HU202013B - Impulsed inert gas discharge lamp - Google Patents

Impulsed inert gas discharge lamp Download PDF

Info

Publication number
HU202013B
HU202013B HU256985A HU256985A HU202013B HU 202013 B HU202013 B HU 202013B HU 256985 A HU256985 A HU 256985A HU 256985 A HU256985 A HU 256985A HU 202013 B HU202013 B HU 202013B
Authority
HU
Hungary
Prior art keywords
cathode
anode
gas
tube
discharge tube
Prior art date
Application number
HU256985A
Other languages
English (en)
Other versions
HUT52894A (en
Inventor
Miklos Csapody
Ferenc Nagel
Gabor Varga
Original Assignee
Tungsram Reszvenytarsasag
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Application filed by Tungsram Reszvenytarsasag filed Critical Tungsram Reszvenytarsasag
Priority to HU256985A priority Critical patent/HU202013B/hu
Priority to DE19863618573 priority patent/DE3618573A1/de
Priority to NL8601430A priority patent/NL8601430A/nl
Priority to BE0/216833A priority patent/BE904993A/fr
Priority to GB08615913A priority patent/GB2178230A/en
Priority to JP15282586A priority patent/JPS6231938A/ja
Publication of HUT52894A publication Critical patent/HUT52894A/hu
Publication of HU202013B publication Critical patent/HU202013B/hu

Links

Classifications

    • HELECTRICITY
    • H01ELECTRIC ELEMENTS
    • H01JELECTRIC DISCHARGE TUBES OR DISCHARGE LAMPS
    • H01J61/00Gas-discharge or vapour-discharge lamps
    • H01J61/70Lamps with low-pressure unconstricted discharge having a cold pressure < 400 Torr
    • H01J61/80Lamps suitable only for intermittent operation, e.g. flash lamp
    • HELECTRICITY
    • H01ELECTRIC ELEMENTS
    • H01JELECTRIC DISCHARGE TUBES OR DISCHARGE LAMPS
    • H01J61/00Gas-discharge or vapour-discharge lamps
    • H01J61/02Details
    • H01J61/30Vessels; Containers
    • H01J61/302Vessels; Containers characterised by the material of the vessel

Landscapes

  • Vessels And Coating Films For Discharge Lamps (AREA)
  • Discharge Lamp (AREA)

Description

A találmány tárgya impulzusüzemű nemesgáz kisülőlámpa, melyben a két végén lezárt kisülőcső belsejében egymással szemben két elektród, anód és katód van, melyek árambevezetőhöz vannak csatlakoztatva, és az anód tömege a katód tömegének legalább kétszerese, és a kisülőcső gáztöltésként kizárólag nemesgáz(oka)t, de adott esetben higanyt is tartalmaz, 10 millibarnál nagyobb nyomásértékben.
A találmány szerinti impulzusüzemű nemesgáz kisülőlámpa elsősorban a fényképezés, a lézergerjesztés, légi és vízi közlekedés, fotokémia területén, valamint stroboszkópokban nyerhet alkalmazást, főként nagyobb, legalább 100 J/cin fajlagos impulzusterhelések esetében, de ez alatt is ajánlatos lehet ott, ahol a megbízhatósági és hosszú élettartam igénye ezt indokolja.
Ismeretes, hogy az ipar számos területén alkalmaznak impulzusszerüen üzemeltetett nemesgáztöltésű gázkisülő fényforrásokat (pl. fényképészet, autójavító ipar stb.). Az általánosan elterjedt impulzusszerüen üzemeltetett nemesgáztöltésű gázkisülő fényforrások üveg vagy kvarcüveg gázkisülő edénnyel készülnek úgy, hogy az edény méretre vágott csőanyagának végeibe egy-egy előüvegezett, illetve lapításra alkalmassá tett elektródszerelvényt forrasztanak, illetve lapítanak be. A kis teljesítményű, fényképészeti célra használt, viszonylag kis villantási számmal működtetett ún., Jlash lámpáknál ez a kialakítás megfelelő. A termék az ismert tömeggyártási módszerekkel állítható elő.
Az impulzusszerű üzemmód okozta lökőhullámok azonban nagyobb teljesítmények esetében a fényforrás végeire jelentős mechanikai igénybevételt fejtenek ki, és ez az elektród erózióval együtt a fényforrások élettartamának csökkenését eredményezi.
Számos eljárás ismeretes a fényforrások élettartamának növelésére. A DE 28 48 891 lajstromszámú szabadalmi leirás szerint a kisülőcső végeit síkforrasztással, fémlemez segítségével zárják le. Az US 4 315 187 lajstromszámú szabadalmi leírás szerint az elektródokra a gázkisülő csőtől adott távolságban védőlemezt rögzítenek A DE-OS 32 27 280 lajstromszámú közzétételi irat szerint a véglezárást üveg vagy üvegkerámiából készült tárcsa alkalmazásával korszerűsítik Valamennyi megoldásnál a célkitűzés a fényforrás impulzusszerű üzemmódjából eredő hosszirányú lökéshullámoknak a gázkisülő cső végeitől való távol tartása, illetve a mechanikai szilárdság növelésére az ütközési hely anyagának célszerű megválasztása volt. Sok esetben azonban a nagy teljesítmény és megbízhatósági követelmények az ismert módszerekkel együtt nem teljesíthetők
A találmány célja olyan megoldás biztosítása, melynél a nagy teljesítményű, impulzusszerű üzemeltetés mellett is viszonylag nagy megbízhatóság és hosszú, a korábbiakhoz viszonyítva többszörös élettartam biztosítható a nemesgáztöltésű impulzusüzemű gázkisölő fényforrások számára.
A találmány azon a felismerésen alapul, hogy nagy teljesítményű, impulzusszerű üzemelésre szolgáló lámpakonstrukciólaiál a kisülőcső feszültségmentes beforrasztással és megfelelő szilárdságú alapanyaggal történő véglezárásán kívül gondoskodni kell a gázkisülőcső falának megfelelő szilárdságáról is, és a célra igen előnyösen alkalmazható a fényáteresztő tulajdonságú alumínium-oxid kerámiacső. Megjegyezzük, hogy az alumínium-oxid kerámiaanyagból készült kisülőcsövet eddig szinte kizárólag nagynyomású nátriumlámpáknál alkalmazták, ahol a nátrium jelenléte miatt üveg, illetve kvarcüveg nem használható, mivel azt átkristályosítaná.
Megjegyezzük hogy az alumínium-oxid, illetőleg a hozzá kialakított lezárási és árambevezetési módok esetünkben egészen más okból előnyösek, mint a nátriumlámpa esetében. Ott a fém nátriummal szembeni ellenálló képesség és a magas hőmérséklet határozza meg a konstrukciót. Nem magától értetődő, hogy impulzusűzem esetén ugyanezen anyagok és konstrukciók biztosítják az impulzusok által a kisülőcsőben és az árambevezetőkön létrehozott mechanikus ütésekkel, és azok kifárasztó hatásával szemben mutatkozó fokozott ellenálló képességet.
Találmányunk tárgya tehát impulzusüzemű nemesgáz kisülőlanipa, melyben a két végén lezárt kisülőcső belsejében egymással szemben két elektród, anód és katód van, melyek árambevezetőhöz vannak csatlakoztatva, és az anód tömege a katód tömegének legalább kétszerese, továbbá a gázkisülő cső gáztöltésként kizárólag nemesgáz(oka)t tartalmaz 10 millibarnál nagyobb nyomásértékben. Találmányunk kiterjed olyan impulzusüzemű nemesgáz kisülőlámpára is, m£ty töltésként a nemesgázok mellett higanyt is tartalmaz. A találmány szerinti impulzusüzemű nemesgáz kisülőlámpát az jellemzi, hogy a kisülőcső fala fényáteresztő alumínium-oxid kerámia és a kisülőcsőbe az elektródok oly mértékben nyúlnak be, hogy a két elektród, anód és katód közötti távolság fele kisebb, mint a két csővég távolságának 0,35-szorosa, ugyanakkor az elektródok a kisülőcsőben szimmetrikusan vannak elhelyezve úgy, hogy a két elektród közötti távolság felezőpontja és a két csővég közötti felezőpont egymáshoz képest legalább a két csővég közötti távolság 0,03-ával vannak eltolva.
Ezeket a lámpákat a közvilágítási lámpákkal ellentétben, például a nátriumlámpákkal ellentétben úgy üzemeltetjük, hogy a katód- és az anódoldal meg van különböztetve. Mivel az anóddisszipáció nagyobb, mint a katóddisszipáció, az anódot a kátédnál nagyobbra választjuk. Az anód tömege a katód+ömegének célszerűen több mint kétszerese.
Fotokémiai alkalmazások során előfordul, hogy ultraibolya-sugárzást kibocsátó nagy teljesítményű, impulzusszerüen üzemeltetett nemesgáztöltésű gázkisülő lámpára van szükség, amelynél a kibocsátott sugárzás hullámhosszát higanyadalékkal lehet az ultraibolya-tartomány felé eltolni.
Kísérleteink azt mutatták, hogy a fényáteresztő alumínium-oxid kerámia az ultraibolya-sugárzást is átengedi.
A találmány szerinti impulzusüzemű nemesgáz kisülőlámpa megbízhatóság és élettartam vonatkozásában sokszorosan felülmúlja az eddig elterjedt impulzusüzemű, gázkisülő fényforrásokat. A megoldás lehetővé teszi a csőfal terhelésének növelését, ami nagy teljesítményű típusoknál előnyös méretcsökkenési lehetőséget eredményez.
Előnyös megoldást ad és a kisülőcső végeinek nagyobb terhelhetőségét biztosítja, ha a kisülőcső végeinél a nagynyomású nátriumlámpáknál elterjedt
HU 202013 Β dugószerűen kialakított alumínium-oxid kerámia lezáró elemek vannak, továbbá az Árambevezetők, melyek hőtágulási együtthatóban az alumínium-oxid kerámiához illeszkedő anyagból vannak, a lezáró elemekhez, a lezáró elemek pedig a kisülőcsőhöz kötőanyaggal vannak vákuumzáróan rögzítve. A nagynyomású nátriumlámpák gyártásából is ismert zománc kötőanyag alapanyaga alumínium-oxid, melyhez még háromértékű fémek oxidjai, esetleg alkáliföldfém-oxidok is kerülhetnek adalékként, miáltal a zománc olvadáspontban és hőtágulási együtthatóban a követelmények számára megfelelővé válik.
Árambevezető céljára termikus tulajdonságai révén alkalmas lehet a niób és annak ötvözetei, vagy tan tál és ötvözetei, vagy más, pl. vasalapú ötvözet.
Az árambevezetőt különösen nagyobb teljesítmények esetén célszerű több huzalból kialakítani, és a lezáró elemen keresztül több párhuzamos ág forrnájáhan átvezetni, mely ágak a kisülőcsövön kívül és belül ismét egyesülnek. Ha a teljesítmény, illetőleg a csúcsáram indokolja, célszerű lehet a többágú árambevezető helyett egyetlen csövet alkalmazni, amely a lezáró elemen van átvezetve.
A kisülőcső végeinek korábban említett lezárási módja lehetőséget nyújt az elektródok (anód, katód) aszimmetrikus kialakítására, miáltal csökkenthető a kisülőcsőben kialakuló lökéshullámok kedevezőtlen hatása. Az elektródokat célszerű úgy elhelyezni, hogy azok a kisülőcsőbe oly mértékben nyúljanak be, hogy a két elektródcsúcs közötti távolság fele kisebb legyen, mint a két csővég távolságának 0,35-szöröse és ugyan akkor aszimmetrikusan legyenek elhelyezve úgy, hogy a két elektród közötti távolság felezőpontja és a két csővég közötti felezőpont egymástól legalább a két csővég közötti távolság 0,03-ával legyen eltolva.
Találmányunkat részletesebben kiviteli példák kapcsán ábrák segítségével mutatjuk be, melyek a következők:
1. ábra: A találmány szerinti gázkisülő fényforrás egy kiviteli alakja.
2. ábra: A találmány szerinti gázkisülő fényforrás külső burába helyezett kiviteli alakja.
Felhasználási terület, teljesítmény és egyéb különleges igények (spektrum jellege) alapján más-más nemesgáz töltetű (xenon, kripton, argon, neon, illetve hélium) impulzusüzemű gázkisűlő fényforrások készíthetők. A konstrukciós kialakítást azonban a gázminőség nem befolyásolja, a méret természetesen teljesítményfüggő. Az 1. ábra szerinti kialakítás külső bura nélküli, amíg a 2. ábra szerinti külső burás impulzusüzemű gázkisülő fényforrást mutat. Külső bura alkalmazása ott célszerű, ahol a nagyobb lámpateljesítmény miatt a csővégek 200-300 °C-nál magasabb hőmérsékletre kerülnek, vagy ott, ahol a környezet légtere nedves.
Példaképpen ismertetünk egy impulzusszerű üzemeltetésre szolgáló 500 W-os impulzusenergiájú, 1500 V névleges egyenfeszültségű nemesgáztöltésű találmány szerinti gázkisülő lámpát és annak előállítását.
Az 1. ábrán bemutatott 1 kisülőcső 80 mm hosszúságú, 4,8 mm belső átmérőjű, 0,6 mm falvastagságú alumínium-oxid kerámiacső. A dugószerűen kialakított 2 és 3 alumínium-oxid kerámia véglezáró elemek tartják vj, elektródszerelvényeket, azaz a 4 anódot és az 5 katódot és a helyzetüket meghatározó 6, illetve 7 árambevezetőket. A 6 és 7 árambevezetők anyaga nióbhuzal 1% cirkcmtartalommal, átmérője 0,7 mm. A 4 anódot 7 mm hosszú és kb. 0,7 g-os, a kátédhoz képest kb. kétszeres tömegű aktiválatlan volfrámtömb, esetleg aktiválatlan volfrámból tekercselt, az 5 kátédhoz hasonló kialakítású, de célszerűen kb. kétszeres tömegű henger alakú tömb képezi. Az 5 katód aktivált volfrám, tekercselt henger alakban. A 6 és 7 árambevezetők hosszát az határozza meg, hogy az 5 katód csúcsa 21,5 mm, a 4 anód csúcsa 15,5 mm távolságra legyen a hozzájuk közelebb eső csővégtől, azaz köztük 43 mm-es csúcstávolság jöjjön létre, amelynek felezőpontja tengelyirányban 3 mm-es távolságra el van tolva a csővégek közötti távolság felezőpontjától. A kisülőtest egyes darabjait alumínium-oxid és földalkáli-oxid keverékből készített 1620 K olvadáspontú forrasztózománc rögzíti egymáshoz és egyben gáztömör fém-kerámia és kerámia-kerámia kötést is hoz létre köztük. A 4 anód, illetve 5 katód teste tompa hegesztéssel csatlakozik 6 és 7 árambevezetőkhöz.
A 2. ábra szerinti megoldásnál fenti kialakítású kisülőtest a 8 és 9 tartóbordák segítségével a célszerűen 1 bar körüli nyomású argont tartalmazó 10 boroszilikát külső burában helyezkedik el és a 11 Edison menetes E27 szabványos jelzésű lámpafejet alkalmazzuk az elektromos csatlakoztatáshoz.
Fenti impulzusüzemű kisűlőlámpa gyártása során az összeforrasztandó alkatrészeket és a közelükben elhelyezett sajtolt zománcpor forraszkarikákat vákuumban vagy védőgázban felhevítjük, az olvadás kezdete előtt beadagoljuk a megfelelő nyomású töltőgázt, példánk esetében xenont, a csővégeket a zománc olvadáspontja fölé melegítjük, majd lehűtjük az így beforrasztott kisülőtesteket. Példánk esetében a szobahőmérsékletre lehűlt kisülőtestben a xenongáz nyomása 300 millibar. A 2. ábra szerinti megoldásnál a kisülőtest 6,7 árambevezetőit a 8 és 9 tartóbordákhoz hegeszt jük és beforrasztjuk 10 boroszilikát külső burába, melyet a fényforrásiparban ismert szokásos eljárással leszivattyúzunk, gázzal töltjük és ellátjuk 11 Edison menetes E27 szabványos jelzésű lámpafejjel.
A kisülőtest az 1. ábrától kissé eltérő módon is megvalósítható, amennyiben egyik vagy mindkét végén az árambevezető nióbhuzal helyett nióbcsövet forrasztunk be. Ez esetben a beforrasztási és gáztöltési művelet szétválasztható egymástól. Az említett, ún. szívócsöves kivitel viszonylag nagynyomású gáztöltés esetén előnyös.
A kővetkezőkben ismertetjük egy fotopolimerizációs célra szolgáló, ultraibolya sugárzást kibocsátó villanólámpa fő paramétereit. Az 1. ábrának megfelelő felépítésű kisülőtest hossza 85 mm, belső átmérője 8 mm, az anód és katód közötti csúcstávolság 46 mm, a csúcstávolság felezőpontja 3,5 mm-nyire tengelyirányban eltolódik a csővégek közötti távolság felezőpontjától. A kisülőtest 160 mbar nyomású xenongázt és telített gőznyomást biztosító higanymennyiséget tartalmaz. Egyéb szerkezeti részletei és előállítása megfelel az előbbiekben előadottaknak.
A leírtakhoz hasonló technológiával készülhetnek más méretű és nemesgáztöltésű találmány szerinti lámpák Ugyanakkor természetesen más technológiával is gyárthatók olyan lámpák, melyek a találmány oltalmi körébe tartoznak.
HU 202013 Β

Claims (2)

  1. SZABADALMI IGÉNYPONTOK
    1. Impulzusüzemű nemesgáz kisülőlámpa, melyben a két végén lezárt kisülőcső (1) belsejében egymással szemben két elektród, anód (4) és katód (5) van, 5 melyek árambevezetőhöz (6, 7) vannak csatlakoztatva, és az anód (4) tömege a katód (5) tömegének legalább kétszerese, továbbá a kisülőcső (1) gáztöltésként kizárólag nemesgáz(oka)t tartalmaz 10 millibarnál nagyobb nyomásértékben, azzal jelle- 10 mezve, hogy a kisülőcső (1) fala aluminium-oxid kerámia, és a kisülőcsőbe (1) az anód (4) és a katód (5) oly mértékben nyúlik be, hogy a közöttük levő távolság fele kisebb a két csővég közötti távolság 0,35-szorosánál, ugyanakkor az anód (4) és a katód 15 (5) a kisülőcsőben (1) aszimmetrikusan van elhelyezve úgy, hogy a közöttük levő távolság felezőpontja és a két csővég közötti felezőpont egymáshoz képest legalább a két csővég közötti távolság 0,03-ával el van tolva. 20
  2. 2. Impulzusüzemű nemesgáz kisülőlámpa, melyben a két végén lezárt kisülőcső (1) belsejében egymással szemben két elektród, anód (4) és katód (5) van, melyek árambevezetőhöz (6, 7) vannak csatlakoztatva, és az anód (4) tömege a katód (5) tömegének legalább kétszerese, továbbá a kisülőcső (1) gáztöltésként nemesgáz(oka)t és higanyt tartalmaz, és a gáznyomás 10 millibar alatt van, azzal jellemezve, hogy a kisülőcső (1) fala aluminium-oxid kerámia, és a kisülőcsőbe (1) az anód (4) és a katód (5) oly mértékben nyúlik be, hogy a közöttük levő távolság fele kisebb a két csővég közötti távolság 0,35-szorosánál, ugyanakkor az anód (4) és a katód (5) a kisülőcsőben (1) aszimmetrikusan van elhelyezve úgy, hogy a közöttük levő távolság felezőpontja és a két csővég közötti felezőpont egymáshoz képest legalább a két csővég közötti távolság 0,03-ával el van tolva.
    Kiadja az Országos Találmányi Hivatal, Budapest A kiadásért felel: dr. Szvoboda Gabriella osztályvezető ARCANUM Bt.-BUDAPEST
HU256985A 1985-07-02 1985-07-02 Impulsed inert gas discharge lamp HU202013B (en)

Priority Applications (6)

Application Number Priority Date Filing Date Title
HU256985A HU202013B (en) 1985-07-02 1985-07-02 Impulsed inert gas discharge lamp
DE19863618573 DE3618573A1 (de) 1985-07-02 1986-06-03 Entladungslampe mit edelgasfuellung, insbesondere zum impulsartigen betrieb
NL8601430A NL8601430A (nl) 1985-07-02 1986-06-03 Ontladingslamp met edelgasvulling, in het bijzonder voor impulsbedrijf.
BE0/216833A BE904993A (fr) 1985-07-02 1986-06-25 Lampe a decharge avec remplissage de gaz rare, en particulier pour le fonctionnement par impulsions.
GB08615913A GB2178230A (en) 1985-07-02 1986-06-30 Discharge lamp with noble gas filling, especially for pulse operation
JP15282586A JPS6231938A (ja) 1985-07-02 1986-07-01 希ガス封入式放電ランプ

Applications Claiming Priority (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
HU256985A HU202013B (en) 1985-07-02 1985-07-02 Impulsed inert gas discharge lamp

Publications (2)

Publication Number Publication Date
HUT52894A HUT52894A (en) 1990-08-28
HU202013B true HU202013B (en) 1991-01-28

Family

ID=10960039

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
HU256985A HU202013B (en) 1985-07-02 1985-07-02 Impulsed inert gas discharge lamp

Country Status (6)

Country Link
JP (1) JPS6231938A (hu)
BE (1) BE904993A (hu)
DE (1) DE3618573A1 (hu)
GB (1) GB2178230A (hu)
HU (1) HU202013B (hu)
NL (1) NL8601430A (hu)

Families Citing this family (5)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
US5043634A (en) * 1988-06-27 1991-08-27 Gte Products Corporation Pulsed light source
CA2316333A1 (en) * 1997-12-29 1999-07-22 Povl Kass A lamp device and a lamp tube as well as a method of regulating the lamp device
DE19915920A1 (de) 1999-04-09 2000-10-19 Heraeus Gmbh W C Metallisches Bauteil und Entladungslampe
DE19933154B4 (de) 1999-07-20 2006-03-23 W.C. Heraeus Gmbh Entladungslampe
DE102005048907A1 (de) * 2005-10-10 2007-04-26 Siemens Ag Unterflur-Blitzfeuer

Family Cites Families (15)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
NL255240A (hu) * 1959-08-26
US3502929A (en) * 1967-07-14 1970-03-24 Varian Associates High intensity arc lamp
US3636395A (en) * 1970-02-19 1972-01-18 Sperry Rand Corp Light source
US3705325A (en) * 1971-01-21 1972-12-05 Bell Telephone Labor Inc Short arc discharge lamp
BE795680A (fr) * 1972-02-21 1973-08-20 Philips Nv Lampe a decharge a haute pression, munie d'un conducteur de traversee metallique
GB1381648A (en) * 1972-10-11 1975-01-22 Sysun V V Basov J G Gas discharge devices
JPS51102380A (ja) * 1975-03-07 1976-09-09 Hitachi Ltd Hodento
DE2848891C2 (de) * 1978-11-10 1982-12-30 Heimann Gmbh, 6200 Wiesbaden Blitzlichtlampe
NL7903285A (nl) * 1979-04-26 1980-10-28 Philips Nv Ontladingslamp.
NL7903286A (nl) * 1979-04-26 1980-10-28 Philips Nv Ontladingsbuis.
US4315187A (en) * 1979-11-13 1982-02-09 Nam Kwong Electric Co. Ltd. Stroboscopic dishcharge tube for photography
JPS56134466A (en) * 1980-03-24 1981-10-21 Univ Osaka Flush lamp
JPS581510A (ja) * 1981-06-29 1983-01-06 井上 秋忠 い草泥落機
DE3227280A1 (de) * 1982-07-21 1984-01-26 Heimann Gmbh, 6200 Wiesbaden Gasentladungslampe, insbesondere blitzroehre
JPS59148256A (ja) * 1983-02-10 1984-08-24 Oak Kk 閃光放電管

Also Published As

Publication number Publication date
BE904993A (fr) 1986-10-16
HUT52894A (en) 1990-08-28
DE3618573A1 (de) 1987-01-08
GB8615913D0 (en) 1986-08-06
GB2178230A (en) 1987-02-04
JPS6231938A (ja) 1987-02-10
NL8601430A (nl) 1987-02-02
DE3618573C2 (hu) 1992-10-15

Similar Documents

Publication Publication Date Title
CN1322542C (zh) 陶瓷金属卤化物灯
EP0991097B1 (en) Electrical high-pressure discharge lamp and lighting device
US4970431A (en) High-pressure sodium discharge lamp with fins radially extending from the discharge vessel for controlling the wall temperature of the discharge vessel
US7057350B2 (en) Metal halide lamp with improved lumen value maintenance
JP4961655B2 (ja) 放電ランプ
HU181520B (en) Electric discharge lamp
US7262553B2 (en) High efficacy metal halide lamp with configured discharge chamber
JP2004528694A (ja) セラミックメタルハライドランプ
HU202013B (en) Impulsed inert gas discharge lamp
US7138765B2 (en) High efficacy lamp in a configured chamber
CN101681789A (zh) 具有包括硫属元素的气体填充物的气体放电灯
HU227876B1 (en) Discharge tube for high-pressure discharge lamp and high-pressure discharge lamp
US5675214A (en) Low-pressure discharge lamp having hollow electrodes
JPH04220939A (ja) 高圧放電ランプ
US7633227B2 (en) Discharge lamp with lamp base structure
EP0812467A2 (en) Low-pressure discharge lamp
JP4022302B2 (ja) メタルハライド放電ランプおよび照明装置
EP0784864B1 (en) Low-pressure discharge lamp
JP4840589B2 (ja) 高圧放電ランプ装置
JP4832717B2 (ja) メタルハライドランプ、および照明装置
JP3271946B2 (ja) メタルハライドランプ
HU182834B (en) Electric current lead-in, preferably for discharge vessel of high-pressure gas-discharge light-sources
JP2000090882A (ja) 高圧放電ランプおよび照明装置
EP0596676B1 (en) High-pressure sodium discharge lamp
JP3124181U (ja) 高圧放電ランプ

Legal Events

Date Code Title Description
HMM4 Cancellation of final prot. due to non-payment of fee