HU189587B - Process for the preparation of watersoluble benzothiazin-dioxide salts - Google Patents

Process for the preparation of watersoluble benzothiazin-dioxide salts Download PDF

Info

Publication number
HU189587B
HU189587B HU821722A HU172282A HU189587B HU 189587 B HU189587 B HU 189587B HU 821722 A HU821722 A HU 821722A HU 172282 A HU172282 A HU 172282A HU 189587 B HU189587 B HU 189587B
Authority
HU
Hungary
Prior art keywords
dioxide
salts
benzothiazine
carboxamide
pyridyl
Prior art date
Application number
HU821722A
Other languages
English (en)
Inventor
Joseph G Lombardino
Original Assignee
Pfizer Inc,Us
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Application filed by Pfizer Inc,Us filed Critical Pfizer Inc,Us
Publication of HU189587B publication Critical patent/HU189587B/hu

Links

Classifications

    • CCHEMISTRY; METALLURGY
    • C07ORGANIC CHEMISTRY
    • C07DHETEROCYCLIC COMPOUNDS
    • C07D417/00Heterocyclic compounds containing two or more hetero rings, at least one ring having nitrogen and sulfur atoms as the only ring hetero atoms, not provided for by group C07D415/00
    • C07D417/02Heterocyclic compounds containing two or more hetero rings, at least one ring having nitrogen and sulfur atoms as the only ring hetero atoms, not provided for by group C07D415/00 containing two hetero rings
    • C07D417/12Heterocyclic compounds containing two or more hetero rings, at least one ring having nitrogen and sulfur atoms as the only ring hetero atoms, not provided for by group C07D415/00 containing two hetero rings linked by a chain containing hetero atoms as chain links

Landscapes

  • Chemical & Material Sciences (AREA)
  • Organic Chemistry (AREA)
  • Pharmaceuticals Containing Other Organic And Inorganic Compounds (AREA)
  • Plural Heterocyclic Compounds (AREA)

Description

A találmány tárgya új benzotiazin-dioxid-sók előállítási eljárása. Közelebbről a találmány tárgya eljárás az N-(2-piridil)-2-metil-4-hidroxi-2H-l,2benzotiazin-3-karboxamid-1,1 -dioxid új vízoldható lizin- és arginin-sóinak előállítására. Ezek a vegyületek értékes kemoterápiás sajátosságokkal rendelkeznek, így gyógyászati készítmények hatóanyagaként hasznosíthatók. A találmány tárgyát képezi az ilyen vegyületeket hatóanyagként tartalmazó gyógyászati készítmények előállítási eljárása is.
Számos korábbi kísérlet ismeretes újabb és jobb gyulladásgátló hatású anyagok előállítására. Ezek során előállítottak és megvizsgáltak különféle szteroid vegyületeket, így például a kortikoszteroidokat, továbbá savas jellegű nem-szteroid vegyületeket, például a fenilbutazont, az indometacint, valamint újabban a piroxicam nevű gyulladásgátló hatóanyagot. Ez utóbbi vegyület a gyulladásgátló hatású 4-hidroxi-2H-1,2-benzotiazin-3-karboxamid1.1- dioxidok családjába tartozik. Ismertetése a 3 591 584 számú amerikai szabadalmi leírásban található, mely a vegyület bizonyos sóit, így alkáli- és alkáliföldfémsóit is ismerteti. E sók azonban erősen higroszkóposak, így gyógyászati készítmények előállítására nem alkalmasak. A gyulladásgátló hatóanyagok további kutatásainak irányát az szabja meg, hogy komoly igény mutatkozik parenterális beadásra alkalmas antiartritikus szerek iránt.
Vizsgálataink során azt találtuk, hogy az N-(2piridil)-2-metil-4-hidroxi-2H-1,2-benzotiazin-3karboxamid-l,l-dioxi bázisokkal képzett új vízoldható sói mint nem-szteroid hatóanyagok jól hasznosítható fájdalmas gyulladások , így például reumás artritisz gyógyítására. Ezek az új sók, amelyeket a találmány szerinti eljárással állítunk elő, az (I) általános képletű savas vegyületnek, az N-(2-piridil)-2metil-4-hidroxi-2H-1,2-benzotiazin-3-karboxamid1.1- dioxidnak lizinnel és argininnel képzett sói. Az (I) általános képletben R jelentése 2-piridil-csoport. Ezeket a sókat az említett artritikus állapot enyhítésére használhatjuk, elsősorban parenterális beadás útján.
Ezeket az új sókat a találmány szerint oly módon állítjuk elő, hogy az N-(2-piridil)-2-metil-4-hidroxi2H-1,2-benzotiazin-3-karboxamid-1,1 -dioxidot legalább egy mól ekvivalens mennyiségű lizinnel vagy argininnel érintkeztetjük. A reakciót célszerűen poláros protonos oldószerben, így vízben vagy rövidszénláncú alkanolban, mint metanolban, etanolban vagy izopropanolban hajtjuk végre. A reakciót általában 20“C és 100’C közötti hőmérsékleten fél perc és 30 perc közötti idő alatt folytatjuk le, legcélszerűbben azonban az oldószer forráspontján hajtjuk végre a reakciót. A reakció befejeződése után a termékként kapott kívánt sót könynyen elkülöníthetjük valamilyen szokásos módszerrel, így például az oldószer bepárlásával és a kapott szilárd maradék vagy nyers betöményített termék megfelelő oldószer-rendszerrel, mint etilacetát-kloroform-rendszerrel való elpépesitésével. Eljárhatunk azonban a termék elkülönítése nélkül is oly módon, hogy a sót vizes oldat alakjában használjuk úgy, amint azt előállítottuk. Ilyenkor az oldat koncentrációját megfelelően beállítjuk.
Az új sók találmány szerinti előállításához kiin2 dulási anyagként használt valamennyi vegyület is- r mert. Az N-(2-piridil)-2-metil-4-hidroxi-2H-l>2benzotiazin-3-karboxamid-1,1 -dioxidot (piroxicam) a 3 591 584 számú amerikai szabadalmi leírás ismerteti. Ugyanerről a vegyületről olvashatunk az alábbi irodalmi helyen is: Journal of Medicinái Chemistry, Vol. 16, 493 (1973), amely tartalmazza e vegyület teljes szintézisét könnyen hozzáférhető szerves vegyületekből. A találmány szerinti új amid-addíciós sók előállításához használt aminbázisok kereskedelemben könnyen beszerezhető anyagok.
A találmány szerinti eljárással előállított N-(2piridil)-2-metil-4-hidroxi-2H-1,2-benzotiazin-3karboxamid-1,1-dioxid sók jól megfelelnek antiartritikus szerekként való használatra a terápiás gyakorlatban. Az N-(2-piridil)-2-metil-4-hidroxi-2Hl,2-benzotiazin-3-karboxamid-1,1-dioxid lizin- és arginin-sói például gyulladásgátló hatást mutatnak a karragén által indukált patkányláb ödéma standard vizsgálatban. (C. A. Winter és munkatársai, Proc. Soc. Exp. Bioi. Med. Vol. 111,544 (1962). így a lizin-só 33 mg/kg dózisban adagolva 62 %-osan, azarginin-só ugyanilyen dózisban 56 %-osan gátolta a duzzadást. Az említett benzotiazin-dioxid sóknak azonban vannak további előnyei is. így például megemlítjük, hogy bár az N-(2-piridil)-2-metil-4hidroxi-2H-1,2-benzotiazin-3-karboxamid-1,1dioxid (piroxicam) önmagában igen gyengén oldódik vízben, e vegyület lizin- és arginin-sója könnyen és gyorsan oldódik (vagyis instant oldható) vízben, és így sokkal gyorsabban felszívódik a vérkeringésbe orális beadás esetén, mint ugyanennek a vegyületnek a kevésbé oldható kalciumsója vagy akár a vízmentes nátriumsója. (Ez utóbbi két vegyület a 3 591 584 számú amerikai szabadalmi leírás szerint állítható elő.) A találmány szerinti eljárással előállítható sók víztiszta stabil vizes oldatot adnak még igen nagy, 50 mg/ml-nél nagyobb koncentrációban is. Ez igen meglepő, ha tekintetbe vesszük, hogy az N-(2-piridil)-2-metil-4-hidroxi-2H-1,2-benzotiazin-3-karboxamid-1,1-dioxid trometamin-sója és a megfelelő trietanolamin-só egyaránt nehezen oldódik vízben, az egyszerű ammóniumsó pedig rendkívül bomlékonynak bizonyult vákuumban való szárítás közben.
A találmány szerinti eljárással előállítható sókat antiartritikus hatóanyagokként orális, parenterális vagy topikális úton alkalmazhatjuk. Ezeket a sókat 5 mg-tól 1000 mg-ig terjedő napi dózisban alkalmazhatjuk. A dózis azonban szükségszerűen változik a kezelt beteg súlya és állapota szerint, valamint aszerint, hogy a hatóanyagot milyen úton adjuk be. Általában előnyösnek találtuk testsúlykilogrammonként a 0,08-16 mg napi dózisszintet, de ettől eltérő dózisszintet is alkalmazhatunk, ha a gyógyszerre adott egyéni válasz, a kezeléshez használt készítmény típusa, valamint a beadás gyakorisága úgy követeli meg. Bizonyos esetekben az alsó határnál kisebb dózisokat találtunk megfelelőnek, míg más esetekben nagyobb dózisszintet alkalmazhatunk, a gyógyszert több kisebb dózisra felosztva a napi adagolásra.
A találmány szerinti eljárással előállított sókat önmagukban vagy gyógyászati szempontból elfo-2. 189 587 gadható vivőanyagokkal kombinálva a már említett több különféle úton juttathatjuk be a szervezetbe különféle gyógyszerkészítmények alakjában. E célra készíthetünk e hatóanyagokból különféle gyógyászati szempontból elfogadható közömbös vivőanyagokkal tablettát, kapszulát, lágy és kemény pasztillát, pirulát, kemény cukortablettát, port, permetet, krémet, kenőcsöt, kúpot, zselét, pasztát, vizes oldatot és szuszpenziót, injektálható oldat, t, elixírt és szirupot. Vivőanyagként használhatunk szilárd hígító- és töltőanyagokat, steril vizet és különféle nem-toxikus szerves oldószereket. Az orális beadásra szánt készítményeket megfelelően édesíthetjük és/vagy ízesíthetjük. Ezek a készítmények a találmány szerinti eljárással előállított sókat mint hatóanyagokat általában mintegy 0,5-90 súly% mennyiségben tartalmazzák.
Orális beadáshoz olyan tablettát készítünk, amely különféle segédanyagokat, így mikrokristályos cellulózt, nátriumcitrátot, kálciumkarbonátot, dikálciumfoszfátot és glicint, továbbá különféle dezintegránsokat, így keményítőt, előnyösen kukorica-, burgonya- vagy tápióka-keményitőt, alginsavat és komplex szilikátokat, valamint granulálási kötőanyagokat, mint például polivinilpirrolidont, zselatint és akácmézgát tartalmaz. Ezeken felül gyakran célszerű alkalmazni a tablettázáshoz csúsztató szereket, mint magnéziumsztearátot, nátrium-lauril-szulfátot és talkumot. Hasonló összetételű szilárd kompozíciót használhatunk kemény zselatin kapszulába betöltve, ezeket azonban célszerűen még laktózzal vagy tejcukorral, valamint nagy molekulasúlyú polietilénglikolokkal egészítjük ki. Ha orális beadásra vizes oldatot, szuszpenziót és/vagy elixírt készítünk, a hatóanyagot különféle édesítő vagy ízesítő szerekkel, színező anyagokkal vagy festékekkel, továbbá kívánt esetben emulgeáló szerekkel és/vagy szuszpendálószerekkel kombinálva higítószerekkel, mint vízzel, etanollal, propilénglikollal, glicerinnel vagy ezek különféle elegyeivel keverjük össze.
Parenterális beadás céljára a találmány szerinti eljárással előállított aminsókból szezámolajjal vagy földimogyoróolajjal készítünk oldatot, de használhatunk oldószerként propilénglikolt vagy vizes etanolt, továbbá készíthetünk steril vizes oldatot desztillált vízzel is. A vizes oldatokat megfelelően pufferoljuk (pH = 8) és az oldáshoz izotóniás oldószert használunk. Az így készített vizes oldatok alkalmasak intravénás injekciók beadására is. Az olajos oldatokat intra-artikuláris, intramuszkuláris és szubkután injekció alakjában adjuk be. A bőr vagy a szem gyulladásának topikális kezelésére a találmány szerinti amin-addíciós sókból krémet, zselét, pasztát, kenőcsöt vagy oldatot készítünk a gyógyszerkészítésben szokásos módon.
A találmány szerinti eljárással előállítható vegyületek gyulladásgátló hatását az előbb említett standard karragén-indukált patkányláb ödéma vizsgálattal demonstráltuk. Ebben a vizsgálatban a vegyületek gyulladásgátló hatását 150-190 g súlyú hím albínó patkányok hátsó lábán karragén szubplantáris injekcióval kiváltott ödéma százalékos gátlásával határoztuk meg. A hatóanyagot orális úton, vizes oldat alakjában adtuk be, majd a hatóanyag beadása után egy óra múlva karragén 1 %-os vizes oldatának 0,05 ml-ét adtuk be injekció alakjában. Az ödémaképződés kiértékelésére megmértük a patkány lábának térfogatát az injekció beadása előtt, majd 3 órával a karragén injekció beadás után. Egyéni válasznak a karragén injekció beadása után 3 óra alatt bekövetkezett térfogatnövekedést tekintettük. A vizsgált vegyületet abban az esetben minősítettük aktívnak, ha a vegyülettel kezelt hattagú csoport és a csupán vivőanyaggal kezelt kontroli-csoport válasza közötti különbség szignifikáns volt, a standard vegyületekkel, mint az orális úton 100 mg/kg dózisban alkalmazott acetilszalicilsavval és az ugyancsak orális úton 33 mg/kg dózisban beadott fenilbutazonnal elért eredményekhez képest.
A találmányt az alábbi példákkal világítjuk meg közelebbről az oltalmi kör korlátozása nélkül.
1. példa
Egy mágneses keverövel és visszafolyató hűtővel felszerelt 1000 ml-es Erlenmeyer-lombikba betöltünk 3,5 g (0,0105628 mól) N-(2-piridil)-2-metil-4hidroxí-2H-1,2-benzotiazin-3-karboxamid-1,1dioxidot, 1,54 g (0,0105628 mól) L-lizint (forgalomba hozza az Aldrich Chemical Company, Inc. cég, Milwaukee, Wisconsin, USA) és 700 ml etanolt. Sárga szuszpenziót kapunk, amelyet a visszafolyatás hőmérsékletére melegítünk fel, majd ezen a hőmérsékleten lassú ütemben hozzáadunk 10 ml vizet. A kapott sárga oldatot azután szobahőmérsékletre (mintegy 25 C’-ra) hűtjük le. A reakcióelegyet csökkentett nyomáson közel szárazra bepároljuk, amikor is sárga habot kapunk. A kapott anyaghoz 400 ml dietilétert adunk, és egy éjszakán át, mintegy 16 óráig keverjük, majd szűrjük. Az így kapott 4,5 g (89%) finom sárga szilárd termék az N-(2-piridil)-2metil-4-hidroxi-2H-1,2-benzotiazin3-karboxamid-1,1-dioxid tiszta amorf L-lizin sójának 0,25 mól dietiléterrel képzett hemihidrátja. A tiszta termék összetételét az elemanalízis mellett tömegspektroszkópiával és az infravörös abszorpciós spektrum alapján igazoltuk. Op.: 95-98 *C. Elemi összetétele a C|5H,jNjO4S · C6HI4N2O2· • 0,5H,O · 0,25C2H5OC2H5 képletre:
számított: C 52,31%; H 6,08%; N 13,86%. talált: C 52,52%; H 6,14%; N 13,77%.
2. példa
5,0 g (00151 mól) N-(2-piridiI)-2-metil-4-hidroxi2H-1,2-benzotiazin-3-karboxamid-1,1 -dioxid 400 ml vízzel készített szuszpenziójához hozzáadunk
2,77 g (0,0159 mól) L-( + )-arginint (forgalomba hozza a Fischer Scientific Company cég, New York, N. Y., USA). A kapott reakcióelegyet 5 percig melegítjük vízfürdőn keverés közben. A kapott vizes oldatot a csekély oldatlan rész eltávolítása végett szűrjük, majd a szűrletet vákuumban betöményítjük. A kapott sárga olajszerű maradékot összekeverjük 80 ml kloroformmal és 150 ml etilacetáttal, és vízmentes nitrogén-atmoszférában egy
189 587
Is ι
éjszakán át, mintegy 16 órán keresztül keverjük szobahőmérsékleten, mintegy 25 ’C-on. Az ekkor kivált sárga csapadékot szivószűrőn elkülönítjük.
A kapott szilárd anyagot vákuumban, 1,3 x 102 Pa nyomáson 57 ’C hőmérsékleten súlyállandóságig szárítjuk. Ekkor 5,36 g (70%) terméket kapunk, amely az· N-(2-piridil)-2-metil-4-hidroxi-2H-l,2benzotiazin-3-karboxamid-1,1-dioxid tiszta amorf L-arginin sójának hidrátja. A termék 142-145’Con olvad bomlás közben. 10
Elemi összetétele a C15HnN3O4S · C6HI4N4O2 · H2O képletre;
számított: C 48,17%; H 5,58%; N 18,73%. talált: C 47,84%; H 5,72%; N 18,69%.
3. példa
Injektálható vizes oldatot készítünk oly módon, hogy előbb alaposan összekeverünk egy súlyrész 20
N-(2-piridil)-2-metil-4-hidroxi-2H-1,2-benzotiazin-3-karboxamid-l,l-dioxid L-lizinsót és 2,5 súlyrész dinátriumfoszfátot. A két vegyületet dörzsmozsárban összetörjük és összekeverjük, majd a kapott száraz keveréket etilénoxiddal sterilizáljuk és 25 aszeptikus körülmények között ampullákba töltjük és az ampullákat leforrasztjuk. Intravénás beadásra való felhasználás előtt az ampullák tartalmához desztillált vizet adunk. A hígítást addig folytatjuk, míg 10 mg/ml hatóanyag koncentrációjú injektál- 30 ható oldatot kapunk.

Claims (7)

  1. Szabadalmi igénypontok
    1. Eljárás az N-(2-piridil)-2-metil-4-hidroxi-2H1,2-benzotiazin-3-karboxamid-1, l -dioxid vízoldható lizin- és arginin-sójának előállítására, azzal jellemezve, hogy az N-(2-piridil)-2-metil-4-hidroxi2H-1,2-benzotiazin-3-karboxamid-1,1 -dioxidot lizinnel vagy argininnel reagáltatjuk.
  2. 2. Az 1. igénypont szerinti eljárás, azzal jellemezve, hogy az N-(2-piridil)-2-metil-4-hidroxi-2H-l,2benzotiazin-3-karboxamid-1,1 -dioxidot legalább egy mól ekvivalens mennyiségű lizinnel vagy argininnel reagáltatjuk.
  3. 3. Az 1. igénypont szerinti eljárás, azzal jellemezve, hogy a reakciót poláros protonos oldószerben hajtjuk végre.
  4. 4. A 3. igénypont szerinti eljárás, azzal jellemezve, hogy oldószerként vizet használunk.
  5. 5. A 3. igénypont szerinti eljárás, azzal jellemezve, hogy oldószerként rövidszénláncú alkanolt használunk.
  6. 6. Az 1-5. igénypontok bármelyike szerinti eljárás, azzal jellemezve, hogy a reakciót 20 ’C és 100 ’C közötti hőmérsékleten hajtjuk végre.
  7. 7. Eljárás gyulladásgátló hatású gyógyászati készítmények előállítására, azzal jellemezve, hogy az 1-5. igénypontok bármelyike szerint előállított N(2-piridil)-2-metil-4-hidroxi-2H-1,2-benzotiazin-3karboxamid-1,1-dioxid lizin- vagy arginin-sóját a gyógyszerkészítésben szokásos töltőanyagokkal, hígítószerekkel és kívánt esetben egyéb segédanyagokkal összekeverve gyógyszerré alakítjuk.
HU821722A 1981-06-01 1982-05-27 Process for the preparation of watersoluble benzothiazin-dioxide salts HU189587B (en)

Applications Claiming Priority (2)

Application Number Priority Date Filing Date Title
US26898081A 1981-06-01 1981-06-01
US06/367,066 US4434163A (en) 1981-06-01 1982-04-13 Water-soluble benzothiazine dioxide salts

Publications (1)

Publication Number Publication Date
HU189587B true HU189587B (en) 1986-07-28

Family

ID=26953435

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
HU821722A HU189587B (en) 1981-06-01 1982-05-27 Process for the preparation of watersoluble benzothiazin-dioxide salts

Country Status (27)

Country Link
US (1) US4434163A (hu)
EP (1) EP0066458B1 (hu)
KR (1) KR850001884B1 (hu)
AU (1) AU529387B2 (hu)
BG (1) BG37376A3 (hu)
CA (1) CA1196639A (hu)
DD (1) DD202568A5 (hu)
DE (1) DE3262028D1 (hu)
DK (1) DK149025C (hu)
ES (1) ES8304569A1 (hu)
FI (1) FI74706C (hu)
GB (1) GB2101126A (hu)
GR (1) GR76822B (hu)
HK (1) HK52587A (hu)
HU (1) HU189587B (hu)
IE (1) IE53240B1 (hu)
IL (1) IL65918A (hu)
IN (1) IN158469B (hu)
MY (1) MY8700501A (hu)
NO (1) NO821768L (hu)
NZ (1) NZ200800A (hu)
OA (1) OA07113A (hu)
PH (1) PH17684A (hu)
PT (1) PT74976B (hu)
RO (1) RO84699B (hu)
SG (1) SG23287G (hu)
YU (1) YU42598B (hu)

Families Citing this family (19)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
IT1153293B (it) * 1982-10-22 1987-01-14 Francia Famaceutici S R L Derivati del 4-idrossi-2-metil-2h-1, 2-benzotiazina-3-carbossamide 1, 1-biossido e procedimento per la loro preparazione
CA1213888A (en) * 1983-09-28 1986-11-12 Warner-Lambert Company L-arginine isoxicamate
DE3346526C2 (de) * 1983-12-22 1986-12-11 A. Nattermann & Cie GmbH, 5000 Köln Pharmazeutisches Präparat zur therapeutischen Behandlung von rheumatischen Erkrankungen
US4567179A (en) * 1984-10-11 1986-01-28 Pfizer, Inc. Antiinflammatory salts of piroxicam
IT1196307B (it) * 1984-10-22 1988-11-16 Chiesi Farma Spa Formulazioni farmaceutiche acquose di piroxicam monoidrato
US4994451A (en) * 1988-01-19 1991-02-19 Bristol-Myers Company Cephalosporin salts and injectable compositions
US5244891A (en) * 1985-08-05 1993-09-14 Bristol-Myers Squibb Company Injectable compositions of cefepime dihydrochloride hydrate
KR890001236B1 (ko) * 1985-10-02 1989-04-28 화이자 인코포레이티드 소염제 조성물의 제조방법
IL83109A (en) * 1986-07-11 1992-06-21 Ciba Geigy Ag Guanidinium aspartates,their preparation and pharmaceutical compositions containing them
US5391567A (en) * 1986-09-03 1995-02-21 Macrochem Corporation Method for treating hypercalcemia using salts of TNCA
US5344941A (en) * 1986-09-03 1994-09-06 Samour Carlos M Water soluble salts of thionaphthene-2-carboxylic acid
IT1233836B (it) * 1988-01-13 1992-04-21 Euroresearch Srl Sali idrosolubili dell'acido (+)2-(4 fluorofenil)-alfa-metil-5 benzoxazolo acetato.
IT1283252B1 (it) * 1996-03-15 1998-04-16 Pulitzer Italiana Soluzioni di piroxicam iniettabili per via parenterale
US7695736B2 (en) * 2001-04-03 2010-04-13 Pfizer Inc. Reconstitutable parenteral composition
KR100446829B1 (ko) * 2002-02-20 2004-09-04 한국유나이티드제약 주식회사 가용화된 피록시캄을 함유한 확산형 정제의 조성물 및그의 제조방법
FR2876911B1 (fr) * 2004-10-21 2007-04-13 Pierre Fabre Medicament Sa Complexe comprenant du piroxicam, une cyclodextrine et de l'arginine
ES2424235T3 (es) 2004-04-01 2013-09-30 Pierre Fabre Medicament Complejos de inclusiones que comprenden piroxicam, una ciclodextrina y arginina
KR101383941B1 (ko) 2012-03-09 2014-04-10 동아에스티 주식회사 피록시캄 또는 약제학적으로 허용되는 그의 염과 히알루론산 또는 약제학적으로 허용되는 그의 염의 안정한 액상 조성물 및 그 제조방법
KR101480982B1 (ko) * 2013-03-20 2015-02-03 (주)셀인바이오 골형성 유도 화합물 및 이의 응용

Family Cites Families (1)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
US4074048A (en) * 1976-05-10 1978-02-14 Warner-Lambert Company Process for the preparation of 4-hydroxy-2H-1,2-benzothiazine-3-carboxamide 1,1-dioxides

Also Published As

Publication number Publication date
GR76822B (hu) 1984-09-04
IN158469B (hu) 1986-11-22
FI821919A0 (fi) 1982-05-31
AU529387B2 (en) 1983-06-02
US4434163A (en) 1984-02-28
ES512724A0 (es) 1983-03-01
KR850001884B1 (ko) 1985-12-28
ES8304569A1 (es) 1983-03-01
DK149025B (da) 1985-12-23
MY8700501A (en) 1987-12-31
IE53240B1 (en) 1988-09-14
SG23287G (en) 1987-07-10
KR830010109A (ko) 1983-12-26
NO821768L (no) 1982-12-02
IL65918A0 (en) 1982-08-31
DE3262028D1 (en) 1985-03-07
YU113882A (en) 1984-12-31
BG37376A3 (en) 1985-05-15
FI74706C (fi) 1988-03-10
DD202568A5 (de) 1983-09-21
PH17684A (en) 1984-11-02
RO84699B (ro) 1984-09-30
YU42598B (en) 1988-10-31
DK149025C (da) 1986-06-30
IL65918A (en) 1985-08-30
DK241782A (da) 1982-12-02
GB2101126A (en) 1983-01-12
CA1196639A (en) 1985-11-12
FI74706B (fi) 1987-11-30
PT74976B (en) 1985-05-16
EP0066458A1 (en) 1982-12-08
OA07113A (fr) 1984-03-31
RO84699A (ro) 1984-07-17
HK52587A (en) 1987-07-17
EP0066458B1 (en) 1985-01-23
IE821287L (en) 1982-12-01
PT74976A (en) 1982-06-01
NZ200800A (en) 1984-12-14

Similar Documents

Publication Publication Date Title
HU189587B (en) Process for the preparation of watersoluble benzothiazin-dioxide salts
HU189586B (en) Process for preparing crystalline salts of benzothiazine-dioxide
JPS6330309B2 (hu)
JPH0641465B2 (ja) ベンゾチアジンジオキシド誘導体
FI82045B (fi) Foerfarande foer framstaellning av den terapeutiskt anvaendbara polymorf i-formen av monoetanolaminosaltet av n-(2-pyridyl)-2-metyl-4-hydroxi-2h-1,2-bensotiazin-3-karboamid-1,1 dioxid.
EP0100815B1 (en) N-(1,3-dithiolan-2-ylidene)anilines and their use as anti-inflammatory and anti-asthmatic agents
SU1122225A3 (ru) Способ получени кристаллической водорастворимой негигроскопичной этилендиаминовой,моноэтаноламиновой или диэтаноламиновой соли @ -(2-пиридил)-2-метил-4-окси-2 @ -1,2-бензтиазин-3-карбоксамид-1,1-диоксида
US3636049A (en) Isothiochroman carboxamides
US3917833A (en) Amino-substituted benzocycloheptenones for inducing sleep
JPS5844657B2 (ja) 2 3− ポリメチレン−5− スルフアモイルアンソクコウサンルイノ ゴウセイホウ
HU193224B (en) Process for preparing crystalline benzothiazine-dioxide salts
NZ199917A (en) 1,3,4-thiadiazoles
HU203094B (en) Process for producing benzothiazine dioxide derivatives and pharmaceutical compositions comprising such compounds

Legal Events

Date Code Title Description
HU90 Patent valid on 900628