HU184518B - Fire protection self-rescue and person transporting device particularly for high buildings - Google Patents
Fire protection self-rescue and person transporting device particularly for high buildings Download PDFInfo
- Publication number
- HU184518B HU184518B HU86382A HU86382A HU184518B HU 184518 B HU184518 B HU 184518B HU 86382 A HU86382 A HU 86382A HU 86382 A HU86382 A HU 86382A HU 184518 B HU184518 B HU 184518B
- Authority
- HU
- Hungary
- Prior art keywords
- building
- fire
- escape
- water
- cableways
- Prior art date
Links
Classifications
-
- A—HUMAN NECESSITIES
- A62—LIFE-SAVING; FIRE-FIGHTING
- A62B—DEVICES, APPARATUS OR METHODS FOR LIFE-SAVING
- A62B1/00—Devices for lowering persons from buildings or the like
- A62B1/02—Devices for lowering persons from buildings or the like by making use of rescue cages, bags, or the like
Landscapes
- Health & Medical Sciences (AREA)
- General Health & Medical Sciences (AREA)
- Business, Economics & Management (AREA)
- Emergency Management (AREA)
- Buildings Adapted To Withstand Abnormal External Influences (AREA)
- Emergency Lowering Means (AREA)
- Laying Of Electric Cables Or Lines Outside (AREA)
- Fire-Extinguishing By Fire Departments, And Fire-Extinguishing Equipment And Control Thereof (AREA)
- Alarm Systems (AREA)
- Types And Forms Of Lifts (AREA)
- Maintenance And Inspection Apparatuses For Elevators (AREA)
Description
A találmány tűzvédelmi önmentő és személyszállító berendezés, különösen magasépületekhez, amely révén tűz esetén az épületben rekedtek önmaguk el tudják hagyni az épületet, még akkor is, ha a menekülést egy alsóbb szinten keletkezett tűz eljárja, továbbá amelynek révén a tűzoltó személyzet és felszerelés a tűz hatásos oltása céljából tetszőleges emeletre feljuttatható.
Mint ismeretes, magasépületeknél tűz esetén az épületben tartózkodó személyek menekülése különösen a felsőbb emeletekről és különösen akkor, ha a tűz egy közbenső emeleten tört ki, igen erősen korlátozva van, annak ellenére, hogy a magasépületeket a szigorú tűzrendészeti előírások szerint a menekülést biztosítani hivatott költséges füstmentes lépcsőházakkal vagy külső lépcsőkkel, tűzhatároló szakaszok megvalósításával kell építeni. A menekülést, ill. a menekülés lehetőségét magasépületeknél még az is erősen korlátozza, hogy a tűzoltóságnak sincsenek olyan eszközei, amelyekkel a 8-10 emeletnél feljebb levő szintekről kimentse azokat az embereket, akik egy alsóbb szinten kitört tűz esetén az épületben rekedtek.
Tűz esetén a veszélyt nemcsak a tűz jelenti, hanem a tűz égésterméke, a füst, amely az épületekben alkalmazott műanyag burkolatok és tárgyak égéséből keletkező fojtó és gyakan mérgező gázok miatt különösen veszélyes. Ez a fojtó és mérgező füst a tűznél gyorsabban terjed és rövid idő alatt az egész épületet eláraszthatja.
A tűz kitörése után az egyetlen biztos menekülés, ha az épületben tartózkodó személy valamilyen módon a földszintre tud jutni, ahol elhagyhatja az épületet. A menekülés iránya tehát függőleges és a ma ismert megoldások, pl. a füstmentes lépcsőházak vagy külső nyitott lépcsők sem nyújthatnak kielégítő biztonságot, ugyanis a menekülés a menekülő személy tevékenységére van bízva, továbbá a felső szintekről, pl. a 30-adik emeletről, a lefelé haladás ellenére, a lépcsőn való lejutás nagy erőfeszítést és hosszú időt vesz igénybe.
Olyan személyek részére, akik fizikai állapotuk, pl. öregség miatt nem tudnak ennyi lépcsőt járni, vagy a lépcsőház elérése közben belélegzett füsttől légszomjban szenvednek, a lépcsőház nem jelent menekülést.
Számtalan tűzesetnél fordult elő, hogy a tűz és füst elől menekülő személyek egyszerűen kivetették magukat az emeletről. Ez jobb esetben súlyos sérülésekhez, de sajnos legtöbb esetben a halálhoz vezet.
Ugyancsak súlyos következményekkel jár, ha a menekülő személy a liftet veszi igénybe, ugyanis az épület tűzvédelmére kioktatott személyzet az előírásoknak megfelelően az épületet áramtalantja, vagy ha ezt elmulasztja, az elharapódzó tűz villamos zárlatot okozván szűnik meg az áramellátás, és ilyenkor az emeletek között megállt liftből többé nem lehet kimenekülni.
A magasépületek tűzeseteinél, ha a tűz egy magasabb szinten keletkezik, a tűzoltás lehetősége is erősen korlátozott, ugyanis a tűzfészek megközelítése a tűzoltó személyzet által csaknem annyira lehetetlen, mint a felső szinteken tartózkodó személyek menekülése. A tűz oltása és a menekülés lehetőségei még azáltal is korlátozottak, hogy a tűz észlelése és a tűzoltóság riasztása után hosszú idő — általában 10 perc vagy ennél is több idő is eltelik, amíg a tűzoltóság a helyszínre érkezik, további időveszteséget jelent a tűzoltóság eszközeinek felszerelése, használatba vétele, miközben a tűz annyira elterjed, hogy az oltás és a menekítés esetleg már lehetetlen. Gyakori eset, hogy a tűzeseteknél a kivonult tűzoltóság csak a tűz lokalizálására tud szorítkozni, az épületben rekedt személyek menekítésére pedig már semmi lehetőség sincsen.
A találmány célja a felsorolt hiányosságok kiküszöbölése és olyan önmentő berendezés létesítése, amelynek segítségével a bentrekedt személyek nagy biztonsággal elhagyhatják az épületet, és amely minden külső beavatkozás nélkül a menekülő személy révén egyszerűen működésbe hozható, továbbá ugyanezen berendezés igénybevételével a mentésben részt vevők, illetve tűzoltók és eszközeik a megfelelő szintre gyorsan és egyszerűen feljuttathatok.
A találmány további célja, hogy az önmentő berendezés felszerelten, állandóan rendelkezésre álljon, azaz a tűz kitörése után, amikor a veszély még a legkisebb, a menekülés azonnal és biztonságosan megkezdhető legyen, és a tűzoltóság megérkezése előtt, mikor a tűz már veszélyesen elharapózott, az épületben tartózkodók, ill. azok, akik a leginkább veszélyeztetve vannak, elhagyhassák az épületet.
A találmány azon a felismerésen alapszik, hogy a fenti célnak eleget tehetünk, ha a magasépületek egy vagy több külső falán, alul és felül kötéldobon átvetett végtelenített kötelekből álló függőleges kötélpályákat szereltünk fel - új építésű épületnél eleve az épületbe illesztve, meglevő épületnél járulékosan felszerelve -, és ha ezen kötélpályákhoz emberek szállítására alkalmas elemek vannak kapcsolva és az megfelelő védőburkolattal van körülvéve. Szükséges továbbá, hogy ez a szerkezet az épület minden szintjéről hozzáférhető legyen és a szerkezetre történő beszállás részére tűzbiztonsági előtérrel rendelkezzék.
A találmány tehát tűzvédelmi önmentő és személyszállító berendezés, különösen magas épületekhez.
A találmány lényege, hogy az épület valamelyik határoló fala mentén futó alsó és felső kötéldobon átvetett végtelenített több párhuzamos sodronykötés van, a sodronyköteleken meghatározott közönként - célszerűen épületszintenként — ismert kötélfogó szerkezettel, görgőpárral ellátott vezetőkocsik vannak kapcsolva, a vezetőkocsik függőleges kényszerpályán futnak, a szemben levő vezetőkocsik egymással vízszintes tengellyel vannak összekapcsolva, amely tengelyre konzolosan, felbillenthető taposólemez van szerelve. Előnyösen két függőleges kötélpár közé a taposólemezeken kívül vízzel feltölthető edények is kapcsolva vannak. A végtelenített sodronykötelek egy közös tengelyre ékelt kötéldobjaihoz a süllyedési sebességet beállító süllyesztőfék van kapcsolva. Az épületben, minden egyes szinten a függőlegesen mozgó taposóelemek előtt beszállópodeszt és ehhez csatlakozóan az előre meghatározott személylétszám befogadására alkalmas, tűz ellen védett, várakozó tűzbiztonsági tér van kapcsolva, amely biztonsági tér az épület más részétől elválasztó, befelé nyíló ajtóval van felszerelve.
A sodronykötelek közé kapcsolt edényekhez feltöltő vízvezeték van rendezve, szakaszonként kialakított vízkiömlő csonkkal, a feltöltő vízvezetékben a biztonsági tér ajtajával reteszelt vízcsap, valamint a fékezőberendezés gyors fordulatú tengelyéről röpsúlyokkal vezérelt elzárócsap van iktatva. A sodronykötelek felszálló ágát képező függőleges tér az épület minden szintjén kilépőajtóval rendelkezik.
A sodronykötelek, a taposólemezek balesetmentesen
-2184 518 sima burkolattal vannak körülvéve, kivéve a beszállóés kilépőnyílásokat.
A találmánynál a süllyesztési sebességet szabályozó fékszerkezet villamos elven működő, de külső villamos energiát nem igénylő, ismert fékdinamó v. generátor. Előnyös lehet a találmányhoz esőztetőberendezést szinkronba kapcsolni, amely egyrészt hűti a berendezést, másrészt a kürtőhatás megszüntetésével is kiküszöböli a füst behatolását.
A találmány szerinti berendezés megoldja a kitűzött feladatot, tudniillik a szintenként lévő menekülőajtókon a tűz elől menekülők a tűz ellen hatásosan védett biztonsági térbe léphetnek, ahonnan beállhatnak a kötélpálya közé felszerelt taposólemezekre és a személyek súlya a berendezést működésbe hozza, a menekülőket függőlegesen leszállítja. A gyorsabb indítás céljából a menekülőajtók vízcsapokkal vannak kapcsolva, amelyek ajtónyitásra megnyitják a kötélpályára szerelt edények töltővezetékét, ezáltal az egyébként egyensúlyban lévő berendezés a személyek és az edénybe ömlő víz súlyának hatására biztonságosan beindul. A már veszélyes sebességre gyorsulást viszont a sebességtől függően süllyesztő fék, célszerűen fékdinamó v. generátor megakadályozza.
A fékdinamó forgórészéhez röpsúlyos szerkezet közbeiktatásával vagy a fékdinamó által termelt árammal működtetett motorhoz kapcsoltan a töltővezeték fő elzárócsapja van reteszelve, úgy, hogy a beállított szállítósebességhez tartozó fordulatszám elérése esetén a fő elzárócsap elzár.
Az esetleges magatehetetlen személyek mentésének biztosítására a berendezés leszálló ága alatt rugalmas csúszda lehet elhelyezve.
A berendezés felszálló ágára a földszinten ajtón lehet belépni és minden egyes szinten kilépőajtók vannak elrendezve, amelyeken a tűzoltás céljából feljuttatott személy kiléphet.
A találmányt részletesen kiviteli példa kapcsán, a rajzok alapján ismertetjük.
Az 1. ábra a találmány szerinti berendezés leszálló ága kiviteli példájának részbeni függőleges metszete.
A 2. ábra a találmány szerinti berendezés felső részének a kötélpályák síkjával párhuzamos metszete.
A 3. ábra a találmány szerinti berendezés alsó részének a kötélpályák síkjával párhuzamos metszete.
A 4. ábra az 1. ábrának vízszintes metszete.
Az 5. ábra a találmány szerinti berendezésnek a vízzel feltölthető edényeken át vett — középrészen megszakított — függőleges metszete.
A 6. ábra a találmány szerinti berendezés vízzel feltölthető edényei töltővezetékének főelzáró vízcsapjának a fékdinamóról hajtott centrifugális elzárószerkezet kiviteli példájának elrendezése.
A 7. ábra a találmány szerinti berendezés menekülőajtaja és a töltővezetékből leágazó nyitócsapok kapcsolása kiviteli példájának metszete.
Amint az 1., 2., 3., 4. ábrákból látható, a kiviteli példa szerinti berendezésnél az épület 1 homloksíkjára merőlegesen a 2 felső tengelyre és a 3 alsó tengelyre ékelt 4 kötéldobokon átvetett 5 végtelenített sodronykötelek vannak függőleges síkban elrendezve. Az 5 kötelekhez ismert 6 kötélfogó szerkezettel 7 görgős vezetőkocsik vannak épületszintenkénti osztályban felfogva és közéjük kapcsoltan a 8 felbillenthető taposólemezek vannak szerelve. A 8 taposólemezek üzem közben az alsó 4 kötéldobon való átforduláskor az alsó holtpontig fokozatosan ferdén felemelkednek, minek következtében, ha a szállított személy a 9 kiszállószinten a kiszállást elmulasztotta, akkor a ferde 8 taposólemezről kifelé lecsúszik a 10 rugalmas csúszdára.
Az 5. végtelenített sodronykötelek közé a kiviteli példa szerinti elrendezésnél az 1. és 5. ábrán láthatóan 11 edények vannak ismert kötélfogó szerkezettel befogva, úgy, hogy a lefelé szálló ágban vízzel feltölthetők, míg a felszálló ágban a 4 kötéldobon átfordulva csak üresen mehetnek felfelé.
A találmány szerinti berendezés az épületben úgy van elrendezve, hogy az épület homloksíkja, továbbá a 12 oldalhatároló falak és a 13 menekülőajtóval ellátott 14 elválasztóval teljesen körülfogja és az épület többi részeitől tűzmentesen elhatárolja. Ezen az elhatárolt területen belül, célszerűen az épülethez illesztett 15 függőleges vezetőpályák vannak elrendezve a 7 görgős vezetőkocsik megvezetése céljából, továbbá épületszintenként a 13 menekülőajtón és a 16 biztonsági várakozótéren át megközelíthető 17 beszállópodesztek vannak kiképezve.
A 4 kötéldobok 2, 3 tengelyeinek csapágyazására szolgáló 18 golyóscsapágyházak az épületen kiképzett teherbíró felületeken nyugszanak. A 2 felső tengelyre még a 19 lánckerék is fel van ékelve és a 20 hajtóművel, valamint a 21 lánccal megvalósított gyorsító áttételen át működtetve 22 süllyesztőfék, célszerűen fékdinamó van kapcsolva.
A találmány szerinti berendezés, mivel a leszálló és felszálló ágában egyenlő tömegek vannak, egyensúlyban és nyugalmi helyzetben van. Amikor szükséges és valaki a 13 menekülőajtón és 16 biztonsági várakozótércn áthaladva a 17 beszállópodesztről a 8 taposólemezre rálép, súlyának hatására az egész berendezés mozgásba jön. Természetesen a már lefelé mozgó további taposólemezekre további személyek léphetnek, tudniillik a fékszerkezet gondoskodik arról, hogy a lefelé mozgás 0,50,6 m/sec-nél nagyobb sebességre ne tudjon felgyorsulni.
A berendezés gyorsabb és biztonságosabb felgyorsítása céljából all edények vízzel történő feltöltéséhez 23 töltővezeték van elrendezve a 24 kiömlőcsonkokkal. A 13 nienekülőajtó nyitása működésbe hozza a vele kapcsolt 25 mozgatókart, amelyhez 26 csuklós kar és 27 csuklós rudazat közvetítésével a 28 nyomóvezetékből leágazó 29 vízcsapot nyitja. A 11 edények alul a 4 kötéldobon átfordulva a vizet kiöntik és felfelé üresen mennek.
Annak érdekében, hogy ha a berendezés a megengedett sebességet elérte, all vízzel teli edények ne terheljék a berendezést, a 22 fékszerkezet, célszerűen fékdinamó tengelyéhez a 30 röpsúlyos szabályozó van kapcsolva, amely meghatározott fordulatszám esetén a 28 töltővezetékben elrendezett 31 elzárócsapot a 32 kar közvetítésével zárja, ill. a fordulatszám csökkenése eseten újra nyitja.
A találmány szerinti berendezésnél a földszinti 9 kiszállószint magasságában a tűzoltó személyzet részére 33 bclcpőajtó van elrendezve, amelyen a 34 fclmenctcli beszállópodesztről lehetővé válik a felszálló ágban levő 8 taposólemezek elérése és azon megkapaszkodva a feljutás a tetszőleges szintre.
A tűzoltó személyzetnek a kívánt szinten történő kiszállásának biztosítására a felszálló aknából az épületszerkezetbe szintenként elrendezett 35 kilépőajtók vanrak rendezve. A tűzoltó személyek felfelé haladásához elegendő a lefelé haladók súlya, vagy ha ilyen vonalon
184 513 a berendezés nincs használatban, az emelést például a tűzoltók által rákapcsolt hajtó aggregát végzi.
A találmány szerinti berendezés természetesen az igénypontok oltalmi körén belül többféleképpen variálható, mert például meglévő épülethez történő felszerelés esetén a berendezés járulékosan az 1 homloksíkján kívül, például nyaktagokkal csatlakoztatva, külön kiképzett burkolaton belül is elhelyezhető.
A találmány szerinti berendezés igen egyszerű, ismétlődő típuselemekből megvalósítható, üzemeltetéséhez i külső energiára nincs szükség.
A felgyorsítás növeléséhez szükséges víz, hasonlóan az előírásos tűzi vízhez, előírásszerűén rendelkezésre kell hogy álljon, de ennek kimaradása esetén is egy szemül^ vagy néhány személy súlya már működésbe hozza, j
A berendezést a tűz kitörésekor a menekülő személyek azonnal használatba vehetik és az épületet balesetmentesen elhagyhatják.
Célszerű lehet épületenként több találmány· szerinti berendezést különböző falsíkokon elhelyezni. ;
Claims (5)
- Szabadalmi igénypontok1. Tűzvédelmi önmentő és személyszállító berendezés, különösen magas épületekhez, azzal jellemezve, hogy az épület valamelyik külső síkja (1) mentén belül vagy kívül függőlegesen, párhuzamosan végtelenített sodronykötelek (5) vannak felső tengelyre (2) és alsó tengelyre (3) ékelt kötéldobokon (4) átvetve, és a párhuzamos kötelekre (5) meghatározott közönként, előnyösen épületszintenként, függőleges vezetőpályák (15) között vezetett görgős vezetőkocsik (7) vannak felfogva és a vezetőkocsik (7) közé taposólemezek (8) vannak kapcsolva a végtelenített sodronykötelek (5) kötéldobjainak (4) valamelyik tengelyéhez (2, 3) áttételezéssel, kötélsebességtől függően működő süllyesztőfék (22) van kapcsolva, a taposólemezek (8) előtt épületszintenként beszállópodesztek (17) vannak elrendezve és ezek a beszállópodesztek (17) biztonsági várakozótéren (16) és menekülőajtón (13) keresztül kapcsolva vannak az épületszintekkel, a legalsó épületszinten a felszállóág megközelítésére belépőajtó (33), a felszállóág elhagyására épületszintenként kilépőajtók (35) vannak elrendezve, a teljes berendezés az épületből kiképzett, vagy járulékosan épített tűzbiztos határolófalakkal (1, 12, 14) van körülvéve.
- 2. Az 1. igénypont szerinti berendezés, azzal jellemezve, hogy a párhuzamos kötelekre (5) a taposólemezek (8) közé vízzel tölthető edények (11) vannak kapcsolva, az edények (11) töltésére pedig nyomóvezetéke van (28) és ehhez csapok (29) közbeiktatásával kiömlőcsonkokkal (24) ellátott töltővezeték (23) van kapcsolva.
- 3. A 2. igénypont szerinti berendezés, azzal jellemezve, hogy a nyomóvezetékben (28) elzárócsap (31) van elrendezve, amely a süllyesztőfék (22) tengelyéhez röpsúlyos szabályozó (30) közvetítésével van kapcsolva.
- 4. A 2. és 3. igénypont szerinti berendezés, azzal jellemezve, hogy a nyomóvezetékből (28) leágazó vízcsapokhoz (29) rudazatok közbeiktatásával a menekülőajtókra (13) szerelt mozgatókar (25) van kapcsolva.
- 5. Az 1—4. igénypontok bármelyike szerinti berendezés, azzal jellemezve, hogy a berendezés működéséről vezérelt esőztetőberendezéssel van kapcsolva.
Priority Applications (7)
Application Number | Priority Date | Filing Date | Title |
---|---|---|---|
HU86382A HU184518B (en) | 1982-03-23 | 1982-03-23 | Fire protection self-rescue and person transporting device particularly for high buildings |
SE8300827A SE8300827L (sv) | 1982-03-23 | 1983-02-15 | Brandskyddsanordning for reddningshjelp och persontransport, serskilt for hoghus |
DE19833306527 DE3306527C2 (de) | 1982-03-23 | 1983-02-24 | Feuerschutzaufzug zum Transport und zur Rettung von Personen aus Gebäuden |
JP4609683A JPS58221958A (ja) | 1982-03-23 | 1983-03-22 | 人間を自動救助し輸送するための、特に高層建築物での防火装置 |
DK130483A DK130483A (da) | 1982-03-23 | 1983-03-22 | Brandbeskyttelsesindretning til selvredning og persontransport, isaer ved hoeje bygninger |
BR8301443A BR8301443A (pt) | 1982-03-23 | 1983-03-22 | Instalacao de protecao contra incendio em edificios para o auto-salvamento e para o transporte de pessoas,especialmente em arranha-ceus |
NO831008A NO831008L (no) | 1982-03-23 | 1983-03-22 | Brannverninnretning til selvredning og persontransport, saerlig i hoeybygg. |
Applications Claiming Priority (1)
Application Number | Priority Date | Filing Date | Title |
---|---|---|---|
HU86382A HU184518B (en) | 1982-03-23 | 1982-03-23 | Fire protection self-rescue and person transporting device particularly for high buildings |
Publications (1)
Publication Number | Publication Date |
---|---|
HU184518B true HU184518B (en) | 1984-09-28 |
Family
ID=10951753
Family Applications (1)
Application Number | Title | Priority Date | Filing Date |
---|---|---|---|
HU86382A HU184518B (en) | 1982-03-23 | 1982-03-23 | Fire protection self-rescue and person transporting device particularly for high buildings |
Country Status (7)
Country | Link |
---|---|
JP (1) | JPS58221958A (hu) |
BR (1) | BR8301443A (hu) |
DE (1) | DE3306527C2 (hu) |
DK (1) | DK130483A (hu) |
HU (1) | HU184518B (hu) |
NO (1) | NO831008L (hu) |
SE (1) | SE8300827L (hu) |
Families Citing this family (3)
Publication number | Priority date | Publication date | Assignee | Title |
---|---|---|---|---|
DE102010046423A1 (de) | 2010-09-23 | 2013-07-04 | Iossif Brailovski | Vorrichtung zur Rettung von Menschen bei Brand in einem mehrgeschossigen Gebäude-Rettungsschlauchrutsche |
TWI448314B (zh) * | 2011-06-07 | 2014-08-11 | Univ Ching Yun | High - rise energy - saving escape transport equipment |
CN106924893B (zh) * | 2017-03-24 | 2020-06-16 | 廖华 | 一种建筑物的应急逃生系统 |
Family Cites Families (2)
Publication number | Priority date | Publication date | Assignee | Title |
---|---|---|---|---|
DE671932C (de) * | 1936-09-26 | 1939-02-17 | Zwietusch E & Co Gmbh | Umlaufaufzug mit selbsttaetiger Be- und Entladung der mit Zielkennzeichen ausgeruesteten Plattformen |
DE2503544A1 (de) * | 1975-01-29 | 1976-08-05 | Guenther Dipl Ing Uhmann | Feuerschutzaufzug |
-
1982
- 1982-03-23 HU HU86382A patent/HU184518B/hu unknown
-
1983
- 1983-02-15 SE SE8300827A patent/SE8300827L/ not_active Application Discontinuation
- 1983-02-24 DE DE19833306527 patent/DE3306527C2/de not_active Expired
- 1983-03-22 NO NO831008A patent/NO831008L/no unknown
- 1983-03-22 DK DK130483A patent/DK130483A/da not_active Application Discontinuation
- 1983-03-22 BR BR8301443A patent/BR8301443A/pt unknown
- 1983-03-22 JP JP4609683A patent/JPS58221958A/ja active Pending
Also Published As
Publication number | Publication date |
---|---|
NO831008L (no) | 1983-09-26 |
DK130483A (da) | 1983-11-10 |
JPS58221958A (ja) | 1983-12-23 |
DK130483D0 (da) | 1983-03-22 |
SE8300827L (sv) | 1983-09-24 |
BR8301443A (pt) | 1983-11-29 |
DE3306527A1 (de) | 1983-11-10 |
DE3306527C2 (de) | 1985-01-03 |
SE8300827D0 (sv) | 1983-02-15 |
Similar Documents
Publication | Publication Date | Title |
---|---|---|
US6000505A (en) | Multiple level building with an elevator system operable as a means of emergency egress and evacuation during a fire incident | |
AU745755B2 (en) | Multiple level building with an elevator system operable as a means of emergency egress and evacuation during a fire incident | |
US4887694A (en) | High rise building fire escape/fire fighting and building maintenance system | |
US4828072A (en) | High rise building fire escape/fire fighting and building maintenance system | |
CN103691072B (zh) | 高层建筑用救援系统 | |
CN210131264U (zh) | 一种高楼逃生装置 | |
KR20070004492A (ko) | 고층건물의 화재진압 및 인명구조용 엘리베이터장치 | |
EP0218764A1 (en) | Apparatus for assisting escape from a high building | |
HU184518B (en) | Fire protection self-rescue and person transporting device particularly for high buildings | |
KR100613879B1 (ko) | 난간 대피장치 | |
KR101771712B1 (ko) | 소방용 건축물 무인 인명구조장치 | |
NZ243635A (en) | Emergency escape structure with stabilised conveyor ladder for use beside tall buildings | |
US20040245047A1 (en) | Device for rescuing persons from edifices such as buildings, drilling platforms, ships or the like | |
WO1991018820A1 (en) | Lifting system installed in building which makes emergency stair unnecessary | |
RU2271238C2 (ru) | Устройство и способ аварийной эвакуации с высотных сооружений (варианты) | |
CN220309615U (zh) | 一种内置式钢结构逃生通道 | |
US20120241252A1 (en) | Evacuation system, in particular for high-rise buildings | |
KR101771709B1 (ko) | 소방용 건축물 무인 인명구조장치 | |
RU118930U1 (ru) | Транспортная система высотных зданий | |
US443552A (en) | Fire-escape | |
KR20230142922A (ko) | 다수인 피난용 승강기 | |
KR101771710B1 (ko) | 소방용 건축물 무인 인명구조장치 | |
RU2126281C1 (ru) | Устройство эвакуации из многоэтажных зданий и тушения пожара | |
JP3311087B2 (ja) | 昇降式非常用通路 | |
CN107080903B (zh) | 一种用于高层建筑的消防逃生救援系统 |