HU178767B - Connection arrangement for storing informations for data transfer substations - Google Patents

Connection arrangement for storing informations for data transfer substations Download PDF

Info

Publication number
HU178767B
HU178767B HU79TE941A HUTE000941A HU178767B HU 178767 B HU178767 B HU 178767B HU 79TE941 A HU79TE941 A HU 79TE941A HU TE000941 A HUTE000941 A HU TE000941A HU 178767 B HU178767 B HU 178767B
Authority
HU
Hungary
Prior art keywords
subunit
character
output
unit
information
Prior art date
Application number
HU79TE941A
Other languages
German (de)
English (en)
Inventor
Janos Keller
Attila Koermendy
Szilard Sass
Alfred Bauer
Istvan Hatlaczky
Laszlo Schoeller
Original Assignee
Telefongyar
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Application filed by Telefongyar filed Critical Telefongyar
Priority to HU79TE941A priority Critical patent/HU178767B/hu
Priority to CS807599A priority patent/CS222190B2/cs
Priority to AT80106978T priority patent/ATE5223T1/de
Priority to RO102575A priority patent/RO84259B/ro
Priority to EP80106978A priority patent/EP0029209B1/de
Priority to DE8080106978T priority patent/DE3065479D1/de
Priority to PL1980227850A priority patent/PL134541B1/pl
Priority to DD80225220A priority patent/DD154408A5/de
Publication of HU178767B publication Critical patent/HU178767B/hu

Links

Classifications

    • HELECTRICITY
    • H04ELECTRIC COMMUNICATION TECHNIQUE
    • H04LTRANSMISSION OF DIGITAL INFORMATION, e.g. TELEGRAPHIC COMMUNICATION
    • H04L13/00Details of the apparatus or circuits covered by groups H04L15/00 or H04L17/00
    • H04L13/02Details not particular to receiver or transmitter
    • H04L13/08Intermediate storage means

Landscapes

  • Computer Networks & Wireless Communication (AREA)
  • Signal Processing (AREA)
  • Engineering & Computer Science (AREA)
  • Time-Division Multiplex Systems (AREA)
  • Exchange Systems With Centralized Control (AREA)
  • Two-Way Televisions, Distribution Of Moving Picture Or The Like (AREA)
  • Communication Control (AREA)
  • Telephone Function (AREA)
  • Facsimiles In General (AREA)
  • Data Exchanges In Wide-Area Networks (AREA)
  • Rod-Shaped Construction Members (AREA)
  • Prostheses (AREA)
  • Error Detection And Correction (AREA)
  • Television Systems (AREA)

Description

A találmány tárgya kapcsolási elrendezés információk tárolására adatátviteli előfizetői pontokhoz.
A számítástechnika területén egyre inkább előtérbe kerül az információk telefon vagy távíró csatornákon át központi információgyűjtő és feldolgozó rendszerekhez való továbbítása. Ezen rendszerek legfontosabb elemei az adatátviteli előfizetői pontok (terminálok), amelyek általában vezérlőegységet, jelátalakító egységet és az információ beés/vagy kivitelére szolgáló perifériális berendezéseket (input-output eszközöket) tartalmaznak.
A találmány szerinti megoldás különösen előnyös pl. a CCITT V.41 ajánlás szerinti algoritmus alapján működő terminálokban szükséges tárolórendszerek megvalósítására. Ilyen terminálokra lehet szükség a számítástechnika területén az információk telefon vagy távíró csatornán keresztül történő továbbításánál a csatorna egyik vagy mindkét csatlakozási pontjánál.
A fenti rendszerekkel kapcsolatos egyik legfontosabb követelmény az információ hibamentes átvitele az adó végről a vevő végié. Ennek érdekében hibavédelemről kell gondoskodni, és felismert hiba esetén automatikus jelismétlést kell kérni. A hibafelismerés és az adásismétlés céljából az átvitt adatokat bizonyos ideig tárolni kell, ezért az adatátviteli előfizetői pontok általában tároló egységet, valamint ezzel összekötött vezérlő egységet tartalmaznak.
Egy ismert megoldás pl. az USA—3421 147 (BURTON) számú leírásban található. Az itt is2 mertetett berendezésnek alapvetően szószervezésü blokktároló egysége van. Ez a biokktárolö egység karaktertároló egységnek is tekinthető, mivel az egyes blokkokon belül levő karakterekhez külön5 -külön regiszterek tartoznak, és a regiszterek tartalmához a hozzáférés bonyolult kapuáramkörökön keresztül történik. Az egyesített blokktároló és karaktertároló egység vezérlését egy vele összekötött vezérlő és időzítő egység végzi.
Ennél a megoldásnál a rekeszek egymáshoz közvetlenül nem kapcsolódnak, és ebből adódik a bonyolult kapurendszer alkalmazásának szükségessége, amely az információ mozgatási sebességét is korlátozza.
A tárolt információ módosítására, ellenőrzésére ez a berendezés nem biztosít lehetőséget.
A találmány célja a fenti hiányosságok kiküszöbölése. A találmány feladata adatátviteli előfizetői pontokhoz olyan információtároló kapcsolási elrendezés létrehozása, amely lehetővé teszi az információnak (a működési időktől eltekintve) gyakorlatilag egyidejű beírását és kiolvasását, karakterek tetszés szerinti ismétlését, kiegészítését, illetve törlését, ismételt beírás nélkül, valamint a menet közbeni ellenőrzést.
A találmány szerinti megoldás lényege abban áll, hogy a tárfunkciót két egységből valósítottuk meg, a karakterenként módosítást lehetővé tevő karaktertároló egységből és az ehhez csatlakozó, adott hosszúságú bitsorozatot tároló visszacsatolt blokk178767 tároló egységből. A blokktároló egység bemenetéhez csatlakozó visszacsatoló vonal egy kombinációs áramkörön keresztül megszakítható és a blokktároló egység bemenetéhez a karaktertároló egység -soros vagy párhuzamos bemeneti csatornájának ellenőrzött 5 jele továbbítható. Az elkülönült karakterkezelés lehetővé teszi a beérkező karaktereken a szükséges ellenőrzési és módosítási műveletek elvégzését anélkül, hogy ehhez bonyolult kapuáramkörökre lenne szükség, míg az ismert megoldásoknál erre nincs 10 lehetőség.
A feladat megoldása olyan kapcsolási elrendezés információk tárolására adatátviteli előfizetői pontokhoz, amelynek karaktertároló egysége, annak kimenetére csatlakoztatott blokktároló egysége, valamint 15 a karaktertároló egységgel és a blokktároló egységgel összekötött vezérlő- és időzítőegysége van, és amelynél a találmány értelmében a karaktertároló egységnek egymással sorba kapcsolt első karaktertároló alegysége és második karaktertároló alegysége, a 20 blokktároló egységnek pedig saját bemenetére visszacsatolt kimenetű blokktároló alegysége van.
A találmány szerinti kapcsolási elrendezés egy előnyös kiviteli alakjánál a karaktertároló egységgel 25 és a blokktároló egységgel összekötött vezérlő- és időzítőegységnek karaktertárvezérlő alegysége és blokktárvezérlő- és időzítő alegysége van.
Egy másik előnyös kiviteli alaknál a karaktertárvezérlő alegység az első karaktertároló alegységgel el- 30 ső dekódoló egységen át, a második karaktertároló alegységgel pedig második dekódoló egységen át van összekötve.
Egy további előnyös kiviteli alaknál az első karaktertároló alegység párhuzamos bemenete első 35 kombinációs áramkörön át a karaktertároló egység párhuzamos információbemenetével van összekötve.
Előnyös, ha a második karaktertároló alegység párhuzamos kimenete második kombinációs áram- 40 körön át össze van kötve a blokktároló egység párhuzamos információkimenetével.
Előnyös az is, ha a blokktároló alegység kimenete harmadik kombinációs áramkörön és negyedik kombinációs áramkörül át össze van kötve az első ka- 45 raktertároló alegység soros bemenetével
Előnyös továbbá, ha a blokktároló alegység kimeneté a harmadik kombinációs áramkör kimenetére csatlakoztatott ötödik kombinációs áramkörön 50 át a blokktároló egység soros információkimenetével van összekötve.
Egy másik előnyös kiviteli alaknál a blokktároló alegység bemenete hatodik kombinációs áramkörön és hetedik kombinációs áramkörön át a karakter- 55 tároló egység soros információbemenetével van összekötve.
Egy további előnyös kiviteli alaknál a második karaktertároló alegység kimenete vissza van csatolva a bemenetére, célszerűen nyolcadik kombinációs 60 áramkörön át.
Végül egy további előnyös kiviteli alaknál az első karakter tároló alegység a nyolcadik kombinációs áramkörön át van összekötve a második karaktertároló alegységgel. 65
A találmány szerinti kapcsolási elrendezés legfőbb előnye az, hogy az információ beírása és kiolvasása gyakorlatilag egyidejűleg és egymástól függetlenül valósul meg. További előnyt jelent a karakterfolyam közbeni ellenőrzés, ismétlés, törlés, kiegészítés lehetősége. A találmány szerinti kapcsolási elrendezés alkalmassá tehető a soros és párhuzamos beírás és kiolvasás összes kombinációinak végrehajtására.
A találmányt az alábbiakban egy ilyen kiviteli példa kapcsán ismertetjük a csatolt rajzra hivatkozva. A rajz információtároló kapcsolási elrendezés tömbvázlatát mutatja.
A példaként bemutatott információtároló kapcsolási elrendezésnek KE karaktertároló egysége, BE blokktároló egysége és VIE vezérlő- és időzítőegysége van. A KE karaktertároló egységnek soros IBs információbemenete, párhuzamos IBp információbemenete, valamint harmadik 11 bemenete és első 12 kimenete, második 13 kimenete, harmadik 14 kimenete, a BE blokktároló egységnek soros IKs információkimenete, párhuzamos IKp információkimenete, valamint harmadik 24 kimenete és első 21 bemenete, második 22 bemenete, harmadik 23 bemenete van.
A KE karaktertároló egységnek első KT1 karaktertároló alegysége és második KT2 karaktertároló alegysége van, amelyek sorosan vannak egymással összekötve. Az első KT1 karaktertároló alegységnek soros 31 bemenete, párhuzamos 32 bemenete és soros 33 kimenete, a második KT2 karaktertároló alegységnek soros 41 bemenete, párhuzamos 42 kimenete és soros 43 kimenete van.
Az első KT1 karaktertároló alegység párhuzamos 32 bemenete első KI kombinációs áramkörön át a párhuzamos IBp információbemenettel, a második KT2 karaktertároló alegység párhuzamos 42 kimenete a BE blokktároló egységhez tartozó második K2 kombinációs áramkörön át a párhuzamos IKp információkimenettel van összekötve.
A BE blokktároló egység BT blokktároló alegységet tartalmaz, amelynek 51 bemenete és 52 kimenete van. Az 52 kimenet harmadik K3 kombinációs áramkörön át a BE blokktároló egység harmadik 24 kimenetére van csatlakoztatva, amely a KE karaktertároló egység harmadik 11 bemenetével, illetve negyedik K4 kombinációs áramkörön át az első KT1 karaktertároló alegység soros 31 bemenetével van összekötve.
A BT blokktároló alegység 52 kimenete a harmadik K3 kombinációs áramkörön és további, ötödik K5 kombinációs áramkörön át a soros IKs információkimenettel is össze van kötve, ugyanakkor hatodik K6 kombinációs áramkörön át saját 51 bemenetére vissza van csatolva. A soros IBs információbemenet a KE karaktertároló egységben elhelyezett hetedik K7 kombinációs áramkörön, a KE karaktertároló egység második 13 kimenetén, a BE blokktároló egység második 22 bemenetén és a hatodik K6 kombinációs áramkörön át ugyancsak a BT blokktároló alegység 51 bemenetére van csatlakoztatva. Ide csatlakozik a KE karaktertároló egység első 12 kimenetén, a BE blokktároló egység első 21 bemenetén és a hatodik K6 kombinációs egységen át a násodik Kt2 karaktertároló alegység soros 43 kimeneté is.
A második KT2 karakter tároló alegység soros 41 bemenete nyolcadik K8 kombinációs áramkörön át az első KTl karaktertároló alegység soros 33 kimé- 5 netével van összekötve.
A második KT2 karaktertároló alegység 43 kimenete a nyolcadik K8 kombinációs áramkörön át össze van kötve a 41 bemenetével.
A VIE vezérlő- és időzítőegységnek KTV karaktertárvezérlő alegysége a BTVI blokktárvezérlő- és időzítő alegysége van, amelyek mind egymással, mind a KE karaktertároló egység első KTl karaktertároló alegységével, második KT2 karaktertároló al-15 egységével és első KI kombinációs áramkörével, negyedik K4 kombinációs áramkörével, hetedik K7 kombinációs áramkörével, nyolcadik K8 kombinációs áramkörével, mind a BE blokktároló egység BT blokktároló alegységével, második K2 kombi- 20 nációs áramkörével, harmadik K3 kombinációs áramkörével, ötödik K5 kombinációs áramkörével, hatodik K6 kombinációs áramkörével önmagában ismert és ezért részleteiben nem ábrázolt módon összeköttetésben állnak. A KTV karaktertárvezérlő alegység 25 első Dl dekódoló illetve második D2 dekódoló egységen át van összekötve az első KTl karaktertároló alegységgel, illetve második KT2 karaktertároló alegységgel.
A példaként bemutatott információtároló kapcso- 30 lási elrendezés működését három alapvető üzemmódban ismertetjük:
1. párhuzamos információbevitel — párhuzamos információkivitel, 35
2. párhuzamos információbevitel — soros informádóki vitel,
3. soros információbevitel — párhuzamos informádókiviteL
Párhuzamos információbevitel — párhuzamos informád ókivitel üzemmód esetén a BTVI blokktárvezérlő- és időzítő alegység a KTV karaktertárvezérlő alegységen és a hatodik K6 kombinádós áramkörön át tiltja a BT blokktároló alegység, a harmadik K3 45 kombinációs áramkör, a negyedik K4 kombinációs áramkör, az ötödik K5 kombinációs áramkör és a hetedik K7 kombinációs áramkör működését. Az információ (max. nyolc bit hosszúságú karakter) a párhuzamos IBp információbemeneten és az első KI 50 kombinációs áramkörön át párhuzamosan kerül be az első KTl karaktertároló alegységbe (1. ütem). Az első KTl karaktertároló alegységből az információ a KTV karaktertárvezérlő alegység hatására a nyolcadik K8 kombinációs áramkörön át sorosan a 55 második KT2 karaktertároló alegységbe jut (2. ütem). Az információ kivitele a KTV karaktertár· vezérlő alegység hatására a második K2 kombinációs áramkörön át történik (3. ütem).
A fenti 1—3. ütemekből álló ciklus karakterenként ismétlődik. Az információt hordozó karakterek átvitele során az első KTl karaktertároló alegységben és a második, KT2 karaktertároló alegységben levő karakterek, illetve karakterpárok tartalma az 65 első Dl dekódoló egységen és második D2 dekódoló egységen át figyelhető, és ezek állapotától függően a KTV karaktertárvezérlő alegység vezérlőjeleinek megváltoztatásával az átviteli ciklusok alatt lehetőség van adott tetszőleges karakterekkel történő kiegészítésre vagy karakterek elnyelésére.
Ezen üzemmódban az átviteli ciklus útja párhuzamos IBp információ bemenet - első KI kombinációs áramkör — első KTl karaktertároló alegység — nyolcadik K8 kombinációs áramkör - második KT2 karaktertároló alegység - második K2 kombinációs áramkör - párhuzamos IKp információs kimenet.
Párhuzamos információbevitel — soros információkiviteli üzemmód esetén a BTVI blokktárvezérlő- és időzítő alegység a KTV karaktertárvezérlő alegységen át tiltja a második K2 kombinációs álamkor, negyedik K4 kombinációs áramkör és hetedik K7 kombinációs áramkör működését. Az átviteli ciklus 1. és 2, üteme azonos a párhuzamos információbevitel — párhuzamos információkivitel üzemmód
1. és 2. ütemével. Ezt követően azonban a második KT2 karaktertároló alegység tartalma (max. nyolc bit hosszúságú karakter) a hatodik K6 kombinációs áramkörön át a BT blokktároló alegységbe kerül, amely célszerűen két, adott számú bitből álló ún. információs blokk tárolását biztosítja. A blokkok hosszúsága a BT blokktároló alegység kapacitásának határáig változtatható.
A második KT2 karaktertároló alegységből az információs bitek a TBVI blokktárvezérlő- és időzítő alegység által meghatározott növekvő címmel jelzett tárterületekre kerülnek a BT blokktároló alegységben (pl. az első karakter nyolc bitje a 0-7. címekre). A beírást követően az információ a BT biokktároló alegységben nagy sebességgel kering az 52 kimenet a hatodik K6 kombinációs áramkör és az 51 bemenet által alkotott visszacsatolt hurkon át.
A következő karakter bitjeinek beírása a fentiekkel azonos módon történik, azzal a különbséggel, hogy a bitek a BT blokktároló alegység soron következő címeire (pl. a 8-15. címekre) íródnak be. A BT blokktároló alegység töltésekor tehát kettős bevitel valósul meg, egyrészt a korábban beírt (keringtetett) információ ugyanazon címekre történő visszaírása, másrészt a második KT2 karaktertároló alegységből érkező új információ beírása további (szabad) címekre.
A BT blokktároló alegységben levő információ kivitele a címek növekvő sorrendjében bitenként történik, tehát ugyanabban a sorrendben, ahogy a beírás történt. A BT blokktároló alegység kimenetén keringés közben megjelenő bitek a harmadik K3 kombinációs áramkörön és ötödik K5 kombinációs áramkörön át kerülnek a BTVI blokktárvezérlő- és időzítő alegység által meghatározott címekről és időben a soros IKs információkimenetre. Egy bit átvitele a harmadik K3 kombinációs áramkörbe a keringtetéssel azonos sebességgel történik, míg az ötödik K5 kombinációs áramkörből való kiadás üteme ennél lényegesen kisebb.
A BT blokktároló alegységből való információkivitel közvetlenül az első karakter beírását követően megkezdődhet, nem kell megvárni a BT blokktároló alegység blokkokkal való feltöltődését.' Az információ visszairása (keringtetése) ezen túlmenően azt is lehetővé teszi, hogy bármely tárolt blokkot tetszés szerinti alkalommal megismételve vigyünk ki. Ismétlési ciklus alkalmával a második KT2 karaktertároló alegységből való karakterbevitelt tiltjuk.
Az első Dl dekódoló egységen és a második Dí dekódoló egységen át ebben az üzemmódban is figyelhetjük az első KT1 karaktertároló alegységben és a második KT2 karaktertároló alegységben levő karakterek és karakterpárok tartalmát, és kiegészi test vagy elnyeletést végezhetünk.
Ebben az üzemmódban az átviteli ciklus útja párhuzamos IBp információs bemenet — első KI kombinációs áramkör — első KT1 karaktertároló alegység - nyolcadik KB kombinációs áramkör - második KT2 karaktertároló alegység - hatodik K6 kombinációs áramkör — BT blokktároló alegység — harmadik K3 kombinációs áramkör — ötödik K5 kombinációs áramkor - soros IKs információs kimenet.
Soros információbevitel - párhuzamos információkiviteli üzemmód esetén a BTVI blokktárvezérlőés időzítőegység a KTV karaktertárvezérlő alegységen át tiltja az első KI kombinációs áramkör és ötödik K5 kombinációs áramkör működését. Az információ a soros IBs információbemeneten, a hetedik K7 kombinációs áramkörön és hatodik K6 kombinációs áramkörön át bitenként a BT blokktároló alegységbe kerül a BTVI blokktárvezérlő- és időzítő alegység által meghatározott növekvő címmel jelzett tárterületekre, amíg egy blokknyi információ bevitelre nem kerül (5. ütem). Ezt követően a BTVI blokktárvezérlő- és időzítő alegység és a KTV karaktertárvezérlő alegység vezérlő- és időzítőjeleinek hatására a BT blokktároló alegységben lévő információ a harmadik K3 kombinációs áramkörön és negyedik K4 kombinációs áramkörön át bitsorosan karakterenként az első KT1 karaktertároló alegységbe kerül (6. ütem). Innen kezdve az információ kivitele a párhuzamos információbevitel - párhuzamos információkivitel üzemmódnál ismertetett 2. és 3. ütemek szerint történik. A karaktereknek a BT blokktároló alegységből a párhuzamos IKp információkimenetre történő átvitele addig tart, amíg a tárolt blokk maradéktalanul kivitelre nem kerül.
Lehetőség van a BT blokktároló alegységben tárolt blokknak a BTVI blokktárvezérlő- és időzítő alegység utasítására történő törlésére is.
Ebben az üzemmódban is figyelhetjük az első Dl dekódoló egységen és a D2 dekódoló egységen át az első KT1 karaktertároló alegységben és a KT2 karaktertároló alegységben levő karakterek és karakterpárok tartalmát, és végezhetünk kiegészítést vagy elnyeletést.
Ebben az üzemmódban az átviteli ciklus útja soros IBs információs bemenet - hetedik K7 kombinációs áramkör — hatodik K6 kombinációs áramkör — BT blokktároló alegység — harmadik K3 kombinációs áramkör - negyedik K4 kombinációs áramkör — első KT1 karaktertároló alegység — nyolcadik K8 kombinációs áramkör - második KT2 karaktertároló alegység - második K2 kombinációs áramkör — párhuzamos IKp információ kimenet.
Szabadalmi igénypontok:

Claims (6)

  1. Szabadalmi igénypontok:
    1. Kapcsolási elrendezés információk tárolására adatátviteli előfizető pontokhoz, amelynek karaktertároló egysége, ennek kimenetére csatlakoztatott blokktároló egysége, valamint a karaktertároló egységgel és a blokktároló egységgel összekötött vezérlő- és időzítőegysége van, azzal jellemezve, hogy a karaktertároló egységnek (KE) egymással sorba kapcsolt első karaktertároló alegysége (KT1) és második karaktertároló alegysége (KT2), a blokktároló egységnek (BE) pedig saját bemenetére visszacsatolt kimenetű blokktároló alegysége (BT) van, a második karaktertároló alegység (KT2) kimenete (43) és a blokktároló alegység (BT) kimenete (52) egy kombinációs áramkörön (K6) keresztül a blokktároló egység (BE) bemenetére (51) csatlakozik, ahol a kombinációs áramkörben (K6) a blokktároló alegység (BT) kimenetét (52) a második karaktertároló alegység (KT2) kimeneti jelével letiltó kapuáramkör van, és a kombinációs áramkörnek (K6) egy a blokktároló alegység (BT) kimenete (52) és bemenete (51) közötti visszacsatoló útvonalat a karaktertároló egység (KE) második információs kimeneteivel (13) letiltó és ezen második információs kimenetet (13) a blokktároló alegység (BT) bemenetéhez (51) csatlakoztató további kapuáramköre van.
  2. 2. Az 1. igénypont szerinti kapcsolási elrendezés kiviteli alakja, azzal jellemezve, hogy az első karaktertároló alegység (KT1) párhuzamos bemenete (32) első kombinációs áramkörön (KI) át a karaktertároló egység (KE) párhuzamos információbemenetével (IBp) van összekötve.
  3. 3. Az 1. igénypont szerinti kapcsolási elrendezés kiviteli alakja, azzal jellemezve, rogy a második karaktertároló alegység (KT2) párhuzamos kimenete (42) második kombinációs áramkörön (K2) át össze van kötve a blokktároló egység (BE) párhuzamos információkimenetével (IKp).
  4. 4. Az 1. igénypont szerinti kapcsolási elrendezés kiviteli alakja, azzal jellemezve, hogy a blokktároló alegység (BT) kimenete (52) harmadik kombinációs áramkörön (K3) és negyedik kombinációs áramkörön (K4) át össze van kötve az első karaktertároló alegység (KT1) soros bemenetével (31).
  5. 5. Az 1. igénypont szerinti kapcsolási elrendezés kiviteli alakja, azzal jellemezve, hogy a blokktároló alegység (BT) kimenete (52) a harmadik kombinációs áramkör (K3) kimenetére csatlakoztatott ötödik kombinációs áramkörön (K5) át a blokktaroló egység (BE) soros információkimenetével (IKs) van összekötve.
  6. 6. Az 1. igénypont szerinti kapcsolási elrendezés kiviteli alakja, azzal jellemezve, hogy a második ka4 kiviteli alakja, azzal jellemezve, hogy az első karaktertároló alegység (KT1) a nyolcadik kombinációs áramkörön (K8) át van összekötve a második karaktertároló alegységgel (KT2).
HU79TE941A 1979-11-16 1979-11-16 Connection arrangement for storing informations for data transfer substations HU178767B (en)

Priority Applications (8)

Application Number Priority Date Filing Date Title
HU79TE941A HU178767B (en) 1979-11-16 1979-11-16 Connection arrangement for storing informations for data transfer substations
CS807599A CS222190B2 (en) 1979-11-16 1980-11-11 The multilayer beam
AT80106978T ATE5223T1 (de) 1979-11-16 1980-11-12 Schaltungsanordnung zur speicherung von informationen in datenuebertragungstechnischen abonnentenpunkten.
RO102575A RO84259B (ro) 1979-11-16 1980-11-12 CIRCUIT DE MEMORARE A INFORMATIILOR îN ECHIPAMENTELE TERMINALE DE TRANSMISIUNI DE DATE PE LINII TELEFONICE
EP80106978A EP0029209B1 (de) 1979-11-16 1980-11-12 Schaltungsanordnung zur Speicherung von Informationen in datenübertragungstechnischen Abonnentenpunkten
DE8080106978T DE3065479D1 (en) 1979-11-16 1980-11-12 Circuitry for storing information in data transmission technique subscriber posts
PL1980227850A PL134541B1 (en) 1979-11-16 1980-11-14 Electric circuit for racording informations in data transmission subscriber terminals
DD80225220A DD154408A5 (de) 1979-11-16 1980-11-14 Schaltungsanordnung zur speicherung von informationen in datenuebertragungstechnischen abonnentenpunkten

Applications Claiming Priority (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
HU79TE941A HU178767B (en) 1979-11-16 1979-11-16 Connection arrangement for storing informations for data transfer substations

Publications (1)

Publication Number Publication Date
HU178767B true HU178767B (en) 1982-06-28

Family

ID=11002097

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
HU79TE941A HU178767B (en) 1979-11-16 1979-11-16 Connection arrangement for storing informations for data transfer substations

Country Status (8)

Country Link
EP (1) EP0029209B1 (hu)
AT (1) ATE5223T1 (hu)
CS (1) CS222190B2 (hu)
DD (1) DD154408A5 (hu)
DE (1) DE3065479D1 (hu)
HU (1) HU178767B (hu)
PL (1) PL134541B1 (hu)
RO (1) RO84259B (hu)

Family Cites Families (6)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
FR1344357A (fr) * 1962-10-05 1963-11-29 Constr Telephoniques Perfectionnements aux systèmes de transmission de données
DE1251799B (de) * 1964-07-02 1967-10-12 Telef unken Patentverwertungsgesellschaft m.b.H., Ulm/Donau Verfahren und Anordnung zur gesicherten blockweisen Übertragung binär codierter Daten
US3421147A (en) * 1965-05-07 1969-01-07 Bell Telephone Labor Inc Buffer arrangement
DE1294432B (de) * 1967-04-13 1969-05-08 Telefunken Patent Verfahren zur gesicherten UEbertragung von binaer kodierten Daten
DE1921056A1 (de) * 1969-04-25 1970-10-29 Licentia Gmbh Anordnung zur gesicherten Datenuebertragung
US3972034A (en) * 1975-05-12 1976-07-27 Fairchild Camera And Instrument Corporation Universal first-in first-out memory device

Also Published As

Publication number Publication date
RO84259A (ro) 1984-05-23
PL134541B1 (en) 1985-08-31
PL227850A1 (hu) 1981-08-21
RO84259B (ro) 1984-07-30
DE3065479D1 (en) 1983-12-08
DD154408A5 (de) 1982-03-17
CS222190B2 (en) 1983-05-27
EP0029209A1 (de) 1981-05-27
ATE5223T1 (de) 1983-11-15
EP0029209B1 (de) 1983-11-02

Similar Documents

Publication Publication Date Title
EP0544964B1 (en) Store and forward apparatus and method of maintaining integrity of data during storage
US4538224A (en) Direct memory access peripheral unit controller
US3963870A (en) Time-division multiplex switching system
KR920007096B1 (ko) 회로 스위칭 시스템
JPS61237555A (ja) 優先レベル更新制御方法
US5185862A (en) Apparatus for constructing data frames for transmission over a data link
US4138597A (en) PCM time slot exchange
US3760103A (en) Bidirectional storage crosspoint matrices for mirror image time division switching systems
JPH03500354A (ja) デイジタル伝送路の障害解析のための測定方法および測定装置
HU178767B (en) Connection arrangement for storing informations for data transfer substations
US3400375A (en) Universal code synchronous transmitter-receiver device
US5197065A (en) Distribution mechanism for establishing communications between user interfaces of a communication system
GB2060961A (en) Data processing system having memory modules with distributed address information
US3185965A (en) Information storage system
KR850000727B1 (ko) 디지탈 데이타 전송장치
JP2989669B2 (ja) メモリを制御する方法およびデバイス
CA1208368A (en) Data transmission by subrate grouping
KR101560015B1 (ko) 메모리 영역으로의 복수의 프로세서의 액세스를 제어하는 방법 및 상기 방법을 구현하기 위한 메시지 메모리를 구비한 통신 모듈
GB2492249A (en) Solving control bits of butterfly networks in Turbo decoders
US5146456A (en) Computer system with distributed content-addressable memory modules compatible with cito transmission
US4241419A (en) Asynchronous digital data transmission system
JPH02161519A (ja) シリアル入出力回路
FR2524671A1 (fr) Dispositif d'alignement bidirectionnel de multiplets de donnees
SU1478221A1 (ru) Станци локальной сети
SU1501071A1 (ru) Устройство дл сопр жени процессора с группой блоков пам ти

Legal Events

Date Code Title Description
HU90 Patent valid on 900628
HMM4 Cancellation of final prot. due to non-payment of fee