HU190049B - Non stop supply source of transformer - Google Patents
Non stop supply source of transformer Download PDFInfo
- Publication number
- HU190049B HU190049B HU404982A HU404982A HU190049B HU 190049 B HU190049 B HU 190049B HU 404982 A HU404982 A HU 404982A HU 404982 A HU404982 A HU 404982A HU 190049 B HU190049 B HU 190049B
- Authority
- HU
- Hungary
- Prior art keywords
- primary
- voltage
- transformer
- power supply
- voltages
- Prior art date
Links
Classifications
-
- H—ELECTRICITY
- H01—ELECTRIC ELEMENTS
- H01F—MAGNETS; INDUCTANCES; TRANSFORMERS; SELECTION OF MATERIALS FOR THEIR MAGNETIC PROPERTIES
- H01F30/00—Fixed transformers not covered by group H01F19/00
- H01F30/06—Fixed transformers not covered by group H01F19/00 characterised by the structure
- H01F30/10—Single-phase transformers
-
- H—ELECTRICITY
- H02—GENERATION; CONVERSION OR DISTRIBUTION OF ELECTRIC POWER
- H02J—CIRCUIT ARRANGEMENTS OR SYSTEMS FOR SUPPLYING OR DISTRIBUTING ELECTRIC POWER; SYSTEMS FOR STORING ELECTRIC ENERGY
- H02J9/00—Circuit arrangements for emergency or stand-by power supply, e.g. for emergency lighting
- H02J9/04—Circuit arrangements for emergency or stand-by power supply, e.g. for emergency lighting in which the distribution system is disconnected from the normal source and connected to a standby source
- H02J9/06—Circuit arrangements for emergency or stand-by power supply, e.g. for emergency lighting in which the distribution system is disconnected from the normal source and connected to a standby source with automatic change-over, e.g. UPS systems
Landscapes
- Engineering & Computer Science (AREA)
- Power Engineering (AREA)
- Business, Economics & Management (AREA)
- Emergency Management (AREA)
- Control Of Electrical Variables (AREA)
- Details Of Television Scanning (AREA)
- Dc-Dc Converters (AREA)
- Stand-By Power Supply Arrangements (AREA)
Description
A találmány tárgya transzformátoros szünetmentes áramforrás.
Az utóbbi években egyre inkább bővült a folyamatos energiaellátást igényló' berendezések köre. Ilyen berendezések például az elektronikus számítógépek, a különféle folyamatos üzemet igénylő technológiák vezérlő és irányító berendezései, repülőterek irányító központjai, kórházi műtők és speciális egészségügyi berendezések, például vastüdők.
Ezek a fogyasztók általában 50 Hz frekvenciájú szabványos egy- vagy háromfázisú váltakozó feszültséget igényelnek.
Az energiaellátás szünetmentessége azt jelenti, hogy a fogyasztók csak néhány msec-nyi ideig tartó feszültségkiesést képesek elviselni. Hosszabb feszültségkiesés már komoly zavart okozhat a működésükben, adott esetben le is állíthatja azt.
A szünetmentes energiaellátás biztosítására többféle energiatárolós megoldást dolgoztak már ki. Ezek közül legkorszerűbb a statikus inverterrel működő rendszer; ennek lényege abban van, hogy a rendelkezésre álló hálózati váltakozó feszültséget egyenirányítva akkumulátortelepet töltenek és az akkumulátor feszültségét inverterrel váltakozó feszültséggé alakítják vissza és ennek a kivezetéseit kapcsolják a folyamatos energiaellátást igénylő fogyasztóra.
Az inverteres energiaellátó rendszernek hátránya, hogy beruházási és üzemeltetési költségei rendkívül magasak, továbbá az elkerülhetetlen helyi energiatárolás miatt elegendően nagy kapacitású akkumulátortelepre van szükség. Az akkumulátortelep közismerten igen rossz hatásfokú, karbantartási igénye rendkívül magas, élettartama pedig kicsi. Az akkumulátor költségei csak akkor mérséklődnek, ha a létesítményben, például védelmi célokra egyébként szükség van egyenfeszültségre.
Az inverterek beruházási költségei rendkívül magasak, például néhányszor 10 kW teljesítményű inverter költségei elérik a millió forintos nagyságrendet. Ezt a magas költséget egyrészt a teljesítményelektronika alkatrészeinek magas ára okozza, valamint az egyedi gyártású készülékek magas fejlesztési költségei, így ez a költség a közeljövőben várhatóan nem is fog csökkenni.
A találmányunkkal az volt a célunk, hogy olyan transzformátoros szünetmentes áramforrást dolgozzunk ki, ahol a közbenső energiatároló rendszer elhagyásával biztosítjuk az energiaellátást úgy, hogy ugyanakkor a költségek csökkennek és az energiaellátás minősége javul.
A találmányunk azon a felismerésen alapult, hogy nagyobb fogyasztók esetében általában mindenütt rendelkezésünkre áll egymástól gyakorlatilag független, de azonos fázisú váltakozó feszültségforrás és ezeknek segítségével olyan transzformátort lehet létrehozni, amely alkalmas szünetmentes biztonsági áramforrásként.
A találmány tárgya szünetmentes tápellátást biztosító áramforrás, amely galvanikusan leválasztott primer és szekunder tekerccsel és vasmaggal ellátott transzformátort tartalmaz, ahol a transzformátor primer kivezetésével feszültségcsökkenési kapcsolók vannak sorosan kapcsolva.
A találmány szerinti transzformátoros szünetmentes áramforrás egyik előnyös kiviteli alakját az jellemzi, hogy a transzformátor legalább két, független azonos fázisú primer feszültségre kapcsolt primer tekercset, legilább egy szekunder tekercset tartalmaz és a primer kivezetésekkel sorosan kapcsolt feszültségcsökkenési kapzsolók egy-egy vezérlő áramkör bemenetelre vannak kap:solva, míg ugyanezen vezérlő áramkörök egy-egy további bemenete egy, a primer feszültségek szinkron ál'apotát figyelő érzékelő egység egy-egy kimenetével vannak összekötve és a vezérlő áramkörök kimenetei egyegy teljesítményillesztő fokozaton keresztül vannak egy-egy kapcsolóval összekötve, amely illesztő fokozatok rz első indításhoz egy-egy nyomógombbal is el vannak látva.
A találmány egy további előnyös kiviteli alakját az jellemzi, hogy valamennyi tekercs egy közös vasmagon van e lhelyezve.
A találmány szerinti transzformátoros szünetmentes áramforrás egy másik előnyös kiviteli alakját az jellemzi, hogy a primer tekercsek külön-külön vasmagon vannak elhelyezve és egy-egy primer tekercshez legalább egy szekunder tekercs van csatlakoztatva és az azonos fogyasztákra csatlakoztatott szekunder tekercsek egymással párhuzamosan vannak kapcsolva.
A találmány szerinti szünetmentes áramforrást a továbbiakban példakénti kiviteli alakjai segítségével, ábrákon ismertetjük részletesebben. Az
1. ábrán a találmány szerinti áramforrásnál alkalmazott transzformátor egyik példakénti kiviteli alakja láthitó vázlatosan, a
2. ábrán a transzformátor további példakénti kiviteli alakja látható, a
3. ábrán a transzformátor látható a hozzá csatlakoztatott elemekkel szintén vázlatosan, a
4. ábrán a találmány szerinti transzformátor vezérlő egysége, azaz a szünetmentes áramforrás blokkvázlata látható.
Az 1. ábrán látható a találmány szerinti szünetmentes áramforrás lényegét képező transzformátor egy példakénti kiviteli alakja. Ennél a kiviteli alaknál egy közös 3 vasmagra van az 1 és 2 primer tekercs, valamint 4 szekunder tekercs elhelyezve és egymástól galvanikusan leválasztva.
A 2. ábrán a transzformátor egy további lehetséges kiviteli alakja látható, ahol két különálló 3 és 3 vasmagra vai a két 1 és 2 primer tekercs és ebben az esetben két 4 és 4 szekunder tekercs elhelyezve. így biztosítható ugyanis, hogy ha bármelyik Upl vagy Up2 primer feszültség kimarad, valamelyik 4 vagy 4’ szekunder tekercs biztosan kap gerjesztést. Ahhoz azonban, hogy a transzformátor megfelelően működjön, biztosítani kell, hogy az Upl, Up2, primer feszültség vagy adott esetben még több primer feszültség azonos fázisú legyen, továbbá biztosítani kell, hogy egymástól független legyen, mert csak így valósítható meg, hogy az egyik Upl primer feszültség kimaradása nem jár együtt a másik Up2 primer feszültség kimaradásával.
-2190 049
Feltételezve, hogy az Upl és Up2 primer feszültségek említett szinkron állapota biztosítva van, a 3. ábrán látható 17 fogyasztó energiaellátását az 1 és 2 primer tekercs 50—50%-os megosztásban biztosítja. Tekintettel azonban az egyszeres betáplálás lehetőségére, mégpedig tartósan, ha például az egyik Upl primer feszültség kimarad, mindhárom 1 és 2 primer tekercset és 4 szekunder tekercset azonos teljesítményűre célszerű választani. Kettős betápláláskor, azaz a találmány szerinti transzformátor normál üzeme esetén, az 1 és 2 primer tekercsek nincsenek teljes mértékben kiterhelve. Melegedési tartalékuk megenged bizonyos korlátozott nagyságú tartós meddő teljesítmény esetleg hatásos teljesítmény áramlást, amely a két rendszer szinkronkülönbségének a következménye, azaz a két Upl és Up2 primer feszültség kisebb feszültség és fázisszög különbségéből fakad. Az 1. ábrán látható a találmány szerinti szünetmentes áramforrás transzformátora, amelynek 1 és 2 primer tekercse közötti drop kb. 20%-os megválasztásával a két Upl és Up2 primer feszültségek által a két táprendszer közötti kiegyenlítő áram korlátozva van és ebben az esetben 10%-os tartós feszültségkülönbség még nem okoz tekercstúlterhelést. Természetesen a betáplálások közötti áram eloszlását javítja az, ha a mögöttes impedanciák nem sokban térnek el egymástól. Abban az esetben, ha két betáplálást alkalmazunk, azaz, ha Upl és Up2 primer feszültségekkel tápláljuk a transzformátort, a 4 szekunder tekercs kapcsaira kötött 17 fogyasztót, akkor az Us szekunder feszültség kevésbé lesz érzékeny a betáplálás! oldalon lévő feszültségek ingadozására, hiszen az Upl illetőleg Up2 primer feszültségek általában nem egyszerre ingadoznak és ezt a transzformátor úgy érzékeli, mintha a gerjesztőfeszültsége a két Upl és Up2 primer feszültség középértéke lenne.
A 3. ábrán látható a betáplálási rendszer hierarchikusan felépített hálózatára egy példa. A két egymástól gyakorlatilag független azonos fázisú feszültséget az erőmű 6 kV-os üzemi illetve tartalék hálózata biztosítja. A 6 kV-os hálózatokról egy-egy 5 és 8 megszakítón keresztül csatlakoznak a 6 kV/0,4 kV-os 6 és 9 transzformátorokra, amelyekről egy-egy további 7 és 10 megszakítón keresztül csatlakozunk a 25 és 26 elosztó sínekre, ahol 0,4 kV van. A két 0,4 kV-os hálózatról 11 és 12 biztosítókon keresztül további egy-egy 13.1 és 14.1 mágneskapcsoló érintkezőn keresztül csatlakozunk a találmány szerinti transzformátorra, ahol az 1 primer tekercsre Upl és a 2 primer tekercsre Up2 primer feszültség van csatlakoztatva, amelyek egymással alapértékben megegyeznek és ennek a transzformátornak az Us szekunder feszültsége lényegében a kívánt szünetmentes terhelhető kimenet.
Az Upl és az Up2 primer feszültség 10% alatti eltérése nem okoz tekercstúlterhelést, tehát tartósan megengedhető. A középfeszültségű hálózat feszültségszabályozása a tartós eltérést nem engedi 5% fölé növekedni.
A 25 és 26 elosztó sínek 20c/-os tranziens feszültségváltozása, amely nagyobb teljesítményű 0,4 kVos motorok indításakor jön létre, a nagyobb feszültségű primer tekercsben 1,5-szeres áramot eredményez, de ezt a tekercs percekig képes elviselni. A néhány sec-os 4 felfutási idő elteltével a keresztirányú meddő teljesítmény áramlás magától megszűnik.
A betáplálás Upl és Up2 primer feszültségei között fellépő 30%-os eltérés hatására az egyik 1 vagy 2 primer tekercs kétszeresen túlterhelődik. Ilyen eset a 6 kV-os nagymotorok indulásakor jöhet létre. Általánosságban a primer tekercsek termikus védelme a kétszeres túlterhelést 1 perc elteltével kapcsolja le, de a motorok ennél rövidebb idő alatt felfutnak, mire helyre áll a közel azonos áramelosztás. Motorok indításakor ennél nagyobb feszültség letörésre alig kell számítani.
40—50%-ot elérő primer feszültségeltérés erőműben blokk leállás esetén ún. „sötét áttéréskor” jöhet létre. A letörés időtartama 1 sec-on belül van, így a kb. háromszoros tranziens kiegyenlítő áram káros melegedést nem okoz.
Ilyen alacsony feszültségen a feszültségcsökkenési relé, illetve a primer tekercs mágnes kapcsolója minden valószínűség szerint elejt, ezzel megszünteti a keresztirányú kiegyenlítő áramot, mire a szekunder feszültség is helyreáll.
Fogyasztói feszültségek alakulása:
AUps (%) | US (%) |
10 | 95 |
20 | 90 |
30 | 85 |
40 | 80 |
50 | 75 |
AUps a két betáplálási Upl és Up2 primer feszültség különbsége Us a szekunder fogyasztói feszültség.
Az elektronikus áramkörök biztonságos működése a névlegestől -15%-kal eltérő feszültségen még biztosított, ezért csak a 30%-ot meghaladó primer feszültségletörések kívánnak beavatkozást. A letört feszültségű tápforrás késleltetés nélküli lekapcsolását 70% Un^vjeges alá beállított feszültség csökkenési relével vezéreljük. A feszültségrelék elengedési feszültségét a mágneskapcsolók elejtési feszültsége fölé kell állítani a határozott elejtés érdekében.
Az egyszeres betáplálás szekunder feszültsége mintegy 2,5%-kal kisebb a kétszeres betáplálásnál mérhető névleges értéknél.
A 4. ábrán látható szünetmentes áramforrás egy példakénti kiviteli alakjának blokkvázlata. A 4. ábrán egy olyan példakénti kiviteli alak látható, ahol háromfázisú betáplálás van, azaz Upl és Up2 primer feszültségek háromfázisú feszültségek, a transzformátor háromfázisú transzformátor. Természetesen megvalósítható a rendszer egyfázisú kivitelben is. A rendszernél mindkét Upl és Up2 primer feszültségéhez, annak is mindegyik R, S, T fázisához egy-egy 18, 18 , 19, 19 .valamint 20.20 feszültségcsökkenési kapcsoló van kapcsolva, amelyeknek kimenete egy-egy 21. illetőleg 21 vezérlő áramkörre van csatlakoztatva. Ezek a 21 és 21 vezérlő áramkörök nemcsak azt figyelik, hogy az egyes feszültségszintek nem csökkennek-e le adott érték, azaz a lekapcsolási feszültségük alá, hanem figyelnek egy 24 érzékelő egységen
-3190 049 keresztül a két primer hálózat Upl és Up2 primer feszültségének szinkron állapotát is és akár a feszültség csökken le a megadott mérték alá, akár pedig a két primer hálózat közötti szinkron állapot bomlik meg, a 21, illetőleg 21 vezérlő áramkör kimenete a 22 illetőleg 22 teljesítmény illesztő fokozatokon és 13 és 14 kapcsolókon keresztül lekapcsolja a megfelelő primer hálózatot, ami még azt is jelenti, a feszültségcsökkenési relék működéséből adódóan, ha a feszültség visszatér eredeti állapotába, a megfelelő 18. 19, 20 illetőleg 18 , 19 . 20 feszültségcsökkenési kapcsoló ismét visszakapcsolhatja a megfelelő primer hálózatot.
A 23 nyomógomb az első' indításhoz van kiképezve, hiszen a 13 és 14 kapcsolók, például mágneskapcsolók első indításkor a 18, 18’, 19, 19’, 20,20 feszültségcsökkenési kapcsolókról mindenképpen kisebb feszültséget érzékelnek.
A 3. ábrán látható, itt már vázlatosan, hiszen Upl és Up2 primer feszültség lehet akár egy- akár háromfázisú feszültség, hogy a 4. ábrán látható 21 illetőleg 21 vezérlő áramkör kimenetére csatlakoztatott 13 és 14 kapcsolók érintkezői az Upl és Up2 primer feszültségű hálózattal vannak kapcsolva.
A továbbiakban megvilágítjuk ugyanennek az ábrának az alapján a két primer hálózat egyéb leágazásaiban bekövetkező zárlatok hatásá.t.
Villamosán távoli zárlatok esetén, ha az elosztó feszültsége nem csökken a feszültség csökkenési relé elengedési értéke alá, a zárlatos primer oldal mágneskapcsolója nem kapcsol ki. A két primer hálózat közötti keresztirányú áramlás csak akkor szűnik meg, ha a zárlatot a leágazási biztosító megszünteti.
Ha a zárlati kör impedanciája olyan kicsi, hogy a 25 és 26 elosztó sín feszültsége a feszültség csökkenési relé elengedést értéke alá csökken, akkor a leágazási biztosító kiolvadásától függetlenül a zárlatos primer betáplálás mágneskapcsolója a zárlat megszűnése előtt kikapcsol. Ezzel megszüntetve a primer hálózat közötti keresztirányú áramlást, illetőleg a szekunder oldali tranziens feszültség letörését.
Ha az egyik 25 vagy 26 elosztó sín feszültsége zárlatos, a fogyasztói feszültség nem nullára, hanem csak 50%-ra csökken a dropok szimmetriája miatt. Ezt a néhány msec-ig tartó letörést az elektronikus berendezésekbe beépített kondenzátoros tárolók át tudják hidalni.
Ha a kettős betáplálású transzformátor egyik energiaáramlási útvonala védelmi működés vagy szándékos kikapcsolás folytán megszakad, az így leválasztott hálózatrész a másik betáplálás felöl a két 1 és 2 primer tekercs mágneses csatolása révén feszültség alatt marad. A megszakadt útvonalhoz csatlakozó primer tekercs most szekunderrá válik. Kapocsfeszültségét az ezen a hálózatszakaszon bekapcsolva maradt fogyasztók eredő impedanciája határozza meg.
Itt két alapvető esetet különböztethetünk meg:
a) A hálózat felől ellátatlanul maradt elosztón bekapcsolva maradt fogyasztók eredő' impedanciája kisebb a névleges transzformátor impedancia felénél. Ekkor a 70%-ra beállított feszültség-csökkenési relék elejtenek és a letört feszültségű primer tekercs mágneskapcsolóját kikaprsolva megszüntetik az áttáplálást. A gyakorlatban a táplálás nélkül maradt primer tekercset lezáró impedancia mindig kisebb a megadott kritikus értéknél, így az áttáp álás gyors megszüntetése biztosított.
b) Ha a lezáró impedancia valamilyen oknál fogva meghaladná a kritikus értéket, akkor az áttáplálást „vissz watt védelemmel lehet megakadályozni.
Az áttáplálások azzal is megakadályozhatok, ha a betáplálást 6 és 9 transzformátorok 7 és 10 megszakítóinak segédérintkezőivel reteszeljük a 13 és 14 kapcsolók működtető körét. Ez természetesen rövid kábelhosszak esetén alkalmazható megoldás.
fia a két egymástól gyakorlatilag független tápforrás távoli közös pontja megbomlik (az egyik tápforrás szigetüzeinbe kerül), akkor az országos rendszerről levált tápforráshoz csatlakozó primer tekercset le kell kapcsolni. A lekapcsolás erőművön belüli berendezéseknél megszakító segédérintkező reteszeléssel, de feszültségérzékeléssel is megoldható.
A kissé eltérő frekvenciájú, de azonos effektív értékű feszültségről gerjesztett primer tekercsek eredő mezeje a különbségi frekvenciával lebeg, így a szekunder feszültség effektív értéke a nulla és a névleges között lassan változik. A feszültségérzékelés szekunder oldalra való kiterjesztésével ez az üzemzavari állapot jól megkülönböztethető egyéb primerközi zavaroktól és a kérdéses primer tekercs lekapcsolási parancsa egyértelműen képe zhető.
A 4 szekunder tekercs teljesítményét a tényleges fogyasztói teljesítményigény alapján kell megválasztani.
Az egyszeres betáplálás lehetősége, valamint a két betáplálás Upl és Up2 primer feszültség vektorai közötti elkerülhetetlen hossz- és szögeltérések miatt mindkét 1 és 2 primer tekercs teljesítményét a 4 szekunder tekercsével azonosra célszerű választani. Például 25/25/25 kVA.
A fogyasztói Us szekunder feszültség 3 x 380/220 V névleges feszültségű fogyasztókat táplál. A betáplálások ugyanilyen névleges feszültségűek.
A táphálózatok feszültségingadozása, valamint a t anszformátor soros impedanciáján keletkező, feszültségesés miatt a tekercsek névleges feszültségét 5%-kal nagyobbra célszerű választani.
Az áttétel legyen például 400/400/400 V.
Elvileg nincs akadálya annak, hogy a két primer 1 és 2 tekercselést eltérő névleges feszültségű hálózatokhoz illesszük (például 380 V és 550 V-hoz, vagy 380 V és 560 V-hoz). Ha nagyobb tápfeszültség csökkenéssel nem kell számolni, az 1 és 2 primer tekercsek megcsapolások nélkül készüljenek. Az ilyen megcsapolások amúgy is csak feszültségmentes állapotban köthetők át.
A tekercseket a 3 vasmagon úgy kell elhelyezni, hogy az 1 primer tekercs és a 4 szekunder tekercs, valamint a 2 primer tekercs és a 4 szekunder tekercs feszültsége közötti drop kb. 10—10% legyen, míg az 1 primer és a 2 primer tekercs feszültségek közötti drop kb. 20% legyen. (A gyakorlatban így készülnek az osztott szekunder tekercsű transzformátorok).
-4190 049
A főviszonylatok dropját 10%-ra választva 231 V üresjárási fázisfeszültség esetén névleges áramnál és cos φ - 0,8 induktív teljesítménytényezőnél a kimenő fázisfeszültség jó közelítéssel 220 V, a két 1 és 2 primer tekercs közötti laza csatolás (20%-os drop) lehetővé teszi, hogy az elosztói sínzárlatok esetén a tekercseken átfolyó kiegyenlítő áramok ne haladják meg a névleges áram 5-6-szorosát.
Claims (4)
- Szabadalmi igénypontok1. Szünetmentes tápellátást biztosító áramforrás, amely primer és szekunder tekerccsel, valamint vasmaggal ellátott transzformátort, és a transzformátorhoz csatlakoztatott feszültségcsökkenési kapcsolókat tartalmaz, azzal jellemezve, hogy a transzformátor legalább két, egymástól független, azonos fázisú primer feszültségek kapcsaira kapcsolt primer tekercset (1,2), legalább egy szekunder tekercset (4) tartalmaz, és mindegyik tekercs (1,2, 4) egymástól galvanikusan le van választva, továbbá mindegyik primer kivezetéssel (R, S, T) egy-egy feszültségcsökkenési kapcsoló (18, 19, 20, 18’, 19’, 20’) van sorosan kapcsolva. (Elsőbbsége: 1982.12.15.)
- 2. Az 1. igénypont szerinti szünetmentes áramforrás, azzaljellemezve, hogy valamennyi tekercs (1, 2, 4) egy közös vasmagon (
- 3) van elhelyezve. (Elsőbbsége: 1982. 5 2.15.)5 3. Az 1. igénypont szerinti szünetmentes áramforrás, azzal jellemezve, hogy a primer tekercsek (1,2) különkülön vasmagon (3,3) vannak elhelyezve és egy-egy primer tekercshez (1,2) legalább egy szekunder tekercs (4) van kiképezve és az azonos fogyasztóra csatlakozta10 tott szekunder tekercsek (4, 4’) egymással párhuzamosan vannak kapcsolva. (Elsőbbsége) 1982.12.15.)
- 4. Az 1-3. igénypontok szerinti szünetmentes áramforrás, azzal jellemezve, hogy a feszültségcsökkenési15 kapcsolók (18, 19, 20, 18’, 19’, 20’) egy-egy vezérlő áramkör (21, 2l’) bemenetelre vannak kapcsolva, és ugyanezen vezérlő áramkörök (21, 21 ) egy-egy további bemenete egy, a primer feszültségek szinkron állapotát figyelő érzékelő egység (24) egy-egy kimenetével van20 összekötve, és a vezérlő áramkörök(21, 2l’) kimenetei egy-egy teljesítményillesztő fokozaton (22, 22 ) keresztül vannak egy-egy kapcsolóval (13, 14) összekötve, amely teljesítményillesztő fokozatok (22,22 ) az első indításhoz egy-egy nyomógombbal (23, 23 ) is el vannak25 látva. (Elsőbbsége: 1983.08.03.)
Priority Applications (6)
Application Number | Priority Date | Filing Date | Title |
---|---|---|---|
HU404982A HU190049B (en) | 1982-12-15 | 1982-12-15 | Non stop supply source of transformer |
DE19833342113 DE3342113A1 (de) | 1982-12-15 | 1983-11-22 | Transformator als eine pausenlose, kontinuierliche stromquelle mit wechselspannung |
SE8306468A SE461883B (sv) | 1982-12-15 | 1983-11-23 | Effektmatningskrets |
FR8318920A FR2538158B1 (fr) | 1982-12-15 | 1983-11-28 | Transformateur utilisable comme une source de fourniture continue et sans defaillance d'une tension alternative |
CH659383A CH662679A5 (de) | 1982-12-15 | 1983-12-09 | Transformator mit primaerwicklung, sekundaerwicklung und eisenkern. |
GB08333086A GB2132836B (en) | 1982-12-15 | 1983-12-12 | Transformer providing continuous alternating current source |
Applications Claiming Priority (1)
Application Number | Priority Date | Filing Date | Title |
---|---|---|---|
HU404982A HU190049B (en) | 1982-12-15 | 1982-12-15 | Non stop supply source of transformer |
Publications (1)
Publication Number | Publication Date |
---|---|
HU190049B true HU190049B (en) | 1986-08-28 |
Family
ID=10966671
Family Applications (1)
Application Number | Title | Priority Date | Filing Date |
---|---|---|---|
HU404982A HU190049B (en) | 1982-12-15 | 1982-12-15 | Non stop supply source of transformer |
Country Status (6)
Country | Link |
---|---|
CH (1) | CH662679A5 (hu) |
DE (1) | DE3342113A1 (hu) |
FR (1) | FR2538158B1 (hu) |
GB (1) | GB2132836B (hu) |
HU (1) | HU190049B (hu) |
SE (1) | SE461883B (hu) |
Families Citing this family (2)
Publication number | Priority date | Publication date | Assignee | Title |
---|---|---|---|---|
DE102017107355B4 (de) * | 2017-04-05 | 2021-11-11 | Semikron Elektronik Gmbh & Co. Kg | Stromrichteranordnung zur Speisung von Fahrzeugen und Anlage hiermit |
US11387787B2 (en) * | 2017-04-28 | 2022-07-12 | Burmester Audiosysteme Gmbh | Signal amplifier circuit, voltage converter and system |
Family Cites Families (18)
Publication number | Priority date | Publication date | Assignee | Title |
---|---|---|---|---|
GB251296A (en) * | 1925-04-25 | 1926-08-19 | Gen Electric | Improvements relating to electric regulating devices |
DE1077321B (de) * | 1956-04-25 | 1960-03-10 | Iaelinia Ag Fuer Elek Sche Ind | Aus drei Einphasentransformatoren der Zweischenkelbauart bestehende Drehstromgruppe |
DE1044294B (de) * | 1957-01-12 | 1958-11-20 | Siemens Reiniger Werke Ag | Heiztransformator fuer einen Roentgenapparat mit Doppelfokus-Roentgenroehre |
US2929016A (en) * | 1957-06-10 | 1960-03-15 | Elin Ag Fur Elek Sche Ind | Transformer bank |
DE1138463B (de) * | 1957-10-21 | 1962-10-25 | Elin Union Ag | Wicklungsanordnung fuer zu einer Drehstromgruppe vereinigte zweischenkelige Einphasentransformatoren |
GB1107704A (en) * | 1963-11-26 | 1968-03-27 | Ass Elect Ind | Improvements in and relating to electrical generator and transformer arrangements |
CH444265A (de) * | 1964-12-15 | 1967-09-30 | Agie Ag Ind Elektronik | Notstromaggregat |
DE1615252A1 (de) * | 1967-10-18 | 1970-05-21 | Evg Entwicklung Verwert Ges | Schweisstransformator |
FR2033008A5 (hu) * | 1969-02-26 | 1970-11-27 | Holzer Patent Ag | |
FR2044645A1 (hu) * | 1969-05-09 | 1971-02-26 | Edf | |
AT300133B (de) * | 1969-07-11 | 1972-07-10 | Licentia Gmbh | Schaltanordnung zur Verbesserung der Spannungskonstanz von im Parallelbetrieb arbeitenden Wechselstromquellen |
GB1293579A (en) * | 1969-12-08 | 1972-10-18 | Transform Roentgen Matern Veb | Improvements in or relating to high voltage generators |
US3745365A (en) * | 1971-04-23 | 1973-07-10 | Westinghouse Electric Corp | High integrity alternating current power supplies |
US3873846A (en) * | 1972-09-07 | 1975-03-25 | Sony Corp | Power supply system |
US4010381A (en) * | 1975-04-24 | 1977-03-01 | Bell Telephone Laboratories, Incorporated | No-break ac power supply |
US4241261A (en) * | 1978-10-23 | 1980-12-23 | Bell Telephone Laboratories, Incorporated | Circuit control to limit power drain of auxiliary power supply in UPS system |
DE2846619C2 (de) * | 1978-10-26 | 1985-06-05 | Brown, Boveri & Cie Ag, 6800 Mannheim | Verfahren zum Parallelschalten von zwei Regeltransformatoren |
JPS57147224A (en) * | 1981-03-09 | 1982-09-11 | Toshiba Corp | Transformer |
-
1982
- 1982-12-15 HU HU404982A patent/HU190049B/hu not_active IP Right Cessation
-
1983
- 1983-11-22 DE DE19833342113 patent/DE3342113A1/de not_active Ceased
- 1983-11-23 SE SE8306468A patent/SE461883B/sv not_active IP Right Cessation
- 1983-11-28 FR FR8318920A patent/FR2538158B1/fr not_active Expired
- 1983-12-09 CH CH659383A patent/CH662679A5/de not_active IP Right Cessation
- 1983-12-12 GB GB08333086A patent/GB2132836B/en not_active Expired
Also Published As
Publication number | Publication date |
---|---|
GB8333086D0 (en) | 1984-01-18 |
CH662679A5 (de) | 1987-10-15 |
SE461883B (sv) | 1990-04-02 |
SE8306468L (sv) | 1984-06-16 |
GB2132836B (en) | 1986-09-10 |
DE3342113A1 (de) | 1984-06-20 |
SE8306468D0 (sv) | 1983-11-23 |
FR2538158A1 (fr) | 1984-06-22 |
FR2538158B1 (fr) | 1986-08-22 |
GB2132836A (en) | 1984-07-11 |
Similar Documents
Publication | Publication Date | Title |
---|---|---|
US10193382B2 (en) | Segment protected parallel bus | |
JPS63253833A (ja) | 無停電電源装置 | |
KR101320373B1 (ko) | 변압기를 구비한 결상복구장치 및 그 설치공법 | |
EP0822635A2 (en) | Protection system for power receiving station | |
KR20150013105A (ko) | 전력계통의 결상 시 결상복구장치 | |
Sidhu et al. | Protection issues during system restoration | |
MXPA96005115A (en) | Method and apparatus for transfer between sources of electrical energy that block adaptative transfer until the voltage of charge achieves a secure value | |
KR20130044247A (ko) | 전력계통의 결상 시 결상복구장치 및 그 복구방법 | |
WO2018087603A2 (en) | Method of continuous power supply | |
US5959819A (en) | Reliable fault tolerant power supply for a protective relay | |
US12074473B2 (en) | Changeover device, retrofit kit and method for supplying electrical power to a load | |
HU190049B (en) | Non stop supply source of transformer | |
CN215817504U (zh) | 电动机软启动电路和电动机启动柜 | |
JP2002027670A (ja) | 無瞬断自立移行発電システム | |
JP2001135204A (ja) | 受変電設備における過渡電流防止装置 | |
KR101573183B1 (ko) | 인출형 고장전력 복구 변압기 | |
JP3248962B2 (ja) | インバータ配電系統の保護方法 | |
SU1030911A1 (ru) | Устройство дл передачи электрической энергии трехфазным потребител м в сет х с изолированной нейтралью | |
Brewis et al. | Theory and practical performance of interlocked overcurrent busbar zone protection in distribution substations | |
RU2341858C2 (ru) | Способ гашения дуги однофазного замыкания на землю в паузе оапв линии электропередачи с шунтирующим трехфазным реактором | |
CN219893014U (zh) | 熔盐储能系统低压柜ups电源的控制电路 | |
JPS609330A (ja) | 系統切換制御装置 | |
JPH0112515Y2 (hu) | ||
US2300465A (en) | Electrical distribution system | |
RU2006134C1 (ru) | Устройство для автоматического резервирования источника питания |
Legal Events
Date | Code | Title | Description |
---|---|---|---|
HU90 | Patent valid on 900628 | ||
HMM4 | Cancellation of final prot. due to non-payment of fee | ||
HRH9 | Withdrawal of annulment decision | ||
HMM4 | Cancellation of final prot. due to non-payment of fee |