HU216864B - Eljárás anti-D immunglobulin-G koncentrátum előállítására és ilyen koncentrátumot tartalmazó gyógyászati készítmények - Google Patents
Eljárás anti-D immunglobulin-G koncentrátum előállítására és ilyen koncentrátumot tartalmazó gyógyászati készítmények Download PDFInfo
- Publication number
- HU216864B HU216864B HU9502514A HU9502514A HU216864B HU 216864 B HU216864 B HU 216864B HU 9502514 A HU9502514 A HU 9502514A HU 9502514 A HU9502514 A HU 9502514A HU 216864 B HU216864 B HU 216864B
- Authority
- HU
- Hungary
- Prior art keywords
- igg
- plasma
- adsorbent
- ion
- rhesus
- Prior art date
Links
Classifications
-
- C—CHEMISTRY; METALLURGY
- C07—ORGANIC CHEMISTRY
- C07K—PEPTIDES
- C07K16/00—Immunoglobulins [IGs], e.g. monoclonal or polyclonal antibodies
- C07K16/06—Immunoglobulins [IGs], e.g. monoclonal or polyclonal antibodies from serum
- C07K16/065—Purification, fragmentation
-
- A—HUMAN NECESSITIES
- A61—MEDICAL OR VETERINARY SCIENCE; HYGIENE
- A61K—PREPARATIONS FOR MEDICAL, DENTAL OR TOILETRY PURPOSES
- A61K39/00—Medicinal preparations containing antigens or antibodies
- A61K39/395—Antibodies; Immunoglobulins; Immune serum, e.g. antilymphocytic serum
-
- A—HUMAN NECESSITIES
- A61—MEDICAL OR VETERINARY SCIENCE; HYGIENE
- A61P—SPECIFIC THERAPEUTIC ACTIVITY OF CHEMICAL COMPOUNDS OR MEDICINAL PREPARATIONS
- A61P37/00—Drugs for immunological or allergic disorders
-
- C—CHEMISTRY; METALLURGY
- C07—ORGANIC CHEMISTRY
- C07K—PEPTIDES
- C07K16/00—Immunoglobulins [IGs], e.g. monoclonal or polyclonal antibodies
- C07K16/06—Immunoglobulins [IGs], e.g. monoclonal or polyclonal antibodies from serum
-
- C—CHEMISTRY; METALLURGY
- C07—ORGANIC CHEMISTRY
- C07K—PEPTIDES
- C07K16/00—Immunoglobulins [IGs], e.g. monoclonal or polyclonal antibodies
- C07K16/18—Immunoglobulins [IGs], e.g. monoclonal or polyclonal antibodies against material from animals or humans
- C07K16/34—Immunoglobulins [IGs], e.g. monoclonal or polyclonal antibodies against material from animals or humans against blood group antigens
Landscapes
- Health & Medical Sciences (AREA)
- Chemical & Material Sciences (AREA)
- Organic Chemistry (AREA)
- Immunology (AREA)
- Medicinal Chemistry (AREA)
- Life Sciences & Earth Sciences (AREA)
- General Health & Medical Sciences (AREA)
- Proteomics, Peptides & Aminoacids (AREA)
- Molecular Biology (AREA)
- Genetics & Genomics (AREA)
- Biophysics (AREA)
- Biochemistry (AREA)
- Hematology (AREA)
- Bioinformatics & Cheminformatics (AREA)
- Pharmacology & Pharmacy (AREA)
- Veterinary Medicine (AREA)
- Engineering & Computer Science (AREA)
- Animal Behavior & Ethology (AREA)
- Public Health (AREA)
- General Chemical & Material Sciences (AREA)
- Chemical Kinetics & Catalysis (AREA)
- Nuclear Medicine, Radiotherapy & Molecular Imaging (AREA)
- Microbiology (AREA)
- Mycology (AREA)
- Epidemiology (AREA)
- Medicines Containing Antibodies Or Antigens For Use As Internal Diagnostic Agents (AREA)
- Peptides Or Proteins (AREA)
- Medicines Containing Material From Animals Or Micro-Organisms (AREA)
- Medicinal Preparation (AREA)
Abstract
A találmány tárgya eljárás Anti-D IgG-tartalmú hűmán plazmából vagyanti-D IgG-tartalmú plazmafrakcióból anti-D imműnglőbűlin-G-készítményelőállítására, mely eljárás szerint: i) a plazmát vagy plazmafrakciót3,5–6,5 pH-érték és 2–4 mS/cm kőndűktivitás mellett, fűnkcióscsőpőrtként karbőxi-metil-csőpőrtőkat tartalmazó adszőrbensalkalmazásával iőncserélő kr matőgráfiás lépésnek vetik alá, melyneksőrán az anti-D IgG az adszőrbenshez kötődik; ii) a kötődött anti-DIgG-t tartalmazó adszőrbenst először 5–8 pH-érték és 2–4 mS/cmkőndűktivitás mellett mősófőlyadékkal mőssák, azűtán az anti-D IgG-telűálják; majd iii) az elűált anti-D IgG-t a nem kívánt összetevőkeltávőlítása céljából 6–8 pH-érték és 2–4 mS/cm kőndűktivitás mellettiőncserélő tűlajdőnsággal rendelkező alkalikűs adszőrbenssel k zelik,végül az anti-D IgG-t kőncentrálják. A nagy hatásfőkkal előállítőtt,nem fertőző anti-D-kőncentrátűm specifikűs aktivitása magas, 1 grammössz-IgG-ben több, mint 1% anti-D IgG található. A találmány tárgyátképezik a találmány szerinti eljárás alkalmazásával előállítőttgyógyászati készítmények is. ŕ
Description
A találmány tárgya eljárás anti-D (anti-rhesus) immunglobulin-G- (anti-D IgG-) koncentrátum előállítására. A találmány tárgyát képezik aktív összetevőként a találmány szerinti eljárás alkalmazásával előállított anti-D IgG-koncentrátumot tartalmazó gyógyászati készítmények is.
A találmány szerinti eljárás alkalmazásával előállított hatóanyagok előnyösen alkalmazhatók rhesus-ellenanyaggal érzékenyített terhes nők kezelésére.
A ,,morbus hemoliticus neonatorum ” a fejlődő magzat és az újszülött hemolitikus anémiája (a vörösvértestek feloldódásával járó vérszegénység), melyet anyai antitestek okoznak. Ezek az ellenanyagok a magzati vörösvértestek felszínén található antigének ellen irányulnak. Keletkezésükben a rhesus, az ABO vagy egyéb vércsoport-rendszerek játszanak szerepet.
A rhesus vércsoport-antigének közül a legfontosabbak a D-antigének, kevésbé immunogén hatásúak az antithetikus C-, c-, E-, e-, valamint D“-antigének; ezenkívül több, mint 40 további rhesus-antigén ismert. Klinikai szempontból a rhesus-inkompatibilitásért elsősorban a vörösvértesteken található membránproteinek, a D rhesus-antigének (RhD; Rh(l) felelősek, melyeket nemrégiben klónoztak és elsődleges szerkezetüket leírták [Le Van Kim és munkatársai: PNAS USA 89, 10925 (1992)]. A D-antigének az Európában élő kaukázusi embertípus körülbelül 85%-ánál megtalálhatók. A D-antigénekkel rendelkező egyéneket Rh-pozitívnak nevezzük. A D-antigénekkel nem rendelkező egyéneket Rh-negatívnak nevezzük. Az anti-D-specifitással rendelkező ellenanyagok a leggyakoribb rendellenes rhesus-ellenanyagok, melyek elsősorban rhesus-inkompatibilis terhességek folyamán vagy rhesus-inkompatibilis vér transzfuzióját követően keletkeznek. Az antiD-ellenanyagok főként az 1. és 3. IgG-alosztályokba tartoznak (IgGl és IgG3).
A rhesus-ellenanyaggal érzékenyített terhes nők kezelésére alkalmazható csalhatatlan, hatékony oki kezelés napjainkig nem ismert. Mivel deszenzibilizálás szintén nem lehetséges, a rhesus-ellenanyagokkal létrejövő szenzibilizálódásnak a szülőképes korban levő Rh-negatív asszonyokban anti-D immunglobulin adásával történő megelőzése alapvető fontosságú.
Kezelés nélkül a kedvezőtlen rhesus-konstellációval rendelkező (az anya Rh-negatív, a gyermek Rh-pozitív) primigravidák (első ízben terhes nők) a terhesség vagy a szülés folyamán 17%-ban szenzibilizálódnak rhesusantigénnekkel.
Az anti-D-készítményeket több, mint 30 éve sikeresen alkalmazzák az Rh-negatív vagy Du-pozitív asszonyokban a D-rhesus-faktorral vagy a Du-faktorral történő rhesus-szenzibilizálódás megelőzésére, valamint az anti-D-ellenanyagokkal kapcsolatosan az újszülöttekben létrejövő betegségek kialakulásának, nevezetesen a rhesus-erithroblasztózis valamennyi formájának megakadályozására.
A rhesus-szenzibilizálódás veszélye a bejutott magzati Rh-pozitív vörösvértestek mennyiségével arányosan fokozódik. A WHO által szülés utáni profilaktikus kezelésre javasolt dózis 200 pg anti-D IgG, amely elegendő ml magzati vörösvértest neutralizálására (ez megfelel körülbelül 20 ml magzati vérnek), így az esetek körülbelül 90%-ában, még nagyobb mértékű vér bejutását követően is védelmet nyújt az Rh-szenzibilizálódással szemben; következésképp, a megfelelő rhesus-konstellációval rendelkező primigravidáknál a rhesus-antigénekkel történő szenzibilizálódás még 1-2%-ban előfordulhat. Valamennyi megfelelő rhesus-konstellációval rendelkező primigravidánál a terhesség alatt rutinszerűen végzett további rhesus-profilaxis („antepartum profilaxis”) a szenzibilizálódás megmaradó kockázatát 0,1-0,2%-ra tovább csökkenti.
Anti-D-ellenanyagokat alkalmaznak továbbá, Rh-negatív recipiensekbe Rh-pozitív vér téves transzfuzióját követően; a dózist ekkor a bejutott Rh-pozitív vörösvértestek mennyiségének megfelelően kell megállapítani.
Néhány éve vitatják az anti-D immunglobulinoknak idiopátiás tromocitopéniás purpura (ITP) kezelésében történő hatékonyságát.
Az intramuszkulárisan (izomba) és intravénásán injektált IgG farmakokinetikájának vizsgálata a gazdaszervezetben világosan azt mutatja, hogy feltétlenül az intravénás beadás előnyös. Az intramuszkuláris injektálást követően az izomraktárból történő lassú felszívódás, és a helyi proteolízis következtében a maximális aktivitás várhatóan késleltetett, és a hatékonyság csökken. Az IgG plazmakoncentrációja az injektálást követően egészséges vizsgálati személyekben négy nap, a vizsgált, ágyhoz kötött betegekben hat nap múlva érte el a maximális értéket. Továbbá, a maximális IgG-plazmakoncentráció egészséges vizsgálati személyekben az injektált dózisnak csupán 30%-a, a vizsgált, ágyhoz kötött betegekben csupán 20%-a volt.
Összehasonlításképp, az intravénás adagolás jelentős előnyökkel jár. Csak az ilyen beadás útján képes a teljes beadott dózis a fizikai aktivitástól függetlenül kifejteni hatását; az IgG plazmaszintje 5 nap során a fizikai aktivitás fokától gyakorlatilag függetlenül a beadott dózis körülbelül 35-40%-ára csökken, és így csak az ötödik napon ér el az intramuszkuláris injektálással elérhető maximális plazmakoncentrációnak megfelelő értéket [Morell A. és munkatársai: Vox Sang. 38 272 (1980)].
Immunglobulinkészítmények ipari méretekben történő előállítására napjainkban különböző frakcionálási eljárásokat alkalmaznak:
A hideg etanolprecipitációs eljárások, például a Cohn szerinti eljárások, vagy Cohn eljárásán alapuló, módosított eljárások különösen heti 500 liter feletti plazmamennyiség előállítására alkalmazhatók. Bizonyos kezelésekkel, például pH 4 mellett pepszinnel történő kezeléssel az ily módon izolált immunglobulinok intravénás beadással jól tolerálható készítménnyé alakíthatók. Más precipitációs eljárások az immunglobulinok ammónium-szulfáttal, nátrium-szulfáttal, polietilénglikollal, kaprilsawal vagy rivanollal történő specifikus kicsapódásán alapulnak [lásd az alábbi összefoglalót: Curling J. M.: „Separation of Plasma Proteins”, szerkesztő: J. M. Curling, (1983) Pharmacia, Uppsala, Svédország].
HU 216 864 Β
Immunglobulinkeverékek nagy tételben, ioncserélő gyantán történő adszorpcióján alapuló izolálást eljárást először 1964-ben írtak le [Baumstark J. S. és munkatársai: Arch. Biochem. Biophys.: 108, 514 (1964)]. A következő években számos oszlopkromatográfiás eljárást is kifejlesztettek (CH-A-572745; US-A-3 869436; EP-A-0085747) és alkalmaztak, többek között anti-D immunglobulinok frakcionálására [Friesen A. D. és munkatársai: J. Appl. Biochem. 3, 164 (1981)].
A fent leírt eljárások alkalmazásával nagy mennyiségű, nagy tisztaságú, változatlan IgG-alosztály-megoszlással rendelkező teljes IgG nyerhető, de azok nem teszik lehetővé meghatározott IgG-alosztályok vagy meghatározott IgG-molekulák, mint például anti-D IgG-molekulák koncentrálását.
A legtöbb anti-D hiperimmunglobulin-készítmény csak intramuszkulárisan (izomba adva) alkalmazható. Világszerte csak néhány intravénásán jól tolerálható készítmény van forgalomban. Az egyik ilyen készítmény a feltalálók által előállított anti-D SRK-immunglobulin, melyet Kisdér és Nitschmann frakcionálási eljárása szerint állítottunk elő [Kistler P és Nitschmann H.: Vox Sang. 7,414 (1962)], melyet pH 4-en végzett kíméletes pepszinkezeléssel intravénásán jól tolerálhatóvá tettünk. Mivel a fenti típusú frakcionálási eljárással igen kis mennyiségű specifikus anti-D-ellenanyag nyerhető, és mivel az anti-D hiperimmunplazma nagyon ritka, szükség van olyan új eljárásokra, melyekkel szemben az előbbiekben leírt eljárásokkal alacsony titerű gyűjtött anti-D-plazmából is nagy mennyiségű, és magas specifikus anti-D-aktivitással rendelkező tiszta IgG-készítmény állítható elő.
A találmány tárgyát képezi tehát tiszta anti-D-koncentrátum előállítására szolgáló eljárás, mely koncentrátumban az IgG-1. és IgG-3. alosztályba tartozó anti-D immunglobulinok különösen koncentráltan fordulnak elő. Kimutattuk, hogy ez meglepően egyszerű módon elérhető, a nem specifikus IgG-ok több, mint 85%-ának és csaknem az összes egyéb, nem kívánt plazmaösszetevőnek egyidejű eltávolításával, mely eljárás szerint, előnyösen 30 pg/ml anti-D IgG-titer feletti titerrel rendelkező, specifikusan kiválasztott és specifikusan immunizált véradókból származó vérplazmát vagy abból nyert immunglobulintartalmú frakciókat a találmány szerinti feltételek mellett kationcserélő kromatográfiával frakcionálunk. A nagy mennyiségben nyert anti-D-koncentrátum ezenfelül fokozott specifikus aktivitással rendelkezik (az össz-IgG-ben található anti-D IgG grammban kifejezett mennyisége magas), és további ioncserélők vagy alumínium-hidroxid-gél egyedüli vagy megfelelő kombinációban történő alkalmazásával tovább tisztítható.
A találmány tárgyát képezi továbbá, IgA-t csak nyomokban tartalmazó, intravénásán jól tolerálható, és megfelelő stabilizálószerek hozzáadását követően az aktivitás csökkenése nélkül, liofilizálva vagy előnyösen oldatban több hónapig tárolható anti-D-készítmény. Azt találtuk, hogy a találmány szerinti eljárással előállított tiszta anti-D-koncentrátum megfelel ezeknek a követelményeknek, azaz többek között olyan specifikus aktivitással rendelkezik, melyet eddig nem sikerült elérni, intravénásán beadva jól tolerálható és különösen alacsony IgA-tartalmú. Továbbá, az anti-D-koncentrátumban az IgG-alosztályok megoszlása eltér a normálistól, amenynyiben az eljárás révén az 1. és 3. IgG-alosztályok feldúsulnak, míg a 2. és 4. alosztályok mennyisége nagymértékben csökken.
A találmány tárgyát képezi tehát humán plazmából 1 gramm össz-IgG-ben több, mint 1% anti-D IgG-t tartalmazó, specifikus aktivitással rendelkező anti-D immunglobulin-G-készitmény előállítására szolgáló eljárás, mely eljárás szerint rhesus-D faktorral immunizált Rh-negatív véradóktól származó vért vagy anti-D IgG-t tartalmazó plazmafrakciót
i) 3,5-6,5 pH-érték és 2-4 mS/cm konduktivitás mellett, funkciós csoportként karboxi-metil-csoportokat tartalmazó adszorbens alkalmazásával ioncserélő kromatográfiás lépésnek vetjük alá, melynek során az antiD IgG az adszorbenshez kötődik, ii) a kötődött anti-D IgG-t tartalmazó adszorbenst először 5-8 pH-érték és 2-4 mS/cm konduktivitás mellett mosófolyadékkal mossuk, majd az anti-D IgG-t eluáljuk, majd iii) az eluált anti-D IgG-t a nem kívánt összetevők eltávolítása céljából 6-8 pH-érték és 2-4 mS/cm konduktivitás mellett ioncserélő tulajdonsággal rendelkező, alkalikus adszorbenssel kezeljük, végül az anti-D IgG-t koncentráljuk.
A találmány szerinti eljárással immunglobulinok nyerhetők közvetlenül humán plazmából. A kiindulási anyag rhesus-D faktorral érzékenyített Rh-negatív donorok plazmája. A plazmaferezissel kapott egyes mintákat előnyösen lefagyasztjuk, és a frakcionálási, valamint elegyítést megelőzően 0-4 °C-on óvatosan felolvasztjuk. Az összegyűjtött plazmának milliliterenként több, mint 10 pg anti-D IgG-t, előnyösen 30 pg anti-D IgG-t kell tartalmaznia. A kationcserélő kromatográfiás eljárásnál használt plazmafrakciót előzőleg a technika állása szerint ismert módszerekkel tisztíthatjuk, például a krioglobulinok elválasztásával vagy etanollal végzett frakcionált precipitációval [Cokin E. J. és munkatársai: J. Am. Chem. Soc. 68, 459 (1946); Kistler és Nitschmann H.: Vox. Sang. 7, 414 (1962)] vagy más precipitációs eljárással, mint például ammónium-szulfáttal, nátriumszulfáttal, polietilénglikollal, kaprilsawal vagy rivanollal végzett precipitációval, vagy valamely kromatográfiás módszerrel vagy a fenti eljárások kombinációjával. A találmány szerinti kationcserélő kromatográfiát megelőzően az ekvilibráló pufferben oldott krioglobulinmentes plazmát vagy immunglobulintartalmú plazmafrakciót szüljük, és a rejtett vírusok inaktiválása céljából Horowitz eljárása szerint [Thrombosis and Haemostasis 65, 1163 (1991)] egy biológiailag összeférhető szerves oldószerrel, mint például tri(n-butil)-foszfáttal és detergenssel, mint például O[4-(l,l,3,3-tertametil-butil)-fenil]deka(oxi-etilén) detergenssel (Triton®-X-100 detergenssel) kezeljük. A plazma, oldószer és detergens elegyét ezután 37 °C-on inkubáljuk. Eközben a fázisok szétválnak. A feltisztult alsó fázist eltávolítjuk, hígítjuk, szűrjük és a kationcserélő kromatográfiánál alkalmazott egyensúlyi feltételeknek megfelelően állítjuk be, a kö3
HU 216 864 Β vetkező lépéseknél általában 10 °C-nál magasabb, előnyösen 20-25 °C hőmérsékletet alkalmazunk. Az első fő tisztítási lépés során, az előkezelt termékben található anti-D IgG-t előnyösen karboxi-metil (CM) funkciós csoportokkal rendelkező, gyengén savas ioncserélő gélhez kötjük. Ezáltal az idegen proteinek több, mint 98%át kimossuk; ennek során ugyancsak eltávolítjuk a vírusinaktiválásra használt oldószert és detergenst. A fenti eljárás során specifikusan koncentrálódott, IgG-1. és IgG-3. alosztályokba tartozó anti-D IgG-t növekvő konduktivitás mellett, előnyösen 10 mS/cm konduktivitás feletti érték mellett az ioncserélő gélről eluáljuk. Az eluátum tiszta IgG-ffakció; 15%-nál kevesebb össz-IgGfrakciót tartalmaz, és benne az IgG-alosztályok megoszlása megváltozott: az IgG-1. és IgG-3. alosztályok erősen koncentrálódtak, az IgG-2. és IgG-4. alosztályok mennyisége nagymértékben csökkent. Ezt az anti-D IgG-frakciót ezután tovább tisztítjuk egy második, gyengén alkalikus, előnyösen dietil-amino-etil (DEAE) funkciós csoportokat tartalmazó ioncserélő géllel történő kezeléssel, a választott feltételek mellett az anti-D IgG nem kötődik az ioncserélő gélhez. A koncentráció növelése céljából a tisztított anti-D IgG-frakciót előnyösen ismét egy CM-ioncserélő gélhez kötjük, és azt megfelelő feltételek alkalmazásával olyan koncentráltan eluáljuk, amennyire ez lehetséges, majd a végső készítménnyé alakítjuk. A találmány szerinti feltételek elérése szempontjából lényegtelen, hogy az anti-D IgG-frakciót az ionkoncentráció növelésével, a pH-érték változtatásával vagy eltérő összetételű puffer alkalmazásával eluáljuk. További nem kívánt összetevők, például proteázok koncentrációjának csökkentése érdekében, az immunglobulinoldatot az eljárás bármely fázisában adszorbenssel, mint például alumínium-hidroxid-géllel kezelhetjük. Az oldószer-detergens kezelést helyettesíthetjük vagy kiegészíthetjük bármely ismert, vírusinaktiválásra/eltávolításra alkalmazható eljárással, például hőkezeléssel, mint például pasztőrözéssel vagy nanoszűréssel.
A találmány szerinti eljárással előállított anti-D IgG folyadékban stabil. Ezenkívül intravénásán beadva jól tolerálható, IgA-tartalma kisebb, mint 5 μg/ml és IgGtartalma 1-10 mg/ml. A pH körülbelül 5,2. A készítmény előnyösen, maximálisan 25 mmol/1 foszfátot, 200 mmol/1 NaCl-ot, 100 mg/ml humán albumint, kívánt esetben 250-300 mmol/1 valamely aminosavat, például glicint, 100 mg/ml diszacharidot, például szacharózt vagy 50 mg/ml monoszacharidot, például mannitolt tartalmaz.
A találmány szerint előállított anti-D IgG kívánt esetben, körülbelül pH 6,6 mellett, egy diszacharid, például 100 mg/ml szacharóz hozzáadásával 200 pg anti-D IgG dózisokban liofdizálható.
A leíráshoz csatolt ábra a találmány szerinti megoldás szemléltetését szolgálja, anélkül azonban, hogy igényünket azzal korlátoznánk. Az ábra az 1. példában ismertetett első kationcserélő kromatográfiával kapott tipikus kromatogramot ábrázol.
A találmány szerinti eljárást a pontosabb értelmezhetőség céljából az alábbi, konkrét megvalósítási példákon keresztül kívánjuk szemléltetni.
1. példa
A kiindulási anyag gondosan kiválasztott vörösvértestek alkalmazásával rhesus-D-faktorral szemben érzékenyített Rh-negatív nők vagy Rh-negatív férfiak plazmája volt. Valamennyi véradótól származó vért megvizsgáltunk Hbs-antigének, HIV-ellenanyagok, hepatitisz-C ellenanyagok jelenlétére, valamint emelkedett ALAT-aktvitásra nézve. A plazmaferezissel kapott plazmákat külön-külön lefagyasztottuk, és a frakcionálást megelőzően 0-4 °C-on óvatosan felolvasztottuk, majd összekevertük. A 25 pg/ml anti-D IgG-t tartalmazó, jégmentes, elegyített plazmát 2-4 °C-on, átfolyó centrifugában (Cepa, Lahr, Németország) centrifugáltuk (1 1/perc; 12000 fordulat/perc). A felülúszót 1,2 pm áteresztőképességű szűrőn átszűrtük (Opticap®, Millipore, Bedford MA, USA). Ezt követően 1% Triton®-X-100 (Rohm és Hass, Frankfurt, Németország) és 1% tri(n-butil)foszfát (Merck, Darmstadt, Németország) alkalmazásával, 4-4,5 órán át, 30 °C-on végzett oldószer/detergens kezeléssel Horowitz és munkatársai szerint vírusinaktiválást végeztünk [Thrombosis and Haemostasis 65, 1163 (1991)]. A vírusinaktivált oldatot 10-18 órán át 37 °C-on állni hagytuk. A feltisztult alsó fázist eltávolítottuk és 0,2 pm áteresztőképességű szűrőn átszűrtük (Sealkleen NFP 7002, Pali, Dreieich, Németország). Huszonöt (25) liter oldószerrel és detergenssel kezelt plazmát 10 mmol/1 nátrium-foszfátpufferben hígítottunk az ekvilibráló puffer konduktivitásának eléréséig (50 mmol/1 nátrium-foszfátpuffer, pH 5,5; 3,2 mS/cm), a pH-t 5,5-re állítottuk, 1,2 pm áteresztőképességű szűrőn átszűrtük (Opticap®, Millipore, Bedford MA, USA) és egy 706 cm2 alapterülettel és 7,5 cm magassággal rendelkező oszlopban 150 cm/óra átfolyási sebesség mellett, előzőleg 50 mmol/1 nátrium-foszfátpufferrel (pH 5,5) ekvilibrált MacroPrep®-CM-gélhez kötöttük (BioRad, Hercules CA; USA). A hőmérsékletet 20-25 °C között tartottuk. Az oszlopot ezután 40-szeres oszloptérfogatnak megfelelő, 25 mmol/1 nátrium-foszfátpufferrel mostuk (pH 7,0) és az anti-D-t tartalmazó IgG-frakciót 25 mmol/1 nátrium-foszfátpuffert és 0,2 mol/1 nátriumkloridot tartalmazó pufferrel (pH 7,5) eluáltuk. A fenti kezeléssel kapott tipikus kromatogramot ábrázol az egyetlen csatolt ábra. A diagramon a 280 nm-en mért optikai denzitást (OD) ábrázoltuk az idő függvényében (t). Ezen látható, hogy az anyag felvitele és a mosás során a nem kívánt termékek nagy részét elválasztottuk, míg az eluálás során egy nagyméretű keskeny csúcs jelentkezett, amely egy IgG-alfrakcióban erősen koncentrálva tartalmazta a kívánt anti-D IgG-t. Az így kapott specifikus aktivitás 1 gramm össz-IgG-ben több, mint 2% anti-D IgG volt. Az eluátumot 3,3 mS/cm konduktivitás eléréséig vízben hígítottuk (1 térfogat eluátum + körülbelül 5 térfogat víz), a pH-t 0,2 mol/1 koncentrációjú NaOH-oldattal 7,5-re állítottuk be, és egy tételben, 2,5 óráig szárazon, 100 g tömegű DEAE-Sephadex®-A50-gélre adszorbeáltuk. A DEAEgélt előzőleg 25 mmol/1 nátrium-foszfátpufferrel ekvilibráltuk (pH 7,5). A nem kötődött anti-D IgG-frakciót polipropilén szűrőn átszűrtük és a pH-t 5,5-re állítottuk. A koncentráció növelése céljából a DEAE-szűrt
HU 216 864 Β anyagot egy 71 cm2 alapterülettel és 12,5 cm magassággal rendelkező oszlopban 230 cm/óra átfolyási sebesség mellett ismét, előzőleg 50 mmol/1 nátrium-foszfátpufferrel (pH 5,5) ekvilibrált MacroPrep®-50-CMgélhez kötöttük (BioRad, Hercules, CA, USA). Az antiD-ellenanyagot tartalmazó IgG-frakciót 25 mmol/1 nátrium-foszfátpuffert és 0,2 mol/1 nátrium-kloridot tartalmazó pufferrel eluáltuk (pH 5,5). A CM-géleket 1 normáid NaOH-oldattal regeneráltuk és pirogénmentessé mostuk, így az legalább húsz alkalommal újból használható. A DEAE-gélt egyszeri használatot követően eldobtuk.
2. példa
A kiindulási anyag gondosan kiválasztott vörösvértestek alkalmazásával rhesus-D faktorral szemben érzékenyített Rh-negatív nők vagy Rh-negatív férfiak plazmája volt. Valamennyi véradótól származó vért megvizsgáltunk Hbs-antigének, HIV-ellenanyagok, hepatitisz-C ellenanyagok jelenlétére, valamint emelkedett ALAT-aktivitásra nézve. A plazmaferezissel kapott plazmákat külön-külön lefagyasztottuk, és a frakcionálási megelőzően 0-4 °C-on óvatosan felolvasztottuk, majd összekevertük. A jégmentes elegyített plazmát 2-4 °C-on, folyamatos centrifugában (Cepa, Lahr, Németország) centrifugáltuk (1 1/perc; 12000 fordulat/perc). A felülúszót 1,2 pm áteresztőképességű szűrőn átszűrtük (Opticap®, Millipore, Bedford MA, USA). Ezt követően 1% Triton®-X-100 (Rohm és Haas, Frankfurt, Németország) és 1% tri(n-butil)-foszfát (Merck, Darmstadt, Németország) alkalmazásával, 4-4,5 órán át, 30 °C-on végzett oldószer/detergens kezeléssel Horowitz és munkatársai szerint vírusinaktiválást végeztünk [Thrombosis and Haemostasis 65, 1163 (1991)]. A vírusinaktivált oldatot 10-18 órán át 37 °C-on állni hagytuk. A feltisztult alsó fázist eltávolítottuk és 0,2 pm áteresztőképességű szűrőn átszűrtük (Sealkleen NFP 7002, Pali, Dreieich, Németország). Huszonöt liter térfogatú, oldószerrel és detergenssel kezelt plazmát 10 mmol/1 nátrium-foszfátpufferben hígítottunk az ekvilibráló puffer konduktivitásának eléréséig (50 mmol/1 nátrium-foszfátpuffer, pH 5,5; 3,2 mS/cm), a pH-t 5,5-re állítottuk, 1,2 pm áteresztőképességű szűrőn átszűrtük (Opticap®, Millipore, Bedford MA, USA), és egy 706 cm2 alapterülettel és 7,5 cm magassággal rendelkező oszlopban 150 cm/óra átfolyási sebesség mellett, előzőleg 50 mmol/1 nátrium-foszfát-pufferrel (pH 5,5) ekvilibrált MacroPrep®-CM-gélhez kötöttük (BioRad, Hercules CA; USA). A hőmérsékletet 20-25 °C között tartottuk. Az oszlopot ezután 40-szeres oszloptérfogatnak megfelelő 25 mmol/1 nátrium-foszfát-pufferrel mostuk (pH 7,0) és az anti-D-t tartalmazó IgG-frakciót 25 mmol/1 nátrium-foszfát-puffert és 0,2 mol/1 nátrium-kloridot tartalmazó pufferrel (pH 7,5) eluáltuk. A pH-t 6,6-ra állítottuk, és az eluátumot 100 mg/ml szacharóz hozzáadását követően 200 pg anti-D IgG-t tartalmazó dózisokban 0,2 pm áteresztőképességű szűrőn átszűrtük (Millidisk® MCGL-10, Millipore, Bedford MA, USA), majd liofílizáltuk.
3. példa
Öt (5) ml térfogatú, előzőleg oldószerrel és detergenssel kezelt plazmát az ekvilibráló puffer konduktivitásának eléréséig hígítottunk (3,3 mS/cm), majd 2 cm2 alapterülettel és 5 cm magassággal rendelkező DEAE-Sephadex®-A50-gélt (Pharmacia, Uppsala, Svédország) tartalmazó oszlopon, 30 cm/óra átfolyási sebesség mellett kromatografáltunk. Előzőleg a gélt 25 mmol/1 nátrium-foszfát-pufferrel (pH 7,5) ekvilibráltuk. A hőmérsékletet körülbelül 20-25 °C között tartottuk. További tisztítás céljából a gélhez nem kötődött IgG-frakció pH-ját 0,2 mol/1 koncentrációjú HCl-oldattal 5,5-re állítottuk 3,2 mS/cm konduktivitás eléréséig, majd egy 0,8 cm2 alapterülettel és 6,5 cm magassággal rendelkező oszlopban 230 cm/óra átfolyási sebesség mellett, előzőleg 50 mmol/1 nátrium-foszfát-pufferrel (pH 5,5) ekvilibrált MacroPrep®-50-CM-gélhez kötöttük (BioRad, Hercules CA; USA). Az anti-D IgG-t tartalmazó IgG-frakciót 25 mmol/1 foszfátpuffert és 0,2 mol/1 NaCl-ot tartalmazó pufferrel eluáltuk (pH 5,5), majd a végső készítménnyé alakítottuk. A DEAE-Sephadex®-A50 gélt egyszeri használatot követően eldobtuk. A MacroPrep®-50-CM-gélt 1 normál/1 NaOH-oldattal regeneráltuk, pirogénmentessé mostuk, így az legalább húsz alkalommal újra felhasználható.
4. példa
Az 1-3. példák szerinti eljárásokat ismételtük meg, azzal az eltéréssel, hogy kiindulási anyagként plazma helyett immunglobulintartalmú plazmafrakciót alkalmaztunk, melyet megfelelő mennyiségű kiindulási plazmából nyertünk oly módon, hogy a Cohn eljárása szerint kapott I. + 11.+111. frakciókat vagy II.+III. frakciókat [Cohn E. J. és munkatársai: J. Am. Chem. Soc. 68 459 (1949)] vagy Kistler és Nitschmann eljárása szerinti A-precipitátumot vagy gamma-globulinprecipitátumot [Kistler P. és Nitschmann H.: Vox Sang. 7, 414 (1962)] állítottunk elő és azt 30 g/1 koncentráció eléréséig ekvilibráló pufferben hígítottuk, a fenti eljárások alkalmazásával hasonló eredményeket kaptunk.
5. példa
Az 1 -4. példák szerinti eljárásokat ismételtük meg, azzal az eltéréssel, hogy a MacroPrep®-50-CM-gélről (BioRad, Hercules CA; USA) az anti-D-tartalmú IgGfrakciót 25 mmol/1 foszfátpuffert és 0,2 mol/1 NaCl-ot tartalmazó puffer (pH 7,5) helyett 0,1 mol/1 glicint és 0,5 mol/1 nátrium-kloridot tartalmazó pufferrel (pH 9) vagy általánosságban pH-változtatással és/vagy az ionerősség változtatásával és/vagy a puffer összetételének egyéb változtatásával eluáltuk, a fenti eljárásokkal hasonló eredményeket kaptunk.
6. példa
Az 1-2. példák szerinti eljárásokat ismételtük meg, azzal az eltéréssel, hogy a MacroPrep®-50-CM-gélt (BioRad, Hercules CA; USA) 25 mmol/1 foszfátpuffer (pH 7,0) helyett 10 mmol/1 glicinnel mostuk (pH 9,0), a fenti eljárással hasonló eredményt kaptunk.
HU 216 864 Β
7. példa
Az 1. példa szerint előállított anti-D-tartalmú eluátum összetételét az alábbi feltételeknek megfelelően módosítottuk:
1. folyékony készítmény | 2. folyékony készítmény | 3. folyékony készítmény | 4. folyékony készítmény | |
anti-D | 100 pg/ml | 100 pg/ml | 100 pg/ml | 100 pg/ml |
glicin | 20,6 mg/ml | 20,6 mg/ml | 20,6 mg/ml | 20,6 mg/ml |
albumin | - | 10 mg/ml | 50 mg/ml | 100 mg/ml |
PH | 5,20 | 5,20 | 5,20 | 5,20 |
dózis | 2 ml | 2 ml | 2 ml | 2 ml |
5. folyékony készítmény | 6. folyékony készítmény | 7. folyékony készítmény | 8. folyékony készítmény | |
anti-D | 100 pg/ml | 100 pg/ml | 100 pg/ml | 100 pg/ml |
mannitol | 50 mg/ml | 50 mg/ml | 50 mg/ml | 50 mg/ml |
albumin | - | 10 mg/ml | 50 mg/ml | 100 mg/ml |
PH | 5,20 | 5,20 | 5,20 | 5,20 |
dózis | 2 ml | 2 ml | 2 ml | 2 ml |
és 0,2 pm áteresztőképességű szűrőn (Millipack®-20, Millipore, Bedford MA, USA) történő szűrést követően steril körülmények mellett, azonnal felhasználható Hypac-fecskendőkbe töltöttük (Vetter, Ravensburg, Németország).
8. példa
Az 1. példa szerinti DEAE-szűrt anyagot 30 percig, 20-25 °C-on, körülbelül pH 5,5 mellett, 1 gramm proteinre számítva 0,2 g alumínium-hidroxid-géllel kezeltük, majd folytattuk az 1. példában leírt eljárást.
9. példa
Az 1 -6. példák szerinti eljárásokat ismételtük meg, azzal az eltéréssel, hogy a MacroPrep®-50-CM-gél (BioRad, Hercules CA; USA) helyett a megfelelő funkciós csoporttal rendelkező alábbi gélek közül valamelyiket alkalmaztuk: CM-Spherodex® (Biosepra, Villeneuve la Garenne, Franciaország), CM-Trisacryl® (Biosepra, Villeneuve la Garenne, Franciaország), CM-Sepharose®-FF (Pharmacia, Uppsala, Svédország) vagy Fractogel®-TSK CM-650 (Merck, Darmstadt, Németország), a fenti gélek alkalmazásával hasonló eredményeket kaptunk.
10. példa
Az 1. példa szerinti, valamint a 3-6. példák szerinti eljárásokat ismételtük meg, azzal az eltéréssel, hogy DEAE-Sephadex®-A50-gél helyett MacroPrep®-DEAE-gélt (BioRad, Hercules CA; USA) alkalmaztunk, a fenti gélek alkalmazásával hasonló eredményeket kaptunk.
A fenti 1-6. példákban említett kromatográfiás lépéseket végezhetjük batch-, oszlop- vagy membránkromatográfiás lépésekként is, a különböző módszerek alkalmazásával hasonló eredményeket kapunk.
Claims (15)
- SZABADALMI IGÉNYPONTOK1. Eljárás anti-D immunglobulin-G-készítmény előállítására humán plazmából, melynek specifikus aktivitása 1 gramm össz-IgG-ben több, mint 1% antiD IgG, azzal jellemezve, hogy rhesus-D-faktorral érzékenyített donoroktól nyert rhesus-negativ vérből előállított plazmát vagy anti-D IgG-t tartalmazó plazma-frakcióti) 3,5-6,5 pH-érték és 2-4 mS/cm konduktivitás mellett, funkciós csoportként karboxi-metil-csoportokat tartalmazó adszorbens alkalmazásával ioncserélő kromatográfiás lépésnek vetjük alá, melynek során az antiD IgG az adszorbenshez kötődik, ii) a kötődött anti-D IgG-t tartalmazó adszorbenst először 5 és 8 közötti pH-érték és 2-4 mS/cm konduktivitás mellett mosófolyadékkal mossuk, ezután az antiD IgG-t eluáljuk, majd iii) az eluált anti-D IgG-t a nem kívánt összetevők eltávolítása céljából 6-8 pH-érték és 2-4 mS/cm konduktivitás mellett ioncserélő tulajdonsággal rendelkező alkalikus adszorbenssel kezeljük, és végül az anti-D IgG-t koncentráljuk.
- 2. Az 1. igénypont szerinti eljárás, azzal jellemezve, hogy az anti-D IgG-t az iii) lépésben oly módon koncentráljuk, hogy az i) és ii) lépéseket legalább egyszer megismételjük.
- 3. Az 1. vagy 2. igénypont szerinti eljárás, azzal jellemezve, hogy kiindulási anyagként a nem kívánt összetevők megkötése céljából, előzőleg ioncserélő tulajdonsággal rendelkező bázikus adszorbenssel kezelt plazmát alkalmazunk.
- 4. Az 1. vagy 2. igénypont szerinti eljárás, azzal jellemezve, hogy a plazma vagy plazmafrakció proteáztartalmát adszorbenssel, például alumínium-hidroxidgéllel történő inkubálás útján csökkentjük.HU 216 864 Β
- 5. Az 1. vagy 2. igénypont szerinti eljárás, azzal jellemezve, hogy valamennyi ioncserélő kromatográfiás lépést, és kívánt esetben a további adszorpciós lépéseket batch-, oszlop- vagy membránkromatográfiás lépésként végzünk.
- 6. Az 1. vagy 2. igénypont szerinti eljárás, azzal jellemezve, hogy az iii) lépés szerint dietil-amino-etilfiinkciós csoportokat tartalmazó alkalikus adszorbenst alkalmazunk.
- 7. Az 1. vagy 2. igénypont szerinti eljárás, azzal jellemezve, hogy az ii) lépés szerint az elúciót pH-változtatással és/vagy a pufferösszetétel változtatásával végezzük, például a pufferösszetétel ionkoncentrációjának vagy konduktivitásának megváltoztatása útján.
- 8. Az 1. vagy 2. igénypont szerinti eljárás, azzal jellemezve, hogy az eljárás során legalább egy vírusinaktíválási lépést is végrehajtunk.
- 9. A 8. igénypont szerinti eljárás, azzal jellemezve, hogy a vírusinaktiválási lépés során a plazmát vagy az anti-D IgG-tartalmú plazmafrakciót detergenssel és tri(nbutil)-foszfáttal kezeljük, az oldószert és detergenst tartalmazó elegyet fázisokra választjuk szét, és a továbbiakban a tiszta alsó fázist használjuk.
- 10. A 11. igénypont szerinti eljárás, azzal jellemezve, hogy a vírusinaktiválási lépésben hőkezelést hajtunk végre.
- 11. Az 1. vagy 2. igénypont szerinti eljárás, azzal jellemezve, hogy az eljárás során legalább egy víruseltávolítási lépést végrehajtunk.
- 12. Az 1. vagy 2. igénypont szerinti eljárás, azzal jellemezve, hogy a víruseltávolítási lépésben nanoszűrést hajtunk végre.
- 13. Az 1. vagy 2. igénypont szerinti eljárás, azzal jellemezve, hogy a kiindulási plazmát vagy plazmafrakciót az i) lépésben végzett ioncserélő kromatográfiát megelőzően az alábbi lépések legalább egyike szerint kezeljük:a) a plazmát lefagyasztjuk, a krioprecipitátumot olvasztást követően és a további felhasználást megelőzően szűréssel és/vagy centrifugálással szétválasztjuk,b) a plazmát oldószer-detergens keverékkel kezeljük, körülbelül 37 °C-on inkubáljuk, és a fázisokat elválasztjuk.
- 14. Gyógyászati készítmény, azzal jellemezve, hogy az 1-13. igénypontok bármelyike szerinti eljárás alkalmazásával lett előállítva, és gyógyászatilag elfogadható hordozó- és/vagy egyéb adalékanyagokat is tartalmaz.
- 15. A 14. igénypont szerinti gyógyászati készítmény, azzal jellemezve, hogy 20-200 pg/ml anti-D IgG-t, kevesebb, mint 5 pg/ml IgA-t tartalmaz, teljes proteintartalma legfeljebb 10%, a pH-értéke 5,0 és 7,5, előnyösen 5,0 és 5,5 közötti, és glicin vagy cukor és NaCl kombinációjának hozzáadásával beállított ozmolaritása enyhén hipertóniás.
Applications Claiming Priority (1)
Application Number | Priority Date | Filing Date | Title |
---|---|---|---|
EP93810912A EP0659767B2 (de) | 1993-12-27 | 1993-12-27 | Verfahren zur Herstellung eines Konzentrates von Anti-D-Immunoglobulin G und pharmazeutische Zusammensetzung, die dieses enthält |
Publications (3)
Publication Number | Publication Date |
---|---|
HU9502514D0 HU9502514D0 (en) | 1995-11-28 |
HUT73376A HUT73376A (en) | 1996-07-29 |
HU216864B true HU216864B (hu) | 1999-09-28 |
Family
ID=8215103
Family Applications (1)
Application Number | Title | Priority Date | Filing Date |
---|---|---|---|
HU9502514A HU216864B (hu) | 1993-12-27 | 1994-12-22 | Eljárás anti-D immunglobulin-G koncentrátum előállítására és ilyen koncentrátumot tartalmazó gyógyászati készítmények |
Country Status (20)
Country | Link |
---|---|
US (1) | US5593675A (hu) |
EP (1) | EP0659767B2 (hu) |
JP (1) | JP2926463B2 (hu) |
KR (1) | KR100368563B1 (hu) |
AT (1) | ATE175979T1 (hu) |
AU (1) | AU682243B2 (hu) |
CA (1) | CA2138921C (hu) |
CZ (1) | CZ286271B6 (hu) |
DE (1) | DE59309332D1 (hu) |
DK (1) | DK0659767T4 (hu) |
ES (1) | ES2129076T5 (hu) |
FI (1) | FI112168B (hu) |
GR (1) | GR3029817T3 (hu) |
HU (1) | HU216864B (hu) |
NO (1) | NO315331B1 (hu) |
NZ (1) | NZ278057A (hu) |
PL (1) | PL180358B1 (hu) |
SI (1) | SI9420008B (hu) |
TW (1) | TW311884B (hu) |
WO (1) | WO1995018155A1 (hu) |
Families Citing this family (23)
Publication number | Priority date | Publication date | Assignee | Title |
---|---|---|---|---|
ATE370961T1 (de) * | 1998-05-06 | 2007-09-15 | Genentech Inc | Reinigung von antikörpern durch ionenaustauschchromatographie |
ES2527915T3 (es) * | 1998-06-09 | 2015-02-02 | Csl Behring Ag | Producto de inmunoglobulina G (IgG) líquido |
DE19923027C2 (de) * | 1999-05-19 | 2002-09-19 | Aventis Behring Gmbh | Verfahren zur Inaktivierung von Viren |
US6475749B1 (en) * | 1999-08-11 | 2002-11-05 | The Regents Of The University Of California | Rh hybrid antibody |
SE0001128D0 (sv) * | 2000-03-30 | 2000-03-30 | Amersham Pharm Biotech Ab | A method of producing IgG |
ES2184594B1 (es) * | 2001-01-17 | 2004-01-01 | Probitas Pharma Sa | Procedimiento para la produccion de gammaglobulina g humana inactivada de virus. |
EP1532983A1 (en) * | 2003-11-18 | 2005-05-25 | ZLB Bioplasma AG | Immunoglobulin preparations having increased stability |
CA2458750C (en) | 2004-02-23 | 2012-02-07 | Bayer Inc. | Isoolefin-diolefin production process and apparatus therefor |
WO2006121852A2 (en) * | 2005-05-05 | 2006-11-16 | Duke University | Anti-cd19 antibody therapy for autoimmune disease |
TWI391399B (zh) | 2005-05-25 | 2013-04-01 | Hoffmann La Roche | 測定溶離多肽之鹽濃度之方法 |
CN101541825B (zh) * | 2006-08-28 | 2013-08-14 | 阿雷斯贸易股份有限公司 | Fc融合蛋白的纯化方法 |
PL2061803T5 (pl) * | 2006-08-28 | 2023-03-27 | Ares Trading S.A. | Proces oczyszczania białek zawierających fc |
IT1397061B1 (it) * | 2009-12-28 | 2012-12-28 | Kedrion Spa | Nuovo processo di purificazione su scala industriale di gammaglobuline da plasma umano per uso industriale. |
ES2716088T3 (es) | 2010-02-04 | 2019-06-10 | Csl Behring Ag | Preparado de inmunoglobulina |
EP2361636A1 (en) | 2010-02-26 | 2011-08-31 | CSL Behring AG | Immunoglobulin preparation and storage system for an immunoglobulin preparation |
RU2467783C2 (ru) * | 2010-07-30 | 2012-11-27 | Закрытое акционерное общество "БиоХимМак СТ" | Способ хроматографического выделения иммуноглобулина |
AR083034A1 (es) * | 2010-09-17 | 2013-01-30 | Baxter Int | ESTABILIZACION DE INMUNOGLOBULINAS Y OTRAS PROTEINAS MEDIANTE UNA FORMULACION ACUOSA CON CLORURO DE SODIO A pH ACIDO DEBIL A NEUTRO |
WO2013033042A1 (en) * | 2011-08-26 | 2013-03-07 | Baxter International Inc. | Method for reducing the thromboembolic potential of a plasma-derived immunoglobulin composition |
AU2013203043B2 (en) | 2013-03-15 | 2016-10-06 | Takeda Pharmaceutical Company Limited | Methods to produce a human plasma-derived igg preparation enriched in brain disease-related natural iggs |
CA2941232C (en) * | 2014-03-11 | 2020-08-25 | Green Cross Holdings Corporation | Method for purifying immunoglobulin |
CN106459140B (zh) * | 2014-03-11 | 2019-12-10 | 株式会社绿十字控股 | 用于纯化免疫球蛋白的方法 |
EP4349859A1 (en) * | 2023-01-27 | 2024-04-10 | CSL Behring AG | Method to purify anti-d immunoglobulin g from plasma |
WO2024156861A1 (en) * | 2023-01-27 | 2024-08-02 | Csl Behring Ag | Method for reducing protease activity in a solution comprising anti-d immunoglobulin g |
Family Cites Families (7)
Publication number | Priority date | Publication date | Assignee | Title |
---|---|---|---|---|
US3869436A (en) * | 1971-06-01 | 1975-03-04 | Statens Bakteriologiska Lab | Method for fractionating plasma proteins using peg and ion-exchangers |
DE3271181D1 (en) * | 1982-02-08 | 1986-06-19 | Schweiz Serum & Impfinst | Intravenously administrable human immunoglobuline and process for its preparation |
US4434093A (en) * | 1982-07-26 | 1984-02-28 | Ortho Diagnostic Systems Inc. | Methods for preparation of HBs Ag free gamma globulins |
DE3640513A1 (de) * | 1986-11-27 | 1988-06-09 | Biotest Pharma Gmbh | Verfahren zur herstellung eines virussicheren, lagerstabilen und intravenoes vertraeglichen immunglobulin-g-praeparates |
US5118796A (en) * | 1987-12-09 | 1992-06-02 | Centocor, Incorporated | Efficient large-scale purification of immunoglobulins and derivatives |
US5138034A (en) * | 1989-07-12 | 1992-08-11 | The Green Cross Corporation | Method of fractionating plasma proteins |
US5177194A (en) * | 1990-02-01 | 1993-01-05 | Baxter International, Inc. | Process for purifying immune serum globulins |
-
1993
- 1993-12-27 DE DE59309332T patent/DE59309332D1/de not_active Expired - Lifetime
- 1993-12-27 EP EP93810912A patent/EP0659767B2/de not_active Expired - Lifetime
- 1993-12-27 DK DK93810912T patent/DK0659767T4/da active
- 1993-12-27 ES ES93810912T patent/ES2129076T5/es not_active Expired - Lifetime
- 1993-12-27 AT AT93810912T patent/ATE175979T1/de active
-
1994
- 1994-12-21 US US08/360,334 patent/US5593675A/en not_active Expired - Lifetime
- 1994-12-22 WO PCT/EP1994/004267 patent/WO1995018155A1/en active IP Right Grant
- 1994-12-22 NZ NZ278057A patent/NZ278057A/en not_active IP Right Cessation
- 1994-12-22 HU HU9502514A patent/HU216864B/hu not_active IP Right Cessation
- 1994-12-22 PL PL94310435A patent/PL180358B1/pl not_active IP Right Cessation
- 1994-12-22 KR KR1019950703644A patent/KR100368563B1/ko not_active IP Right Cessation
- 1994-12-22 CA CA002138921A patent/CA2138921C/en not_active Expired - Fee Related
- 1994-12-22 SI SI9420008A patent/SI9420008B/sl unknown
- 1994-12-22 AU AU14143/95A patent/AU682243B2/en not_active Ceased
- 1994-12-22 CZ CZ19952492A patent/CZ286271B6/cs not_active IP Right Cessation
- 1994-12-23 NO NO19945032A patent/NO315331B1/no not_active IP Right Cessation
- 1994-12-27 JP JP6337017A patent/JP2926463B2/ja not_active Expired - Fee Related
- 1994-12-27 FI FI946103A patent/FI112168B/fi not_active IP Right Cessation
-
1995
- 1995-01-10 TW TW084100147A patent/TW311884B/zh not_active IP Right Cessation
-
1999
- 1999-03-30 GR GR990400907T patent/GR3029817T3/el unknown
Also Published As
Similar Documents
Publication | Publication Date | Title |
---|---|---|
HU216864B (hu) | Eljárás anti-D immunglobulin-G koncentrátum előállítására és ilyen koncentrátumot tartalmazó gyógyászati készítmények | |
KR100501263B1 (ko) | 정맥 주사용 면역글로불린의 제조 방법 및 그 외의 면역글로불린 제품 | |
USRE44558E1 (en) | Chromatographic method for high yield purification and viral inactivation of antibodies | |
RU2266914C2 (ru) | Способ получения igg | |
US20010051708A1 (en) | Process for producing immunoglobulins for intravenous administration and other immunoglobulin products | |
EP0187712A2 (en) | Stabilized immunoglobulin and method of preparation | |
US6955917B2 (en) | Chromatographic method for high yield purification and viral inactivation of antibodies | |
EP3305800B1 (en) | Preparation method of plasma-derived hepatitis b human immunoglobulin agent | |
JP2965623B2 (ja) | 精製されたアルブミン溶液の製造方法 | |
US7041798B1 (en) | Method for the chromatographic fractionation of plasma or serum, preparations, so obtained, and their use | |
Hässig | Intravenous immunoglobulins: pharmacological aspects and therapeutic use | |
JPH0365327B2 (hu) | ||
AU756071B2 (en) | Manufacturing method for intravenous immune globulin and resultant product | |
dans la Region | Ulllted States Patent [19][11] Patent Number: 6,069,236 | |
Yap | Humoral Functions of Immunoglobulin: Relationship to Purification Technology of Intravenous Immunoglobulin | |
CZ293499A3 (cs) | Způsob přípravy intravenózně aplikovatelného roztoku gammaglobulinu a výsledný produkt |
Legal Events
Date | Code | Title | Description |
---|---|---|---|
HPC4 | Succession in title of patentee |
Owner name: ZLB BIOPLASMA AG., CH |
|
HC9A | Change of name, address |
Owner name: CSL BEHRING AG, CH Free format text: FORMER OWNER(S): ROTKREUZSTIFTUNG ZENTRALLABORATORIUM BLUTSPENDEDIENST SRK, CH; ZLB BEHRING AG, CH;ZLB BIOPLASMA AG., CH |
|
MM4A | Lapse of definitive patent protection due to non-payment of fees |