HU220129B - Alumíniumötvözet fröccsöntéssel előállított szerkezeti elemhez - Google Patents

Alumíniumötvözet fröccsöntéssel előállított szerkezeti elemhez Download PDF

Info

Publication number
HU220129B
HU220129B HU9802625A HUP9802625A HU220129B HU 220129 B HU220129 B HU 220129B HU 9802625 A HU9802625 A HU 9802625A HU P9802625 A HUP9802625 A HU P9802625A HU 220129 B HU220129 B HU 220129B
Authority
HU
Hungary
Prior art keywords
weight
aluminum alloy
aluminum
vanadium
alloy according
Prior art date
Application number
HU9802625A
Other languages
English (en)
Inventor
Pius Schwellinger
Original Assignee
Alusuisse Technology & Management Ag.
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Application filed by Alusuisse Technology & Management Ag. filed Critical Alusuisse Technology & Management Ag.
Publication of HU9802625D0 publication Critical patent/HU9802625D0/hu
Publication of HUP9802625A1 publication Critical patent/HUP9802625A1/hu
Publication of HU220129B publication Critical patent/HU220129B/hu

Links

Classifications

    • CCHEMISTRY; METALLURGY
    • C22METALLURGY; FERROUS OR NON-FERROUS ALLOYS; TREATMENT OF ALLOYS OR NON-FERROUS METALS
    • C22CALLOYS
    • C22C21/00Alloys based on aluminium
    • CCHEMISTRY; METALLURGY
    • C22METALLURGY; FERROUS OR NON-FERROUS ALLOYS; TREATMENT OF ALLOYS OR NON-FERROUS METALS
    • C22CALLOYS
    • C22C21/00Alloys based on aluminium
    • C22C21/06Alloys based on aluminium with magnesium as the next major constituent

Landscapes

  • Chemical & Material Sciences (AREA)
  • Engineering & Computer Science (AREA)
  • Materials Engineering (AREA)
  • Mechanical Engineering (AREA)
  • Metallurgy (AREA)
  • Organic Chemistry (AREA)
  • Body Structure For Vehicles (AREA)
  • Shaping Metal By Deep-Drawing, Or The Like (AREA)
  • Heat Treatment Of Articles (AREA)
  • Forging (AREA)

Description

A találmány tárgya alumíniumötvözet fröccsöntéssel előállított szerkezeti elemhez. Az ilyen, gépjárművek részére előállított biztonsági szerkezeti elemmel szemben támasztott szilárdsági és alakíthatósági követelményeket a találmány szerinti ötvözet már öntési állapotban is kielégíti, adott esetben pedig az öntvény 200-400 °C közötti hőmérséklet-tartományban végzett hőkezelésével - nagy hőmérsékleten végzett hevítés nélkül - a konkrét igényeknek megfelelő szilárdsági és alakíthatósági értékek is beállíthatók.
Az US-A-4 169 728 számú szabadalmi irat fröccsöntésre alkalmas ötvözetet ismertet, amelynek lényeges ötvözőelemei cink, magnézium, szilícium, vas, mangán és réz, ezenkívül tartalmaz még további 9 adalékot, így vanádiumot is. Az ötvözetek a kielégítő önthetőség mellett anódikus oxidációt követően világos felülettel és kiváló korrózióállósággal, valamint jó szilárdsággal rendelkeznek.
Az EP-A-0 485 068 számú szabadalmi iratból egy Squeeze Casting részére alkalmas alumíniumötvözetet ismertet, amely 7-13 tömeg% rézzel van ötvözve. A mangán és cirkon mint további fő Ötvözőelemek mellett 0,2-0,4 tömeg% vanádium is mint ötvöző ismertetésre kerül. Az ötvözetet hőkezelésnek vetik alá, és ennek során 7-16 óráig 540 °C-ra hevítik, vízben lehűtik, és 180 °C hőmérsékleten 6-16 óráig melegen tárolják.
A találmány szerint alkalmazott ötvözetrendszer előnye szemben az AlCu bázisú ismert ötvözetekkel abban rejlik, hogy már öntési állapotban megfelelő szilárdsággal rendelkezik, és a nyúlás további növekedése - csupán csekély szilárdságcsökkenés mellett -200-400 °Con végzett utólagos hőkezeléssel elérhető, miáltal a jó mérettartósságra káros - az ismert ötvözeteknél alkalmazott - magas hőfokra való hevítés szükségtelenné válik.
Korszerű öntési eljárásokkal, manapság erősen terhelhető szerkezeti elemek állíthatók elő alumíniumból is. Az alkalmazott alumíniumféleségeknek mindazonáltal a követelmények egész sorának kell eleget tenniük. Egy anyag alkalmasságát illetően lényeges előfeltétel meghatározott mechanikai értékek betartása. így például mind a nyúlási határ, mind a szilárdság alsó értékei meghatározzák egy konstrukció teherbíró képességét. A gépjárműgyártásban ehhez az a követelmény is járul, hogy ütközéskor a deformált elemeknek a törést megelőzően lehetőség szerint sok energiát kell a plasztikus alakváltozás kapcsán abszorbeálni, ami az alkalmazott anyagoktól nagy alakíthatóságot követel meg. Egy további előfeltétel a szerkezeti elem kedvező költségekkel való előállítása. E követelmények kielégítésére különösképpen a fröccsöntés alkalmas, ahol a legmagasabb minőségi követelmények kielégítésére speciális eljárások állnak rendelkezésre, amelyekkel az öntvény csekély falvastagsága mellett is jó formakitöltés érhető el, és amelyek révén a szerkezeti elem alakíthatóságát kedvezőtlenül befolyásoló gázzárványképződés csökkenthető.
Alumíniumból készült fröccsöntött szerkezeti elemek előállításához nagy részben alumíniumötvözeteket használnak, amelyek 7-10 tömeg% szilíciumtartalommal rendelkeznek. Ezek az AISi ötvözetek csekély magnéziumadalékkal rendkívül jó öntési tulajdonságokkal rendelkeznek, amellett, hogy az öntvénynek a formán való tapadási hajlandósága igen csekély. Ezek az ötvözetek az eutektikum kialakulásához azonban legalább 480 °C hőmérsékletre való hevítést igényelnek. Annak érdekében, hogy a szerkezeti elem a megfelelő szilárdsági értékekkel rendelkezzék, a hevített szerkezeti elemet hirtelen le kell hűteni, és azt követően melegen pihentetni kell. A 0,4 tömeg%-ig terjedő kis magnéziumadalék a kívánt szilárdsági értékek kialakulását elősegíti.
Az olyan szerkezeti elemek, amelyek kis faivastagsággal rendelkeznek, mint például az autógépgyártásban használt szerkezeti elemek, a hirtelen lehűtésnél deformálódnak, és ezért azokat ki kell egyengetni. Ezenkívül a magas hevítést hőmérséklet egy esetleges maradék gázporozitás következtében a szerkezeti elem felületén hólyagképződést eredményezhet. A fröccsöntés útján előállított strukturált szerkezeti elemek esetében ezért lehetőségek kutatására került sor a kívánt szilárdsági és nyúlási értékek elérésére eredendően kemény ötvözetekből anélkül, hogy a magas hőfokra való hevítésre szükség lenne. Annak érdekében, hogy az öntvénynek a formára való tapadását megakadályozzák, 1 tömeg0/» vasat tartalmazó ötvözetek kerültek alkalmazásra, bár az alakíthatóság ez esetben csökken.
A jármű- és különösképpen a gépjárműgyártásban a biztonsági szerkezeti elemekkel szemben manapság támasztott szilárdsági és alakíthatósági követelmények elérését jelentősen elősegítette a kis vastartalmú nyersanyagok bevezetése. Ezzel az intézkedéssel a vas rideg intermetallikus fázisainak térfogatrésze az alumíniummal csökkenthető. Az öntvénynek a forma falán való tapadása, amely csekély vastartalom esetén lép fel, a mangántartalom növelésével, amelynek hasonló a hatása, mint a vasé, kompenzálható. A mangán hozzáadásával azonban az Al(MnFe) intermetallikus fázisai megnövekednek. Minthogy a mangántartalmú intermetallikus részecskék eloszlása és nagysága összehasonlítva a vastartalmú fázisokkal messzemenően kedvezőbb, mintegy azonos szilárdsági és alakíthatósági tulajdonságok jönnek létre. Az ilyen alacsony vastartalmú anyagok, azaz ötvözetek, amelyeknél a vasat mangánnal helyettesítik, az utóbbi időben eredményesen kerültek bevezetésre a termelésbe.
A találmány feladata fröccsöntéssel előállított strukturált szerkezeti elemek gyártásához egy olyan nyersanyag létrehozása, amelynek mechanikai tulajdonságai az ismert anyagokénál kedvezőbbek, különösképpen arra való tekintettel, hogy a fröccsöntésnél használatos, ismert kemény ötvözetek szilárdsági és nyúlási tulajdonságainak kombinációja tovább javuljon. A gépjárműgyártásban a biztonsági szerkezeti elemeknek minimálisan a következő értékeket kell öntvényállapotban, hőkezelés után, hevítés nélkül elérni:
nyúlási határ (Rp 0,2): 120 MPa húzási szilárdság (Rm): 180 MPa nyúlás (A5): 10%
A feladat találmány szerinti megoldása alumíniumötvözet fröccsöntéssel előállított szerkezeti elemhez, ahol az ötvözet
HU 220 129 Β
0,1-0,8 tömeg% szilíciumból
0,2-0,8 tömeg% vasból
0,5-1,8 tömeg% mangánból
maximum 1,5 tömeg% magnéziumból
maximum 0,2 tömeg% titánból
maximum 0,1 tömeg% cinkből
0,05-0,3 tömeg% vanádiumból,
valamint alumíniumból áll, ahol az alumínium szeny-
nyezői egyenként maximum 0,02 tömeg%-ot, összesen maximum 0,2 tömeg%-ot tesznek ki.
A feladat találmány szerinti megoldása továbbá alumíniumötvözet fröccsöntéssel előállított szerkezeti
elemhez, ahol az ötvözet
0,05-1,0 tömeg% szilíciumból
0,05-0,2 tömeg% vasból
0,5-1,8 tömeg% mangánból
2,0-4,5 tömeg% magnéziumból
maximum 0,2 tömeg% titánból
maximum 0,1 tömeg% cinkből
0,05-0,3 tömeg% vanádiumból,
valamint alumíniumból áll, ahol az alumínium szenynyezői egyenként maximum 0,02 tömeg%-ot, összesen maximum 0,2 tömeg%-ot tesznek ki. A feladat megoldását megvalósító első ötvözeti rendszernél (AlMnFe) az ötvözet előnyösen:
0,15-0,25 tömeg% szilíciumot
0,3-0,6 tömeg% vasat
0,7-0,9 tömeg% mangánt tartalmaz.
A feladat megoldását megvalósító másik ötvözeti rendszernél (AlMgMn) az ötvözet előnyösen:
0,15-0,25 tömeg% szilíciumot
maximum 0,1 tömeg% vasat
0,7-0,9 tömeg% mangánt
2,5-3,0 tömeg% magnéziumot
0,1-0,2 tömeg% vanádiumot tartalmaz.
Feltételezhető, hogy a vanádium megfigyelt pozitív hatása az öntvény alakíthatóságára vonatkozólag az öntvényszerkezet kedvezőbbé váló szemcsefinomságára vezethető vissza. Megállapítható volt, hogy a vanádiummaradék az öntvény feltapadását a formára ugyancsak csökkenti, ami lehetővé teszi a mangántartalom csökkentését. Ezenkívül a vanádium javítja a szakadási hajlandóság csökkentésével az önthetőséget és az anyagszerkezetet, miáltal az alakíthatóság tovább javul.
A vanádium hatása alapján feltételezhető, hogy az alakíthatóságra vonatkozó pozitív hatása valamennyi kemény fröccsöntött alumíniumötvözet esetében érvényesül.
A vanádiumadalék pozitív hatása már a tulajdonképpeni fröccsöntő eljárás alatt kialakul. A nyúlás értékének növelése enyhe szilárdsági érték csökkenés mellett hőkezeléssel érhető el, amelynek hőmérséklet-tartománya 200-400 °C között van. A hőkezelés megfelelő hőfokának és időtartamának megválasztásával a jól alakíthatóság és a szilárdság között a kívánt optimum beállítható. Ezáltal egy adott szerkezeti elem esetén a mechanikai tulajdonságok beállítása lehetővé válik.
Fentiek értelmében a találmány szerinti alumíniumötvözetből fröccsöntéssel előállított szerkezeti elemet nyúlási értékének növelésére 200-400 °C hőmérséklet-tartományon belüli hőkezelésnek vetjük alá. A hőkezelés időtartama 0,5-6 óra között választható meg, ahol is az öntvény hosszabb idejű hőkezelésével különösen kedvező alakíthatósági, duktilitási értékek biztosíthatók a szilárdsági értékek enyhe csökkenése mellett, így a találmány szerinti alumíniumötvözetből fröccsöntéssel előállított szerkezeti elemet a járműiparban biztonsági szerkezeti elemként alkalmazhatjuk.
A találmány szerinti alumíniumötvözetből fröccsöntéssel előállított szerkezeti elemet 180 °C hőmérsékletterhelésig eredményesen alkalmazhatjuk.
A találmány szerinti vanádiumadalékkal az ismert kemény fröccsöntéshez alkalmazott alumínium alakíthatósága döntő mértékben javul. Az ötvözetek ezért különösen alkalmasak olyan szerkezeti elemek előállítására, amelyek a járműgyártásban különösképpen a gépjárműiparban, mint biztonsági szerkezeti elemek kerülnek alkalmazásra. A szerkezeti elemek különösen olyan helyeken alkalmazhatók, ahol a hőmérséklet-terhelés 180 °C-ig terjed. A vanádiumadalék előnyös hatását kemény fröccsöntéshez alkalmazott alumíniumötvözeteknél, a következőkben összeállított kísérleti eredmények igazolják.
Meg kívánjuk említeni, hogy a példákban az ötvözeteket - amelyeknek ötvözőelemei részben eltérnek a találmány szerinti értékektől - csupán abból a szempontból választottuk meg, hogy a találmány szerint fontos ötvözőelemek hatását, így jelen bejelentés esetében a vanádium hatását, az ötvözet mechanikai tulajdonságaira és öntési magatartására vonatkozóan bemutassuk.
Példák
A vizsgált ötvözetet az 1. táblázat tartalmazza. A 4 és 8 jelű ötvözetek találmány szerinti ötvözetek, a többi ötvözetek pedig kereskedelemben kaphatók, és összehasonlítás céljára szolgálnak.
1. táblázat
Ötvö- zetek Összetétel
Si Fe Cu Mn Mg Zn V Ti Sb Zr tulajdonságok
1 2 0,063 <0,003 0,67 6,26 0,005 <0,01 0,14 üregképződés
2 0,81 0,088 0,30 0,65 0,92 0,83 <0,01 0,15 repedések, deformálódások
HU 220 129 Β
1. táblázat (folytatás)
Ötvö- zctck Összetétel
Si Fe Cu Mn Mg Zn V Ti Sb Zr tulajdonságok
3 1,26 0,065 <0,003 0,87 4,31 <0,005 <0,01 0,15 repedések, deformálódások nélkül
4 1,25 0,074 <0,003 0,86 4,43 <0,005 0,078 0,15 kevés repedés
5 1,25 0,068 <0,003 0,86 4,48 <0,005 <0,01 0,14 0,015 repedés
6 1,26 0,072 0,17 0,86 4,51 <0,005 <0,01 0,15 repedések, deformálódások
7 0,101 0,066 <0,01 1,20 3,14 <0,01 <0,01 0,01 0,144 repedések, deformálódások
8 0,104 0,063 <0,01 1,21 3,20 <0,01 0,14 0,008 repedések, deformálódások nélkül
SZABADALMI IGÉNYPONTOK

Claims (10)

  1. Az ötvözetekből kokillaöntési eljárásban a fröccsöntéskor fellépő hűtés szimulációjára (minthogy az azonos hűtés során azonos folyamatok jártszódnak le), 25 4 mm vastag lemezeket öntöttünk. Az öntvényekből próbapálcákat készítettünk húzókísérletek céljára, és annak mechanikai tulajdonságait öntvényállapotban mértük. Az eredmények a 2. táblázatban vannak összefoglalva. Ez esetben az Rp 0,2 a nyúlási határt, az Rm a hú- 30 zószilárdságot és az A5 a nyúlást jelenti.
  2. 2. táblázat
    Ötvözet Mechanikai tulajdonságok Rm (MPa) Rp 0,2 (MPa) A5 (%) 1 254 153 3,7 2 197 110 10,0 3 244 136 6,5 4 262 139 9,9 5 243 135 6,5 6 237 136 5,6 7 246 137 12,5 8 252 140 15,4
    A kísérletek világosan mutatják a vanádium pozitív 50 hatását a találmány szerinti 4 és 8 ötvözetekre az öntési tulajdonságok és az alakíthatóság vonatkozásában öntött állapotban. A szilárdságcsökkenés tudomásulvétele mellett a találmány szerinti ötvözetek alakíthatósága, nyúlási értéke a feladatkitűzésben megjelölteknek 55 megfelelően hőkezelés útján tovább növelhető, ahol a hőkezelés hőfoktartománya 200-400 °C között van. így például a 0-4. számú ötvözet 9,9%-os nyúlásértéke a feladatkitűzésben megjelölt hőkezelést követően a minimális értékként megadott 10% fölé növekszik. 60
    1. Alumíniumötvözet fröccsöntéssel előállított szerkezeti elemhez, azzal jellemezve, hogy az ötvözet
    0,1-0,8 tömeg% 0,2-0,8 tömeg% 0,5-1,8 tömeg% maximum 1,5 tömeg% maximum 0,2 tömeg% maximum 0,1 tömeg% 0,05-0,3 tömeg% szilíciumból vasból mangánból magnéziumból titánból cinkből vanádiumból, valamint alumíniumból áll, ahol az alumínium szenynyezői egyenként maximum 0,02 tömeg%-ot, összesen maximum 0,2 tömeg%-ot tesznek ki.
    2. Az 1. igénypont szerinti alumíniumötvözet, azzal jellemezve, hogy az 0,15-0,25 tömeg% szilíciumot tartalmaz.
  3. 3. Az 1. vagy 2. igénypont szerinti alumíniumötvözet, azzal jellemezve, hogy az 0,3-0,6 tömeg% vasat tartalmaz.
  4. 4. Az 1-3. igénypontok bármelyike szerinti alumíniumötvözet, azzal jellemezve, hogy az 0,7-0,9 tömeg% mangánt tartalmaz.
  5. 5. Alumíniumötvözet fröccsöntéssel előállított szerkezeti elemhez, azzal jellemezve, hogy az ötvözet
    0,05-1,0 tömeg% 0,05-0,2 tömeg% 0,5-1,8 tömeg% 2,0-4,5 tömeg% maximum 0,2 tömeg% maximum 0,1 tömeg% 0,05-0,3 tömeg% szilíciumból vasból mangánból magnéziumból titánból cinkből vanádiumból, valamint alumíniumból áll, ahol az alumínium szenynyezői egyenként maximum 0,02 tömeg%-ot, összesen maximum 0,2 tömeg%-ot tesznek ki.
  6. 6. Az 5. igénypont szerinti alumíniumötvözet, azzal jellemezve, hogy az 0,15-0,25 tömeg% szilíciumot tartalmaz.
    HU 220 129 Β
  7. 7. Az 5. vagy 6. igénypont szerinti alumíniumötvözet, azzal jellemezve, hogy az maximum 0,1 tömeg% vasat tartalmaz.
  8. 8. Az 5-7. igénypontok bármelyike szerinti alumíniumötvözet, azzal jellemezve, hogy az 0,7-09 tömeg% 5 mangánt tartalmaz.
  9. 9. Az 5-8. igénypontok bármelyike szerinti alumíniumötvözet, azzal jellemezve, hogy az 2,5-3,0 tömeg% magnéziumot tartalmaz.
  10. 10. Az 5-9. igénypontok bármelyike szerinti alumíniumötvözet, azzal jellemezve, hogy az 0,1-0,2 tömeg% vanádiumot tartalmaz.
HU9802625A 1997-11-20 1998-11-12 Alumíniumötvözet fröccsöntéssel előállított szerkezeti elemhez HU220129B (hu)

Applications Claiming Priority (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
EP97810885A EP0918096B1 (de) 1997-11-20 1997-11-20 Verfahren zur Herstellung eines Strukturbauteiles aus einer Aluminium-Druckgusslegierung

Publications (3)

Publication Number Publication Date
HU9802625D0 HU9802625D0 (en) 1999-01-28
HUP9802625A1 HUP9802625A1 (hu) 1999-09-28
HU220129B true HU220129B (hu) 2001-11-28

Family

ID=8230478

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
HU9802625A HU220129B (hu) 1997-11-20 1998-11-12 Alumíniumötvözet fröccsöntéssel előállított szerkezeti elemhez

Country Status (8)

Country Link
EP (1) EP0918096B1 (hu)
BR (1) BR9804708A (hu)
CZ (1) CZ376298A3 (hu)
DE (1) DE59709639D1 (hu)
ES (1) ES2192258T3 (hu)
HU (1) HU220129B (hu)
PL (1) PL329758A1 (hu)
PT (1) PT918096E (hu)

Families Citing this family (8)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
EP1111077A1 (de) * 1999-12-24 2001-06-27 ALUMINIUM RHEINFELDEN GmbH Aluminiumbasislegierung aus Schrottmetall und daraus hergestellte Gusslegierung
ATE464401T1 (de) 2000-06-27 2010-04-15 Corus Aluminium Voerde Gmbh Aluminium-gusslegierung
DE10310453A1 (de) * 2003-03-07 2004-09-23 Drm Druckguss Gmbh Druckgussbauteil und Verfahren zu seiner Herstellung
DE102009032588A1 (de) * 2009-07-10 2011-02-17 Bayerische Motoren Werke Aktiengesellschaft Verfahren zur Herstellung eines Gussbauteils
CN103421992B (zh) * 2013-07-16 2015-07-22 沈军 一种超轻铝合金气门凸轮轴正时链轮装置制造工艺
GB201402323D0 (en) 2014-02-11 2014-03-26 Univ Brunel A high strength cast aluminium alloy for high pressure die casting
CN105215314A (zh) * 2015-09-18 2016-01-06 霍山县龙鑫金属制品有限公司 一种汽车配件压铸方法
CN113088774B (zh) * 2021-03-08 2022-04-26 上海交通大学 一种高电阻Al-Mg-Mn-Ti铝合金及其制备工艺

Family Cites Families (7)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
US3938991A (en) * 1974-07-15 1976-02-17 Swiss Aluminium Limited Refining recrystallized grain size in aluminum alloys
JPS5147510A (ja) * 1974-10-23 1976-04-23 Sumitomo Light Metal Ind Seikeiyoaruminiumugokin
US4169728A (en) * 1978-02-09 1979-10-02 Mitsubishi Kinzoku Kabushiki Kaisha Corrosion resistant bright aluminum alloy for die-casting
JPS5810456B2 (ja) * 1979-12-18 1983-02-25 三菱軽金属工業株式会社 ダイカスト用アルミニウム合金
US5120372A (en) * 1990-11-08 1992-06-09 Ford Motor Company Aluminum casting alloy for high strength/high temperature applications
JPH0790457A (ja) * 1993-09-20 1995-04-04 Mitsubishi Alum Co Ltd ろう付け加熱処理後もすぐれた耐孔食性を有するAl合金クラッド材
US5573606A (en) * 1995-02-16 1996-11-12 Gibbs Die Casting Aluminum Corporation Aluminum alloy and method for making die cast products

Also Published As

Publication number Publication date
PT918096E (pt) 2003-06-30
BR9804708A (pt) 1999-11-09
DE59709639D1 (de) 2003-04-30
CZ376298A3 (cs) 1999-11-17
HU9802625D0 (en) 1999-01-28
PL329758A1 (en) 1999-05-24
ES2192258T3 (es) 2003-10-01
HUP9802625A1 (hu) 1999-09-28
EP0918096A1 (de) 1999-05-26
EP0918096B1 (de) 2003-03-26

Similar Documents

Publication Publication Date Title
HU220128B (hu) Alumíniumötvözet fröccsöntéssel előállított szerkezeti elemhez
JP5435939B2 (ja) アルミニウム合金
US5855697A (en) Magnesium alloy having superior elevated-temperature properties and die castability
EP1329530B1 (en) High temperature resistant magnesium alloys
EP1866452B1 (en) Magnesium alloy
US6306342B2 (en) Aluminum casting alloy
KR20070022610A (ko) 고온 알루미늄합금
CN104471090A (zh) 铝合金
WO2005091863A2 (en) Magnesium wrought alloy having improved extrudability and formability
KR20050081168A (ko) 알루미늄합금의 주물
AU2005238478A1 (en) Heat treatable AL-ZN-MG alloy for aerospace and automotive castings
US6309481B1 (en) Aluminum casting alloy
EP0273600A2 (en) Aluminum-lithium alloys
EP0953062B1 (en) Al ALLOY AND METHOD
HU220129B (hu) Alumíniumötvözet fröccsöntéssel előállított szerkezeti elemhez
US4889557A (en) Aluminium alloy having an excellent forgiability
JPS6316459B2 (hu)
US20020141896A1 (en) Aluminum alloy for high pressure die-casting
CA2371318C (en) Aimgsi casting alloy
JP2001247926A (ja) 流動性に優れたマグネシウム合金およびマグネシウム合金材
WO2015077880A1 (en) Aluminum alloy combining high strength and extrudability, and low quench sensitivity
CN108655365B (zh) 用于不含涂层的低压永久模的方法和合金
JPS6154853B2 (hu)
US20030017072A1 (en) High corrosion resistance aluminum alloy
RU2081934C1 (ru) Деформируемый термически неупрочняемый сплав на основе алюминия

Legal Events

Date Code Title Description
HMM4 Cancellation of final prot. due to non-payment of fee
HMM4 Cancellation of final prot. due to non-payment of fee