與空氣或氣體交互作用的設備及其噴射發動機
WO2009137957A1 (zh) 2008-05-16 2009-11-19 Yang Shitong 精密电阻焊点焊机
NZ569454A (en) * 2008-06-27 2009-10-30 Martin Aircraft Company Ltd Propulsion device including control system
NZ569455A (en) 2008-06-27 2009-10-30 Martin Aircraft Company Ltd Propulsion device incorporating radiator cooling passage
JP6037100B2 (ja) * 2012-03-14 2016-11-30 株式会社Ihi 垂直離着陸機
JP6540357B2 (ja) * 2015-08-11 2019-07-10 三菱日立パワーシステムズ株式会社 静翼、及びこれを備えているガスタービン
CN105730689A (zh) * 2016-04-14 2016-07-06 天津京东智联科技发展有限公司 双旋翼高楼逃生飞行器
CN106275435B (zh) * 2016-09-06 2018-12-04 康研机器人(重庆)有限公司 一种喷气式载人飞行器
ES1172708Y (es) * 2016-12-01 2017-03-14 Salvador Francisco Manuel Oron Dispositivo de transporte individual
CN107344616B (zh) * 2017-08-18 2020-01-24 雍江 穿戴式多用途推力装置
WO2019216723A1 (ko) * 2018-05-11 2019-11-14 Lee Jeong Yong 하네스가 형성된 항공기
WO2020096477A1 (ru) * 2018-11-09 2020-05-14 Дмитрий Вячеславович ФЕДОТОВ Термодинамический стенд для моделирования аэродинамического нагрева

Citations (2)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
US3023980A (en) 1958-10-13 1962-03-06 Thompson Ramo Wooldridge Inc Turbo-fan lift device
US4795111A (en) 1987-02-17 1989-01-03 Moller International, Inc. Robotic or remotely controlled flying platform

Family Cites Families (1)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
US3443775A (en) * 1965-06-23 1969-05-13 Williams Res Corp Flight belt

Patent Citations (2)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
US3023980A (en) 1958-10-13 1962-03-06 Thompson Ramo Wooldridge Inc Turbo-fan lift device
US4795111A (en) 1987-02-17 1989-01-03 Moller International, Inc. Robotic or remotely controlled flying platform

Also Published As

Publication number Publication date
CA2149759A1 (en) 1995-03-30
CZ130495A3 (en) 1996-03-13
CN1050333C (zh) 2000-03-15
LV11451A (lv) 1996-08-20
RO115514B1 (ro) 2000-03-30
PL308911A1 (en) 1995-09-04
NZ273272A (en) 1996-05-28
GR3025589T3 (en) 1998-03-31
PL175216B1 (pl) 1998-11-30
DK0668829T3 (da) 1997-12-08
LT95062A (en) 1995-10-25
NO951998L (no) 1995-07-19
EP0668829A1 (de) 1995-08-30
EP0668829B1 (de) 1997-10-15
TW262445B (lt) 1995-11-11
NO307041B1 (no) 2000-01-31
CN1114831A (zh) 1996-01-10
AU7650594A (en) 1995-04-10
SI9420005A (en) 1995-12-31
ATE159219T1 (de) 1997-11-15
NO951998D0 (no) 1995-05-19
HU217059B (hu) 1999-11-29
HU9501387D0 (en) 1995-07-28
RU95113098A (ru) 1997-06-10
HUT70654A (en) 1995-10-30
BR9405609A (pt) 2000-02-29
DE59404344D1 (de) 1997-11-20
BG61837B1 (bg) 1998-07-31
FI952442A (fi) 1995-05-19
FI952442A0 (fi) 1995-05-19
JPH08503673A (ja) 1996-04-23
ES2107858T3 (es) 1997-12-01
BG99658A (bg) 1996-03-29
WO1995008472A1 (de) 1995-03-30
SK80895A3 (en) 1996-05-08
CZ287460B6 (en) 2000-11-15
RU2126344C1 (ru) 1999-02-20
LV11451B (en) 1996-12-20
AU683930B2 (en) 1997-11-27

Similar Documents

Publication Publication Date Title
US5779188A (en) Flight device
US6464459B2 (en) Lifting platform with energy recovery
US6616094B2 (en) Lifting platform
EP3312087B1 (en) An electric cold flow tipjet rotorcraft
LT3902B (en) Flight device
US5873545A (en) Combined flying machine
US6974106B2 (en) V/STOL biplane
EP0661206B1 (en) An unmanned vertical take-off and landing, horizontal cruise, air vehicle
US6974105B2 (en) High performance VTOL convertiplanes
US3023980A (en) Turbo-fan lift device
KR100187545B1 (ko) 비행선용 추진 시스템
US4473199A (en) Rotary wing aircraft
RU141669U1 (ru) Летательный аппарат вертикального взлета и посадки
US6142414A (en) Rotor--aerostat composite aircraft
JPH05501095A (ja) ターボクラフト
CN109131857A (zh) 汽油发动机驱动多旋翼灭火救生载人飞行器
US2862680A (en) Helicopter
RU2094318C1 (ru) Индивидуальный складывающийся летательный аппарат
RU2571153C1 (ru) Пилотируемый летательный аппарат вертикального взлета и посадки с дополнительным водородным модулем
RU2196914C2 (ru) Силовая установка летательного аппарата
CN116714401A (zh) 一种垂直起降飞行汽车
CN117341965A (zh) 一种轴推倾转飞机
CN116588316A (zh) 电涵垂升共转翼飞机
RU2134649C1 (ru) Самолет
CN118182904A (zh) 一种留空装置

Legal Events

Date Code Title Description
PC9A Transfer of patents

Free format text: 20010202 * FRICK AEROTECH AG,LI

MM9A Lapsed patents

Effective date: 20010920