HU200128B - Method for producing laminated bitumenized plate - Google Patents

Method for producing laminated bitumenized plate Download PDF

Info

Publication number
HU200128B
HU200128B HU225087A HU225087A HU200128B HU 200128 B HU200128 B HU 200128B HU 225087 A HU225087 A HU 225087A HU 225087 A HU225087 A HU 225087A HU 200128 B HU200128 B HU 200128B
Authority
HU
Hungary
Prior art keywords
bitumen
layer
bituminous
felt
laminated
Prior art date
Application number
HU225087A
Other languages
English (en)
Inventor
Jozsef Falaki
Janos Matus
Zoltan Poder
Ervin Vertesi
Gyula Molnar
Original Assignee
Alkoto Mueszaki Fejlesztoe Es
Gyoermegyei Allami Epitoeipari
Chem Epitoeanyagipari
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Application filed by Alkoto Mueszaki Fejlesztoe Es, Gyoermegyei Allami Epitoeipari, Chem Epitoeanyagipari filed Critical Alkoto Mueszaki Fejlesztoe Es
Priority to HU225087A priority Critical patent/HU200128B/hu
Priority to DD31575388A priority patent/DD270095A5/de
Priority to NL8801257A priority patent/NL8801257A/nl
Priority to BE8800547A priority patent/BE1001914A3/nl
Priority to LU87218A priority patent/LU87218A1/de
Priority to DE19883817311 priority patent/DE3817311A1/de
Publication of HU200128B publication Critical patent/HU200128B/hu

Links

Classifications

    • DTEXTILES; PAPER
    • D06TREATMENT OF TEXTILES OR THE LIKE; LAUNDERING; FLEXIBLE MATERIALS NOT OTHERWISE PROVIDED FOR
    • D06NWALL, FLOOR, OR LIKE COVERING MATERIALS, e.g. LINOLEUM, OILCLOTH, ARTIFICIAL LEATHER, ROOFING FELT, CONSISTING OF A FIBROUS WEB COATED WITH A LAYER OF MACROMOLECULAR MATERIAL; FLEXIBLE SHEET MATERIAL NOT OTHERWISE PROVIDED FOR
    • D06N5/00Roofing materials comprising a fibrous web coated with bitumen or another polymer, e.g. pitch
    • EFIXED CONSTRUCTIONS
    • E04BUILDING
    • E04DROOF COVERINGS; SKY-LIGHTS; GUTTERS; ROOF-WORKING TOOLS
    • E04D5/00Roof covering by making use of flexible material, e.g. supplied in roll form
    • E04D5/02Roof covering by making use of flexible material, e.g. supplied in roll form of materials impregnated with sealing substances, e.g. roofing felt

Landscapes

  • Engineering & Computer Science (AREA)
  • Architecture (AREA)
  • Civil Engineering (AREA)
  • Structural Engineering (AREA)
  • Textile Engineering (AREA)
  • Synthetic Leather, Interior Materials Or Flexible Sheet Materials (AREA)
  • Laminated Bodies (AREA)

Description

A találmány tárgya: eljárás rétegelt bitumenes lemezek előállítására.
Az építőiparban ismert a bitumenes lemezfedés céljaira szolgáló anyagok előállítása. A helyszíni munkálatok leegyszerűsítését jelentett a bitumenes nehézlemez gyártása, illetve a kétrétegű vaetagbitumenes nehéz lemezfedés alkalmazása. Ilyen megoldásokat ismertet pl. a 4 151 025 lajstromszámú USA szabadalmi leírás és az 1 658 778 számú NSZK közzétételi irat, továbbá Osztroluczky-Seidl: Tetőfedés - tetőszigetelés (Műszaki Könyvkiadó, 1984) c. könyv 141-171. oldalán.
Tetőfedések céljaira használatos bitumenen kívül másfajta megoldás is, igy pl. egyrétegű műanyagfólia, amely a kereskedelemben NEOACID (Hungária Műanyagfeldolgozó V.) néven kerül forgalomba, vagy a gumifólia (pl. Butil W.). Ezek egyébként nemcsak tetőfedésre, hanem általában épületek szigetelésére, talajvíz elleni védelemre, vagy vízmedencék, tározók vízzáró rétegenként is alkalmazhatók.
A 179 338 sz. magyar szabadalmi leírásban öntapadó fólia vagy lemez előállítása van ismertetve, amelynek során poliolefin fólia vagy lemez felületén ragasztóréteget alakítanak ki kenőeljárással, majd a ragasztóréteg száradása után azt azonnal szilikonalapú védőfóliával zárják le. A poliolefint tartalmazó fólia vagy lemez PVC fólia vagy bitumenes lemez, amelynek öntapadó rétegét egy szilikonos papírvédőréteggel zárják le felhasználásig, a védőfóliát felhasználás előtt eltávolítják. Az öntapadó fóliát vagy lemezt csószigetelésre alkalmazzák.
A 174 781 sz. magyar szabadalmi leírásban hidegen felhordható szigetelőanyagok vázanyagaként polipropilén- vagy üveg-szövetet, esetleg jutaszövetet javasolnak. A leírás példáiban pirolizisgyantát tartalmazó oxidált bitument valamint szerves oldószerben kloroprént vagy neoprént is tartalmazó eleggyel polipropilén textiliát vagy üvegszövetet vonnak be, majd feltekercseléenél az egyes rétegek közé polietilénfóliát vagy szilikonpapirt tesznek. Felhasználás előtt a védő polietilénfóliát vagy szilikonpapirt eltávolítják.
Mindezen műanyag- és gumiipari technológiákkal azonban általában csak a kalander hengerek szélességének megfelelő egyrétegű szalagok, lemezek, fóliák állíthatók elő. Ezek gyakorlati problémái azonban kettősek: egyrészt a megfelelő páraelvezetés megoldása okoz nehézségeket, másfelől egyrétegű fólia esetében sérülésnél az egész tetőszigetelés kicserélésre szorul. A lapostetők javítása egyébként is problematikus, e munkálatok költségesek, tartósságuk nem kielégítő, ellenőrzésük nehéz.
A találmány szerinti megoldás ezeken a nehézségeken kíván elsősorban segíteni éspedig oly tetőszigetelő szerkezet készítésével, amely lágyfedésű, de ugyanakkor megnövelt megbízhatóságú, elóregyártott és igy a helyszíni szakmunka igénye minimálisra csökkenthető.
A találmány szerinti eljárás a bitumenes 5 szigetelőlemezek tulajdonságait kívánja javítani éspedig oly módon, hogy egyrészt a bitumenes szigetelés lágyfedésű maradjon, de ugyanakkor teherviselő tulajdonsága legyen, másfelől páraáthatoló tulajdonságú réteggel is rendelkezzék.
A találmány szerinti eljárás rétegelt bitumenes lemezek előálítására több rétegből álló hordozó és bitumen alkalmazásával, amely azzal jellemezhető, hogy két eltérő tulajdon15 ságú hordozóréteget folyamatos üzemben egymás fölé rétegzűnk és a rétegeket 115-145 °C közt bitumennel rögzítjük, és a rögzített többréteges hordozón 145-155 °C közt bitumenből szigetelőréteget alakítunk ki, a kapott bitumenes lemez egyik oldalára vizes kezelés után hintőanyagot, a másik oldalára pedig előnyösen légcsatornékkal ellátott vízgózáteresztő, műanyagfilc vagy műanyagnemezréteget kasírozunk, majd a kapott termé25 két lehűtjük és feltekercseljük. Ily módon vázerósitett teherviselő bitumenes lemez állítható elő, amely süppedős, vagyis lágyfedésű, de ugyanakkor nem szakad, vagyis teherviselő sajátságu és ugyanakkor vízzáró. A pára áthatolhatóságot pedig a porózus és/ /vagy bordázott műanyagfólia vagy műanyag nemezréteg alkalmazása biztosítja.
A hordozó rétegek egyike a rendezetlen szerkezetű fátyol vagy műanyagvlies, a mé35 sika pedig poliészter háló, amely felületkezeléssel lehet ellátva. A poliészter háló hurkolt kötésű vagy egyéb rögzítésű.
A bitumennel átitatott és bevont lemez beszórására hintőanyagonként 0,2-0,6 mm-es szemnagyságú homokot alkalmazunk, de ugyanígy alkalmazható talkum, kőliszt vagy palaliszt.
A bitumennel rögzített és bitumenbevonattal ellátott hordozóra kasírozandó páraát45 eresztő réteg nem rothadó tulajdonságú műanyagnemez vagy filc.
A bitumenes bevonást 145-155 °C-os hőmérsékleten végezzük, a kasírozást pedig vízzel kezelt bitumenes bevonat még lágy él5q lapotában, ily módon kasírozandó porózus réteg a bitumen bevonat felületébe külön segédanyag alkalmazása nélkül beépül.
A találmányi eljárással készült tóbbréteges bitumenes lemez vízszigetelő tulajdonsá55 gait a bitumennel kezelt kettős hordozó alakítja ki, amely rugalmas, de ugyanakkor szilárdított is. Bitumen alatt értünk mindennemű bitumenféleséget, így modifikált pl. műanyag vagy műkaucsuk adalékkal ellátott bitument is.
A porózus müanyagfilc vagy nemezréteg minden olyan páraáthatolást, páradiffúziót megengedő laza szerkezetű anyagréteg lehet, amely nem rothad és erjesztő baktériumnak ellenáll. Ezek vastagsága beépítve legalább 3
HU 200128 A mm, bordázott kivitel esetén bordaszélesség legalább 100 mm. Ilyen jellegű anyagok például a tűnemezelésí technológiával készült filcek.
E porózus réteg lehetővé teszi a vízzáró 5 szigetelő réteg alatti térben - ha a szerkezetet a tetőre helyezzük - a páranyomás kiegyenlítődését, egyben a vízszigetelő bitumenréteg és a tetőfelület között kellő távközt alakít ki, így a vizszigetelőréteg feszültség- 10 tói mentessé válik.
Az eljárást a berendezéshez kapcsolódva részletesebben a mellékelt folyamatábra segítségével ismertetjük. Az ábra az eljárás egyes lépéseit, illetve a berendezés felépítési (5 egységeit szemlélteti.
Az első művelet a hordozórétegek, igy az üvegfátyol és a poliészterhóló egymásra rétegezése és összeillesztése. Ezt szolgálják az 1 poliészterhóló tároló tekercs, a 2 üveg- 20 fátyoltároló tekercs és a 3 vezető henger. Az 1 és 2 tekercsek egy bakon elhelyezett tekercsmagban rögzített letekercseló tüskén szabadon fordulnak el. A széltartás biztosítása céljából a tekercsek oldalirányban elmoz- 25 díthatók és állíthatók. Az 1 és 2 tárolótekercsek egymáshoz képest magasságban eltolva helyezkednek el oly távolságban, hogy a letekeredő anyagot egymásra lehessen fektetni.
Az összeillesztésről a keresztirányú igazítás- 30 sál gondoskodunk.
Az ábrán nem mutattuk be, minthogy önmagában ismert, de mindkét hordozóanyag tekercs végtelenitó-vasalógép segítségével végtelenithető is. 35
Oly üvegfátylat alkalmazunk, amely megfelel az MSZ 3171-82 szerinti minőségnek. Poliészterként pedig oly anyag alkalmazása célszerű, amelynek háló lyukbősége 4x4 mm vagy 6x6 mm, m2 tömege legalább 40 g/m2, 40 szakltóereje hosszirányban min. 120, keresztirányban pedig 100, szakadási nyúlása pedig minimum 15%.
Az összeillesztett és egymásra fektetett hordozórétegek a 4 vezetőhenger segítségé- 45 vei kerülnek a 6 bitumenes kezelőkódba. Ebbe a bitument folyamatosan juttatjuk egy nem ábrázolt, a 6 kád fölött elhelyezett tartályból az 5 fűtött bitumen adagoló vezetéken keresztül. A bitumen hőfoka a 6 kádban 50 120-140 °C. Magáról a bitumen felhordásáról egyrészt a 7 bevonó henger gondoskodik a 6 kádban, másrészt a fűtött 8 és 9 hengerpór, amely a szigetelőbevonat rétegvastagságának beállítását szolgálja a két henger között lévő 55 rés beállíthatósága révén. Ez a hengerpár egyben meghajtott és az anyag folyamatos húzásának egyik eleme.
Olyan bitument célszerű alkalmazni, amelynek minimális jellemzői a következők: G0 lágyuláspontja legalább 85 °C, Frász töréspontja max. 0 °C, penetrációja max. 30, töltőanyagtartalma max. 25% (minősége MSZ 3266-74 vagy 3276-78.)
G5 4
A megfelelő vastagságú bitumenes réteget tartalmazó hordozókat a 11 vizes kezelőbe juttatjuk. Ebben helyezkednek el a 12, 13 vezető nedvesítő hengerek, amelyek célszerűen simított fából készülnek. A vízkezelőbe való bejutást megelőzően pedig a felső bevont felületet a 10 fűtött simító segítségével simítjuk el. A forró bitumenrétegre kerülő víz elpárolog, a réteg pedig a felső részén lehűl és így alkalmas a kasírozásra.
A vízzel kezelt és simított bitumenfelületű félkészterméket egy szóró-kasírozó egységbe juttatjuk, ahol annak felsóoldali hintőanyaggal való beszórása, alsó oldalán pedig a filc vagy nemezréteg rákasírozása történik.
A hintőanyag célszerűen homok, éspedig mosott, osztályozott, mintegy 0,2-0,6 mm-es szemcsenagyságú anyag. Ezt a 14 szóróanyag tartályból juttatjuk a bitumenréteggel bevont hordozóra a 15 szóróanyagadagoló henger segítségével.
A lemez a kasírozó egységbe kerül, amely a 19 tároló-letekercselőból és a meghajtott 17, 18 kasírozó hengerekből áll. E két henger az anyag folyamatos húzására is szolgál. A bitumenes hordozó be- illetve kivezetésére szolgálnak a 16 és 20 vezető hengerek. A 19 tároló-letekercselóben a kasírozóanyag bálája szabadon fordul el, de annak tüskéje az érkező félkésztermék és a kasírozóanyag szálvezetése miatt.állítható.
A kasírozó anyag létcsatornákkal ellátott porózus réteg, pl. tűzött nemez, vagy méginkább múanyagszálból tünemezelt fátyol. Célszerű fátyolmag például poliészter (PES) polietilén (PE), poliakrilnitril (PAN) és egyéb műanyagszéldarabokból készül azok kártolásával, tűnemezelésével és termofixálásával. Az ilyen szövés nélküli textíliák, fátyolok jellemzői pl. a következők:
szakítóerö (W/5 cm) átlag:
- hosszirányban 400
- keresztirányban 250 szakadási nyúlás%-a:
- hosszirányban 80-120
- keresztirányban 80-120
A kasírozást a hordozón lévő alsó bitu- 1 j menréteg még lágy állapotában végezzük, mert így a filc vagy lemez szálai beleépülnek j a bitumenes szigetelőrétegbe és azon a teljes réteg rögzítődik. E rögzítést nyomatékositja j a 18-as henger. j
A már kasírozott réteges bitumenes le- j mez a kasirozóból egy szokásos kiegyenlítőbe J kerül, amelyet a 21, 22, 23 kiegyenlítő hen- !
gerek alkotnak, majd egy hűtőszakasz következik. Ez utóbbi a 24, 25, 26, 27, 28 hűtőhengerekből áll. E hűtőhengersoron a lemezt °C alatti hőmérsékletre hűtjük le és a bitument megszilárdítjuk. Innen a termék az ugyancsak szokásos 29 tartalékolón keresztül a 30 irányban kerül a tekercseléshez. A 29 tartalékoló a tekercselő szakaszos üzeméből adódóan annak állásideje alatt képes a terméket fogadni. A már nem ábrázolt tekercse-35
HU 200128 A lőgéphez - amely elektromos méretszámlálóval van ellátva - tartozik egy keresztvégógép, egy letolólap is. Ezeket a méretszámláló automatikusan hozza működésbe, a letolólap a tekercsek lecsűsztatására is alkalmas.
A lemeztekercsek egyébként a hordozórétegek következtében önmagéban is megállnak, ha azokat a henger végénél a talajra helyezzük.
A berendezés egyes műveleti szakaszai közül a szóró-kasirozó és a kiegyenlítő egységek közvetlenül meghajtottak. A meghajtott 17, 18 kasírozó és az ugyancsak meghajtott 24-28 vizes kezelöszakasz mechanikai okokból bekövetkező esetleges kisebb kerületi sebességdifferenciái (±10%) folyamatos korrigálását a 21, 22, 23 kiegyenlítő hengerek tudják elvégezni. Ennek 22 kiegyenlítő hengere tömegénél fogva alkalmas kiegyenlítésre, míg a 21, 23 kiegyenlítő hengerei szabadonfutóak. A kiegyenlítést elősegíthetjük pl. a 31 érzékelő illetve annak jele segítségével. A többi egység viszont összehangoltan hajtott, pl. az ilyen célokra ismert meghajtásinak (pl. Ward-Leonard rendszer) segítségével.
Kiegészíthetik a berendezést különböző további segédberendezések, igy pl. a 24, 25, 26, 27, 28 hűtőhengerek vizes hűtőhatását növelhetjük légáramlással, pl. légátszivással. Lehet ezenkívül a hűtőhengerek számát is növelni. További segédberendezések lehetnek pl. a bitumenréteg vastagságát ellenőrző vastagságmérők, amelyekből kapott jel segítségével akár szabályozhatjuk is pl. a 8, 9 bevonó meleghengerek közötti részt. Kiegészíthető a berendezés megfelelő hőfokszabályozással is.
A találmány szerinti eljárással előállított rétegelt bitumenes lemezek többlettulajdonságát az üvegfátyolbetéthez és az üvegfátyol + + polilészterháló betétes fedéllemezhez képest - a fedéllemez alapanyagok tulajdonságaival is összevetve - az 1. és 2. táblázatban mutatjuk be.
A vizsgálati értékekből kitűnnek a következő összefüggések:
A találmány szerinti réteges bitumenes fedéllemezben a két hordozó és a műanyagfilc társítása - az egyes komponensek egyedi értékeihez képest - többlettulajdonságokat eredményez. Az egyedi tulajdonságokat a fedéllemezek szakitóerő és szakadási nyúlás vizsgálatán értékeltük a táblázatokban.
A szakadási nyúlás vizsgálatoknál kitűnik, hogy először az üvegfátyol szakad el a kis nyúlási tulajdonságok miatt, az erő lecsökken és elkezd a poliészterháló nyúlni, majd a szilárdsági határnál elszakad, míg a vele együtt kasírozott filcréteg továbbnyúlik, majd a szilárdsági értéknél elszakad.
Az üvegfátyol 2,1 hosszirányú szakadási nyúlása megduplázódik és 4,4%-ra növekszik a társítás következtében. Hasonlóképpen a poliészterhéló szakadási nyúlása is megnő 16,1%-ról 69%-ra. Rendkívül jelentős mértékben növekszik a kasirozés következtében a filc keresztirányú szakítóereje 250 N-ról 671 N-re. Ez az utóbbi tulajdonság azért is lényeges, mert a beépítés során a filcréteget ragasztjuk le az aljzatra, így először a födém mozgásából, repedéséből jelentkező terhelést a filcréteg veszi fel és adja át csillapítással a fölötte lévő rétegeknek.
Mértük az ismert és a találmány szerinti fedéllemezek szélszívással szembeni ellenállóképességét. 10 szintes épületnél 150 km/órás szélsebességet feltételezve a max. szívóhatás 3,5 kN/m2. Az ismert üvegfátyolbetétes lemez beépítésekor a mért tapadási érték betonfelületen 4,3 kN/m2.
A találmány szerinti fedéllemez betonfelülethez való ragasztásnál 25 kN/m2 érték adódik, amely majdnem 6-szoros növekedésnek felel meg.
Terhelhetőségi vizsgálatok során a találmány szerinti fedéllemez a fokozottan terhelhető kategóriába tartozik, a 3 mm-es benyomódással szemben a betonaljzatnál 0,59 mm volt a mért érték.
Lépésállóság vonatkozásában a vizsgálatok betonaljzaton fokozottan lépésálló kategória-követelményeket elégítettek ki.
A vízszintes irányban mutatott páraelvezetési vizsgálatoknál a követelmény 4,6-5xl016 kg/s PA. Ez felel meg az ismert üvegfátyolbetétes fedéllemez beépítésnek. A vizsgálatok során a találmány szerinti fedéllemez δ,δχΙΟ'11 kg/s PA értéket mutat, mely 10 ezerszer jobb a támasztott követelményeknél.
1. táblázat
Fedéllemez alapanyagok tulajdonságai
Megnevezés Üveg- Poliész- Poliprofpilén filc
fátyol térháló
m2 szakitóerő hosszirány- 95 85 400
bán kereszt- N 330 370 420
irányban szakadási nyúlás hosszirány- N 210 160 250
bán kereszt- % 1.5 40 110
irányban % 1.5 50 115
HU 200128 A
Megnevezés
2, táblázat
A fedéllemezek tulajdonságaid s
Üvegfátyol betétes Üvegfátyol és pofedéllemez** liészterháló betétes fedéllemez
Találmány szerinti fedéllemez
Szakítóerö hosszirányban: N keresztirányban: N
Szakadási nyúlás hosszirányban: N keresztirányban: N
410
305
2.1
2.3
436/400 376/529/451
333/316 302/382/671
3.7/16.1 4.4/69.0/114.5
2.8/11.2 4.1/42.5/118.8 4 Késztermék szakítóerö és szakadási nyúlási értékeinél az első az üvegfátyol, a második a poliészterháló, harmadik a filc vizsgálati értéke.
+* Osztroluczky-Seidl: Tetőfedés - tetőszigetelés (Műszaki Könyvkiadó 1984) 142 oldal, 3. táblázat.

Claims (4)

  1. 20 SZABADALMI IGÉNYPONTOK
    1. Eljárás rétegelt bitumenes lemezek előállítására több rétegből áló hordozó és bitumen alkalmazásával, azzal jellemezve, hogy
    25 üvegfátyol hordozóra 115-145 °C közötti hőmérsékleten bitument hordunk fel, amelybe poliészterhálót helyezünk és a két hordozót együttesen 145-155 °C közt bitumen fedőréteggel vonjuk be, majd enyhe nyomás alkal2q mazása mellett műanyag nemez réteget, vagy vliesból álló vizgőzáteresztő réteget kasírozunk rá, végül vizes hűtés után az ellentétes oldalra hintöanyagot hordunk fel.
  2. 2. Az 1. igénypont szerinti eljárás azzal
    35 jellemezve, hogy a bitunienréteget vízzel lágyulás pontja feletti hőmérsékletre - célszerűen 100 °C-ra hütjük.
  3. 3. Az 1. igénypont szerinti eljárás azzal jellemezve, hogy vízgőzáteresztó-rétegként
  4. 4Q olyan tünemezelt műanyag nemezt alkalmazunk, amelyben a légcsatornák vastagsága legalább 2 mm.
    4. Az 1. igénypont szerinti eljárás azzal jellemezve, hogy a hordozórétegek bitumenes
    45 rögzítését és a bitumen fedőréteg felhordását 120-145 °C közötti hőmérsékleten 1 lépésben végezzük.
HU225087A 1987-05-20 1987-05-20 Method for producing laminated bitumenized plate HU200128B (en)

Priority Applications (6)

Application Number Priority Date Filing Date Title
HU225087A HU200128B (en) 1987-05-20 1987-05-20 Method for producing laminated bitumenized plate
DD31575388A DD270095A5 (de) 1987-05-20 1988-05-13 Verfahren zur herstellung von bitumenplatten
NL8801257A NL8801257A (nl) 1987-05-20 1988-05-16 Werkwijze voor de vervaardiging van meerlaags-, meerdere dragers-bevattende bitumenplaten.
BE8800547A BE1001914A3 (nl) 1987-05-20 1988-05-18 Werkwijze voor de vervaardiging van meerlaags-, meerdere dragers-bevattende bitumenplaten.
LU87218A LU87218A1 (de) 1987-05-20 1988-05-19 Verfahren zur herstellung von mehrschichtigen,mehrere traeger enthaltenden bitumenplatten
DE19883817311 DE3817311A1 (de) 1987-05-20 1988-05-20 Mehrschichtige, mehrere traeger aufweisende bitumenplatten sowie verfahren und anordnung zu deren herstellung

Applications Claiming Priority (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
HU225087A HU200128B (en) 1987-05-20 1987-05-20 Method for producing laminated bitumenized plate

Publications (1)

Publication Number Publication Date
HU200128B true HU200128B (en) 1990-04-28

Family

ID=10958505

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
HU225087A HU200128B (en) 1987-05-20 1987-05-20 Method for producing laminated bitumenized plate

Country Status (6)

Country Link
BE (1) BE1001914A3 (hu)
DD (1) DD270095A5 (hu)
DE (1) DE3817311A1 (hu)
HU (1) HU200128B (hu)
LU (1) LU87218A1 (hu)
NL (1) NL8801257A (hu)

Families Citing this family (8)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
DE8902747U1 (de) * 1989-03-07 1989-04-27 Clausing, Rüdiger, Dipl.-Ing., 69151 Neckargemünd Bituminöser Haftvermittler zum Verlegen von Fliesen oder zum Auftragen von Putz
DE4202171A1 (de) * 1992-01-27 1993-07-29 Hirz Karl Heinz Anordnung zum herstellen von dachpappe und deren erzeugnis
US5195290A (en) * 1992-06-03 1993-03-23 American Heartland Roofing Products, Inc. Laminar roofing product
WO1996036778A1 (de) * 1995-05-15 1996-11-21 Paul Bauder Gmbh & Co. Diffusionsoffene schalungs- und unterspannbahn
ATE269213T1 (de) * 1998-01-30 2004-07-15 Cww Gerko Akustik Gmbh Schalldämpfende sandwichplatte
DE10342720A1 (de) * 2003-09-16 2005-04-28 Henkel Kgaa Sperrbahn mit geringer Oberflächenklebrigkeit
CN110280438A (zh) * 2019-07-03 2019-09-27 广东天骄建材有限公司 一种沥青卷材生产过程中的预浸装置
CN111041853A (zh) * 2019-12-26 2020-04-21 科顺防水科技股份有限公司 一种浸涂沥青的工艺及系统

Family Cites Families (18)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
DE8228354U1 (de) * 1983-01-20 Paul Bauder GmbH & Co, 7000 Stuttgart Butuminöse Abdichtungsbahn für Hoch- und Tiefbau
GB138892A (en) * 1917-12-28 1920-10-21 Flintkote Co Improvements in the manufacture of prepared roofing elements
DE1658778C3 (de) * 1966-03-07 1980-04-10 Geissler U. Pehr Gmbh, Fuernitz (Oesterreich) Bituminöse Feuchtigkeitsisolierung, insbesondere für befahrbare Flächen
FR1492111A (fr) * 1966-05-02 1967-08-18 Procédé de fabrication de produits de revêtement et de recouvrement ainsi que lesproduits obtenus
US3813280A (en) * 1971-09-09 1974-05-28 Johns Manville Bituminous roofing products and process
DE2161053A1 (de) * 1971-12-09 1973-06-14 Boerner Georg Chem Werk Verfahren zur herstellung von dachbahnen
US4055453A (en) * 1972-02-19 1977-10-25 Tajima Roofing Co., Ltd. Process for producing laminated bituminous roofing membrane
GB1335312A (en) * 1972-02-28 1973-10-24 Low Bonar Textiles Ltd Roofing felts
GB1550955A (en) * 1975-12-29 1979-08-22 Johnson & Johnson Textile fabric and method of manufacturing the same
US4151025A (en) * 1977-06-06 1979-04-24 Triram Corporation Method for waterproofing bridge decks and the like
DE2845700A1 (de) * 1978-10-20 1980-04-30 Icopal Baustoffe Gmbh Dacheindeckungsfolie, insbesondere dachpappe
CA1181542A (en) * 1980-04-23 1985-01-22 Romolo Gorgati Bitumen, atactic polypropylene and propylene/ethylene copolymer compositions and water-proofing membranes using the same
FR2517253A1 (fr) * 1981-11-27 1983-06-03 Siplast Sa Materiau d'etancheite pour usage en milieu mecaniquement tres agressif
US4539254A (en) * 1982-11-24 1985-09-03 Bay Mills Limited Reinforcing composite for roofing membranes and process for making such composites
FR2562472B1 (fr) * 1984-04-06 1986-06-06 Chomarat & Cie Materiau a base d'une nappe textile comportant un non-tisse en polyester qui sert de support a des fibres de verre implantees par aiguilletage, utilisable comme armature de renforcement de revetement d'etancheite bitumineux
CA1264014A (en) * 1985-06-13 1989-12-27 Ian G. Cooper Reinforcing composite for roofing membranes and process for making such composites
DE3536614A1 (de) * 1985-10-15 1987-04-16 Esb Schweissbetrieb Burbach & Verfahren und vorrichtung zur herstellung von schweissbahnen
DE8623017U1 (de) * 1986-08-28 1986-10-09 Hoechst Ag, 6230 Frankfurt Bitumenbahn mit Abdeckschicht

Also Published As

Publication number Publication date
BE1001914A3 (nl) 1990-04-10
NL8801257A (nl) 1988-12-16
DD270095A5 (de) 1989-07-19
LU87218A1 (de) 1988-12-13
DE3817311A1 (de) 1988-12-08

Similar Documents

Publication Publication Date Title
US7786028B2 (en) Nonwoven polymeric fiber mat composites and method
CA2885144C (en) Peel and stick waterproofing material
US6044604A (en) Composite roofing members having improved dimensional stability and related methods
CA2216027C (en) Composite roofing members having improved dimensional stability and related methods
JPH0116943B2 (hu)
US8490338B2 (en) Self adhering window flashing tape with multi-directional drainage plane
EP1565312B1 (en) Thermal bondable film for insulation facing, and method for making the same
US20130337709A1 (en) Composite board containing glass fiber mat
US9415563B2 (en) Anti-skid roof underlayment
US20110173910A1 (en) Composite roofing boards and methods for installing a composite roofing board
DK141244B (da) Fremgangsmåde til fremstilling af elastiske produkter til anvendelse i forening med bøjelige eller stive gulv- eller murbelægninger.
KR20160125371A (ko) 개선된 표면 특징을 갖는 폴리에스테르 합판 빌딩 보드
HU200128B (en) Method for producing laminated bitumenized plate
US6869661B1 (en) Flexible radiant barrier
US20020127933A1 (en) Membrane roofing sheet
EP0678619B1 (de) Kunststoffbahn
US20030082369A1 (en) Insulation facing material
US9758960B2 (en) Radiant barrier
US3211597A (en) Method of roof construction
US20090087633A1 (en) Roofing membrane with improved edge flexibility
PL243103B1 (pl) Podwójna paro-przepuszczalna membrana i sposób jej wytwarzania
GB2225554A (en) Waterproof roofing and lining membranes
US20230383147A1 (en) Anti-telescoping building envelope material
EP4331832A1 (en) Multilayer material for thermal insulation
WO2023000073A1 (en) Method of manufacturing fire-resistant multi-layer membranes

Legal Events

Date Code Title Description
HU90 Patent valid on 900628
HPC4 Succession in title of patentee

Owner name: ALKOTO-PANNON MUESZAKI FEJLESZTOE ES KERESKEDELMI

HPC4 Succession in title of patentee

Owner name: KEMIKAL EPITOEANYAGIPARI RT., HU

HPC4 Succession in title of patentee

Owner name: KEMIKAL EPITOEANYAGIPARI RT., HU