HU210767B - Process for preparing pharmaceutical compositions containing l-alpha-glycerophosphoryl-d-myo-inositol for the treatment of peripheral neuropathies and cerebropathies - Google Patents

Process for preparing pharmaceutical compositions containing l-alpha-glycerophosphoryl-d-myo-inositol for the treatment of peripheral neuropathies and cerebropathies Download PDF

Info

Publication number
HU210767B
HU210767B HU9201267A HU126792A HU210767B HU 210767 B HU210767 B HU 210767B HU 9201267 A HU9201267 A HU 9201267A HU 126792 A HU126792 A HU 126792A HU 210767 B HU210767 B HU 210767B
Authority
HU
Hungary
Prior art keywords
inositol
myo
glycerophosphoryl
alpha
gfi
Prior art date
Application number
HU9201267A
Other languages
English (en)
Other versions
HUT61667A (en
Inventor
Carlo Scolastico
Camillo Maria Francesc Palazzi
Carla Procida
Original Assignee
Apotekna Sa
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Application filed by Apotekna Sa filed Critical Apotekna Sa
Publication of HUT61667A publication Critical patent/HUT61667A/hu
Publication of HU210767B publication Critical patent/HU210767B/hu

Links

Classifications

    • AHUMAN NECESSITIES
    • A61MEDICAL OR VETERINARY SCIENCE; HYGIENE
    • A61KPREPARATIONS FOR MEDICAL, DENTAL OR TOILETRY PURPOSES
    • A61K31/00Medicinal preparations containing organic active ingredients
    • A61K31/66Phosphorus compounds
    • AHUMAN NECESSITIES
    • A61MEDICAL OR VETERINARY SCIENCE; HYGIENE
    • A61PSPECIFIC THERAPEUTIC ACTIVITY OF CHEMICAL COMPOUNDS OR MEDICINAL PREPARATIONS
    • A61P25/00Drugs for disorders of the nervous system
    • AHUMAN NECESSITIES
    • A61MEDICAL OR VETERINARY SCIENCE; HYGIENE
    • A61PSPECIFIC THERAPEUTIC ACTIVITY OF CHEMICAL COMPOUNDS OR MEDICINAL PREPARATIONS
    • A61P25/00Drugs for disorders of the nervous system
    • A61P25/02Drugs for disorders of the nervous system for peripheral neuropathies

Landscapes

  • Health & Medical Sciences (AREA)
  • Pharmacology & Pharmacy (AREA)
  • Veterinary Medicine (AREA)
  • Public Health (AREA)
  • General Health & Medical Sciences (AREA)
  • Chemical & Material Sciences (AREA)
  • Animal Behavior & Ethology (AREA)
  • Life Sciences & Earth Sciences (AREA)
  • Medicinal Chemistry (AREA)
  • Epidemiology (AREA)
  • Neurosurgery (AREA)
  • Organic Chemistry (AREA)
  • Nuclear Medicine, Radiotherapy & Molecular Imaging (AREA)
  • General Chemical & Material Sciences (AREA)
  • Chemical Kinetics & Catalysis (AREA)
  • Neurology (AREA)
  • Biomedical Technology (AREA)
  • Bioinformatics & Cheminformatics (AREA)
  • Engineering & Computer Science (AREA)
  • Pharmaceuticals Containing Other Organic And Inorganic Compounds (AREA)
  • Acyclic And Carbocyclic Compounds In Medicinal Compositions (AREA)
  • Medicinal Preparation (AREA)
  • Nitrogen And Oxygen Or Sulfur-Condensed Heterocyclic Ring Systems (AREA)

Description

Jelen találmány olyan gyógyászati készítmények előállításával foglalkozik, amelyek anyagcserezavar vagy toxikus eredetű perifériás neuropátiák és organikus és funkcionális eredetű cerebropátiák kezelésére valók, és aktív hatóanyagként az (1) általános képlet szerinti L-a-glicerofoszforil-D-mio-inozit (a továbbiakban GFI) vagy ennek alkáli- vagy alkáli-földfémmel alkotott sóját tartalmazzák.
Jelen találmány elsősorban továbbá a GFI alkáli- és alkáliföldfémmel képzett sóival, különösen a GFI kalciumsójával foglalkozik.
Kémiai szempontból a GFI szerkezetileg hasonló a foszfatidil-inozithoz (továbbiakban FI). Az FI a glicero-foszforil-inozit glicerin része hidroxilcsoportjának zsírsavakkal, főként telítetlen savakkal kétszeresen acilezett terméke.
Az FI természetes eredetű vízben csaknem oldhatatlan molekula, amit általában szarvasmarhaagyból és/vagy szójababból foszfatidil-etanolamin hozzákeverésével végzett extrakcióval (agyi frakció), és ezt követő tisztítással nyerünk.
Az FI elég labilis molekulának mutatkozott, minthogy a glicerin rész hidroxilcsoportjához kötődő telítetlen zsírsav láncok könnyen lépnek peroxidációs reakcióba és így számos bomlási terméket eredményeznek.
Ezzel szemben a GFI egy deacilezett analóg, ezért önmagában és sóformában vízoldékony és stabil, és alkáli- és alkáliföldfém sói, különösen nátriummal, káliummal, kalciummal és magnéziummal képzett sói kristályosak és különösen alkalmasak gyógyászati készítményekben való felhasználásra.
Az említett sók használatának előnyei, különösen a kalcium sóé, a szabad GFI savval összehasonlítva: kevésbé higroszkóposak, nagyobb a stabilitásuk, jobban adaptálhatók gyógyászati készítmények felhasználási területéhez, minthogy a sók önmagukban kevésbé higroszkóposak lévén sokáig tárolhatók észlelhető bomlás nélkül.
A GFI-t vagy alkáli- és/vagy alkáli-földfémmel képzett sóit, különösen kalciumsóját úgy állíthatjuk elő, hogy a szójababban lévő acilezett foszfolipid keveréket kontrollált elszappanosításnak vetjük alá, majd tisztítással elválasztjuk a nyert szabad GFI savat és tetszőleges alkáli- vagy alkáli-földfémmel sóját képezzük.
A GFI preparálására ismert eljárást közölnek a 0 217 765 számú európai közrebocsátási iratban.
Biokémiai szempontból az FI katabolizmusa ismereteink szerint nagyon fontos szerepet játszik a fiziológiás aktivitással összefüggő biokémiai folyamatokban, ami a foszfor anyagcserét illeti [Ansell G. B. és Dohmen H.; J. Neurochem. 2, 1, (1957); Sheltaway A. és Dawson R. M. C.; Bíochem. J. 111,157, (1969)].
Ha van elegendő kalcium a foszfatidil-inozitol foszfodiészteráz (foszfolipáz C) aktivitásának elősegítésére, valószínűleg főként ez az enzim felelős az FI bomlásáért, melynek fő metabolitjai a diacilglicerin és inozitfoszfát [Friedel R. 0., Brown J. D. és Durrell J.; Biochim. biophys. Acat., 144, 684 (1967); Keough K. M. W. és TTiompson W.; Biochim. biophys. Acta., 270,324,1972; Thompson W.; Can. J. Biochem., 45, 853 (1967); Dawson R. M. C. és mtsai; Biochem. J. 122,605 (1971); Irvine R. F.; Biochem. 1,176,475, (1978)].
Az egész metabolikus ciklust az 1. reakcióvázlat mutatja be.
Noha az FI gyenge acilezésére létrejöhet fiziológiás körülmények között (alacsony Ca^ koncentráció), amely acilezést a foszfolipáz A] enzim katalizál és a lizofoszfatidil inozit megnövekedéséhez vezet [Hong
S. L. és Deykin D.; J. Bioi. Chem., 256, 5215 (1981)], a foszfatidilinozit-foszfodiészteráz általános előfordulása az állati sejtekben és extrém magas aktivitása, ami in vitro is megmutatkozik [Friedel R. 0., Brown J. D. és Durrell J.; Biochim. biophys. Acta., 144, 684, (1967); Keough K. M. W. és Thompson W.; Biochim. biophys. Acta., 270, 324, (1972); Thompson W.; Can. J. Biochem., 45, 853, (1967); Dawson R. M. C. és mtsai.; Biochem. J., 122, 605 (1971); Irvine R. F.; Biochem. J., 176, 475, (1978)], ezt az enzimet teszik a legfőbb felelőssé a foszfoinozit metabolizmusáért.
A fentiekből kitűnik, hogy a GFI-ről ez idáig csak az volt ismert, hogy a foszforanyagcsere folyamatokban játszik szerepet. Meglepő módon azt találtuk, hogy a GFI jelentős aktivitást mutat anyagcserezavar vagy toxikus eredetű perifériás neuropátiákban és organikus és funkcionális eredetű cerebropátiákban.
A találmány tárgya tehát eljárás alfa-glicerofoszforilD-mio-inozitot vagy annak alkáli- vagy alkáli-földfémmel alkotott sóját tartalmazó gyógyászati készítmények előállítására, melyre jellemző, hogy az ismert módon előállított hatóanyagot anyagcserezavar vagy toxikus eredetű perifériás neuropátiák és organikus és funkcionális eredetű cerebropátiák kezelésére alkalmas készítménnyé alakítjuk.
A találmány szerinti készítmények előállítása során a gyógyászati készítmények előállítása során a gyakorlatban mindennaposán alkalmazott, szakirodalomból ismert, szakember számára kézenfekvő megoldásokat alkalmazzuk.
Orális adagolásra alkalmas készítmények például a kapszulák, lágy kapszulák, tabletták, granulátumok, porok, oldatok, tasakok, hosszú hatású készítmények, amelyek 10-500 mg GFI-t tartalmaznak (vagy annak alkálivagy alkáliföldfémmel alkotott sóját, előnyösen Ca sóját) egységdózisként, amit naponta 2-3-szor kell alkalmazni a diagnózistól és a beteg állapotától függően.
Parenterális alkalmazásra, intravénás vagy intramuszkuláris alkalmazásra a megfelelő formák liofilizált ampullák vagy steril oldatok, amelyek 2-250 mg GFI-t tartalmaznak (vagy annak alkáli- vagy alkáliföldfémmel alkotott sóját, előnyösen Ca sóját) egységdózisként, amit naponta 1-3-szor kell alkalmazni.
A találmány szerinti készítmények tartalmazhatnak más kiegészítő vagy egyébként hasznos hatású komponenseket.
A farmakológiai kísérletek eredményeit példákon keresztül ismertetjük az alábbiakban.
/. Kísérlet
A GFI aktivitása diabéteszes eredetű enterális (bél) vegetatív neuropátiában
A diabétesz neurológiai összefüggései közismertek, mint mind a motoros, mind a szenzoros perifériás idegek funkcionális és morfológiai elváltozásai.
HU 210 767 B
Ezeket az elváltozásokat támasztják alá az axonális transzport szignifikáns változásai a vele járó axonális atrófiával és következményes degenerációval.
A diabéteszes vegetatív neuropátia gyomor-bél panaszokkal függ össze, úgy mint diabéteszes hasmenés, székrekedés, csökkent vékonybél tranzit és megakolon, és összefügg a bélrendszer megváltozott beidegzésével.
Az alloxánnal indukált kísérletes diabétesz figyelemre méltó összefüggést mutatott a neuronális és gasztrointesztinális (gyomor-bél) elváltozások között.
Az enterális neuronokbán P-anyag, met-enkefalin és VIP található különböző irányultsággal és aktivitásokkal.
A P-anyag és VIP tartalmú axonok a száj felé irányulnak, míg az enkefalint tartalmazó neuronok a végbélnyílás felé. A P-anyag az enterális neuronok és simaizom direkt excitációját okozza, míg az enkefalin direkt módon gátolja az enterális neuronokat és a simaizom összehúzódást, bár egy indirekt hatása acetilkolin stimuláció révén sem zárható ki. A VIP simaizom elernyesztő hatású. A gasztrointesztinális funkciókat valószínűleg ezen neuronális komponensek finom összjátéka szabályozza. A bélrendszer diabéteszes vegetatív neuropátiája esetén ez a koordinált aktivitás változik meg, és ez veszélyezteti a gasztrointesztinális működéseket. A vizsgálatot 3 csoportra osztott hím Sprague Dawley patkányokon végeztük (tömegük körülbelül 250 g): kontroll csoport (c), diabéteszes csoport (D) és kezelt diabéteszes csoport (DDTRp).
A diabéteszt 100 mg/kg alloxan egyszeri szubkután injektálásával idéztük elő (glikémia >400 mg/dl), és a diabétesz előidézése utáni hetedik napon kezdtük a kezelést (GFI)2Ca 10 mg/kg dózisú szubkután injekciójával három hónapon keresztül.
A következő paramétereket mértük: testtömeg, vércukor, metenkefalin, P-anyag és VIP.
Mindezek a paraméterek, amelyek a diabéteszes csoportban a normálistól jelentősen eltérőek voltak, helyreálltak a kezelt diabéteszes csoportnál és a kontroll csoportnál mért értékekhez hasonlókká váltak statisztikailag szignifikánsan.
Az 1. és 2. táblázat a vizsgálat alatt nyert met-enkefalin és P-anyag értékeket mutatja.
Emellett a D diabéteszes csoporthoz tartozó valamennyi patkánynál tipikus hályog jelentkezett: a szemlencsék nagyon törékenyek voltak, és a boncolás során szétestek.
Ezzel szemben a DDTRp diabéteszes csoport szemlencséje tiszta volt és a boncolásnál normális rezisztenciát mutatott.
/. táblázat
MET-Enkefalin (pg/mg prot.)
Kis
Duodenum pg/mg prot.
C 141,5±16,7 (n = 6)
D 58,6±3,9 (n = 7)***
DDTRp 103,9±14,7 (n = 8) n. s.
Kis
Jejunum pg/mg prot.
C 45,9±4,8 (n = 6)
D 15,l±l,9(n = 8)***
DDTRp 34,9±l,8(n = 8)*
Ileum pg/mg prot.
C 27,9±1,5 (n = 6)
D 10,6±l,3 (n = 6)***
DDTRp 24,9±l,7(n = 7)n. s.
C = kontroll csoport
D = diabéteszes csoport DDTRp = (GFl)2Ca-val utókezelt D * p<0,05; *** p<0,001 n. s. = nem szignifikáns
1. táblázat (folytatás) MET-Enkefalin (pg/mg prot.)
Nagy
Rektum pg/mg prot.
C 102,4+11,8 (n = 5)
D 78,7±5,1 (n = 7)*
DDTRp 120,0+1,6 (n = 8) n. s.
Colon pg/mg prot.
C 101,0±10,2 (n = 7)
D 46,2+3,8 (n = 8)***
DDTRp 90,5±5,6 (n = 8)n. s.
C = kontroll csoport
D = diabéteszes csoport
DDTRp = (GFJ)2Ca-val utókezelt D * p<0,0l; *** p<0,001 n. s. = nem szignifikáns
2. táblázat
P-anyag (ng/mg prot.)
Kis
Duodenum ng/mg prot.
C 1,17+0,091 (n = 8)
D 0,44+0,025 (n = 7)***
DDTRp 1,00+0,081 (n = 8) n. s.
Jejunum ng/mg prot.
C 1,43+0,1
D 0,78+0,05***
DDTRp 1,31+0,04 n. s.
Ileum ng/mg prot.
C 1,22+0,06
D 0,39±0,03***
DDTRp 1,13+0,09 n. s.
C = kontroll csoport
D = diabéteszes csoport DDTRp = (GFI)2Ca-val utókezelt D * p<0,001; *** p<0,001 n. s. = nem szignifikáns
HU 210 767 Β
2. táblázat (folyt:) P-ányag (ng/mg prot.)
Nagy
Coecum ng/mg prot.
C 0,76+0,05
D 0,37+0,02***
DDTRp 0,50+0,02***
Colon ng/mg prot.
C 0,58±0,02
D 0,35±0,02***
DDTRp O,56±O,O3 n. s.
Rectum ng/mg prot.
C 0,54±0,03
D 0,34±0,02***
DDTRp 0,55+0,02 n. s.
C = kontroll csoport
D = diabéteszes csoport; DDTRp = (GFI)2Ca-val utókezelt D * p<0,01 *** p<0,001
n. s. = nem szignifikáns
2. példa
A GF1 hatása diabéteszes eredetű korai enterális neuropátiában
Kísérletesen indukált diabéteszes patkányokat kezeltünk a fent leírt módon (lásd 1. példa), hogy érzékeljük a gasztrointesztinális védőhatást ugyanabban a pillanatban, amikor a neuropátiás károsodást megállapítottuk.
A kezelést intraperitoneálisan végeztük 10 mg/kg (GFI)2Ca-mal 35 napon keresztül, a diabétesz előidézését követő 7. naptól kezdve.
A vizsgált paraméterek (testtömeg, vércukor, és metenkefalin) normalizálódtak a DDTRp kezelt diabéteszes csoportnál hasonlóan az 1. példában leírtakhoz.
3. példa
Hatás receptorokra és szekunder messengerre perifériás szervekben kísérletes diabéteszes neuropátiában
Az állatok, a kezelés, a csoportok és az adagolás megfelel az 1. példában leírtaknak, míg a kezelési idő 35 nap, mint a 2. példában.
A vizsgált paraméter a máj inzulin receptora volt 125J-inzulin kötés révén, amit Scatchard módszere szerint analizáltunk [G. Scarchard; Ann. N. Y. Acad. Sci.; 51, 660 (1970)] tisztított máj plazma-membránok felhasználásával, amit Ray eljárása szerint preparáltunk [T. K. Ray; Biochem. Biophys. Acta; 196, 1 (1970)].
A nagy affinitású J125-inzulin (Bmaxl) kötőreceptor helyek száma a májban megnövekszik diabéteszes patkányoknál. A (GFI)2Ca-mal való kezelés részben kivédi ezt a növekedést a diabéteszes patkányoknál.
4. példa
A GF1 feledékenység elleni hatása egypróbás passzív elkerülési vizsgálattal - elektrosokk, mint memóriát törlő tényező segítségével Ezt a passzív elkerülési tesztet a szokásos felszerelés felhasználásával végeztük, ami egy ketrecből áll, melynek aljába elektromosságot vezettünk, és az elülső falából egy megemelt kifutópálya nyúlik ki. A kifutópályát megvilágítottuk, miközben a ketrec sötét volt. Ha egy patkányt helyeztünk a kifutópályára, a sötét ketrecbe egy nyíláson átjuthatott be.
A megzavaró áramütést a lábra a sötét terület aljába vezetett árammal értük el. A vizsgálatot 3 nap alatt végeztük: az első napon minden patkányt alávetettünk a szokásos tanulási tréningnek, a második napon a kezelt csoportnak orálisan (GFI)2Ca-t adagoltunk háromféle dózisban: 3-30-100 mg/kg és 60 perc múlva a tréninget elvégeztük mind a lábra ható áramütés mint tanulást segítő tényező, mind elektrosokk mint felejtést okozó tényező segítségével. A harmadik napon a tréninget megismételtük a patkány ketrecbe való belépéséhez szükséges látenciáidé mérésével. A vizsgálatot Piracetammal összehasonlítva végeztük el, amit 300-1000 mg/kg dózisban per os alkalmaztunk, és az eredmények szignifikánsan a GFI mellett szóltak, a GFI 30-100 mg/kg-os dózisait a Piracetam 300-1000 mg/kg-os dózisaihoz viszonyítva.
5. példa
A GFI hatása az idegvezetési sebességre
271 g kezdő tömegű Fisher F-344 patkányokat használtunk. A diabéteszt 70 mg/kg streptozocinnal hoztuk létre, és hogy a diabéteszes állatok általános fiziológiai állapotának ellenőrizhetetlen rosszabbodását megelőzzük, minden nap 0,75 U inzulint adagoltunk szubkután. Az állatokat három csoportra osztottuk: C, D és DDTRp (lásd 1., 2., 3. példa).
A kezelést (GFI)2Ca 10 mg/kg-os dózisának intraperitoneális adagolásával végeztük 8 héten keresztül, a diabéteszes állapot első napjától kezdődőleg. A mért paraméter a farok-ideg vezetési sebessége (CV) volt Spüler és mtsai leírása alapján [M. Spüler, W. Dimpfel, H.-U. Tüllner; Arc. Int. Pharmacodyn., 287, 211 (1987)].
Különösen az alábbi részeken értékeltünk:
1. a motoros ideg proximális részének CV-je
2. a szenzoros ideg proximális részének CV-je
3. a szenzoros ideg disztális részének CV-je.
A vezetési sebességet a diabétesz előidézése előtt (3 hónapos patkányok) és a kezelés után 8 héttel mértük. A CV a D diabéteszes csoportnál csökkent, ami megerősítette a diabéteszes perifériás neuropátia kifejlődésének diagnózisát, míg - amint a 3. táblázatban látható - a DDTRp csoportnál statisztikailag növekedett, ami a (GFI)2Ca terápiás hatására utal diabéteszes neuropátia esetén.
HU 210 767 B
3. táblázat
A motoros ideg proximális részének CV±SEM értéke (m/s) A szenzoros ideg proximális részének CV±SEM értéke (m/s) A szenzoros ideg disztális részének CV±SEM értéke (m/s)
bazelin 8 hét bazelin 8 hét bazelin 8 hét
c 32,2±0,2 33,2±0,7 41,2±0,2 43,l±0,6 35,7+0,4 36,2±0,8
D 32,1+0,4 28,1+0,8* 40,8±0,3 35,9+0,7* 35,2+0,6 30,5+0,4*
DDTRp 31,8±0,5 32,1 ±0,4* 4O,6±O,8 42,6±0,8* 35,1+0,7 35,9+0,9*
* p<0,001 D C-vel, illetve DDTRp D-vel szemben
Ismert [D. A. Green, P. V. de Jesus és A. I. Winegrad;
J. Clin. Invest., 55, 1326 (1975)], hogy ezt a fajta vizsgálatot pozitív eredménnyel elvégezték a múltban streptozotocinnal indukált diabéteszes patkányok 650 mg/kg 15 myo-inozitol kezelésével, de ezt az eredményt később más vizsgálatok nem erősítették meg, noha a myo-inozitol adagja mindig nagyon nagy volt [J. G. Salway, J. A. Finnegan, D. Bamett, L. Whitehead, A. Karunanayaka és R. B. Payne; 2,1282 (1978)]. Emiatt a myo-inozitol terá- 20 piás felhasználásra alkalmatlan.
Amint a fenti eredményekből kitűnik, a GFI alkalmas farmakológiai készítmények aktív hatóanyagaként való felhasználása perifériás neuropátiák és organikus vagy funkcionális eredetű cerebropátiák, mint például 25 vasculopátiák, Alzheimer-kór, időskori leépülési szindróma és hasonló kórképek kezelésében.
A fentiekben ismertetett farmakológiai vizsgálatoknál felhasznált és a fentiekben leírt szokásos eljárásokkal előállított GFI és annak Ca-sója fiziko-kémiai jellemzőit az alábbiakban ismertetjük példák segítségével.
GFI szabad sav (MW = 334 g/mol)
Op. = 140 °C
Elemanalízis:
C (számított: 32,33%) = 32,25%
H (számított: 5,69%) = 5,73%
GFI kalcium-só (GFI)2Ca; MW = 706 g/mol [a]D = -15,5°±l (c = 2,07;H2O) ’H-NMR (300 MHZ, D2O):
ppm 3,37 (dd; CH-5; J5_6 = J<m = 9,27 Hz) ppm 3,58 (dd; CH-3; J3_2 = 2,78 Hz; J3^,=
9,27 Hz) ppm 3,65-3,75 (m; CH-4+CH2-9) ppm 3,79 (dd; CH-6; = J^, = 9,27 Hz) ppm 3,90-4,10 (m; CH-l+CH-8+CH2-7) ppm 4,31 (dd; CH-2; J2_3 = J2_, = 2,78 Hz) ppm 4,80 (s; DHO) 13C-NMR (D2O) teljesen ppm 69,03 (s; C-9) ppm 73,34 (d; C-7; Jc_o-p = 5,6 Hz)
77,60 (d; C-8) ppm 77,71 (s; C-3) ppm 78,25 (m; C-2+C-6) ppm 79,16 (s; C-4) ppm 80-99 (s; C-5) ppm 83,13 (d; C-l; JC-o~p = 5,9 Hz)
Elemanalízis:
C (számított: 30,59%) = 3,48%
H (számított: 5,10%) = 5,15%

Claims (6)

  1. SZABADALMI IGÉNYPONTOK
    1. Eljárás L-alfa-glicerofoszforil-D-mio-inozitot vagy annak alkáli- vagy alkáli-földfémmel alkotott sóját tartalmazó gyógyászati készítmények előállítására, azzal jellemezve, hogy az ismert módon előállított hatóanyagot anyagcserezavar vagy toxikus eredetű perifériás neuropátiák és organikus és funkcionális eredetű cerebropátiák kezelésére alkalmas készítménnyé alakítjuk.
  2. 2. Az 1. igénypont szerinti eljárás, azzal jellemezve, hogy aktív hatóanyagként az L-alfa-glicerofoszforil-D-mio-inozit kalcium-sóját alkalmazzuk.
  3. 3. Az 1. vagy 2. igénypont szerinti eljárás, azzal jellemezve, hogy szájon át alkalmazható gyógyászati készítményt alakítunk ki.
  4. 4. Az 1. vagy 2. igénypont szerinti eljárás, azzal jellemezve, hogy parenterálisan alkalmazható gyógyászati készítményt alakítunk ki.
  5. 5. Az 1-4. igénypontok bármelyike szerinti eljárás, azzal jellemezve, hogy egységdózisonként 5-500 mg L-alfa-glicerofoszforil-D-mio-inozitot vagy annak alkáli- vagy alkáli-földfémmel alkotott sóját tartalmazó gyógyászati készítményt alakítunk ki.
  6. 6. Az 5. igénypont szerinti eljárás, azzal jellemezve, hogy az L-alfa-glicerofoszforil-D-mio-inozit kalcium-sóját alkalmazzuk.
HU9201267A 1989-10-27 1990-10-17 Process for preparing pharmaceutical compositions containing l-alpha-glycerophosphoryl-d-myo-inositol for the treatment of peripheral neuropathies and cerebropathies HU210767B (en)

Applications Claiming Priority (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
IT22173A IT1239474B (it) 1989-10-27 1989-10-27 Composizioni farmaceutiche a base di l-alfa-glicerofosforil-d-myo- inositolo o suoi sali alcalini o alcalino-terrosi per la terapia delleneuropatie periferiche di origine dismetabolica o tossica, e delle cerebropatie su base organica e funzionale

Publications (2)

Publication Number Publication Date
HUT61667A HUT61667A (en) 1993-03-01
HU210767B true HU210767B (en) 1995-07-28

Family

ID=11192582

Family Applications (2)

Application Number Title Priority Date Filing Date
HU9201267A HU210767B (en) 1989-10-27 1990-10-17 Process for preparing pharmaceutical compositions containing l-alpha-glycerophosphoryl-d-myo-inositol for the treatment of peripheral neuropathies and cerebropathies
HU9201267A HU9201267D0 (en) 1989-10-27 1992-04-14 Method for producing pharmaceutical preparatives containing gfi

Family Applications After (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
HU9201267A HU9201267D0 (en) 1989-10-27 1992-04-14 Method for producing pharmaceutical preparatives containing gfi

Country Status (14)

Country Link
US (1) US5281586A (hu)
EP (1) EP0497906B1 (hu)
JP (1) JP3037749B2 (hu)
KR (1) KR0176978B1 (hu)
AT (1) ATE100713T1 (hu)
AU (1) AU645533B2 (hu)
CA (1) CA2067755A1 (hu)
DE (1) DE69006360T2 (hu)
DK (1) DK0497906T3 (hu)
ES (1) ES2062570T3 (hu)
HU (2) HU210767B (hu)
IT (1) IT1239474B (hu)
NO (1) NO179009C (hu)
WO (1) WO1991006301A1 (hu)

Families Citing this family (5)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
IT1247093B (it) * 1991-01-22 1994-12-12 Flarer S R L Ora Castellini S Derivati salini del gliceril fosforil mioinositolo ad attivita' terapeutica, procedimento per la loro preparazione e composizioni farmaceutiche che li contengono
IT1265647B1 (it) * 1992-11-18 1996-11-22 Farmin Srl Composizione farmaceutiche topiche per le allergie respiratorie
GB9801899D0 (en) * 1998-01-29 1998-03-25 Univ London Neurotrophic properties of ipgs analogues
CN1300155C (zh) * 2000-11-07 2007-02-14 I·R·B·生物技术研究院有限公司 作为胞液型磷脂酶的调制剂的甘油磷酸肌醇衍生物
JP5670858B2 (ja) * 2011-10-14 2015-02-18 イ.エルレ.ビ.イスティトゥト ディ リチェルケ ビオテクノロジケ ソチエタ ペル アツィオニ サイトゾルのホスホリパーゼのモジュレーターとしてのグリセロホスホイノシトール誘導体

Family Cites Families (1)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
DE3239817A1 (de) * 1982-07-06 1984-01-12 Max Planck Gesellschaft zur Förderung der Wissenschaften e.V., 3400 Göttingen Neue glycerinderivate zur synthese von phospholipiden

Also Published As

Publication number Publication date
ATE100713T1 (de) 1994-02-15
IT8922173A0 (it) 1989-10-27
IT1239474B (it) 1993-11-02
AU6884891A (en) 1991-05-31
DE69006360T2 (de) 1994-05-19
JP3037749B2 (ja) 2000-05-08
EP0497906A1 (en) 1992-08-12
KR920703067A (ko) 1992-12-17
NO179009B (no) 1996-04-09
DE69006360D1 (de) 1994-03-10
CA2067755A1 (en) 1991-04-28
NO179009C (no) 1996-07-17
KR0176978B1 (ko) 1999-03-20
WO1991006301A1 (en) 1991-05-16
IT8922173A1 (it) 1991-04-27
HUT61667A (en) 1993-03-01
AU645533B2 (en) 1994-01-20
HU9201267D0 (en) 1992-07-28
DK0497906T3 (da) 1994-03-21
NO921525L (no) 1992-04-21
ES2062570T3 (es) 1994-12-16
US5281586A (en) 1994-01-25
JPH05502861A (ja) 1993-05-20
NO921525D0 (no) 1992-04-21
EP0497906B1 (en) 1994-01-26

Similar Documents

Publication Publication Date Title
CA2161641C (en) Stable, ingestable and absorbable nadh and nadph therapeutic compositions
JPS6133118A (ja) 抗脳性酸素欠乏症代謝賦活剤
JPH02108636A (ja) 抗腫瘍性組合せ製剤
EP1071409A2 (de) Verwendung von phosphororganischen verbindungen zur therapeutischen und prophylaktischen behandlung von infektionen
IE60886B1 (en) Use of adenosine derivatives as anti-dementia agents
CA2152693A1 (en) Therapeutic composition for pancreatitis
HU210767B (en) Process for preparing pharmaceutical compositions containing l-alpha-glycerophosphoryl-d-myo-inositol for the treatment of peripheral neuropathies and cerebropathies
EP1140113B1 (de) Verwendung von bisphosphonaten zur prophylaxe und zur behandlung von infektiösen prozessen
EP1140115B1 (en) Phospholipid complexes of proanthocyanidin a2 as antiatherosclerotic agents
KR0133555B1 (ko) 5-플루오로우라실계 화합물에 기인한 염증의 발생을 억제할 수 있는 비-주사제 형태의 항암조성물
WO2000016757A2 (de) Verwendung von phosphororganischen verbindungen zur herstellung von arzneimitteln zur therapeutischen und prophylaktischen behandlung von infektionen oder als fungizid, bakterizid oder herbizid bei pflanzen
US5068228A (en) Use of a metal chelate of an alkylaminoester of phosphoric acid for prophytlaxis or therapy of a neuropathy
DE19828097A1 (de) Kombinationspräparat von Aminohydrocarbylphosphonsäurederivaten und Hemmern des Fettstoffwechsels
MXPA05006860A (es) Uso de istradefillina (kw-6002) para el tratamiento de trastornos de la conducta.
GB2224206A (en) Pharmaceutical compositions containing ace inhibitors.
WO1990004400A1 (en) PROCESS FOR INCREASING PHOSPHATIDYLCHOLINE $i(IN VIVO)
JPH0454647B2 (hu)

Legal Events

Date Code Title Description
DGB9 Succession in title of applicant

Owner name: APOTEKNA S.A., CH

HRH9 Withdrawal of annulment decision
HMM4 Cancellation of final prot. due to non-payment of fee