HU185442B - Method and equipment for filling track loaeson roadway with road materials - Google Patents

Method and equipment for filling track loaeson roadway with road materials Download PDF

Info

Publication number
HU185442B
HU185442B HU216981A HU216981A HU185442B HU 185442 B HU185442 B HU 185442B HU 216981 A HU216981 A HU 216981A HU 216981 A HU216981 A HU 216981A HU 185442 B HU185442 B HU 185442B
Authority
HU
Hungary
Prior art keywords
grader
road
ridge
track
edge
Prior art date
Application number
HU216981A
Other languages
German (de)
English (en)
Inventor
Manfred Fetter
Massimo Spiritini
Christoph Stiehler
Original Assignee
Feter,Manfred,De
Spiritini,Massimo,De
Stiehler,Christoph,De
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Priority claimed from DE19803028741 external-priority patent/DE3028741A1/de
Application filed by Feter,Manfred,De, Spiritini,Massimo,De, Stiehler,Christoph,De filed Critical Feter,Manfred,De
Publication of HU185442B publication Critical patent/HU185442B/hu

Links

Landscapes

  • Road Repair (AREA)
  • Road Paving Structures (AREA)
  • Soil Working Implements (AREA)
  • Emergency Lowering Means (AREA)
  • Buildings Adapted To Withstand Abnormal External Influences (AREA)

Description

A találmány tárgya eljárás útpályán nyomvályú kitöltésére útépítőanyaggal, elsősorban aszfalttal, ahol a nyomvályúk vezetősáv tartományában levő régi útépítőanyagot melegítéssel újra képlékennyé tesszük.
A találmány tárgya továbbá berendezés a találmány szerinti eljárás foganatosítására.
Ismeretes a 25 24 762 számú Német Szövetségi Köztársaság-beli közzétételi iratból egy eljárás, amely keretében kizárólag a nyomvályúkat töltik fel újra, ezzel szemben a két összetartozó vályú közötti gerincet nem újítják fel.
Ismeretes olyan berendezés, amely két, haladási irányban oldalt, egymáshoz képest távközzel elhelyezett, két szomszédos nyomvályú feltöltését végző útépítő készülékből áll. Ezzel a berendezéssel a két szomszédos nyomvályú feltöltését végző, útépítő készülékek közötti gerinc szintén nincsen bevonva a felújítási műveletbe, így ez a gerinc a nyomvályút kitöltő aszfaltcsík megmarad, belső széleihez képest az eredeti, most már alacsonyabb útpályaszinten.
Ezen ismert megoldás szerint csíkszerűen felvitt, nyomvályút kitöltő útépítőanyag belső széleinél balesetet előidéző víztócsák keletkeznek esőzéskor. Ezenkívül még közúti közlekedést irritáló optikai hatásuk is fellép, amit a két, egymástól elválasztott aszfaltútpálya hoz létre.
A találmánnyal feladatunk olyan eljárás és berendezés létrehozása, amelyek segítésével a feltöltött nyomvályúk és közöttük elhelyezkedő gerincek szintkülönbsége megszüntethető egyszerű eszközök igénybevételével.
A kitűzött feladatot a talámány szerinti eljárással úgy oldottuk meg, hogy a két szomszédos nyomvályúba, valamint a közöttük található gerincre egyidejűleg útépítőanyagot juttatunk, ehhez a nyomvályú vezetősáv tartományában és a nyomvályúk között levő gerincben található régi útépítőanyagot újra képlékennyé tesszük, továbbá, hogy olyan esetben, amikor a nyomvályúk közötti gerinc régi felülete magasabban van, mint a két nyomvályú külső széle, akkor az új útépítőanyag felhordása előtt a gerinc újra képlékennyé tett útépítőanyagát közel azonos szintre hozzuk a nyomvályú külső szélével, és a legyalult útépítőanyagot a nyomvályúba juttatjuk be, ezután a gerinc így kialakított felületét érdessé tesszük.
Ezáltal az ismert eljárás hátrányait kiküszöböljük és rendkívül anyagtakarékos útépítési megoldással létrehozzuk az egységes kinézetű, zárt és sík útburkolatot.
Az anyagtakarékos és ezáltal kedvező költségű megoldás két előnyön alapszik. Egyik ilyen előny az, hogy két szomszédos nyomvályú közötti gerincre a lehető legvékonyabb burkolatréteget lehet felvinni az útépítőanyagból, anélkül, hogy az útburkolat minősége ennek kárát látná. A másik előny az, mivel a nyomvályúk közötti gerinc régi felülete, a két nyomvályú szélénél magasabban helyezkedik el, a legyalult útburkolatanyagot újból fel tudjuk használni azáltal, hogy azt a szomszédos nyomvályúkba juttatjuk, így az új útépítőanyag iránti igényt csökkentjük.
A találmány szerinti berendezés eljárás foganatosítására úgy van kialakítva, hogy a szomszédos útgyaluútépítő készülékei közé útgyaluelem van behelyezve és velük össze van kapcsolva, továbbá az útgyaluelem alsó útgyaluéle és az útgyalu-útépítő készülék alsó útgyaluélei azonos magasságban vannak elrendezve. Az útgyaluelem úgy van összekapcsolva a szomszédos útgyalu2 útépítő készülékekkel, hogy a nyomvályúk sávszerű feltöltésekor kihagyott útburkolat vele azonos síkban lesz beburkolva.
Ismeretes a 24 58 266 számú Német Szövetségi Köztársaság-beli közrebocsátási iratból hasonló útépítő készülék.
Ennél a megoldásnál a felesleges aszfaltot a készülék maga előtt tolja, az nem tud olyan mértékben felgyülemleni, hogy ezáltal nagy nyomás keletkezne a két simító készülékből, és a találmány szerinti lehúzókészülékből álló rendszerben, így nincsen biztosítva az útépítőanyag kifogástalan bejuttatása, ezért az útgyaluelem szöggel van kialakítva és ez a szög hegyével előreállóan van elhelyezve a találmányunk szerinti célszerű kiviteli alaknál.
A találmány szerinti berendezés további célszerű kiviteli alakja, amelynél szomszédos útépítő elemek belső útgyalulemezeivel össze vannak kapcsolva, valamint a szomszédos útépítő készülékek belső útgyalulemezeinek az útgyaluélei az útburkolattal párhuzamosan elhelyezett útgyaluelem alsó útgyaluéle irányában vannak elrendezve. így lehetőség van arra, hogy középen az aszfalt beépítési vastagságát az igények szerint megnöveljük és ezáltal a nyomvályú legmélyebb helyein is biztosítva Jegyen a szükséges rétegvastagság anélkül, hogy ezáltal az útgyaluelem tartományában a beépítési vastagság nem kívánt mértékben megnövekedne.
Lehetséges olyan kiviteli alak, amelynél az útgyaluelem két útgyalulemezből van kialakítva, amelyek egymással és az útépítő készülékek szomszédos, belső útgyaluelemeinek a belső széleivel össze vannak kapcsolva. A két útgyaluelemből kialakított, hegy előre, vagy hátra mutat. Ezáltal lehetőség van a nyomvályúk közötti gerincek különböző szélességének megfelelően a berendezés fokozatmentes beállítására, ahol ezek a méretkülönbségek a nyomvályúk méreteinek különbözőségéből adódnak.
Abban az esetben, amikor két szomszédos, azaz egybetartozó nyomvályú között található gerinc magasabb, mint a két nyomvályú külső széle, akkor a haladási irányban útgyaluelemekkel összekapcsolt útgyaluépítő készülékek előtt gerincet megmunkáló gyaluelem és törőtüske van elrendezve.
Ezzel a berendezéssel megnövekedett magasságú gerincekben már egy korábbi művelettel újra képlékenynyé tett aszfaltot a két szomszédos nyomvályú között az előírt szintre le lehet gyalulni, az így legyalult anyagot be lehet juttatni a két nyomvályúba és végül pedig a gerinc szabaddá tett felületét érdessé lehet tenni. Ezáltal a gerincet előkészítettük az új útépítőanyag felviteléhez, továbbá a felület érdesítésével biztosítjuk a felvitt aszfaltkeveréknek a régi útfelülettel történő stabil összekapcsolását.
A korábbi eljárások szerint például az aszfaltburkolatú utakról a nyomvályúk közötti aszfalt ráncosodásait marással, forgó csigával, vagy az úttest tengelyére merőlegesen ható acélkaparóval távolították el. Viszont ezeket az eljárásokat nem minden további nélkül lehet kombinálni olyan aszfaltozási eljárással, amely keretében csak az egyes nyomvályúkat kell műszakilag tökéletesen, tehát későbbi utántömörítés nélkül feltölteni, továbbá a két nyomvályú vagy két nyomvályúpár közötti legyalult gerinceknek kell az új útpályaszint kifogástalan szakaszát képeznie. Az ilyen aszfaltozáshoz a nyomvályúpár külső széle között található egész
185 44-2 sávot el kell simítani és a kialakult keresztirányú eséseket új aszfalttal kell feltölteni, mégpedig olyan módon, hogy az egyes nyomvályúkba az aszfalt betöltése doború profilt eredményezzen abból a célból, hogy kiküszöbölhessük az új nyomvályú kialakulása kezdetét képező későbbi utótömítéseket. Ilyen összefüggésben utalunk ismét a 24 48 266 számú Német Szövetségi Köztársaságbeli közrebocsátási iratra.
A találmány szerinti berendezéssel lehetőségünk van a nyomvályúpár széle közötti útburkolatot teljes terjedelmében aszfalttal úgy felöltem, hogy az útburkolat elkészülte után, figyelembevéve a forgalom által kifejtett utótömítést, egyenletesnek tűnő, sík útburkolatot kapjunk, ha a két nyomvályú vagy két nyomvályúpár közötti aszfalt a szükséges szintnél magasabbra púposodat! fel és így már nehézségekbe ütközne az útpályában a gerincek beburkolása.
Ez a különösen egyszerű utótépítő-készúlék szögletesre kiképzett útgyaluelemből áll, amely hegye a haladási irányba mutat.
Célszerű érdesség kialakítására a készülék olyan kiviteli alakja, amely több törőtüskéből áll és a törőtüskék az útpályában kialakult gerincre keresztben kaparószerűen vannak elhelyezve.
A két készülék úgy építhető össze és úgy alakítható ki szerkezetileg egyszerűen, hogy a törőtüskéket közvetlenül az útgyaluelem szöghegyében helyezzük el. Ilyen kiviteli alaknál az útgyaluelemek szöghegye munkafelületei a haladási irányban a törőtüskék előtt helyezkednek el.
A találmányt részletesebben rajz segítségével kiviteli példa alapján ismertetjük a rajzon az
1. ábra a találmány szerinti berendezés vázlatos, perspektivikus képe, ahol a két szomszédos útépítőkészülék között haladási irányhoz ferdén elrendezett útgyaluelem van elrendezve, az lb. ábra a találmány szerinti berendezés egy példakénti kiviteli alakja vázlatos, perspektivikus ábrázolásban, az le. ábra az útburkolat metszete, valamint az útgyalulemezének és az útépítő berendezés oldalnézete, a
2a. ábra a régi nyomvályúkkal rendelkező útburkolatfelületig bejuttatott aszfaltról metszet, a
2b. ábra az útépítő készülékekkel kiterített útépítőanyagból metszet, a
2c. ábra a talámány szerinti útgyaluelem által az útburkolatra juttatott és elsimított útburkolóanyag metszete, a
2d. ábra az útépítő készülékekkel és a talámány szerinti útgyaluelemmel felvitt és tömörített útépítőanyag a kész útburkolatban metszetként ábrázolva, a
3a. ábra olyan útburkolat metszete, amelynél két nyomvályú közötti gerincek magasabban helyezkednek el, mint a két nyomvályú külső szélei, valamint
3b. ábra a gerincek megmunkálásához kialakított berendezés útgyalu-útépítő készülékkel és törőtüskével vázlatosan.
Az la., le., 2a. és 2c. ábrából ismerhetjük meg a találmány szerinti berendezés működését. Ezek szerint a két nyomvályú kitöltését végző útgyalu-útépítő 3 készüléken 1 litgyaluelem van elhelyezve és az útgyaluútépítő 3 készülék itt néni ábrázolt vonógéppel van összekapcsolva, valamint A-val van jelölve a haladási iránya. Az 1 útgyaluelem szétteríti azt a felvitt útépítőanyagot, amelyet vontatott járművel, vagy más módon juttatunk h útburkolatra úgy, hogy a két szomszédos útépítő-útburkoló 3 készülék átlagát nem fogott köztartornányt a két oldalt határos aszfaltréteg c magasságával egy szintben kitöltjük. A legkülönbözőbb töltési f rétegmagasságok beállítása a 9, 10 és 11 készülékekkel történik, ahol az f rétegmagasság értéke függ a nyomvályú mélységétől és a felviendő a útburkolóanyag tömöríthetőségétől. Az a útépítőanyagnak úthengerrel és a jármi forgalommal történt tömörítése után két g széle közölt az új, zárt és sík i útburkolatot kapunk, amint azt a 2d. ábrán láthatjuk.
Amint azt az lb. ábrán ismertetett 2 útgyaluelemnél láthatjuk, a két 2 útgyalulemezből van kialakítva és egymással is és az útgyalu-útépítő készülékekkel is össze van kapcsolva csuklós szerkezeti 7, 8 elemek útján. Az ilyen csuklósán összekapcsolt 2 útgyaluelemek alkalmasak arra. hogy a két útgyalu-útépítő 3 készülék e köztartomány bármely változási értékéhez igazodjon, ahol az e köztartomány változása az S nyomvályú eltérő méreteiből etednek.
Amint az az le. ábráról világosan kitűnik, az 1 útgyaluelem 5 útgyaluéle vízszintes síkban és az útburkolat azon felületén helyezkedik el, amelyet a 2a. ábra szerint jön létre. Az útgyalu-útépítőkészülék 3 útgyalulemezének a 6 útgyaluéle az 1 útgyaluelem 2 útgyalulemezén található 5 útgyaluél hátsó részétől szögben halad felfelé és a nyomvályúk felett a 2.·ábra szerinti útburkolati profil alakul ki.
A 3a. ábrán olyan útburkolatról készített metszetet találunk, amelynél a felújításra váró állapotban a két szomszédos S nyomvályú között elhelyezkedő Z gerinc 0 felülete magasabban helyezkedik el, mint a két S nyomvályú külső R széle. Abból a célból, hogy a Z gerincet ilyen esetben a nyomvályúkkal egy síkba tudjuk hozni, szükség van arra, hogy a Z gerinc régi, felesleges anyagát újra képlékennyé tegyük és ezután ezt legalább ugyanolyan NI szintre hozzuk, mint amilyenen az S nyomvályúk külső R szélei vannak. Itt igen célszerű a meglágyított útépítőanyagot rögtön bejuttatni az S nyomvályúba, mivel ezáltal jelentősen lecsökkentjük az új anyag szükséges mennyiségét és ezáltal a felújítás költségét is. A felesleges anyag legyaluíása után a Z gerinc szabaddá tett felületét érdessé alakítjuk ki annak biztosítására, hogy az új felhordott útépítőanyag stabilan összekapcsolódjék a régi útburkolatanyaggal. Az új útépítőanyagot egyidejűleg juttatjuk az S nyomvályúkba be és a Z gerincre rá, így új, zárt, sík,továbbá szintmagasságú N2 útburkolat jön létre.
Amint azt a 3b. ábrán látjuk, a találmány szerinti béréi dezés alsó 11 útgyaluéllel rendelkező, szögletessé kialakított 10 útgyaluelemmel van kialakítva, ahol az alsó i 1 útgyaluélekct a Z gerincnél elérendő NI szintre lehet beállítani. A beállításuk a 10 útgyaluelemmel történik, például tolóerőgépre felszerelve. Továbbá, a szögletes 10 útgyaluelem két szára közötti alfa szög is megváltoztatható abból a célból, hogy a Z gerinc mindenkori szélességének méretéhez lehessen igazítani a berendezést. A Z gerinc felett haladási A irányban történő elmozdulás esetéi a szögletes 10 útgyaluelem szöghegye is haladási A irányba mutat, így ezen elmozdulása során általa már korábban a Z gerincből Icgyalult, újra képlékennyé tett felesleges anyagot részarányban a két szomszédos S nyomvályúba tolja be.
A felület érdessé tétele céljából több 40 törőtüskével ellátott készüléket alkalmazunk, amely a Z gerincre
-3185 442 keresztben, kaparószerűen van elhelyezve. A sze kezet egyszerűsítése céljából a 10 útgyaluelem két száza hátoldali felületén haladási A irányban 20 szögvas van elhelyezve a 11 gyaluéllel párhuzamosan és ez a 20 szögvas bizonyos tértávolságban kialakított 30 felfogóelemekkel van ellátva. Ezen 30 felfogóelemek segítségével lényegében függőlegesen lehet a 40 törötüskéket beállítani magassági irányban.
A 40 törőtüskékkel kialakított 10 útgyaluelem haladási A irányban, az 1 útgyaluelemmel összekapcsolt útgyalu-útépítő 3 készülék előtt van elrendezve. Az így kialakított egységek egymástól külön ís fel lehet szerelni szállító-, illetve tolóerőgépre vagy közös szállítóerőgépre.

Claims (11)

  1. Szabadalmi igénypontok
    1. Eljárás útpályán nyomvályú kitöltésére útépítőanyaggal, elsősorban aszfalttal, ahol a nyomvályúk vezetősáv tartományában levő régi útépítőanyagot melegítéssel újra képlékennyé tesszük, azzal jellemezve, hogy a két· szomszédos nyomvályúba, valamint a közöttük található gerincre egyidejűleg útépítőanyagot juttatunk, ehhez a nyomvályú vezetősáv tartományában és a nyomvályúk között levő gerincben található régi útépítőanyagot újra képlékennyé tesszük, továbbá, hogy olyan esetben, amikor a nyomvályúk közötti gerinc régi felülete magasabban van, mint a két nyomvályú külső széle, akkor az új útépítőanyag felhordása előtt a gerinc újra képlékennyé tett útépítőanyagát közel azonos szintre hozzuk a nyomvályú külső szélével, és a legyalult útépítőanyagot a nyomvályúba juttatjuk be, ezután a gerinc így kialakított felületét érdessé tesszük.
  2. 2. Berendezés az 1. igénypont szerinti eljárás foganatosítására, ahol a készüléknek munkavégzés irányában két oldalt, egymáshoz tértávolsággal elhelyezett, nyomvályú feltöltését végző útépítőkészülékei vannak, azzal jellemezve, hogy a szomszédos útépítő készülékek (3) között útgyaluelem (1) van elhelyezve és velük összekapcsolva, továbbá, hogy az útgyaluelem (1) alsó gyaluéle (5), valamint az útépítő készülék (3) alsó útgyaluéleinek (6) az elülső végei egymással azonos magasságban vannak elhelyezve.
  3. 3. A 2. igénypont szerinti berendezés kiviteli alakja, azzal jellemezve, hogy az útgyaluelem (1) haladásirányhoz (A) képest szögben van elhelyezve.
  4. 4. A 2. vagy 3. igénypont szerinti berendezés kiviteli
  5. 5 alakja, azzal jellemezve, hogy az útgyaluelem (1) függőleges alapsíkjában az útépítő készülék (3) alsó gyaluél (6) és az útgyaluelem (1) alsó útgyaluéle (5) szöget (a) zár be.
    A. A 2—4. igénypontok bármelyike szerinti berendelő zés kiviteli alakja, azzal jellemezve, hogy az útgyaluelem (2) két elemrészből (2’) van kialakítva, amelyek egyik végükön egymáshoz csuklós szerkezeti elemmel (7) , másik végükön további csuklós szerkezeti elemmel (8) vannak az útépítő készülékhez (3) kapcsolva, 15 továbbá az elemrészek (2’) egymáshoz képest szögben vannak elrendezve.
  6. 6, A 4—5. igénypontok bármelyike szerinti berendezés kiviteli alakja, azzal jellemezve, hogy a szög (a) hegye haladási irányba (A) mutat.
    20
  7. 7. A 4-5, igénypontok bármelyike szerinti berendezés kiviteli alakja, azzal jellemezve, hogy a szög (a) hegye haladási iránnyal (A) szembe mutat.
  8. 8. A 2-7. igénypontok bármelyike szerinti berendezés kiviteli alakja, azzal jellemezve, hogy a haladási
    25 irányban (A) elhelyezett, útgyaluelemekkel (1) összekapcsolt útépítő készülékek (3) előtt gerincet (Z) megmunkáló útgyaluelemmel (10) és törötüskével (40) van ellátva.
  9. 9. A 8. igénypont szerinti berendezés kiviteli alakja,
    30 azzal jellemezve, hogy az útgyalukészülék szögletes útgyaluelemmel (10) van kialakítva, amely szöghegye a haladási irányba (A) mutat.
  10. 10. A 8. igénypont szerinti berendezés kiviteli alakja, azzal jellemezve, hogy a haladási irányban (A) a szögletes
    35 útgyaluelem (10) mögött elhelyezett felülettörő készülék több törőtüskével (40) van kialakítva, és a törőtüskék (40) a gerincre (Z) keresztbe vannak elhelyezve.
  11. 11. A 9-10. igénypontok bármelyike szerinti berendezés kiviteli alakja, azzal jellemezve, hogy a törőtüskek
    40 (40) közvetlenül a szögletes útgyaluelem (10) szárán vannak elrendezve.
HU216981A 1980-07-29 1981-07-24 Method and equipment for filling track loaeson roadway with road materials HU185442B (en)

Applications Claiming Priority (2)

Application Number Priority Date Filing Date Title
DE19803028741 DE3028741A1 (de) 1980-07-29 1980-07-29 Vorrichtung zum auftragen von strassenbaumaterial
EP81103648A EP0044912B1 (de) 1980-07-29 1981-05-12 Verfahren und Vorrichtung zum Einbau von Strassenbaumaterial in eine Fahrbahn

Publications (1)

Publication Number Publication Date
HU185442B true HU185442B (en) 1985-02-28

Family

ID=25786934

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
HU216981A HU185442B (en) 1980-07-29 1981-07-24 Method and equipment for filling track loaeson roadway with road materials

Country Status (12)

Country Link
AT (1) ATE9498T1 (hu)
AU (1) AU536876B2 (hu)
CA (1) CA1159298A (hu)
CS (1) CS228148B2 (hu)
DD (1) DD201616A5 (hu)
DK (1) DK336581A (hu)
ES (1) ES504936A0 (hu)
FI (1) FI812291L (hu)
HU (1) HU185442B (hu)
NO (1) NO812576L (hu)
PL (1) PL232400A1 (hu)
YU (1) YU186881A (hu)

Also Published As

Publication number Publication date
CA1159298A (en) 1983-12-27
CS228148B2 (en) 1984-05-14
AU536876B2 (en) 1984-05-24
ATE9498T1 (de) 1984-10-15
ES8205287A1 (es) 1982-06-01
DD201616A5 (de) 1983-07-27
AU7351581A (en) 1982-09-23
PL232400A1 (hu) 1982-04-13
DK336581A (da) 1982-01-30
YU186881A (en) 1984-04-30
NO812576L (no) 1982-02-01
ES504936A0 (es) 1982-06-01
FI812291L (fi) 1982-01-30

Similar Documents

Publication Publication Date Title
US1946972A (en) Machine for and method of producing joints or traffic lines in concrete
US5051026A (en) Controlled density paving and apparatus therefor
DE3032495C2 (hu)
US6655870B1 (en) Narrow gauge road paving apparatus
US3625121A (en) Apparatus for producing supporting layers or road surfaces
HU185442B (en) Method and equipment for filling track loaeson roadway with road materials
US1697563A (en) Concrete surfacing joint and means for and method of forming the same
US2112489A (en) Combination traffic line and joint installing machine
DE2827743A1 (de) Einfassung fuer weg- und strassenraender sowie verfahren zur herstellung der einfassung
DE19916586A1 (de) Verfahren zur Erneuerung einer Gleisanlage
DE906939C (de) Betonbahn
US3844670A (en) Method and apparatus for restoring concrete road surfaces
CH630131A5 (en) Concrete surfacing with joints between surfacing sections of a road
US4407604A (en) Method and device for laying roadmaking material in a roadway
US1987392A (en) Road construction
US2195015A (en) Road surface making machine
US3347138A (en) Tar distributor for pavement
DE2700137A1 (de) Verfahren und vorrichtung zum ausbessern von strassen-asphaltbelaegen
US3905714A (en) Method for restoring concrete road surfaces
EP1191145B1 (de) Verfahren und Einrichtung zum Verbinden eines aus Schienen und Einzelstützpunkten bestehenden Gleises mit dem Tragkörper einer festen Fahrbahn
US4077732A (en) Insertion of compressible sheets in concrete
DE10325064A1 (de) Verfahren zum Instandsetzen von Straßen mit Spurrillen und Straßenbaueinheit
EP0124946A2 (de) Verfahren zum Herstellen oder Nachziehen einer Horizontalmarkierung auf Strassen und nach diesem Verfahren hergestellte Horizontalmarkierung
JP2909633B2 (ja) ローラ転圧コンクリート舗装の施工方法とその敷き均し機械
US1670346A (en) Method of constructing roadways