HU190736B - Process for preparing 7-anilino-isoquinoline-5,8-quinone derivatives - Google Patents

Process for preparing 7-anilino-isoquinoline-5,8-quinone derivatives Download PDF

Info

Publication number
HU190736B
HU190736B HU833398A HU339883A HU190736B HU 190736 B HU190736 B HU 190736B HU 833398 A HU833398 A HU 833398A HU 339883 A HU339883 A HU 339883A HU 190736 B HU190736 B HU 190736B
Authority
HU
Hungary
Prior art keywords
isoquinoline
quinone
compound
hydrogen
preparing
Prior art date
Application number
HU833398A
Other languages
English (en)
Inventor
Jerome H Fleisch
Winston S Marshall
George J Cullinan
Original Assignee
Lilly Co Eli
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Application filed by Lilly Co Eli filed Critical Lilly Co Eli
Publication of HU190736B publication Critical patent/HU190736B/hu

Links

Classifications

    • CCHEMISTRY; METALLURGY
    • C07ORGANIC CHEMISTRY
    • C07DHETEROCYCLIC COMPOUNDS
    • C07D217/00Heterocyclic compounds containing isoquinoline or hydrogenated isoquinoline ring systems
    • C07D217/02Heterocyclic compounds containing isoquinoline or hydrogenated isoquinoline ring systems with only hydrogen atoms or radicals containing only carbon and hydrogen atoms, directly attached to carbon atoms of the nitrogen-containing ring; Alkylene-bis-isoquinolines
    • AHUMAN NECESSITIES
    • A61MEDICAL OR VETERINARY SCIENCE; HYGIENE
    • A61PSPECIFIC THERAPEUTIC ACTIVITY OF CHEMICAL COMPOUNDS OR MEDICINAL PREPARATIONS
    • A61P11/00Drugs for disorders of the respiratory system

Landscapes

  • Chemical & Material Sciences (AREA)
  • Organic Chemistry (AREA)
  • Health & Medical Sciences (AREA)
  • Pharmacology & Pharmacy (AREA)
  • Animal Behavior & Ethology (AREA)
  • Pulmonology (AREA)
  • Chemical Kinetics & Catalysis (AREA)
  • General Chemical & Material Sciences (AREA)
  • Medicinal Chemistry (AREA)
  • Nuclear Medicine, Radiotherapy & Molecular Imaging (AREA)
  • Engineering & Computer Science (AREA)
  • Life Sciences & Earth Sciences (AREA)
  • Bioinformatics & Cheminformatics (AREA)
  • General Health & Medical Sciences (AREA)
  • Public Health (AREA)
  • Veterinary Medicine (AREA)
  • Pharmaceuticals Containing Other Organic And Inorganic Compounds (AREA)
  • Low-Molecular Organic Synthesis Reactions Using Catalysts (AREA)
  • Other In-Based Heterocyclic Compounds (AREA)
  • Acyclic And Carbocyclic Compounds In Medicinal Compositions (AREA)
  • Organic Low-Molecular-Weight Compounds And Preparation Thereof (AREA)

Description

A találmány tárgya eljárás lassan reagáló anyagok vagy leukotriének fölös mennyiségű felszabadulásával jellemzett azonnali hiperszenzitivitási reakciók és állapotok kezelésében használható új 7-anilino-izokinolin-5,8-kinon előállítására.
Három irodalmi előzményben írnak le izokinolin-5,8-kinonokat: CA 77, 121481Í; CA 68,12836u és Lora-Tamayo, M és munkatársai: „Über Derivative des Isochinolin-chinons-(5,8)”, Chem. Bér. 95, 2176—2181 (1962). Egyik említett irodalmi előzményben sem számolnak be leukotrién kibocsátás gátlásáról.
A találmány tárgya eljárás az I képletű vegyület előállítására.
A találmány szerint úgy járunk el, hogy II általános képletű izokinolin-5,8-kinont, ahol Z jelentése hidrogénatom vagy metoxicsoport, III képletű anilinnel reagáltatunk nem-reagáló oldószerben, adott esetben katalitikus mennyiségű cérium-klorid jelenlétében.
A 7-anilino-izokinolin-5,8-kinon előállítása — beleértve a kiindulási anyagok előállítását is — az alábbiakban leírt reakcióvázlatokat követheti:
A reakcióvázlat
A 8-hidroxi-izokinolin salétromossavval reagálva 5-nitrozo-8-hidroxi-izokinolint képez. A-salétromossavat in situ állítjuk elő ásványi sav, például sósav, kénsav és hasonlók nátrium-nitrittel való reakciójában, rendszerint alacsony hőmérsékleten.
A nitrozo vegyületet ezután hidrogénnel redukáljuk fém katalizátor, például Raney-nikkel, platina vagy palládium-jelenlétében; savval és megfelelő fémmel például cink, vas vagy ón; ammőnium-szulfiddal; litiumalumínium-hidriddel; fenil-hidrazinnal és hasonlókkal az aminocsoporttal helyettesített származék előállítására. Az előnyös redukálási módszer a katalitikus hidrogénezés.
A hidroxi- és amino-csoportokat ezután vizes káliumvagy nátrium-dikromáttal; krómsavval; vas(III)kloriddal; króm(III)-oxiddal jégecetben vagy piridinben; permanganáttal; és hasonlókkal oxidáljuk az izokinolin-5,8-kinon előállítására. Az előnyösen használható oxidálószer a kálium-dikromát.
Anilin oldatot adunk az izokinonhoz szerves oldószer jelenlétében. A használható oldószer lehet 1,2-dimetoxietán, etanol és hasonlók. A reakciót rendszerint szobahőmérsékleten hagyjuk lejátszódni, habár egészen az oldószer forráspontjáig terjedő hőmérséklet-tartományban is dolgozhatunk. Ezenfelül katalitikus mennyiségű cériumklorid hozzáadása kívánatos a kondenzáció megkönnyítésére. A reakció-elegyet a szokásos módon dolgozzuk fel és a kívánt terméket ismert módszerekkel, például kristályosítással vagy kromatográfiás úton tisztíthatjuk.
B reakcióvázlat
A 8-hidroxi-izokinolint 4-diazo-benzolszulfonsav sóval (klorid, fluoroborát) kapcsoljuk enyhén lúgos oldatban az azo-vegyület előállítására. A diazónium-sót a megfelelő anilinnek hideg vizes ásványi savban oldásával és nátrium-nitrites kezelésével állíthatjuk elő.
Az azo-vegyületből az 5-amino-vegyület előállítására nátrium-ditionitot (hiposzulfit) használunk forró vizes, enyhén lúgos oldatban.
C reakcióvázlat
A B reakcióvázlat szerint 5,8-diamino-7-metoxi-izokinolin keletkezik a megfelelő 8-amino-7-metoxi-izokinolinból. A diamino-vegyületet az A reakcióvázlat szerint oxidálva diketon keletkezik, mely az aminnal reagálva a szóbanforgó vegyületet képezi. Részletesen a 7-metoxiizokinolin-5,8-kinont reagáltathatjuk cérium-kloriddal és az anilinnal, így keletkezik a 7-anil-ino-izokinolin-5,8-kinon.
D reakcióvázlat
Diamino vegyület keletkezik a B reakcióvázlat szerint a megfelelő amino-vegyületből. A diamino-vegyületet ezután Fremy-sóval (kálíum-nitrozo-diszulfonát) oxidálva kapjuk az izokinolin-5,8-kinont.
E reakcióvázlat
A 8-amino-7-metoxi-izokinolint Fremy-sóval (káliumnitrozo-diszulfonat) oxidálhatjuk diketonná, anélkül, hogy a diamino közbenső terméket is elő kellene állítanunk.
F reakcióvázlat
A c reakcióvázlat utolsó lépése szerint az anilinoizokinolin-5,8-kinon előállításához egy helyettesítetlen ízokinolin-5,8-kinon is reagálhat cérium-kloriddal és anilinnal.
Részletesebben, a 7-aniIino-izokinolin-5,8-kinont izokinolin-5,8-kinonból és anilinból állítjuk elő oldószerben, például etanolban és hasonlókban.
A leírásban szereplő izokinolin-kinon vegyületek előállítását a következő példákban írjuk le. A példák csak a leírásban szereplő vegyületeket és az előállításuk során általánosan használt módszereket ismertetik, nem korlátozzák a találmány oltalmi körét. A hőmérsékleti értékeket Celsius-fokokban adjuk meg.
7. Előállítás: izokinolin-5,8-kinon g 5-hidroxi-8-amino-izokinolint oldunk 450 ml vízben és 10 ml tömény sósavban.
Az oldatot jeges vízfürdőben hűtjük, majd 50 ml kálium-dikromát oldatot adunk hozzá. (A káliumdikromát oldat készítéséhez 50 g kálium-dikiomátot oldunk 500 g vízben). Negyven milliliter tömény kénsavat adunk hozzá, majd 190 ml kálium-dikromát oldatot, majd ismét tömény kénsavat, végül 400 ml diklórmetánt.
A reakció-elegyet lassan kevertetjük, és a reakció lejátszódása során 25—30 °C-on tartjuk. Körülbelül tíz perc múlva a diklórmetánt elválasztjuk és 400 ml friss diklórmetánt adunk hozzá.
A reakciót további 20 percig folytatjuk, majd ismét elválasztjuk a diklórmetánt és további 400 ml diklórmetánt adunk hozzá. 40 perc múlva az utolsó diklórmetán frakciót elválasztjuk. Az összes diklórmetán-frakciót egyesítjük, vizes nátrium-klorid oldattal mossuk, szárítjuk vízmentes nátrium-szulfáttal, majd bepárolva kapjuk a terméket. A termék súlya 4 g (21% kitermelés), és a tömegspektrumban a várt, m/e = 159 eredményt kapjuk.
190 736
A deuterált kloroformban felvett mágneses magrezonancia spektrum a következőket mutatja:
a(ppm) 7.1 hidrogén-atom a 6-os és 7-es helyzetben
7.9 hidrogén-atom a 4-es helyzetben 9.2 hidrogén-atom a 3-as helyzetben
9.4 hidrogén-atom az 1-es helyzetben
Elem-analizissel a következő eredményt kaptuk C,H5NO2-re számítva: számított: C 67.93; H 3.17; N 8.80 mért: C 67.73; H 3.25; N 8.56.
1. példa
7-Anilino-izokinolin-5,8-kinon
Három és fél gram izokinolin-5,8-kinont oldunk 250 ml etanolban, majd 6 g cérium-kloridot és 2,2 g anilint adunk hozzá. A reakció-elegyet néhány órán át forraljuk, majd hagyjuk lehűlni és éjszakán át szobahőmérsékleten kevertetjük. Az etanol ledesztillálása után a kapott szilárd maradékot diklórmetánban oldjuk. A diklórmetános oldatot kétszer mossuk vizes nátrium-kloriddal és egyszer vízzel. Az oldatot ezután nátrium-szulfáton szárítjuk és az oldószert ledesztilláljuk. A terméket etanolból kristályosítjuk, így 1,5 g vörös kristályt kapunk.
A tömegspektrumban a várt m/e = 250 molekula-iont találjuk. 66%-os vizes dimetilformamid oldatban pKa érték 12,3 volt, a látszólagos molekulasúly pedig 278. Az infravörös spektrumban 1685 és 3360 cm'*-nél találunk csúcsokat.
A mágneses magrenonancia spektrum (denterált kloroformban) a következő csúcsokat tartalmazza:
a(ppm) = 6,15 hidrogén a 6-os helyzetben
7,4 az anilin gyűrűs hidrogénjei
7,8 hidrogén a 4-es helyzetben 9,15 hidrogén a 3-as helyzetben 9,2 hidrogén a 2-es helyzetben
Elem-analizissel a következő eredményeket kapjuk:
C,5HI0N2O2-re számítva:
számított: C 71,99; H 4,03; N 11,19 mért: C 71,88; H 3,90; N 11,04
Az I képletű vegyület jól használható az anafilaxis lassan reagáló vegyületeinek (leukotriének, SRS-A) fölös mennyiségben való kibocsátásával jellemzett klinikai állapot kezelésére, beleértve az asztma típusú azonnali hiperszenzitivitási reakciókat. Az elmúlt néhány év során bebizonyosodott, hogy krónikus hörghurutban [Tumbull és mtsai, Láncét Π, 526, 1977] vagy cisztás fibrózisban [Cromwell és mtsai, Láncét II, 164, 1981] szenvedő betegek köpetében leukotriének találhatók, ezeknek a vegyületeknek a fenti betegségek kortanában játszott szerepére utalva ezzel. Ennélfogva a találmány szerinti vegyületek, a leukotriének felszabadulását gátló tulajdonságuk alapján, szintén enyhíthetik a krónikus hörghurut és a cisztás fibrózis néhány tünetét.
A következő vizsgáló-eljárások bemutatják a vegyületek használhatóságát a leukotriének felszabadulásának gátlásában. Általában 1—2 hetes hím Hartley tengerimalacokat érzékenyítünk ovalbuminra 0,15 ml, ovalbuminra aktívan érzékenyített tengerimalacokból nyert hiperimmun szérium intraperitonális adagolásával. Két vagy több nap múlva az állatokat lefejezzük, tüdejüket kivágjuk és a tudő-verőéren keresztül a következő összetételű Krebsféle hidrogénkarbonát oldattal perfundáljuk (az értékek mól/literben vannak): kálium-klorid 4,6; két kristályvizes kalcium-klorid 1,8; kálium-dihidrogén-foszfát 1,2;
hét kristályvizes magnézium-szulfát 1,2; nátrium-klorid 118,2; nátrium-hidrogén-karbonát 24,8 és glükóz MM). A gyengén perfundált és véres részeket eldobjuk. A normál tüdőt 1 mm-es kockákra vágjuk Mcllwain-féle szövetaprítóval, Krebs oldattal mossuk és 400 mg-os részekre osztjuk. A felaprított szövetet ezután 37 °C-on 15 percig az SRS-A kibocsátás optimalizálása céljából indometacin-tartalmú Krebs oldatban inkubáljuk, a kísérleti hatóanyag megfelelő koncentrációban van jelen. Antigént (ovalbumin) adunk hozzá lxlO5 g/ml végkoncentrációban. Tizenöt perc múlva az inkubáló közeget leöntjük és 3000 g vei 5 percig 4 °C-on centrifugáljuk. A felüluszót SRS-A jelenlétében vizsgáljuk, izolált tengerimalac végbelet használó számítógépesített bio-esszével [Fleisch és mtsai, J. Pharmacol. Exp. Ther., 209, 238—243 1979]. A kísérleti hatóanyag jelenlétében kibocsátott SRS-A menynyiségét hasonlítjuk a konrollhoz és az eredményt az SRS-A kibocsátás százalékos gátlásában fejezzük ki. Az
1. példában szereplő vegyület 55 százalékban gátolja az SRS-A kibocsátást lxlO5 M koncentrációban.
A találmány szerinti vegyületet vagy készítményeket adhatjuk szájon át vagy végbélen keresztül, tipikus módon parenterálisan, például injekcióval és folyamatosan vagy nem-folyamatos intra-artériás infúzióval. Ezek a készítmények lehetnek tabletta, nyelv-alatti tabletta, kapszula, oldat, szuszpenzió, permet és kenőcs formában az aktív hatóanyagból megfelelő mennyiséget tartalmazva alkalmas alapban. Ráadásul ezek lehetnek lágy és kemény zselatin kapszulák, kúpok, injekciós oldatok és szuszpenziók fiziológiailag elfogadható közegben, vagy injekciós oldatok készítéséhez hordozóanyagra adszorbeált sterilen csomagolt porok. Erre a célra előnyösen egység-dózis formában készíthetjük a készítményeket, mindegyik egység-dózis 5—500 mg (parenteriális adagolás esetén 5—50 mg, inhalálás esetén 5—50 mg és szájon vagy végbélen át történő adagolás esetén 25—500 mg) I képletű vegyületet tartalmaz. 0,5—300 mg/kg/nap dózisokat, előnyösen 0,5—20 mg/kg aktív adalékanyagot adhatunk, habár az természetes, hogy az adagolt I képletű vegyület aktuális mennyiségét orvos határozza meg az összes vonatkozó körülmény figyelembe vételével, ideértve a kezelendő állapotot, és az adagolás módját.
A leírásban az „egység-dózis forma” kifejezés jelentése az aktív adalékanyag egyéni mennyiségét tartalmazó fizikailag külön egység, általában gyógyászati hígítószerrel keverve, gyógyászati hordozóanyaggal kapcsolatban. Az akti'· adalékanyag mennyisége olyan, hogy rendesen egy vagy több egység kell egy adagolásnál, vagy elválasztható egységek, például hornyolt tabletták esetében az elválasztható egység egy része, például fele vagy negyede szükséges egy adagoláshoz.
A jelen szabadalmi leírásban szereplő készítmények az I képletű vegyületet tartalmazzák, hordozóanyaggal keverve; vagy hordozóanyaggal van hígítva vagy emészthető hordozóba van zárva vagy kapszulázva kapszula, papír vagy más tároló formájában, vagy eldobható tárolóban, például ampulában vannak. A hordozó vagy hígító anyag lehet szilárd, félig-szilárd vagy folyékony anyag, mely hordozóként, kötőanyagként szolgál, vagy a gyógyászatiig aktí\ hatóanyag közege.
A találmány szerinti gyógyászati készítményekben használható hígító és hordozó anyag lehet laktóz, szacharóz, glükóz, szorbit, mannit, propilén-glikol, folyékony paraffin, fehér lágy paraffin, kaolin, füstölt szilícium3
190 736 dioxid, mikrokristályos cellulóz, kalcium-szilikát, szilícium-dioxid, polivinilpirrolidon, cetosztearil-alkohol, keményítő, módosított keményítők, akáciagumi, kalcium-foszfát, kakaóvaj, etoxilezett észterek, teobróma olaj, arachis-olaj, alginátok, tragakant, zselatin, U.S.P. 5 szirup, metil-cellulóz, polioxietilén szorbitán-monolaurát, etil-laktát, metil- és propil-hidroxi-benzoát, szorbitán-trioleát, szorbitán-szeszkvioleát és oleilalkohol. Hajtóanyag lehet triklór-monofluor-metán, diklór-difluor-metán, diklór-tetrafluor-etán és hasonlók. 10 Tabletták esetében a porított adalékanyagoknak a tablettázógép matricáihoz és a sajtolószerszám felső részéhez való tapadásának megelőzésére csusztató-szert tesznek a tablettázandó anyagba. Erre a célra használhatunk például alumínium-, magnézium- vagy kalcium-sztearátot, tál- 15 kumot vagy ásványi olajat.
Előnyösen használható gyógyászati készítmény formák, a kapszulák, tabletták, kúpok, szuszpenziók, aeroszolok, injektálható oldatok, krémek és kenőcsök. A legelőnyösebb kiszerelési formák a belélegzésben használhatók, például a szuszpenziók, aeroszolok és hasonlók. A legelőnyösebb forma a belégzésre használt aeroszol kiszerelés.

Claims (1)

  1. SZABADALMI IGÉNYPONT
    Eljárás az I képletű 7-anilino-izokinolin-5,8-kinon előállítására, azzal jellemezve, hogy Π általános képletű izokinolin-5,8-kinont, ahol Z jelentése 'hidrogénatom vagy metoxicsoport, ΠΙ képletű anilinnel reagáltatunk ínért oldószerben, adott esetben katalitikus mennyiségű cérium-klorid jelenlétében.
HU833398A 1982-09-30 1983-09-29 Process for preparing 7-anilino-isoquinoline-5,8-quinone derivatives HU190736B (en)

Applications Claiming Priority (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
US06/429,589 US4478820A (en) 1982-09-30 1982-09-30 Anilino-substituted isoquinoline quinones, pharmaceutical compositions and method of use thereof

Publications (1)

Publication Number Publication Date
HU190736B true HU190736B (en) 1986-10-28

Family

ID=23703885

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
HU833398A HU190736B (en) 1982-09-30 1983-09-29 Process for preparing 7-anilino-isoquinoline-5,8-quinone derivatives

Country Status (10)

Country Link
US (1) US4478820A (hu)
EP (1) EP0107364A3 (hu)
JP (1) JPS5982368A (hu)
KR (1) KR860001762B1 (hu)
CA (1) CA1234117A (hu)
DK (1) DK446583A (hu)
GB (1) GB2127813B (hu)
GR (1) GR78992B (hu)
HU (1) HU190736B (hu)
IL (1) IL69817A (hu)

Families Citing this family (4)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
CA2074701A1 (en) * 1991-08-08 1993-02-09 George R. Pettit Cribrostatins 1 and 2
FR2742151B1 (fr) * 1995-12-12 1998-03-06 Innothera Lab Sa Utilisation de derives de bicycles mono ou dicetoniques, nouveaux composes obtenus et leur application en therapeutique
WO2023240109A1 (en) 2022-06-07 2023-12-14 Regeneron Pharmaceuticals, Inc. Multispecific molecules for modulating t-cell activity, and uses thereof
WO2023240124A1 (en) 2022-06-07 2023-12-14 Regeneron Pharmaceuticals, Inc. Pseudotyped viral particles for targeting tcr-expressing cells

Family Cites Families (4)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
US3491101A (en) * 1967-05-19 1970-01-20 American Cyanamid Co 5,8-dioxygenated isoquinoline-4-carboxylates
US3857847A (en) * 1968-07-02 1974-12-31 Hoffmann La Roche 6,7 substituted 4 (3{8 3(r) alkyl, 4(s)piperidyl{9 -2-oxopropyl)quinoline and racemates
NZ188628A (en) * 1977-11-10 1984-08-24 Beecham Group Ltd Naphthotriazoles and anti-allergic compositions
US4390541A (en) * 1980-12-19 1983-06-28 Lilly Industries Limited Quinolone derivatives and their use in a method of controlling an immediate hypersensitivity disease

Also Published As

Publication number Publication date
GB2127813B (en) 1985-12-11
EP0107364A3 (en) 1985-05-15
JPS5982368A (ja) 1984-05-12
GB2127813A (en) 1984-04-18
US4478820A (en) 1984-10-23
GR78992B (hu) 1984-10-02
EP0107364A2 (en) 1984-05-02
KR840006208A (ko) 1984-11-22
IL69817A0 (en) 1983-12-30
DK446583D0 (da) 1983-09-29
IL69817A (en) 1986-10-31
KR860001762B1 (ko) 1986-10-21
CA1234117A (en) 1988-03-15
DK446583A (da) 1984-03-31
GB8325677D0 (en) 1983-10-26

Similar Documents

Publication Publication Date Title
AU607203B2 (en) Improvements in or relating to leukotriene antagonists
EP0021228B1 (en) 4-substituted-3-hydroxy-3-pyrroline-2,5-dione compounds, process for their preparation and pharmaceutical compositions containing the same
US4346103A (en) Treatment for arthritis and substances for use in such treatment
US4816487A (en) 1-(2-hydroxyaryl)-alkane-1-on-oximes-procedure of preparation and use in pharmaceuticals
HU215159B (hu) Eljárás oxim-karbonátok és e vegyületeket hatóanyagként tartalmazó gyógyszerkészítmények előállítására
GB2140412A (en) Thiazolidine derivatives, process for the preparation and pharmaceutical compositions thereof
JPH0667884B2 (ja) 置換ジ−t−ブチルフエノ−ル類
EP0107367A2 (en) 6-Substituted-quinoline-5,8-quinones
HU190736B (en) Process for preparing 7-anilino-isoquinoline-5,8-quinone derivatives
PL106659B1 (pl) Sposob wytwarzania nowych pochodnych pirazolo/1,5-c/chinazoliny
EP0001002A1 (en) Indanamines, processes for their preparation and compositions containing them
JPS60120864A (ja) 新規カルボスチリル誘導体を含有する気管支拡張剤
JPH02160A (ja) アルコキシ基もしくはベンジルオキシ基またはベンジルチオ基で置換されたジーt‐ブチルフェノール
EP0107365B1 (en) 6-anilino-5,8-quinoxalinediones
JPH0559117B2 (hu)
GB2131431A (en) Benzofuran derivatives
CH650254A5 (fr) Quinolones, leurs procedes de preparation et compositions therapeutiques les contenant.
US3984534A (en) Tetrazolyl anthraquinones for inhibiting the release of spasmogen mediators
NZ224294A (en) (3,5-di-t-butylphenoxy)-alkyl carboxylic acid derivatives and pharmaceutical compositions
JPS5825677B2 (ja) 3−テトラゾ−ル−1−アザキサントン誘導体およびその製造法
JPS6222993B2 (hu)
US4038413A (en) Treating iron deficiency anaemia
JPS6025923A (ja) 5−リポキシゲナ−ゼ阻害剤
JPH11504616A (ja) ジベンズ[cd,f]インドール誘導体
IE64922B1 (en) New benzothiazolinone derivatives process for manufacturing them and pharmaceutical compositions which contain them