HU197751B - Process for producing 6-aminopenicillanic acid-1,1-dioxide by oxydating 6-aminopenicillanic acid - Google Patents

Process for producing 6-aminopenicillanic acid-1,1-dioxide by oxydating 6-aminopenicillanic acid Download PDF

Info

Publication number
HU197751B
HU197751B HU863869A HU386986A HU197751B HU 197751 B HU197751 B HU 197751B HU 863869 A HU863869 A HU 863869A HU 386986 A HU386986 A HU 386986A HU 197751 B HU197751 B HU 197751B
Authority
HU
Hungary
Prior art keywords
acid
aminopenicillanic acid
dioxide
aminopenicillanic
mixture
Prior art date
Application number
HU863869A
Other languages
English (en)
Other versions
HUT42489A (en
Inventor
Jacobus J Bos
Rinze Cuperus
Rudolf Wielinga
Original Assignee
Gist Brocades Nv
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Application filed by Gist Brocades Nv filed Critical Gist Brocades Nv
Publication of HUT42489A publication Critical patent/HUT42489A/hu
Publication of HU197751B publication Critical patent/HU197751B/hu

Links

Classifications

    • CCHEMISTRY; METALLURGY
    • C07ORGANIC CHEMISTRY
    • C07DHETEROCYCLIC COMPOUNDS
    • C07D499/00Heterocyclic compounds containing 4-thia-1-azabicyclo [3.2.0] heptane ring systems, i.e. compounds containing a ring system of the formula:, e.g. penicillins, penems; Such ring systems being further condensed, e.g. 2,3-condensed with an oxygen-, nitrogen- or sulfur-containing hetero ring
    • C07D499/21Heterocyclic compounds containing 4-thia-1-azabicyclo [3.2.0] heptane ring systems, i.e. compounds containing a ring system of the formula:, e.g. penicillins, penems; Such ring systems being further condensed, e.g. 2,3-condensed with an oxygen-, nitrogen- or sulfur-containing hetero ring with a nitrogen atom directly attached in position 6 and a carbon atom having three bonds to hetero atoms with at the most one bond to halogen, e.g. an ester or nitrile radical, directly attached in position 2
    • CCHEMISTRY; METALLURGY
    • C07ORGANIC CHEMISTRY
    • C07DHETEROCYCLIC COMPOUNDS
    • C07D499/00Heterocyclic compounds containing 4-thia-1-azabicyclo [3.2.0] heptane ring systems, i.e. compounds containing a ring system of the formula:, e.g. penicillins, penems; Such ring systems being further condensed, e.g. 2,3-condensed with an oxygen-, nitrogen- or sulfur-containing hetero ring
    • CCHEMISTRY; METALLURGY
    • C07ORGANIC CHEMISTRY
    • C07DHETEROCYCLIC COMPOUNDS
    • C07D499/00Heterocyclic compounds containing 4-thia-1-azabicyclo [3.2.0] heptane ring systems, i.e. compounds containing a ring system of the formula:, e.g. penicillins, penems; Such ring systems being further condensed, e.g. 2,3-condensed with an oxygen-, nitrogen- or sulfur-containing hetero ring
    • C07D499/04Preparation

Landscapes

  • Chemical & Material Sciences (AREA)
  • Organic Chemistry (AREA)
  • Pharmaceuticals Containing Other Organic And Inorganic Compounds (AREA)
  • Organic Low-Molecular-Weight Compounds And Preparation Thereof (AREA)
  • Peptides Or Proteins (AREA)
  • Cephalosporin Compounds (AREA)

Description

A találmány tárgya 6-amino-penicillánsav-1,1-dioxid előállítására vonatkozó eljárás, a 6-amino-penicillánsav vagy a 6-amino-penicillánsav-szulfoxid közvetlen oxidálásával.
Napjainkban az egyik legismertebb és legszélesebb körben alkalmazott antibakteriális vegyületcsoport a béta-laktám antibiotikumok csoportja. Ezek 2-azetidinon (béta-laktám) gyűrűt tartalmaznak, mely egy tiazolidingyűrühöz (penicillinek) vagy pedig dihidro-1,3-tiazin-gyűrűhöz (cefalosporinok) kapcsolódik. A penicillinek jellegzetes példájaként említhetjük a benzil-penicillint (penicillin G), a fenoxi-metil-penicillint (penicillin V), az ampicillint és a.Z1 amoxicillint. Bizonyos penicillinek azonban égyes mikroorganizmusokszejnbenrészben vagy egészen hatástalanok', aminek okául a mikroorganizmus béta -laktamáz termelését tartjuk.
A béta-laktamázok olyan enzimek, melyek a penicillin béta-laktám gyűrűjét felhasítják, ami antibakteriális hatással nem rendelkező lebomlási termékek keletkezéséhez vezet. Ez egyre súlyosbodó probléma, mivel egyre több baktérium válik rezisztenssé a penicillinekkel szemben azáltal, hogy képessé lesz béta-laktamáz termelésére. Felfedeztek azonban számos olyan új vegyületcsoportot, melyek gátolják a béta-laktamázokat, és amelyek a penicillinnel kombináltan alkalmazva növelhetik, illetve fokozhatják a penicillin baktériumokkal szemben kifejtett antibakteriális hatását.
Az EP-A-00029 27 számú szabadalmi leírás szerint a 6-amino-penicillánsav-1,1-dioxidnak és sóinak alkalmazása növeli a béta-laktám antibiotikumok antibakteriális hatását.
Az Nl-A-7806126 számú szabadalmi leírás rámutat, hogy a penicillánsav-l,l-dioxid, valamint sói és észterei hasznos farmakológiái tulajdonságokkal rendelkeznek, például hatékony gátlói a különböző baktériumokban megtalálható számos béta-laktamáz típusnak. A penicillánsav-l,l-dioxid oly módon állítható elő a 6-amino-penicillánsav-l,1-dioxidból, hogy a 6-amino-penicillánsavat diazotálják, majd ezt követően a diazotált vegyületet brómozzák, ezután pedig a brómozott terméket debrómozzák, amint azt az EP-A-0093465 és 0092286 számú szabadalmi leírás ismerteti. Láthatjuk tehát, hogy a 6-amino-penicillánsav-1,1-dioxid értékes vegyület.
Az EP-A-0002927 számú szabadalmi leírás ismerteti a 6-amino-penicillánsav-l ,1-dioxid előállítását olyan 6-amino-penicillánsav származék oxidálásával — kálium-permanganát vagy 3-klór-perbenzoesav segítségével —, melyben a 6-aminocsoportot és előnyösen a 3-karboxilcsoportot is védik, majd ezt követően a védő csoportokat eltávolítják. Ennek a módszernek azonban az a hátránya, hogy a 6-aminocsoportot és általában a 3-karboxilcsoportot is védő csoportokkal kell ellátni, melyeket az oxidáció után úgy kell eltávolítani, hogy az sem a gyűrű szerkezeté2 ben, sem pedig a molekulában másutt ne okozzon nem kívánatos szerkezeti változásokat.
A 6-amino-penicillánsavnak 6-amino-penicillánsav-1,1-dioxiddá történő közvetlen oxidációjáról nem számol be az irodalom. A 6-amino-penicillánsav oxidálására vonatkozó korábbi elképzelések mindig a megfelelő szulfoxidok keletkezését eredményezték. A J.Org. Chem. 30, 4388 (1965) számában például leírják a 6-amino-penicillánsavnak szulfoxiddá történő oxidálását, nátrium-meta-perjodát felhasználásával. Csupán 8%-os kinyerést értek el. A J. Org. Chem. 37, 793 (1972) ismerteti a 6-amino-penicillánsavnak szulfoxidjává történő átalakítását, ózon felhasználásával. A szerzők 95%-os kinyerésről számoltak be. Bár a szulfoxidok az ózonfelesleg hatására általában szulfonokká oxidálódnak, ezen kísérleti körülmények között nem ment végbe a 6-amino-peniciIlánsav-szulfoxid szulfonná történő további oxidációja, nagy ózonfelesleg hatására. A Synthesis, 264 (1976) ismerteti a 6-amino-penicillánsavnak perecetsav hatására történő átalakítását szulfoxiddá. 49%-os kinyerésről számoltak be a szerzők.
Meglepetésünkre azt tapasztaltuk, hogy a
6-amino-penicillánsav vagy szulfoxidja közvetlenül 6-amino-penicillánsav-l ,1-dioxiddá oxidólható — anélkül, hogy a 6-aminocsoport vagy a 3-karboxilcsoport védelme szükségessé vált volna az oxidáció folyamán —, abban az esetben, ha az oxidációt permanganáttal, például kálium- vagy nátrium-permanganáttal végezzük, vizes közegben.
A jelen találmány szerinti eljárással a
6-amino-penicillánsav-l,1-dioxid két lépésből álló szintézis során állítható elő benzil-penicillinből (penicillin G), mely a legfontosabb kiindulási anyag valamennyi félszintetikus penicillin-vegyület számára. A benzil-penicillint nagy mennyiségben fermentáció segítségével állítjuk elő, és ez 90% feletti kinyerési eredménnyel alakítható át 6-amino-penicillánsavvá.
A jelen találmány értelmében a 6-amino-penicillánsavat vizes oldatban — például híg vizes kénsav oldatban — feloldjuk, s ehhez tetszés szerint valamilyen oldódást elősegítő anyagot (ko-szolvenst), például acetonitrilt adhatunk, majd ezt követően hozzáadjuk a permanganát vizes oldatát.
Az is lehetséges, hogy permanganát vizes oldatának és vizes kénsavnak a keverékét adjuk hozzá 6-amíno-penicillánsav vizes — vagy víz és semleges szerves oldószer, például acetonitril keverékében létrehozott — szuszpenziójához. Ebben az esetben lehetséges az oxidációt semleges vagy enyhén lúgos körülmények között végezni, például azáltal, hogy a pH-t ammónia hozzáadásával 7-es vagy 8-as értékre állítjuk be.
Lehetséges az oxidáció létrehozása azáltal is, ha szilárd 6-amino-penicillánsavat adunk hozzá egy olyan keverékhez, mely permanganátot és kénsavat tartalmaz, vízben vagy víz
-2197751 és valamely vízzel elegyedő szerves oldószer, például acetonitril keverékében feloldva.
A fennmaradó permanganát-többletet ismert eljárások segítségével, például nátriummeta-biszulfit hozzáadásával távolíthatjuk el.
A 6-amino-penicillánsav-l,l-dioxid oly módon izolálható a reakcióelegyből, hogy a pH-t körülbelül 3,3-ra állítjuk be, s ezen a pHa termék a reakcióelegyből kikristályosodik.
A fent leírt reakció szerint lehetséges 85%os vagy annál magasabb kinyerési eredmény elérése a 6-amino-penicillánsavnak 1,1-dioxídjává történő átalakítása során.
Az oxidációs reakciót —10° és 20°C közötti hőmérsékleten végezzük.
Az oxidáció kénsav helyett más savak — — például foszforsav — jelenlétében is végezhető.
6-Amino-penicillánsav — mint kiindulási anyag — helyett lehetséges 6-amino-penicillánsav-szulfoxid felhasználása is.
A találmányt a továbbiakban annak példaképpen! módjai kapcsán ismertetjük részletesebben példáink segítségével, anélkül azonban, hogy a találmány oltalmi körét ezen kiviteli példákra korlátoznánk.
I. példa g (116 mmól) 6-amino-penicillánsavat 80 ml víz és 120 ml acetonitril keverékében szuszpendáltuk. A reakció elegyet — 10°C-ra lehűtöttük, és 24 g (152 mmól) kálium-permanganát és 15 ml koncentrált kénsav 300 ml vízben létrehozott oldatát adtuk hozzá ezen a hőmérsékleten, 20 perc alatt. A feleslegben lévő kálium-permanganátot koncentrált (50%-os) nátrium-meta-biszulfit hozzáadásával semlegesítettük. Az oldat pH-ját ammónia hozzáadásával 3,2-re állítottuk be. Az ammónia hozzáadása alatt végbement a 6-amino-penicillánsav-1,1-dioxid kristályosodása. A szilárd tömeget szűrtük, víz és aceton keverékével mostuk és szárítottuk. HPLC (High power liquid chromatography=nagynyomású folyadékkromatográfiás) módszerrel meghatározva 89% penicillánsav-l,l-dioxidot tartalmazó, 24,4 g szilárd tömeget izoláltunk. A kinyerés így 76%-os volt. Az eredeti folyadék még további 9%-ot tartalmazott.
II. példa g (116 mmól) 6-amino-penicillánsavat 80 ml víz és 120 ml acetonitril keverékében szuszpendáltunk. A reakcióelegyet -8°C-ra lehűtöttük, majd a reakcióelegy pH-ját ammónia hozzáadásával 8,1-re állítottuk be. A reakcióelegyhez 23,2 g (147 mmól) kálium-permanganát és 7 ml 85%-os foszforsav 100 ml vízben létrehozott oldatát adtuk hozzá, 35 perc alatt, miközben a hőmérsékletet -8°C -on, a pH-t pedig — ammónia hozzáadásával — 7,5ös értékén tartottuk. -8°c-on és pH 7,5-ön végzett 30 perces keverést követően a keveréket szűrtük, és a pH-t 4N HCL oldat hozzáadásával 4,0-ra állítottuk be, majd 1 ml telített nátrium-meta-biszulfit oldatot adtunk hozzá. A pH-t 4N sósav további adagolásával 3,2-re csökkentettük, majd-8°C-on 15 percig kevertük. A 6-amino-penicillánsav-l,I-dioxid ezen körülmények között kristályosodott. A szilárd tömeget szűrtük, víz és aceton keverékével mostuk és szárítottuk. Nagynyomású folyadékkromatográfiás módszerrel meghatározva 92,5% penicillánsav-1,1 -dioxidot tartalmazó, 22,5 g szilárd tömeget izoláltunk. A.kinyerés így 73%-os volt.
III. példa
22,5 g (142 mmól) kálium-permanganátot 100 ml 6N vizes kénsav oldat és 175 ml víz keverékében feloldottuk. A kálium-permanganát feloldása után 200 ml acetonitrilt adtunk hozzá. Ehhez az oldathoz 21,6 g (100 mmól) szilárd 6-amino-penicillánsavat adtunk -5°C-on olyan sebességgel, hogy a hőmérséklet ne lépje túl a 0°C-t, majd ezután -5°C és 0°C közötti hőmérsékleten kevertük. 5 g (26 mmól) nátrium-meta-biszulfitot adtunk az oldathoz, majd ammónia hozzáadásával a pH-t 3,3-ra állítottuk be. Ezen a pH-η végbement a 6-amino-penicillánsav-1,1-dioxid kristályosodása. A szilárd tömeget szűrtük és szárítottuk. Nagynyomású folyadékkromatográfiás módszerrel meghatározva 90,0% penicillánsav-l,l-dioxidot tartalmazó, 18,6 g szilárd tömeget izoláltunk. A kinyerés így 68%-os volt.
IV. példa g (116 mmól) 6-amino-penicillánsavat 80 ml víz és 120 ml acetonitril keverékében szuszpendáltunk. A reakcióelegyet -5°C-ra lehűtöttük, majd a keverék pH-ját ammónia hozzáadásával 7,0-ra állítottuk be. A reakcióelegyhez 21,5 g (136 mmól) nátrium-permanganát és 7,5 ml 85%-os foszforsav 25 ml vízben létrehozott oldatát adtuk hozzá 60 perc alatt, miközben a hőmérsékletet -5°C-on, a pH-t pedig — ammónia hozzáadásával — 7,0 értéken tartottuk. -5°C-on és pH 7,0-en végzett 30 perces keverést követően a keveréket szűrtük, és a pH-t 6N H2SO4 oldat hozzáadásával 4,0-ra állítottuk be, majd 1 ml telített nátrium-meta-biszulfit oldatot adunk hozzá. A pH-t további sav hozzáadásával 3,2-re csökkentettük, majd -5°C-on 15 percig kevertük. Ezen körülmények között végbement a 6-aminc-penicillánsav-1,1-dioxid kristályosodása.
A kristályokat szűrtük, mostuk és szárító tűk. Nagynyomású folyadékkromatográfiás módszerrel meghatározva 91% penicillánsav-1,1-dioxidót tartalmazó 19,0 g szilárd tömeget izoláltunk. A kinyerés így 60%-os volt.
V. példa
Egy kísérletsorozatban a 6-amino-peniciIlánsavnak különböző oxidáló szerekkel végbemenő reakcióját vizsgáltuk annak érdekében, hogy összehasonlítsuk a permanganáttal végzett oxidációval, az I—IV. példákban leírt feltételek között. Az eredményeket a következő táblázat foglalja össze.
-3197751
HPLC oxidálászer feItételek
6-APA 6-APA- 6-APAszulf- 1,1-dioxid oxid
KHS05 a 3 46 -
H2O2+ ZrOCl2 a 35 20 -
m-klór -perbenzoesav a 23 44 -
trifluor -perecetsav a 51 22 -
perhangyasav a - 40 -
nát rium-pe rb o rát a 9 16 -
nátrium-öikromát b 80 - -
nát rium-pe rDorát b 29 50 -
H202 + Zr0012 b 15 30 -
H202 + ZrCl^ b 5 81 -
h2o2 + ZrOCl2 c - - -
t m-klor —perbenzoesav a - 100 -
m-klór —perbenzoesav/ a - - -
trifluor —ecetsav
perbangyasav a 90 10
XAPA = amino-penici
a) 10 g (46mmól) 6-amino-penicillánsavat vízben, víz és aceton keverékében, víz és acetonitril keverékében vagy víz és jégecet keverékében szuszpendáltunk. 90—150 mmól oxidálószert adtunk hozzá, majd 10°C és 20°C közötti hőmérsékleten kevertük.
b) 10 g (46 mmól) 6-amino-penicillánsavat pH 1,0-en H2O és H2SO4 keverékében feloldottunk. 130—150 mmól oxidálószert adtunk hozzá, majd 10°C és 20°C közötti hőmérsékleten kevertük.
c) 10 g (46 mmól) 6-amino-penicillánsavat pH 7-en H2O és ammónia vagy H2O és trietilamin keverékében feloldottunk. 150 ml oxidálószert adtunk hozzá, majd 15°C-on kevertük.
d) 10 g (46 mmól) 6-amino-penicillánsavat H2O és diklór-metán, valamint tetra-butil-ammónium-hidrogénszulfát fázis-átvitel katalizátor keverékében szuszpendáltunk, 92— 130 mmol oldószert adtunk hozzá, majd 10°Con kevertük.
VI. példa
Az I. példában leírtak szerinti eljárást, végeztük el azzal a/ egyetlen különbséggel, 4 hogy a kálium-permanganátot tartalmazó cddatnak csak a felét használtuk, azaz 12 g (76 mmól) kálium-permanganát és 7,5 ml koncentrált kénsav 150 ml vízben létrehozott oldatát hozzáadtuk 25 g 6-amino-penicillánsav oldatához. Nagynyomású folyadékkromatográfiás módszerrel meghatározva 49% penicillánsav-1,1 -dioxidot és 45% nem-reagált penicillánsavat izoláltunk. A kinyerés így
32%-os volt.
VII. példa
6-amino-penicillánsav-szulfoxidot (1-oxidot) állítottunk elő 6-amino-penicillánsavból,a 55 Synthesis, 264 (1976) számában leírtak szerint.
26,8 g (116 mmólkö-amino-penicillánsav-szulfoxidot 100 ml víz és 100 ml acetonitril keverékében szuszpendáltunk, szobahőmér60 sékleten. A reakcióelegyhez 22,5 g (142 mmol) kálium-permanganát és 75 ml 6N kénsav 250 ml vízben és 250 ml acetonitrilben létrehozott oldatát adtuk hozzá lassan, oly módon, hogy közben a hőmérsékletet -10°C és -5°C között tartottuk. 100 ml 15%-os nátrium-me-4197751 ta-biszulfitot adtunk az oldathoz, majd a pH-t ammónia hozzáadásával 3,5-re állítottuk be.
A keletkező kristályokat szűrtük, vízzel mostuk és szárítottuk. A nagynyomású folyadékkromatográfiás módszerrel meghatározva 5 90,5% penicillánsav-l,I-dioxidot tartalmazó,
16,2 g szilárd tömeget izoláltunk. A kinyerés így 51%-os volt.
A példák szerint előállított 6-amino-penícillánsav-1,1 -dioxid infravörös spektruma és Ή-MMR-spektruma megfelelt az irodalmi adatoknak.
Infravörös spektrum (cm-1): 3435,3165, 1782, 1312, 1120.
'H-MMR-spektrum (60 MHz, DMSO, δ ppmben): 1,35 (s, 3H), 1,45 (s, 3H), 4,17 (s, 1H),
4,72, 5,08 (AB-q, 2H).

Claims (5)

SZABADALMI IGÉNYPONTOK
1. Eljárás 6-amino-penicillánsav-l,l-dioxid előállítására, azzal jellemezve, hogy a 6-ami8 πο-penicillánsavat vagy a 6-amino-penicillánsav-szulfoxidot vizes közegben permanganáttal oxidáljuk. (Elsőbbsége; 1986.09.05.)
2. Az 1. igénypont szerinti eljárás, azzal jellemezve, hogy a permanganátot feleslegben alkalmazzuk. (Elsőbbsége: 1986.09.05.)
3. Az 1. vagy 2. igénypont szerinti eljárás, azzal jellemezve, hogy permanganátként kálium- vagy nátrium-permanganátot használunk. (Elsőbbsége; 1986.09.05.)
4. Az 1—3. igénypontok bármelyike szerinti eljárás, azzal jellemezve, hogy a reakciót -1O°C és 20° C közötti hőmérsékleten végezzük. (Elsőbbsége: 1985.09.06.)
5. Az 1—4. igénypontok bármelyike szerinti eljárás, azzal jellemezve, hogy 6-amino-penicillánsavat oxidálunk. (Elsőbbsége: 1985.09.06.)
HU863869A 1985-09-06 1986-09-05 Process for producing 6-aminopenicillanic acid-1,1-dioxide by oxydating 6-aminopenicillanic acid HU197751B (en)

Applications Claiming Priority (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
EP85201409 1985-09-06

Publications (2)

Publication Number Publication Date
HUT42489A HUT42489A (en) 1987-07-28
HU197751B true HU197751B (en) 1989-05-29

Family

ID=8194055

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
HU863869A HU197751B (en) 1985-09-06 1986-09-05 Process for producing 6-aminopenicillanic acid-1,1-dioxide by oxydating 6-aminopenicillanic acid

Country Status (16)

Country Link
US (1) US4695628A (hu)
EP (1) EP0213685B1 (hu)
JP (1) JPS6256494A (hu)
KR (1) KR920001779B1 (hu)
CN (1) CN1014709B (hu)
AU (1) AU595539B2 (hu)
CA (1) CA1256426A (hu)
DE (1) DE3672926D1 (hu)
DK (1) DK423786A (hu)
ES (1) ES2001642A6 (hu)
FI (1) FI83876C (hu)
GR (1) GR862277B (hu)
HU (1) HU197751B (hu)
NO (1) NO165636C (hu)
NZ (1) NZ217397A (hu)
PT (1) PT83311B (hu)

Families Citing this family (2)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
US6489316B2 (en) 2000-01-26 2002-12-03 American Cyanamid Company 6-(spirocyclopropyl) penicillanic acid 4, 4-dioxides
CN106279206A (zh) * 2016-08-15 2017-01-04 江苏华旭药业有限公司 一种舒巴坦酸的合成新方法

Family Cites Families (3)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
US4230620A (en) * 1979-03-26 1980-10-28 Eli Lilly And Company Process for preparing penicillin sulfoxides
US4260598A (en) * 1979-10-22 1981-04-07 Pfizer Inc. Method for increasing antibacterial effectiveness of a β-lactam antibiotic
IL70221A0 (en) * 1982-11-16 1984-02-29 Lilly Co Eli Process for sulfones

Also Published As

Publication number Publication date
NO863549D0 (no) 1986-09-04
FI83876B (fi) 1991-05-31
FI863598A (fi) 1987-03-07
PT83311B (pt) 1988-07-29
NZ217397A (en) 1989-09-27
CN1014709B (zh) 1991-11-13
CN86105952A (zh) 1987-03-04
EP0213685A1 (en) 1987-03-11
AU595539B2 (en) 1990-04-05
DK423786D0 (da) 1986-09-04
NO863549L (no) 1987-03-09
GR862277B (en) 1987-01-02
PT83311A (en) 1986-10-01
DK423786A (da) 1987-03-07
FI83876C (fi) 1991-09-10
AU6185586A (en) 1987-03-12
KR870003121A (ko) 1987-04-15
HUT42489A (en) 1987-07-28
FI863598A0 (fi) 1986-09-05
DE3672926D1 (de) 1990-08-30
NO165636C (no) 1991-03-13
KR920001779B1 (ko) 1992-03-02
ES2001642A6 (es) 1988-06-01
EP0213685B1 (en) 1990-07-25
CA1256426A (en) 1989-06-27
US4695628A (en) 1987-09-22
JPS6256494A (ja) 1987-03-12
NO165636B (no) 1990-12-03

Similar Documents

Publication Publication Date Title
NO159019B (no) Analogifremgangsmaate for fremstilling av farmakologisk aktive 6beta-hydroksyalkylpenicillansyrederivater.
US4093625A (en) 6-Sulfur analogs of penicillins and cephalosporins
US3647786A (en) Preparation of cephalosporin sulfoxides
US4241050A (en) Penam 1,1-dioxides as beta-lactamase inhibitors
HU197751B (en) Process for producing 6-aminopenicillanic acid-1,1-dioxide by oxydating 6-aminopenicillanic acid
FI71739C (fi) Foerfarande foer framstaellning av terapeutiskt anvaendbar 6- -jodpenicillansyra och estrar av denna.
US4713378A (en) Penem derivatives
US4193918A (en) Process for the preparation of hydroxy-alpha-amino-benzyl penicillin
KR850000291B1 (ko) 3-메틸렌 세팜 화합물의 제조방법
JPS62198687A (ja) 2β−置換チオメチルペニシリン誘導体
JPS58126890A (ja) 6−α−ヒドロキシメチルペニシラン酸スルホンおよびその製法
US4502988A (en) Oxidation process
US4183850A (en) Process for preparing 2-acyloxymethylpenams and 3-acyloxycephams
GB2130212A (en) Process for sulfones
CA1040620A (en) 6-alkoxy-6-acylamidopenicillins 7-alkoxy-7-acylamido acetoxycephalosporins and process
US4740596A (en) Process for preparation of 4-sulfonylthio azetidinone derivatives
US3890310A (en) Methoxymethyl 3-methyl-7-' -phenoxyacetamido-ceph-3-em-4-carboxylate
KR810001136B1 (ko) 3-아실옥시메틸-2-세펨 화합물의 제조방법
US4029651A (en) Process for preparing 3-acyloxymethyl-2-cephem compounds
JP2669955B2 (ja) アゼチジノン誘導体及びその製造法
KR0184036B1 (ko) 베타락탐 유도체의 제조방법
HU187787B (en) Process for producing pure 6,6-di-iodo-pename-3-carboxylic acid
Claes et al. PREPARATION OF Δ3-7α-PHENYLACETAMIDODESACETOXY-CEPHALOSPORANIC ACID
JPH08291177A (ja) 3−ヒドロキシセフェム化合物及び3−メチレンセファム化合物の選択的スルホキシド還元法
JPS60172986A (ja) 8−オキソ−5−チア−1−アザビシクロ〔4.2.0〕オクト−2−エン−2−カルボン酸エステルの製造法

Legal Events

Date Code Title Description
HU90 Patent valid on 900628