HU218820B - Eljárás kreatin és kreatin-monohidrát előállítására - Google Patents

Eljárás kreatin és kreatin-monohidrát előállítására Download PDF

Info

Publication number
HU218820B
HU218820B HU9601954A HUP9601954A HU218820B HU 218820 B HU218820 B HU 218820B HU 9601954 A HU9601954 A HU 9601954A HU P9601954 A HUP9601954 A HU P9601954A HU 218820 B HU218820 B HU 218820B
Authority
HU
Hungary
Prior art keywords
creatine
process according
water
cyanamide
sodium
Prior art date
Application number
HU9601954A
Other languages
English (en)
Inventor
Helmut Krommer
Stefan Weiss
Original Assignee
Skw Trostberg Aktiengesellschaft
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Family has litigation
First worldwide family litigation filed litigation Critical https://patents.darts-ip.com/?family=7767164&utm_source=google_patent&utm_medium=platform_link&utm_campaign=public_patent_search&patent=HU218820(B) "Global patent litigation dataset” by Darts-ip is licensed under a Creative Commons Attribution 4.0 International License.
Application filed by Skw Trostberg Aktiengesellschaft filed Critical Skw Trostberg Aktiengesellschaft
Publication of HU9601954D0 publication Critical patent/HU9601954D0/hu
Publication of HUP9601954A1 publication Critical patent/HUP9601954A1/hu
Publication of HUP9601954A3 publication Critical patent/HUP9601954A3/hu
Publication of HU218820B publication Critical patent/HU218820B/hu

Links

Classifications

    • CCHEMISTRY; METALLURGY
    • C07ORGANIC CHEMISTRY
    • C07CACYCLIC OR CARBOCYCLIC COMPOUNDS
    • C07C277/00Preparation of guanidine or its derivatives, i.e. compounds containing the group, the singly-bound nitrogen atoms not being part of nitro or nitroso groups
    • C07C277/02Preparation of guanidine or its derivatives, i.e. compounds containing the group, the singly-bound nitrogen atoms not being part of nitro or nitroso groups of guanidine from cyanamide, calcium cyanamide or dicyandiamides

Landscapes

  • Chemical & Material Sciences (AREA)
  • Organic Chemistry (AREA)
  • Organic Low-Molecular-Weight Compounds And Preparation Thereof (AREA)
  • Pharmaceuticals Containing Other Organic And Inorganic Compounds (AREA)

Description

A találmány tárgya eljárás kreatin és kreatin-monohidrát előállítására, cián-amid nátrium- vagy kálium-szarkozináttal végzett reagáltatására.
A kreatin az izomszövetben képződik és kreatinfoszfát alakjában az izom energiatartalékaként áll rendelkezésre. Ennek alapján a kreatint táplálékkiegészítőként alkalmazzák, különösen a sport területén, szokásosan kreatin-monohidrát alakjában. A kreatin biológiai anyagból, például húshulladékokból kinyerhető, ez azonban technikailag igen munkaigényes és higiéniai szempontból kifogásolható.
A technika állása szerint a kreatint cián-amid szarkozinnal végzett reagáltatásával állítják elő [vesd össze: Ullmann’s Encyclopedia of Industrial Chemistry, 5. kiadás, A 12 kötet, 552. oldal, VCH-Verlagsgesellschaft, Weinheim (1987); Strecker, Jahresbericht über die Fortschritte dér Chemie 1868, 686 Anm. 1; Volhard, Zeitschrift für Chemie 1869, 318].
A kreatin és a kreatin-monohidrát szarkozinból és cián-amidból való előállításának jelentős hátránya az, hogy a szarkozin igen drága kiindulási anyag, amelynek alkalmazásával nem lehet kielégítő kitermelést elérni.
Találmányunk célkitűzése ezért az volt, hogy olyan eljárást fejlesszünk ki kreatin, illetve kreatin-monohidrát előállítására, ami a technika állása szerinti eljárások hátrányaitól mentes, és lehetővé teszi a kreatin és a kreatin-monohidrát előállítását gazdasági szempontból ésszerű kitermeléssel és jó tisztasági fokkal.
Találmányunk értelmében ezt a célkitűzést úgy érjük el, hogy cián-amidot nátrium- vagy kálium-szarkozináttal reagáltatunk vízben vagy víz és egy szerves oldószer keverékében 20-150 °C hőmérsékleten és 7,0-14,0 pH-értéken.
Meglepő módon felismertük ugyanis, hogy ezzel az eljárással a kívánt reakcióterméket jó kitermeléssel és igen nagy tisztaságban nyerhetjük. Ez azért igen meglepő, mert a cián-amidről ismeretes, hogy lúgos tartományban dicián-diamiddá dimerizál, aminek során a reakciósebesség maximuma körülbelül 9,6-es pH-nál van. Ezenkívül az is ismeretes, hogy 9-es pH fölött a dicián-diamid képződésével egyidejűleg a cián-amidon víz is összegyűlik karbamid képződése mellett. Végezetül az is ismeretes, hogy a kreatin vízben lúgos körülmények között hevítve bomlik, aminek során egyebek között szarkozin, karbamid és metil-hidantoin képződik. Ennek alapján nem lehetett arra számítani, hogy a találmány szerinti eljárás segítségével jó kitermeléssel és nagy tisztaságban nyerhetjük a kívánt terméket.
Különösen meglepő az, hogy a nátrium- és káliumszarkozinátnak már a technikai oldatai - amelyek tisztasága 85-90 tömeg%, és körülbelül 10 tömeg% metilimino-diecetsavat tartalmaznak szennyezőként sók alakjában - is alkalmasak kreatin, illetve kreatin-monohidrát előállítására a fent ismertetett előnyökkel.
A találmányunk szerinti eljárás során tehát a ciánamid és a nátrium- vagy kálium-szarkozinát reakciópartnereket 20-150 °C, előnyösen 50-100 °C reakció-hőmérsékleten, adott esetben nyomás alatt reagáltatjuk.
Találmányunk lényeges vonása, hogy a reagáltatást 7,0 és 14,0 közötti, előnyösen 9,0 és 10,0 közötti lúgos pH-tartományban kell végezni. A megfelelő pH-értéket előnyösen egy szervetlen vagy egy szerves sav segítségével állítjuk be. Szerves savként (ásványi savként) alkalmazhatunk például sósavat, szerves savként előnyösen szarkozint, ecetsavat vagy hangyasavat használunk. Ehelyett azonban a pH-beállítást minden további nélkül végezhetjük alifás mono-, di- vagy polikarbonsavakkal is, vagy különösen aromás karbonsavakkal, valamint alifás vagy aromás szulfonsavakkal is.
Találmányunk értelmében a pH beállítását végezhetjük lúgokkal, különösen nátrium-hidroxiddal vagy kálium-hidroxiddal is, amennyiben az alkalmazható pHérték felső tartományában kell dolgoznunk.
A cián-amid mólaránya a nátrium- vagy káliumszarkozináthoz tág határok között változtatható. Ezt az arányt 1:4 és 4:1 közöttire állítjuk be. Előnyösen a cián-amidot és a nátrium- vagy kálium-szarkozinátot közel ekvimoláris mennyiségben, például 0,9:1 és 1,25:1 közötti arányban alkalmazzuk.
A reakciót végrehajthatjuk például úgy, hogy egy vizes nátrium- vagy kálium-szarkozinát-oldatot használunk, a kívánt pH-értéket savval vagy lúggal beállítjuk, és a cián-amidot vizes oldat (például 50 tömeg%-os vizes oldat) vagy szilárd kristályos anyag alakjában hozzáadjuk. Úgy is eljárhatunk azonban, hogy a pH-érték beállítását csak a cián-amid hozzáadása során végezzük el.
Egy másik lehetőség a cián-amid és a nátrium- vagy kálium-szarkozinát egyidejű beadagolása a reakcióedénybe, aminek során a kívánt pH-értéket egyidejűleg egy sav vagy bázis segítségével állítjuk be.
Reakcióedényként alkalmazhatunk például egy keverés edényt vagy egy spirális reaktort. A spirális reaktor használata különösen akkor ajánlatos, ha a ciánamid beadagolása a nátrium- vagy kálium-szarkozinátban és a pH-érték beállítása egyidejűleg történik.
Egy előnyös megvalósítási mód szerint a nátriumvagy kálium-szarkozinátot a megfelelő technikai vizes oldatok alakjában is alkalmazhatjuk, melyek koncentrációja előnyösen 35-40 tömeg% és tisztasága körülbelül 85-90 tömeg%. A szarkozinnal ellentétben a technikai vizes nátrium-szarkozinát-oldatok igen olcsók, mert ezek nagyüzemi úton előállított termékek.
A találmány szerinti reakció igen egyszerűen végbemegy vízben vagy vizes szuszpenzióban. Végezhető vizes-szerves fázisban, például egy 1-5 szénatomos alifás alkohol, előnyösen metanol vagy etanol jelenlétében is. A szerves oldószerek alkalmazása megkönnyíti a kívánt reakció-hőmérséklet beállítását, amennyiben a reakciókeveréket visszafolyatási hőmérsékletre hevítjük.
A reakció lezajlása után, ami általában 2-5 óra után következik be, a szilárd reakcióterméket szokásos berendezések, úgymint centrifugák, szűrőprések vagy nyomás alatti nuccsszűrők segítségével különíthetjük el. Tiszta kreatin és kreatin-monohidrát előállítására, illetve ezeknek a vegyületeknek a tisztítására a reakcióterméket hideg vagy meleg vízzel utókezelhetjük, például vízzel mosva vagy vízben szuszpendálva. A reakcióterméket vízből át is kristályosíthatjuk.
A nedves termék ezt követő szárítását végezhetjük például ismert konvekciós vagy kontaktszárítóval. Szá2
HU 218 820 Β rítóként alkalmas például a kamra-, alagút-, keretes, szalag-, emeletes, porlasztós, áramlásos, fluidizációs vagy dobszárító.
Vízmentes kreatin előállítására a terméket úgy szárítjuk, hogy víztartalma 1 tömeg% alatt legyen. Ezt megvalósíthatjuk például vákuumban 80 °C-on végzett szárítással.
Kreatin-monohidrát előállítására a szárítási folyamatot körülbelül 12,1 tömeg% víztartalomnál megszakítjuk, vagy a szárítási paramétereket úgy választjuk meg, hogy a víztartalom ne haladja meg a körülbelül 12,1 tömeg%-ot. A kreatin-monohidrát elméleti víztartalma 12,08 tömeg%. Meglepő módon azt találtuk, hogy a nedves kreatin szárítását olyan célzottan lehet végezni, hogy kreatin-monohidrátot kapunk. Ehhez megfelel például egy keretes szárítóban 40 °C-on és 15-20 mbar-nál, vagy egy dobszárítóban 50 °C-on és 180-200 mbar-nál végzett szárítás.
A találmány szerinti eljárás segítségével a kreatin és a kreatin-monohidrát 60-90 tömeg% kitermeléssel és igen nagy, esetenként a 100%-ot is elérő tisztasággal állítható elő, még akkor is, ha csak 85-90 tömeg%-os tisztaságú technikai nátrium vagy kálium-szarkozinátból indulunk ki. Mivel a találmány szerinti eljárás tér/idő-kitermelés paraméterei igen jók, kiválóan alkalmas nagyüzemi méretben való végrehajtásra.
A találmány szerinti megoldást a következő nem korlátozó példákkal világítjuk meg közelebbről.
1. példa
4625 g (16,7 mól) 40 tömeg%-os technikai vizes nátrium-szarkozinát-oldatot alkalmazunk. Hideg vízzel végzett külső hűtés és erőteljes keverés közben pHértékét tömény sósavoldattal 9,6-re (20 °C-on) állítjuk be, majd 80 °C-ra hevítjük. 90 perc alatt erős keverés közben és 80-85 °C belső hőmérsékletnél egyenletes tempóban hozzáadunk 1548 g (18,4 mól) 50 tömeg%-os vizes cián-amid-oldatot (SKW-Cyanamid L 500). A cián-amid-hozzáadás befejezése után a reakciókeveréket még 2 órát keverjük 80 °C belső hőmérsékleten. Ezután a reakciókeveréket lehűtjük, és vizes hűtés közben 4 órát kevetjük. A kristályos, jól szűrhető reakcióterméket leszívatjuk és 3 x 1250 ml vízzel kloridmentesre mossuk. Ezután 1250 ml meleg vízzel (40 °C) még egyszer utánamossuk, majd vákuum-szárítószekrényben 40 °C-on és 20 mbar-on szárítjuk. A kitermelés 1822 g kreatin-monohidrát (73,3 tömeg% a nátrium-szarkozinátra vonatkoztatva), amely HPLC szerint 88,1 tömeg% kreatint tartalmaz (a számított 87,9 tömeg%).
2. példa
277,7 g (1 mól) 40 tömeg%-os technikai vizes nátrium-szarkozinát-oldatot alkalmazunk. pH-értékét tömény sósavoldattal 9,6-re (20 °C-on) állítjuk be, majd 95 °C-ra hevítjük. Ezután erős keverés közben hozzáadunk 105,1 g (1,25 mól) 50 tömeg%-os vizes technikai cián-amid-oldatot olyan sebességgel, hogy a belső hőmérséklet ne emelkedjen 95 °C fölé. A cián-amidhozzáadás befejezése után a reakciókeveréket még 1 órát 95 °C-ra hevítjük, majd 15 °C-ra lehűtjük, a kristályos csapadékot leszívatjuk és 2x120 ml vízzel kloridmentesre mossuk. A maradékot vízből átkristályosítjuk és 80 °C-on és 20 mbar-on szárítjuk. A kitermelés 73,4 g (56 tömeg%) kreatin. A HPLC-val végzett elemzés szerint az anyag 100%-os (standardként vegyszerkereskedésben kapható tiszta kreatin-monohidrátot alkalmazunk).
3. példa
493,2 g (1,78 mól) 40 tömeg%-os technikai vizes nátrium-szarkozinát-oldatot és 214 g vizet keverővei, hőmérővel és pH-mérővel felszerelt négynyakú lombikba teszünk. Keverés közben pH-értékét 9,93-ra (20 °C-on) állítjuk be ecetsavval, majd 70 °C-ra hevítjük. 90 perc alatt erős keverés közben és 70-72 °C belső hőmérsékletnél adagolószivattyú segítségével egyenletes ütemben hozzácsöpögtetünk 138,2 g (1,65 mól) 50,2 tömeg%-os vizes cián-amid-oldatot (SKW-Cyanamid L 500). A cián-amid-hozzáadás befejezése után a reakciókeveréket még 60 percet keverjük 70 °C belső hőmérsékleten. Ezután a reakciókeveréket 15 °C-ra hűtjük, a kristályos, jól szűrhető csapadékot leszívatjuk és mosás nélkül szuszpendáljuk 330 g vízben. A szuszpenziót 1 órát keverjük 20 °C-on. A csapadékot leszívatjuk, majd mosás nélkül szárítjuk vákuum-szárítószekrényben 30 °Con 16 órán át. A kitermelés 177,7 g (72,2 tömeg%) kreatin-monohidrát.
Kreatintartalom (HPLC): 88,0 tömeg% kreatin (számított 87,9 tömeg%)
Kreatinin (HPLC): <200 ppm
Dicián-diamid: 220 ppm
Víz (infravörös szárítási tömeg 105 °C-on): 11,9 tömeg% (számított 12,08 tömeg%)
4. példa
462,5 g (1,67 mól) 40 tömeg%-os technikai vizes nátrium-szarkozinát-oldatot és 200 g vizet alkalmazunk. A pH-értéket 98 tömeg%-os tömény hangyasavoldattal 9,81-re (20 °C-on) állítjuk be, majd 50 °C-ra hevítjük. 3 óra alatt erős keverés közben és 50-52 °C belső hőmérsékletnél egyenletes tempóban hozzáadunk 138,2 g (1,65 mól) 50,2 tömeg%-os vizes technikai cián-amid-oldatot (SKW-Cyanamid L 500). A reakciókeveréket még 1 órát keverjük 50 °C belső hőmérsékleten. Ezután a reakcióterméket leszívatjuk és mosás nélkül szuszpendáljuk 330 g vízben. A szuszpenziót 2 órát keverjük 20 °C-on, majd leszívatjuk és a maradékot 2x 100 ml vízzel mossuk. Vákuumban 30 °C-on és 20 mbar-on végzett szárítás után 165,2 g (67,1 tömeg%) kreatin-monohidrátot kapunk.
Kreatintartalom (HPLC): 88,2 tömeg% kreatin (számított 87,9 tömeg%)
Víz (infravörös szárítási tömeg 105 °C-on): 12,1 tömeg% (számított 12,08 tömeg%)
5. példa
674,8 g (2,43 mól) 40 tömeg%-os vizes nátriumszarkozinát-oldatot alkalmazunk. A pH-t 70 °C-on
HU 218 820 Β tömeg%-os ecetsawal 8,5-re állítjuk be. 500 ml metanol hozzáadása után erős keverés közben, visszafolyatási hőmérsékleten 2 óra alatt beadagolunk 491,1 g (2,92 mól) 25 tömeg%-os vizes cián-amid-oldatot. A cián-amid-oldat beadagolásának befejezése után az elegyet még 2 órát forraljuk keverés és visszafolyatás közben, majd 15 °C-ra hűtjük, a kristályos csapadékot leszívatjuk, kétszer 250 ml vízzel mossuk, majd ezt követően vízből átkristályosítjuk. Vákuum-szárítószekrényben 80 °C-on és 15 mbar-on végzett szárítás után 176,7 g (48,8 tömeg%) vízmentes kreatint kapunk. Tisztaság (HPLC-vel meghatározva): 99,9%.
6. példa
Az 1. példában leírttal analóg módon egy 40 tömeg%-os vizes kálium-szarkozinát-oldatot cián-amiddal reagáltatunk. A kitermelés 1875 g (75,3 tömeg%) tiszta kreatin-monohidrát.

Claims (12)

  1. SZABADALMI IGÉNYPONTOK
    1. Eljárás kreatin és kreatin-monohidrát előállítására, azzal jellemezve, hogy cián-amidot nátrium- vagy kálium-szarkozináttal 1:4-4:1 mólarányban reagáltatunk vízben vagy víz és egy 1-5 szénatomos alifás alkohol keverékében 20-150 °C hőmérsékleten és 7,0-14,0 pH-értéken.
  2. 2. Az 1. igénypont szerinti eljárás, azzal jellemezve, hogy a reagáltatást 50-100 °C hőmérsékleten végezzük.
  3. 3. Az 1. vagy 2. igénypont szerinti eljárás, azzal jellemezve, hogy a pH-értéket 9,0-10,0-ra állítjuk be.
  4. 4. Az 1-3. igénypontok bármelyike szerinti eljárás, azzal jellemezve, hogy a pH-értéket egy szervetlen sav, előnyösen sósav alkalmazásával állítjuk be.
  5. 5. Az 1-3. igénypontok bármelyike szerinti eljárás, azzal jellemezve, hogy a pH-értéket egy szerves sav, előnyösen szarkozin, ecetsav vagy hangyasav alkalmazásával állítjuk be.
  6. 6. Az 1-5. igénypontok bármelyike szerinti eljárás, azzal jellemezve, hogy a cián-amid nátrium- vagy kálium-szarkozináthoz viszonyított mólarányát 0,9:1 -1,25:1-re állítjuk be.
  7. 7. Az 1-6. igénypontok bármelyike szerinti eljárás, azzal jellemezve, hogy a nátrium- vagy kálium-szarkozinátot 35-45 tömeg%-os vizes oldat alakjában alkalmazzuk.
  8. 8. Az 1-7. igénypontok bármelyike szerinti eljárás, azzal jellemezve, hogy a cián-amidot vizes oldat, különösen 50 tömeg%-os vizes oldat alakjában alkalmazzuk.
  9. 9. Az 1-8. igénypontok bármelyike szerinti eljárás, azzal jellemezve, hogy a reakcióterméket hideg vagy meleg vízzel kezelve tisztítjuk.
  10. 10. Az 1-9. igénypontok bármelyike szerinti eljárás, azzal jellemezve, hogy a reakcióterméket vízből átkristályosítjuk.
  11. 11. Az 1. vagy 2. igénypont szerinti eljárás, azzal jellemezve, hogy vízmentes kreatin előállítására a reakcióterméket 1 tömeg%-nál kisebb víztartalmúra szárítjuk.
  12. 12. Az 1-11. igénypontok bármelyike szerinti eljárás, azzal jellemezve, hogy a kreatin-monohidrát előállítására a reakcióterméket körülbelül 12,1 tömeg% víztartalmúra szárítjuk.
HU9601954A 1995-07-18 1996-07-17 Eljárás kreatin és kreatin-monohidrát előállítására HU218820B (hu)

Applications Claiming Priority (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
DE19526236A DE19526236A1 (de) 1995-07-18 1995-07-18 Verfahren zur Herstellung von Kreatin bzw. Kreatin-monohydrat

Publications (4)

Publication Number Publication Date
HU9601954D0 HU9601954D0 (en) 1996-09-30
HUP9601954A1 HUP9601954A1 (en) 1997-05-28
HUP9601954A3 HUP9601954A3 (en) 1998-07-28
HU218820B true HU218820B (hu) 2000-12-28

Family

ID=7767164

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
HU9601954A HU218820B (hu) 1995-07-18 1996-07-17 Eljárás kreatin és kreatin-monohidrát előállítására

Country Status (16)

Country Link
US (1) US5719319A (hu)
EP (1) EP0754679B1 (hu)
JP (1) JP3056416B2 (hu)
CN (1) CN1061647C (hu)
AT (1) ATE172715T1 (hu)
CA (1) CA2181026C (hu)
CZ (1) CZ290563B6 (hu)
DE (2) DE19526236A1 (hu)
DK (1) DK0754679T3 (hu)
ES (1) ES2126355T3 (hu)
HU (1) HU218820B (hu)
NO (1) NO305200B1 (hu)
PL (1) PL184404B1 (hu)
RU (1) RU2163233C2 (hu)
SI (1) SI0754679T1 (hu)
SK (1) SK280544B6 (hu)

Families Citing this family (25)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
WO1998053704A1 (en) * 1997-05-30 1998-12-03 Kellogg Company Creatine containing cereal-based food product, processes for making these, and uses thereof
US6465018B1 (en) * 1997-08-22 2002-10-15 B. David Tuttle Dietary supplement for increasing energy, strength, and immune function
DE19748695A1 (de) * 1997-11-04 1999-05-06 Basf Ag Verfahren zur Herstellung von substituierten Guanidinderivaten
DE19748697A1 (de) * 1997-11-04 1999-05-06 Basf Ag Verfahren zur Herstellung von substituierten Guanidinderivaten
DE19748694A1 (de) * 1997-11-04 1999-05-06 Basf Ag Verfahren zur Herstellung von substituierten Guanidinderivaten
DE19748696A1 (de) * 1997-11-04 1999-05-06 Basf Ag Verfahren zur Herstellung von substituierten Guanidinderivaten
CN1097578C (zh) * 1998-06-19 2003-01-01 李森 高纯度肌酸及其一水合物的生产工艺
DE19841525A1 (de) * 1998-09-10 2000-03-16 Basf Ag Verfahren zur Herstellung von Kreatin oder Kreatin-monohydrat
DE19860048A1 (de) * 1998-12-23 2000-06-29 Basf Ag Verfahren zur Herstellung von Guanidinderivaten
DE19905711A1 (de) * 1999-02-11 2000-08-17 Basf Ag Verfahren zur Herstellung von Guanidinderivaten
CN1098251C (zh) * 1999-09-07 2003-01-08 天津天成制药有限公司 制备肌酸或肌酸-水合物的方法
DE19962227A1 (de) * 1999-12-22 2001-06-28 Basf Ag Verfahren zur Reinigung von Kreatin
AU2003273939A1 (en) * 2002-10-04 2004-04-23 Flexsys B.V. Process for the synthesis of guanidine derivatives
DE10331481A1 (de) * 2003-07-11 2005-02-24 Degussa Ag Verfahren zur Reduzierung der Formaldehyd- und Cyanid-Gehalte in Lösungen von Sarkosinsalzen
DE102006016227A1 (de) * 2006-04-06 2007-10-11 Degussa Gmbh Verfahren zur Herstellung von Kreatin, Kreatin-Monohydrat oder Guanidinoessigsäure
CN101434563B (zh) * 2008-12-15 2011-06-22 太仓市新毛涤纶化工有限公司 肌酸一水物的制备方法
CN102329249A (zh) * 2011-07-22 2012-01-25 周彬 胍基丙酸的化学合成方法
US9757347B2 (en) 2011-11-10 2017-09-12 Hirohisa Nishizawa Ingestion method of creatine composition, creatine composition for using in the ingestion method, and creatine-containing medicament and food each produced using the creatine composition
WO2014121648A1 (zh) * 2013-02-05 2014-08-14 江苏远洋药业股份有限公司 一种肌酸的合成方法
CN104086461B (zh) * 2014-07-07 2016-02-24 上海宝穗化工有限公司 一水肌酸的制备方法
CN107721882A (zh) * 2016-08-11 2018-02-23 宁夏天成生化科技有限公司 一种n‑甲基胍基丙酸的制备方法
CN106831495A (zh) * 2016-12-28 2017-06-13 安徽省虹升生物股份有限公司 一种一水肌酸的化工合成方法
CN110596269B (zh) * 2019-09-20 2022-03-04 汤臣倍健股份有限公司 一种同时检测肌酸粉中多种成分的含量测定方法
CN115322122A (zh) * 2022-09-14 2022-11-11 宁夏太康药业有限公司 一种肌氨酸螯合钙水溶液制备一水肌酸的方法
CN116041226B (zh) * 2022-12-16 2024-06-11 山东阳谷华泰化工股份有限公司 一种连续合成一水肌酸的方法

Family Cites Families (7)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
DE494918C (de) * 1926-10-29 1930-03-31 Schering Kahlbaum Akt Ges Verfahren zur Darstellung von Guanidinen
US1967400A (en) * 1930-03-27 1934-07-24 Schering Kahlbaum Ag Production of guanidino fatty acids
US2654779A (en) * 1950-12-23 1953-10-06 Int Minerals & Chem Corp Method of preparation of guanidino fatty acids
US2620354A (en) * 1951-01-12 1952-12-02 Int Minerals & Chem Corp Production of guanidino fatty acids
CH401989A (fr) * 1958-09-26 1965-11-15 Kuhlmann Ets Procédé de préparation de la phosphocréatine
FR1210435A (fr) * 1958-09-26 1960-03-08 Cfmc Procédé de synthèse de la phosphocréatine
JPS59500B2 (ja) * 1978-06-28 1984-01-07 富郎 岩井 クレアチンの製造法

Also Published As

Publication number Publication date
PL315319A1 (en) 1997-01-20
DE59600727D1 (de) 1998-12-03
EP0754679B1 (de) 1998-10-28
CA2181026C (en) 2004-04-27
HU9601954D0 (en) 1996-09-30
HUP9601954A3 (en) 1998-07-28
US5719319A (en) 1998-02-17
SI0754679T1 (en) 1998-12-31
JPH0931043A (ja) 1997-02-04
DE19526236A1 (de) 1997-01-23
CA2181026A1 (en) 1997-01-19
SK280544B6 (sk) 2000-03-13
HUP9601954A1 (en) 1997-05-28
RU2163233C2 (ru) 2001-02-20
EP0754679A1 (de) 1997-01-22
DK0754679T3 (da) 1999-07-12
ES2126355T3 (es) 1999-03-16
CZ188596A3 (en) 1997-02-12
SK93996A3 (en) 1997-03-05
CN1140707A (zh) 1997-01-22
NO962984L (no) 1997-01-20
NO305200B1 (no) 1999-04-19
CZ290563B6 (cs) 2002-08-14
NO962984D0 (no) 1996-07-17
PL184404B1 (pl) 2002-10-31
ATE172715T1 (de) 1998-11-15
CN1061647C (zh) 2001-02-07
JP3056416B2 (ja) 2000-06-26

Similar Documents

Publication Publication Date Title
HU218820B (hu) Eljárás kreatin és kreatin-monohidrát előállítására
HU230861B1 (hu) Eljárás 2-nitro-4-metilszulfonil-benzoesav tisztítására
US5763650A (en) Process for the preparation of a halosubstituted aromatic acid
FI883935A (fi) Foerfarande foer framstaellning av 1,6-di (n3-cyano-n1-guanidino) hexan.
US6509497B1 (en) Process for preparing guanidine derivatives
JP2000191625A (ja) グアニジン誘導体の製造方法
HU225667B1 (en) Method for producing high-purity 3,5-diamino-6-(2,3-dichlorophenyl)-1,2,4-triazine
US5688969A (en) Process for the preparation of thiophene-2-5-dicarboxylic acid and the dichloride thereof
JPH11209335A (ja) 置換グアニジン誘導体の製法
JPH07196610A (ja) 5−クロロ−2−オキシンドールの製造法
SU1432059A1 (ru) Способ получени транс-1,4,5,8-тетраазадекалина
SU1728228A1 (ru) Способ получени 9,9-бис/4-аминофенил/-флуорена
KR800001550B1 (ko) 5-(4-히드록시페닐) 히단토인의 제조법
JPS62288102A (ja) ジシアナミド金属塩の製造方法
JPS59204166A (ja) 4―アミノ―3イミダゾリン―2―オン及び(2―メトキシ―2―イミノ―エチル)―尿素及びこれらの製法
EP1651591A1 (en) A process for the preparation of chirally pure n-(trans-4-isopropyl-cyclohexylcarbonyl)-d-phenylalanine and crystalline modifications thereof
KR940005014B1 (ko) 피롤리딘카르복실산 유도체의 제조방법
JP3229658B2 (ja) N−アセチル−dl−トリプトファンの製造方法
SU438656A1 (ru) Способ получени 2-амино-5-хлорбензолфосфоновой кислоты
RU2148579C1 (ru) Способ получения 1-ацетил-3,5-диамино-1,2,4-триазола
JPS6125713B2 (hu)
SU1641815A1 (ru) Способ получени метилового эфира изоциануровой кислоты
RU1825783C (ru) Способ получени @ -цианкоричной кислоты
FI66836B (fi) Foerfarande foer framstaellning av fast natrium- eller kalium-p-hydroximandelatmonohydrat
JPS5998033A (ja) マンデル酸の製造方法

Legal Events

Date Code Title Description
HPC4 Succession in title of patentee

Owner name: DEGUSSA AG STRANDORT TROSTBERG, DE

GB9A Succession in title

Owner name: ALZCHEM TROSTBERG GMBH, DE

Free format text: FORMER OWNER(S): DEGUSSA AG, DE; DEGUSSA AG STRANDORT TROSTBERG, DE; SKW TROSTBERG AKTIENGESELLSCHAFT, DE

HC9A Change of name, address

Owner name: ALZCHEM TROSTBERG GMBH, DE

Free format text: FORMER OWNER(S): DEGUSSA AG, DE; DEGUSSA AG STRANDORT TROSTBERG, DE; SKW TROSTBERG AKTIENGESELLSCHAFT, DE

MM4A Lapse of definitive patent protection due to non-payment of fees