HU183025B - Device for plaiting underwear pieces - Google Patents
Device for plaiting underwear pieces Download PDFInfo
- Publication number
- HU183025B HU183025B HUTE000935A HU183025B HU 183025 B HU183025 B HU 183025B HU TE000935 A HUTE000935 A HU TE000935A HU 183025 B HU183025 B HU 183025B
- Authority
- HU
- Hungary
- Prior art keywords
- rollers
- folding
- shafts
- springs
- shaft
- Prior art date
Links
Classifications
-
- B—PERFORMING OPERATIONS; TRANSPORTING
- B65—CONVEYING; PACKING; STORING; HANDLING THIN OR FILAMENTARY MATERIAL
- B65H—HANDLING THIN OR FILAMENTARY MATERIAL, e.g. SHEETS, WEBS, CABLES
- B65H45/00—Folding thin material
- B65H45/02—Folding limp material without application of pressure to define or form crease lines
- B65H45/04—Folding sheets
-
- D—TEXTILES; PAPER
- D06—TREATMENT OF TEXTILES OR THE LIKE; LAUNDERING; FLEXIBLE MATERIALS NOT OTHERWISE PROVIDED FOR
- D06F—LAUNDERING, DRYING, IRONING, PRESSING OR FOLDING TEXTILE ARTICLES
- D06F89/00—Apparatus for folding textile articles with or without stapling
- D06F89/02—Apparatus for folding textile articles with or without stapling of textile articles to be worn, e.g. shirts
Landscapes
- Engineering & Computer Science (AREA)
- Textile Engineering (AREA)
- Folding Of Thin Sheet-Like Materials, Special Discharging Devices, And Others (AREA)
Description
(57) KIVONAT
A találmány tárgya berendezés fehérneműdarabok hajtogatására, amelynél egy hozzávezető szállítón fekvő és hajtogatandó fehérneműdarab betolóberendezés segítségével és legalább egy szél-letapogatótól függően, hajtogatás mellett, a hozzávezető szállító szállítási síkján áttolható, a betolóberendezésnek pedig legalább két, előnyösen vezérelhetően hajtott betoló-hajtogató hengere van.
A találmány célja, hogy a hajtogatásra szolgáló berendezést úgy alakítsa ki, hogy a nyomóhengerek egyenletes felfekvését a mindenkor a betoló-h^togató hengereken felfekvő fehérneműdarabokon azok teljes szélességében biztosítsa és ily módon nagyon pontos hajtogatást tegyen lehetővé a keresztgyűrődések kiküszöbölése mellett. A találmány célja továbbá, hogy a nyomóhengerek felgyorsítását és mozgatását rövidebb idő alatt hozza létre.
A találmány feladata, hogy viszonylag könnyű felépítésű és kiegészítő, az emelést előnyösen befolyásoló erők által a nyomóhenger felgyorsítását és ezáltal a munkahelyzetből a kiinduló helyzetbe való mozgatását a lehető legrövidebb idő alatt tegye lehetővé és valamennyi nyomóhenger több munkaterületével lehetővé tegye, hogy a hajtogatandó fehérneműdarabokat annak teljes szélességében a nyomóhengerekhez lehessen hozzászorítani és ily módon a hajtogatandó fehérneműdarab és a betoló-hajtogató henger között jó súrlódási kapcsolatot lehessen létrehozni.
Ezt a feladatot a találmány értelmében az első igénypont tárgyi köre szerinti szerkezetnél azáltal éljük el, hogy mindegyik betoló-hajtogató hengerhez több, egymástól függetlenül emelőn ágyazott, kiinduló helyzetből munkahelyzetbe és abból ismét a kiinduló helyzetbe vezérelten mozgatható, valamint egymástól függetlenül, szabadon forgatható nyomógörgő tartozik. Emellett mindegyik nyomógörgő emelőn van ágyazva.
183 025
A találmány tárgya berendezés fehcrnemüdarab hajtogatására, amelynél egy hozzávezető szállítón fekvő cs hajtogatandó fehcrnemüdarab betolóberendezés segítségével és legalább egy szél-letapogatótól függően, hajtogatás mellett, a hozzávezető szállító szállítási síkján áttolható, a betolóberendezésnek pedig legalább két, előnyösen vezérelhetően hajtott be toló-haj togató hengere van.
Ismeretes már olyan betoló-hajtogató szerkezet (I 585 882 sz. NSZK szabadalom), amelynél a betolóberendezés két egymástól adott távolságban elhelyezett és szél-letapogató szerkezettől függően hajtott, betolóhajtogató hengerből áll, amelyhez még egy-egy nyomóhenger tartozik. Ezek a nyomóhengerek a betoló-hajtogató hengerekkel párhuzamosan vannak elhelyezve és függőleges irányban vezérelten mozgathatók. Munkaterületükön a mozgatás azonban kizárólag a nyomóhengerek önsúlyából adódik, míg a felemelést egy erre szolgáló munkahenger végzi.
A nyotnóhengereknek az a hátránya, hogy a munkaterületükön a mozgatásuk a nyomóhengerek önsúlyától történik. Eközben ezek a fehérneműnek ütköznek és mivel a betoló-hajtogató henger és a nyomóhenger között a ruhadarabon keresztül súrlódó kapcsolatnak kell fennállnia, amit a nyomóhenger önsúlya hoz létre, a betoló-hajtogató hengernek a nyomóhengerek leeséséből származó viszonylag nagy erőket keli felfognia. Azonkívül arra is szükség van, hogj' a nyomóhengereket a legrövidebb időn belül működésen kívül lehessen helyezni, hogy ily módon a következő hajtogatandó fehérneműdarabot a hajtogatási helyhez lehessen vezetni. Mivel a nyomóhengerek önsúlya viszonylag nagy, viszonylag nagy erőkre van szükség, különösen a felemelés gyorsuló fázisában. Ez azt eredményezi, hogy az emelőmotort, illetve emelőhengereket viszonylag nagyra kell méretezni.
Azonkívül fehérnemüdaraboknál. amelyeken varrások vannak, például ágy huzatoknál, a hajtogatandó darabok erőssége különböző, Úgyhogy a nyomóhengerek önsúlyából adódó nyomóerő nem tud a hajtogatandó fehérnemű teljes szélességére egyenletese^ és így a betoló-hajtogató hengerre egyenletesen hatni. így nem kerülhető el az, hogy a fehérneműdarabok egyenlőtlenül .jussanak a betoló-hajtogató berendezésbe, így a hajtogatás egyenlőtlen legyen, és ezért a hajtogatott fehérneműbe keresztgyűrődés kerüljön. Különösen különbözőképpen megmunkálandó fehérneműk, például sík fehérneműk esetében áll elő különböző csúszóhatás a teljes szélességben, ami miatt keresztgyűrődés jöhet létre, és ez a hajtogatás minőségét rontja. __________
A találmány célja, hogy a hajtogatásra szolgáló berendezést úgy alakítsa ki, hogy a nyomóhengerek egyenletes felfekvését a mindenkor a betoló-hajtogató hengereken felfekvő fehérneműdarabokon azok teljes szélességében biztosítsa és ily módon nagyon pontos hajtogatást tegyen lehetővé a keresztgyűrődések kiküszöbölése mellett. A találmány célja továbbá, hogy a nyomóhengerek felgyorsítását és mozgatását rövidebb idő alatt hozza létre.
Az ismert szerkezeti megoldásoknál a fehérneműdarabok egyenlőtlen nekiszorítása a betoló-hajtogató hengerek teljes szélességében fennáll, a nyomóhengerek szerkezeti kialakítása miatt, mivel azok mindenkor önmagukban stabil elemek. Másrészt azáltal, hogy a fehérneműdarabokat a betoló-hajtogató hengerhez a nyomóhenger önsúlya szorítja neki. a gyorsításkor, illetve a 2 ' ' hengereknek a munkahelyzetből a kiinduló helyzetbe való mozgatásakor viszonylag nagy erőre van szükség
A találmány feladata, hogy viszonylag könnyű fel építésű és kiegészítő, az emelést előnyösen befolyásolt' erők által a nyomóhenger felgyorsítását és ezáltal a munkahelyzetből a kiinduló helyzetbe való mozgatását a lehető legrövidebb idő alatt tegye lehetővé és vala mennyi nyomóhenger több munkaterületével lehetővé tegye, hogy a hajtogatandó fehérneműdarabokat annak teljes szélességében a nyomóhengerekhez lehessen hozzá szorítani és ily módon a hajtogatandó fehérneműdarab és a betoló-hajtogató henger között jó súrlódási kapcsolatot lehessen létrehozni.
Ezt a feladatot a találmány értelmében az első igénypont tárgyi köre szerinti szerkezetnél azáltal érjük el, hogy mindegyik betoló-hajtogató hengerhez több, egymástól függetlenül emelőn ágyazott, kiinduló helyzetből munkahelyzetbe és abból ismét a kiinduló helyzetbe vezérelten mozgatható, valamint egymástól függetlenül, szabadon forgatható nyomógörgő tartozik. Emellett mindegyik nyomógörgő emelőn van ágyazva. Végül az emelők, amelyeken a betoló-hajtogató hengerekhez tartozó nyomógörgők vannak elhelyezve egy közös tengelyen vannak ágyazva. Mindegyik emelő rugóval van terhelve és a rugó által létrehozott erőt az emelők kiinduló helyzetében ütköző veszi fel, munkaheíyzetben pedig az ütköző lefordított helyzetben van, hogy ily módon á rugóerő az emelőn át a nyomógörgökre l ásson, és ily módon a betoló-hajtogató hengeren fekvő fehérneműdarabot ezekre a hengerekre szorosan rányomja. A rugók előfeszítése változtatható és beáflítható. A rugók a mindenkori tengelyen lévő felvevőgyőrűkön vannak elhelyezve. A felvevőgyűrűk, valamint a tengelyen lévő állítógyűrűk, amelyek az ütközők felvételére szolgálnak, a tengelyen úgy vannak elrendezve, hogy helyzetűk beállítható és rögzíthető.
A találmány értelmében a nyomógörgők vezérelt mozgatása a szélletapogató elemek működtetésének függvényében megy végbe és ezt a mozgatást a mtrokalielyzetben egy kétkarú emelőre ható munkahenger tégzi. A kétkarú emelő mindegyik karjához egy kapcsofótúd van csuklósán csatlakoztatva, és ez a kapcsotóród emelő segítségével egy tengelyhez és a másik kapcsolórúd másik emelő révén egy másik tengelyhez van csuklósán csatlakoztatva és azzal erőzáróan kapcsolva. A nyomógörgők munkahelyzetében a rugók által az emelőre és ily módon a nyomógörgők által a betoló-hajtogató hengereken fekvő és hajtogatandó fehérneműdarabra jtató erő a tengelyek előre megadott forgómozgása révén változtatható.
Másrészt a rugóknak a nyomógörgők munkahelyzetében olyan előfeszítése van, amely a nyomógörgők gyors felemelését a munkahelyzetből a kiinduló helyzetbe etősegíti, mindaddig, míg az emelő az ütközőkön fel nem fekszik.
Végül a nyomógörgők munkahelyzetbe történő vezérelt mozgatásától függően és egy előre meghatározott és a betoló-hajtogató hengereken fekvő és a nyomógörgőkkel terhelt fehérneműdarabra ható erőtől függően a betoló-hajtogató hengerek hajtása bekapcsolható. A kapcsolóelem előnyösen kapcsolórúdon van elhelyezve.
Á találmány szerinti megoldás előnyei különösen abban mutatkoznak, hogy mindegyik nyomógörgö a fehérneműd arabon belüli különböző .erőktől függetlcT nijl maga fekszik fel a fehérneműdarabra. Ily módon a
-2183 025 betoló-hajtogató hengerek és a hajtogatandó fehérneműdarab között a fehérneműdarab teljes szélességében egyenletes súrlódó kapcsolat jön létre és ennek következtében a fehérneműdarab ferde elhúzódását kiküszöböljük és egyenletes hajtogatást teszünk lehetővé.
Másrészt a nyomógörgők előfeszítése miatt behelyezett rugók a fehérneműdarabot egyenletes nekiszorító hatással szorítják neki a betoló-hajtogató hengernek, és a nyomógörgők gyors felgyorsítását biztosítják, amikor a munkahelyzetből a kiinduló helyzetbe emelődnek. Azonkívül az emelőkön keresztül a nyomógörgőkre ható rugók a nyomógörgők működtetésére beépített emelőrendszer lassításából és a nyomógőrgőkbői magukból keletkező erőket felveszik, úgy, hogy a csapágyak és maguk a betoló-hajtogató hengerek messzemenően kímélve vannak.
A találmányt részletesebben a kiviteli példa kapcsán ismertetjük. A rajzokon az 1. ábra a hajtogatásra való berendezést ábrázolja vázlatosan, a 2. ábra a berendezés vázlatos felülnézete, a 3. ábra a nyomógörgőket ábrázolja vázlatosan a mozgató elemekkel, munkahelyzetben, a 4. ábra a nyomógörgők emelőinek csapágyazását ábrázolja vázlatosan.
Amint az 1. és 2. ábrákból látható, a hajtogatásra szolgáló berendezés egy hozzávezető szállítószalagot tartalmaz, amely az 1 állványban van elhelyezve. A hozzávezető szállítónak, amely két hajtott 2, 3 hengerből és több körbefutó 4 szállítóhevederből áll, az a feladata, hogy a hajtogatandó fehérneműdarabot - amely már egyszer vagy többször hajtogatott is lehet - a hajtogatási helyhez szállítsa. A hajtogatásra szolgáló 5, 6 betoló-hajtogató hengerek közvetlenül a 4 szállítóheveder felső ága alatt vannak elhelyezve, és a 8, 9 és 10 szélletapogató elemek, valamint a 28 kapcsolóelem működtetésétől függően vezérelhetően hajthatók. A két 5, 6 betoló-hajtogató henger hajtása a központos hajtogatás érdekében külön-külön leállítható.
A célból, hogy a fehérneműdarabokat az 5,6 betolóhajtogató hengerek jobban meg tudják fogni, mindegyik 5, 6 betoló-hajtogató hengerhez több 11, 12 nyomógörgő tartozik. Ezek kiinduló helyzetben a hozzávezető szállító felső ága felett helyezkednek el, attól bizonyos távolságban, és közvetlenül a hajtogatás megkezdése előtt az 5, 6 betoló-hajtogató hengereken fekvő hajtogatandó fehérneműdarabra lesznek lehajlítva azáltal, hogy a 13 munkahengert és a hozzá tartozó emelőrendszert működésbe hozzuk. A 11, 12 nyomógörgők távolsága a hozzávezető szállító felső ágától úgy van megválasztva, hogy mindegyik fehérneműdarab a hozzávezető szállítótól ezen a közbenső téren keresztül szállítható. A 11,12 nyomógörgők a hajtogatás folyamán a 13 munkahengerből kiinduló, az alábbiakban ismertetett emelőrendszeren át a 11, 12 nyomógörgőkre átadódó erőt és a 11, 12 nyomógörgőhöz tartozó torziós 18, 19 rugókon keresztül elérhető előfeszítést fejtenek ki a fehérneműdarabra, úgyhogy a fehérneműdarab teljes szélességében az 5, 6 betoló-hajtogató hengerekkel jó súrlódó kapcsolatba kerül, ami biztosítja, hogy az 5, 6 betoló-hajtogató hengerek a hajtogatandó fehérneműdarabot biztonságosan behúzzák. Azonkívül a torziós 18, 19 rugók csökkentik a 11, 12 nyomógörgőknek az 5, 6 betoló-hajtogató hengerekre való ütközésekor fellépő erőket, mivel a torziós 18, 19 rugók maguk is fel tudnak fogni erőt.
Az 5, 6 betoló-hajtogató hengerek teljes bciuizi'.i szélességében több 11, 12 nyomógörgő van elhelyezve Mindegyik 11, 12 nyomógörgő egy különálló 14, 1' emelőben szabadon elfordulhatóan van ágyazva. Λ 11 nyomógörgőkhöz tartozó 14 emelők a közös 17 lenge ’yen találhatók, míg a 12 nyomógörgőkhöz tartozó 15 emelők a közös 16 tengelyen vannak ágyazva. A l<< tengely az 1 állványon található 30, 31 csapágyazási helyeken van ágyazva, míg a 17 tengelynek 32, 33 csapágyazási helyei vannak. A 14, 15 emelők egy adott szögön belül elforgathatóan vannak elhelyezve.
Amint a 4. ábrából látható, a 16 tengelyen mindegyik 15 emelőhöz egy-egy csapágyhely van kialakítva, amelyek a 16 tengelyen rögzíthető 20,21 állítógyűrúből és az ugyancsak rögzíthető 34, 35 felvevögyűrűből áll nak a torziós 18 rugó számára. A két gyűrű egymástól távolságban a 15 emelő felvételére alkalmasan van el helyezve. A 20 állítógyűrűn 36 ütköző van, amely a 15 emelő alá nyúlik és így a 15 emelő számára felfekvést képez a 12 nyomógörgő kiinduló helyzetében. A torziós 18 rugó a 16 tengelyen lévő rögzíthető 34 felvevŐgyűrüre van erősítve, és megfelelő előfeszítéssel hat a 15 emelőre. A torziós 18 rugónak ezt az előfeszítését változtathatjuk és beállíthatjuk azáltal, hogy a 34 felvevőgyűrűben lévő 39 csavart oldjuk, a 34 felvevőgyűrűt a 16 tengelyen elfordítjuk, mrqd a 39 csavarral ismét rögzítjitíc.
Kiinduló helyzetében a 15 emelő az ütközőn fekszik fel, mig munkahelyzetben a 16 tengely és forgatása által a 20 állítógyűrű, és ily módon a 36 ütköző is elfordul, ezáltal a torziós 18 rugó előfeszítése a 15 emelőn át a 12 nyomógörgőre és a 6 betoló-hajtogató hengeren fekvő fehérneműdarabra hat. Ha a 16 tengely tovább forgatjuk, és ily módon a 36 ütközőt tovább elfordítjuk - egy ezt követően ismertetett emelőrendszer segítségével -, akkor a torziós 18 rugónak a 15 emelőre ható ereje tovább nő, úgyhogy ezáltal a 12 nyomógöTgő nekiszorító ereje is tovább nő. Ez az előzőekben leírt hatás valamennyi 12 nyomógörgőnél fellép, azaz az 5 betolóhajtogató hengerhez tartozó 11 nyomógörgőknél is. Az erre vonatkozó hivatkozási számokat a 4. ábrán zárójelben adtuk meg.
Amint már elmondtuk, és amint a 3. ábrából látható, ahol az emelőrendszert és a 11, 12 nyomógörgőket munkahelyzetben ábrázoltuk, a 11, 12 nyomógörgők mozgatása a munkahelyzetbe, illetve a munkahelyzetből kiinduló helyzetbe a 13 munkahenger segítségével történik, amely előnyösen pneumatikus henger. A 13 munkahenger 38 dugattyúnídja egy kétkarú 22 emelőre hat, amelynek 29 forgáspontja az 1 állványra van rögzítve.
A kétkarú 22 emelő mindegyik oldalára egy 23, 24 kapcsolórúd van helyezve. A 23 kapcsolórúd viszi át a 38 dugattyúrúd mozgását a 25 emelő segítségével a 17 tengelyre, míg a 24 kapcsolórúd mozgását a 26 emelő viszi át a 16 tengelyre. A 24 kapcsolórúdon 27 felfutási görbe található, amely a 28 kapcsolóelemre úgy hat, hogy csak a dugattyú egy előre meghatározott helyzetének elérésekor és ily módon a 11, 12 nyomógörgők által az 5, 6 betoló-hajtogató hengereken fekvő fehérneműdarabokra ható előre meghatározott erő elérésekor tud az 5, 6 betoló-hajtogató hengerek hajtása bekapcsolódni.
A berendezés működésmódjának leírásakor, különösen a 3. ábrán, a fehérneműdarabot, a 2, 3 hengereket, a 4 szállítóhevedert és az 1 állványt a jobb áttekinthetőség kedvéért nem ábrázoltuk.
A berendezés a következőképpen működik:
-3183 025
Λ 8, 9 cs 10 szelletjpugíitó elemek egyidejű működtetésekor a hozzávezető szállító cs ezáltal a fehérneműdarabok hozzávezetésc a hajtogatási helyre leáll. Egyidejűleg a 15 munkahengcreket nyomás alatti levegővel töltjük fel.
Λ kétkarú 22 emelőn keresztül, amely a 29 forgáspontban van ágyazva, a dugattyú mozgása és ezáltal a 13 munkahenger 38 dugattyúrúdjának mozgása a kétkarú 22 emelőre adódik át. A 23 kapcsolórúd, valamint az. ehhez tartozó 25 emelő ezt a mozgást a 17 tengelyre viszi át, míg a 24 kapcsolórúd és 26 emelő a mozgást a 16 tengelyre viszi át. Ezáltal a 13 münkahengerek egyencsvonalú mozgása forgómozgássá alakul át.
A 16, 17 tengelyek forgómozgásával az azon ágyazott 14,15 emelők és ily módon a 11,12 nyomógörgők munkaheíyzetbe kerülnek. Amint a 11, 12 nyomógörgők munkahelyzetben vannak, azaz a hajtogatandó fehérnemödarabokon felfekszenek, a 16,17 tengelyek további forgómozgása következtében, és ezáltal, hogy az ezekkel összekötött 36, 37 ütközők elfordulnak, a torziós 18, 19 rugókból adódó előfeszítés hatni kezd. A 16, 17 tengelyek további forgatása következtében a torziós 18,19 rugók elŐfeszítése nő, úgyhogy 11, 12 nyomógörgők nekiszorító ereje ugyancsak tovább nő.
Mivel a 14, 15 emelők a 16, 17 tengelyeken most már szabadon mozognak, az egyes 11, 12 nyoinógörgők a hajtogatandó fehémeműdarab különböző vastagságához hozzáilleszkednek. Ezáltal a fehérneműdarabot a 11, 12 nyoinógörgők az 5, 6 betoló-hajtogató hengerek teljes szélességében annak nekiszoritják.
Miután a 24 kapcsolórúd egy előre meghatározott utat befutott és ezzel a 11, 12 nyomógörgó'k egy előre meghatározott erővel hatnak a fehérneműdarabra, a 24 kapcsolóidon elhelyezett 27 felfutási görbe a 28 kapcsolóelemet működésbe hozza. Ezáltal az 5, 6 betoló-hajtogató hengerek hajtása bekapcsol és a fehérnemüdarab a 5, 6 betoló-hajtogató hengerek közé jut cs ott hajtogatva lesz.
A központos hajtogatás biztosítására az 5, 6 betolóhajtogató hengereket a 8, 10 szélletapogató elemektől függően egymástól függetlenül le lehet állítani, illetve hajtani lehet.
Amikor a 11, 12 nyomógörgőket felemeljük és ezáltal azokat a kiinduló helyzetbe mozgatjuk, a 13 munkahengert nyomás alatti közeggel töltjük föl. A 11, 12 nyomógörgők kiinduló helyzetbe való mozgatása egy impulzus következtében megy végbe, amelyet a fehérneműdarab fejt ki a hajtogatás folyamatának egy előre meghatározott fázisában. A 13 munkahenger nyomás alatti levegővel való feltöltése következtében a kétkarú 22 emelőn a 23, 24 kapcsolórudakon és a 25, 26 emelőkön át a 16,17 tengelyek ellentétes irányú forgómozgást végeznek és ily módon a 18,19 torziós rugók előre meghatározott mértékben tehermentesülnek. Ezáltal a 18,19 torziós rugók részleges tehermentesítésével felszabaduló energiát azonnal a nyomógörgők gyors és rövid ideig tartó felgyorsítására lehet felhasználni. Ennek következtében viszont a 13 munkahengert viszonylag kicsire lehet méretezni. Ha a 16, 17 tengelyek forgómozgása tovább folytatódik, a 14, 15 emelők olyan helyzetbejutnak, hogy a 11, 12 nyomógörgők az 5, 6 behúzó-hajtogató hengerekről felemelkednek, így üzemen kívüli állapotba kerülnek és a kiinduló helyzetbe térnek vissza. Ezáltal egy következő hajtogatandó fehérneműdarabot lehet a hajtogatási helyhez hozzávezetni.
Az előzőekben leírt 11,12 nyomögörgők és a működésükhöz alkalmazott elemek egy vagy több hajtogatási hellyel rendelkező hajtogatógépeknél is egyaránt jól alkalmazhatók anélkül, hogy a találmány tárgykörétől eltérnénk.
Claims (11)
- SZABADALMI IGÉNYPONTOK1. Berendezés fehérneműdarabok hajtogatására, amelynél egy hozzávezető szállítón fekvő és hajtoga tandó fehérneműdarab betolóberendezés segítségével és legalább egy szél-letapogatótói függően, hajtogatás mellett, a hozzávezető szállító szállítási síkján áttolható, a betolóberendezésnek pedig legalább két, előnyösen vezérelhetően hajtott betoló-hajtogató hengere van, azzal jellemezve, hogy mindegyik betoló-hajtogató hen gerhez (5, 6) több egymástól függetlenül emelőn (14. 15) ágyazott, kiinduló helyzetből munkaheíyzetbe és abból ismét kiinduló helyzetbe vezérelhetően mozgatható, valamint egymástól függetlenül, szabadon forgat ható nyomógörgő (11,12) van társítva.
- 2. Az 1. igénypont szerinti berendezés kiviteli alakja, azzal jellemezve, hogy az egyik nyomógörgőhöz (11) tartozó emelő (14) egy közös tengelyen (17) és a másik nyomógörgőkhöz (12) tartozó emelő (15) egy további tengelyen (16) van ágyazva.
- 3. Az 1. vagy 2. igénypontok szerinti berendezés kiviteli alakja, azzal jellemezve, hogy az emelőkhöz (14, 15) rugók (18, 19) vannak társítva és a rugók (18, 19) a tengelyeken (16, 17) vannak elhelyezve, és a rugók (18, 19) egyik vége az emelőkkel (14, 15), másik vége a tengelyekkel (16,17) van e rőzáróan összekötve. '
- 4. Az 1-3. igénypontok bármelyike szerinti berendezés kiviteli alakja, azzal jellemezve, hogy a rugók (18, 19) előnyösen torziós rugóként vannak kialakítva.
- 5. Az 1-3. igénypontok bármelyike szerinti berendezés kiviteli alakja, azzal jellemezve, hogy az emelőkhöz (14, 15) ütközők (36, 37) vannak társítva, amelyek a tengelyekre (16, 17) erősített áOítógyűrűkön (20, 21) vannak elhelyezve, és az ütközők (36, 37) a munkahelyzeten kívül lévő nyomógörgőkkel (11, 12) ellátott emelők (14,15) felfekvését képezik.
- 6. A 3. vagy 4. igénypont szerinti berendezés kiviteli alakja, azzal jellemezve, hogy a rugók (18, 19) a tengelyeken (16, 17) elhelyezett felfevőgyűrűkre (34, 35) vannak erősítve.
- 7. A 3-6. igénypontok bármelyike szerinti berendezés kiviteli alakja, azzal jellemezve, hogy a felvevőgyűrű (34, 35) és az állítógyűrű (20, 21) a ráerősített ütközővel (36, 37) együtt a tengelyen (16, 17) beállítható és rögzithetően van kialakítva.
- 8. Az 1-7. igénypontok bármelyike szerinti berendezés kiviteli alakja, azzal jellemezve, hogy a nyomógörgők (11, 12) a szél-letapogató elemek (8,9,10) működésétől függően vezérelhetően vannak kialakítva.
- 9. Az 1-8. igénypontok bármelyike szerinti berendezés kiviteli alakja, azzal jellemezve, hogy a nyomógörgők (11,12) vezérelt mozgatására a munkahelyzetben egy kétkarú emelőre (22) ható munkahengere (13) van, és a kétkarú emelő (22) mindegyik kaijához kapcsolórúd (23, 24) van csuklósán csatlakoztatva és az egyik kapcsolórúd (23) emelőn (25) keresztül az egyik tengely-4183 025 hez (17) és a másik kapesolórtíd (24) emelő (26) ólján a másik tengelyhez (16) van csuklósán és erőzáróan csatlakoztatva.
- 10. Az 1-9. igénypontok bármelyike szerinti berendezés kiviteli alakja, azzal jellemezve, hogy a tengelyek (16, 17) és az ütközők (36, 37) a tengelyeken (16, 17) ágyazott emelők (14, 15) forgásszögén túl kiforgathatóan vannak elhelyezve.
- 11. Az 1 10. igénypontok bármelyike szerinti berendezés kiviteli alakja, azzal jellemezve, hogy előnyösen az egyik kapcsolórúdon (24) a tengelyeknek (16, 17) az emelők, (14, 15) forgásszögénél nagyobb elfordulása5 kor működtethető felfutási görbével (27) rendelkező kapcsolóelem (28) van elhelyezve, amelynek működtetésekor a betoló-hajtogató henger (5, 6) hajtása hozzá kapcsolható.3 rajz, 4 ábraFelelős kiadó: Himer Zoltán osztályvezető Megjelent a Műszaki Könyvkiadó gondozásában85/2334 Franklin Nyomda
Applications Claiming Priority (1)
Application Number | Priority Date | Filing Date | Title |
---|---|---|---|
DD20716478A DD138084B1 (de) | 1978-08-08 | 1978-08-08 | Vorrichtung zum falten von waeschestuecken |
Publications (1)
Publication Number | Publication Date |
---|---|
HU183025B true HU183025B (en) | 1984-04-28 |
Family
ID=5513938
Family Applications (1)
Application Number | Title | Priority Date | Filing Date |
---|---|---|---|
HUTE000935 HU183025B (en) | 1978-08-08 | 1979-08-03 | Device for plaiting underwear pieces |
Country Status (6)
Country | Link |
---|---|
BG (1) | BG43637A1 (hu) |
DD (1) | DD138084B1 (hu) |
DE (1) | DE2919721C2 (hu) |
DK (1) | DK146102C (hu) |
HU (1) | HU183025B (hu) |
SU (1) | SU1172964A1 (hu) |
Family Cites Families (1)
Publication number | Priority date | Publication date | Assignee | Title |
---|---|---|---|---|
DE1585882B1 (de) * | 1966-11-10 | 1971-12-16 | Peters Gmbh E & E | Einschiebefaltvorrichtung |
-
1978
- 1978-08-08 DD DD20716478A patent/DD138084B1/de unknown
-
1979
- 1979-05-16 DE DE19792919721 patent/DE2919721C2/de not_active Expired
- 1979-07-11 SU SU797770680A patent/SU1172964A1/ru active
- 1979-07-16 BG BG4434279A patent/BG43637A1/xx unknown
- 1979-08-03 DK DK327879A patent/DK146102C/da not_active IP Right Cessation
- 1979-08-03 HU HUTE000935 patent/HU183025B/hu unknown
Also Published As
Publication number | Publication date |
---|---|
DE2919721C2 (de) | 1986-01-02 |
DK146102C (da) | 1983-11-21 |
DD138084A1 (de) | 1979-10-10 |
BG43637A1 (en) | 1988-07-15 |
SU1172964A1 (ru) | 1985-08-15 |
DK327879A (da) | 1980-02-09 |
DK146102B (da) | 1983-06-27 |
DE2919721A1 (de) | 1980-02-14 |
DD138084B1 (de) | 1980-06-25 |
Similar Documents
Publication | Publication Date | Title |
---|---|---|
US5440810A (en) | Apparatus for feeding and spreading laundry articles | |
US4885853A (en) | Spreader feeder apparatus | |
SE444428B (sv) | Pallastningsanordning | |
US4664577A (en) | Apparatus for stacking generic sheet-like elements such as sheets, hides, boards, and the like | |
WO2022079646A1 (en) | Unwrinkling and stacking system for textile materials | |
US3901138A (en) | Turn table device | |
JPH02147526A (ja) | 折丁機械のための振り上げ積載機 | |
CZ282348B6 (cs) | Zařízení pro zakružování a další dopravu přístřihů plášťů plechovek | |
US3799320A (en) | Turn table device | |
US2427515A (en) | Sheet tearing machine | |
HU183025B (en) | Device for plaiting underwear pieces | |
US5697607A (en) | Device for controlling grippers engaging sheet-like workpieces at an infeed station of a processing machine | |
US4248414A (en) | Panel folding machine and method | |
US5720156A (en) | Case packing apparatus and method | |
US3410424A (en) | Rack for holding a stack of printed sheets | |
JP2002003040A (ja) | 搬送装置上を規則的な間隔をおいて搬送される印刷製品を取り出す装置 | |
US3848866A (en) | Machines for stacking limp work pieces | |
US4239205A (en) | Small piece stacker and counter | |
GB2170832A (en) | Fabric piece stacking device at a sewing machine | |
US2488675A (en) | Stacking mechanism | |
JP2006248785A (ja) | 折り畳まれた紙葉を開放、および載置するための装置 | |
IT202100006269A1 (it) | Apparecchiatura per l'alimentazione automatica di barre a una macchina utensile, con dispositivi di selezione e caricamento delle barre ad azionamento elettromeccanico | |
KR101943872B1 (ko) | 인쇄지의 압착기 | |
US4591144A (en) | Feeder for press | |
GB2091299A (en) | Apparatus for feeding laundry to an ironing machine |