HU182322B - Process for preparing 1-nitro-9-/hydroxy-alkylamino/-acridines and salts thereof - Google Patents

Process for preparing 1-nitro-9-/hydroxy-alkylamino/-acridines and salts thereof Download PDF

Info

Publication number
HU182322B
HU182322B HU811054A HU105481A HU182322B HU 182322 B HU182322 B HU 182322B HU 811054 A HU811054 A HU 811054A HU 105481 A HU105481 A HU 105481A HU 182322 B HU182322 B HU 182322B
Authority
HU
Hungary
Prior art keywords
nitro
compounds
formula
salts
acridines
Prior art date
Application number
HU811054A
Other languages
English (en)
Inventor
Barbara Wysocka-Skrzela
Andrzej Ledochowski
Czeslaw Radzikowski
Original Assignee
Politechnika Gdanska
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Application filed by Politechnika Gdanska filed Critical Politechnika Gdanska
Publication of HU182322B publication Critical patent/HU182322B/hu

Links

Classifications

    • CCHEMISTRY; METALLURGY
    • C07ORGANIC CHEMISTRY
    • C07DHETEROCYCLIC COMPOUNDS
    • C07D219/00Heterocyclic compounds containing acridine or hydrogenated acridine ring systems
    • C07D219/04Heterocyclic compounds containing acridine or hydrogenated acridine ring systems with hetero atoms or with carbon atoms having three bonds to hetero atoms with at the most one bond to halogen, e.g. ester or nitrile radicals, directly attached to carbon atoms of the ring system
    • C07D219/08Nitrogen atoms
    • C07D219/10Nitrogen atoms attached in position 9
    • AHUMAN NECESSITIES
    • A61MEDICAL OR VETERINARY SCIENCE; HYGIENE
    • A61PSPECIFIC THERAPEUTIC ACTIVITY OF CHEMICAL COMPOUNDS OR MEDICINAL PREPARATIONS
    • A61P35/00Antineoplastic agents

Landscapes

  • Organic Chemistry (AREA)
  • Chemical & Material Sciences (AREA)
  • Health & Medical Sciences (AREA)
  • Life Sciences & Earth Sciences (AREA)
  • Medicinal Chemistry (AREA)
  • Nuclear Medicine, Radiotherapy & Molecular Imaging (AREA)
  • General Chemical & Material Sciences (AREA)
  • Pharmacology & Pharmacy (AREA)
  • Chemical Kinetics & Catalysis (AREA)
  • Animal Behavior & Ethology (AREA)
  • General Health & Medical Sciences (AREA)
  • Public Health (AREA)
  • Veterinary Medicine (AREA)
  • Pharmaceuticals Containing Other Organic And Inorganic Compounds (AREA)
  • Pyridine Compounds (AREA)
  • Other In-Based Heterocyclic Compounds (AREA)

Description

A találmány tárgya eljárás az (I) általános képletű vegyületek — ebben a képletben R egyenes vagy elágazó szénláncú, 2—4 szcnatomos alkiléncsoportot jelent — és sóiknak az előállítására. A találmány szerint az (1) általános képletű vegyületeket úgy állítjuk elő, hogy l-nitro-9-fenoxi-akridint fenolban oldunk, az oldathoz a megfelelő hidroxialkilamint vagy annak sóját adjuk közel ekvimoláris mennyiségben, a rcakcióclegyct 60— 100 °C-ra melegítjük, majd a reakciótermeket elkülönítjük és kívánt esetben sóvá alakítjuk.
A reakcióelegy feldolgozásakor előnyösen úgy járunk el, hogy az elegyet lehűtjük és nagyobb térfogatú apoláris oldószerbe öntjük. Alkalmas oldószerek például dietiléter és benzol. A kivált csapadékot kiszűrjük és valamilyen vízmentes poláris szerves oldószerből vagy az ilyenek elegyéből átkristályosítjuk. Poláris oldószerként például metanolt, etanolt vagy azok elegyét alkalmazhatjuk.
A kiindulási anyagként szükséges aminkomponcnsként az alábbiakat soroljuk fel: 2-amino-butan-l-ol, annak hidrokloridja, 3-amino-propanol-hidroklond, 4-amino-butan-l-ol-hidroklorid.
A sóképzéshez előnyösen sósavat használunk, de szerves savak, így citromsav, borkősav, tejsav és metánszulfonsav alkalmazása szintén lehetséges.
A találmány szerint előállított vegyületek a technika állásából ismert vegyületektől a 9-es helyzetben kapcsolódó szubsztituensben különböznek, ugyanis az (I) általános képletű amino-akridinck nem tartalmaznak omega-nitrogénatomot, helyét a hidroxiesoport foglalja el.
Az (I) általános képletű vegyületek in vivő és in vitro erős daganatgátló hatást mutatnak. Farmakológiai vizsgálatok kimutatták, hogy a vegyületek kevésbé toxíkusak, mint az ismert amino-akridin-származékok. Az (I) általános képletű vegyületek egyik képviselője már klinikai kipróbálás alatt van.
Az (I) általános képletű l-nitro-9-hidroxialkil-amino-akridinek növekedésgátló és ezen belül tumornövekedés-gátló hatását az alábbi tesztekkel vizsgáltuk in vitro és in vivő.
I. In vitro eljárások
a) A habfű csírázásának gátlása (Lepidium Sativum)
80. mm átmérőjű Petri-csészét két réteg szűrőpapírral bélelünk ki, és a papírra lehetőleg egyenletesen 20—25 habfűmagot helyezünk. A szűrőpapírt a vizsgálandó vegyület 1 mg/ml koncentrációjú oldatának 30 ml-ével átitatjuk, kontroll csészékben desztillált vizet alkalmazunk. A csészéket 24 órán át 20—30 cC-on inkubáljuk, utána a csírák hosszát megmérjük. A gátló hatást százalékban fejezzük ki, amikor is a kontroll csírák hossza 100%. Az (I) általános képletű vegyületek a csírahosszat 87— 94%-kal csökkentették.
b) Miyamura eljárás (Ehrlich-féle ráksejtekkel)
Az eljárás lényege, hogy 5 x 106 sejt/ml koncentrációjú szuszpenziókban megvizsgáljuk a vegyületeknek a ráksejtek dehidrogenáz-aktivitására kifejtett gátló hatá >át. A vizsgált vegyület 1%-os oldatát tartalmazó henger körül 37 °C-on végzett 5 órás inkubálás után köralakú zóna alakul ki, amelyben az alkalmazott redoxszinezék nem redukálódott. Redox-színezékként resasurínt alkalmazunk. Általánosan elismert elv, hogy aktívnak minősül az olyan vegyület, amely körül legalább 20 mm átmérőjű gátolt zóna alakult ki. Az (I) általános képletű vegyületek ebben a tesztben 31—33 mm átmérőjű gátolt zónát eredményeztek.
c) Szövctkullúra — ún. KB-vonal
Ezt a vizsgálatot Eagle és Foley [Cancer Research 18, 1017—25, (1958)] módszerének Smith és munkatársai [Cancer Research 19, 843 -846 (1959)] által módosítón változata szerint végeztük. Embertől származó daganatsejteket, az ún. KB-vonalat alkalmaztuk, a sejteket 10% borjúsavót tartalmazó Eagle tápközegben tenyésztettük kémcsövekben. Mindegyik kémcsőbe egy milliliter sejt-szuszpenziót (40 —80 000 sejt) adtunk, ami 40 -80 sejtfehérjének felel meg. A tenyészet növekedését a sejtfehérje mennyiségének meghatározása alapján mértük. A mérést fotometrikusan, Folin—Cicaltanreagens alkalmazásával Oyam et al. [Proc. Soc. Exp. Bioi. Med. 91, 305—307 (1956)] módszere szerint végeztük. A kémcsövek beoltásával egyidejűleg a vizsgálandó vegyület vízzel készített oldatából 0,9-0,9 ml-t adtunk a kémcsövekbe. Az oldatok koncentrációját úgy választottuk meg, hogy a tápközegben a koncentráció 100, 10, 1, 0,1, 0,01, 0,001, illetve 0,0001 μg/ml volt. A kémcsöveket ezután 37 °C-on 72 órán át inkubáltuk. Ezt követően mind a kísérleti vegyületeket tartalmazó, mind a kontroll kémcsövekben meghatároztuk a sejtfehérje megnövekedett mennyiségét. Minden kísérletet kétszeres ismétléssel végeztünk. Azt a koncentrációt határoztuk meg, amely a sejtfehérje többletmennyiségét a kontrolihoz képest 50%-kal csökkentette (ID50-érték). A gátlás százalékos értékét az alábbi képlet alapján számítottuk ki:
vmFk—kmFk ahol vmFk=a fehérje végmennyisége a kontroliban, vmFt = a fehérje végmennyisége a tesztben, kmFk—a fehérje kezdeti mennyisége a kontroliban.
Általánosan elfogadott szabályok szerint [Leitcr et al., Cancer Rés. Supl., Cancer Chemotherapy Screening Data XXXV, 2, 25, 522—580 (1965)] aktívnak az a vegyület minősül, amelynek gátló koncentrációja (ID50) 1 μ§/πι1-ηέ1 kisebb. A fenti szerzők úgy vélik, hogy az ilyen vegyületeket — az in vivő kísérletek eredményétől függetlenül klinikailag ki kell próbálni.
Az (I) általános képletű vegyületekkel a fenti tesztet többször ismételtük. Az l-nitro-9-(hidroxietil-amino)-akridin (kódneve: C—857) ID50 értéke 0,0007 μβ ml.
II. In vívó eljárások
a) A Crocker-féle egér-szarkóma (Sa—180) növekedésének gátlása
A kísérlethez 3 hónapos, mintegy 25 g súlyú egereket használtunk. Az egereket az Sa —180 jelű daganat egy metszetével megfertőztük és csoportokba osztottuk: 18 kontroli-egér, és 8-8 állatból álló kísérleti csoportok, amelyeket az (I) általános képletű vegyületekkel gyógyítani igyekeztünk.
A maximálisan tolerált dózis (MTD) meghatározása Után a vizsgálandó vegyületeket intraperitoneálisan alkalmaztuk. A daganat elleni hatás kritériumaként a daganatok súlya közötti különbséget tekintettük, továbbá a vegyületek toxicitását is figyelembe vettük. A toxicitás megítéléséhez tartozik a gyógyított egér súlycsökkenése a kontrolihoz képest, a kimúlt egerek száma a kontrolihoz képest, valamint a mikroszkóppal végzett hisztopatológiai vizsgálat. Aktívnak azt a vegyületet minősítettük, amely a szarkóma növekedését legalább 40%-kal gátolta anélkül, hogy 4 g-nál nagyobb súlycsökkenést vagy több, mint csoportonként két egér kimúlását idézte volna elő. Ezt a teszt-sorozatot többször megismételtük. Az l-nitro-9-hidroxi-etilamino-akridin például 0,1—0,8 mg/kg dózisokban a Sa—180 szarkóma növekedését 44—86%-kal gátolta, míg az l-nitro-9-hidroxi-butilamino-akridin 0,2—0,4 mg/kg dózisokban 45—60%-os gátlást eredményezett.
Farmakológiai vizsgálatok
A biológiai aktivitással párhuzamosan megvizsgáltuk a vegyületek akut és felhalmozódó toxicitását, valamint fontosabb farmakológiai tulajdonságaikat is, nevezetesen :
1. akut toxicitás és maximálisan tolerált dózis
2. felhalmozódó toxicitás
3. a vérkeringésre kifejtett hatás
4. a sima izomzatra kifejtett hatás
5. a központi idegrendszerre kifejtett hatás
6. immunoszupressziv hatás.
Az akut toxicitást és a maximálisan tolerált dózist mindkét nembeli Wister patkányokon, házinyulakon és nőnemű Albino-swiss egereken vizsgáltuk. Intraperitonealis beadással mind a három állatfajnak, orálisan a patkányoknak és a házinyulaknak adtuk be a vizsgálandó vegyületeket. 48 órás megfigyelés után az alábbi eredményeket kaptuk.
Az l-nitro-9-hidroxi-etilamino-akridin LD50 és MTD-értékei (mg/kg)
Állatfaj i. p. p. o.
LDjg MTD LDS0 MTD
Egér 23,4 16
Patkány 9,2 7,5 69,1 30
Házínyúl 11,4 7,5 60,0 20
A felhalmozódó toxicitást 20-20 patkányból álló kísérleti csoportokon vizsgáltuk, az állatok a vizsgált vegyületet 14 napon át 1/100 LDSO dózisban kapták. Utána az állatokat leöltük, és az izmokat, valamint a hasüreget makroszkóposán szemrevételeztük. Ügy látszik, hogy a találmány szerint előállított vegyületek csekély mértékben felhalmozódnak. Súlycsökkenést, küllemi és viselkedésbeli változást nem figyeltünk meg.
A vérkeringésre kifejtett hatást patkányokon vizsgáltuk meg, amelyeknek l-nitro-9-(hidroxi-etilamino)-akri dint 0,01—20 mg/kg dózisban adtunk. A vegyület az arteriális nyomást, a szivfrekvenciát, az EKG-görbéket, a légzés-frekvenciát és -amplitúdót nem befolyásolja. A vegyület csupán 20 mg/kg dózisban enyhe görcsoldó hatást fejtett ki a patkány belére és húgyhólyagára.
A központi idegrendszerre a vegyületek nem hatnak, 1/20—1/2 LDS0 dózisban fájdalomcsillapító, görcsoldó hatásuk nincs, a mobilitást nem befolyásolják lényegesen, azonban a hexabarbital-narkózisra van bizonyos, de csekély hatásuk.
Ismételt beadás esetén, 1/5—1/10 LD50 dózisban a vegyületeknek immunoszupressziv hatásuk van, amelyet az alábbi tesztekben megvizsgáltunk: a pikrilklorid által kiváltott kontakt allergia, és a transzplantátum által kiváltott helyi sejtreakció.
Megvizsgáltuk továbbá a vegyületek küszöb alatti toxicitását házinyulakon, amelyeknek a vizsgált vegyületet 1/120 LD dózisban intraperitoneálisan adtunk be. 21 nap elteltével a lép és a máj súlyának csekély csökkenését, valamint a leukociták számának emelkedését észleltük. A többi vérvizsgálati módszer nem mutatott ki különbséget a kontroll és a kezelt csoport között. 1/20—1/60 LD50 dózisban 21 napon át orálisan alkalmazva a vegyületek a máj súlyának csökkenését okozták, de a lép/máj index a kontrolihoz képest változatlan volt.
A vérvizsgálat során megállapítottuk, hogy a vörös vértestek rendszere nem változott, bár a fehér vérsejtek száma megnőtt. A többi kémiai paraméter a kontrolihoz képest statisztikailag lényeges eltérést nem mutatott.
A találmányt az alábbi példákkal közelebbről megvilágítjuk.
1. példa
6,4 g l-nitro-9-fenoxi-akridint 20 g fenolban oldunk és az oldathoz 2 g 2-aminoetanol-hidrokloridot adunk. A reakcióelegyet 80 °C-on tartjuk 40 percen át, lehűlés után éterrel hígítjuk, majd lassan hidrogénkloridot tartalmazó éterrel savanyított száraz éter nagy feleslegébe folyatjuk. A kivált csapadékot leszűrjük, száraz éterrel mossuk és vízmentes etanolból átkristályosítjuk. Sötétsárga kristályok alakjában 91%-os hozammal kapjuk az l-nitro-9-(2-hidroxietil-amino)-akridin-hidrokloridot, amely bomlás közben 170 “C-on olvad.
Kromatográfiai vizsgálat:
Semleges alumíniumoxidon (60 ^254’ Merek) benzol, aceton és metanol
3:1:1 arányú elegyével R7=0,6; kovasavon (Kieselgel Merek) butanol, ecetsav és viz 4: 1 : 1 arányú elegyével Rf=0,45.
Analízis a C15Hi4N3OjC1 képlet alapján: számított: C 56,47% H 4,42% N 13,17% talált: C 56,44% H 4,40% N 13,03%.
2. példa
3,16 g l-nitro-9-fenoxi-akridint 15 ml fenolban feloldunk, és az oldathoz 1 g 3-aminopropanol-hidrokloridot adunk. A reakcióelegyet 30 percen át 60 °C-on, majd lehűlés közben száraz benzolban oldjuk és az oldatot száraz benzol nagy feleslegébe öntjük. A kivált narancsszínű csapadekot leszűrjük, szűrön többszörö3 sen vízmentes éterrel mossuk, majd etanol és éter elegyéből átkristályosítjuk. 88%-os hozammal kapjuk az l-nitro-9-(3-hidroxipropil-amino)-akridin-hidrokloridot, amely bomlás közben 180 °C-on olvad.
Kromatográfiai vizsgálat:
Az 1. példában megadott adszorbensek és futtató elegyek esetén Rf=0,55, illetve R.=0,45.
Analízis a CI6H16O2N3C1 képlet alapján: számított: C 57,53% H 4,83% N 12,58% talált: C 57,63% H 4,97% N 12,43%.
3. példa
3,9 g l-nitro-9-fenoxi-akridint 20 ml fenolban feloldunk, és az oldathoz 1,1 ml 2-amino-butan-l-olt adunk. A reakcióelegyet 20 percen át 90 °C-on tartjuk, utána lassan hűtött éterbe öntjük. Az oldószer egy részét ledesztilláljuk, és a kivált olajos masszát petroiéter és benzol elegyéből kristályosítjuk. 99%-os hozammal kap- 20 juk az l-mtro-9-(l-hidroximetil-propil-amino)-akridint a szabad bázis alakjában; a termék 107 °C-on olvad. A bázist szervetlen vagy szerves savakkal, igy éteres sósavval, vagy tej-, citrom- vagy metánszulfonsawal sóvá alakíthatjuk. 25
Kromatográfiai vizsgálat: az előzőekben megadott adszorbenseken az 1. példa szerinti összetételű futtató elegyekkel Rf=0,7, illetve Rf=0,6.
Analízis a C17H|8O3N3C1 képlet alapján (hidroklorid) számított: C 58,67% H 5,21% N 19,08% talált: C 58,80% H 5,17% Ν 11,84%.
4. példa
6,4 g l-nitro-9-fenoxi-akridint 30 ml fenolban oldunk, és az oldathoz 2,4 g 4-amino-butan-l-ol-hidro5 kloridot adunk. A reakcióelegyet 20 percen át 100 C-on tartjuk, majd lehűlés után 1,5 liter vízmentes éterbe öntjük. A kivált narancsszínű csapadékot metanolban oldjuk, majd éter hozzáadásával kristályosítjuk. 90%-os hozammal kapjuk az l-nitro-9-(l-hidroxibutiI-amino) 10 -akridinl, amely bomlás közben 168 °C-on olvad.
Az 1. példában megadott két kromatográfiás oldószerrendszerben Rf=0,65, illetve Rf=0,50.
Analízis a C17H|8O3N3C1 képlet alapján: számított: C 58,67% H 5,21% N 12,08% 15 talált: C 58,69% H 5,20% N 12,16%.

Claims (1)

  1. Szabadalmi igénypontok
    Eljárás (I) általános képletű l-nitro-9-hidroxialkií-amino-akridinek — az (I) általános képletben
    R egyenes vagy elágazó szcnláncú 2, 3 vagy 4 szénatomos alkiléncsoportot jelent — és sóiknak az előállítására, azzal jellemezve, hogy l-nitro-9-fenoxi-akridint fenolban oldunk, az oldathoz a megfelelő hidroxialkilamint vagy annak sóját adjuk közel ekvimoláris mennyiségben, a reakcióelegyet 60— 100 =C-ra melegítjük, majd a reakcióterméket bázis vagy savaddíciós só alakjában elkülönítjük, a bázist 30 kivánt esetben sóvá alakítjuk, vagy a savaddíciós sóból a bázist felszabadítjuk és kívánt esetben más sóvá alakítjuk.
HU811054A 1980-04-23 1981-04-23 Process for preparing 1-nitro-9-/hydroxy-alkylamino/-acridines and salts thereof HU182322B (en)

Applications Claiming Priority (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
PL1980223740A PL126407B1 (en) 1980-04-23 1980-04-23 Process for preparing 1-nitro-9-hydroxyalkylaminoacridines or their salts

Publications (1)

Publication Number Publication Date
HU182322B true HU182322B (en) 1983-12-28

Family

ID=20002682

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
HU811054A HU182322B (en) 1980-04-23 1981-04-23 Process for preparing 1-nitro-9-/hydroxy-alkylamino/-acridines and salts thereof

Country Status (6)

Country Link
EP (1) EP0038572B1 (hu)
JP (1) JPS56166176A (hu)
DE (1) DE3162752D1 (hu)
HU (1) HU182322B (hu)
PL (1) PL126407B1 (hu)
SU (2) SU1192620A3 (hu)

Families Citing this family (6)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
DE19904437A1 (de) 1999-02-04 2000-08-10 Ceramtec Ag Klemmsitz-Verbindung zwischen Prothesenkomponenten von Gelenk-Prothesen
US6589961B2 (en) 2000-02-18 2003-07-08 New York Medical College 9-alkylamino-1-nitroacridine derivatives
US7622478B2 (en) 2000-02-18 2009-11-24 Raj Tiwari 1-nitroacridine/tumor inhibitor compositions
DE60143020D1 (de) * 2000-02-18 2010-10-21 New York Medical College Valha 9-alkylamino-1-nitroacridin-derivate
EP3070078B1 (en) 2015-03-20 2017-10-04 Politechnika Gdanska Asymmetric bis-acridines with antitumor activity and use thereof
PL425847A1 (pl) 2018-06-07 2019-12-16 Gdański Uniwersytet Medyczny Nowy barwnik do fluorescencyjnego wybarwiania warstwy rogowej naskórka (stratum corneum), sposób jego otrzymywania oraz zastosowania w mikroskopii, w tym do identyfikacji dróg wnikania substancji do skóry oraz oceny zaburzeń strukturalnych tej warstwy

Family Cites Families (4)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
NL10194C (hu) *
PL60640B1 (pl) * 1967-08-28 1970-08-20 Przedsiębiorstwo Państwowe Sposób wytwarzania N9-pochodnych podstawionych 1 -nitro-9-aminoakrydyn
PL106752B1 (pl) * 1976-02-25 1980-01-31 Politechnika Gdanska Sposob otrzymywania nowych 1-nitro-9-alkiloaminoalkiloaminoakrydyn lub ich soli
PL101032B1 (pl) * 1976-04-06 1978-11-30 Sposob otrzymywania 1-nitro-9-dwualkilo-aminoizoalkiloamiroakrydyn lub ich soli

Also Published As

Publication number Publication date
JPS56166176A (en) 1981-12-21
EP0038572A1 (en) 1981-10-28
EP0038572B1 (en) 1984-03-21
PL126407B1 (en) 1983-07-30
SU1168557A1 (ru) 1985-07-23
SU1192620A3 (ru) 1985-11-15
DE3162752D1 (en) 1984-04-26
PL223740A1 (hu) 1981-11-13

Similar Documents

Publication Publication Date Title
US3518306A (en) 7- and/or 9-(n-nitrosoalkylamino)-6-demethyl-6-deoxytetracyclines
DE69011914T2 (de) Olefinisch substitierte 1H-Imidazo[4,5-c]chinolin-4-amine.
FI73678B (fi) Foerfarande foer framstaellning av farmaceutiskt anvaendbara azabicyklo-oktankarboxylsyror.
EP1189889A1 (en) Compositions and methods for inhibiting cell death
US4102948A (en) ω-Aminocarboxylic acid amide phosphates
US4150231A (en) 1-Nitro-9-dialkylaminoisoalkylaminoacridines or their salts
DE3889063T2 (de) Dischwefel-Analoge von LL-E33288 Antitumor-Verbindungen.
GB2119789A (en) Olefinic benzimidazoles
SU1586521A3 (ru) Способ получени производных гликопептидов
US4139531A (en) 1-Nitro-9-alkylaminoalkylaminoacridines and salts thereof
HU182322B (en) Process for preparing 1-nitro-9-/hydroxy-alkylamino/-acridines and salts thereof
US4272538A (en) 5-Nitro-imidazole with antiprotozoic activity
US4863910A (en) Complexes of AZO compounds and/or their salts and an antitumor agent and a method for reducing the growth of tumors
DE69211567T2 (de) Hochwasserlösliche bis-naphthalimide-derivate nützlich als krebsmittel
US4806568A (en) Gossypol derivatives
EP1307438B1 (en) Novel coumarin derivatives and the salts thereof, a process for the preparation thereof and their use in the pharmaceutical field
US5338850A (en) Pyridinium derivatives
US3951963A (en) 0-(Substituted-aminoalkyl)-5-nitroimidazole-(2)-aldoximes
US3673172A (en) 1,4-diphenyl-3,6-{8 dimercapto or epi (dithia or tetrathia){9 2,5-piperazinediones
AU2001283959A1 (en) Novel coumarin derivatives and the salts thereof, a process for the preparation thereof and their use in the pharmaceutical field
DE69626624T2 (de) Medikamente gegen trhombocytopenie
US5374739A (en) Mitomycin analogs
FI85140C (fi) Foerfarande foer framstaellning av nya terapeutiskt anvaendbara n-(1h-indol-4-yl)-bensamidderivat.
US4500708A (en) Benzothiazine derivatives
US3903081A (en) 1,4-Bis-(5{40 -nitroimidazolyl-2{40 -methylene-imino)-piperazines