HU194912B - Process for producing alkylamino-furanone-dipeptide derivatives and acid additional salts thereof - Google Patents

Process for producing alkylamino-furanone-dipeptide derivatives and acid additional salts thereof Download PDF

Info

Publication number
HU194912B
HU194912B HU861333A HU133386A HU194912B HU 194912 B HU194912 B HU 194912B HU 861333 A HU861333 A HU 861333A HU 133386 A HU133386 A HU 133386A HU 194912 B HU194912 B HU 194912B
Authority
HU
Hungary
Prior art keywords
formula
compound
dipeptide
acid addition
alanyl
Prior art date
Application number
HU861333A
Other languages
English (en)
Other versions
HUT43621A (en
Inventor
Janos Fischer
Laszlo Stefko
Bela Kiss
Egon Karpati
Laszlo Szporny
Tamas Fodor
Laszlo Dobay
Zsolt Szombathelyi
Istvan Laszlovszky
Original Assignee
Richter Gedeon Vegyeszet
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Application filed by Richter Gedeon Vegyeszet filed Critical Richter Gedeon Vegyeszet
Priority to HU861333A priority Critical patent/HU194912B/hu
Priority to IT19801/87A priority patent/IT1204952B/it
Priority to PT84557A priority patent/PT84557B/pt
Priority to PL1987264836A priority patent/PL148181B1/pl
Priority to AT0073587A priority patent/AT398424B/de
Priority to ES8700870A priority patent/ES2004706A6/es
Publication of HUT43621A publication Critical patent/HUT43621A/hu
Publication of HU194912B publication Critical patent/HU194912B/hu

Links

Classifications

    • YGENERAL TAGGING OF NEW TECHNOLOGICAL DEVELOPMENTS; GENERAL TAGGING OF CROSS-SECTIONAL TECHNOLOGIES SPANNING OVER SEVERAL SECTIONS OF THE IPC; TECHNICAL SUBJECTS COVERED BY FORMER USPC CROSS-REFERENCE ART COLLECTIONS [XRACs] AND DIGESTS
    • Y02TECHNOLOGIES OR APPLICATIONS FOR MITIGATION OR ADAPTATION AGAINST CLIMATE CHANGE
    • Y02PCLIMATE CHANGE MITIGATION TECHNOLOGIES IN THE PRODUCTION OR PROCESSING OF GOODS
    • Y02P20/00Technologies relating to chemical industry
    • Y02P20/50Improvements relating to the production of bulk chemicals
    • Y02P20/55Design of synthesis routes, e.g. reducing the use of auxiliary or protecting groups

Landscapes

  • Peptides Or Proteins (AREA)
  • Medicines That Contain Protein Lipid Enzymes And Other Medicines (AREA)
  • Pharmaceuticals Containing Other Organic And Inorganic Compounds (AREA)
  • Organic Low-Molecular-Weight Compounds And Preparation Thereof (AREA)

Description

A találmány tárgya új eljárás I általános képletű 5-fenil-3-alkilamino-furanon származékok és savaddíciós sóik előállítására. Az I általános képletben R jelentése hidrogénatom, vagy a peptidkötéssel kompatibilis védőcsoportként 1-4 szénatomos alkilcsoport.
Az I általános képletű vegyületek szabad N-terminálisukon szervetlen- vagy szerves savakkal savaddíciós sókat képezhetnek.
Az I általános képletű vegyületekben a dipeptid-komponensben lévő aminosavakat, valamint a furángyűrű 3. helyzete (S)-konfigurációjú; a furángyűrű 5-ös pozíciója is királis mely (S) és (R) konfigurációjú is lehet, tehát az I általános képletű vegyületek konfigurációja R,S,S,S vagy S,S,S,S. Ha a diasztereomereket nem választjuk szét, akkor az I általános képlet a két diasztereomer keverékét jelöli.
Az I általános képletű, az angiotenzin konvertáló enzimet gátió hatású vegyületeket a 192914 lajstromszámú magyar szabadalmi leírás ismerteti elsőként.
E korábbi eljárásunk szerint az (I) általános képletű vegyületeket a következőképpen állítottuk elő: első lépésben E-etil-3-benzoil-akrilátot reagáltattunk (S)-alanil-(S)-prolin-terc-butil-észterrel, majd maleinsawai sót képeztünk. Ekkor 60%-os kitermeléssel kaptuk, az ún. „addukt maleátját, az N-[l- (S) -etoxikarbonil-3-fenil-3-oxo-propil] - (S) -alanil-(S) -prolin-tere-butil-észter-maleátot. Második lépésként az addukt vegyületet sójából felszabadítottuk, majd a megfelelő 3(S)és 3(R) -hidroxi-vegyületek kevérékévé redukáltuk. Végül a második lépés termékét, vagy a termék-keverék tetszőleges komponensét sav jelenlétében ciklizáljuk, majd a terc-butil védőcsoportot lehasítottuk, s így jutottunk az (I) általános képletű vegyülethez.
Az I általános képletű vegyületek jobb előállítására irányuló kísérleteink során azt találtuk, hogy ha E-etil-3-benzoil-akrilát helyett az új E-(-)-metil-3-benzoil-akrilátból kiindulva végezzük a szintézist, akkor a kapott új „addukt-vegyület, az N-[l-(S)-(-)-mentiloxi-karbonil-3-oxo-propil] -(S) - alanil - (S) -prolin-észter, bázis formájában is kristályos, jól eltartható vegyület, tehát nincs szükség savaddiciós sóképzésre, majd a redukciót megelőzően a bázisnak sóból való felszabadítására. Az „addukt”-bázis 81 %-os kitermeléssel, tehát 20%-kal jobb kitermeléssel keletkezik, mint a korábbi eljárásban, és az összkitermelésbeli előny a szintézis végén is kb 15%-os.
A találmány tárgya tehát eljárás az I általános képletű alkilamino-furanon származékoknak savaddíciós sóiknak — az I általános képletben R jelentése hidrogénatom vagy a peptidkötéssel kompatibilis védőcsoportként
1-4 szénatomos alkilcsoport — V általános képletű dipeptidből illetve dipeptid-észterbői történő előállítására — az V általános képletben R jelentése az I általános képletnél megadottal egyező — oly módon, hogy egy V általános képletű vegyületet a IV képletű új ve2 gyülettel reagáltatjuk, és a kapott új III általános képletű vegyület önmagában ismert redukciója utján a II általános képletű új vegyületekké — az V a III és a II általános képletekben R jelentése az I általános képletnél megadottal egyező —, majd a II általános képletű vegyületet önmagában ismert savas ciklizáció és védőcsoport eltávolítás utján az I általános képletű vegyületté alakítjuk kívánt esetben előállítjuk megfelelő savaddíciós sóját.
A találmány szerinti eljárás értelmében az V általános képletű dipeptidet vagy dipeptid-észtert a IV képletű új helyettesített buténsav-(-)-mentil-észterrel reagáltatjuk. A IV képletű, új vegyületet pl. a megfelelő, helyettesített buténsavból és (-)-mentolból önmagában ismert észterezési eljárással állíthatjuk elő. Célszerűen a helyettesített buténsav diciklohexil-karbodiimiddel aktíváit származékát reagáltatjuk (-)-mentollal a reakció szempontjából iners oldószer és valamely katalizátor jelenlétében. A reakció szempontjából iners oldószerek pl. a benzol vagy homológjai, a klórozott szénhidrogének (dikiór-metán, kloroform, stb), az etil-acetát valamint az étertípusú oldószerek (tetrahidrofurán, dioxán, stb). A reakció szempontjából előnyös katalizátorok pl. a piridin és a 4- (dimetil-amino)-piridin.
Az új IV képletű vegyületet valamely, a reakció szempontjából iners oldószer jelenlétében reagáltatjuk az (V) általános képletű dipeptiddel vagy dipeptid-észterrel, ahol R hidrogénatom, vagy a peptidkötéssel kompatibilis védőcsoport. V általános képletű vegyületként célszerűen dipeptid-észtert, azaz valamely, R helyén a peptidkötéssel kompatibilis védőcsoportot tartalmazó vegyületet alkalmazunk, melyek közül az R helyén tercier butilcsoportot tartalmazó V általános képletű vegyület alkalmazása a legelőnyösebb.
A reakció bármely, a reakció szempontjából iners oldószerben, így pl. benzolban, toluolban, xilolban, klórozott szénhidrogénekben (dikiór-metán, kloroform, stb), etil-acetátban vagy étertípusú oldószerben végbemegy. Célszerű azonban olyan reakció-iners oldószert használni, amelyből a kívánt S,S,S-konfigurációjú, III általános képletű vegyület kiválik, míg az R,S,S-konfigurációju diasztereomer oldatban marad. így a kívánt diasztereomer egyszerű szűréssel kinyerhető, a másik diasztereomer peptid és buténsav komponense pedig az anyalúgból regenerálható. Ilyen, egyszerű elválasztást lehetővé tevő reakció-iners oldószerek pl. az etil-acetát, a dietil-éter és a diizopropil-éter. Az anyalúgból egy regenerálási ciklusban a dipeptid 90%-a regenerálható. A buténsav-származék nagyjából hasonló kitermeléssel nyerhető vissza az anyalúgból.
Ezután a III általános képletű vegyületet önmagában ismert módon redukáljuk. A redukciós lépés megvalósítható valamely platina-fém, pl. palládium jelenlétében végzett ka-2194912 talitikus hidrogénezés útján. A katalitikus hidrogénezést szobahőmérsékleten végezzük, sztöchiometrikus mennyiségű hidrogén felvételéig. Az alkalmazott katalizátort valamely hordozó segédanyagra felvitt formában alkalmazzuk (pl. 10%-os csontszenes palládium). A III általános képletű vegyületek redukcióját elvégezhetjük komplex fémhidridek jelenlétében is, előnyösen leht pl. nátrium-borohidridet alkalmaznunk. Mindkét redukciós eljárás változat közel kvantitatív nyeredékkel szolgáltatja II általános képletű vegyületeket.
Eljárhatunk úgy is, hogy III általános képletű vegyületek redukciójakor a II általános képletű vegyületet nem izoláljuk, hanem fenti körülmények között közvetlenül I általános képletű termékké ciklizáljuk.
A II képletű vegyületek R,S,S,S és S,S,S,S konfigurációjú diasztereomérek keverékei, melyeket kívánt esetben szétválaszthatunk, ilyenkor konfigurációváltozás nélkül nyerjük belőlük a diasztereomér-egységes I képletű termékeket. Amennyiben a II általános képletű diasztereomereket nem választjuk szét, akkor a ciklizációs reakcióban I általános képletű diasztereomerkeverékhez jutunk, amelyekből a kívánt diasztereomert utólag is elválaszthatjuk.
A redukciós lépésben kapott II általános képletű vegyületet, vagy sóját alkalmasan választott sav jelenlétében ciklizáljuk. A reakciót 20-100°C között végezzük.
A találmányt közelebbről az alábbi példákkal szemléltetjük, anélkül, hogy igényünket a példákra korlátoznánk.
1. példa
N- [ l-( S)-(-)-mentiloxí-karbonil-3-fenil-3-oxo-propil] -(S)-alanil-( S)-prolin-terc-butilészter
3,44 g (14,2 mmól) (S)-alanil-(S)-prolin-terc-butilésztert 20 ml etil-acetátban oldunk, és az oldathoz szobahőmérsékleten hozzáadjuk4,98 g (15,8 mmól) (E)-(-)-mentil-4-fenil-4-oxo-2-butenoát 5 ml etil-acetáttal készített oldatát. Az oldatban 45 percig tartó keverés után szilárd anyagkiválás figyelhető meg. Az elegyet 0-5°C közé hütjük és további egy órán át keverjük. A kivált kristályokat szűrjük, petroléterrel mossuk.
Kitermelés: 4,67 g (59%) cím szerinti vegyület.
Op.: 133-134 °C.
[a)p : -112° (c=l, metanol).
Az anyalúgot bepároljuk és a maradékot 5 ml etil-acetátban oldjuk. Az oldathoz 0,67 g (5,8 mmól) maleinsavat adunk és 3 órán át 8ű°C-on tartjuk. Ezután az elegyet 0°C-ra hűtjük és további egy órán át keverjük. A kivált kristályokat szűrjük, dietil-éterrel mossuk.
1,86 g (S)-alanil-(S) -prolin-terc-butilészter-maleátot nyerünk, mely az elméletileg regenerálható peptidkomponens 90%-a. Op.: 1479°C; [ajc5: -81° (c=l, metanol). Tehát a peptidkomponensre számított 81 %-os konverzió4 val jutunk a címben szereplő vegyülethez, ha csak egy regenerálási ciklust veszünk figyelembe.
A peptid-regenerálásnál kapott anyalúgot kétszer 5 ml vízzel extraháljuk, a szerves fázist magnézium-szulfáttal vízmentesítjük és szűrés után bepároljuk. 1,34 g regenerált (E) - (-) -mentiI-4-feniI-4-oxo-2-butenoátot kapunk (az elméletileg regenerálható mennyiség 88%-a)
2. példa
Ν- [1 (S)-(-)-mentiloxi-karbonil-3-fenil-3-+R,S)-hidroxi-propil] -(S)-alanil-(S)-prolin-terc-butilészter
a.) 5,56 g (0,01 mól), az első példa szerint előállított Ν- [1 (S)-(-)-mentiloxi-karbonil-3- feni 1-3-oxo-propíl] -(§) -alanil - (S) - prolin-terc-butilésztert 120 ml etanolban oldunk,és a reakcióelegyet 0,55 g 10%-os csontszenes palládium jelenlétében szobahőmérsékleten atmoszférikus nyomáson sztöchiometrikus mennyiségű hidrogén felvételig hidrogénezzük. A reakció befejezése után a katalizátort szűrjük, etanollal mossuk, majd a szűrletet bepároljuk. A maradék, címben szereplő diasztereomer-keverék súlya 5,53 g (99%), melyben a 3R-konfigurációjú komponens R> értéke 0,59 és a 3S konfigurációjú komponens R/ értéke 0,54 (a vékonyréteg-kromatográfiánál használt futtatóelegy: etil-acetát-dietiléter 7:3 arányú elegye).
b) 1,2 g (2 mmól), az első példa szerint előállított Ν- [1 (S)-(-)-mentiloxi-karbonil-3-fenil-3-oxo-propil] - (S) - alanil - (S) -pro 1 in-térc-butilésztert 10 ml diklór-metán és 2 ml metanol elegyében oldunk, és az oldathoz 80 mg (2 mmól) nátrium-bórhidridet adunk több részletben jeges-vizes hűtés közben. Fél órai reakcióidő alatt a redukció teljesen végbemegy (Ellenőrzés vékonyréteg-kromatográfiás vizsgálatok alapján). A redukálószer feleslegét 1 ml jégecettel megbontjuk és azután az oldószert lepároljuk. A maradékot 10 ml vízben oldjuk és háromszor 5 ml kloroformmal etraháljuk, majd az extraktumot izzított magnézium-szulfáttal vízmentesítjük és szűrés után bepároljuk.
Kitermelés: 1,17 g (97%) címben szereplő diasztereomer-keverék, melynek vékonyréteg-kromatográfiás vizsgálati adatai megegyeznek a 2a.) példában megadott adatokkal.
3. példa
N- [5(R)-fenil-dihidro-2(3H)furanon-3(S)-il] -(S)-alanil-(S)-prolin-maleát
5,53 g (0,01 mól), a 2 a.) példa szerint előállított vegyületet (diasztereomér-keverék) 15 ml dietil-éterben oldunk, és az oldathoz
3,3 ml 3n sósavas dietil-étert adunk. 15 perces keverés után az oldószert lepároljuk, a maradékot 35 ml acetonban oldjuk és 8 ml jégecetet adunk hozzá. A reakcióelegyet 5 órán át 60°Con tartjuk, majd az oldószert csökkentett nyomáson lepároljuk,és a maradékot 20 ml etil-acetátból kristályosítjuk. 2,08 g (48%) N- ]5(R) - feni l-d ihidro-2 (3H) fura non-3 (S.) - il ] 3
-3194912
- (S) -alanil- (S) -prolin-terc-butílészter-hidrogénkloridot kapunk, amely — ha közelítőleg 1:1 diasztereomer-keverékből indulunk ki — 96% termelésnek felel meg. Op.: 210-211°C (bomlik); [a]„: -72,3° (c= 1, metanol). Az anyalúgból az S,S,S,S-konfigurációjú diasztereomer a 4. példa szerint nyerhető.
A terc-butil védőcsoport eltávolítását az alábbiak szerint végezzük: a 2,08 g súlyú intermedier vegyületet 10 ml 6n sósavas dioxánban oldjuk, es az oldatot szobahőmérsékleten két órán át keverjük. A dioxánt csökkentett nyomáson lepároljuk, a maradékot 50 ml diklór-metánban oldjuk, és 8%-os vizes nátrium-karbonát-oldattal a közeg pH-ját 4,2-re állítjuk. A fázisokat elválasztjuk, a vizes fázist kétszer 25 ml diklór-metánnal extraháljuk, és az egyesített diklór-metános oldatot 25 ml telített vizes nátrium-klorid-oldattal mossuk, izzított magnézium-szulfáttal vízmentesítjük és szűrés után bepároljuk (1,55 g N-[5-(R)-fenil-dihidro-2 (3H)-furanon-3 (S) -il] - (S) -alanil-(S)molint kaptunk i.o.p.: 152-154°C) A maradékot 14 ml acetonitrilben oldjuk és 0,52 g maleinsavval sót készítünk. A kivált terméket 0°C-ra hűtjük, háromórás kristályosítás után szűrjük, dietil-éterrel mossuk.
Kitermelés: 2,03 g (93%) cím szerinti vegyület.
Op.: 148-150°C; R/: 0,24 (piridin-jégecet-víz-etilacetát = 20:11:6:86) [a]p5: -45,7° (c=l, metanol).
4. példa
N - ]5(S)-fenil-dihidro-2 (3H)-furanon-3(S )-il ]-( S)-alanil-( S)-prolin-maleát
A 3.) példa szerinti intermedier, az N- [5(R)-fenil-dihidro-2(3H)-furanon-3(S)ι-il] - (S)-alanil- (S.) -prolin-terc-butilészter-hidrogénklorid anyalúgját bepároljuk, a maradékot 10 ml jégecetben oldjuk és az oldatot 12 órán át 60°C-on tartjuk. A jégecetet lepároljuk, a maradékot etil-acetát és dietil-éter elegyéből kristályosítjuk. A szilárd N-[5(_S)-fenil-dihid ro-2(3H) -furanon-3 (S) -il) - (£) -alanil- (S)-prolin-terc-butilészter-hidrogén-klorid súlya 1,73 g (40%); Op.: 183-5°C (bomlik); [ct]p5: -106° (c=l, metanol). A kristályosítási anyalúgból a (-)-mentol az alábbiak szerini regenerálható: az anyalúgot felére bepároljuk és kétszer 10 ml vízzel extraháljuk. A szerves fázist izzított magnézium-szulfáttal vízmente5 sítjük és szűrés után bepároljuk. Az ily módon visszanyert (-)-mentolt vízből átkristályosítva izoláljuk. Súlya: 1,43 g (92%); Op.: 41-3°C; [aji3: -49° (c= 10, etanol). Az S,S,S,S -konfigurációjú intermedierből a védőcsoport eltávolítását, majd a maleát-só leválasztását a 3.) példával megegyező módon hajtjuk végre és az intermedierből 93%-os termeléssel jutunk a címben szereplő termékhez, amelynek olvadáspontja 121-3°C; [a]25: -83° (c=l, mejg tanol); R^: 0,36 (futtató-elegy: piridin-jégecet-víz-etilacetát = 20:6:11:86).

Claims (2)

  1. 20 1· Eljárás az (I) általános képletű alkilaminofuranon-dipeptid származékoknak és savaddíciós sóiknak — az (I) általános képletben R jelentése hidrogénatom vagy peptidkötéssel kompatibilis védőcsoportként 1-4 szén25 atomos alkilcsoport — egy (V) általános képletű dipeptidből, illetve dipeptid-észterből történő előállítására — az (V) általános képletben R jelentése az (I) általános képletnél megadottal egyező —, amely eljárás során a ka20 pott (I) általános képletű vegyület savaddíciós sójából kívánt esetben felszabadítjuk a bázist és/vagy más gyógyászatilag elfogadható savaddíciós sóvá alakítjuk, azzal jellemezve, hogy egy (V) általános képletű vegyü25 letet a (IV) képletű új vegyülettel reagáltatjuk, és a kapott,új (III) általános képletű vegyületet redukáljuk — az (V), a (III) és a (II) általános képletben R jelentése az (I) általános képletnél megadottal egyező —, majd
    40 a kapott (II) általános képletű,új vegyületet savasan ciklizáljuk, és kívánt esetben a védőcsoportot eltávolítjuk.
  2. 2. Az 1. igénypont szerinti eljárás, azzal jellemezve, hogy az (V) általános képletű ve5 gyület (IV) képletű vegyülettel történő reagáltatását etil-acetátban vagy étertípusú oldószerben végezzük.
HU861333A 1986-04-01 1986-04-01 Process for producing alkylamino-furanone-dipeptide derivatives and acid additional salts thereof HU194912B (en)

Priority Applications (6)

Application Number Priority Date Filing Date Title
HU861333A HU194912B (en) 1986-04-01 1986-04-01 Process for producing alkylamino-furanone-dipeptide derivatives and acid additional salts thereof
IT19801/87A IT1204952B (it) 1986-04-01 1987-03-23 Procedimento per la preparazione di derivati alchilammino furanonici e loro sali farmaceuticamentei accettabili
PT84557A PT84557B (pt) 1986-04-01 1987-03-25 Processo para a preparacao de derivados de alquilaminofuranona e dos seus sais farmaceuticamente aceitaveis
PL1987264836A PL148181B1 (en) 1986-04-01 1987-03-26 Method of obtaining derivatives of 3-alkyloamine-5-phenylfuranone
AT0073587A AT398424B (de) 1986-04-01 1987-03-26 Verfahren zur herstellung von alkylaminofuranon- derivativen und deren therapeutisch annehmbaren salzen
ES8700870A ES2004706A6 (es) 1986-04-01 1987-03-27 Un procedimiento para preparar derivados de alquilaminofuranonas

Applications Claiming Priority (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
HU861333A HU194912B (en) 1986-04-01 1986-04-01 Process for producing alkylamino-furanone-dipeptide derivatives and acid additional salts thereof

Publications (2)

Publication Number Publication Date
HUT43621A HUT43621A (en) 1987-11-30
HU194912B true HU194912B (en) 1988-03-28

Family

ID=10953974

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
HU861333A HU194912B (en) 1986-04-01 1986-04-01 Process for producing alkylamino-furanone-dipeptide derivatives and acid additional salts thereof

Country Status (6)

Country Link
AT (1) AT398424B (hu)
ES (1) ES2004706A6 (hu)
HU (1) HU194912B (hu)
IT (1) IT1204952B (hu)
PL (1) PL148181B1 (hu)
PT (1) PT84557B (hu)

Family Cites Families (1)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
HU192914B (en) * 1985-02-11 1987-07-28 Richter Gedeon Vegyeszet Process for producing new 3-/substituted amino/-5-phenyl-2/3h/-furanone derivatives and pharmaceutically acceptable salts

Also Published As

Publication number Publication date
PT84557A (en) 1987-04-01
PT84557B (pt) 1989-11-30
ATA73587A (de) 1994-04-15
IT8719801A0 (it) 1987-03-23
ES2004706A6 (es) 1989-02-01
IT1204952B (it) 1989-03-10
PL148181B1 (en) 1989-09-30
PL264836A1 (en) 1988-04-14
AT398424B (de) 1994-12-27
HUT43621A (en) 1987-11-30

Similar Documents

Publication Publication Date Title
HU190875B (en) Process for preparing derivatives of spiro-2-aza-alkane-3-carboxylic acids
KR100607556B1 (ko) (2S, 3aS,7aS)-1-[(S)-알라닐]-옥타히드로-1H-인돌-2-카르복실산유도체의 신규한 합성 방법 및 페린도프릴 합성에서의이의 용도
JP2008247922A (ja) エナンチオマーとして純粋なアゼチジン−2−カルボン酸の製造方法
WO2001047949A9 (fr) Cristaux de derives d'aspartame
Alcaraz et al. Asymmetric syntheses of 1-amino-2-phenyl (alkyl) cyclopropanecarboxylic acids by diastereoselective cyclopropanation of highly functionalized monochiral olefines
WO2005068425A1 (en) New crystalline form of perindopril
AU677654B2 (en) New phosphonic acid compounds, process for preparing them and pharmaceutical compositions containing them
KR100498869B1 (ko) N-[(s)-1-카르복시부틸]-(s)-알라닌 에스테르 및페린도프릴의 합성에서의 용도
KR20020093902A (ko) N-[(s)-1-카르복시부틸]-(s)-알라닌 에스테르의 합성방법 및 페린도프릴 합성에서의 용도
CA1240700A (en) PROCESS FOR PREPARATION OF .alpha.-ALKYL AMINO ACIDS
EP0058567B1 (en) Substituted acyl derivatives of octahydro-1h-isoindole-1-carboxylic acids and esters
EP1608644A1 (en) Process and intermediates for preparing emtricitabine
HU194912B (en) Process for producing alkylamino-furanone-dipeptide derivatives and acid additional salts thereof
US4400511A (en) 2-Substituted octahydropyrrolo(1,2-A)-pyrazine-3-carboxylic acids
HU192914B (en) Process for producing new 3-/substituted amino/-5-phenyl-2/3h/-furanone derivatives and pharmaceutically acceptable salts
US4503237A (en) Method for the production of acemetacin
HU176871B (en) Process for producing 2-amino-oktahydro-oxasolo-square bracket-3,2-a-square bracket closed-pyrrolo-square bracket-2,1-c-square bracket closed-pyrasine derivatives
WO2008114270A1 (en) Process for the preparation of perindopril erbumine salt and novel polymorph (s) thereof
NO147601B (no) Analogifremgangsmaate for fremstilling av den terapeutisk aktive forbindelse l-pyroglutamyl-l-histidyl-glycin
JPS6344755B2 (hu)
JP4263744B2 (ja) ペリンドプリル及びその薬学的に許容し得る塩の新規な合成方法
HU214579B (hu) Új eljárás lizinopril előállítására
JP2004520440A (ja) フォシノプリルナトリウムの製造方法
HU196834B (hu) Szabadalmi leírás szolgálati találmány
ES2233913T3 (es) Nuevo procedimiento de sintesis del acido (2s,3as,7as) perhidroindol-2-carboxilico y de sus esteres, y aplicacion as la sintesis de perindopril.

Legal Events

Date Code Title Description
HU90 Patent valid on 900628