HU197751B - Process for producing 6-aminopenicillanic acid-1,1-dioxide by oxydating 6-aminopenicillanic acid - Google Patents
Process for producing 6-aminopenicillanic acid-1,1-dioxide by oxydating 6-aminopenicillanic acid Download PDFInfo
- Publication number
- HU197751B HU197751B HU863869A HU386986A HU197751B HU 197751 B HU197751 B HU 197751B HU 863869 A HU863869 A HU 863869A HU 386986 A HU386986 A HU 386986A HU 197751 B HU197751 B HU 197751B
- Authority
- HU
- Hungary
- Prior art keywords
- acid
- aminopenicillanic acid
- dioxide
- aminopenicillanic
- mixture
- Prior art date
Links
Classifications
-
- C—CHEMISTRY; METALLURGY
- C07—ORGANIC CHEMISTRY
- C07D—HETEROCYCLIC COMPOUNDS
- C07D499/00—Heterocyclic compounds containing 4-thia-1-azabicyclo [3.2.0] heptane ring systems, i.e. compounds containing a ring system of the formula:, e.g. penicillins, penems; Such ring systems being further condensed, e.g. 2,3-condensed with an oxygen-, nitrogen- or sulfur-containing hetero ring
- C07D499/21—Heterocyclic compounds containing 4-thia-1-azabicyclo [3.2.0] heptane ring systems, i.e. compounds containing a ring system of the formula:, e.g. penicillins, penems; Such ring systems being further condensed, e.g. 2,3-condensed with an oxygen-, nitrogen- or sulfur-containing hetero ring with a nitrogen atom directly attached in position 6 and a carbon atom having three bonds to hetero atoms with at the most one bond to halogen, e.g. an ester or nitrile radical, directly attached in position 2
-
- C—CHEMISTRY; METALLURGY
- C07—ORGANIC CHEMISTRY
- C07D—HETEROCYCLIC COMPOUNDS
- C07D499/00—Heterocyclic compounds containing 4-thia-1-azabicyclo [3.2.0] heptane ring systems, i.e. compounds containing a ring system of the formula:, e.g. penicillins, penems; Such ring systems being further condensed, e.g. 2,3-condensed with an oxygen-, nitrogen- or sulfur-containing hetero ring
-
- C—CHEMISTRY; METALLURGY
- C07—ORGANIC CHEMISTRY
- C07D—HETEROCYCLIC COMPOUNDS
- C07D499/00—Heterocyclic compounds containing 4-thia-1-azabicyclo [3.2.0] heptane ring systems, i.e. compounds containing a ring system of the formula:, e.g. penicillins, penems; Such ring systems being further condensed, e.g. 2,3-condensed with an oxygen-, nitrogen- or sulfur-containing hetero ring
- C07D499/04—Preparation
Landscapes
- Chemical & Material Sciences (AREA)
- Organic Chemistry (AREA)
- Pharmaceuticals Containing Other Organic And Inorganic Compounds (AREA)
- Organic Low-Molecular-Weight Compounds And Preparation Thereof (AREA)
- Peptides Or Proteins (AREA)
- Cephalosporin Compounds (AREA)
Description
A találmány tárgya 6-amino-penicillánsav-1,1-dioxid előállítására vonatkozó eljárás, a 6-amino-penicillánsav vagy a 6-amino-penicillánsav-szulfoxid közvetlen oxidálásával.
Napjainkban az egyik legismertebb és legszélesebb körben alkalmazott antibakteriális vegyületcsoport a béta-laktám antibiotikumok csoportja. Ezek 2-azetidinon (béta-laktám) gyűrűt tartalmaznak, mely egy tiazolidingyűrühöz (penicillinek) vagy pedig dihidro-1,3-tiazin-gyűrűhöz (cefalosporinok) kapcsolódik. A penicillinek jellegzetes példájaként említhetjük a benzil-penicillint (penicillin G), a fenoxi-metil-penicillint (penicillin V), az ampicillint és a.Z1 amoxicillint. Bizonyos penicillinek azonban égyes mikroorganizmusokszejnbenrészben vagy egészen hatástalanok', aminek okául a mikroorganizmus béta -laktamáz termelését tartjuk.
A béta-laktamázok olyan enzimek, melyek a penicillin béta-laktám gyűrűjét felhasítják, ami antibakteriális hatással nem rendelkező lebomlási termékek keletkezéséhez vezet. Ez egyre súlyosbodó probléma, mivel egyre több baktérium válik rezisztenssé a penicillinekkel szemben azáltal, hogy képessé lesz béta-laktamáz termelésére. Felfedeztek azonban számos olyan új vegyületcsoportot, melyek gátolják a béta-laktamázokat, és amelyek a penicillinnel kombináltan alkalmazva növelhetik, illetve fokozhatják a penicillin baktériumokkal szemben kifejtett antibakteriális hatását.
Az EP-A-00029 27 számú szabadalmi leírás szerint a 6-amino-penicillánsav-1,1-dioxidnak és sóinak alkalmazása növeli a béta-laktám antibiotikumok antibakteriális hatását.
Az Nl-A-7806126 számú szabadalmi leírás rámutat, hogy a penicillánsav-l,l-dioxid, valamint sói és észterei hasznos farmakológiái tulajdonságokkal rendelkeznek, például hatékony gátlói a különböző baktériumokban megtalálható számos béta-laktamáz típusnak. A penicillánsav-l,l-dioxid oly módon állítható elő a 6-amino-penicillánsav-l,1-dioxidból, hogy a 6-amino-penicillánsavat diazotálják, majd ezt követően a diazotált vegyületet brómozzák, ezután pedig a brómozott terméket debrómozzák, amint azt az EP-A-0093465 és 0092286 számú szabadalmi leírás ismerteti. Láthatjuk tehát, hogy a 6-amino-penicillánsav-1,1-dioxid értékes vegyület.
Az EP-A-0002927 számú szabadalmi leírás ismerteti a 6-amino-penicillánsav-l ,1-dioxid előállítását olyan 6-amino-penicillánsav származék oxidálásával — kálium-permanganát vagy 3-klór-perbenzoesav segítségével —, melyben a 6-aminocsoportot és előnyösen a 3-karboxilcsoportot is védik, majd ezt követően a védő csoportokat eltávolítják. Ennek a módszernek azonban az a hátránya, hogy a 6-aminocsoportot és általában a 3-karboxilcsoportot is védő csoportokkal kell ellátni, melyeket az oxidáció után úgy kell eltávolítani, hogy az sem a gyűrű szerkezeté2 ben, sem pedig a molekulában másutt ne okozzon nem kívánatos szerkezeti változásokat.
A 6-amino-penicillánsavnak 6-amino-penicillánsav-1,1-dioxiddá történő közvetlen oxidációjáról nem számol be az irodalom. A 6-amino-penicillánsav oxidálására vonatkozó korábbi elképzelések mindig a megfelelő szulfoxidok keletkezését eredményezték. A J.Org. Chem. 30, 4388 (1965) számában például leírják a 6-amino-penicillánsavnak szulfoxiddá történő oxidálását, nátrium-meta-perjodát felhasználásával. Csupán 8%-os kinyerést értek el. A J. Org. Chem. 37, 793 (1972) ismerteti a 6-amino-penicillánsavnak szulfoxidjává történő átalakítását, ózon felhasználásával. A szerzők 95%-os kinyerésről számoltak be. Bár a szulfoxidok az ózonfelesleg hatására általában szulfonokká oxidálódnak, ezen kísérleti körülmények között nem ment végbe a 6-amino-peniciIlánsav-szulfoxid szulfonná történő további oxidációja, nagy ózonfelesleg hatására. A Synthesis, 264 (1976) ismerteti a 6-amino-penicillánsavnak perecetsav hatására történő átalakítását szulfoxiddá. 49%-os kinyerésről számoltak be a szerzők.
Meglepetésünkre azt tapasztaltuk, hogy a
6-amino-penicillánsav vagy szulfoxidja közvetlenül 6-amino-penicillánsav-l ,1-dioxiddá oxidólható — anélkül, hogy a 6-aminocsoport vagy a 3-karboxilcsoport védelme szükségessé vált volna az oxidáció folyamán —, abban az esetben, ha az oxidációt permanganáttal, például kálium- vagy nátrium-permanganáttal végezzük, vizes közegben.
A jelen találmány szerinti eljárással a
6-amino-penicillánsav-l,1-dioxid két lépésből álló szintézis során állítható elő benzil-penicillinből (penicillin G), mely a legfontosabb kiindulási anyag valamennyi félszintetikus penicillin-vegyület számára. A benzil-penicillint nagy mennyiségben fermentáció segítségével állítjuk elő, és ez 90% feletti kinyerési eredménnyel alakítható át 6-amino-penicillánsavvá.
A jelen találmány értelmében a 6-amino-penicillánsavat vizes oldatban — például híg vizes kénsav oldatban — feloldjuk, s ehhez tetszés szerint valamilyen oldódást elősegítő anyagot (ko-szolvenst), például acetonitrilt adhatunk, majd ezt követően hozzáadjuk a permanganát vizes oldatát.
Az is lehetséges, hogy permanganát vizes oldatának és vizes kénsavnak a keverékét adjuk hozzá 6-amíno-penicillánsav vizes — vagy víz és semleges szerves oldószer, például acetonitril keverékében létrehozott — szuszpenziójához. Ebben az esetben lehetséges az oxidációt semleges vagy enyhén lúgos körülmények között végezni, például azáltal, hogy a pH-t ammónia hozzáadásával 7-es vagy 8-as értékre állítjuk be.
Lehetséges az oxidáció létrehozása azáltal is, ha szilárd 6-amino-penicillánsavat adunk hozzá egy olyan keverékhez, mely permanganátot és kénsavat tartalmaz, vízben vagy víz
-2197751 és valamely vízzel elegyedő szerves oldószer, például acetonitril keverékében feloldva.
A fennmaradó permanganát-többletet ismert eljárások segítségével, például nátriummeta-biszulfit hozzáadásával távolíthatjuk el.
A 6-amino-penicillánsav-l,l-dioxid oly módon izolálható a reakcióelegyből, hogy a pH-t körülbelül 3,3-ra állítjuk be, s ezen a pHa termék a reakcióelegyből kikristályosodik.
A fent leírt reakció szerint lehetséges 85%os vagy annál magasabb kinyerési eredmény elérése a 6-amino-penicillánsavnak 1,1-dioxídjává történő átalakítása során.
Az oxidációs reakciót —10° és 20°C közötti hőmérsékleten végezzük.
Az oxidáció kénsav helyett más savak — — például foszforsav — jelenlétében is végezhető.
6-Amino-penicillánsav — mint kiindulási anyag — helyett lehetséges 6-amino-penicillánsav-szulfoxid felhasználása is.
A találmányt a továbbiakban annak példaképpen! módjai kapcsán ismertetjük részletesebben példáink segítségével, anélkül azonban, hogy a találmány oltalmi körét ezen kiviteli példákra korlátoznánk.
I. példa g (116 mmól) 6-amino-penicillánsavat 80 ml víz és 120 ml acetonitril keverékében szuszpendáltuk. A reakció elegyet — 10°C-ra lehűtöttük, és 24 g (152 mmól) kálium-permanganát és 15 ml koncentrált kénsav 300 ml vízben létrehozott oldatát adtuk hozzá ezen a hőmérsékleten, 20 perc alatt. A feleslegben lévő kálium-permanganátot koncentrált (50%-os) nátrium-meta-biszulfit hozzáadásával semlegesítettük. Az oldat pH-ját ammónia hozzáadásával 3,2-re állítottuk be. Az ammónia hozzáadása alatt végbement a 6-amino-penicillánsav-1,1-dioxid kristályosodása. A szilárd tömeget szűrtük, víz és aceton keverékével mostuk és szárítottuk. HPLC (High power liquid chromatography=nagynyomású folyadékkromatográfiás) módszerrel meghatározva 89% penicillánsav-l,l-dioxidot tartalmazó, 24,4 g szilárd tömeget izoláltunk. A kinyerés így 76%-os volt. Az eredeti folyadék még további 9%-ot tartalmazott.
II. példa g (116 mmól) 6-amino-penicillánsavat 80 ml víz és 120 ml acetonitril keverékében szuszpendáltunk. A reakcióelegyet -8°C-ra lehűtöttük, majd a reakcióelegy pH-ját ammónia hozzáadásával 8,1-re állítottuk be. A reakcióelegyhez 23,2 g (147 mmól) kálium-permanganát és 7 ml 85%-os foszforsav 100 ml vízben létrehozott oldatát adtuk hozzá, 35 perc alatt, miközben a hőmérsékletet -8°C -on, a pH-t pedig — ammónia hozzáadásával — 7,5ös értékén tartottuk. -8°c-on és pH 7,5-ön végzett 30 perces keverést követően a keveréket szűrtük, és a pH-t 4N HCL oldat hozzáadásával 4,0-ra állítottuk be, majd 1 ml telített nátrium-meta-biszulfit oldatot adtunk hozzá. A pH-t 4N sósav további adagolásával 3,2-re csökkentettük, majd-8°C-on 15 percig kevertük. A 6-amino-penicillánsav-l,I-dioxid ezen körülmények között kristályosodott. A szilárd tömeget szűrtük, víz és aceton keverékével mostuk és szárítottuk. Nagynyomású folyadékkromatográfiás módszerrel meghatározva 92,5% penicillánsav-1,1 -dioxidot tartalmazó, 22,5 g szilárd tömeget izoláltunk. A.kinyerés így 73%-os volt.
III. példa
22,5 g (142 mmól) kálium-permanganátot 100 ml 6N vizes kénsav oldat és 175 ml víz keverékében feloldottuk. A kálium-permanganát feloldása után 200 ml acetonitrilt adtunk hozzá. Ehhez az oldathoz 21,6 g (100 mmól) szilárd 6-amino-penicillánsavat adtunk -5°C-on olyan sebességgel, hogy a hőmérséklet ne lépje túl a 0°C-t, majd ezután -5°C és 0°C közötti hőmérsékleten kevertük. 5 g (26 mmól) nátrium-meta-biszulfitot adtunk az oldathoz, majd ammónia hozzáadásával a pH-t 3,3-ra állítottuk be. Ezen a pH-η végbement a 6-amino-penicillánsav-1,1-dioxid kristályosodása. A szilárd tömeget szűrtük és szárítottuk. Nagynyomású folyadékkromatográfiás módszerrel meghatározva 90,0% penicillánsav-l,l-dioxidot tartalmazó, 18,6 g szilárd tömeget izoláltunk. A kinyerés így 68%-os volt.
IV. példa g (116 mmól) 6-amino-penicillánsavat 80 ml víz és 120 ml acetonitril keverékében szuszpendáltunk. A reakcióelegyet -5°C-ra lehűtöttük, majd a keverék pH-ját ammónia hozzáadásával 7,0-ra állítottuk be. A reakcióelegyhez 21,5 g (136 mmól) nátrium-permanganát és 7,5 ml 85%-os foszforsav 25 ml vízben létrehozott oldatát adtuk hozzá 60 perc alatt, miközben a hőmérsékletet -5°C-on, a pH-t pedig — ammónia hozzáadásával — 7,0 értéken tartottuk. -5°C-on és pH 7,0-en végzett 30 perces keverést követően a keveréket szűrtük, és a pH-t 6N H2SO4 oldat hozzáadásával 4,0-ra állítottuk be, majd 1 ml telített nátrium-meta-biszulfit oldatot adunk hozzá. A pH-t további sav hozzáadásával 3,2-re csökkentettük, majd -5°C-on 15 percig kevertük. Ezen körülmények között végbement a 6-aminc-penicillánsav-1,1-dioxid kristályosodása.
A kristályokat szűrtük, mostuk és szárító tűk. Nagynyomású folyadékkromatográfiás módszerrel meghatározva 91% penicillánsav-1,1-dioxidót tartalmazó 19,0 g szilárd tömeget izoláltunk. A kinyerés így 60%-os volt.
V. példa
Egy kísérletsorozatban a 6-amino-peniciIlánsavnak különböző oxidáló szerekkel végbemenő reakcióját vizsgáltuk annak érdekében, hogy összehasonlítsuk a permanganáttal végzett oxidációval, az I—IV. példákban leírt feltételek között. Az eredményeket a következő táblázat foglalja össze.
-3197751
HPLC oxidálászer feItételek
6-APA 6-APA- 6-APAszulf- 1,1-dioxid oxid
KHS05 | a | 3 | 46 | - |
H2O2+ ZrOCl2 | a | 35 | 20 | - |
m-klór -perbenzoesav | a | 23 | 44 | - |
trifluor -perecetsav | a | 51 | 22 | - |
perhangyasav | a | - | 40 | - |
nát rium-pe rb o rát | a | 9 | 16 | - |
nátrium-öikromát | b | 80 | - | - |
nát rium-pe rDorát | b | 29 | 50 | - |
H202 + Zr0012 | b | 15 | 30 | - |
H202 + ZrCl^ | b | 5 | 81 | - |
h2o2 + ZrOCl2 | c | - | - | - |
t m-klor —perbenzoesav | a | - | 100 | - |
m-klór —perbenzoesav/ | a | - | - | - |
trifluor —ecetsav | ||||
perbangyasav | a | 90 | 10 | — |
XAPA = amino-penici
a) 10 g (46mmól) 6-amino-penicillánsavat vízben, víz és aceton keverékében, víz és acetonitril keverékében vagy víz és jégecet keverékében szuszpendáltunk. 90—150 mmól oxidálószert adtunk hozzá, majd 10°C és 20°C közötti hőmérsékleten kevertük.
b) 10 g (46 mmól) 6-amino-penicillánsavat pH 1,0-en H2O és H2SO4 keverékében feloldottunk. 130—150 mmól oxidálószert adtunk hozzá, majd 10°C és 20°C közötti hőmérsékleten kevertük.
c) 10 g (46 mmól) 6-amino-penicillánsavat pH 7-en H2O és ammónia vagy H2O és trietilamin keverékében feloldottunk. 150 ml oxidálószert adtunk hozzá, majd 15°C-on kevertük.
d) 10 g (46 mmól) 6-amino-penicillánsavat H2O és diklór-metán, valamint tetra-butil-ammónium-hidrogénszulfát fázis-átvitel katalizátor keverékében szuszpendáltunk, 92— 130 mmol oldószert adtunk hozzá, majd 10°Con kevertük.
VI. példa
Az I. példában leírtak szerinti eljárást, végeztük el azzal a/ egyetlen különbséggel, 4 hogy a kálium-permanganátot tartalmazó cddatnak csak a felét használtuk, azaz 12 g (76 mmól) kálium-permanganát és 7,5 ml koncentrált kénsav 150 ml vízben létrehozott oldatát hozzáadtuk 25 g 6-amino-penicillánsav oldatához. Nagynyomású folyadékkromatográfiás módszerrel meghatározva 49% penicillánsav-1,1 -dioxidot és 45% nem-reagált penicillánsavat izoláltunk. A kinyerés így
32%-os volt.
VII. példa
6-amino-penicillánsav-szulfoxidot (1-oxidot) állítottunk elő 6-amino-penicillánsavból,a 55 Synthesis, 264 (1976) számában leírtak szerint.
26,8 g (116 mmólkö-amino-penicillánsav-szulfoxidot 100 ml víz és 100 ml acetonitril keverékében szuszpendáltunk, szobahőmér60 sékleten. A reakcióelegyhez 22,5 g (142 mmol) kálium-permanganát és 75 ml 6N kénsav 250 ml vízben és 250 ml acetonitrilben létrehozott oldatát adtuk hozzá lassan, oly módon, hogy közben a hőmérsékletet -10°C és -5°C között tartottuk. 100 ml 15%-os nátrium-me-4197751 ta-biszulfitot adtunk az oldathoz, majd a pH-t ammónia hozzáadásával 3,5-re állítottuk be.
A keletkező kristályokat szűrtük, vízzel mostuk és szárítottuk. A nagynyomású folyadékkromatográfiás módszerrel meghatározva 5 90,5% penicillánsav-l,I-dioxidot tartalmazó,
16,2 g szilárd tömeget izoláltunk. A kinyerés így 51%-os volt.
A példák szerint előállított 6-amino-penícillánsav-1,1 -dioxid infravörös spektruma és Ή-MMR-spektruma megfelelt az irodalmi adatoknak.
Infravörös spektrum (cm-1): 3435,3165, 1782, 1312, 1120.
'H-MMR-spektrum (60 MHz, DMSO, δ ppmben): 1,35 (s, 3H), 1,45 (s, 3H), 4,17 (s, 1H),
4,72, 5,08 (AB-q, 2H).
Claims (5)
1. Eljárás 6-amino-penicillánsav-l,l-dioxid előállítására, azzal jellemezve, hogy a 6-ami8 πο-penicillánsavat vagy a 6-amino-penicillánsav-szulfoxidot vizes közegben permanganáttal oxidáljuk. (Elsőbbsége; 1986.09.05.)
2. Az 1. igénypont szerinti eljárás, azzal jellemezve, hogy a permanganátot feleslegben alkalmazzuk. (Elsőbbsége: 1986.09.05.)
3. Az 1. vagy 2. igénypont szerinti eljárás, azzal jellemezve, hogy permanganátként kálium- vagy nátrium-permanganátot használunk. (Elsőbbsége; 1986.09.05.)
4. Az 1—3. igénypontok bármelyike szerinti eljárás, azzal jellemezve, hogy a reakciót -1O°C és 20° C közötti hőmérsékleten végezzük. (Elsőbbsége: 1985.09.06.)
5. Az 1—4. igénypontok bármelyike szerinti eljárás, azzal jellemezve, hogy 6-amino-penicillánsavat oxidálunk. (Elsőbbsége: 1985.09.06.)
Applications Claiming Priority (1)
Application Number | Priority Date | Filing Date | Title |
---|---|---|---|
EP85201409 | 1985-09-06 |
Publications (2)
Publication Number | Publication Date |
---|---|
HUT42489A HUT42489A (en) | 1987-07-28 |
HU197751B true HU197751B (en) | 1989-05-29 |
Family
ID=8194055
Family Applications (1)
Application Number | Title | Priority Date | Filing Date |
---|---|---|---|
HU863869A HU197751B (en) | 1985-09-06 | 1986-09-05 | Process for producing 6-aminopenicillanic acid-1,1-dioxide by oxydating 6-aminopenicillanic acid |
Country Status (16)
Country | Link |
---|---|
US (1) | US4695628A (hu) |
EP (1) | EP0213685B1 (hu) |
JP (1) | JPS6256494A (hu) |
KR (1) | KR920001779B1 (hu) |
CN (1) | CN1014709B (hu) |
AU (1) | AU595539B2 (hu) |
CA (1) | CA1256426A (hu) |
DE (1) | DE3672926D1 (hu) |
DK (1) | DK423786A (hu) |
ES (1) | ES2001642A6 (hu) |
FI (1) | FI83876C (hu) |
GR (1) | GR862277B (hu) |
HU (1) | HU197751B (hu) |
NO (1) | NO165636C (hu) |
NZ (1) | NZ217397A (hu) |
PT (1) | PT83311B (hu) |
Families Citing this family (2)
Publication number | Priority date | Publication date | Assignee | Title |
---|---|---|---|---|
US6489316B2 (en) | 2000-01-26 | 2002-12-03 | American Cyanamid Company | 6-(spirocyclopropyl) penicillanic acid 4, 4-dioxides |
CN106279206A (zh) * | 2016-08-15 | 2017-01-04 | 江苏华旭药业有限公司 | 一种舒巴坦酸的合成新方法 |
Family Cites Families (3)
Publication number | Priority date | Publication date | Assignee | Title |
---|---|---|---|---|
US4230620A (en) * | 1979-03-26 | 1980-10-28 | Eli Lilly And Company | Process for preparing penicillin sulfoxides |
US4260598A (en) * | 1979-10-22 | 1981-04-07 | Pfizer Inc. | Method for increasing antibacterial effectiveness of a β-lactam antibiotic |
IL70221A0 (en) * | 1982-11-16 | 1984-02-29 | Lilly Co Eli | Process for sulfones |
-
1986
- 1986-08-22 CA CA000516622A patent/CA1256426A/en not_active Expired
- 1986-08-26 AU AU61855/86A patent/AU595539B2/en not_active Ceased
- 1986-08-29 NZ NZ217397A patent/NZ217397A/xx unknown
- 1986-09-01 JP JP61205737A patent/JPS6256494A/ja active Pending
- 1986-09-02 DE DE8686201510T patent/DE3672926D1/de not_active Expired - Fee Related
- 1986-09-02 EP EP86201510A patent/EP0213685B1/en not_active Expired - Lifetime
- 1986-09-03 ES ES8601579A patent/ES2001642A6/es not_active Expired
- 1986-09-04 DK DK423786A patent/DK423786A/da not_active Application Discontinuation
- 1986-09-04 NO NO863549A patent/NO165636C/no unknown
- 1986-09-05 CN CN86105952A patent/CN1014709B/zh not_active Expired
- 1986-09-05 GR GR862277A patent/GR862277B/el unknown
- 1986-09-05 US US06/904,190 patent/US4695628A/en not_active Expired - Fee Related
- 1986-09-05 FI FI863598A patent/FI83876C/fi not_active IP Right Cessation
- 1986-09-05 PT PT83311A patent/PT83311B/pt not_active IP Right Cessation
- 1986-09-05 HU HU863869A patent/HU197751B/hu unknown
- 1986-09-06 KR KR1019860007461A patent/KR920001779B1/ko not_active IP Right Cessation
Also Published As
Publication number | Publication date |
---|---|
NO863549D0 (no) | 1986-09-04 |
FI83876B (fi) | 1991-05-31 |
FI863598A (fi) | 1987-03-07 |
PT83311B (pt) | 1988-07-29 |
NZ217397A (en) | 1989-09-27 |
CN1014709B (zh) | 1991-11-13 |
CN86105952A (zh) | 1987-03-04 |
EP0213685A1 (en) | 1987-03-11 |
AU595539B2 (en) | 1990-04-05 |
DK423786D0 (da) | 1986-09-04 |
NO863549L (no) | 1987-03-09 |
GR862277B (en) | 1987-01-02 |
PT83311A (en) | 1986-10-01 |
DK423786A (da) | 1987-03-07 |
FI83876C (fi) | 1991-09-10 |
AU6185586A (en) | 1987-03-12 |
KR870003121A (ko) | 1987-04-15 |
HUT42489A (en) | 1987-07-28 |
FI863598A0 (fi) | 1986-09-05 |
DE3672926D1 (de) | 1990-08-30 |
NO165636C (no) | 1991-03-13 |
KR920001779B1 (ko) | 1992-03-02 |
ES2001642A6 (es) | 1988-06-01 |
EP0213685B1 (en) | 1990-07-25 |
CA1256426A (en) | 1989-06-27 |
US4695628A (en) | 1987-09-22 |
JPS6256494A (ja) | 1987-03-12 |
NO165636B (no) | 1990-12-03 |
Similar Documents
Publication | Publication Date | Title |
---|---|---|
NO159019B (no) | Analogifremgangsmaate for fremstilling av farmakologisk aktive 6beta-hydroksyalkylpenicillansyrederivater. | |
US4093625A (en) | 6-Sulfur analogs of penicillins and cephalosporins | |
US3647786A (en) | Preparation of cephalosporin sulfoxides | |
US4241050A (en) | Penam 1,1-dioxides as beta-lactamase inhibitors | |
HU197751B (en) | Process for producing 6-aminopenicillanic acid-1,1-dioxide by oxydating 6-aminopenicillanic acid | |
FI71739C (fi) | Foerfarande foer framstaellning av terapeutiskt anvaendbar 6- -jodpenicillansyra och estrar av denna. | |
US4713378A (en) | Penem derivatives | |
US4193918A (en) | Process for the preparation of hydroxy-alpha-amino-benzyl penicillin | |
KR850000291B1 (ko) | 3-메틸렌 세팜 화합물의 제조방법 | |
JPS62198687A (ja) | 2β−置換チオメチルペニシリン誘導体 | |
JPS58126890A (ja) | 6−α−ヒドロキシメチルペニシラン酸スルホンおよびその製法 | |
US4502988A (en) | Oxidation process | |
US4183850A (en) | Process for preparing 2-acyloxymethylpenams and 3-acyloxycephams | |
GB2130212A (en) | Process for sulfones | |
CA1040620A (en) | 6-alkoxy-6-acylamidopenicillins 7-alkoxy-7-acylamido acetoxycephalosporins and process | |
US4740596A (en) | Process for preparation of 4-sulfonylthio azetidinone derivatives | |
US3890310A (en) | Methoxymethyl 3-methyl-7-' -phenoxyacetamido-ceph-3-em-4-carboxylate | |
KR810001136B1 (ko) | 3-아실옥시메틸-2-세펨 화합물의 제조방법 | |
US4029651A (en) | Process for preparing 3-acyloxymethyl-2-cephem compounds | |
JP2669955B2 (ja) | アゼチジノン誘導体及びその製造法 | |
KR0184036B1 (ko) | 베타락탐 유도체의 제조방법 | |
HU187787B (en) | Process for producing pure 6,6-di-iodo-pename-3-carboxylic acid | |
Claes et al. | PREPARATION OF Δ3-7α-PHENYLACETAMIDODESACETOXY-CEPHALOSPORANIC ACID | |
JPH08291177A (ja) | 3−ヒドロキシセフェム化合物及び3−メチレンセファム化合物の選択的スルホキシド還元法 | |
JPS60172986A (ja) | 8−オキソ−5−チア−1−アザビシクロ〔4.2.0〕オクト−2−エン−2−カルボン酸エステルの製造法 |
Legal Events
Date | Code | Title | Description |
---|---|---|---|
HU90 | Patent valid on 900628 |