HUT56741A - Method for soaking maize and machine necessary for processing maize - Google Patents

Method for soaking maize and machine necessary for processing maize Download PDF

Info

Publication number
HUT56741A
HUT56741A HU90153A HU15390A HUT56741A HU T56741 A HUT56741 A HU T56741A HU 90153 A HU90153 A HU 90153A HU 15390 A HU15390 A HU 15390A HU T56741 A HUT56741 A HU T56741A
Authority
HU
Hungary
Prior art keywords
soaking
liquid
maize
starch
corn
Prior art date
Application number
HU90153A
Other languages
English (en)
Other versions
HU900153D0 (en
Inventor
Abraham Caransa
Den Dorpel Jan Van
Imre Gyula Racz
Original Assignee
Dorr Oliver Inc
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Application filed by Dorr Oliver Inc filed Critical Dorr Oliver Inc
Publication of HU900153D0 publication Critical patent/HU900153D0/hu
Publication of HUT56741A publication Critical patent/HUT56741A/hu

Links

Classifications

    • CCHEMISTRY; METALLURGY
    • C12BIOCHEMISTRY; BEER; SPIRITS; WINE; VINEGAR; MICROBIOLOGY; ENZYMOLOGY; MUTATION OR GENETIC ENGINEERING
    • C12YENZYMES
    • C12Y301/00Hydrolases acting on ester bonds (3.1)
    • C12Y301/03Phosphoric monoester hydrolases (3.1.3)
    • C12Y301/030264-Phytase (3.1.3.26), i.e. 6-phytase
    • AHUMAN NECESSITIES
    • A23FOODS OR FOODSTUFFS; TREATMENT THEREOF, NOT COVERED BY OTHER CLASSES
    • A23LFOODS, FOODSTUFFS, OR NON-ALCOHOLIC BEVERAGES, NOT COVERED BY SUBCLASSES A21D OR A23B-A23J; THEIR PREPARATION OR TREATMENT, e.g. COOKING, MODIFICATION OF NUTRITIVE QUALITIES, PHYSICAL TREATMENT; PRESERVATION OF FOODS OR FOODSTUFFS, IN GENERAL
    • A23L7/00Cereal-derived products; Malt products; Preparation or treatment thereof
    • A23L7/10Cereal-derived products
    • A23L7/104Fermentation of farinaceous cereal or cereal material; Addition of enzymes or microorganisms
    • A23L7/107Addition or treatment with enzymes not combined with fermentation with microorganisms
    • CCHEMISTRY; METALLURGY
    • C08ORGANIC MACROMOLECULAR COMPOUNDS; THEIR PREPARATION OR CHEMICAL WORKING-UP; COMPOSITIONS BASED THEREON
    • C08BPOLYSACCHARIDES; DERIVATIVES THEREOF
    • C08B30/00Preparation of starch, degraded or non-chemically modified starch, amylose, or amylopectin
    • C08B30/02Preparatory treatment, e.g. crushing of raw materials or steeping process
    • CCHEMISTRY; METALLURGY
    • C08ORGANIC MACROMOLECULAR COMPOUNDS; THEIR PREPARATION OR CHEMICAL WORKING-UP; COMPOSITIONS BASED THEREON
    • C08BPOLYSACCHARIDES; DERIVATIVES THEREOF
    • C08B30/00Preparation of starch, degraded or non-chemically modified starch, amylose, or amylopectin
    • C08B30/04Extraction or purification
    • C08B30/042Extraction or purification from cereals or grains
    • C08B30/044Extraction or purification from cereals or grains from corn or maize
    • CCHEMISTRY; METALLURGY
    • C12BIOCHEMISTRY; BEER; SPIRITS; WINE; VINEGAR; MICROBIOLOGY; ENZYMOLOGY; MUTATION OR GENETIC ENGINEERING
    • C12YENZYMES
    • C12Y302/00Hydrolases acting on glycosyl compounds, i.e. glycosylases (3.2)
    • C12Y302/01Glycosidases, i.e. enzymes hydrolysing O- and S-glycosyl compounds (3.2.1)
    • C12Y302/01004Cellulase (3.2.1.4), i.e. endo-1,4-beta-glucanase

Description

A találmány tárgya eljárás kukorica áztatására, valamint a kukorica feldolgozásához szükséges gépi berendezés.
A'találmány szerinti eljárásnál a kukorica szemek áztatását oly módon végezzük, hogy egy vagy több tartályban a kukoricaszemeket kén-dioxidot tartalmazó áztató folyadékban 40 - 55 °C hőmérsékleten érintkeztetjük. A kukoricakeményítő előállításánál általában a teljes, tisztított kukorica szemcséket először egy ismételt áztató kezelésnek vetik alá, amelynél kén-dioxid és/vagy tejsav vizes oldatában áztatják a szemeket annak érdekében, hogy azokat a következő őrlési folyamatra, és a keményítő elválasztási művelethez előkészítsék. Ezalatt az áztatási művelet alatt a vizes oldat a kukorica szemekből az oldható anyagokat kiextrahálja. A kapott áztató folyadékot tápközegként lehet alkalmazni mikrobiológiai fermentációs folyamatoknál, vagy betöményított formában tápanyagok komponense lehet.
Az áztatási műveletet általában vertikális elrendezésű reakciótartályokban végzik, oly módon, hogy ezeket a tartályokat a kukorica szemcsékkel feltöltik, hozzáadják a megfelelő mennyiségű áztató folyadékot, majd gőz segítségével a hőmérsékletet körülbelül 50 °C-ra emelik. A kezelés befejezte után a folyadékot leszivatják, a kukorica szemeket a tartályból eltávolítják, majd az őrlési művelethez viszik.
A gyakorlatban több reakcióedényt, például hat - tíz darabot vagy még többet helyeznek el egymást követően, és ugyanilyen sorrendben töltik fel a kukoricával. Az ilyen eljárásoknál az első tartályban lévő kukorica szemek relatíve hosszú áztatási kezelésnek lesznek alávetve, mire az utolsó tartályt is megtöl tik.
4 · 4 · • · • 4 44 444444
4 4444 44 4
4444 4 4 44 44
- 3 Azáztátó folyadékot ezután az így sorba kötött tartályokon keresztül vezetik, először abba a tartályba vezetve a folyadékot, amelyikben a kukorica már viszonylag hosszú áztató kezelésnek lett alávetve, majd átvezetik abba a tartályba, ahol a kukorica egy rövidebb kezelést kapott, majd végül a folyadékot abba a tartályba vezetik, amely - friss kukoricával van megtöltve.
A tartályok mindegyikében az áztató folyadék a kukoricából kiextrahálja az oldható anyagot úgy, hogy az oldatnak az oldható komponens tartalma fokozatosan növekszik.
Ily módon bár a kukorica nedves őrlési folyamata folyamatos művelet, maga az áztatás egy sztatikus, félfolyamatos művelet, és ezért időigényes és nem hatásos. Maga az áztatási idő 32 - 60 óra között váltóik, függően a kukorica minőségétől.
A jelenleg ismeretes áztatási eljárásoknál a folyadék iránya föntről lefele halad. A tartályokbanolévő kukorica és minden egyes mag több mint 65 Vban van egy másik kukorica maggal fedve. Minden kukorica szem stacioner állapotban van az áztatási művelet alatt, ami még csak fokozza azt, hogy a folyadékáramlás a kukorica magok között nem megfelelő. Az áztatási művelet alatt a magok víz felvétele révén duzzadnak. Azonban nagy térfogatú tartályok esetén a kukorica térfogata nam igen nő, mivel a szemcsék tömege a duzzadó magokat a köztük lévő szabálytalan üres helyekre kényszeríti. Amikor ezen üregek mérete csökken, a magok közötti folyadék áramlási sebessége és a tömeg transzfer mérete egyaránt csökken, és így idővel az áztatási művelet hatásossága is csökken.
Különböző kísérletek történtek az áztatási idő csökkentésére. Kempf kimutatta /Die Starke, 23 (1971) Nr. 3, 89-95. o .J, ·· · · · ·· ·* ······· • · ·· ······ • · · · · · ·· · •··· · · ·· ··
- 4 laboratóriumi kísérletei során, hogy a szemcsék mechanikai mozgatásával rövidebb áztatási idővel is azonos keményítő kihozatalt· és keményítő minőségét lehet elérni. A kvantitatív és kvalitatív eredmények azonban csak olyan esetekben összemérhetők az ismert módszerek eredményeivel, amikor az áztatási idővel csak igen csekély mértékű csökkenés következett be.
Hassanean /Die Stárke, 38 (1968) Nr. 12, 417-419. o^7 két laboratóriumi módszer szerint áztatott kukorica szemcséket. Az első módszer a szokásos ellenáramú módszer volt, amelyet 50 órán keresztül végzett. A második módszer szerint szintén ellenáramú rendszerben kis sebességgel keverést végzett (150 fordulat/perc) 10 órán át. Az áztatószer az első 5 órában kénsavas oldat volt, a második 5 órában friss SO2 oldat.
A kapott eredmények azt mutatták, hogy az intakt szemcsék nedvesség és protein tartalma a két különböző módszer szerint kezelt termékkel azonos volt, és a keményítő kihozatal is hasonló volt. Mindazonáltal az áztató folyadék cseréje ipari méretű kezelések esetében problémát jelent. Továbbá ugyanebben a cikkben írták le azt is, hogy az áztatási idő nagyüzemben 25 órára csökkenthető, ellenáramú rendszerben, ha a kukorica szemcséket és az áztató vizet cirkuláltatják.
A technika állása szerint ismert módszerek, amelyek keverést és mechanikai mozgatást ajánlanak, igen energiaigényesek, és nagyipari méretekben igen nehezen kivitelezhetők. A találmány célja ennek megfelelően olyan kukorica áztatási eljárás biztosítása, amelyet technikai nehézségek nélkül rövid ideig lehet végezni.
·· ····· ·· ·· • · * · · · · • · ·· ······ • · ···· ·· · ···· · · · · · ·
- 5 A fentiek szerint a találmány tárgya eljárás kukorica áztatására, amelynél a műveletet a kukorica szemcsékből és az áztató folyadékból képzett fluid ágyban végzik. Azt tapasztaltuk, hogy a fluidizálás igen jelentősen javítja a tömeg transzfert és azt eredményezi, hogy az áztatási idő 12 órára lecsökkenthető. A találmány szerinti eljárást egyetlen edényben végezhetjük, amelyben az áztató folyadékot az edényen keresztül folyamatosan recirkuláljuk, folyamatosan elvezetve a folyadékot a tartály tetején, és a friss folyadékot az edény alján betáplálva.
Más kiviteli forma szerint a találmány szerinti eljárást több,.sorba kapcsolt reakcióedényben is végezhetjük, amelynél az áztató folyadékot ellenáramban vezetjük a tartályokon keresztül, és a folyadékot folyamatosan vezetjük el a tartály tetején, és a következő tartály alján tápláljuk be a friss folyadékot.
A jó fluid állapot fenntartása érdekében minimálisan 20xl0-3 m/sec sebesség, előnyösen 20xl0-^ - 100x10^ m/s, különösen előnyösen 60x10-3 m/sec fluidizációs sebesség szükséges. Más módszer szerint a fluidizációs körülményeket a használt áztató folyadék áramlási sebességével (időegység alatt történő folyadék mennyiség) is kifejezhetjük.
Ez az áramlási mennyiség 10 - 100 %/óra között változhat. Optimális eredményt érünk el laboratóriumban 12 %/óra áramlás esetében, miközben az áztatási művelet többi paramétere hasonló az ismert eljárásokéhoz, azaz a hőmérséklet 50 °C körüli érték, és az S02-tartalom 0,2 %. Ilyen körülmények között az áztatási időt 12 órára csökkenthetjük, azaz az ismert módszerekhez viszonyítva azoknak 25 %-ára csökkenthetjük, miközben fenntarthatok a következők:
·· ····· ·· ·· • · · · · ♦ · • · ·· ····«· • · · · · ♦ ·· · • · · · · · · · ··
- a kukorica szemcse nedvesség adszorpciója
- a különböző komponensek (szálas anyagok, csírák, keményítő és ragasztóanyagok) eltávolíthatósága, az ismert Pelshenke és Lindemann módszer szerint,
- a különböző termékek minősége.
A találmány szerinti eljárásnál nyomás alkalmazása különösebb hatást nem jelent, ily módon az eljárást előnyösen atmoszférikus nyomáson végezzük.
Ha az áztató folyadékhoz a kukorica komponenst degradáló enzimeket adagolunk, igen kedvező hatást érhetünk el. Erre a célra különösen phytin-degradáló enzimet és celluláz-enzimet alkalmazunk.
Laboratóriumi kísérletekkel kimutattuk, hogy például U.S. Yellow Nr. 2 típusú egy évnél fiatalabb kukorica esetében, és/vagy phytin-degradáló vagy más típusú enzim alkalmazásával az áztatási idő 8-10 órára vagy még kevesebbre csökkenthető .
A találmány vonatkozik továbbá kukorica feldolgozási eljárásra is, amely a következő egymást követő lépésekből áll:
a) a kukorica szemeket meleg, kén-dioxidot tartalmazó vizes oldattal a kukorica szemcsékből és az áztató folyadékból képzett fluid ágyban áztatjuk,
b) az áztató vizet elválasztjuk a szemcséktől és betöményítjük,
c) a szemcséket durvára őröljük, és a csírákat elválasztjuk és víztelenítjük,
d) a szemcséket finomőrlésnek vetjük alá, a szálas^ anyagot a keményítőtől és a fehérjétől elválasztjuk, a szálas • ♦ ····· ·· ·· • · * · · · • · ·· ······ • · · · · · · · · ···· · 4 ·· · · frakciót víztelenítjük, és
e) a keményítőt és a fehérjét egymástól elválasztjuk, a fehérje frakciót betöményítjük, szárítjuk és/vagy a keményítő frakciót átalakítjuk.
A találmány vonatkozik továbbá a kukorica feldolgozására alkalmas gépi berendezésre is, amely lényegében egy reakciótartályból, vagy több, sorba kötött reakciótartályból álló áztatórészt tartalmaz, amely áztatórész égy, a különböző kukorica frakciókat, így például szálas anyagot, keményítőt és fehérjét elválasztó szeparátorhoz van kapcsolva, azzal jellemezve, hogy az alkalmazott tartályok fluid ágyas reaktorok.
Egy előnyös megvalósítási forma szerint a fluid ágyas áztató berendezés egy hengeres tartály, amely három részből áll:
egy alsó konikus rész, amely a folyadéknak a teljes keresztmetszetben való egyenletes eloszlatására szolgáló eszközzel van felszerelve, egy középső rész, amely a kukorica magokból kialakított fluid ágyat tartalmazza, és amely fel van szerelve egy eszközzel, amely megakadályozza a magoknak a felső részbe való kerülését, egy felső rész, amelyből az áztató folyadék elvezetésre kerül.
A kezeletlen kukorica szemcsék a középső részben kerülnek betáplálásra, és az áztatott szemek ugyancsak ebből a részből, vagy az alsó részből kerülnek elvezetésre.
•· ···· · ·· • » · · · · · * · ·· ······ • · ···· ··· •··· · · ·· · ·
Példa
A kísérletnél French South-West kukoricát alkalmaztunk, térfogat súlya 763 g/1, nedvességtartalma 12,95 %. Az analitikai vizsgálat szerint a keményítő szárazanyag-tartalma 71,13 %, fehérjetartalma 9,67 %, zsírtartalma 4,82 %, ásványi hamu tartalma.1,27 % és oldható rész 4,23 %.
A laboratóriumi vizsgálatot két módon végeztük:
A. egy 48 órás ismert módon végzett áztatás,
B. egy 12 órás-fluid ágyban, 12 %/óra áramlási sebesség mellett végzett áztatás.
Az áztatás után a kukorica szemeket az ismert Pelshenke és Lindemann módszer szerint vizsgáltuk.
Az SC^-tartalom mindkét kísérletnél 0,2 % volt.
Az A kísérletnél a hőmérséklet 50 °C, a B kísérletnél a hőmérséklet 47 - 49 °C volt.
A kapott eredményeket a következő táblázatban foglaljuk össze:
T áblázat
Kihozatal %-ban, szárazanyagra számolva
Kisé rlet A B
Áztatólé szárazanyagtart. 4,47 4,94
Onka (zsírtartalom) 7,79 (43,96) 07,90 (44,27)
Szálas anyag (kötött keményítő
tartalom) 10,42 (16,36) 10,12 (15,14)
Keményítő (fehérjetartalom) 66,88 (0,83) 66,08 (1,10)
Szikér (fehérjetartalom) 7,10 (51,49) 8,95 (49,13)
Felülúszó szárazanyag 2,78 1,78
··♦
T áblázat (folytatás)
Ki sérlet A B
Ossz, szárazanyagtartalom 99,45 99,77
Keményítő kihozatal 94,0 92,9
Nedvességtartalom az
áztatás után 43,26/ 40,78
A táblázat eredményeiből kitűnik, hogy a találmány szerinti eljárással és az ismert eljárással végzett áztatásnál az értékek igen közel vannak egymáshoz.

Claims (10)

1·. Eljárás kukorica áztatására, amelynél a szemcséket egy vagy több tartályban kén-dioxid tartalmú áztatólében 40 - 55 °C közötti hőmérsékleten áztatjuk, azzal jellemezve, hogy az áztatást a kukorica szemcsékből és az áztató folyadékból álló fluid ágyban végezzük.
2. Az 1. igénypont szerinti eljárás, azzal jellemezve , hogy az áztatásnál egy tartályt alkalmazunk, amelyben az áztató folyadékot recirkuláltatjuk oly módon, hogy a tartály tetején folyamatosan elvezetjük a folyadékot, és a tartály alján visszatápláljuk.
3. Az 1. igénypont szerinti eljárás, azzal jellemezve , hogy az áztatást több, sorbakapcsolt tartályban végezzük, és az áztató folyadékot ellenáramban vezetve az egyik tartály tetején vezetjük el, és az azt követő tartály alján tápláljuk vissza.
4. Az 1-3. igénypontok bármelyike szerinti eljárás, azzal jellemezve , hogy 20.10”^ - 100.10-^ m/s fluidizációs sebességet alkalmazunk.
5. Az 1-4. igénypontok bármelyike szerinti eljárás, azzal jellemezve , hogy az áztató folyadékban egy vagy több kukorica? komponenst degradáló enzimet alkalmazunk.
6. Az .5. i igénypont szerinti eljárás, azzal jellemezve , hogy az áztató folyadékban egy vagy több fitin-degradáló enzimet és/vagy cellulóz enzimet alkalmazunk.
7. Az 1-6. igénypontok bármelyike szerinti eljárás, azzal jellemezve , hogy az áztatást atmoszférikus nyomáson végezzük.
·· Ít4t · • · · · * · · · • · ···· ··»» · · ·· ··
99 9
999 999
9 99
9999
8. Az 1-7. igénypontok bármelyike szerinti eljárás, azzal jellemezve , hogy az áztatást 8-20 órán át végezzük.
9. Eljárás kukorica feldolgozására, amelynél
a) a kukorica szemeket kén-dioxid tartalmú meleg vízben áztatjuk,
b) az áztató vizet és a szemcséket elválasztjuk egymástól és betöményítjük,
c) a szemeket durvára őröljük és a csírákat elválasztjuk és víztelenítjük,
d) a szemcséket finomra őröljük, a szálas anyagot a keményítőtől és a fehérjétől elválasztjuk, a szálas anyag frakciót víztelenítjük, és
e) a keményítőt és a fehérjét egymástól elválasztjuk, a fehérje frakciót betöményítjük, szárítjuk és/vagy a keményítő frakciót átalakítjuk, azzal jellemezve, hogy a fenti a) pont szerinti áztatási lépést valamely előző 1-8. igénypont szerint végezzük.
10. Berendezés kukorica feldolgozására, amely lényegében egy vagy több, sorba kapcsolt reakciótartályból, és az áztatórendszerhez kapcsolt, a szálas anyag, keményítő és fehérje elválasztására szolgáló részből áll, azzal jellemezve, hogy a reakciótartály vagy tartályok fluid ágyas reaktorok.
HU90153A 1989-01-17 1990-01-16 Method for soaking maize and machine necessary for processing maize HUT56741A (en)

Applications Claiming Priority (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
NL8900098A NL8900098A (hu) 1989-01-17 1989-01-17

Publications (2)

Publication Number Publication Date
HU900153D0 HU900153D0 (en) 1990-03-28
HUT56741A true HUT56741A (en) 1991-10-28

Family

ID=19853962

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
HU90153A HUT56741A (en) 1989-01-17 1990-01-16 Method for soaking maize and machine necessary for processing maize

Country Status (14)

Country Link
EP (1) EP0379232A1 (hu)
JP (1) JPH02232201A (hu)
KR (1) KR900011405A (hu)
CN (1) CN1044234A (hu)
DD (1) DD299414A5 (hu)
HU (1) HUT56741A (hu)
IL (1) IL91990A0 (hu)
MA (1) MA21723A1 (hu)
NL (1) NL8900098A (hu)
PH (1) PH25950A (hu)
PT (1) PT92867A (hu)
RU (1) RU1833393C (hu)
YU (1) YU225989A (hu)
ZA (1) ZA897792B (hu)

Families Citing this family (6)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
FR2729971B1 (fr) * 1995-01-31 1997-06-06 Roquette Freres Composition nutritive resultant de la trempe du mais et son procede d'obtention
FR2757170B1 (fr) * 1996-12-13 1999-03-26 Costimex Sa Procede de production d'amidon de mais
US8012262B2 (en) * 2009-06-08 2011-09-06 Fluid-Quip, Inc. Process for steeping corn and steeping system therefore
CN102372783B (zh) * 2010-08-13 2013-04-03 中粮生物化学(安徽)股份有限公司 一种玉米的处理方法
CN102775504B (zh) * 2011-05-11 2014-07-02 白银赛诺生物科技有限公司 一种酶法生产玉米淀粉的方法
CN102441451A (zh) * 2011-11-11 2012-05-09 河南工业大学 一种酶法小麦调质方法

Family Cites Families (2)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
US4106487A (en) * 1977-07-20 1978-08-15 Archer Daniels Midland Company Continuous steeping of corn for wet processing to starches, syrups and feeds
DE3641732A1 (de) * 1986-12-06 1988-06-09 Westfalia Separator Ag Verfahren und vorrichtung zur kontinuierlichen quellung staerkehaltiger rohstoffe

Also Published As

Publication number Publication date
JPH02232201A (ja) 1990-09-14
KR900011405A (ko) 1990-08-01
RU1833393C (ru) 1993-08-07
PH25950A (en) 1992-01-13
EP0379232A1 (en) 1990-07-25
CN1044234A (zh) 1990-08-01
YU225989A (en) 1991-02-28
ZA897792B (en) 1991-06-26
HU900153D0 (en) 1990-03-28
IL91990A0 (en) 1990-07-12
MA21723A1 (fr) 1990-10-01
NL8900098A (hu) 1990-08-16
DD299414A5 (de) 1992-04-16
PT92867A (pt) 1990-07-31

Similar Documents

Publication Publication Date Title
WATSON Corn and sorghum starches: Production
Eckhoff et al. Corn and sorghum starches: Production
US2698826A (en) Alcohol manufacturing process
AU2015261009B2 (en) Method for the modification of wood
ATE11206T1 (de) Verfahren zur herstellung von rinderfutter und anlage zur durchfuehrung dieses verfahrens.
US4106487A (en) Continuous steeping of corn for wet processing to starches, syrups and feeds
JPS5832880B2 (ja) 湿式法で穀物又は穀物粉砕物からでん粉を収得する方法
CN106359894A (zh) 一种利用酒糟制备高蛋白饲料的方法
CN107348322A (zh) 一种玉米深加工过程中的呕吐毒素脱毒方法
HUT56741A (en) Method for soaking maize and machine necessary for processing maize
Dziedzic et al. The technology of starch production
Krochta et al. Modification of corn wet‐milling steeping conditions to reduce energy consumption
US5067982A (en) Corn steeping process and apparatus
Roushdi et al. Factors improving the steeping process of corn grains. Part I. Effect of steeping process, artificial drying, scratching and storage
Meuser et al. Comparison of starch extraction from tapioca chips, pellets and roots
SU378231A1 (ru) Способ получения концентрата квасного сусла
CZ287221B6 (cs) Způsob výroby lihu bez vzniku výpalků
PL169091B1 (pl) Sposób wytwarzania nieklarowanych soków owocowych i warzywnych PL
US3660908A (en) Process and apparatus for drying micro-organisms, in particular edible yeasts
CN113461831B (zh) 一种环保节水的膜过滤分离制备橡子粉及精制鞣酸的方法
EP1038975A1 (en) Method for the production of glucose and fructose juice from dates
GB2078083A (en) Animal feeds based on spent grains
SU1131898A1 (ru) Средство дл повышени выхода крахмала и улучшени его качества при переработке зерна кукурузы в крахмал
SU1033113A1 (ru) Способ подготовки биомассы кормовых дрожжей к скармливанию животным
SU1608139A1 (ru) Способ утилизации отходов картофелеперерабатывающего производства

Legal Events

Date Code Title Description
DFC9 Refusal of application