HU175662B - Sposob poluchenija tiokarbaminovokislykh solej s primeneniem chetvertichnoj soli ammonija v kachestve katalizatora - Google Patents

Sposob poluchenija tiokarbaminovokislykh solej s primeneniem chetvertichnoj soli ammonija v kachestve katalizatora Download PDF

Info

Publication number
HU175662B
HU175662B HU79SA3168A HUSA003168A HU175662B HU 175662 B HU175662 B HU 175662B HU 79SA3168 A HU79SA3168 A HU 79SA3168A HU SA003168 A HUSA003168 A HU SA003168A HU 175662 B HU175662 B HU 175662B
Authority
HU
Hungary
Prior art keywords
formula
alkyl
thiocarbamate
reaction
catalyst
Prior art date
Application number
HU79SA3168A
Other languages
English (en)
Inventor
Harry Tilles
Paul E Hoch
Original Assignee
Stauffer Chemical Co
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Application filed by Stauffer Chemical Co filed Critical Stauffer Chemical Co
Publication of HU175662B publication Critical patent/HU175662B/hu

Links

Classifications

    • CCHEMISTRY; METALLURGY
    • C07ORGANIC CHEMISTRY
    • C07CACYCLIC OR CARBOCYCLIC COMPOUNDS
    • C07C333/00Derivatives of thiocarbamic acids, i.e. compounds containing any of the groups, the nitrogen atom not being part of nitro or nitroso groups
    • C07C333/02Monothiocarbamic acids; Derivatives thereof

Landscapes

  • Chemical & Material Sciences (AREA)
  • Organic Chemistry (AREA)
  • Organic Low-Molecular-Weight Compounds And Preparation Thereof (AREA)
  • Low-Molecular Organic Synthesis Reactions Using Catalysts (AREA)
  • Agricultural Chemicals And Associated Chemicals (AREA)

Description

A találmány tárgya eljárás az I általános képletű tiokarbamátok előállítására. A találmány szerinti megoldás az eddig ismert eljárásoknál gazdaságosabb és kedvezőbb hozamot ad.
A tiokarbaminsav-észterek, amelyeket tiokarbamátoknak is nevezünk, értékes, a mezőgazdaságban alkalmazott anyagok. Ezek közül egyeseket herbicidként, másokat mikroorganizmusok növekedését gátló anyagként alkalmaznak. Ismeretesek továbbá olyan tiokarbamátok, amelyek inszek tieidként nyernek felhasználást. E vegyületeket önmagukban vagy más hatóanyagokkal együtt, szinergetikus hatásukat felhasználva, számos kikészítési formában alkalmazzák.
A tiokarbamátokat az I általános képlettel jellemezhetjük, ahol az R szubsztituens számos különféle szerves csoportot jelenthet. A molekula konfigurációjától függően a vegyületeket tioikarbamátoknak is nevezik.
A találmány szerinti új eljárással az I általános képletű tiokarbamátokat állítjuk elő — ahol
R1 és R2 jelentése egymástól függetlenül adott esetben szubsztituált 1—5 szénatomos alkilcsoport,
R3 jelentése adott esetben 2 vagy 3 halogénatommal szubsztituált 2—5 szénatomos alkenil-csoport.
A találmány szerinti eljárást oly módon hajtjuk végre, hogy valamely II általános képletű tiokarbamátó vizes oldatát — ahol a képletben R1 és R2 jelentése a fenti és M+ jelentése alkáli vagy alkáliföldfém-ion — valamely
III általános képletű szerves halogeniddel — ahol R3 jelentése a fenti és X jelentése klór- vagy brómatom — valamely IV általános képletű kvatemer-ammóniumsó — ahol a képletben R4 jelentése 1 — 5 szénatomos alkilcsoport, R5, R6 és R7 egymástól függetlenül 6—12 szénatomos alkil- vagy 6—12 szénatomos alkenil-csoport és Y_ jelentése valamely klór- vagy brómatom — célszerűen trikaprilil-metil-ammóniumklorid, katalitikus mennyiségének jelenlétében reagáltatunk, majd a kapott tiokarbamátot a vizes oldatból elkülönítjük.
A találmány szerinti eljárással célszerűen az alábbi vegyületeket állítjuk elő.
Azokat a vegyületeket, ahol R1 * III, R2 és R3 jelentése egymástól függetlenül 1—12 szénatomos alkil- vagy 2—8 szénatomos alkenil-csoport, amely csoportok adott esetben 1, 2 vagy 3 halogénatommal vannak szubsztituálva, továbbá M+ jelentése alkáli- vagy alkáliföldfém-ion.
Másik kedvező megoldás szerint R* és R2 jelentése egymástól függetlenül 1—12 szénatomos alkil-csoport, R3 jelentése 2—8 szénatomos alkenil-csoport, amely csoportok adott esetben 1, 2 vagy 3 halogénatommal vannak helyettesítve, továbbá M+ jelentése nátriumvagy kálium-ion.
További kedvező megoldás szerint R4 jelentése metilcsoport, R5 jelentése metil-, 6—20 szénatomos alkil-, 6—20 szénatomos alkenil-csoport, R6 és R7 jelentése egymástól függetlenül 6—20 szénatomos alkil- vagy 6—20 szénatomos alkenil-csoport.
További kedvező megoldás szerint R4 jelentése metilcsoport; R5, R6 és R7 jelentése egymástól függetlenül
1—6 szénatomos alkil-csoport, Y_ jelentése klorid-ion.
A találmány szerinti eljárást célszerűen oly módon végezzük, hogy valamely tiokarbamát-só vizes oldatához szerves halogenidet adunk. A katalizátort adhatjuk a szerves halogeniddel egyidejűleg, ez előtt vagy ezt követően az elegyhez. A reakció exoterm. Ezért az alkalmazott reagenstől, ennek koncentrációjától, továbbá a reakcióban résztvevő vegyületek entalpiájának értékétől függően a halogenid hozzáadását szabályozni kell annak érdekében, hogy a heves hőmérséklet-emelkedést elkerüljük.
Noha a reakció széles hőmérséklet-tartományban megvalósítható, gyakran szükséges, hogy a reakció hőmérsékletét szabályozzuk, mivel a tiokarbarnátsók hajlamosak a bomlásra, különösen magasabb hőmérsékleten. A reakció hőmérsékletét az eljárás gazdaságosságától, az előállítani kívánt termék tisztaságától, a rendelkezésre álló időtől, a hűtés költségeitől függően választjuk meg. A műveletet célszerűen 0 és 30 °C közötti hőmérsékleten végezzük. A hűtéshez bármilyen ismert megoldást, így például spirál hűtőt, hűtőköpenyt alkalmazhatunk.
A tiokarbarnátsók stabilitása fokozható ha ezeket vizes oldatba visszük. A vizes oldat alkalmazása célszerű, különösen előnyös, ha a tiokarbamátsókat is vizes oldatban állítjuk elő. A tiokarbarnátsók előállítása aminvegyületeknek karbonilszulfiddal és valamely bázissal való reagáltatása útján történik.
A reakciót föl nem oldott só jelenlétében is végezhetjük, de célszerű a sót a vizes fázisban teljes mértékben feloldani. Minthogy az alkalmazott szerves halogenid általában oldhatatlan vagy csak kismértékben oldódik a vizes fázisban, a reakcióelegy két folyékony fázisból áll; mindegyik fázis egy-egy vegyületet tartalmaz. Ennek következtében a reakció előrehaladását lényegesen elősegíthetjük külső keveréssel. A reakció ugyan keverés nélkül is végbemegy, azonban célszerű keverést alkalmazni, hogy növeljük a reakció sebességét, továbbá biztosítsuk a hőmérséklet egyenletességét. Ily módon a helyi felmelegedés is elkerülhető. A keverést ismert módon végezzük, keverőkkel, terelő lapátokkal stb.
A szerves fázis tartalmazza a szerves halogenidet önmagában, vagy valamely közömbös oldószerben. Oldószerként alkalmazhatunk alifás, aromás oldószereket, étereket, klórozott származékokat. Az eljáráshoz nem alkalmazhatók alkoholok, aminok vagy merkaptánok, mert e vegyületek a karbonilszulfid-csoporttal reakcióba léphetnek.
A találmány szerinti eljáráshoz kiindulási anyagként felhasznált tiokarbamátsókat ismert módon állíthatjuk elő. Ismert eljárás szerint valamely szekunder amint (R’R2NH) karbonilszulfiddal valamely bázis jelenlétében reagál tatunk. Az alkalmazott bázist a végterméktől függően választjuk meg. Bázisként számításba jöhet alkáli- vagy földalkálihidroxil-, trialkilamin, ahol az alkil-csoport 1—4 szénatomos, vagy egy R*R2NH képletű amin-csoport. A megfelelő amin vegyülct és a bázis vizes oldatába gáz alakban karbonilszulfidct vezetünk.
A karbonilszulfidot célszerűen a folyadék felszíne alá vezetjük be. A reakció sebessége igen nagy. A reakcióban résztvevő vegyületek pillanatszerűen reagálnak, a reakció eredményeként tiokarbamát sót karunk. A só halogenid reakcióhoz hasonlóan az amir (COS)bázis reakciója is exoterm, és a képződött só bomlr sa hasonlóképpen problémát jelent. A só bomlása annál is inkább problémát jelent, minthogy a tiokarbamátsc nagy koncentrációban hosszú ideig van jelen. Ezért célszerű az elegyet hűteni és ily módon a bomlás lehetőségét csökkenteni. A reakció sebessége oly módon is szabályozható, hogy a karbonilszulfid áramlási sebességét csökkentjük. Célszerű a reakció hőmérsékletét 0—30 °C, még kedvezőbb esetben 0—15 °C között tartani.
A karbonilszulfid és a bázis mennyiségét célszerűen feleslegben választjuk meg. A felesleg mértékét az eljárás gazdaságossága határozza meg; célszerű a karbonilszulfidot 100%-os, a bázist 20%-os feleslegben alkalmazni.
A találmány szerinti eljárást végezhetjük szakaszosan vagy folyamatosan. Abban az esetben, ha az eljárást szakaszosan végezzük, a reakciót homogén fázisban hajtjuk végre. Abban az esetben, ha az eljárást folyamatosan hajtjuk végre, megfelelő keverést, adagolási sebességet, adagolási helyet és reakciókörülményeket kell biztosítani. A reakcióedényhez korróziómentes anyagot, így lágy acélt használunk, amelyet a reakcióban részt vevő vegyületek nem támadnak meg.
A reakció befejezése után a kapott tiokarbamát vegyület a szerves fázisban marad. Víz hozzáadásával a reakció során esetleg kivált sót oldatba visszük. Ezt követően a két fázist elkülönítjük. A szerves fázis, amely elsősorban a tiokarbamátot tartalmazza, fölhasználható további tisztítás nélkül. Más megoldás szerint a szerves fázist vízmentesítjük, majd az oldószert argon vagy nitrogéngáz bevezetésével elűzzük vagy vákuumban bepároljuk és ily módon a terméket elkülönítjük. A további tisztítást ismert módon végezhetjük.
A leírásban alkalmazott „alkil” kifejezés egyértékű egyenes vagy elágazó láncú telített alifás szénhidrogéncsoportra vonatkozik, mint például metil-, etil-, propil-, izopropil-, terc-butil- vagy 2-metiIoktil-csoportra.
Az „alkenil” megjelölés olyan egyértékű egyenes vagy elágazó láncú alifás szénhidrogén-csoportra vonatkozik, amely legalább egy kettős kötéssel rendelkezik, mint például az allil-, butanil-, butadienil-csoport.
Az „alkinil” kifejezés olyan egyértékű egyenes vagy elágazó láncú alifás szénhidrogén-csoportot jelöl, amely egy hármas kötést tartalmaz, mint például propargilvagy izobutinil-csoport.
A „fenilalkil” kifejezés olyan fentiek szerint definiált alkil-csoportra vonatkozik, amelyben egy hidrogénatom fenil-csoporttal van helyettesítve. így például benzilvagy feniletil-csoport.
A „cikloalkil” megjelölés egyértékű ciklusos telített szénhidrogén csoportra vonatkozik, mint például a ciklobutil- vagy ciklohexil-csoport.
A „cikloalkenil” megjelölés olyan egyértékű ciklusos szénhidrogén-csoportot jelöl, amely legalább egy kettős kötést tartalmaz, mint például a ciklohexenil.
Az „alkoxialkil” megjelölés olyan fentiekben meghatározott alkil-csoportra vonatkozik, amelyben egy hidrogénatom valamely egyértékű egyenes vagy elágazó telített alifás szénhidrogénoxi-csoporttal van helyettesítve, mint például a metoxietil- vagy etoxietil-csoport.
Az „alkiltioalkil” kifejezés olyan fentiekben meghatározott alkilcsoportot jelöl, amelyben egy hidrogénatom valamely egyértékű egyenes vagy elágazó láncú telített alifás szénhidrogéntio-csoporttal van helyettesítve, mint például a metiltioetil- vagy etiltioetil-csoport.
Az „alkoxialkenil” megjelölés olyan fentiekben meghatározott alkenil-csoportra vonatkozik, amelyben egy hidrogénatom valamely egyértékű egyenes vagy elágazó láncú telített alifás szénhidrogénoxi-csoporttal van helyettesítve, mint például az etoxibutenil.
Az alkiltioalkenil-csoport megjelölés olyan alkenilcsoportra vonatkozik, amelyben egy hidrogénatom valamely egyértékű egyenes vagy elágazó láncú telített alifás szénhidrogéntio-csoporttal van helyettesítve, mint például az etiltiobutenil-csoport.
A „haló” kifejezés klór-, fluor- vagy brómatomot jelöl.
A „polialkilénimino”-megjelölés olyan egyértékű telített heterociklusos gyűrűre vonatkozik, amelyben a gyűrű egy tagja nitrogénatom és a többi szénatom, és ahol a gyűrű (CH2)nN- általános képletnek felel meg, amely képletben n jelentése a szénatomsz imra vonatkozik, például aziridinil-csoport esetében n=2, pirrolidil-csoportnál n=4 vagy piperidil-csoportnál n=5.
Az „alkálifém” és „alkáliföldfém” megjelölés a periódusos rendszer IA és HA csoportjaira vonatkozik (Lange’s-Handbook of Chemistry: 10 kiadás McGrawHill, 1967). Elsősorban alkálifémeket használunk és csak másodsorban jönnek az alkáliföldfémek szóba, így célszerű nátriumot, káliumot, legcélszerűbb azonban nátriumot alkalmazni.
A találmány szerinti eljárással az alábbi t okarbaminsav-észtereket állíthatjuk elő.
S-etil-di-n-propiltiokarbamát, S-etil-hexahidro-lH-azepin-1-karbotioát, S-etil-diizobutiltiokarbamát, S-n-propil-di-n-propiltiokarbamát, S-etil-ciklohexil-etiltiokarbamát, S-n-propil -n-butil-etiltiok arbamát, S-p-klórbenzil-dietiltiokarbamát, S-2,3,3-triklórallil-diizopropiltiokarbamát. A találmány szerinti eljárásnál felhasznált kvaterner sók közül a trikaprilil-metil-ammóniumkloridot (ALIQUATR 336) és a dimetil-dikoko-ammóniumkloridot (ALIQUATr) említjük. E két katalizátor a kereskedelemben beszerezhető termék (előállító cég: Generál Mills Co. Kankakee, Illinois). A kaprilil megjelölés 8—10 szénatomos egyenes láncú telített alkl-csoportok elegyére vonatkozik, amiben a 8 szénatomos vegyületek vannak többségben, a koko megjelölés a 8—18 szénatomos egyenes láncú telített vagy telítetlen alkil-csoportok elegyére vonatkozik, amiben a 12—14 szénatomos csoportok vannak többségben.
A találmány szerinti megoldásnál a kvaternersók elegyét is alkalmazhatjuk. Alkalmazhatunk továbbá olyan kvaterner sókat, amelyekben az (R4R5R6R7N)+X-általános képletű csoport számos esetben ismétlődik, és amelyben az egyes szubsztituensek azonosak vagy el- 50 térőek.
A „katalitikus mennyiség” kifejezés a kvaterner ammóniumsóknak azon mennyiségére vonatkozik, amely képes a reakciót kedvezően befolyásolni. A kvaterner só mennyisége általában 0,2 és 5,0 súly% között van, 55 a célszerű mennyiség: 0,5—1 súly%.
A találmány szerinti eljárást az alábbi példák szemléltetik.
1. példa
E példa szerint szemlélteti az S-2,3,3-triklórallil-diizopropiltiokarbamát előállításának három megoldását. Az első szerint nem használunk katalizátort, a második- 65 bán trikaprilil-metil-ammóniumkloridot (ALIQUAT 336R Generál Mills Co.) alkalmazunk, a harmadik esetben katalizátorként benzil-trietil-ammóniumklorid szerepel. Noha mindhárom katalizátor kvaterner ammó5 niumsó, csak a trikaprilil-metil-ammóniumklorid tartozik a találmány szerinti eljárás oltalmi körébe. A benzil-trietil-ammóniumklorid, figyelembe véve, az R4, R5, R6 és R7 szubsztituensek jelentését nem esik bele az oltalmi körbe.
Az alkalmazott eljárás mindhárom esetben azonos: 31,9 g (0,315 mól) diizopropilamint, 12 g (0,300 mól) nátriumhidroxidot és 100 ml vizet elegyítünk. Ezt az elegyet állandó keverés közben jégfürdőn 2 és -6 °C közötti hőmérsékletre lehűtjük, majd az elegyhez 20 g (0,330 mól) karbonilszulfidot vezetünk a folyadék felszíne alá. A karbonilszulfid bevezetésének befejezése után gyorsan 54,0 g (0,300 mól) 1,1,2,3-tetraklór-l-propént adunk hozzá. A katalizátor hozzáadása a tetraklórpropén adagolása után történik. Abban az esetben, ha trikaprilil-metil-ammóniumkloridot alkalmazunk, a tetraklórpropént 20 ml metilénkloriddal készült oldatban használjuk fel. Abban az esetben, ha katalizátorként benzil-trietil-ammóniumklorid szerepel, a tetraklórpropént 100 ml benzolban oldva visszük az elegyhez. Mindkét esetben 0,50 g katalizátor kerül felhasználásra.
A tetraklórpropén és a katalizátor hozzáadása után az elegyet néhány óra hosszat a jégfürdön tartjuk. A reakcióelegyből mintát véve, időnként gázkromatográfiás vizsgálatot végzünk. Az eredményeket az I. táblázat tünteti fel. Az eredmények vizsgálata azt mutatja, hogy trikapriiil-metil-ammóniumklorid (A katalizátor) alkalmazása a reakció sebességét lényegesen megnöveli a katalizátor nélküli eljáráshoz viszonyítva. A benzil-trietil-ammóniumklorid (B katalizátor) alkalmazása, noha mutat bizonyos javulást a reakció kezdeti szakaszában, nem képes a reakció lefutását 90 percen belül biztosítani. Az átalakulás mértéke kedvezőtlenebb, mint a katalizátor nélkül végzett eljárásban. Ezek az eredmények világosan megmutatják, hogy a találmány szerinti megoldás nem várt hatást biztosít.
Az utolsó minta vétele után a reakcióelegyet a jégfürdőről levesszük, és hagyjuk szobahőmérsékletre felmelegedni, az elegyet egy éjszakán át keverve. A kétfázisú rendszert szerves oldószerrel hígítjuk, majd a rétegeket elválasztjuk. A szerves fázist híg vizes sósavoldattal mossuk, magnéziumszulfáttal vízmentesítjük, majd rotációs bepárlón betöményítjük. A termék szerkezetét NMR és tömegspektrográfiás vizsgálattal ellenőrizzük.
I. táblázat S-2,3,3-triklórallil-diizopropiltiokarbamát előállítása
Reakcióidő3 (perc) Kromatográfiás analízis® (termék/reagálatlan halogenid) (terület %-ban)
katalizátor nélkül A katalizátor· raP B katalizátor ral™
15 56,1/43,9 94,4/5,6 63,4/36,6
90 81,2/18,8 97,8/2,2 70,7/29,3
240 85,1/14,9 72,8/27,2
a a reakcióidőt a halogenid hozzáadásától számítjuk (1,1,2,3-tetraklór-1 -propén)
b az. eredményeknél csak a tiokarbamát cclvegyület és az el nem reagált halogenid mennyiségének arányát tüntettük fel c A katalizátorként trikaprihl-metil-ammóniumklorid (ALIQUAT 336R) szerepel 5 d B katalizátorként bcnzil-trietii-ammóniumkiorid (97%-os tisztaságú) szerepel
2. példa 10
Ez a példa az S-2,3-diklóralliI-diizopropiltiokarbamát előállításának két megoldását szemlélteti. Az elsőnél nem használunk katalizátort, a másodiknál trikapril-metil-ammónium-klorid szerepel katalizátorként (ALI- 15 QUAT 336R) Generál Mills. Co.).
Mindkét megoldásnál alkalmazott eljárás az 1. példában leírtakkal azonos. A gázkromatográfiás vizsgálatok eredményét a 2. táblázat tünteti fel. Az 1. táblázathoz hasonlóan az adatokból kitűnik, hogy a katalizátor al- 20 kalmazása a reakció sebességét lényegesen megnöveli.
II. táblázat
S-2,3-diklórallil-diizopropil tiokarbamát előállítása
Kft>£ríifhM eredménye
Reakcióidő4 tcrmek/reugáUtliiit h.ilogcnid terület • „-buti
(perc) Kiituliiatnr
nélkül * kuiuiiiot^ffur 30
15 85,4/14,6
60 92,0/8,0
98 78,0/22,0 |
120 93.3/6,7
156 83.4/16.6 i 35
a reakcióidőt a halogenid hozzáadásától számítjuk
(1,1,2,3-tetraklór-1 -propén) haz eredményeknél csak a tiokarbamát célvcgyülct és az el nem reagált halogenid mennyiségének arányát 40 tüntettük fel 1 A katalizátorként trikaprilil-mctil-ammóniumklorid (ALIQUAT 336*) szerepel

Claims (6)

  1. 45 Szabadalmi igéavpaitlok
    I. Eljárás az I általános képletű tiokarbamát vegyüIctck előállítására, ahol a képletben
    R1 és R2 jelentése egymástól függetlenül adott esetben szubsztituált 1—5 szénatomos alkilcsoport.
    R3 jelentése adott esetben 2 vagy 3 halogénatommal szubsztituált 2—5 szénatomos alkenil-csoport, azzal jellemezve, hogy valamely II általános képletű tiokarbamátsó vizes oldatát — ahol a képletben R1 és R2 jelentése a fenti és M+ jelentése alkáli vagy alkáliföldfém-ion — valamely III általános képletű szerves halogeniddel — ahol R3 jelentése a fenti és X jelentése klór- vagy brómatom — valamely IV általános képletű kvaterner-ammóniumsó — ahol a képletben R4 jelentése valamely 1—5 szénatomos alkilcsoport, R5, R6 és R7 egymástól függetlenül 6—12 szénatomos alkil- vagy 6—12 szénatomos alkenil-csoport és Y_ jelentése valamely klór- vagy brómatom — célszerűen trikaprilil-metil-ammóniumklorid, katalitikus mennyiségének jelenlétében rcagáltatunk, majd a kapott tiokarbamátot a vizes oldatból elkülönítjük.
  2. 2. Az 1. igénypont szerinti eljárás foganatosítást módja, azzal jellemezve, hogy M+ ionként kálium- vagy nátriumiont tartalmazó II általános képletű vegyületet — ahol R1 és R2 jelentése az 1. igénypontban megadott — alkalmazunk.
  3. 3. Az 1. igénypont szerinti eljárás foganatosítást módja. azzal jellemezve, hogy X helyében klóratomot tartalmazó III általános képletű vegyületet — ahol R3 jelentése az I. igénypontban megadott — alkalmazunk.
  4. 4. Az 1. igénypont szerinti eljárás foganatosítást módja. azzal jellemezve, hogy R4 helyében metil-csoportot, R\ R6 és R7 helyében egymástól függetlenül valamely 6 - 12 szénatomos alkil-csoportot, Y~ helyében klóriont tartalmazó IV általános képletű vegyületet alkalmazunk.
  5. 5. Az. 1. igénypont szerinti eljárás foganatosítást módja. azzal jellemezve, hogy R1 helyében izopropil-, R2 helyében izopropil- és R3 helyében 2,3-triklórallil-csoportot tartalmazó II és III általános képletű vegyületet — ahol M * és X jelentése az 1. igénypontban megadott — alkalmazunk.
  6. 6. Az 1. igénypont szerinti eljárás foganatosítást módja. azzal jellemezve, hogy R1 helyében izopropil-. R2 helyében izopropil, R3 helyében 2,3-diklóraliil-csoportot tartalmazó II és III általános képletű vegyületet ahol M ’ cs X jelentése az 1. igénypontban megadott - alkalmazunk.
HU79SA3168A 1978-03-23 1979-03-23 Sposob poluchenija tiokarbaminovokislykh solej s primeneniem chetvertichnoj soli ammonija v kachestve katalizatora HU175662B (hu)

Applications Claiming Priority (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
US05/889,175 US4147715A (en) 1978-03-23 1978-03-23 Thiocarbamate preparation utilizing quaternary ammonium salt catalysts

Publications (1)

Publication Number Publication Date
HU175662B true HU175662B (hu) 1980-09-28

Family

ID=25394632

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
HU79SA3168A HU175662B (hu) 1978-03-23 1979-03-23 Sposob poluchenija tiokarbaminovokislykh solej s primeneniem chetvertichnoj soli ammonija v kachestve katalizatora

Country Status (19)

Country Link
US (1) US4147715A (hu)
EP (1) EP0004377B1 (hu)
JP (1) JPS6029704B2 (hu)
AR (1) AR219792A1 (hu)
AU (1) AU523600B2 (hu)
BR (1) BR7901414A (hu)
CA (1) CA1113483A (hu)
CS (1) CS205143B2 (hu)
DD (1) DD142543A5 (hu)
DE (1) DE2962268D1 (hu)
DK (1) DK120579A (hu)
ES (1) ES479019A1 (hu)
HU (1) HU175662B (hu)
IL (1) IL56929A (hu)
IN (1) IN149468B (hu)
PL (1) PL117490B1 (hu)
RO (1) RO76946A (hu)
YU (1) YU33379A (hu)
ZA (1) ZA791376B (hu)

Families Citing this family (10)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
JPS56138176A (en) * 1980-03-31 1981-10-28 Mitsubishi Petrochem Co Ltd Preparation of thiolcarbamate derivative
JPS572264A (en) * 1980-06-05 1982-01-07 Ihara Chem Ind Co Ltd Preparation of n-substituted thiolcarbamate
JPS572265A (en) * 1980-06-05 1982-01-07 Ihara Chem Ind Co Ltd Preparation of n-substituted thiolcarbamate
NZ201284A (en) * 1981-07-27 1985-08-16 Stauffer Chemical Co S-benzylthiolcarbamates as herbicides
US4447246A (en) * 1983-05-16 1984-05-08 Phillips Petroleum Company Diesel fuel
US4922339A (en) * 1988-03-31 1990-05-01 Stout Video Systems Means and method for visual surveillance and documentation
ATA11932000A (de) * 2000-07-11 2005-04-15 Greiner Perfoam Gmbh Verfahren zur herstellung von schaumstoffprodukten
US6866797B1 (en) 2000-08-03 2005-03-15 Bj Services Company Corrosion inhibitors and methods of use
US8078463B2 (en) * 2004-11-23 2011-12-13 Nice Systems, Ltd. Method and apparatus for speaker spotting
US7575601B2 (en) * 2006-04-27 2009-08-18 Warsaw Orthopedic, Inc. Locking expandable implant and method

Family Cites Families (4)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
US3330821A (en) * 1959-05-06 1967-07-11 Monsanto Co Certain thiolcarbamate compounds
US3167571A (en) * 1959-07-13 1965-01-26 Monsanto Co Manufacture of thiolcarbamates
US3992432A (en) * 1967-04-05 1976-11-16 Continental Oil Company Phase transfer catalysis of heterogeneous reactions by quaternary salts
DE2738628A1 (de) * 1976-09-03 1978-03-09 Stauffer Chemical Co Verfahren zur herstellung von estern von thiocarbamidsaeuren

Also Published As

Publication number Publication date
CA1113483A (en) 1981-12-01
EP0004377B1 (en) 1982-03-17
DK120579A (da) 1979-09-24
ES479019A1 (es) 1979-07-01
DD142543A5 (de) 1980-07-02
PL214336A1 (pl) 1979-11-19
IN149468B (hu) 1981-12-19
CS205143B2 (en) 1981-04-30
ZA791376B (en) 1980-06-25
AU523600B2 (en) 1982-08-05
JPS54132524A (en) 1979-10-15
BR7901414A (pt) 1979-10-09
JPS6029704B2 (ja) 1985-07-12
AU4533879A (en) 1979-09-27
IL56929A (en) 1983-07-31
DE2962268D1 (de) 1982-04-15
IL56929A0 (en) 1979-05-31
US4147715A (en) 1979-04-03
AR219792A1 (es) 1980-09-15
YU33379A (en) 1982-10-31
RO76946A (ro) 1982-02-26
PL117490B1 (en) 1981-08-31
EP0004377A1 (en) 1979-10-03

Similar Documents

Publication Publication Date Title
EP0095907B1 (en) Biocidal or biostatic compositions containing 3-isothiazolones, their method of preparation and their uses
JP4025313B2 (ja) アリール五フッ化イオウの調製方法
US4939266A (en) Nitrosamine-free 3-isothiazolone
HU175662B (hu) Sposob poluchenija tiokarbaminovokislykh solej s primeneniem chetvertichnoj soli ammonija v kachestve katalizatora
CA2078104A1 (en) Bromate as inhibitor of nitrosamine formation for nitrate stabilized isothiazolones and process
HU193147B (en) Process for sulfenizing carbamate derivatives in the presence of trialkyl-amine and sulfur-dioxide
US20230157294A1 (en) A fungicidal compound and process of preparation thereof
HU218707B (hu) Eljárás alkillánc szénatomján fluorozott szénhidrogén-vegyületek előállítására
JPH0570437A (ja) 1−カルバモイルピラゾールの製造方法
Paukstelis et al. N-Cyano-N, N, N-trialkylammonium salts. Synthesis and reactions
JP6246224B2 (ja) フッ素化剤
US5068338A (en) Process for nitrosamine-free sabilized isothiazolones
JPS59122456A (ja) ジシクロヘキシルジスルフイドの製造法
HU201319B (en) Process for producing 3-isothiazolones
US4089887A (en) Process for the production of isothiocyanates
KR830000467B1 (ko) 제 4 암모늄염 촉매를 이용한 티오카르바 메이트의 제조방법
US3274205A (en) Quaternary ammonium derivatives of n-alkylcarbamoylethyl compounds
US5420290A (en) Nitrosamine-free 3-isothiazolones and process
JP2018162218A (ja) 新規な環状尿素誘導体−三臭化水素酸塩
Koshcheev et al. Reactions of 1-alkylsulfanyl-and 1-alkylsulfonyl-2, 3, 5, 6-tetrafluorobenzenes with nitromethane and DBU
US3557089A (en) Preparation of l-(carbamoyl)-n-(carbamoyloxy) thioformimidates from acetoacetamides
US3923851A (en) Preparation of substituted isothiocyanates
Yagupol’skii et al. Unusual reactions of N-(trifluoromethylsulfonylimino) di-and-trifluoromethanesulfinimidoyl chlorides
JPS59231064A (ja) 2−メルカプトエチルアミン類の製造法
US3708595A (en) Alpha-nitro-omega-oximino cycloalkanones as fungicides