CS239934B2 - Method of processing of solution containig glucose and fructose and device to perform the method - Google Patents

Method of processing of solution containig glucose and fructose and device to perform the method Download PDF

Info

Publication number
CS239934B2
CS239934B2 CS828813A CS881382A CS239934B2 CS 239934 B2 CS239934 B2 CS 239934B2 CS 828813 A CS828813 A CS 828813A CS 881382 A CS881382 A CS 881382A CS 239934 B2 CS239934 B2 CS 239934B2
Authority
CS
Czechoslovakia
Prior art keywords
catalyst
glucose
activity
fructose
operating time
Prior art date
Application number
CS828813A
Other languages
English (en)
Inventor
Guenter Weidenbach
Dirk Bonse
Boris Meyer
Original Assignee
Kali Chemie Ag
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Application filed by Kali Chemie Ag filed Critical Kali Chemie Ag
Publication of CS239934B2 publication Critical patent/CS239934B2/cs

Links

Classifications

    • CCHEMISTRY; METALLURGY
    • C07ORGANIC CHEMISTRY
    • C07HSUGARS; DERIVATIVES THEREOF; NUCLEOSIDES; NUCLEOTIDES; NUCLEIC ACIDS
    • C07H3/00Compounds containing only hydrogen atoms and saccharide radicals having only carbon, hydrogen, and oxygen atoms
    • C07H3/04Disaccharides
    • CCHEMISTRY; METALLURGY
    • C12BIOCHEMISTRY; BEER; SPIRITS; WINE; VINEGAR; MICROBIOLOGY; ENZYMOLOGY; MUTATION OR GENETIC ENGINEERING
    • C12PFERMENTATION OR ENZYME-USING PROCESSES TO SYNTHESISE A DESIRED CHEMICAL COMPOUND OR COMPOSITION OR TO SEPARATE OPTICAL ISOMERS FROM A RACEMIC MIXTURE
    • C12P19/00Preparation of compounds containing saccharide radicals
    • C12P19/24Preparation of compounds containing saccharide radicals produced by the action of an isomerase, e.g. fructose

Landscapes

  • Chemical & Material Sciences (AREA)
  • Organic Chemistry (AREA)
  • Engineering & Computer Science (AREA)
  • Life Sciences & Earth Sciences (AREA)
  • Zoology (AREA)
  • Wood Science & Technology (AREA)
  • Genetics & Genomics (AREA)
  • Biochemistry (AREA)
  • Biotechnology (AREA)
  • General Health & Medical Sciences (AREA)
  • Health & Medical Sciences (AREA)
  • General Engineering & Computer Science (AREA)
  • Bioinformatics & Cheminformatics (AREA)
  • Microbiology (AREA)
  • Chemical Kinetics & Catalysis (AREA)
  • General Chemical & Material Sciences (AREA)
  • Molecular Biology (AREA)
  • Preparation Of Compounds By Using Micro-Organisms (AREA)
  • Low-Molecular Organic Synthesis Reactions Using Catalysts (AREA)
  • Catalysts (AREA)
  • Saccharide Compounds (AREA)
  • Immobilizing And Processing Of Enzymes And Microorganisms (AREA)

Description

(54) Způsob výroby roztoku obsahujícího glukózu a fruktózu a zařízení к provádění tohoto způsobu
Produktivita katalyzátoru, vyrobeného na bázi SiO^ - nosiče s aktivitou glukozoisomerázy se značně zvýší, když se před reaktor naplněný katalyzátorem na nosiči předřadí předsloupec, který je naplněn tvarovanými částicemi z kysličníku křemičitého nebo aluměsilikátu.
Vynález se týká způsobu výroby roztoku, obsahujícího glukózu o fruktozu, reakcí roztoku, obsahujícího glukózu, ne katalyzátoru, vyrobeného ne bázi SiO^ - nosiSe s ektivitou glukózoisomerázy.
Enzymatická konverze glukózy ve sqjěs glukózy в fruktózy nabyla již dříve stále se zvyšující význam. Tato směs se nejčastěji prodává ve formě sirupu, zvaného Isomerosa, a nahrazuje především v potrevinářském^průmyslu a při průmyslové výrobě nápojů, ve světovém měříttu stále ubývající a zdražující se krystalový cukr /třtinový cukr, řepný cukr, sacharózu/, získávaný z třtiny cukrové nebo cukrové řepy. Jako zdroj glukózy, potřebné pro výrobu směsi glukózy a fruktózy, slouží přírodně se vyskytující škroby, například rýžový nebo bramborový škrob, které se převedou na glukózu kyselou a/nebo enzymatickou hydrolýzou.
Pro enzymatičkou konverzi glukózy ve fruktozu se vodný roztok glukózy, popřípadě ze přídavku látek podporujících isomerizaci /například kobaltových nebo hořečnaťých iontů/ vystavuje působení glukózoisomerázy až do dosažení požadovaného stupně isomerizace, potom se popřípadě oddělí přísady od roztoku a roztok se popřípadě zahustí na sirup.
V minulosti se pracovalo převážně diskontinuálně a používala se buň izolovaná glukózoisomeráza nebo gliikózoisomeráza zbylá v přírodním buněčném obalu mikroorganismů, produkujících glukózoisomerázu. Vzhledem к tomu, že tímto způsobem používaná glukózoisomeráza se nedá znovu získat zpět a znovu použít, nebo se dá znovu získat zjbět a znovu použít jen s vynaloženíip velkých nákladů, používá se v současné době stále více glukózoisomeráza, která se fixací na buněčný obal stala nerozpustnou ve vodě a mechanicky se zpevnila přísadami.
Dále se glukózoisomeráza může adsorpčně nebo kovalentně vázat na anorganické nebo organické nosiče a tím se může stát nerozpustnou ve vodě. Takto fixované* a zpevněná nebo na nosič vázaná glukózoisomeráza se může použít vícekrát a tím lze přejít ke kontinuálnímu způsobu, například tím, že se glukózoisomeráza vázaná na nosiči naplní do reaktoru a reaktorem se nechá protékat roztok glukózy /substrát/.
Glukózoisomeráza, vázaná na nosiči, potřebná pro takovýto kontinuální způsob, dále nazývaná katalyzátorem nebo katalyzátorem na nosiči s aktivitou glukózoisomerázy Je zn$me ze stavu techniky. Jako příklad lze uvést NSR patentní spis 27 26 188, který popisuje zejména katalyzátor^vyrobený na bázi SiOg-nosiče s aktivitou glukózoisomerázy.
Způsob výroby roztoku, obsahujícího glukózu a fruktozu podle vynalezu, staví na takovýchto kontinuálně proveditelných způsobech, při nichž roztok glukózy /substrát/ pro* těká reaktorem, který obsahuje katalyzátor na nosiči s aktivitou glukózoisomerázy.
Vynález kromě toho staví na následujících poznatcích:
Schopnost isomerázy konkurovat je ve srovnání s přírodní sacharózou určena vedle její ceny hlavně jejím obsahem fruktózy, nebol tato Je určující mírou její sladkosti. V protikladu к přírodní sacharóze, disacharidu sestávajícím z glukózy a fruktózy, v níž glukóza a fruktóza existují v molárním poměru 1:1, Je obsah glukózy s fruktózy v isomeráze a tím i její sladkost, kolísavý a v první řadě závislý na době působení glukózoisomerázy na roztok glukózy a na teplotě^při které к působení dochází. Maximální při 60 °C dosažitelná, po dostatečně dlouhé době působení se ustavující termodynamická rovnováha se pohybuje okolo isomerizačního stupně asi 51 %, t. J. ze 100 použitých molekul glukózy Je 51 molekul fruktóza. Trh dnes akceptoval Isomerosu s obsahem fruktózy 42 % v sušině. Vzhledem к tomu, že obsah glukózy v technicky používaném produktu se pohybuje zpravidla mezi 90 až 95 %, jsou v praxi nezbytné isomerizační stupně 44 až 47 % aby se dosáhlo uvedeného obsahu fruktózy. Aby se takovéto isomerizační stupně dosáhly, mohou se katalyzátory s aktivitou glukózoizomerázy provozovat pouze s určitou prostorovou rychlostí, závisející na jejich okamžité aktivitě.
Modení, vysoceaktivní katalyzátory, které lze vyrobiti například podle způsobu,
2ó 183, se mohou provozovat počátečními prostorovými popsaném v NSR patentním spisu rychlostmi asi 10 až 20 h-1:
S rostoucí provozní dobou reakční teplotě více nebo méně klesá ale aktivita rychle.
známých katalyzátorů v závislosti ne
26 188 má asi po 670 provozních počáteční aktivity. Aby se získal spisu % své může se takovýto katalyzátor provozovat již
Známý katalyzátor podle NSR patentního hodinách při 60 °C reakční teploty ještě 50 stejný isomerizační stupen jako na počátku, jen s poloviční počáteční prostorovou rychlootí. 20%zbytková aktivita, na kterou se po hlíží jako ne spodní mez lospoOáánooti, se dosáhne po 1 700 provozních hodinách.
S překvapením bylo nyní zjištěno, že provozní doba katalyzátoru vyrobeného na bázi SiOg-nooiče s glukozoisomerázovou aktivitou se může více než z^^^c^ojn^s^c^t^Ht, jestliže se roztok, obsahiuící glukosu přivede před reakcí na katalyzátoru - na nosiči do styku s tvarovaiýtai částicemi kysličníku křemičitého SiO? nebo tljmootlikátj. Hnoonnotní poměr katalyzátoru : okolo 1:1. Při tomto v _ _ _____ '2 HcUQ O lUulUo XX lad VU > Лиш iJlUo WH tvarovaným částicím se pohybuje s výhodou mezi 3:1 až 1:3, s výhodou způsobu práce se zdvojnásobí i produUeivitt katalyzátoru.
definována jako mnoOství substrátu, počítáno jako sušina /kg/, r^duu^^!^ je které se při určeném isomerizačním stupni 1 kg katalyzátoru může zpracovat až ke zbytkové aktivitě 20 % počáteční aktivity. .
U zařízení, zejména ke kontinuální konverzi glukózy na fruktózu, které krooš reaktoru pro katalyzátor na nooiči s gluko^oisomerázovou aktivitou obsahuje i delší ještě nezbytné součásti jako zásobní nádrž a jímací nádrž, vedení, čerpadla, měřící přístroje, temperovací zařízení apod. je podle vynálezu před reaktorem předřazen ještě předsloupec, který slouží pro jímání tvarovaných . částic z kysličníku křemičitého nebo alumoosiikátu. Objem předsloupce se při tom udržuje v poměru k objemu reaktoru tak, aby. s ohledem na sypnou hmoonoot katalyzátoru a maatriálu předsloupce mohly být zaručeny shora uvedené hmoonc)otní poměry.
Provedení způsobu podle vynálezu se provádí zejména při kontinuálním způsobu práce tak, že se vodný roztok glukózy, s výhodou obsahiuící asi 40 až 50 % hmot, sušiny, nastaví na hodnotu pH vhodnou pro glukózoisomerázu, vázanou na nooiči, roztok se zahřeje na vhodnou teplotu isomerizace a roztok se čerpá nejdříve předsloupcem neplněným SiOg nebo aljoooSlikáeeo a potom reaktorem naplněným SiOg-katalyzáooovým nosičem s glukózoisomerázovou aktivitou. Odté^a^cí roztok glukózy a fruktózy se v pravidelných intervalech analyzuje na obsah fruktózy, například pomocí polarimetrické analýzy nebo vysokotlaké kapalinové chrOImtt>oriaia. Prostorová rychlost, kterou se katalyzátor provozuje se při -tom nastaví tak, aby odtéke^cí roztok, vztaženo na sušinu, vykazoval obsah fruktózy asi 42 % -hmot.
Pro materiál předsloupce se osvědčile zejména velikost zrna asi 0,5 až 5,0 - ipm e pro katalyzátorový nosič velikost zrna asi 0,08 až 0,5 mm.
Jestliže se při výrobě katalyzátorového nosiče s aktivitou gluko'zoi3omerázy použila gluko^zoisomeráza Strepoomyces albus ukázalo se být výhodné nastavení roztoku glukózy na hodnotu pH asi 7,0 až 8,5 a zahřátí roztoku -na teplotu 55 až - 65 °C.
Kromě toho se u glukózoisomerázy Strepoomyces albus osvědčila přísada kobaltnatých a hořečnatých iontů k roztoku glukózy v mmnožtvích asi 0,1 až 2 ppm kobaltnatého iontu a asi 10 až 200 ppm hořečnatých iontů, s výhodou ve formě jejich ve vodě rozpustných solí jako například chloridů nebo síranů, jako podpporjící isomeeizaci. *
Konečně Je výhodné přidávat k roztoku glukózy stabilizující možství antioxidantu, s výhodou kysličníku siřičitého v možství asi 100 až 600 ppm ve formě siřičitanu nebo hyddosiřičitanu alkalického kovu.
Dříve než se získaný roztok glukózy a fruktózy zahuutí nebo dříve než se roztok přivede ke konečnému poousií} doporučuje se Jeětě odssranit nežádoucí, například chuť ovlivnuuící iontové složky pomocí kationooměničů nebo aniontoměničů a roztoku glukózy a fruktózy.
Vynniez je blíže vysvětlen pomocí přiložených výkresů a příkladů provedení.
Na obr?. : 1 je znázorněn úbytek aktivity v závvslosti na provozní době
Na obr. 2 je znázorněn vývoj produktivity v záv^los^ na provozní době.
Na obr. 1 je na ose x nanášena provozní doba v hodinách a na ose y aktivita v procentech. Křivka 1 představuje stabilizaci katalyzátoru, získanou při plnění předsloupce perlemi alumoosiikátu nebo SiO2, křivka 2 tottž bez pouužtí předsloupce s náplní alumosilikátu nebo SiOg.
Na obr. 2 je na ose x vynesena provozní doba v hodinách a na ose y přoduUtlvita v kg suŠiny/kg katalyzátoru. Křivka . představuje závvslost produUtivity na provozní době při postupu podle vynálezu a křivka £ závvslost produUtivity na provozní době při . podmínkách příkladu 3.
Příklad 1 g katalyzátoru ne . oosíší s aktivitou glukózoisomerázy, vyrobené podle NSR patentního spisu 27 26 188 a s dále popsanými vlastnostmi bylo naplněno do reaktoru, kterému byl předřazen předsloupec, který obsahoval 5 g komerčního kulovitého, porézního alumosilikátu, odolného vůči vodě /například . typu KCT-WS fy Kali-Chemie AG, složení asi 97 . % hmot. SiOg a 3 55 hmot. AlgOo/. Systémem předsloupec-reaktor byl čerpán roztok glukózy, zahřátý na 60 °C. Naatavení prostorové rychlooti /vztaženo na objem reaktoru nárokovaný katalyzátorem^ se provádí tak, aby isomerizační stupeň po celou provozní dobu byl konstantní a činil 46,5 %.
Isomerizační stupeň vytékajícího roztoku substrátu byl měřen polarimetricky. V podrobnostech jsou katalyzátor, náplň předsloupce a způsob charakterizovány následujícími parametry:
1. Kaaelyzátor
1.1 nosič
1.2 schopnost přijmout aktivitu:
1.3 velikost zrna:
1.4 sypná hmotnoot /suchá/:
svo2
000 U/g
0,1 až 0,2 mm
0,45 kg/1
2. Náplň předsloupce
2.1 materiál náplně:
2.2 velikost zrna:
2.3 sypná hmoonost /suchá/
KCT-WS / Kali-Chemie AG/ až 2 mm
0,70 kg/1
3. Způsob
3.1 subbtrát: 45 % hmc)t.
3.2 kofaktory: 120 ppm Mg* 1 ppm Co 200 ppm SO,
3.3 hodnota pH 7.5 ‘
3.4 měrná hmoonožt substrátu 1,2 kg/1
3.5 počáteční teplota substrátu 60 °C
3.6 isomerizační stupeň ♦6,5 %
3.7 počáteční prostorová rychlost: 13,0 h
4. Stanovení aktivity roztoku glukózoisomerázy glukózy ve vodném roztoku ++ ++ g ve formě NagSO^
Α^ΐν!^ roztoku glukózoisomerázy použitého pro přípravu katalyzátoru byla určována metodou podle Takasaki /srovn. Y. Takasaki: Arg. Biol. Chem. Voo. 30, č. 12, 1 247 až 1 253, 1966 a Z. Dische a E. B^o^r^inTreund: J aktivity /U/ se definuje jako mioožsví enzymu, 1 mg fruktózy.
-Biol. Chem. 192,583, 1951/. Jednotka které za inkubačních podmínek vytvoří
Inkubační podmínky:
teplota: reakční doba substrát °C h
0,1 M glukóza x HgO /Merek 8 342// v 0,05 M fosforečnanového pufru, pH 8,0 s 0,000 4 m MgSÓ*
Příklad přinesl následující výsledky:
poločas'rozpadu provozní doba až zbytková aktivita 20 %: průměrná aktivita po dobu provozu
800 h:
300 h
800 h produktivita po 3 800 h
44,0 % /vztaženo na počáteční aktivitu 100 %/
26.000 kg TS se 46,5 % fruktózy/kg katalyzátoru
Příklad 2 příkladu 1 bylo vneseno do reaktoru, 10 g komerčního, kulovitého, porézního g katalyzátoru na nooiči odpoovdeJícího kterému byl předřazen sloupec, který obsahoval kysličníku křemičitého, odolného vůči vodě /např. typ AF 125 fy Kali-Chemie AG, obsah SiOg vySSí než 99 % Ηιο^/. Další postup práce odpovídal příkladu 1. Náplň předsloupce byla charakterizována následujícími parametry:
1. maateiál náplně:
2. velikost zrna:
3. sypná hmotnost /suchá/:
AF 125 /Kali-Chemie AG/ až 2 mm
0,45 kg/1
Výsledky pokusu byly identické s výsledky popsanými v příkladu 1

Claims (3)

  1. Pro srovnání byl postup popsaný v příkladě l opakován se stejýým katalyzátorem, ale bez předsloupce, ji-nek ale za starých podmínek postupu. Příklad 3 přinesl následující výsledky: poločas rozpadu:
    provozní doba až zbytková reaktivita 20 %: průměrná aktivita po provozní dobu 1 700 h:
    produktivita po 1 700 h:
    670 h
    1 700 h
    47,2 % /vztaženo na počáteční Aktivitu 100 %/
    12 500 kg TS se 46,5 % fruktózy/kg katalyzátoru
    Pro znázornění výsledků podle příkladů 1 , na provozní době znázorněn, jak je uvedeno již je patrná stabilizace aktivity katalyzátoru po
  2. 2 a 3 byl úbytek aktivity v závvslosti vpředu, na obr, 1. Z tohoto znázornění dlouhou provozní periodu, dosažená podle vynálezu použitím předsloupoe, naplněného perlemi alumossiikátu nebo SiOg
    Na obir. 2, jak rovněž bylo uvedeno již vpředu, je znázorněn vývoj produukivity v závvslosti na provozní době, rozhodující pro hospodárnost způsobu. Příklady 1 a 2 provedené za podmínek postupu podle vynálezu zvýily ekonom.cky využitelnou specifickou výkonost katalyzátoru o faktor 2,8 tj. pro výrobu určitého množžtví Isomerosy je zapotřebí méně než poloviční mnc^žtví katalyzátoru. Ezhledem k tomu, že maaeríál předsloupce, používaný podle vynálezu, činí jen zlomek nákladů vynložených na katalyzátor,·j¢r ekonomická přednost způsobu podle vynálezu značná.
    1. Způsob výroby roztoku, obsah^ícího glukózu a fruktózu, reakcí roztoku, obsahujícího glukózu, na katalyzátoru, vyrobeném na bázi S^g-nosiče, s aktivitou glukózoisomerázy, vyz^ačujcí se tím, že se roztok, sbbθhující glukózg přivádí před reakcí na , katalyzátoru na nosiči do styku s tvarovanými částicemi z kysličníku křemičitého nebo alumosi^ikátu, .
    2. Způsob podle bodu 1, vyznnačuící se tím, že hmoSnostní poměr katalyzátoru: tvarovaným částicím se pohybuje mezi 3:1 ež 1:3, s výhodou okolo 1:1.
  3. 3. Zařízení k provádění způsobu podle jednoho z bodů 1 nebo 2, s reaktorem, naplněrým katalyzátorem na oooíčí, vyzničující se tím, že před reaktor je ' předřazen předsloupec naplněný tvarovanými částicemi z kysličníku křemičitého nebo alumosSiitátu.
CS828813A 1981-12-09 1982-12-06 Method of processing of solution containig glucose and fructose and device to perform the method CS239934B2 (en)

Applications Claiming Priority (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
DE3148603A DE3148603C1 (de) 1981-12-09 1981-12-09 Verfahren und Anlage zur Herstellung von Isomerose

Publications (1)

Publication Number Publication Date
CS239934B2 true CS239934B2 (en) 1986-01-16

Family

ID=6148207

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
CS828813A CS239934B2 (en) 1981-12-09 1982-12-06 Method of processing of solution containig glucose and fructose and device to perform the method

Country Status (19)

Country Link
US (1) US4533633A (cs)
EP (1) EP0081185B1 (cs)
KR (1) KR870001933B1 (cs)
AR (1) AR228218A1 (cs)
AT (1) ATE9167T1 (cs)
AU (1) AU559865B2 (cs)
CA (1) CA1194826A (cs)
CS (1) CS239934B2 (cs)
DD (1) DD205697A5 (cs)
DE (2) DE3148603C1 (cs)
DK (1) DK158363C (cs)
ES (2) ES517978A0 (cs)
FI (1) FI72142C (cs)
HU (1) HU191480B (cs)
MX (1) MX7436E (cs)
PL (1) PL141192B1 (cs)
RO (1) RO87007B (cs)
SU (1) SU1194286A3 (cs)
YU (1) YU42612B (cs)

Families Citing this family (5)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
DE3405035C1 (de) * 1984-02-13 1985-04-25 Kali-Chemie Ag, 3000 Hannover Verfahren zur Herstellung von lsoglucose
DE3719324C1 (de) * 1987-06-10 1988-12-15 Kali Chemie Ag Verfahren zur Herstellung traegergebundener Enzyme
US5952205A (en) * 1998-02-06 1999-09-14 Neose Technologies, Inc. Process for processing sucrose into glucose and fructose
US5998177A (en) * 1998-11-19 1999-12-07 Neose Technologies, Inc. Process for processing sucrose into glucose
EA017266B1 (ru) * 2009-06-17 2012-11-30 Институт Катализа Им. Г.К. Борескова Сибирского Отделения Российской Академии Наук Биокатализатор, способ его приготовления и способ получения глюкозофруктозных сиропов

Family Cites Families (8)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
JPS5141450A (en) * 1974-10-04 1976-04-07 Cpc International Inc Iseikatoyobudotoganjueki no shorihoho
JPS51110048A (en) * 1975-02-21 1976-09-29 Toray Industries Toruino bunrihoho
US4040861A (en) * 1976-03-15 1977-08-09 Cpc International Inc. Process of refining enzymatically produced levulose syrups
IL51672A0 (en) * 1976-04-05 1977-05-31 Miles Lab Process and apparatus for carrying out enzymatic reactions in serially connected reactors
US4373025A (en) * 1976-05-27 1983-02-08 Uop Inc. Process for the isomerization of glucose
DE2726188C2 (de) * 1977-06-10 1979-05-10 Kali-Chemie Ag, 3000 Hannover Verfahren zur Herstellung eines wasserunlöslichen Enzympräparats
US4226639A (en) * 1979-05-25 1980-10-07 Uop Inc. Silica guard bed for adsorbent used in an aqueous system
US4288548A (en) * 1979-11-15 1981-09-08 Standard Brands Incorporated Process for isomerizing glucose to fructose

Also Published As

Publication number Publication date
YU42612B (en) 1988-10-31
KR870001933B1 (ko) 1987-10-22
DE3148603C1 (de) 1983-07-21
FI72142C (fi) 1987-04-13
PL239403A1 (en) 1983-08-01
ES8308588A1 (es) 1983-09-01
CA1194826A (en) 1985-10-08
RO87007A (ro) 1985-06-29
RO87007B (ro) 1985-06-30
ATE9167T1 (de) 1984-09-15
FI824204L (fi) 1983-06-10
US4533633A (en) 1985-08-06
ES517978A0 (es) 1983-09-01
YU270782A (en) 1985-03-20
HU191480B (en) 1987-02-27
FI72142B (fi) 1986-12-31
AU559865B2 (en) 1987-03-19
DK158363C (da) 1990-10-15
AU9151982A (en) 1983-06-16
EP0081185A1 (de) 1983-06-15
ES8308587A1 (es) 1983-09-01
AR228218A1 (es) 1983-01-31
EP0081185B1 (de) 1984-08-29
DK544582A (da) 1983-06-10
DD205697A5 (de) 1984-01-04
FI824204A0 (fi) 1982-12-07
DK158363B (da) 1990-05-07
DE3260637D1 (en) 1984-10-04
PL141192B1 (en) 1987-07-31
SU1194286A3 (ru) 1985-11-23
MX7436E (es) 1988-11-09
ES517977A0 (es) 1983-09-01

Similar Documents

Publication Publication Date Title
Weetall et al. The preparation of immobilized lactase and its use in the enzymatic hydrolysis of acid whey
US3817787A (en) Method for separating monosaccharides from mixtures including di-, and higher saccharides
EP0341503B1 (en) Cross-linked glucose isomerase
CS239934B2 (en) Method of processing of solution containig glucose and fructose and device to perform the method
CA1156951A (en) Process for isomerizing glucose to fructose
WO1992007097A1 (en) Process for producing glucose and fructose from sucrose
NZ206575A (en) Enzymatic production of maltose
FI78319B (fi) Staerkelsehydrolys.
US2746889A (en) Interconversion of sugars using anion exchange resins
US4665025A (en) Process for the preparation of isoglucose
JPS62208264A (ja) 米糖液の製造法
CN115595317B (zh) 一种固定化β-呋喃果糖苷酶及利用该酶制备低聚乳果糖的方法
JPH0339B2 (cs)
EP0110574A2 (en) Process for preparing high-dextrose starch hydrolysates with immobilized glucoamylase
EP0171258B1 (en) On-column loading
JPS643480B2 (cs)
CN116782776A (zh) 具有提高的稳定性的阿洛酮糖
AU6577880A (en) Process for isomerizing glucose to fructose
JP2001269193A (ja) 酵素法によるマンノースの製造方法