HU215985B - Berendezés reaktor biztonsági tartályán belüli légkör felügyeletére - Google Patents

Berendezés reaktor biztonsági tartályán belüli légkör felügyeletére Download PDF

Info

Publication number
HU215985B
HU215985B HU9203103A HU9203103A HU215985B HU 215985 B HU215985 B HU 215985B HU 9203103 A HU9203103 A HU 9203103A HU 9203103 A HU9203103 A HU 9203103A HU 215985 B HU215985 B HU 215985B
Authority
HU
Hungary
Prior art keywords
line
dilution
measuring
gas
gas mixture
Prior art date
Application number
HU9203103A
Other languages
English (en)
Other versions
HUT63512A (en
HU9203103D0 (en
Inventor
Claus-Detlef Schegk
Original Assignee
Asea Brown Boveri Ag.
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Application filed by Asea Brown Boveri Ag. filed Critical Asea Brown Boveri Ag.
Publication of HU9203103D0 publication Critical patent/HU9203103D0/hu
Publication of HUT63512A publication Critical patent/HUT63512A/hu
Publication of HU215985B publication Critical patent/HU215985B/hu

Links

Classifications

    • GPHYSICS
    • G21NUCLEAR PHYSICS; NUCLEAR ENGINEERING
    • G21CNUCLEAR REACTORS
    • G21C17/00Monitoring; Testing ; Maintaining
    • GPHYSICS
    • G01MEASURING; TESTING
    • G01NINVESTIGATING OR ANALYSING MATERIALS BY DETERMINING THEIR CHEMICAL OR PHYSICAL PROPERTIES
    • G01N1/00Sampling; Preparing specimens for investigation
    • G01N1/02Devices for withdrawing samples
    • G01N1/22Devices for withdrawing samples in the gaseous state
    • G01N1/2247Sampling from a flowing stream of gas
    • G01N2001/225Sampling from a flowing stream of gas isokinetic, same flow rate for sample and bulk gas
    • YGENERAL TAGGING OF NEW TECHNOLOGICAL DEVELOPMENTS; GENERAL TAGGING OF CROSS-SECTIONAL TECHNOLOGIES SPANNING OVER SEVERAL SECTIONS OF THE IPC; TECHNICAL SUBJECTS COVERED BY FORMER USPC CROSS-REFERENCE ART COLLECTIONS [XRACs] AND DIGESTS
    • Y02TECHNOLOGIES OR APPLICATIONS FOR MITIGATION OR ADAPTATION AGAINST CLIMATE CHANGE
    • Y02EREDUCTION OF GREENHOUSE GAS [GHG] EMISSIONS, RELATED TO ENERGY GENERATION, TRANSMISSION OR DISTRIBUTION
    • Y02E30/00Energy generation of nuclear origin
    • Y02E30/30Nuclear fission reactors

Landscapes

  • Physics & Mathematics (AREA)
  • Engineering & Computer Science (AREA)
  • Plasma & Fusion (AREA)
  • General Engineering & Computer Science (AREA)
  • High Energy & Nuclear Physics (AREA)
  • Sampling And Sample Adjustment (AREA)
  • Monitoring And Testing Of Nuclear Reactors (AREA)
  • Measurement Of Radiation (AREA)

Abstract

A találmány tárgya berendezés reaktőr biztőnsági tartályán (1) belülilégkör felügyeletére, ahől a biztőnsági tartály (1) egy mintavevővel(41) van ellátva, és egy gáz keverékéből vett minta mérővezetéken (42)keresztül egy mérőszakaszba (14) van vezetve, és űtána el vantávőlítva, őly módőn kialakítva, hőgy a biztőnsági tartályhőz (1) amérőszakasz (14) előtt egy, a gázkeverék aktivitás kőncentrációjátcsökkentő hígítóberendezés (40) van hőzzárendelve, amelyhez szükségesnyőmásszabályzőtt hígítógáz egy, a biztőnsági tartályőn (1) kívülifőrrásból van származtatva. A hígítóberendezésbe (40) bevezetetthígítógáz fűtés (40) útján fel van melegítve, tővábbá a gázkeverékhígítása több főkőzatban megy végbe. ŕ

Description

A találmány tárgya berendezés reaktor biztonsági tartályán belüli légkör felügyeletére, ahol a biztonsági tartály egy mintavevővel van ellátva, és egy gáz keverékéből vett minta mérővezetéken keresztül egy mérőszakaszba van vezetve, és a mérés után el van távolítva.
Mint ismeretes, egy magreaktor biztonsági tartályában a légkör rendszerint vízgőzből, hidrogénből, széndioxidból, nemesgázokból, jódból és aeroszolokból tevődik össze. A berendezés normál üzemében ez a gázkeverék, amelynek aktivitása 103 Bq/m3, a biztonsági tartályból egy szellőztetőberendezésen keresztül egyenesen egy kürtőbe van vezetve. A primer rendszerben bekövetkező kismértékű szivárgás okozta zavarásnál, 103 Bq/m3 és 108 Bq/m3, a gáz ugyancsak közvetlenül a kürtőbe lesz vezetve. Nagyfokú zavarásnál, például megolvadásnál, a gáz aktivitása nagyobb lehet, mint 1014 Bq/m3. A szellőztetőberendezés nagyfokú zavarnál lezárul, amelynek hatására a nyomás a biztonsági tartályban megemelkedik. A nagy túlnyomás elkerülésére a biztonsági tartály egy szűrőberendezéssel van tehermentesítve. Ebben a szűrőberendezésben (például száraz szűrő, nedves szűrő) a jód és az aeroszolok aktivitása legalább 1000 faktorral lesz lecsökkentve. A gáz aktivitása a szűrőberendezésen való keresztüláramoltatás után egy mérőszakaszban lesz meghatározva.
A kürtőhöz vezetendő tiszta gázhoz csatlakozó, nagyon magas maradandó aktivitású gáz miatt, a normál üzemben alkalmazott mérőkészülékek, mint az egyensúlyszűrők és az aeroszolmonitor, nincsenek üzembe helyezve, mivel az a mérőtartományt túllépné, és a mérőszűrő kezelése nem valósulhatna meg. Ezért a szokásos alkalmazott műszerek egy nagyobb méréstartománnyal és költséges árnyékolással rendelkeznek, valamint komplikált felépítésű mérőműszerek, hogy alkalmasak legyenek a mérőszűrő kezelésére. Ilyen megoldások ismerhetők meg a DE 3 637845 Al és a JP 120496 A számú leírásokból.
Üzemzavarnál az ismert megoldás nem nyújt lehetőséget arra, hogy a biztonsági tartály belsejében lévő légkört ellenőrizzük, mivel nincs nyomáscsökkenés addig az ideig, hogy megkapjuk az emelkedő és elvárható aktivitás mérhető értékét. Még ebben az esetben is túl magas a mintagáz aktivitása a normál üzemben alkalmazott kiértékelőkészülék számára.
A találmány célja ezen hátrányok kiküszöbölése. A találmány feladata azon alapul, hogy a berendezésnél a bevezetőben megnevezett módon, zavaró esetben is a berendezést rendelkezésre álló mérőműszerekkel és készülékkel egészítsük ki.
A találmányi gondolat azon alapul, hogy a gáz aktivitási koncentrációját a mérőszakasz előtt egy hígítóberendezésben lecsökkentsük.
A találmány előnyei abban rejlenek, hogy többek között valamennyi mérőszakasz eddig szokásos erős árnyékolása elmaradhat. Továbbá megszűnik az árnyékolás a mérőszűrőhöz való szállítás számára is, miáltal a kezelő személy veszélyeztetettsége is erősen lecsökken.
A találmányt kiviteli példa kapcsán, egy nyomóvízreaktor levegőelvezető részének rajzán keresztül ismertetjük, ahol az
1. ábra a reaktorberendezés légtelenítőoldalának egyszerűsített kapcsolási rajza, a
2. ábra a hígítófokozat elvi vázlata.
Ezek a rajzok csupán a találmány lényeges elemeinek megértését szolgálják, így nincs ismertetve például a reaktorberendezés egész primer és szekunder oldala. A munkaközeg áramlási iránya nyilakkal van jelölve.
Az 1. ábra a reaktor 1 biztonsági tartályát mutatja. Egy 2 nyomáslevezető vezeték, a továbbiakban az első részében nyersgázvezetéknek nevezve, vezet az 1 biztonsági tartály 3 szűrőberendezéséhez.
A nyersgáz 2 nyomáslevezető vezetékében két egymással párhuzamos csőágban egy 25 szabályozó csőszerelvény és egy 26 hasadótárcsa van elhelyezve a nyomáscsökkentés megvalósítására. A nyersgázvezetékben egy nem ábrázolt átáramlásmérő is található. A 3 szűrőberendezés nedvesszűrő-elven működik, de ez természetesen nem kötelező. A 27 Venturi-csőben a víz porlasztva van, ezáltal tisztítja a gázt. Azután a tisztított gázok egy 28 vízleválasztón áramlanak keresztül. Majd a gáz a 2 nyomáslevezető vezeték második szakaszába jut, amely itt már a tisztított gázt elvezető 4 nyomáslevezető vezetékbe és az 5 kürtőbe vezet.
A 4 nyomáslevezető vezetékben egy 6 mintavevő van elhelyezve, amely folyamatosan egy-egy gázmintát vesz és azt a 7 mintavevő vezetékbe vezeti, úgy, hogy az összes távozó gázból, 20 000 m3/h mennyiségből körülbelül 10 m3/h mennyiség lesz elágaztatva. Ez a gázminta egy elektromosan, vagy hőcserélő által üzemeltetett 24 fűtés által, előnyösen a 7 mintavevő vezeték teljes hossza mentén melegítve van, hogy a kondenzáció elkerülhető legyen.
A 7 mintavevő vezetékből egy részáram a 8 hígítóberendezésbe vezet. A többfokozatúra kialakított 8 hígítóberendezés gyakorlatilag szabad légáram egy meghatározott térfogatáramával üzemel. Erre szolgál a 11 sűrítő, amely elé egy 12 szűrő van kapcsolva a jód és az aeroszol szűrésére. Elvben csak a két első fokozatban van fűtés a több hígítófokozat esetében is, mivel önmagában a 4 nyomáslevezető vezetékben lévő tisztított gőznek a harmatpontkülönbségen alapuló leválasztása a második fokozat után már nem lehetséges.
A később ismertetésre kerülő 8 hígítóberendezésen való keresztüláramlással a mintaáram a 13 mérővezetékbe jut, amely a berendezés normál üzeme számára a 14 mérőszakasszal van ellátva. A 14 mérőszakaszból a 13 mérővezeték egy 60 háromutas szelepen keresztül egy, a normál üzemre szolgáló mérővezetékkel van összekötve. Végül a cső az állandóan mérendő távozó gázokhoz vezet, amelyek az 5 kürtőből a 61 mintavevő rácsozatból kerülnek elvételre.
Az erősen leegyszerűsítve ábrázolt 14 mérőszakasz egy kombinált 15 aeroszol- és jódegyensúlymérő szűrőhöz vezet, szakaszos mérés céljára. A kvázifolyamatos felügyeletre szolgál egy 16 aeroszolmonitor, egy 36 jódmonitor és egy 37 nemesgázmonitor. Mindhárom monitor egyenként 38 sugárzódetektorral van ellátva. A kijelző csupán az aeroszol relatív aktivitását mutatja. Ezen túlmenően a 15 aeroszol- és jód2
HU 215 985 Β egyensúlymérő szűrő váltott intervallumát határozza meg.
A normál állapotban szokásos szakaszos mérés során a 15 aeroszol- és jódegyensúlymérő szűrő hetente egyszer vesz mintát. Zavar esetén ezzel szemben minden négy órában vesz mintát. Ehhez a 15 aeroszol- és jódegyensúlymérő szűrő úgy van kialakítva, hogy a mintát egy elkülönített térbe juttatja, és ott egy spektrométer segítségével kiértékeli a specifikus nukleonokat.
A mérést megelőzően a 14 mérőszakasz át lesz öblítve, miáltal a nemesgázkomponensek okozta szűrőaktivitás egy nem számottevő szint alá lesz csökkentve, és a tulajdonképpeni mérés eredményét nem hamisítja meg. A 13 mérővezeték a 34 zárószerv révén le van zárva, és a 17 öblítővezeték pedig a 35 zárószerv működtetésével ugyanakkor ki van nyitva. A 19 szállítószivattyú atmoszferikus levegőt szív be, és a 18 jód- és aeroszolszűrőn keresztül a 14 mérőszakaszba juttatja. Az öblítőlevegő a 9 visszavezető vezetékbe nyomódik, de lehet természetesen közvetlenül az 5 kürtőbe is vezetni.
A mérést követően maga a 17 öblítővezeték a 35 zárószervvel le van zárva, míg a 13 mérővezeték a 34 zárószervvel ki van nyitva. Ugyanaz a 19 szállítószivattyú a mérendő gázkeveréket beszívja. Itt a szivattyú egy nagyobb öblítőmennyiséget határoz meg, a mérés során rendszerint atmoszferikus levegőt szív hozzá. E célból az áramlásirányban az ágvezetékben egy 20 szabályozószelep van, amely 21 aeroszolszűrővel van ellátva.
A 14 mérőszakasz a 16 aeroszol monitorral és a 15 aeroszol- és jódegyensúlymérő szűrővel rendelkező része torkolata előtt egy 22 áramlásmérő van. Ezen az úton lesznek az aktivitáskoncentráció értékei megállapítva. A koncentrációt áramlásméréssel korrelálják, hogy az aktivitás adatértékét levezessék.
Jóllehet, mint ahogy fent említettük, nyersgázvezeték átáramlása mérve van, ezzel a méréssel való korreláció egy hamis értékhez vezetne. Akkor a nyersgázvezetékben és a tisztítottgáz-vezetékben az átáramlás kezdeti szakaszaiban nyomáscsökkentésnél nagyon különböző értékek lennének. így például feltételesen a gőzrész lecsapódása által a 3 szűrőberendezés még hideg vízfelfogó edényben. Ennek következtében a 4 nyomáslevezető vezetékben elhelyezett 23 áramlásmérőnél az átáramlás egy további esetet állapít meg. Ez egy Venturi-mérés vagy egy nyomás/hőmérsékletmérésen keresztül meghatározott érték. Az eredmény a koncentrációértékkel lesz összekapcsolva, annak érdekében, hogy az aktivitás-teljesítményértéket meghatározzák.
A fentebb leírt mérés számára előzetesen az aktivitáskoncentrációt az 1 biztonsági tartályon belül meg kell határozni. Erre szolgálnak a következő berendezésrészek: Az 1 biztonsági tartályban egy többfokozatú 40 hígítóberendezés van. A mintaelvétel helyét a nyíllal jelölt 41 mintavevő mutatja. Az előkészített gázminta a 14 méröszakaszhoz a 42 mérő vezetéken keresztüljut el. A hígítógáz - itt sűrített levegőt vagy nitrogént alkalmazunk - az 1 biztonsági tartályon kívül elhelyezett 43 nyomástartó edényben előkészítve, és majd a 44 bevezetővezetéken át a 40 hígítóberendezésbe lesz vezetve.
A 44 bevezetővezetékben a 45 zárószerv mellett egy 46 nyomáscsökkentő szelep is található. Üzemzavar esetében az 1 biztonsági tartályban a nyomás 1 és 7 bar közötti értéket érhet el, így a higítógáz nyomását ehhez az értékhez kell igazítani a 44 bevezetővezetékben. A 46 nyomáscsökkentő szelep nyomásbeállítása a 44 bevezetővezetékben lévő, a 47 és 48 nyomásmérőkön leolvasható értékek alapulvételével történik.
A 44 bevezetővezeték egy 49 fűtéssel van ellátva, hogy a hígítólevegőt legalább közelítően az 1 biztonsági tartályban uralkodó hőmérsékletre felmelegítse.
Továbbá a 42 mérővezeték és a 44 hozzávezető vezeték 50 és 51 alapjelképző szervekkel van ellátva. Ezek rendszerint szabad térben találhatók, az 1 biztonsági tartály és az azt körülvevő, nem ábrázolt betonhüvely közötti térben. Ezek a II. biztonsági osztály szerint vannak megtervezve, és kettős kivitelben állnak rendelkezésre. A mérés kezdetén arra kell figyelni, hogy az 50 alapjelképző szerv a 44 bevezetővezetékben a 42 mérővezetékben lévő 51 alapjelképző szerv előtt nyitva legyen, a mérési folyamat befejezésénél pedig arra kell ügyelni, hogy a 44 bevezetővezetékben lévő 50 alapjelképző szerv a 42 mérővezeték előtt zárva legyen. Ezzel az intézkedéssel azt akadályozzuk meg, hogy a nagy aktivitású gázkeverék a 40 hígítóberendezésen keresztül a 42 mérővezetékbe, és onnan pedig a szabadba kijusson.
A 2. ábra egy hígítófokozatot ábrázol, amely akár a 8, akár a 40 hígítóberendezést is reprezentálhatja.
A következőképpen működik: Az előállított sűrített levegő körüláramlik a 30 fúvókát körbevevő 29 körgyűrűs résen, és hozzákeveredik a hígítandó gázkeverékhez. A fellépő nyomáscsökkenés által az aeroszol egy meghatározott térfogatárammal beszívódik, és a 31 keverőkamrában a tiszta levegővel elkeveredik. A tiszta levegő-térfogatáram megemelkedik, és így azonos mértékben megnő az áramlási sebesség a 29 körgyűrűs résben. Ezáltal nő az alsó nyomás a 30 fúvókában, és ennek következtében a gázkeverék térfogatárama is hasonlóan hozzáemelkedik. Mindkét térfogatáram így az alsó nyomással van összekapcsolva, és a térfogatáramok viszonyai különböző előnyomásoknál állandóak maradnak.
A 8 hígítóberendezésben a hígítás 1:104 arányú, míg a 40 hígítóberendezésben 1:106 7 arányt érhet el. Emellett előnyösen a hígítás több kaszkádegységben megy végbe, amely a tisztahígítólevegő-szükségletet lecsökkenti. A 7 mintavevő vezetékből vett minta és az 1 biztonsági tartályban lévő 41 mintavevő hígított mintájából csak egy rész lesz a 31 keverőkamrából elvéve, és mindenkor a következő fokozathoz vezetve. Ez a részáramlás-elvétel a 32 fúvóka útján következik be. Emellett arra is ügyelni kell, hogy a mintavétel izokinetikus feltételek mellett következik be. Ez rendelkezésre áll akkor, ha a beszívás helyén a 32 fúvókában az áramlási sebesség ugyanakkora, mint az áramlási csatornában. Különböző íúvókaátmérőkön keresztül különböző beszívási térfogatáramokat az össztérfogatáramhoz kell hozzáigazítani. Ennek az utolsó fokozatban van jelentősége.
HU 215 985 Β
Például legyen adott összesen csak 0,3 m3/h, amit további hígításhoz használunk fel. A hígítás után a mérőkészülékbe így körülbelül 3 m3/h lesz vezetve. Ezek az izokinetikus részáram-elvétel után 16,2 m3/h fennmaradó maradék levegő példánkban minden hat hígítófokozatban áramlik a 8 hígítóberendezésbe a 33 légtelenítőcsonkon keresztül kifelé a 9 visszavezető vezetékbe. (Az
1. ábrán csak négy fokozatot ábrázoltunk.)
A 9 visszavezető vezetékben a mintalevegő maradéka és a levegő a 33 légtelenítő csőtoldatból egy 10 szivattyú révén a tisztított gáz 4 nyomáslevezető vezetékébe visszakerül. A visszavezetésnél arra kell ügyelni, hogy a hígítófokozat 31 keverőkamrájában semmiféle ellennyomás ne álljon fenn, amely a hígitási viszonyokat befolyásolhatná. A 40 hígítóberendezés a maradék levegőt az 1 biztonsági tartályba visszaviszi, ahogy azt a nyíl is mutatja.
A hígítás során a leválasztott anyag aktivitása a normál üzemnél szokásos értékre esik vissza. A mérőkészülék kezelése és a mért érték kiértékelése így a zavarás esetében is a szokott módon történik.
Az utolsó fokozat 32 fuvókájára a 8 hígítóberendezésnél a 13 mérővezeték, és a 40 hígítóberendezésnél a 42 mérővezeték van rácsatlakoztatva, melyek tulajdonképpen a 14 mérőszakaszhoz vezetnek.
Egy zavarásnál, jóllehet, hogy a kürtőlevegő mint az 1 biztonsági tartályon belüli légkör is egymástól függetlenül mérhető, a 14 mérőszakasz egy pótlólagos 59 aeroszol- és jódegyensúlymérő szűrővel és egy 62 áramlásmérővel is fel van szerelve.
Az 59 aeroszol- és jódegyensúlymérő szűrő egy odavezető 55 kerülővezetékkel van ellátva. A 62 áramlásmérő mért értéke és adott esetben a nem ábrázolt hőmérséklet- és nyomásmérő szondák (amelyek ugyanabban a vezetékszakaszban találhatók, mint az áramlásmérő) szolgálnak beállítóértékként az 55 kerülővezetékben és az 59 aeroszol- és jódegyensúlymérő szűrő mögött az 56 és 57 szabályozószervek számára. Az 55 kerülővezeték több percen át van nyitva, hogy a mintavevő rendszer számára a mintát odavezesse. Ez úgy teljesül, hogy valamennyi rendszer reprezentatív levegővel ki van öblítve. A hozzávezetési eljárás szerint, melynél a minta térfogatárama beszabályzott, az 55 kerülővezetéktől az 59 aeroszol- és jódegyensúlymérő szűrőhöz irányuló vezetékre van átkapcsolva. Minden ilyen eljárásnál az 50 és 51 alapjelképző szervek nyitott állapotban vannak.
Zavarásnál a mintavétel szakaszosan szükséglet szerint üzembe helyezhető. Mérés alkalmával maga az 53 öblítővezeték az 52 nyomáscsökkentő szeleppel le van zárva. A hígított gázminta a mennyiségszabályzás után az 59 aeroszol- és jódegyensúlymérő szűrőn keresztül van vezetve. A már korábban ismertetett eljárás szerint az átáramló mennyiséget méijük, és az ülepedési idő alatt integrálva. A mért gázmennyiségek 1 m3/h és 3 m3/h között vannak. Az ülepedési idő egy perctől több percig is teijedhet. A mérés után porral telt 59 aeroszolés jódegyensúlymérő szűrőt éppen úgy, mint a normál üzemű mérésnél, a szűrő kiértékelésre használt detektorokkal, például germániumdetektorokkal, laboratóriumban kiértékelik.
Az 59 aeorosol- és jódegyensúlymérő szűrő áramlásirányában egy kiegészítő mérőhely van, hogy a mintában lévő nemesgázrészt kiértékelje. Ez lehet az 58 gáztároló vagy pedig az úgynevezett “gázegér”.
Mérés után a 14 mérőszakasz át lesz öblítve. Az ehhez szükséges közeget a 43 nyomástartó edény szolgáltatja. A 42 mérővezetékben és a 44 bevezetővezetékben lévő 45 zárószerv és az 51 alapjelképző szerv le van zárva. A hígítógáz nyitott 52 nyomáscsökkentő szelepen keresztül, az 53 öblítővezetéken át a 42 mérővezetékbe, és onnan pedig a 14 mérőszakaszba jut. Itt a mérés csak az 59 aeorosol- és jódegyensúlymérő szakaszra vonatkozik, öblítési és mérési célból a 36 jódmonitorhoz, a 37 nemesgázmonitorhoz és a 38 sugárzódetektorhoz vezető vezeték az 54 zárószervvel le van zárva. Az öblítőközeg a 9 visszavezető vezetékbe lesz kinyomva, de lehet természetesen közvetlenül az 5 kürtőbe is kivezetni. Magától értetődik, hogy a 14 mérővezeték is, ebben az esetben az előzőekben leírt 17 öblítővezetékkel, 18 jód- és aeroszolszűrővel és a 19 szállítószivattyúval együtt, az ott ismertetett eljárás szerint is átöblíthető.

Claims (3)

  1. SZABADALMI IGÉNYPONTOK
    1. Berendezés reaktor biztonsági tartályán (1) belüli légkör felügyeletére, ahol a biztonsági tartály (1) egy mintavevővel (41) van ellátva, és egy gáz keverékéből vett minta mérővezetéken (42) keresztül egy mérőszakaszba (14) van vezetve, azzal jellemezve, hogy a biztonsági tartályhoz (1) a mérőszakasz (14) előtt egy, a gázkeverék aktivitási koncentrációját csökkentő hígítóberendezés (40) van hozzárendelve, amelyhez szükséges nyomásszabályzóit hígítógáz egy, a biztonsági tartályon (1) kívüli forrásból van származtatva.
  2. 2. Az 1. igénypont szerinti berendezés, azzal jellemezve, hogy a hígítóberendezésbe (40) bevezetett hígítógáz fűtés (40) útján fel van melegítve.
  3. 3. Az 1. igénypont szerinti berendezés, azzal jellemezve, hogy a gázkeverék hígítása több fokozatban megy végbe.
HU9203103A 1991-09-30 1992-09-29 Berendezés reaktor biztonsági tartályán belüli légkör felügyeletére HU215985B (hu)

Applications Claiming Priority (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
CH2886/91A CH682524A5 (de) 1991-09-30 1991-09-30 Vorrichtung zur Ueberwachung der Atmosphäre innerhalb des Sicherheitsbehälters einer Reaktoranlage.

Publications (3)

Publication Number Publication Date
HU9203103D0 HU9203103D0 (en) 1992-12-28
HUT63512A HUT63512A (en) 1993-08-30
HU215985B true HU215985B (hu) 1999-03-29

Family

ID=4243814

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
HU9203103A HU215985B (hu) 1991-09-30 1992-09-29 Berendezés reaktor biztonsági tartályán belüli légkör felügyeletére

Country Status (10)

Country Link
US (1) US5272738A (hu)
EP (1) EP0536495B1 (hu)
JP (1) JPH06186381A (hu)
CH (1) CH682524A5 (hu)
CZ (1) CZ282516B6 (hu)
DE (1) DE59206353D1 (hu)
ES (1) ES2089306T3 (hu)
HU (1) HU215985B (hu)
RU (1) RU2090942C1 (hu)
SK (1) SK263092A3 (hu)

Families Citing this family (6)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
DE102004050308A1 (de) * 2004-10-14 2006-06-14 Framatome Anp Gmbh Verfahren und Probenahmesystem zur Gewinnung einer Probe aus der Atmosphäre in einem Reaktorsicherheitsbehälter einer kerntechnischen Anlage
DE102010035509A1 (de) * 2010-08-25 2012-03-01 Areva Np Gmbh Verfahren zur Druckentlastung eines Kernkraftwerks, Druckentlastungssystem für ein Kernkraftwerk sowie zugehöriges Kernkraftwerk
RU2569556C1 (ru) * 2014-09-22 2015-11-27 Феликс Эргардович Гофман Способ доставки проб радиоактивных растворов и устройство для его осуществления (варианты)
RU2616657C1 (ru) * 2015-10-27 2017-04-18 Феликс Эргардович Гофман Устройство для отбора и разведения порций радиоактивного раствора
JP6927893B2 (ja) * 2018-01-18 2021-09-01 日立Geニュークリア・エナジー株式会社 原子炉格納容器ベントシステム
DE102018102631A1 (de) * 2018-02-06 2019-08-08 Endress+Hauser Flowtec Ag Erkennung von Luft in Dampfleitungen

Family Cites Families (11)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
US3667370A (en) * 1970-01-13 1972-06-06 Stone & Webster Eng Corp Nuclear containment emergency ventilating system
JPS5264591A (en) * 1975-11-21 1977-05-28 Mitsubishi Electric Corp Radiation monitoring device
JPS54135595A (en) * 1978-04-12 1979-10-20 Nippon Atom Ind Group Co Ltd Leak measuring method of radioactive iodine removal filter
JPS59104584A (ja) * 1982-12-08 1984-06-16 Hokkaido Electric Power Co Inc:The 放射性流体の試料採取装置
US4520654A (en) * 1983-03-14 1985-06-04 General Electric Company Method and apparatus for detecting hydrogen, oxygen and water vapor concentrations in a host gas
DE3637795A1 (de) * 1986-11-06 1988-05-11 Siemens Ag Kernkraftwerk mit einer sicherheitshuelle
DE3637845A1 (de) * 1986-11-06 1988-05-19 Siemens Ag Kernreaktor mit einer sicherheitshuelle
JPS6413489A (en) * 1987-07-08 1989-01-18 Hitachi Ltd Radiation measurement system
JPS6420496A (en) * 1987-07-15 1989-01-24 Toshiba Corp Radiation measuring instrument for detecting fuel failure
JPH01276087A (ja) * 1988-04-28 1989-11-06 Aloka Co Ltd 放射性水モニタ装置
US5091144A (en) * 1990-07-10 1992-02-25 General Electric Company Bwr zero pressure containment

Also Published As

Publication number Publication date
HUT63512A (en) 1993-08-30
HU9203103D0 (en) 1992-12-28
ES2089306T3 (es) 1996-10-01
EP0536495B1 (de) 1996-05-22
SK263092A3 (en) 1994-03-09
RU2090942C1 (ru) 1997-09-20
DE59206353D1 (de) 1996-06-27
EP0536495A1 (de) 1993-04-14
CZ263092A3 (en) 1993-07-14
US5272738A (en) 1993-12-21
JPH06186381A (ja) 1994-07-08
CH682524A5 (de) 1993-09-30
CZ282516B6 (cs) 1997-07-16

Similar Documents

Publication Publication Date Title
CN101131345B (zh) 一种口罩过滤效率与阻力的检测装置
KR101682707B1 (ko) 고온 고압에서 작동하는 에어로졸 샘플링 시스템
EP0638796A1 (en) Vacuum dilution extraction gas sampling system and method
CN109855925A (zh) 带标定功能的高温高压高蒸汽浓度气溶胶在线测量装置
CN102803925A (zh) 用于检测悬浮微粒的方法和装置
US6021678A (en) Apparatus for transporting emissions from a stack
US5267282A (en) Device for monitoring the stack exit air in a reactor installation
HU215985B (hu) Berendezés reaktor biztonsági tartályán belüli légkör felügyeletére
US5861316A (en) Continuous emission monitoring system
USH1757H (en) Method and apparatus for automated isokinetic sampling of combustor flue gases for continuous monitoring of hazardous metal emissions
CN206281839U (zh) 制氢站在线式氢气纯度或氧中氢分析取样系统
US3788813A (en) Gas conditioning and analyzing system
JP2003207448A (ja) ガス分析装置
GB1471335A (en) Apparatus for use in monitoring a stream of gases
WO1997049979A9 (en) Apparatus and method for measuring gases using a heated gas probe and closely coupled measurement chamber
WO1997049979A1 (en) Apparatus and method for measuring gases using a heated gas probe and closely coupled measurement chamber
JP3187541B2 (ja) 排気ガス測定装置の診断方法
JPH0412821B2 (hu)
CN212275678U (zh) VOCs在线监测系统
CN109856187A (zh) 一种输气管道烃露点在线实时检测方法
CN212432909U (zh) 一种当场测出气体中颗粒物浓度数值的装置
JP3994125B2 (ja) トリチウムモニター及びその検出方法
JPS6132349Y2 (hu)
JPS6214080A (ja) 膜分離器を用いたトリチウム濃度測定装置
JPS60196652A (ja) 白煙濃度測定装置

Legal Events

Date Code Title Description
HMM4 Cancellation of final prot. due to non-payment of fee