HU191480B - Process for preparing solutions containing glucose and fructose - Google Patents

Process for preparing solutions containing glucose and fructose Download PDF

Info

Publication number
HU191480B
HU191480B HU823903A HU390382A HU191480B HU 191480 B HU191480 B HU 191480B HU 823903 A HU823903 A HU 823903A HU 390382 A HU390382 A HU 390382A HU 191480 B HU191480 B HU 191480B
Authority
HU
Hungary
Prior art keywords
glucose
catalyst
solution
fructose
activity
Prior art date
Application number
HU823903A
Other languages
English (en)
Inventor
Guenter Weidenbach
Boris Meyer
Dirk Bonse
Original Assignee
Kali-Chemie Ag,De
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Application filed by Kali-Chemie Ag,De filed Critical Kali-Chemie Ag,De
Publication of HU191480B publication Critical patent/HU191480B/hu

Links

Classifications

    • CCHEMISTRY; METALLURGY
    • C07ORGANIC CHEMISTRY
    • C07HSUGARS; DERIVATIVES THEREOF; NUCLEOSIDES; NUCLEOTIDES; NUCLEIC ACIDS
    • C07H3/00Compounds containing only hydrogen atoms and saccharide radicals having only carbon, hydrogen, and oxygen atoms
    • C07H3/04Disaccharides
    • CCHEMISTRY; METALLURGY
    • C12BIOCHEMISTRY; BEER; SPIRITS; WINE; VINEGAR; MICROBIOLOGY; ENZYMOLOGY; MUTATION OR GENETIC ENGINEERING
    • C12PFERMENTATION OR ENZYME-USING PROCESSES TO SYNTHESISE A DESIRED CHEMICAL COMPOUND OR COMPOSITION OR TO SEPARATE OPTICAL ISOMERS FROM A RACEMIC MIXTURE
    • C12P19/00Preparation of compounds containing saccharide radicals
    • C12P19/24Preparation of compounds containing saccharide radicals produced by the action of an isomerase, e.g. fructose

Landscapes

  • Chemical & Material Sciences (AREA)
  • Organic Chemistry (AREA)
  • Engineering & Computer Science (AREA)
  • Life Sciences & Earth Sciences (AREA)
  • Zoology (AREA)
  • Wood Science & Technology (AREA)
  • Genetics & Genomics (AREA)
  • Biochemistry (AREA)
  • Biotechnology (AREA)
  • General Health & Medical Sciences (AREA)
  • Health & Medical Sciences (AREA)
  • General Engineering & Computer Science (AREA)
  • Bioinformatics & Cheminformatics (AREA)
  • Microbiology (AREA)
  • Chemical Kinetics & Catalysis (AREA)
  • General Chemical & Material Sciences (AREA)
  • Molecular Biology (AREA)
  • Preparation Of Compounds By Using Micro-Organisms (AREA)
  • Low-Molecular Organic Synthesis Reactions Using Catalysts (AREA)
  • Catalysts (AREA)
  • Saccharide Compounds (AREA)
  • Immobilizing And Processing Of Enzymes And Microorganisms (AREA)

Description

(57) KIVONAT
A találmány szerint glükóz-izomeráz aktivitással rendelkező, szilícium-dioxid-alapú hordozón előállított katalizátor termelőképességét jelentős mértékben fokozzák oly módon, hogy a hordozókatalizátorral töltött reaktor elé szilícium-dioxid vagy alumínium szilikát idomdarabokat tartalmazó előoszlopot kap csolnak.
191 480
Találmányunk glükózt és fruktózt tartalmazó oldat előállítására vonatkozik glükóztartalmú oldatoknak szilícium-dioxid-hordozóra felvitt, glükóz-izomerázaktivitással rendelkező katalizátorral történő reagáltalásával.
Λζ utóbbi időben egyre nagyobb jelentőségre telt szert a glükóznak glükóz-fruktóz-keverékké történő enzimes átalakítása. A keveréket főként az izomeróz nevű szirup alakjában hozzák forgalomba és mindenekelőtt az élelmiszer- és italiparban a világszerte egyre nehezebben beszerezhető és drágább kristálycukor (cukornádból vagy cukorrépából nyert nyerscukor, répacukor, szacharóz) helyettesítésére használják. A glükóz-fruktóz-keverék előállításához szükséges glükóz forrásaként a természetben előforduló keményítőféleségek (pl. kukorica- vagy burgonyakeményítő) állnak rendelkezésre, amelyeket savas és/vagy enzimes hidrolízissel alakítanak glükózzá.
A glükózt oly módon alakítják enzimes hidrolízissel fruktózzá, hogy a vizes glükóz-oldatot, adott esetben az izomerizálást kedvezően elősegítő anyagok (pl. kobalt- vagy magnézium-ionok) hozzáadása mellett, a kívánt izomerizálási fok eléréséig glükóz-izomerázzal hozzák érintkezésbe, az oldatból az adalékanyagokat adott esetben elválasz.tják, majd az oldatot adott esetben sziruppá bepárolják.
A múltban túlnyomórészt szakaszos eljárásokat alkalmaztak és izolált glükóz-izomerázt vagy a glükózizomerázt termelő mikroorganizmusban természetes sejtkötésben levő glükóz-izomerázt alkalmaztak. Az ily módon felhasznált glükóz-izoineráz egyáltalán nem vagy csupán komoly ráfordítások út ján nyerhető vissza és használható újra fel. Ezért újabban egyre inkább a sejthez való rögzítéssel oldhatatlanná tett és adalékanyagokkal mechanikusan rögzített glükózizomerázt alkalmaznak.
A glükóz-izomeráz szervetlen vagy szerves hordozókhoz adszorbtív úton vagy kovalens kötéssel kapcsolódhat és ily módon vízoldhalatlanná tehető. Az ily módon rögzített és megerősített vagy a hordozóhoz kötött giükóz-izomeráz többször újra felhasználható és ily módon az eljárás folyamatossá tételére nyílik lehetőség pl. oly módon, hogy a hordozóhoz kötött glükóz-izomerázt reaktorba töltik és a glükózoldatot (.szubsztrátum) a reaktoron áláramoltalják.
A folyamatos eljárás elvégzéséhez szükséges, hordozóhoz kötött glükóz-izomeráz (a továbbiakban: „katalizátor” vagy „hordozókatalizátor”) a technika állásához tartozik. így pl. a 2.726.188 sz. német szövetségi köztársaságbcli közrebocsátási iratban glükóz-izomeráz aktivitással rendelkező, szílíciuindioxid hordozóra felvitt katalizátort írtak le.
A találmányunk tárgyát képező eljárás glükózt és fruktózt tartalmazó oldatok előállítására vonatkozik és olyan folyamatos eljáráson alapul, amelynek során a glükóz-oldatot (szubsztrátumot) glükóz-izomeráz aktivitással rendelkező hordozókatalizátort tartalmazó reaktoron áramoltatják ál.
Találmányunk az alábbi felismeréseken alapul:
Az izomeróznak a természetes szacharózhoz viszonyított versenyképességét az ár mellett főként az édes ízért felelős fruktóztartalom határozza meg. A természetes szacharóz glükózból és fniktózból álló diszacharid, amelyben a glükóz cs fruktóz mölaránya 1:1. Ezzel szemben az izomerózban a glükóz és fruktóz mólaránya és ezáltal az édesség! fok ingadozik és elsősorban a glükóz-oldat glükóz-izomerázzal való érintkeztetésének időtartamától és hőmérsékletétől függ. A legfeljebb 60 °C-on elérhető és megfelelő hoszszú idő után önmagától beálló termodinamikai egyensúly esetében az izomerizálási fok kb. 51 %, azaz 100 glükóz-molekulából 51 fruktóz-molekula keletkezik. A piacon a jelenlegi gyakorlat szerint 42 % fruktóztartalmú (szárazanyag) izomerózt fogadnak el. Minthogy a technikai tisztaságú kiindulási anyagok glükózlartalma általában 90-95 %, a gyakorlatban a 42 %-os fruktóztartalom beállításához 44 — 47 %-os izomerizálási fok elérésére van szükség. A fenti izomerizálási fok csak oly módon érhető el, hogy a glükózizomeráz aktivitással rendelkező hordozókatalizátort az adott aktivitástól függő, pontosan meghatározott térsebesség mellett alkalmazzák. A 2.726.188 sz. német szövetségi köztársaságbcli nyilvánosságrabozatali iratban leírt eljárással előállítható korszerű katalizátorok esetében pl. mintegy 10-20 tf/tfxóra kezdeti térsebesség alkalmazható.
Az üzemelési idő előrehaladásával azonban a katalizátor aktivitása a reakcióhőmérséklettől függő sebességgel csökken.
A 2.726.188 sz. német szövetségi köztarsaságbeli közrebocsátási iratból ismert katalizátor 60 °C-os hőmérsékleten végzett kb. 670 órás üzemeltetés után kiindulási aktivitásának 50 %-ával rendelkezik. A kezdetben elért izomerizálási fok ezzel a katalizátorral csupán oly módon biztosítható, hogy a térsebességet a kiindulási érték felére csökkentik. A katalizátor gazdaságosan addig üzemeltethető, amíg aktivitása a kiindulási érték 20 %-a alá nem csökken; ez 1700 üzemóra után következik be.
Azt tapasztaltuk, hogy a szilícium-dioxid hordozóra felvitt, glükóz-izomeráz aktivitással rendelkező katalizátor üzemeltetési ideje több mint kétszeresére növelhető oly módon, hogy a glükóztartalmú oldatot a hordozókatalizátorral való reagáltatás előtt szilíciumdioxid vagy alumínium-szilikát idomdarabokkal hozzuk érintkezésbe. A katalizátor és az idomdarabok tömegaránya célszerűen 3 : 1 és 1 : 3 közötti érték, előnyösen 1:1. Ily módon a katalizátor termelékenysége is megkétszereződik. A katalizátor termelőképességén azon szubsztrálum-mcniiyiségcl értjük (szárazanyagra vonatkoztatva, kg), amely adott izomerizálási fok mellett 1 kg katalizátor által addig átalakítható, míg a katalizátor aktivitása a kiindulási érték 20 %-ára csökken.
A glükóznak fruktózzá történő — különösen folyamatos - átalakítására szolgáló berendezés a szokásos részeken (pl. tároló- és felfogótartályok, vezetékek, szivattyúk, mérőberendezések, hőmérsékletbeájiító berendezések stb.) kívül talámányunk értelmében a reaktor elé kapcsolt, a szilícium-dioxid vagy alumínium-szilikát idomdarabokat tartalmazó előoszlopot foglal magában. Az előoszlop térfogatát a reaktor térfogatához viszonyítva oly módon választjuk meg, hogy a katalizátor és az clőoszlopban levő anyag térfogatsúlyának figyelembevételével a korábbiakban megadott súlyviszonyokat biztosítjuk.
A találmányunk tárgyát képező eljárást - különösen folyamatos módszereseiében — oly módon végezhetjük el, hogy a vizes glükóz-oldatot (amely előnyösen kb. 40 - 50 tömeg % szárazanyag-tartalmú) a hor-2191 480
KCT-WS (Kali-Chemie
AG)
1-2 mm
0,70 kg/1 dozóhoz kötött glíikóz-izomcráznak megfelelő pHértékre állítjuk be. Az oldatot megfelelő izomerizálási hőmérsékletre melegítjük, majd előbb a szilíciumdioxiddal vagy alumínium-szilikáttal töltött előoszlopon, majd a glükóz-izomeráz aktivitással rendelkező, szilicium-dioxid hordozóra felvitt katalizátort tartalmazó reaktoron átáramoltatjuk. A reaktorból távozó glükóz-fruktóz-oldat fruktóztartalmát szabályos időközökben meghatározzuk (pl. polarometriás analízissel vagy nagy hatékonyságú folyadékkromatográfiás úton - HPLC).
A térsebességet oly módon állítjuk be, hogy a reaktorból távozó oldat kb. 42 tömeg % fruktózt (szárazanyag) tartalmazzon.
Az előoszlop anyagának szemcsenagysága előnyösen kb. 0,5-5,0 mm, míg a hordozókatalizátor szemcsenagysága előnyösen kb. 0,08-0,5 mm.
Amennyiben a glükóz-izomeráz aktivitással rendelkező hordozókatalizátor előállításához Streptomyces albus glükóz-izomerázt alkalmazunk, a glükóz-oldat pH-ját előnyösen kb. 7,0 és 8,5 közötti értékre állítjuk be és a glükóz-oldatot különösen előnyösen kb. 55-65 °C-on melegítjük.
Streptomyces albus glükóz-izomeráz felhasználása esetén előnyösen járhatunk el oly módon, hogy a glükóz-oldathoz kobalt(ll)- és magné7.ium(II)-ionokat adunk kb. 0,1—2 ppm kobalt(II)-ion és kb. 10-200 ppm magnézium(ll)-ion mennyiségben, célszerűen vízoldható sók (pl. kloridok vagy szulfátok) alakjában. A kobalt(II)- és magnézium(Il)-ionok ugyanis az izomerizálást elősegítik.
A glükóz-oldathoz továbbá előnyösen, stabilizáló hatást kifejtő mennyiségű antioxidánst adhatunk, éspedig előnyösen kb. 100 - 600 ppm kén-dioxidot alkálifém-szulfit vagy -biszulfit alakjában.
A kapott glükóz-fruktóz-oldat sziruppá történő bepárlása vagy végső felhasználása előtt a nemkívánatos - pl. ízrontó - ionos komponenseket ajánlatos kation- vagy anioncserélők segítségével eltávolítani.
Eljárásunk további részleteit az alábbi példákkal ismertetjük, anélkül, hogy találmányunkat azokra korlátoznánk.
/. példa g hordozókatalizátort (a glükóz-izomeráz aktivitással rendelkező katalizátort a 2.726.188 sz. német szövetségi köztársaságbeli közrebocsátási irat szerint állítjuk elő és tulajdonságait az alábbiakban ismertetjük) reaktorba töltünk. A reaktor elé oszlop van kapcsolva, amely 5 g kereskedelmi forgalomban levő vízálló porózus aluminium-szilikát golyókat tartalmaz (pl. Kali-Chemie AG, KCT-WS típusú; szilícium dioxid - tartalom kb. 97 tömeg% és alumínium - oxid - tartalom kb. 3 tömeg%). Az előoszlopból és reaktorból álló rendszeren 60 ’C-ra melegített glükóz-oldatot áramoltatunk át. A térsebességeí (a katalizátor által igénybevett reaktortérfogatra vonatkoztatva) oly módon választjuk meg, hogy az izomerizálási fok a teljes üzemeltetési időben állandóan 46,5 % legyen. A reaktorból kifolyó szubsztrátum-oldat izomerizáltsági fokát polarometriás úton meghatározzuk. A katalizátor, az oszloptöltet és az eljárás paramétereit az alábbiakban ismertetjük.
/. Katalizátor
1.1 Hordozó:
1.2 Aktivitásfelvétel
1.3 Szemcsenagyság
1.4 Térfogatsúly: .(száraz)
SiO2
9000 egység/g 0,1 - 0,2 mm 0,45 kg/1
2. Előoszloptöltet
2.1 Töltetanyag:
2.2 Szemcsenagyság
2.3 Térfogatsúly: (száraz)
3. Eljárás
3.1 Szubsztrátum: 45 lömeg%-os vizes glükóz-oldat
3.2 Ko-faktorok: 120 ppm Mg (II)
3.3 pH-érték: 1 ppm Co (II) 200 ppm SO2 (nátrium-szulfit alakjában) 7,5 '
3.4 1,2 kg/1
Szubsztrátum-sürííség: 3.5 Szubsztrátum 60 ’C
bemeneti hőmérséklet: 3.6 Izomerizálási fok: 46,5 %
3.7 Kezdeti térsebesség: 13,0 óra 1
4. Gíükóz-izomeráz-oldat aktivitásának meghatározása
A katalizátor előállításához felhasznált glükózizomeráz oldat aktivitását Takasaki módszerével határozzuk meg [lásd: Y. Takasaki: Agr. Bioi. Chem. Vol. 30, Nr. 12, 1247- 1253 (1966), valamint Z. Dische és E. Borenfreund: J. Bioi. Chem. 192, 583, (1951)]. Aktivitási egységnek (egység) az adott inkubációs körülmények között 1 mg fruktóz képzéséhez szükséges enzim-mennyiséget értjük.
Inkubációs körülmények:
Hőmérséklet: 65’C
Reakcióidő: 1 óra
Szubsztrátum: 0,1 mól glükóz x víz (Merck 8342) 0,05 mólos foszfát-pufferben, pH 8,0, 0,0004 mólos magnézium-szulfát
A példa szerint az alábbi eredményeket kapjuk: Felezési idő: 1300 óra
191 480
A kezdeti aktivitás 20 %-ra való csökkenéséhez szükséges idő:
3800 óra alatt mért átlagos aktivitás:
Termelőképesség 3800 óra után:
3800 óra
44,0 % (a kiindulási I00 %-os aktivitásra vonatkoztatva)
000 kg szárazanyag 46,5 % fruktóz/kg katalizátor.
2. példa g, az 1. példa szerinti katalizátort reaktorba töltünk. A reaktor elé 10 g kereskedelmi forgalomban levő, vízálló, porózus szilícium-dioxid golyókat (pl. Kali-Chemie AG, AF 125 típus, szilícium-dioxid tartalom 99 tömcg% felett) tartalmazó oszlop van kapcsolva. Az eljárást az I. példában leírt módon végezzük el. Az előoszloptöltet jellemző paraméterei az alábbiak:
1. Töltetanyag: AF 125 (Kali-Chemie
AG)
2. Szemcsenagyság: 1-2 mm
3. Térfogatsúly (száraz): 0,45 kg/1
A kapott kísérleti eredmények az 1. példa szerinti adatokkal azonosak.
3. példa
Az 1. példában ismertetett eljárást azzal a változtatással végezzük el, hogy a reaktor elé nem kapcsolunk töltetet tartalmazó oszlopot. A kapott eredményeket az alábbiakban foglaljuk össze:
Felezési idő:
A kezdet’ aktivitás 20 %-ra való csökkenéséhez szükséges idő:
1700 óra alatt mért átlagos aktivitás:
Termelőképesség 1700 óra után:
670 óra 1700 óra
47,2 % (a kiindulási 100 %-os aktivitásra vonatkoztatva)
500 kg szárazanyag 46,5 % fruktóz/kg katalizátor
Az 1., 2. és 3 példa szerint végzett kísérleteknél az aktivitás-csökkenést az üzemelési idő függvényében az I. ábrán tüntetjük lel. Az crcdnicnyekböí iáthaíó, hogy az alumínium-szilikát vagy szilícium-dioxid gyöngyökkel töltött előoszlop (1. és 2. példa) bekapcsolása esetén a katalizátor aktivitása hosszabb időn g át állandó érték.
A 2. példában az eljárás gazdaságossága szempontjából döntő jelentőségű termelőképességet az üzemelési idő függvényében határozzuk meg. A találmányunk szerinti eljárást bemutató 1. és 2. példa esetében a katalizátor gazdaságosan felhasználható fajlagos teljesítőképessége 2,08 (azaz meghatározott mennyiségű izomeróz előállításához nem egészen fele mennyiségű katalizátor elegendő). Minthogy a táláig mányunk szerinti eljárásnál felhasznált előoszlop-töltetanyag ára a katalizátor árának mindössze tört részét képezi, a találmányunk tárgyát képező eljárás igen gazdaságos.

Claims (8)

  1. Szabadalmi igénypontok
    1. Eljárás glükózt és fruktózt tartalmazó oldatok előállítására glükóztartalmú oldat szilícium-dioxid2g alapú hordozón előállított, glüköz-izomeráz aktivitással rendelkező katalizátorral történő érintkeztetése útján, azzal jellemezve, hogy a glükóztartalmú oldatot a hordozókatalizátoron való reagálttás előtt szilícium-dioxid- vagy alumínium-szilikát-idomdarabokkal
    3Q töltött oszlopon bocsátjuk át és a katalizátort és az idomdarabokat egymáshoz viszonyítva 3:1-1 : 3 tömegarányban alkalmazzuk.
  2. 2. Az I. igénypont szerinti eljárás, azzal jellemezve, hogy a katalizátort és az idomdarabokat egymáshoz
    35 viszonyítva 1 : 1 tömegarányban alkalmazzuk.
  3. 3. Az 1. igénypont szerinti eljárás, azzal jellemezve, hogy0,5-5,0 mm szemcsenagyságú szilícium-dioxid vagy aiumínium-sziiikát részecskéket alkalmazunk.
  4. 4. Az I. igénypont szerinti eljárás, azzal jellemezve, 40 hogy 0,08-0,5 mm szemcscnagyságú hordozókatalizátort alkalmazunk.
  5. 5. Az 1. igénypont szerinti eljárás, azzal jellemezve, hogy 40-50 tömeg % glükóztartalmú - száraznyag ra vonatkoztatva - glükóz-oldatot alkalmazunk.
  6. 6. Az 1. igénypont szerinti eljárás, azzal jellemezve, hogy 7,0 és 8,5 közötti pH-értékü glükóz-oldatot alkalmazunk.
  7. 7. Az 1. igénypont szerinti eljárás, azzal jellemezve, hogy az érintkeztetési lépés előtt előmelegített glükóz50 tartalmú oldatot alkalmazunk.
  8. 8. A 7. igénypont szerinti eljárás, azzal jellemezve, hogy 55-65 °C-ra előmelegített glükóz-oldatot alkalmazunk.
    1 db rajz
HU823903A 1981-12-09 1982-12-06 Process for preparing solutions containing glucose and fructose HU191480B (en)

Applications Claiming Priority (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
DE3148603A DE3148603C1 (de) 1981-12-09 1981-12-09 Verfahren und Anlage zur Herstellung von Isomerose

Publications (1)

Publication Number Publication Date
HU191480B true HU191480B (en) 1987-02-27

Family

ID=6148207

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
HU823903A HU191480B (en) 1981-12-09 1982-12-06 Process for preparing solutions containing glucose and fructose

Country Status (19)

Country Link
US (1) US4533633A (hu)
EP (1) EP0081185B1 (hu)
KR (1) KR870001933B1 (hu)
AR (1) AR228218A1 (hu)
AT (1) ATE9167T1 (hu)
AU (1) AU559865B2 (hu)
CA (1) CA1194826A (hu)
CS (1) CS239934B2 (hu)
DD (1) DD205697A5 (hu)
DE (2) DE3148603C1 (hu)
DK (1) DK158363C (hu)
ES (2) ES517978A0 (hu)
FI (1) FI72142C (hu)
HU (1) HU191480B (hu)
MX (1) MX7436E (hu)
PL (1) PL141192B1 (hu)
RO (1) RO87007B (hu)
SU (1) SU1194286A3 (hu)
YU (1) YU42612B (hu)

Families Citing this family (5)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
DE3405035C1 (de) * 1984-02-13 1985-04-25 Kali-Chemie Ag, 3000 Hannover Verfahren zur Herstellung von lsoglucose
DE3719324C1 (de) * 1987-06-10 1988-12-15 Kali Chemie Ag Verfahren zur Herstellung traegergebundener Enzyme
US5952205A (en) * 1998-02-06 1999-09-14 Neose Technologies, Inc. Process for processing sucrose into glucose and fructose
US5998177A (en) * 1998-11-19 1999-12-07 Neose Technologies, Inc. Process for processing sucrose into glucose
EA017266B1 (ru) * 2009-06-17 2012-11-30 Институт Катализа Им. Г.К. Борескова Сибирского Отделения Российской Академии Наук Биокатализатор, способ его приготовления и способ получения глюкозофруктозных сиропов

Family Cites Families (8)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
JPS5141450A (en) * 1974-10-04 1976-04-07 Cpc International Inc Iseikatoyobudotoganjueki no shorihoho
JPS51110048A (en) * 1975-02-21 1976-09-29 Toray Industries Toruino bunrihoho
US4040861A (en) * 1976-03-15 1977-08-09 Cpc International Inc. Process of refining enzymatically produced levulose syrups
IL51672A0 (en) * 1976-04-05 1977-05-31 Miles Lab Process and apparatus for carrying out enzymatic reactions in serially connected reactors
US4373025A (en) * 1976-05-27 1983-02-08 Uop Inc. Process for the isomerization of glucose
DE2726188C2 (de) * 1977-06-10 1979-05-10 Kali-Chemie Ag, 3000 Hannover Verfahren zur Herstellung eines wasserunlöslichen Enzympräparats
US4226639A (en) * 1979-05-25 1980-10-07 Uop Inc. Silica guard bed for adsorbent used in an aqueous system
US4288548A (en) * 1979-11-15 1981-09-08 Standard Brands Incorporated Process for isomerizing glucose to fructose

Also Published As

Publication number Publication date
YU42612B (en) 1988-10-31
KR870001933B1 (ko) 1987-10-22
DE3148603C1 (de) 1983-07-21
FI72142C (fi) 1987-04-13
CS239934B2 (en) 1986-01-16
PL239403A1 (en) 1983-08-01
ES8308588A1 (es) 1983-09-01
CA1194826A (en) 1985-10-08
RO87007A (ro) 1985-06-29
RO87007B (ro) 1985-06-30
ATE9167T1 (de) 1984-09-15
FI824204L (fi) 1983-06-10
US4533633A (en) 1985-08-06
ES517978A0 (es) 1983-09-01
YU270782A (en) 1985-03-20
FI72142B (fi) 1986-12-31
AU559865B2 (en) 1987-03-19
DK158363C (da) 1990-10-15
AU9151982A (en) 1983-06-16
EP0081185A1 (de) 1983-06-15
ES8308587A1 (es) 1983-09-01
AR228218A1 (es) 1983-01-31
EP0081185B1 (de) 1984-08-29
DK544582A (da) 1983-06-10
DD205697A5 (de) 1984-01-04
FI824204A0 (fi) 1982-12-07
DK158363B (da) 1990-05-07
DE3260637D1 (en) 1984-10-04
PL141192B1 (en) 1987-07-31
SU1194286A3 (ru) 1985-11-23
MX7436E (es) 1988-11-09
ES517977A0 (es) 1983-09-01

Similar Documents

Publication Publication Date Title
USRE33047E (en) Process for producing a high-purity maltose
MX2013003870A (es) Metodo para fabricar jarabes de sorbitol de alta pureza a partir de sacarosa y sus usos.
US4595418A (en) Production of powdery maltose
CA1067437A (en) Conversion of aldose to ketose in the presence of a complexing reagent
HU191480B (en) Process for preparing solutions containing glucose and fructose
KR830000546B1 (ko) 말투로오스함유 시럽 제조방법
US3689362A (en) Enzymatic method for manufacture of fructose
KR100508724B1 (ko) 트레할로오스및당알코올의제조방법
GB2131812A (en) Continuous enzymatic process for producing maltose from starch and starch hydrolysates
US4288548A (en) Process for isomerizing glucose to fructose
JP3193494B2 (ja) 希ガスを使用し、グルコースから高フルクトースコーンシロップを製造する方法
JPH0339B2 (hu)
US5466795A (en) Process for the manufacture of mannitol
EP0110574B1 (en) Process for preparing high-dextrose starch hydrolysates with immobilized glucoamylase
CA1060824A (en) Heavy metal ion removal from dextrose solutions
US4665025A (en) Process for the preparation of isoglucose
JPH0731492A (ja) 精製オリゴ糖の製造方法
JPS5937959B2 (ja) ブドウ糖濃度向上法
RU2224020C2 (ru) Биокатализатор для получения инвертного сахара и способ получения инвертного сахара
JPS63129990A (ja) 糖液の分離法
HU194304B (en) Process for stabilizing activity of immobilized enzyme
KR20220096209A (ko) 안정성이 증가된 알룰로스
AU6577880A (en) Process for isomerizing glucose to fructose
JP2001269193A (ja) 酵素法によるマンノースの製造方法
JPS61285998A (ja) マルトオリゴ糖の製造方法

Legal Events

Date Code Title Description
HU90 Patent valid on 900628
HMM4 Cancellation of final prot. due to non-payment of fee