HU193931B - Process for the debromination of dibrompenamcarboxylic acid derivatives - Google Patents

Process for the debromination of dibrompenamcarboxylic acid derivatives Download PDF

Info

Publication number
HU193931B
HU193931B HU842179A HU217984A HU193931B HU 193931 B HU193931 B HU 193931B HU 842179 A HU842179 A HU 842179A HU 217984 A HU217984 A HU 217984A HU 193931 B HU193931 B HU 193931B
Authority
HU
Hungary
Prior art keywords
formula
compounds
hydrogen
bisulfite
acid
Prior art date
Application number
HU842179A
Other languages
English (en)
Other versions
HUT34204A (en
Inventor
Donald K Pirie
Paul D Weeks
Original Assignee
Pfizer
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Application filed by Pfizer filed Critical Pfizer
Publication of HUT34204A publication Critical patent/HUT34204A/hu
Publication of HU193931B publication Critical patent/HU193931B/hu

Links

Classifications

    • CCHEMISTRY; METALLURGY
    • C07ORGANIC CHEMISTRY
    • C07DHETEROCYCLIC COMPOUNDS
    • C07D499/00Heterocyclic compounds containing 4-thia-1-azabicyclo [3.2.0] heptane ring systems, i.e. compounds containing a ring system of the formula:, e.g. penicillins, penems; Such ring systems being further condensed, e.g. 2,3-condensed with an oxygen-, nitrogen- or sulfur-containing hetero ring
    • AHUMAN NECESSITIES
    • A61MEDICAL OR VETERINARY SCIENCE; HYGIENE
    • A61PSPECIFIC THERAPEUTIC ACTIVITY OF CHEMICAL COMPOUNDS OR MEDICINAL PREPARATIONS
    • A61P31/00Antiinfectives, i.e. antibiotics, antiseptics, chemotherapeutics
    • A61P31/04Antibacterial agents
    • YGENERAL TAGGING OF NEW TECHNOLOGICAL DEVELOPMENTS; GENERAL TAGGING OF CROSS-SECTIONAL TECHNOLOGIES SPANNING OVER SEVERAL SECTIONS OF THE IPC; TECHNICAL SUBJECTS COVERED BY FORMER USPC CROSS-REFERENCE ART COLLECTIONS [XRACs] AND DIGESTS
    • Y02TECHNOLOGIES OR APPLICATIONS FOR MITIGATION OR ADAPTATION AGAINST CLIMATE CHANGE
    • Y02PCLIMATE CHANGE MITIGATION TECHNOLOGIES IN THE PRODUCTION OR PROCESSING OF GOODS
    • Y02P20/00Technologies relating to chemical industry
    • Y02P20/50Improvements relating to the production of bulk chemicals
    • Y02P20/55Design of synthesis routes, e.g. reducing the use of auxiliary or protecting groups

Landscapes

  • Chemical & Material Sciences (AREA)
  • Organic Chemistry (AREA)
  • Health & Medical Sciences (AREA)
  • Life Sciences & Earth Sciences (AREA)
  • General Health & Medical Sciences (AREA)
  • General Chemical & Material Sciences (AREA)
  • Medicinal Chemistry (AREA)
  • Nuclear Medicine, Radiotherapy & Molecular Imaging (AREA)
  • Oncology (AREA)
  • Pharmacology & Pharmacy (AREA)
  • Communicable Diseases (AREA)
  • Animal Behavior & Ethology (AREA)
  • Chemical Kinetics & Catalysis (AREA)
  • Public Health (AREA)
  • Veterinary Medicine (AREA)
  • Pharmaceuticals Containing Other Organic And Inorganic Compounds (AREA)
  • Organic Low-Molecular-Weight Compounds And Preparation Thereof (AREA)
  • Preparation Of Compounds By Using Micro-Organisms (AREA)
  • Agricultural Chemicals And Associated Chemicals (AREA)
  • Cephalosporin Compounds (AREA)
  • Steroid Compounds (AREA)
  • Low-Molecular Organic Synthesis Reactions Using Catalysts (AREA)

Description

A jelen találmány tárgya új eljárás a 6-monobróm- és 6,6-dibróm-penicillánsavnak, valamint különféle származékaiknak hidrogén-szulfitokkal (savanyú kénes-savas sókkal) végzett debrómozására. A jelen találmány szerinti eljárással előállított debrómozott vegyületeket különféle célokra használhatjuk, például, mint a béta-laktamáz enzim gátlóit vagy további, hasznos béta-laktámvázas vegyületek előállításának köztitermékeiként, amint ezt az alábbiakban leírjuk.
Hasonló debrómozásokat korábban trialkil- vagy triaril-ón-hidridekkel végeztek. Például a 0,013,617. számú európai szabadalmi bejelentés leírja, hogy 6-béta-bróm-penicillánsav-benzil-észtert tributil-ón-hidriddel és azobisz-izobutironitrillel benzolban, az elegy forrpontján penicillánsav-benzil-észterré alakítottak; e bejelentés leírja továbbá az alábbi reakciókat: a 6,6-dibróm-penicillánsav különféle észtereit ugyanezen reagensekkel a megfelelő 6-béta-bróm-peniei 11 ánsav-észterekké alakították; 6,6-dibróm-penicillánsav-1,1-dioxid-benzil-észtert ugyanezekkel a reagensekkel a 6-alfa- és 6-béta-brón\-penicillánsav-benzil-észter keverékévé alakították; és a 6,6-dibróm-penicillánsav-benzil- vagy -pivaloiloxi-metil-észtert tributil-ón-hidrid helyett trifenil-ón-hid rid segítségével a megfelelő 6-alfa- és 6-béta-bróm-észter keverékévé alakították.
Ugyanez az európai szabadalmi bejelentés leírja továbbá, hogy ,e reakciót -78°C hőmérsékleten metil-lítiummal is elvégezték, majd a reakciót ecetsav hozzáadásával befagyasztották, és így 6,6-dibróm-penicillánsav-pivaloiloxi-metil-észtert alacsony hozammal a megfelelő 6-béta-bróm-észterré alakítottak.
Pratt a 4,180,506. számú amerikai egyesült államokbeli szabadalmi leírásban leírja, hogy a 6,6-dibróm-penicillánsavat csontszenes palládium katalizátor jelenlétében katalitikusán hidrogénezve a 6-alfa- és 6-béta-bróm-penicillánsav keverékéhez jutott. Clayton [J. Chem. Soc. (C), 2123-2127 (1969)] leírja, hogy 6,6-dibróm-penicillánsav-metií-észtert kalcium-karbonátra lecsapott palládium jelenlétében hidrogénezve 6-alfa-bróm-penicillánsav-metil-észtert és penicillánsav-metil-észtert kapott; továbbá 6,6-dibróm-penicillánsavat ugyanennek a katalizátornak a jelenlétében hidrogénezve penicillánsavhoz jutott.
A 2,051,046. számú brit szabadalmi bejelentés leírja a 6,6-dibróm-penicillánsav sóinak a 6-béta-bróm-penicillánsavvá való átalakítását, valamint a 6,6-dibróm-penicillánsav-pivaloiloxi-metil-észternek a 6-béta-bróm-penicillánsav-pivaloiloxi-metil-ész térré való átalakítását, ezen átalakításokat nátrium-bór-hidrid vagy nátrium-ciano-bór-hidrid segítségével végzik.
A találmány tárgya egyrészt eljárás az (I) általános képletű, ahol n jelentése 0, 1 vagy 2, és Rs jelentése hidrogénatom,
1-4 szénatomos alkilcsoport vagy (1-4 szénatomos alkil)-karbonil-oxi-(1-4 szénatomos)-alkil-csoport, monobróm-származékok előállítására, amely abban áll, hogy valamely (II) általános képletű, ahol n és R° jelentése a fenti vegyületet, egy, a reakcióra nézve semleges vizes oldószerben, 0°C és 100°C közötti hőmérsékleten morálisan egyenértékű mennyiségű hidrogén-szulfittal kezelünk. Az előnyös hőmérséklet-tartomány, különösen abban az esetben, ha R6 jelentése észteresítő csoport, 0cC és 40°C közé esik. Ebben az alacsonyabb hőmérséklet-tartományban a reakció sebességének megnövelése céljából a hidrogén-szulfi’ot használhatjuk fölöslegben is, anélkül, hogy a második brómatom számottevő mértékben kihasadna.
A jelen találmány szerinti eljárást felhasznílhatjuk a (III) általános képletű, ahol n, és R5 jelentése a fenti, vegyületek előállítására is, amely abban áll, hogy valamely (IV) általános képletű, ahol n és R6 jelentése a fenti, alfa- vagy béta-bróm-származékot molárisán legalább egy egyenértéknyi mennyiségű hidrogén-szulfittal kezelünk; vagy pedig valamely (II) általános képletű, ahol n és R6 jelentése a fenti, dibróm-származékot valamely, a reakcióra nézve semleges, vizes oldószerben, 50°C és 100°C közötti hőmérsékleten molárisán legalább két egyenértéknyi mennyiségű nitrogén-szulfittal kezelünk.
A hidrogén-szulfit-anionhoz kapcsolódó lation jellege nem döntő jelentőségű a jelen találmány szerinti eljárás szempontjából, de e kation általában előnyösen valamely alkálifémion, és különösen nátriumion. A találmány szerinti eljárást előnyösen valamely enyhén bázikus pufferoló anyag jelenlétében végezzük. E célra különösen alkalmas a molárisán 1-3 egyenértéknyi mennyiségben alkalmazott látrium-hidrogén-karbonát.
Jelen leírásban a „reakcióra nézve semleges oldószer kifejezésével olyan oldószert értünk, amely a kiindulási anyagokkal, reagensekkel, köztitermékkel vagy a termékekkel nem lép olyan kölcsönhatásba, amelynek eredményeképpen a kívánt termék hozama lényegesen csökkenne. A jelen találmány szerinti eljárásban oldószerként jól alkalmazhatjuk a vizet, előnyösen valamely alacsony forrpontú, vízzel elegyíthető szerves oldószerrel, például tetrahidrofuránnal keverve.
Az olyan (III) általános képletű vegyületek, ahol n jelentése 2 és R6 jelentése hidrogénatom, a gyógyászatban a béta-laktámvázas antibiotikumokkal kombinálva alkalmazhatók (lásd Barth, 4,234,579. számú amerikai szabadalmi leírás). Egyébként az olyan (III) általános képletű vegyületeket, ahol n jelentése 2-től eltérő és/vagy R6 jelentése valamely, hidrogenolízis útján lehasítható csoport, elsősorban az olyan más, ugyancsak (III) általános képletű vegyületek előállítására használhatjuk, ahol n jelentése 2 és/vagy R6 jelentése hidrogénatom, mégpedig úgy, hogy a kén-2193931 atomot (n jelentése 0) vagy szulfoxid-csoportot (n jelentése 1) tartalmazó (III) általános képletü vegyületeket a penicillinszármazékok kémiájában jól ismert módszerekkel persavval oxidáljuk és/vagy a hidrogenolízis útján lehasítható észteresítő csoportot hidrogenolizáljuk.
Az (I) általános képletü vegyületeket elsősorban köztitermékekként használhatjuk a (VIII) és (IX) általános képletü, ahol R jelentése 1-4 szénatomot tartalmazó alkilcsoport vagy benzilcsoport, és R1 jelentése hidrogénatom vagy valamely szokásos, önmagában ismert, az élő szervezetben elhidrolizáló észté resítő csoport, béta-laktamáz enzimgátló hatású vegyületek, az R1 helyén hidrogénatomot tartalmazó ilyen vegyületek gyógyászatilag elfogadható kationokkal képzett sói, valamint gyógyászatilag elfogadható savaddíciós sóik előállítása során.
A gyógyászatilag elfogadható, kationokkal képzett sók például, de nem kizárólag, a nátrium-, kálium- és kalciumsók, továbbá az N,N’-dibenziI-etilén-diaminnal, N-metil-glükaininnal (meglumin) és a dietanol-aminnal képzett sók. A gyógyászatilag elfogadható, savaddíciós sók például, de nem kizárólag, a Sósavval, kénsavval, salétromsavval, metán-szulfonsavval és a p-toluol-szulfonsavval képzett sók.
A jelen találmány szerinti eljáráshoz használt kiindulási anyagok részint ismertek (ezek közül sokat a fentiekben idézett szabadalmi leírások és bejelentések ismertetnek), részint az alábbiakban leírt és példákkal szemléltetett módszerekkel állíthatók elő.
Az említett in vitro baktériumellenes hatást mutató (VIII) és (IX) általános képletü vegyületeket az iparban baktériumellenes szerekként használhatjuk, például vizek és szennyvíz-ülepítők kezelésére, valamint festékek és fa konzerválószereiként, továbbá e vegyületek helyileg alkalmazott fertőtlenítőszerekként is felhasználhatók. Helyi alkalmazás esetében gyakran célszerű, ha a hatóanyagot valamely nem toxikus vívőanyaghoz, például növényi vagy ásványi eredetű olajhoz, vagy egy bőrpuhító krémhez keverjük. Hasonló módon, a hatóanyagot feloldhatjuk vagy finoman eloszlathatjuk (diszpergálhatjuk) valamely cseppfolyós halmazállapotú oldószerben vagy hígítószerben, például vízben, valamely alkanolban, valamely glikolban vagy ezek elegyében.
Legtöbb esetben a hatóanyag koncentrációja a készítmény teljes súlyára számítva célszerűen körülbelül 0,1 tömeg% és körülbelül 10 tömeg% között van.
A találmány szerinti eljárást az alábbiakban, a találmány oltalmi körének szűkítése nélkül, példákkal szemléltetjük.
A példákban szereplő valamennyi műveletet — ha külön másképp nem adjuk meg — szobahőmérsékleten végezzük; az összes hőmérséklet-értéket °C egységekben adjuk meg; az oldatokat minden esetben vízmentes nátrium-szulfáton szárítjuk; az oldószereket mindig csökkentett nyomáson desztilláljuk le; továbbá az Ή-NMR-spektrumokat (proton magmágneses rezonancia-spektrumokat) 60 MHz térerősségnél vesszük fel, belső standardként tetrametil-szilánt (TMS) vagy 4,4-dimetiI-4-szilapentán-l-szulfonsavat (DSS) használva.
1. példa
6alfa-Bróm-penicillánsav-l,l-dioxid
117,3 g (0,3 mól) 6,6-dibróm-penicillánsav-1,1-dioxid, 600 ml víz és 400 ml etil-acetát elegyéhez keverés közben, részletekben hozzáadunk 75,6 g (0,9 mól) nátrium-hidrogén-karbonátot, majd 37,5 g (0,36 mól) nátrium-hidrogén-szulfitot. Az elegyet 1 órán át keverjük, majd pH-ját tömény sósavval 3,7-ről 1,5re állítjuk. Ezután a vizes részt elválasztjuk, és egyszer 400 ml tiszta etil-acetáttal kirázzuk. Az egyesített szerves részeket telített nátrium-klorid-oldattal mossuk, megszárítjuk, és az oldószert ledesztilláljuk. Ily módon 72 g (hozam: 76,7%) cím szerinti vegyületet kapunk, op.: 136-137°C.
Ή-NMR-spektrum (D2O-NaHCO3) delta (ppm): 1,48 (s, CH3), 1,62 (s, CH3), 4,28 (s, C3-H), 5,12 (d, J= 1,7, C6-H), 5,37 (d, J=l,7, Cs-H).
2. példa
6alfa-Bróm-penicillánsav-etil-észter
3,87 g (0,01 mól) 6,6-dibróm-penicillánsav-etil-észter 50 ml tetrahidrofuránnal készült oldatához hozzáadunk 50 ml vizet, 1,68 g (0,02 mól) nátrium-hidrogén-karbonátot, majd 1,04 g (0,01 mól) nátrium-hidrogén-szulfitot. A reakcióelegyet 20 órán át keverjük, majd 100 ml etil-acetáttal hígítjuk. A szerves részt elválasztjuk, vízzel, majd telített nátrium-klorid-oldattal mossuk, megszárítjuk, és az oldószert ledesztilláljuk. Ily módon szilárd anyag formájában 2,5 g cím szerinti vegyületet kapunk.
Ή-NMR-spektrum (CDC13(TMS) delta (ppm) 1,30 (3H, t), 1,49 (3H, s), 1,62 (3H, s), 4,23 (2H, q), 4,51 (IH, s), 4,78 (IH, d, J=l,5 Hz), 5,38 (IH, d, J=l,5 Hz).
3. példa
Penicillánsav-1,1-dioxid
3,92 g (0,01 mól) 6,6-dibróm-penicillánsav-l,l-dioxid, 5,04 g (0,06 mól) nátríumhidrogén-karbonát, 2,5 g (0,024 mól) nátrium-hidrogén -szül fit és 30 ml víz elegyét 2 órán at 90°C hőmérsékleten tartjuk. Utána az elegyet lehűtjük, híg sósavval pH=l,2-re savanyítjuk és etil-acetáttal kirázzuk. Az etil-acetátos részt megszárítjuk, és az oldószert leceszti 1 láljuk. Ily módon az ismert, cím szerinti vegyületet kapjuk, súlya: 180 mg, vékonyrét;g-kromatográfiás Rf-értéke: 0,1 (a kiindulási anyag Rf-értéke: 0,4), futtató elegy: etil3
-3193931
-acetát és ecetsav 19:1 arányú elegye. ’H-NMR -spektrum (D20) delta (ppm): 1,45 (s, 3H), 1,58 (s. 3H), 3,47 (m, 2H), 4,22 (s, IH), 4,97 (m, IH).
4. példa
6alfa-Bróm-penicillánsav-l,l-dioxid-(pivaloiloxi-metll)-észter
505 mg (1 millimól) 6,6-dibróm-peniciIlánsav-1,1-dioxid- (pivaloil oxi-metil) -észter, 208 mg (2 millimól) nátrium-hidrogén-szulfit, 10 ml tetrahidrofurán és 5 ml víz elegyét 1 órán át keverjük, majd a tetrahidrofuránt ledesztilláljuk, és a vizes maradékot diklór-metánnal kirázzuk. A diklór-metános részt megszárítjuk, és az oldószert ledesztilláljuk. Ily módon 300 mg cím szerinti vegyületet kapunk. Az ’H-NMR-spektrum azt mutatja, hogy a termék azonos a 31. példában leírt módon kapott termékkel, de a jelen példa szerinti vegyületet a kiindulási anyag szennyezi. E szenynyezések nem jelennek meg a termékben, ha a fenti reakciót körülbelül 4-6 órán át végezzük. 50 ml térfogatú frakciókat szedünk. A 21—31. frakciókat egyesítjük, és az oldószert ledesztilláljuk. Ily módon 0.82 g cím szerinti vegyületet kapunk.
’H-NMR-spektrum (CDC13/TMS), delta (ppm):
1,17 (t, 3H), l,23(s, 9H), 1,45 (s, 3H), 1,62 (s, 3H), 3,48 (m, 2H),3,87 (q, 2H), 4,1 (m, IH), 4,51 (s, IH), 4,83 (d, IH J=l,8 Hz), 5,98 (q, 2H).

Claims (5)

  1. SZABADALMI IGÉNYPONTOK
    1. Eljárás (VI) általános képletű vegyületek, ahol
    R hidrogén- vagy brómatom, n jelentése 0 vagy 2, és
    R6 jelentése hidrogénatom, 1-4 szénatomos alkilcsoport vagy (1-4 szénatomos alkil) - ka rbonil-oxi- (1-4 szénatomos)-alkil-csoport, előállítására, azzal jellemezve, hogy
    a) a VI általános képletű vegyületek körébe tartozó (I) általános képletű vegyületek előállítására, ahol n és R6 a fenti, valamely
    II) általános képietü, ahol n és R6 jelentése a fenti, dibróm-származékot valamely, a reakcióra nézve semleges, vizes oldószerben, 0°C és 100°C közötti hőmérsékleten lényegében
    5 molárisán egy egyenértéknyi mennyiségű hidrogén-szulf itta 1 kezelünk, vagy
    b) a VI általános képletű vegyületek körébe tartozó (III) általános képletű vegyületek előállítására, ahol n és R6 a fenti, valamely
    10 (IV) általános képletű, ahol n és R6 jelentése a fenti, alfa- vagy béta-bróm-származékot molárisán legalább egy egyenértéknyi mennyiségű hidrogén-szulfittal kezelünk, vqgy
    c) a VI általános képletű vegyülefek köré15 be tartozó a (III) általános képletű vegyületek előállítására valamely (II) általános képletű, ahol n és R6 jelentése a fenti, dibróm-származékot valamely, a reakcióra nézve semleges, vizes oldószerben, 50°C és 100°C közötti hő20 mérsékleten morálisan legalább két egyenértéknyi 'mennyiségű hidrogén-szulfittal kezelünk.
  2. 2. Az 1. igénypont szerinti a) eljárás, azzal jellemezve, hogy a reakciót 1-
  3. 3 egyenérték25 nyi mennyiségű nátrium-hidrogén-karbonát, mint pufferoló szer jelenlétében, hidrogén-szulfitként nátrium-hidrogén-szulfitot használva, 0°C és 40°C közötti hőmérsékleten végezzük.
    30 3. Az 1. igénypont szerinti a) eljárás olyan (I) általános képietü vegyületek előállítására, ahol R6 jelentése az 1. igénypontban megadott, azonban hidrogénatomtól eltérő, azzal jellemezve, hogy a reakciót 0°C és 40°C közötti
    35 hőmérsékleten végezzük, és hidrogén-szulfitként nátrium-hidrogén-szulfitot használunk.
  4. 4. Az 1. igénypont szerinti b) és c) eljárás olyan (I) általános képletű vegyületek előállítására, ahol R6 jelentése hidrogenolízis út40 ján lehasítható benzilcsoport, azzal jellemezve, hogy a reakciót 1-3 egyenértéknyi menynyiségű nátrium-hidrogén-karbonát mint pufferolószer jelenlétében, és hidrogén-szulfitként nátrium-hidrogén-szulfitot használva végezzük.
  5. 5. Az· 1. igénypont szerinti c) eljárás, azzal jellemezve, hogy valamely (V) általános képletű, ahol n jelentése 2 és R6 jelentése hidrogénatom, dibróm-származékból indulunk ki.
HU842179A 1983-06-06 1984-06-05 Process for the debromination of dibrompenamcarboxylic acid derivatives HU193931B (en)

Applications Claiming Priority (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
US06/501,731 US4468351A (en) 1983-06-06 1983-06-06 Process for debromination of dibromopenicillanic acid and derivatives

Publications (2)

Publication Number Publication Date
HUT34204A HUT34204A (en) 1985-02-28
HU193931B true HU193931B (en) 1987-12-28

Family

ID=23994800

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
HU842179A HU193931B (en) 1983-06-06 1984-06-05 Process for the debromination of dibrompenamcarboxylic acid derivatives

Country Status (22)

Country Link
US (1) US4468351A (hu)
EP (1) EP0129360B1 (hu)
JP (1) JPS608293A (hu)
KR (1) KR870000324B1 (hu)
AT (1) ATE29722T1 (hu)
AU (1) AU551236B2 (hu)
CA (1) CA1210388A (hu)
DE (1) DE3466220D1 (hu)
DK (1) DK275684A (hu)
ES (1) ES8602807A1 (hu)
FI (1) FI82938C (hu)
GR (1) GR81625B (hu)
HU (1) HU193931B (hu)
IE (1) IE57561B1 (hu)
IL (1) IL72004A (hu)
NO (1) NO162722C (hu)
NZ (1) NZ208379A (hu)
PH (1) PH20990A (hu)
PL (1) PL143370B1 (hu)
PT (1) PT78691A (hu)
YU (1) YU44872B (hu)
ZA (1) ZA844185B (hu)

Families Citing this family (10)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
US4588527A (en) * 1983-06-06 1986-05-13 Pfizer Inc. Process for preparing penicillanic acid 1,1-dioxide derivatives
EP0139048A1 (en) * 1983-10-18 1985-05-02 Gist-Brocades N.V. Process for the dehalogenation of 6,6-dibromopenicillanic acid 1,1-dioxide
US4596677A (en) * 1984-04-06 1986-06-24 Bristol-Myers Company Anhydropenicillin intermediates
WO1987006230A1 (en) * 1986-04-10 1987-10-22 Leo Pharmaceutical Products Ltd. A/S Method for preparing penicillanic acid derivatives
US4885370A (en) * 1987-03-11 1989-12-05 Pfizer Inc. Synthetic method for indol-2(3H)-ones
GB8808701D0 (en) * 1988-04-13 1988-05-18 Erba Carlo Spa Beta-lactam derivatives
GB2343676A (en) 1998-11-12 2000-05-17 Merck & Co Inc Selective mono-debromination of polybromoalkyl aryl ketones
ES2336677T3 (es) * 2003-09-03 2010-04-15 Otsuka Chemical Co., Ltd. Proceso de produccion de compuestos de acido penicilanico.
CN102702228A (zh) * 2012-06-26 2012-10-03 齐鲁天和惠世制药有限公司 一种舒巴坦制备方法
CN104910184B (zh) * 2015-04-27 2017-03-29 齐鲁天和惠世制药有限公司 一种6,6‑二溴青霉烷酸的制备方法

Family Cites Families (7)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
US4180506A (en) * 1978-01-18 1979-12-25 Rex Pratt 6β-Bromo penicillanic acid
DE3068390D1 (en) * 1979-01-10 1984-08-09 Beecham Group Plc Penicillin derivatives, process for their preparation and pharmaceutical compositions containing certain of these compounds
US4420426A (en) * 1979-03-05 1983-12-13 Pfizer Inc. 6-Alpha-halopenicillanic acid 1,1-dioxides
GB2051046B (en) * 1979-05-21 1984-03-28 Leo Pharm Prod Ltd Penicillanic acid derivatives
US4432970A (en) * 1979-11-23 1984-02-21 Pfizer Inc. 6-beta-Halopenicillanic acid 1,1-dioxides as beta-lactamase inhibitors
US4427678A (en) * 1982-01-11 1984-01-24 Pfizer Inc. 6-Aminomethylpenicillanic acid 1,1-dioxide derivatives as beta-lactamase inhibitors
PT76526B (en) * 1982-04-19 1986-01-21 Gist Brocades Nv Preparation of 6-alpha-bromo- and/or 6,6-dibromopenicillanic acid 1,1-dioxides

Also Published As

Publication number Publication date
AU551236B2 (en) 1986-04-24
DK275684D0 (da) 1984-06-04
FI842253A (fi) 1984-12-07
IL72004A (en) 1988-07-31
PH20990A (en) 1987-06-18
HUT34204A (en) 1985-02-28
ES533149A0 (es) 1985-12-01
IL72004A0 (en) 1984-10-31
EP0129360B1 (en) 1987-09-16
DK275684A (da) 1984-12-07
IE841392L (en) 1984-12-06
FI82938B (fi) 1991-01-31
ES8602807A1 (es) 1985-12-01
FI842253A0 (fi) 1984-06-05
PL143370B1 (en) 1988-02-29
CA1210388A (en) 1986-08-26
PL248046A1 (en) 1985-10-22
AU2907984A (en) 1984-12-13
FI82938C (fi) 1991-05-10
IE57561B1 (en) 1992-12-16
YU97284A (en) 1986-10-31
DE3466220D1 (en) 1987-10-22
ZA844185B (en) 1986-01-29
US4468351A (en) 1984-08-28
KR870000324B1 (ko) 1987-02-27
KR850000452A (ko) 1985-02-27
JPS608293A (ja) 1985-01-17
ATE29722T1 (de) 1987-10-15
EP0129360A1 (en) 1984-12-27
NO162722B (no) 1989-10-30
PT78691A (en) 1984-07-01
JPH0342277B2 (hu) 1991-06-26
NZ208379A (en) 1987-05-29
YU44872B (en) 1991-04-30
GR81625B (hu) 1984-12-11
NO162722C (no) 1990-02-07
NO842250L (no) 1984-12-07

Similar Documents

Publication Publication Date Title
HU193931B (en) Process for the debromination of dibrompenamcarboxylic acid derivatives
AU640777B2 (en) Oxidant sensitive and insensitive aromatic esters as inhibitors of human neutrophil elastase
DE3881817T2 (de) 3,5-Dihydroxy-6,8-nonadiensäuren und -derivate als hypocholesterolemische Mittel.
KR870000310B1 (ko) 페니실란산 1,1-디옥시드 및 염의 제조방법
CH623331A5 (en) Process for the preparation of 7beta-amino- and 7beta-acylamino-6alphaH-8-oxo-4-thia-1-azabicyclo[4.2.0]oct-2-ene-2-ca rboxylic acid derivatives
KR20020068518A (ko) 페니실린 결정 및 그 제조 방법
DE2952413C2 (de) 3-Halogencarbacephem-Verbindungen und Verfahren zu ihrer Herstellung
GB2125037A (en) 2-acetoxymethyl-penam compounds
DE2726394A1 (de) Verfahren zur herstellung von 2-chlorsulfinylazetidin-4-onen
IE47037B1 (en) Isopenicillins, processes for their preparation, and compositions containing them
BE875053A (fr) Composes analogues aux cephalosporines
EP0017419A1 (en) Process for preparing penicillin sulfoxides
HU187667B (en) Process for preparing of esthers of new halogenic penicillanic acid
GB2123823A (en) 4-methyl-2,3,5,6- tetrafluorobenzaldiacetate and a process for its preparation
US4616084A (en) Process for the preparation of 7-acylamino-3-hydroxy-cephem-4-carboxylic acids and 7-acylamino-3-hydroxy-1-dethia-1-oxacephem-4-carboxylic acids
JP3171400B2 (ja) ヒドロキシカルボニル誘導体およびその製造方法
KR870000313B1 (ko) 6-(아미노메틸)페니실란산 1,1-다이옥사이드 및 이의 유도체의 제조방법
CH627727A5 (en) Process for the preparation of phenylalkylcarboxylic acids
JPH037245A (ja) 2―オキソ―3―芳香族カルボン酸誘導体の製造方法
DE2810803C2 (de) Verfahren zur Herstellung von Cephalosporinestern
PL85296B1 (en) Production of antibacterial agents[gb1314758a]
JPH0327354A (ja) 3―エキソメチレンセファムスルホキシド誘導体及びその中間体の製造方法
JPS6064975A (ja) 8α,12−エポキシ−13,14,15,16−テトラノルラブダンの製造方法
HU188037B (en) Process for producing oxazolino-azetidine derivatives
JPS6044298B2 (ja) アゼチジン‐2‐オン類およびその製法

Legal Events

Date Code Title Description
HU90 Patent valid on 900628
HMM4 Cancellation of final prot. due to non-payment of fee