HU183007B - Fungicide composition - Google Patents

Fungicide composition Download PDF

Info

Publication number
HU183007B
HU183007B HU79BA3886A HUBA003886A HU183007B HU 183007 B HU183007 B HU 183007B HU 79BA3886 A HU79BA3886 A HU 79BA3886A HU BA003886 A HUBA003886 A HU BA003886A HU 183007 B HU183007 B HU 183007B
Authority
HU
Hungary
Prior art keywords
weight
formula
plants
compounds
leaves
Prior art date
Application number
HU79BA3886A
Other languages
English (en)
Inventor
Helmut Kaspers
Wilhelm Brandes
Original Assignee
Bayer Ag
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Family has litigation
First worldwide family litigation filed litigation Critical https://patents.darts-ip.com/?family=25776505&utm_source=google_patent&utm_medium=platform_link&utm_campaign=public_patent_search&patent=HU183007(B) "Global patent litigation dataset” by Darts-ip is licensed under a Creative Commons Attribution 4.0 International License.
Priority claimed from DE19782849695 external-priority patent/DE2849695A1/de
Priority claimed from DE19792931034 external-priority patent/DE2931034A1/de
Application filed by Bayer Ag filed Critical Bayer Ag
Publication of HU183007B publication Critical patent/HU183007B/hu

Links

Classifications

    • AHUMAN NECESSITIES
    • A01AGRICULTURE; FORESTRY; ANIMAL HUSBANDRY; HUNTING; TRAPPING; FISHING
    • A01NPRESERVATION OF BODIES OF HUMANS OR ANIMALS OR PLANTS OR PARTS THEREOF; BIOCIDES, e.g. AS DISINFECTANTS, AS PESTICIDES OR AS HERBICIDES; PEST REPELLANTS OR ATTRACTANTS; PLANT GROWTH REGULATORS
    • A01N47/00Biocides, pest repellants or attractants, or plant growth regulators containing organic compounds containing a carbon atom not being member of a ring and having no bond to a carbon or hydrogen atom, e.g. derivatives of carbonic acid
    • A01N47/02Biocides, pest repellants or attractants, or plant growth regulators containing organic compounds containing a carbon atom not being member of a ring and having no bond to a carbon or hydrogen atom, e.g. derivatives of carbonic acid the carbon atom having no bond to a nitrogen atom
    • A01N47/04Biocides, pest repellants or attractants, or plant growth regulators containing organic compounds containing a carbon atom not being member of a ring and having no bond to a carbon or hydrogen atom, e.g. derivatives of carbonic acid the carbon atom having no bond to a nitrogen atom containing >N—S—C≡(Hal)3 groups

Landscapes

  • Life Sciences & Earth Sciences (AREA)
  • Agronomy & Crop Science (AREA)
  • Pest Control & Pesticides (AREA)
  • Plant Pathology (AREA)
  • Health & Medical Sciences (AREA)
  • Engineering & Computer Science (AREA)
  • Dentistry (AREA)
  • General Health & Medical Sciences (AREA)
  • Wood Science & Technology (AREA)
  • Zoology (AREA)
  • Environmental Sciences (AREA)
  • Agricultural Chemicals And Associated Chemicals (AREA)

Description

A találmány tárgya új fungicid szer, amely készítmény 0,1-95 súly%-ban egy (!) általános képletű karboximid származék ahol a képletben Y jelentése (1) vagy (2) képletű csoport és egy (11) képletű N.N-dimetil-N'-fenii-N'-fflLiür-diklórinetil-tioj-szulfamid kombinációját tartalmazza l;0,5 -8, célszerűen 1:1 4 arányban, továbbá valamely szilárd segédanyagot és/vagy folyékony oldószert így célszerűen természetes kőzetlisztet vagy xilol és ctklohcxán elegyét és adott esetben valamely felületaktív szert, célszerűen dibutil-naftalinszulfonátot és ligninszulfonátot tartalmaz.
Ismeretes, hogy bizonyos karboximid-származékok jelentős fungicid hatással rendelkeznek, különösen az olyan gombakórokozókkal szemben, mint a Botrytis cinerea [lásd K. H. Büchel: Pflanzenschutz und Svhadlingsbekámpfung. 148. oldal, Georg Thieme Verlag Stuttgart (1977)]. A gyakorlatban az ismert anyagok alkalmazásakor így például a szőlészetben a növények esetenként károsodást szenvednek, ami az ismert szerek általános alkalmazását korlátozhatja.
Azt tapasztaltuk, hogy a tatálrnány szerinti fungicid szer jelentős fungicid hatással rendelkezik.
Meglepő módon azt találtuk, hogy a találmány szerinti hatóanyagkombinácíó nemcsak jelentős fungicid hatással rendelkezik, hanem ezen túlmenően a szert a növények igen jól tűrik. Ennek következtében a találmány szerinti megoldás a technika szintjét gazdagítja.
A találmány szerinti hatóanyag-kombinációhoz alkalmazott karboximid-származékokat az (I) általános képlettel jellemezhetjük. A képletben Y jelentése (1) vagy (2) képletű csoport, a vegyületek közelebbről az (Éa) és (lb) képlettel szemléltethetők.
Az (la) és (lb) képletű vegyületek ismertek [lásd a technika állásánál említett tankönyvet, továbbá Wegler R.: Chemie dér Pflanzenschutz- und Schádüngsbekampfungsmittel, 4. kötet, 202 -217. oldal, SpringerKiadó, Berlin/Heidelberg/New York (1977)]. E vegyületeket a mezőgazdaságban alkalmazzák, előállításuk hasonlóképpen ismert (lásd például Wegler R. fent említett művet, továbbá a 3 903 090 számú Egyesült Államok-beli szabadalmi leírást, ahol az (la) képletű vegyület van leírva, valamint a 2 207 576 számú Német Szövetségi Köztársaság-beli közrebocsátási iratot, amely az (lb) képletű vegyiííetet ismerteti.
A találmány szerinti megoldások közül különösen előnyös az a kombináció, amely az (la) képletű vegyületet (procimidor néven), továbbá a (II) képletű vegyületet, (diklórfluanid néven) tartalmazza. E kombináció alkalmazásakor növekszik a növényeknek az egyes karboxamid komponensekhez viszonyított tűrőképessége.
Az (1) általános és a (II) képletű vegyületek együttes alkalmazása nemcsak a növények toleranciája szempontjából kedvező, hanem egyidejűleg megkönnyíti a növényvédelmet: egyetlen műveleti lépésben lehet ugyanis a szőlő legjelentősebb, gombák által előidézett betegségeit leküzdeni. A (II) képletű diklórfluanid csak kis mértékben hat a szőlő-peronoszpórára (Plasmopara viticola) továbbá a vörösüszögre (Pseudopeziza tracheiphíla), és amely kórokozókkal szemben hivatalosan engedélyezett „zm. (Növényvédőszerek jegyzéke, 1978; Biologischen Bundesanstalt für Land und Fortwirtschaft).
A (ii) képletű vegyület (diklórfluanid) már régóta ismeretes, hasonlóképpen ismert előállítása és fungicid 2 hatása, (lásd Wegler R. említett müvét, 11. kötet 94 95. oldal, továbbá IV. kötet 193 194. oldal),
A (II) képletű hatóanyagok helyett adóit esetben hasonló szerkezetű amido- és imido-vegyületek N-poliIialogén-alkil-tio-származékait is alkalmazhatjuk. E vegyületek közül megemlíthetjük az N-(triklór-meliltio)-ftálimidet, továbbá e vegyület megfelelő tetrahidro-származékát, mindkét vegyület már hosszabb idő óta növényvédőszerként, fungicidként alkalmazott és ismert vegyület (lásd Wegler R. említett művét, II. kötet 109- 190. oldal, továbbá IV. kötet 190-192, oldal). E vegyületek a (III) és (IV) képlettel jellemezhetők.
A (II) képletű vegyületek közül a 4-metil fenil-származékokal is megemlíthetjük, amelyet röviden tolilfluanidnak nevezünk (lásd Wegler R. említett művét
IV. kötet, 194. oldal).
A két hatóanyag-csoport súly aránya a találmány szerinti kombináció esetében viszonylag széles határok között változhat, általában egy súlyrész karboxrmidmre 0,5-8, célszerűen 1- 4 srilyrész N^-dimetÜ-N'-fene-N(fluor-diklór-metil-tio)-seuiFamidot alkalmazunk.
A fungicid szereket az alabbi kórokozókkal szemben alkalmazhatjuk: Plasmodiophoromycetes, Oo.nycetes, Chytridiomycetes, Zygpmycetes, Aseomycetes, Basrdiomycetes. Deuterotnycetes.
Minthogy a hatóanyagkombinácfót a növények öt tűrik, ez lehetővé teszi, hogy a vegyületeket a kívánt koncentrációban alkalmazzuk a növények föld feletti részén, a talajon, továbbá a vetőmaggal együtt.
A hatóanyagokat szokásos módon alakíthatjuk készítménnyé. Ezek közölt megemlítjük az oldatokat, emulziókat, szuszpenziókat, porokat, habokat, pasztákat, granulátumokat, aeroszolt, természetes és szintetikus anyagok hatóanyagbevonalait, polimer anyagokból készült kapszulákat, vetőmagbevonatokaí, továbbá égőtölteteket, füstpatronokat, -készítményeket, spirálokat s a többi, valamint az ULV hideg ellenes és a melegköd-krszítrnényeket.
A készítményeket ismert módon állítjuk elő, így például a hatóanyagot valamely segédanyaggal vagy folyékony oldószerrel, nyomás alatt cseppfolyósított gáz és/vagy szilárd hordozóanyaggal adott cselben valamely felniét aktív szerrel, így emulgeálószerrel és/vagy diszpergáloszerrel és/vagy habképzőszerrel elegyítjük. Abban az esetben, ha segédanyagként vizet a^ralmazurdt, az oldás elősegítésére szerves oldószert rs alkalmazhatunk. A szerves oldószerek közül az alábbiakat említjük meg: aromás oldószereket, mint xilol, toluol vagy alkil-naftalin; klórozott aromás o.jószcreket vagy alifás szénhidrogéneket, mint klór-benzol, klór-etilén vagy metilénklorid, alifás szénhidrogéneket, mint eiklofoexánt vagy paraffinokat, Így például köoíajfrakciókat, alkoholokat, mint butanol vagy glikol, továbbá ezek észtereit vagy étereit, ketonokat, mint aceton, ruetH-etfl-keton, metilizobutil-keton vagy ciklohexanon; erősen poláros oldószereket, mint dimetít formamid és dimetil-szulfoxid, továbbá víz. Cseppfolyósított gázok alatt azokat a folyadékokat értjük, amelyek normál hőmérsékleten és nyomáson gáz halmazállapotúak, így például az aeroszol-hajtóanyagok, mint halogénezett szénhidrogének, továbbá bután, propán, nitrogén vagy széndioxid. Szilárd hordozóanyagként az alábbiak vehetők figyelembe: például természetes kőzetzúzalékok, mint kaolin, agyag, talkum, kréta, kvarc, attapulgit, montmorillonit vagy diatómaföld, továbbá szintetikus kőzet·
-2183 no?
porok, mint nagy diszperzitású sziiícium-dioxid, alumínium-oxid és szilikátok; a granulátumokhoz használt szilárd hodroz.óanyagok között említjük meg például a természetes zúzott és frakcionált kőzeteket, mint a kalcit, márvány, habkő, szepiolit, dolomit, továbbá szervetlen és szerves zúzalékból készült szintetikus granulátumokat, mint például fűrészporból, kókuszdió héjából, kukoricacsutkából, dohány szárából készült granulátumokat; emulgeáló és/vagy habképző-szerként az alábbiak jöhetnek figyelembe, mint például nem ionos és anionos emulgeátorok, mint poli(oxi-ctilén)-zsírsavészter, poii(oxi-etilén)-zsíralkohoi-éler, így például aíkilaril-poli(glikol-éter), alkil-szulfonát, alkil-szulfát, arilszúlfonát, továbbá fehére-hidrolizátumok; diszpergálóSzerként például ligninszulfitlüg vagy metil-cellulóz jöhet figyelembe.
A készítményekhez alkalmazhatunk ragasztóanyagokat is, mint karboxi-metij-cellulóz, természetes vagy szintetikus, poralakú, szemcse formájú vagy látex alakú polimereket, mint gumiarabicuin, poli(vinil-alkohol) vagy poli(vinil-acetát).
Színezőanyagként szervetlen pigmenteket, például vas-oxidot, titán-oxidot, ferrociánkékct vagy szerves színezéseket, így alizarint, azol-fémftafciano-színezékeket, továbbá nyomtápanyagként vas-, mangán-, bór-, réz- kobalt-, molibdén- és cink sókat alkalmazhatunk.
A készítmények általában 0,1-95, célszerűen 0,590 súly% hatóanyagot tartalmaznak.
A hatóanyagkombinációkat készítmények formájában vagy az ezekből készített további hígítások alakjában, kész oldatok, emulziók, szuszpenziók, porok, paszták, granulátumok formájában használhatjuk fel. A felhasználás szokásos módon történhet, így öntözés, merítés, befújá-s, felhordás, ködképzés, párologtatás, injektálás, iszapolás, fölkenés, szórás, porozás, száraz pácolás, nedves pácolás, vizes pác olás, iszapos pácolás, továbbá kéregképzés útján.
A batóanyagkoncentrátumokat a növények kezelésénél széles határok között változtathatjuk. A koncentráció általában 1 és 0,0001, célszerűen 0,5 és 0,001 súly% között van.
A vetőmag kezelésénél általában a vetőmag kilójára számítva 0,001 -50 g, célszerűen 0,01-10 g hatóanyagot használunk.
A talaj kezelésénél a hatóanyagkoncentráció 0,0000 ΙΟ, 1 súly%, célszerűen 0,0001-0,02 súly% között van.
A találmány szerinti megoldást az alább következő példák szemléltetik, és igazolják, hogy az (I) általános képletű hatóanyagok és a (II) képletű diklórfluanid együttes alkalmazásával a növények tűrőképessége megnövelhető. A kísérleti eredményekből megállapítható, hogy a (II) képletű hatóanyag-komponens pozitív hatása függetlenül a kísérleti évtől, minden egyes megvizsgált fajtánál kimutatható volt. A 3. példa bizonyítja, hogy az ismert vegyületek együttes alkalmazásuk esetében a vegyületek fungicid hatása nem csökken, a kísérleti eredményekből inkább a fungicid hatás javulására lehet következtetni.
1. példa
Mesterséges esőztető-berendezéssel ellátott kísérleti telep, amely magas levegőnedvességet és tartós levélnedvességet biztosít.
A szőlőt a találmány szerinti készítménnnyel (3. kiszerelési példa) négyszer nedvesre befújjuk, a belüjást 4 10 napos időközökben megismételjük. Hogy a növény károsodását elősegítsük, a kezelések közötti időben mesterséges csőztctést végzünk. A negyedik kezelést követő 6. napon megvizsgáljuk a szőlolevclek károsodását,
A kísérletet Müller Thurgau-féle szőlőfajtával 1977ben végeztük.
A szőlőt az ismert anyagokkal külön-külön, így az (ia) képletű procimidorral, az (lb) képletű vtnklozolinnal és a (II) képletű diklórfhianiddal, továbbá a találmány szerinti kombinációval permetezzük be. Λ kombináció az (la) és (II) képletű vegyületeket 2:3 arányban, továbbá az (1b) és (11) képletű vegyületet 2 :3 arányban tartalmazza. Azt tapasztaltük, hogy a találmány szerinti kombináció alkalmazásakor a szőlő lényegesen magasabb toleranciát mutatott, mint a karboximh' vegyületek egyedüli alkalmazása esetén.
Az eredmények értékelését az alábbi skála szerin' végeztük.
Jelzőszám: Károsodás mértéke károsodás nem lép fel a növények/levelek 2,5%-a károsodott a növények/levelek 5 %-a károsodott a növények/levelek 10%-a károsodott a növények/levelek 15 %-a károsodott a növények/levelek 2 5%-a károsodott ' 7 a növények/levelek 35 %-a károsodott a növények/levelek 67,5%-a károsodott a növények/levelek teljes mértékben elpusztultak \z eredményeket az 1. táblázat foglalja össze:
f. táblázat
Kísérleti eredmények Müller -Thurgaii-féle szőlőfajtával (1977)
Hatóanyag Koncentráció súly% hatóanyag A szőlő károsodása Károsodás jelzőszáma
kezeletlen __ 1
Hatóanyagok külön-külön:
fia) (Procimidor) 0,05 8
flb) (Vinklozolin) 0,05 7
(11) (Diklórfluanid) 0,1 1
Találmány szerinti kombináció:
(la) 1 0,05
(2:3)
^(H) > 0,075 3
(Ib) i 0,05
(2:3)
+(1I) 1 0,075 2
2. példa
A kísérleteket szokásos szőlőtenyésíeten, különféle növényfajtákkal végezzük,
-3183 007
II. táblázat (vizsgálati év: 1978)
Károsodás %-a a szőlőfajtáknál Koncentráció „ , , , —---—
Hatóanyag súly %-ban Bacchus Fabsr Kerner Morio- Muskat Müller- Thurgau Rizling Sisse
Hatóanyagok külön-külön:
(la) (Procimidor) 0,038 5 15 8 5 20 7 10
(11) (Diklórfluanid) 0,1 0 0 0 0 0 0 0
Találmány szerinti kombináció
(la) n .-n 0,038 0,5 0,5 2 3 5 0,5 4
+ (11) ) (1·* 2) 0,075
Virágzás után a növényeket a találmány szerinti készítménnyel (2. kiszerelési példa) kétszer befújjuk. A felhasználható anyag mennyisége hektáronként mintegy 2000 1. A felhordást nedves leveleken késő este végezzük, Két héttel az utolsó kezelést követően a növények levelein észlelhető károsodás) %-ban fejezzük ki.
Az alábbi növényféleségeket vizsgáltuk meg: Bacchus, Faber, Kerner, MorioMuskat, MüHer-Thurgau, Riesling, Sissi.
A kezelésbe? az ismert hatóanyagokat egyenként, így az (la) képletű procimidort, a (11) képletű diklórfluanidot, továbbá a találmány szerinti kombinációt használjuk- A kombináció az (la) és (11) képletű vegyületeket 1:2 arányban tartalmá??3· A kombináció esetében a növények jobb tűrőképességet mutatnak, A számszerű eredményeket alj. táblázat foglalja össze.
3- pé lda
Botrytis-vizsgálat (saláta)/védőkezelés
A találmány szerinti készítményt csapvizzel elegyítjük, majd az így kapott vizes diszperziót alkalmazzuk.
Az így kapott permetlével a salátát 8 -10 levélstádiumban megnedvesítjük, 24 óra elteltével minden egyes levélre két kis Botrytis cin?teával benőtt agardarabot Viszünk fel· Az ilymódon fertőzött növényeket lesötétített nedves helyiségben tartjuk mintegy 20 °C hőmérsékleten. Három nappal a fertőzést követően a leveleken észlelhető károsodás mértékét értékeljük.
Az értékelést %-os eredményben adjuk meg; 0% azt jelenti, hogy a növényt károsodás nem érte; 100% azt jelenti, hogy a leveleken a károsodás teljes mértékben kifejlődött.
Az eredményeket a következő táblázat tünteti fel.
Készítmény példák
1. Porzószer
0,5 súlyrész hatóanyagot [(la) + (II) vegyületek 2:3 arányban] 99,5 súlyrész lisztfinomságú természetes kőzetzúzalékkal elegyítünk, majd az elegyet porfinomságúra őröljük· Az igy kapott készítményt a növényekre felszórjuk.
2. Porozószer (diszpergálható por) súlyiész hatóanyagot [(la) + (II) vegyület 1:2 arányban] 1 súíyrész dibutil-naftalinszulfonátot, 4 súlyrész linginszulfonáfot, 8 súlyrész nagydiszperzitású kova4
III. táblázat
Botry tis-vizsgál at (saláta) / védőhatás
Hatóanyag /
Hatóanyagkoncentráció %-ban
Károsodás %-ban
Hatóanyagok külon-kttlön:
(la) procimidor (II) diklórfluanid 0,01 0,04 0,01 16 30 100
Találmány szerinti kombináció:
(la) ι 0,01
[ 1:1 12
+(II) 1 0,01
(la) l 0,01
1 1:4 8
+(II) J 0,04
savat, továbbá 37 súlyrész természetes kőzetlisztet elegyítünk, majd az egészet porrá őröljük. Alkalmazás előtt a nedvesedő port kívánt mértékben vízzel meghígítjuk
3. Emulgeálható koncentrátum súly rész hatóanyagot, [(la) + (II) vegyület 1:0,5 arányban] 55 súlyiész xilol és 10 súlyrész cíklohexán elegyében oldunk. Ezután emulgeátorként 10 súlyrész, dodecil-benzolszulfonsav-káleiumsó, és nonil-fenol-poli(glikol-éter) elegyét adjuk hozzá. Az így kapott emulziókoncentrátumot felhasználás előtt vízzel kívánt mértékben meghígítjuk.
4. Granulátum
Szilárd hatóanyag formálása súly rész 0,5-1,0 mm szemcseméretfl homokhoz súlyrész orsóolajat, majd 7 súlyrész finomra őrölt hatóanyag előkeveréket adunk (ez 75 súlyrész (la) + (II) vegyület 2:3 arányú elegyét és 25 súlyrész porrá őrölt természetes kőzetzúzalékot tartalmaz). Az elegyet megfelelő keverőben mindaddig kevertetjük, amíg egyenletes, jól gördüld, nem porzó granulátumot nem kapunk, A granulátumot kívánt mennyiségben szórjuk fel a növi· nyekre és ezek életterére.
183 007
5. Porozószer súlyrész hatóanyagot ((la) + (II) vegyület 1:2 arányban!, 1 súlyrész dibutil-naftíl-szulfonátot, 6 súlyrész ligninszulfonátot és 8 súlyrész nagydiszperzitású kovasavat elegyítünk, majd az egészet megörüljük. Alkalmazás előtt a nedvesedé) port kívánt mértékben meghígítjuk.

Claims (1)

  1. SZABADALMI IGÉNYPONTOK
    1. Fungicid szer, azzal jellemezve, hogy a készítmény 0,195 súly %-ban egy (I) általános képletű karboximidszármazék - ahol a képletben
    Y jelentése (1) vagy (2) képletű csoport és egy (II) képletű N,N-dimeti!-N -fenil-N’-(fluor-diklórmetil-tio)-szulfamid kombinációját tartalmazza, 1 :0,S8, célszerűen 1:14 arányban, továbbá valamely szilárd segédanyagot és/vagy folyékony oldószert így célszerűen természetes kőzet lisztet vagy xilol és ciklohexán elegyet és adott esetben valamely felületaktív szert célszerűen dibutil naftalinszolfonátot és lignmszulfonátot tartalmaz.
HU79BA3886A 1978-11-16 1979-11-15 Fungicide composition HU183007B (en)

Applications Claiming Priority (2)

Application Number Priority Date Filing Date Title
DE19782849695 DE2849695A1 (de) 1978-11-16 1978-11-16 Fungizide mittel, verfahren zu ihrer herstellung, sowie deren verwendung zur bekaempfung von pilzen
DE19792931034 DE2931034A1 (de) 1979-07-31 1979-07-31 Fungizide mittel, verfahren zu ihrer herstellung, sowie deren verwendung zur bekaempfung von pilzen

Publications (1)

Publication Number Publication Date
HU183007B true HU183007B (en) 1984-04-28

Family

ID=25776505

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
HU79BA3886A HU183007B (en) 1978-11-16 1979-11-15 Fungicide composition

Country Status (12)

Country Link
US (2) US4296116A (hu)
EP (1) EP0011210B2 (hu)
AR (1) AR223856A1 (hu)
BR (1) BR7907395A (hu)
DE (1) DE2962358D1 (hu)
DK (1) DK484979A (hu)
ES (1) ES485992A1 (hu)
GR (1) GR72827B (hu)
HU (1) HU183007B (hu)
IL (1) IL58708A (hu)
MA (1) MA18644A1 (hu)
NZ (1) NZ192103A (hu)

Families Citing this family (4)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
US4966170A (en) * 1984-08-03 1990-10-30 Philip Morris Incorporated Tobacco processing
US4619276A (en) 1984-08-03 1986-10-28 Philip Morris Incorporated Tobacco processing
US5012823A (en) * 1984-08-03 1991-05-07 Philip Morris Incorporated Tobacco processing
NL1024149C2 (nl) 2003-08-22 2005-02-23 Flash Technologies N V Inlaat- en verdeelinrichting.

Family Cites Families (3)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
NL271019A (hu) 1960-11-03
US3903090A (en) * 1969-03-19 1975-09-02 Sumitomo Chemical Co Novel n-(3,5-dihalophenyl)-imide compounds
DE2207576C2 (de) 1972-02-18 1985-07-25 Basf Ag, 6700 Ludwigshafen Oxazolidinderivate

Also Published As

Publication number Publication date
AR223856A1 (es) 1981-09-30
EP0011210A1 (de) 1980-05-28
EP0011210B1 (de) 1982-03-24
GR72827B (hu) 1983-12-06
NZ192103A (en) 1981-12-15
BR7907395A (pt) 1980-08-05
IL58708A (en) 1983-02-23
DK484979A (da) 1980-05-17
DE2962358D1 (en) 1982-04-29
USRE31625E (en) 1984-07-03
ES485992A1 (es) 1980-05-16
EP0011210B2 (de) 1984-03-21
MA18644A1 (fr) 1980-07-01
US4296116A (en) 1981-10-20
IL58708A0 (en) 1980-02-29

Similar Documents

Publication Publication Date Title
JP3682988B2 (ja) 殺菌・殺カビ組成物
KR100327775B1 (ko) 살진균 활성 배합물
JP4680189B2 (ja) 殺真菌性三元活性成分組み合わせ
PL167500B1 (pl) Srodek grzybobójczy PL PL
JPH01502028A (ja) 殺菌剤組成物
HU183007B (en) Fungicide composition
NZ229536A (en) N'-substituted-n'-substituted carbonyl-n-substituted carbonyl-hydrazines and pesticidal compositions
HU176584B (en) Herbicide preparation containing of active mateirals of two types
CA1105016A (en) Substituted 2,1,3-benzothiadiazine compounds
US3140167A (en) 2, 6-di-t-butyl-4-substituted phenyl nu-methyl carbamate and use thereof as selective herbicides
KR100219352B1 (ko) 살진균 활성 배합물
JPS5857404B2 (ja) 除草剤組成物
JPS63188605A (ja) 殺菌・殺カビ組成物
HU188735B (en) Fungicide compositions containing n-sulphenylated buiret derivatives process for preparing the compounds
CA1098726A (en) Selective herbicidal agents
JPS61275202A (ja) 殺菌剤および植物成長調節組成物
HU180674B (en) Fungicide composition and process for producing oxasolidine-2,4-dion derivatives as active agents
BR102014023024B1 (pt) Composto de succinimida, composição e processo para o controle de pythium spp
JPS59199667A (ja) N−スルフエニル化フエネチルスルホンアミド及びその製造法
FI70771C (fi) Bladverkande aemneskomposition foer bekaempning av oertliknande ograes
KR790001912B1 (ko) 디우레탄 유도체의 제조방법
KR900006512B1 (ko) 살균 및 식물-생장 조절용 조성물
IL30292A (en) N-phenyl urea compounds,their preparation,and herbicidal compositions containing them
JPS635362B2 (hu)
JPS58188804A (ja) 除草剤