HRP20050978A2 - Washing test apparatus - Google Patents

Washing test apparatus Download PDF

Info

Publication number
HRP20050978A2
HRP20050978A2 HR20050978A HRP20050978A HRP20050978A2 HR P20050978 A2 HRP20050978 A2 HR P20050978A2 HR 20050978 A HR20050978 A HR 20050978A HR P20050978 A HRP20050978 A HR P20050978A HR P20050978 A2 HRP20050978 A2 HR P20050978A2
Authority
HR
Croatia
Prior art keywords
test
reagent
elements
washing
devices
Prior art date
Application number
HR20050978A
Other languages
English (en)
Inventor
Bancroft Richard
Original Assignee
Albert Browne Limited
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Application filed by Albert Browne Limited filed Critical Albert Browne Limited
Publication of HRP20050978A2 publication Critical patent/HRP20050978A2/hr

Links

Classifications

    • AHUMAN NECESSITIES
    • A61MEDICAL OR VETERINARY SCIENCE; HYGIENE
    • A61BDIAGNOSIS; SURGERY; IDENTIFICATION
    • A61B90/00Instruments, implements or accessories specially adapted for surgery or diagnosis and not covered by any of the groups A61B1/00 - A61B50/00, e.g. for luxation treatment or for protecting wound edges
    • A61B90/70Cleaning devices specially adapted for surgical instruments
    • AHUMAN NECESSITIES
    • A61MEDICAL OR VETERINARY SCIENCE; HYGIENE
    • A61BDIAGNOSIS; SURGERY; IDENTIFICATION
    • A61B90/00Instruments, implements or accessories specially adapted for surgery or diagnosis and not covered by any of the groups A61B1/00 - A61B50/00, e.g. for luxation treatment or for protecting wound edges
    • A61B90/70Cleaning devices specially adapted for surgical instruments
    • A61B2090/702Devices for testing the cleaning process, e.g. test soils

Landscapes

  • Health & Medical Sciences (AREA)
  • Surgery (AREA)
  • Life Sciences & Earth Sciences (AREA)
  • General Health & Medical Sciences (AREA)
  • Veterinary Medicine (AREA)
  • Oral & Maxillofacial Surgery (AREA)
  • Engineering & Computer Science (AREA)
  • Biomedical Technology (AREA)
  • Heart & Thoracic Surgery (AREA)
  • Medical Informatics (AREA)
  • Molecular Biology (AREA)
  • Animal Behavior & Ethology (AREA)
  • Nuclear Medicine, Radiotherapy & Molecular Imaging (AREA)
  • Public Health (AREA)
  • Pathology (AREA)
  • Cleaning By Liquid Or Steam (AREA)
  • Sampling And Sample Adjustment (AREA)
  • Investigating Or Analysing Biological Materials (AREA)
  • Cleaning In General (AREA)
  • Cultivation Receptacles Or Flower-Pots, Or Pots For Seedlings (AREA)
  • Automatic Analysis And Handling Materials Therefor (AREA)
  • Investigation Of Foundation Soil And Reinforcement Of Foundation Soil By Compacting Or Drainage (AREA)
  • Clinical Laboratory Science (AREA)
  • Chemical & Material Sciences (AREA)
  • Chemical Kinetics & Catalysis (AREA)
  • Investigating Or Analysing Materials By Optical Means (AREA)

Abstract

Prikazan je uređaj (2) za provjeravanje djelotvornosti pranja koji obuhvaća jedan nosač (4) i jednunapravu za ispitivanje (6) s reagensom koja se postavlja na navedeni nosač (4). Naprava za ispitivanje (6) je u obliku materijala u listu na koji je nanesena ispitna supstanca (34). Nosač u jednom primjeru obuhvaća dva elementa (8, 10) između kojih se razdvojivo postavlja naprava za ispitivanje (6)tako da se naprava za ispitivanje (6) s reagensomIako izvadi zbog provjere i zadrža u traženom usmjerenju u toku upotrebe u uređaju (2) za pranje.

Description

Ovaj se izum odnosi na uređaj za provjeravanje djelotvornosti pranja/čišćenja, a posebno, iako ne i isključivo, na aparat za provjeravanje djelotvornosti pranja/čišćenja za primjenu na klinikama i/ili u laboratorijima.
Kirurški instrumenti i druge medicinske naprave koje se koriste za kliničke ili laboratorijske svrhe moraju se očistiti ili dekontaminirati poslije upotrebe, ako nisu za jednokratnu upotrebu, kako bi se spriječile infekcije i višestruka zagađivanja. Postupak dekontaminacije obično obuhvaća 3 stupnja: stupanj pranja/čišćenja da se ukloni krv, proteini i drugi tjelesni zagađivači s instrumenata i/ili naprava, poslije slijedi stupanj dezinfekcije da se omogući sigurno rukovanje i pregled naprava/instrumenata prije pakiranja i na kraju stupanj sterilizacije. Ako se naprave/instrumenti steriliziraju bez djelotvornog pranja/čišćenja ili dezinfekcije, sterilizacija će, najvjerojatnije biti nedjelotvorna.
Stupnjevi su čišćenja/pranja i dezinfekcije dva različita stupnja u postupku dekontaminacije ali se često izvode u istom uređaju za pranje (uređaj za pranje i dezinfekciju) u uzastopnim postupcima koristeći različito programirane cikluse. Djelotvornost stupnja dezinfekcije (termički postupak) se provjerava termometrom, ali se djelotvornost stupnja pranja/čišćenja otežano mjeri parametrima. U tom se slučaju koristi jedna supstanca za ispitivanja poznata kao "prljavština za ispitivanje", ili reagens za ispitivanje, koja se koristi kao zagađivač u uređaju za pranje i obuhvaća jedan unaprijed određen nivo zagađivača na uređaju, a koji je projektiran tako da stimulira tipično prljanje kirurških instrumenata i medicinskih naprava tokom normalne upotrebe. Taj se reagens za ispitivanje nanosi na jedan izbor kirurških instrumenata i/ili uređaja i ostavi da se na njima osuši tokom nekog vremenskog razdoblja. Instrumenti i/ili uređaji se zatim obrade u uređaju za pranje ili u uređaju za pranje i dezinfekciju da se ispita djelotvornost stupnja pranja/čišćenja. Uklanjanje "prljavštine za ispitivanje", tj. reagensa za ispitivanje s instrumenata i uređaja utvrdi se promatranjem, jer najveći broj reagensa za ispitivanje sadrži krv ili boje koje ih čine vidljivim. Alternativno, može se koristiti jedan kemijski postupak detektiranja kao što je ninhidrin (1,2,3-indantrion monohidrat). Ninhidrinski postupak koristi reagiranje amino kiselina, peptida i proteina s ninhidrinom da se dobije jako obojeni spoj. Jedna se grupa instrumenta ispere vodom te se voda od ispiranja obradi ninhidrinom. Ako na instrumentima ima proteina, tj. ako instrumenti nisu čisti, voda od ispiranja dobije purpurnu boju.
Konvencionalni reagensi za ispitivanje obično sadrže životinjsku krv ili sastojke krvi i druge životinjske proizvode, kao što su jaja ili sastojci jaja. Ipak, prirodne razlike među komponentama reagensa za ispitivanje mogu značiti da se reagensi za ispitivanje ne moraju jednako ponašati od jedne do druge partije. Osim toga, reagensi za ispitivanje se moraju nanositi na grupu instrumenata i ostaviti da se osuše između 30 minuta i do dva sata prije ispiranja. To zahtjeva dugo vrijeme i predstavlja tipičan veliki poremećaj u opterećenim odjelima bolnica. Također se javljaju problemi povezani s nabavkom svježih komponenti zagađivača koji se koriste za izradu reagensa za ispitivanje, tako da se ispitivanja normalno obavljaju periodično, kod čega, ponekad, to je svega četiri puta godišnje. Zbog toga se bilo koji problemi koji se javljaju u svezi s postupkom pranja neredovno identificiraju. Osim toga, zbog dobro poznatih rizika povezanih s korištenjem proizvoda od krvi, nije poželjno da se isti koriste na ranije opisan način.
Primjer konvencionalnog uređaja s reagensom za ispitivanje koji se koristi kod praćenja djelotvornosti čišćenja aparata za pranje i dezinfekciju obuhvaća jednu standardiziranu supstancu za reagens za ispitivanje koja se nanosi u količini od 20 mg na jednu malu pločicu od nehrđajućeg čelika. Reagens za ispitivanje sadrži 95% komponenata topivih u vodi i 5% fibrinskih vlakana netopivih u vodi što odgovara koaguliranoj ljudskoj krvi.
Ranije opisani uređaji za ispitne reagense postave se u nosače da ih ovi drže u istom položaju. Takav je jedan nosač opisan u DE29909783 i u njemu je kruta pločica s ispitnim reagensom postavljena između dva elastična kraka jedne filtarske posude. Slijedeći primjer jednog nosača prikazanje u DE20108346 gdje je jedan čvrsti ispitni uzorak umetnut u jednu šupljinu između prve i druge komponente. Po jedan je otvor napravljen na svakom kraju komponenata da omogući kroz njih prolaz tekućine za pranje.
Problem koji je povezan s takvim konvencionalnim ispitnim uređajem je u tome, što je on uglavnom jednosmjeran i izložen je ispiranju i čišćenju samo u jednom smjeru. Kako, međutim, djelotvornost postupaka pranja i čišćenja ovisi od čimbenika kao što je radni ciklus koji se koristi, temperatura i tlak vode, položaj naprave za ispitivanje u uređaju za pranje, opterećenja uređaja za pranje te od toga da li je naprava za ispitivanje pored mlazova vode/fluida, a ako je samo na jednoj jedinoj površini naprave postavljen reagens za ispitivanje, mala je vjerojatnost daje osiguran precizan prikaz djelotvornosti pranja i čišćenja uređaja za pranje.
Slijedeći je primjer jedna naprava za ispitivanje pranja opisana u DE19962148. Ova naprava sadrži jedan držač na koji je nanesen ispitni zagađivač. Taj je držač pričvršćen na jednu noseću pločicu, i ta noseća pločica i nosač su izvedeni iz savitljivog materijala kako bi se mogli vezati na neku neravnu površinu. Noseća pločica može biti nalijepljena na neku površinu ili može biti pričvršćena vijcima na neku površinu. Problem kod ovog uređaja je to, da ljepilo može biti isprano u toku procesa pranja tako da držač s ispitnim zagađivačem više nije zadržan u određenom položaju unutar uređaja za pranje. Primjena vijaka za pričvršćivanje naprave u određenom položaju čini da povezivanje naprave u uređaj za pranje predstavlja postupak koji zahtjeva veliki utrošak vremena, zahtjeva poseban alat da se omogući pričvršćivanje naprave na neku pogodnu površinu, a isto tako zahtjeva izradu rupa za vijke u uređaju za pranje u kome će naprava biti postavljena tokom upotrebe, što može oštetiti uređaj za pranje i/ili ograničiti položaj naprave za ispitivanje tokom primjene.
Radi toga je cilj ovog izuma ostvarenje uređaja za provjeravanje pranja koji ne zahtjeva oblaganje instrumenata nekom ispitnom supstancom koja sadrži neki zagađivač.
Slijedeći je cilj ovog izuma ostvarenje uređaja za provjeravanje pranja koji se brzo i lako koristi tako da osigurava redovno korištenje uređaja.
Još je jedan cilj ovog izuma ostvarenje uređaja za provjeravanje pranja koji osigurava preciznije i višesmjerno zagađivanje koji predstavlja djelotvornost čišćenja/pranja u uređaju za pranje.
Cilj je ovog izuma ostvarenje držača za primjenu s napravom za ispitivanje pranja koja sadrži ispitni reagens.
Slijedeći je cilj ovog izuma ostvarenje naprava za ispitivanje pranja koja će se koristiti s navedenim držačem.
Prema prvom vidu ovog izuma ostvaren je uređaj za ispitivanje pranja, gdje uređaj obuhvaća jedan nosač i jednu ili više naprava s reagensima koje se postavljaju u navedeni nosač kako bi se mogao ispitati proces pranja, kod čega navedeni nosač obuhvaća barem jedan prvi i jedan drugi element, kod čega je barem jedan dio navedenog prvog i/ili drugog elementa u stanju da obavi relativno kretanje koji će omogućiti da se jedna ili više naprava za ispitivanje s reagensima postavi između tih elemenata, naznačen time, da je jedan dio prvog i drugog elementa, između kojih su postavljene naprave za ispitivanje s reagensima tokom upotrebe, postavljen u različitim smjerovima, pod različitim kutovima i/ili usmjeravanjima jedan u odnosu na drugi, kod čega navedene naprave za ispitivanje s reagensima prate konture navedenih površina kada su postavljene između njih da bi se omogućilo višesmjerno ispitivanje pranja i da bi se te naprave za ispitivanje s reagensima tokom korištenja zadržale u određenom položaju.
Kod jednog izvođenja su barem prvi i drugi element izvedeni s jednim unaprijed određenim međusobnim odstojanjem tako da se pri upotrebi ispitna naprava s reagensom postavlja između tih elementa. Dio ispitne naprave s reagensom obično strši iz elementa kada je postavljen između njih kako bi se omogućilo lako vađenje naprava prema potrebi.
Povoljno je da su barem prvi i drugi element obrnuto pokretljivi jedan u odnosu na drugi. Tako su, na primjer, prvi i drugi element povezani nekim šamirom ili okretnom točkom.
Prvi i drugi element se pomiču između prvog zatvorenog položaja, u kojem su elementi međusobno paralelni i u biti jedan uz drugi, i drugog otvorenog položaja u kojem je barem dio elemenata međusobno odvojen dovoljno da se omogući umetanje ispitne naprave između elementa ili njeno vađenje odatle. Ispitna naprava se nalazi između elemenata koji su tokom upotrebe u zatvorenom položaju, a elementi su postavljeni tako da ispitna naprava ne ispada kada su elementi u tom zatvorenom položaju.
Kod jednog izvođenja prvi i drugi element obuhvaćaju jedan krak i jedan držač ispitne naprave s reagensom. Držač ispitne naprave s reagensom obično se pomiče između navedenog otvorenog i zatvorenog položaja. Korisnik normalno drži krak da pomakne držač ispitne naprave s reagensom između navedenog otvorenog i zatvorenog položaja.
Poželjno je da držač ispitne naprave s reagensom jednog i/ili više od navedenih prvih i/ili drugih elemenata obuhvaća dvije ili više površina koje omogućuju pričvršćivanje jedne ili više ispitnih naprava s reagensima na njih. Dvije ili više površina su obično postavljene pod različitim kutovima ili su usmjerene u različitim smjerovima, čime se dobiva višesmjerni uređaj za ispitivanje pranja. Osim toga, ove površine pod raznim kutovima pomažu kod pričvršćivanja ispitnih naprava s reagensom između prvog i drugog elementa.
Alternativno su držači ispitne naprave s reagensom u biti linearnog ili pravolinijskog oblika.
Kod jednog izvođenja dvije ili više površina obuhvaćaju suprotne površine držača ispitnih naprava s reagensima (tj. površine prvog i drugog elementa).
Kod jednog slijedećeg izvođenja, dvije ili više površina obuhvaćaju površine postavljene pod nekim kutom jedna u odnosu na drugu na prvom i/ili drugom elementu. Tako su, na primjer, kod jednog primjera dvije ili više površina postavljene u biti pod pravim kutom jedna u odnosu na drugu na oba elementa.
Poželjno je da barem držači ispitne naprave s reagensom, na čije se površine ugrađuju ispitne naprave s reagensom, ili između kojih se postavljaju ispitne naprave s reagensom, imaju jedan ili više otvora zbog pojačanja izlaganja ispitne naprave s reagensom fluidu za pranje u uređaju za pranje.
Kod jednog su izvođenja otvori izvedeni u obliku rešetke.
Kod jednog drugog izvođenja otvori su izvedeni u obliku mrežice.
Kod oba izvođenja, formiranje otvora i zidova držača koji imaju otvore osigurava jednu otvorenu površinu i jednu ograničenu površinu za ispitivanje djelotvornosti postupaka pranja. To osigurava dobar prikaz jednog tipičnog primjerka kirurške ili medicinske opreme, naročito zglobnih instrumenata kao što su škare ili kliješta koji su krajnje teški za čišćenje zbog toga što zagađivači ostaju zaglavljeni unutar zglobova ovih instrumenata.
Poželjno je da su prvi i drugi element elastično potisnuti u navedeni zatvoreni položaj. Sila potiskivanja dovoljna je da učvrsti, barem dijelom, ispitnu napravu s reagensom između elemenata u navedenom zatvorenom položaju.
Dalje je poželjno da je krak elemenata elastično potisnut prema navedenom zatvorenom položaju. U tom položaju krakovi elemenata su postavljeni na nekom međusobnom odstojanju a dijelovi držača ispitne naprave s reagensom paralelni su i jedan uz drugi.
Neka opruga, elastično obješen metal/plastika ili neko drugo sredstvo za potiskivanje postavi se zbog potiskivanja elemenata/krakova u navedeni zatvoreni položaj.
Sredstvo za potiskivanje može biti i sredstvo kojim su prvi i drugi element međusobno povezani.
Kod jednog izvođenja držač i/ili držač ispitne naprave s reagensom može biti u biti okruglog, u biti cilindričnog, u biti polukružnog oblika i/ili bilo kojeg drugog željenog oblika, ili bilo koje kombinacije navedenih oblika.
Prvi i drugi element i/ili držač ispitne naprave s reagensom mogu se, po potrebi, sužavati.
Kod jednog izvođenja kod kojeg je držač cilindričan, prvi i drugi element su također u biti cilindrični kod čega je prvi vanjski element nešto malo veći od drugog unutarnjeg elementa. Sam drugi element može biti postavljen u kanal koji definiraju cilindrični zidovi prvog elementa. Ispitna naprava s reagensom postavljena je između prvog i drugog elementa i jedan ili više otvora naprave se u zidovima prvog i drugog elementa, ukoliko se to želi.
Poželjno je da je jedna ili više od ispitnih naprava izvedena u obliku materijala u listu na koji je nanesena ispitna supstanca sa zagađivačem.
Poželjno je da je ispitna supstanca sa zagađivačem, ili indikator, nanesena na ispitnu napravu s reagensom otisnuta na površini materijala u listu a posebno je povoljno daje ispitna supstanca sa zagađivačem, ili indikator, otisnuta s obje strane materijala u listu.
Kada se ispitna supstanca sa zagađivačem nanosi na materijal u listu umjesto oblaganja instrumenata ili medicinskih uređaja, lakše je i sigurnije rukovanje ispitnim zagađivačem. Ispitna je naprava s reagensom obično unaprijed pripremljena, čime je skraćeno vrijeme potrebno korisniku da postavi opremu za ispitivanje u uređaj za pranje. Osim toga, kako je ispitna naprava s reagensom odvojeno pričvršćena u držaču ona se lako izvadi zbog pregleda a održava se u zahtjevnom položaju kod upotrebe aparata za pranje.
Poželjno je da je materijal u listu u biti savitljiv tako da omogućuje da se ispitna naprava s reagensom savije oko kutnog prvog i/ili drugog elementa, namota i postavi u kanale ili šupljine medicinskih ili kirurških instrumenata da se osigura njihovo adekvatno čišćenje.
Poželjno je daje materijal u listu napravljen od nekog plastičnog materijala kao stoje polipropilen.
Ispitna supstanca sa zagađivačem, ili indikator, ne sadrži krv ili proizvode povezane s krvlju ali može sadržavati bilo koji od proteina (obično iz najmanje dva izvora), lipida i/ili polisaharida ili bilo koju njihovu kombinaciju. Svaka od komponenata indikatora predstavlja pojedinačni zagađivač za postupak čišćenja/pranja. Tako, na primjer, proteini zahtijevaju hladno ispiranje ispod 35°C, dok lipidi zahtijevaju višu temperaturu, poželjno u prisutnosti nekog površinski aktivnog sredstva.
Indikator se oboji, bojenjem ili drugim sredstvima, daje jasna vizualna indikacija o prisutnosti zagađivača na njemu. Ako je bilo kakav ostatak vidljiv na ispitnoj napravi poslije pranja, ispitivanje ukazuje da postupak pranja/čišćenja nije uspio ostvariti odgovarajuće čišćenje/pranje. Ako se na ispitnoj napravi poslije pranja ne vide ostaci indikatora, ispitivanje ukazuje daje postupak pranja zadovoljio tražene kriterije za čišćenje/pranje. Materijal u listu može biti proziran ili neproziran da se omogući laka vizualizacija indikatora na njemu.
Stupanj do koga su komponente indikatora zalijepljene za površinu materijala u listu može se mijenjati po potrebi, čime se iskazuje sposobnost za uklanjanje normalnih zagađivača koji su se osušili na instrumentima u toku različitih vremenskih razdoblja.
Prema jednom neovisnom obliku ovog izuma ostvarena je ispitna naprava s reagensom koja se koristi s držačem.
Ispitna naprava s reagensom može se, po potrebi, koristiti neovisno od držača.
Prema jednom drugom neovisnom obliku ovog izuma, ostvarenje držač koji se koristi s napravom za ispitivanje s reagensom.
Na taj se način vidi da su prednosti ovog izuma u tome što je naprava za ispitivanje s reagensom lakša i sigurnija kod rukovanja. Osim toga, brzo i lako se vizualno ispita naprava poslije postupaka pranja i čišćenja te se provjeri da li su postupci uspješni. Nosač omogućuje da se naprava za ispitivanje s reagensom lako postavlja i održava u raznim položajima i pod različitim kutovima u uređaju za pranje da dobijemo točniji prikaz uvjeta pranja kroz cijeli uređaj.
Jedno izvođenje ovog izuma biti će opisano s pozivom na priložene crteže, kod čega - slike 1a i 1b prikazuju u perspektivi nosač prema jednom izvođenju ovog izuma u otvorenom i u zatvorenom položaju,
- slike 2a i 2b prikazuju pogled sa strane na nosač i na napravu za ispitivanje s reagensom u otvorenom, odnosno u zatvorenom položaju,
- slika 2c prikazuje prednji pogled na nosač prema slikama la-2b,
- slika 3 prikazuje jednu napravu za ispitivanje s reagensom koja se koristi u uređaju sa slike 2b,
- slike 4-6 prikazuju mjesta postavljanja uređaja za ispitivanje pranja u uređaju za pranje u tri različita primjera,
- slike 7a-7d prikazuju slijedeće primjere nosača prema ovom izumu,
- slika 8a prikazuje izvedbu jednog vanjskog elementa koji formira nosač kod jednog izvođenja,
- slike 8b-8e prikazuju pogled sa strane, od naprijed, od pozadi i izgled u perspektivi elementa sa slike 8a u sklopljenom stanju,
- slike 9a-9d prikazuju izgled jednog unutrašnjeg elementa koji se priključuje na vanjski element prikazan na slici 8a,
- slika 9e prikazuje u uvećanoj mjerilu izgled gornjeg ruba elementa prikazanog na slici 9c, a
- slika 10 prikazuje izgled u perspektivi elemenata sa slika 8 i 9 sklopljenih u zatvorenom položaju.
Na priloženim crtežima prikazan je uređaj 2 za provjeravanje pranja koji obuhvaća nosač 4 napravu za ispitivanje 6 s reagensom.
Nosač 4 obuhvaća prvi element 8 i drugi element 10, koji su međusobno povezani u okretnoj točki 12. Prvi element 8 i drugi element 10 imaju po jedan krak 14, odnosno 16, i držač 18, odnosno 20, za napravu za ispitivanje 6 s reagensom.
Jedna opruga 22 učvršćena je na suprotne površine 24, 26 krakova 14, 16, te opruga potiskuje krakove u zatvoren položaj kao što je prikazano na slici 1b. U tom su položaju krakovi na nekom međusobnom odstojanju a držači 18, 20 su jedan uz drugi i međusobno paralelni.
Prvi element 8 i drugi element 10 mogu se pomicati od zatvorenog položaja, prikazanog na slici 1b, do otvorenog položaja prikazanog na slici 1a, stezanjem krakova 14, 16 i njihovim međusobnim približavanjem, tako da se stiska opruga 22 a držači 18, 20 se razdvajaju zakretanjem oko okretne točke 12.
Držači 18, 20 sastoje se od dijelova 18X, 18Y i 20X, 20Y, kod čega su ti dijelovi postavljeni u biti okomito jedan na drugi. Dijelovi 18X i 20X u biti su međusobno paralelni i jedan uz drugi u navedenom zatvorenom položaju, a dijelovi 18y i 20y u biti su međusobno paralelni ijedan uz drugi u navedenom zatvorenom položaju. Postavljanje dijelova držača pod različitim kutovima povećava lakoću s kojom se držač postavlja u željeni položaj tokom nekog postupaka pranja, a također osigurava višesmjerno ispitivanje pranja.
Svaki od dijelova 18X, 18Y, 20X, 20Y izveden je s više otvora 28, 30 raspoređenih tako da formiraju rešetku. Kada su prvi i drugi element 8, 10 u zatvorenom položaju, tako da su međusobno paralelni i dodiruju se, ili su barem jedan uz drugi, otvori 28 na prvom elementu su u biti poravnani s otvorima 30 na drugom elementu. Međutim, otvori 28, 30 mogu biti međusobno neporavnani ako se to želi.
Naprava za ispitivanje 6 s reagensom obuhvaća materijal u listu koji ima gornju površinu 32 i donju površinu (nije prikazana). Reagens, odnosno indikator 34 nanesen je i na gornju i na donju površinu po ranije određenoj shemi postupkom tiskanja i pušten da se osuši na materijalu u listu. Indikator 34 ima kontrastnu boju u odnosu na boju materijala u listu, što osigurava lako uočavanje indikatora.
Indikator tipično obuhvaća lipide, polisaharide i barem dva proteina i predstavlja tipične supstance koje se nalaze na medicinskim ili kirurškim instrumentima poslije korištenja u kliničkim ili laboratorijskim procesima.
Pri korištenju uređaja za provjeravanje pranja, držači 18, 20 s nosača 4 pomiču se u otvoreni položaj djelovanjem sile sabijanja na krakove 14, 16. Naprava za ispitivanje 6 s indikatorom postavlja se između držača 18, 20 te se nosač 4 zatvara uklanjanjem tlaka s krakova, čime se pomiču krakovi a time i držači 18, 20 u zatvoren položaj. Naprava za ispitivanje 6 je nešto kraća od kombinirane dužine dijelova 18X i 18Y ili 20X, 20Y. Kada se nosač 4 pomakne u zatvoreni položaj, naprava 6 se savija oko ruba 36, 38 koje definiraju dijelove 18X, 18Y i 20X, 20Y i prati konturu (koja je u ovom slučaju u biti ravna) dijelova 18X, 18Y, 20X, 20Y, kako je prikazano na slici 2b. Treba na navedeni da se više odvojenih naprava za ispitivanje s indikatorom može unesti i postaviti uz dijelove 18X, 18Y, 20X, 20Y ukoliko se to zahtjeva.
Indikator 34 obično se postavlja u središnjem dijelu materijala u listu tako da se formira jedan rub oko konture naprave 6. Taj rub odgovara perifernom rubu držača 18, 20 koja nema otvore 28, 30.
Kada se naprava za ispitivanje 6 s indikatorom postavi između držača 18, 20 nosača 4, dijelovi indikatora 35 s obje strane materijala u listu dostupni su za vodu i druge deterdžente ili supstance za pranje preko otvora 28, 30. Naročito su u ovom primjeru postavljene četiri površine za pranje, 18Y, 20Y, 18X i 18Y okrenute u različitim pravcima i s različitim usmjeravanjima, čime se dobiva točniji uvid u djelotvornost postupaka pranja nego što se dobiva konvencionalnim jednosmjernim uređajima.
Nosač može biti postavljen u bilo koji zahtjevan položaj u uređaju za pranje, već prema potrebi. Osiguravanje površina pod raznim kutovima omogućuje postavljanje nosača i njegovo podešavanje u nekom zahtijevanom položaju mnogo lakše nego kod konvencionalnih naprava.
Nosač je obično napravljen od nehrđajućeg čelika kako bi se simulirao tipični specifični toplinski kapacitet kirurških instrumenata i drugih medicinskih naprava, kao i da se smanji rizik od oštećenja nosača zbog primjene ekstremnih uvjeta pranja ili prejakih deterdženata.
Kada se završi postupak pranja, korisnik brzo i lako izvadi napravu za ispitivanje s indikatorom iz nosača 4 postavljanjem nosača u otvoreni položaj. Ako je postupak pranja/čišćenja uspješan, indikator 34 neće biti na napravi. Ako je postupak pranja/čišćenja bio neuspješan, indikator će i dalje biti na napravi.
Slijedeći primjeri nosača prema prikazanom izumu prikazani su na slikama 7a-7d. Na slikama 7a i 7b prikazan je jedan u biti cilindrični nosač 202 koji obuhvaća prvi vanjski cilindrični element 204 i drugi unutarnji cilindrični element 206. Drugi je element 206 klizno umetnut u kanal 208 formiran zidovima 210 prvog elementa 204, tako da se pomiče između prvog položaja, u kojem je element 206 u biti zatvoren u prvom elementu 204, kako je prikazano na slici 7a, i drugog položaja, u kojem je element 206 izvučen u cjelini ili djelomično iz kanala 208 prvog elementa 204 (slika 7b prikazuje element 206 djelomično izvučen iz prvog elementa 204). Naprava za ispitivanje 212 s indikatorom postavljena je i pričvršćena između prvog i drugog elementa, 204, 206, kada je u prvom položaju, kako je prikazano na slici 7a. Otvori 214 mogu se napraviti i na vanjskom, i na unutarnjem elementu, 204, 206, već prema potrebi. Nosač prema ovom izvođenju omogućuje provjeravanje djelotvornosti pranja po cijeloj njegovoj površini. Oba elementa mogu biti i konusni, ukoliko se to traži. Prikazani nosač može imati neku ručku ili dio za hvatanje ukoliko se zahtjeva, iako to nije prikazano zbog veće jasnoće crteža.
Slika 7d prikazuje jedan šuplji kuglasti nosač 216 u kojem se djelotvornost pranja provjerava u biti u svim pravcima. U ovom primjeru prvi i drugi element su polusfernog oblika zglobno povezani ili razdvojivo povezani uzduž barem jednog luka na vanjskoj površini, kod čega se naprava za ispitivanje s indikatorom obično postavlja u kuglu 216. Alternativno, prvi element može biti u obliku jedne vanjske kugle a drugi element može biti u obliku jedne unutarnje kugle postavljene u vanjsku kuglu tokom korištenja. Prvi element ima sredstvo za razdvajanje dijelova kugle kako bi se unutar nje mogao postaviti drugi element. U ovom primjeru se naprava za ispitivanje s indikatorom normalno postavlja između vanjske i unutarnje kugle.
Prema slici 7c, napravljen je nosač 218 kod kojeg je držač 220 za držanje naprave za ispitivanje s indikatorom jedan dio prvog i drugog elementa, 222, 224, u biti polukružnog oblika. Naprava za ispitivanje 226 s indikatorom je postavljena između prvog i drugog elementa na uobičajen način.
U nastavku je opisan jedan primjer primjene uređaja za provjeravanje pranja u postupku pranja s pozivom na sliku 4. Uređaj za pranje je izveden kao uređaj za pranje i dezinfekciju koji obuhvaća četiri police 102, 104, 106, 108, kod čega svaka od polica ima jednu brizgalicu za raspršivanje fluida za čišćenje u uređaj.
Ciklus pranja koji se koristi u prvom primjera obuhvaća slijedeće korake:
• prethodno ispiranje 2 minute hladnom vodom
• cijeđenje
• glavno ispiranje na 60°C tokom 3 minute
• cijeđenje
• ispiranje 1 minutu toplom vodom
• cijeđenje
• ispiranje 1 minutu toplom vodom
• cijeđenje
Veći broj naprava za ispitivanje s indikatorima postavljen je u držače i slobodno na četiri police unutar uređaja za pranje. Naprave za ispitivanje u držačima/stezaljkama imaju pozivne brojeve 1-3, 5-6 a naprave za ispitivanje postavljene neposredno na police imaju pozivne brojeve 4, 7-12. Utvrđeno je da su indikatori na svim napravama za ispitivanje bili isprani osim na ispitnim napravama 2, 5 i 6.1 na uzorku 12 ostao je indikator u području gdje je naprava za ispitivanje bila pričvršćena sponama. Rezultati daju korisniku jasne podatke da pojedina područja uređaja za pranje osiguravaju veću djelotvornost kod pranja/čišćenja od nekih drugih područja. To je važno znati kako bi kirurški i medicinski instrumenti u svim područjima aparata za pranje bili adekvatno isprani ili očišćeni.
U drugom je primjeru ponovljen postupak pranja ali je jedan deterdžent dodan u vodu za ispiranje na 40°C u dozi od 5-10 ml/l. Uređaj za pranje obično sadrži 15 1 vode pa je tako korišteno 100 ml deterdženta u postupku. Sve su naprave za ispitivanje s indikatorima bile postavljene u držačima i raspoređene u uređaju za pranje na svojim stranama prema slici 5, tako da su mrežice ili otvori držača bili usmjereni na zidove komore aparata za pranje. Općenito je zaključeno da se područja instrumenata okrenuta k zidovima komore vjerojatno teže čiste nego područja instrumenata neposredno usmjerena prema raspršivačima ili mlaznicama.
Utvrđeno je da su uzorci 2, 3 i 4 imali jasno uočljive ostatke indikatora poslije postupka pranja, dok su uzorci 5 i 6 imali male količine ostataka indikatora. Na uzorku 1 nije bilo ostataka indikatora. Ovi su rezultati bili u skladu s očekivanim performansama za ovaj određeni stroj.
U trećem je primjeru ponovljen postupak pranja sa slijedećim koracima:
• prethodno ispiranje vrućom vodom na 60°C tokom 2 minute
• cijeđenje
• glavno ispiranje na 60°C tokom 3 minute
• cijeđenje
• ispiranje 1 minutu toplom vodom
• cijeđenje
• ispiranje 1 minutu toplom vodom
• cijeđenje
U postupku pranja korišten je deterdžent u istoj količini kao u primjeru 2 i na istoj temperaturi. Poslije prethodnog ispiranja na 60°C, temperatura je vode pala na 30°C zbog nedostatka tople vode te je voda lagano zagrijana 3,5 minuta do 60°C prije nego što je počeo glavni stupanj pranja.
Naprave za ispitivanje s indikatorima opet su bile u držačima i postavljene nasuprot zidova komore uređaja za pranje a u skladu sa slikom 6.
Rezultati ovog trećeg postupaka pranja pokazali su da su svi indikatori i dalje bili prisutni i vidljivi na napravama za ispitivanje.
Iz ovih se primjera sagledava da se uređaji prema ovom izumu koriste za pouzdanu provjeru nivoa i stupnja pranja koje se vrši u uređaju za pranje pod raznim uvjetima pranja i na raznim mjestima u uređaju za pranje. To je izrazito bitno jer različiti zagađivači zahtijevaju pranje na različitim temperaturama, na primjer proteini koji, ako se ne ispiru na temperaturi ispod 35°C, ostanu denaturirani i uklanjaju se izrazito teško.
Na slikama 8a-8e prikazana je podloga 302 jednog elementa kod jednog izvođenja ovog izuma. Podloga 302 obuhvaća prvu grupu otvora 304 raspoređenih u obliku rešetke prema susjednom kraju 306 i drugu grupu otvora 308 raspoređenih u obliku rešetke. Oko svake rešetke formiranje široki rub. Otvori 308 nalaze se na određenom odstojanju od otvora 304 a jedan je otvor 310 napravljen kod kraja 312. Podloga se može oblikovati u neki zahtjevni oblik bilo kojim uobičajenim postupkom kao što je savijanje i/ili slično. Otvori se obično izrežu laserskim alatom za rezanje pod dušikom, ali se mogu koristiti i druge uobičajene tehnike.
Slike 8b-8e prikazuju oblikovan element a kraj 306 je presavijen tako da su otvori 304 u biti okomiti na otvore 308. Slijedeći u biti identični element 302' (slike 9a-9c, isti elementi su označeni s ') može se povezati s elementom 302 nekim spojnim elementom kao što je dio metalnog vješanja ili metalna stezaljka 318, kako je prikazano na slici 10, koji je obično
pričvršćen na jedan od elemenata i provučen kroz otvore 310 i 310' na drugi od navedenih elemenata. Ta stezaljka ili dio vješanja također mogu služiti kao potisni elementi ukoliko je to potrebno. Može se napraviti prorez ili udubljenje 314 da se omogući pričvršćivanje jednog kraja metalnog vješanja ili stezaljke na navedeni element. Element 302 obično formira vanjski element a element 302' obično formira unutarnji element kada se ova dva elementa međusobno spoje.
Slike 9a-9e prikazuju različite poglede na slijedeći element 302' izveden drugačije od elementa prikazanog na slikama 8a-8e. Kod ove konstrukcije, kraj 312' savijen je u odnosu na površinu elementa 302' na kojem su napravljeni otvori 308', osim toga što je kraj 306' savijen da formira dršku. U konačnoj verziji, kraj 312' usmjerenje unutar elementa prema kraju 306'. Okretna točka ili oslonac 314' izveden je u obliku mosta ili ispupčenja da se omogući elementu 302' da se okrene u odnosu na element 302.
Elementi 302 i 302' u biti se preklapaju kada su međusobno povezani u prvom zatvorenom položaju, a otvori 304, 308 u biti su poravnani i postavljeni jedan uz drugi. Dio 316' nalazi se na odstojanju od dijela 316, tako da omogući korisniku da ga kod upotrebe uhvati i pomakne prema dijelu 316. Stezaljka 318 koja povezuje elemente 302 i 302' omogućuje elementu 302' da se okrene u stranu od elementa 302, čime se omogućuje da se naprava za ispitivanje s indikatorom umetne između njih i/ili makne.
Nosač prema ovom izumu može imati bilo koji zahtjevni oblik, veličinu i/ili konstrukciju i može imati različite površine koje se razlikuju po broju, smjeru ili usmjeravanju već prema zahtjevu, čime se osigurava točnije ispitivanje postupaka dekontaminacije nego što je to moguće s postojećim napravama. Naprave za ispitivanje s indikatorima mogu se koristiti same ako se zahtjeva provjera shema raspršivanja i mlazova unutar uređaja za pranje. Naprave za ispitivanje s indikatorima mogu se vješati unutar ultrazvučnih uređaja radi praćenja niskog ultrazvučnog djelovanja. Osim toga elastičnost materijala u listu od koga su napravljene naprave za ispitivanje s indikatorima omogućuje da se ove naprave namotaju u cilindrični oblik da se stave u cijevi ili da ukazuju na stupanj ispiranja u cijevima i drugim šupljinama ili kanalima u kojima se nalaze instrumenti. Prednost namotavanja materijala u listu u nekoj cijevi je u tome što se materijal u listu od koga je načinjen indikator može razmotati poslije postupka. To omogućuje vizualno ispitivanje unutarnjih površina nekog uskog provrta ili šupljine, koje normalno nije moguće s uobičajenim sredstvima.

Claims (30)

1. Uređaj za provjeru pranja, gdje uređaj obuhvaća jedan nosač i jednu ili više naprava za ispitivanje s reagensom koje se postavljaju na navedem nosač da se može provjeriti postupak pranja, pri čemu navedeni nosač sadrži barem prvi i drugi element (8, 10), kod čega je barem dio navedenog prvog elementa (8) i/ili drugog elementa (10) u stanju da obavi relativno pomicanje te da omogući da se između njih postavi jedna ili više naprava za ispitivanje s reagensom, naznačen time, da dio prvog i dio drugog elementa između kojih su u toku upotrebe postavljene navedene naprave za ispitivanje s reagensima obuhvaća dvije ili više površina usmjerenih u raznim smjerovima, pod raznim kutovima i/ili usmjeravanjima jedna u odnosu na drugu, kod čega te naprave za ispitivanje s reagensima prate konture navedenih površina kada su postavljene između njih, kako bi se omogućila višesmjerna provjera pranja i održavanje navedenih naprava za ispitivanje s reagensom u položaju za upotrebu.
2. Uređaj prema zahtjevu 1, naznačen time, da se barem dio navedenog prvog elementa (8) i/ili drugog elementa (10) pomiče između prvog zatvorenog položaja u kojem su elementi (8; 10) u biti paralelni i jedan uz drugi, i drugog otvorenog položaja u kojem je barem jedan dio elemenata (8; 10) postavljen na nekom međusobnom odstojanju.
3. Uređaj prema zahtjevu 1, naznačen time, da se navedem prvi element (8) i/ili drugi element (10) mogu okretno pomicati jedan u odnosu na drugi.
4. Uređaj prema zahtjevu 1, naznačen time, da su navedeni prvi element (8) i drugi element (10) međusobno povezani jednim šarnirom.
5. Uređaj prema zahtjevu 1, naznačen time, da prvi i/ili drugi element (8; 10) ima krak (14; 16) i držač (18; 20) naprave za ispitivanje s reagensom.
6. Uređaj prema zahtjevu 5, naznačen time, da se držači (18; 20) naprave za ispitivanje s reagensom pomiče između otvorenog i zatvorenog položaja.
7. Uređaj prema zahtjevu 5, naznačen time, da držač (18; 20) jednog ili oba elementa, prvog i/ili drugog, obuhvaća dvije ili više površina na koje se u toku rada postavlja jedna ili više naprava za ispitivanje (6) s reagensom.
8. Uređaj prema zahtjevu 7, naznačen time, da dvije ili više površina obuhvaćaju suprotne površine (24; 26) prvog i drugog elementa.
9. Uređaj prema zahtjevu 1, naznačen time, da držači naprave za ispitivanje navedenog prvog i drugog elementa imaju jednu prvu površinu i jednu drugu površinu koje su u biti okomite na njih.
10. Uređaj prema zahtjevu 5, naznačen time, da su barem držači (8; 10) naprave za ispitivanje prvog i ili drugog elementa izvedeni s jednim ili više otvora (28; 30).
11. Uređaj prema zahtjevu 11, naznačen time, da su otvori na prvom i na drugom elementu u biti poravnani.
12. Uređaj prema zahtjevu 10, naznačen time, da su otvori (28; 30) izvedeni u obliku rešetke.
13. Uređaj prema zahtjevu 10, naznačen time, da su otvori (28; 30) izvedeni u obliku mrežice.
14. Uređaj prema zahtjevu 2, naznačen time, da su prvi i drugi element (8; 10) elastično potisnuti u zatvoren položaj sredstvima za potiskivanje.
15. Uređaj prema zahtjevima 5 i 14, naznačen time, da su krakovi (14; 16) prvog i/ili drugog elementa (8; 16) elastično potisnuti u navedeni zatvoreni položaj sredstvima za potiskivanje.
16. Uređaj prema zahtjevu 14, naznačen time, da su sredstva za potiskivanje istovremeno i sredstva za međusobno povezivanje prvog i drugog elementa (8; 10).
17. Uređaj prema zahtjevima 14, 15 ili 16, naznačen time, da navedena sredstva za potiskivanje obuhvaćaju jednu oprugu (22) ili ovjesni materijal.
18. Uređaj prema zahtjevu 5, naznačen time, da je držač (18, 20, 220) naprave za ispitivanje s reagensom bilo kojeg od u biti okruglog, u biti cilindričnog ili u biti polucilindričnog oblika ili bilo koja njihova kombinacija.
19. Uređaj prema zahtjevu 5, naznačen time, da je držač (18, 20, 220) naprave za ispitivanje s reagensom konusan.
20. Uređaj prema zahtjevu 1, naznačen time, da su prvi i drugi element (204; 206) u biti cilindrični a prvi je element (204) nešto malo veći i postavljen oko drugog unutarnjeg elementa (206), kod čega je naprava za ispitivanje (212) s reagensom postavljena između njih.
21. Uređaj prema zahtjevu 1, naznačen time, da su prvi i/ili drugi element bilo kojeg od u biti okruglog, u biti cilindričnog ili u biti polucilindričnog oblika ili bilo koje njihove kombinacije.
22. Uređaj prema zahtjevu 1, naznačen time, da su jedna ili više naprava za ispitivanje (6) s reagensom u obliku materijala u listu s ispitnom supstancom naneseni na taj materijal.
23. Uređaj prema zahtjevu 1, naznačen time, da je supstanca (34) na napravi za ispitivanje (6, 212, 226) otisnuta na njenoj površini.
24. Uređaj prema zahtjevu 22, naznačen time, da ispitna supstanca (34) sadrži bilo koji sastojak izabran iz skupine koju čine proteini, lipidi i/ili polisaharidi, ili bilo koju njihovu kombinaciju.
25. Uređaj prema zahtjevu 22, naznačen time, da ispitna supstanca (34) ima boju, ostvarenu bojenjem ili na drugi način, koja osigurava jasni vizualni prikaz prisutnosti zagađivača na uređaju.
26. Uređaj prema zahtjevu 1, naznačen time, da je naprava za ispitivanje s reagensom napravljena od plastičnog materijala.
27. Uređaj prema zahtjevu 1, naznačen time, da je naprava za ispitivanje s reagensom u biti prozirna.
28. Uređaj prema zahtjevu 1, naznačen time, da je naprava za ispitivanje s reagensom neprozirna.
29. Uređaj prema zahtjevu 1, naznačen time, da dio naprave za ispitivanje (6) s reagensom strši iz prvog i/ili drugog elementa (8; 10) kada se u toku upotrebe nalazi između njih.
30. Upotreba nosača, naznačena time, da se upotrebljava sa uređajem za provjeravanje pranja u skladu sa zahtjevom 1.
HR20050978A 2003-05-03 2005-12-02 Washing test apparatus HRP20050978A2 (en)

Applications Claiming Priority (2)

Application Number Priority Date Filing Date Title
GBGB0310280.3A GB0310280D0 (en) 2003-05-03 2003-05-03 Washing test apparatus
PCT/GB2004/001875 WO2004098429A1 (en) 2003-05-03 2004-04-30 Washing test apparatus

Publications (1)

Publication Number Publication Date
HRP20050978A2 true HRP20050978A2 (en) 2006-03-31

Family

ID=9957447

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
HR20050978A HRP20050978A2 (en) 2003-05-03 2005-12-02 Washing test apparatus

Country Status (19)

Country Link
US (2) US8465695B2 (hr)
EP (2) EP1620029B1 (hr)
JP (2) JP4688789B2 (hr)
AT (1) ATE409007T1 (hr)
BR (1) BRPI0410032B1 (hr)
CA (1) CA2524980C (hr)
CZ (1) CZ304042B6 (hr)
DE (1) DE602004016744D1 (hr)
DK (1) DK1754449T3 (hr)
ES (2) ES2314396T3 (hr)
GB (1) GB0310280D0 (hr)
HR (1) HRP20050978A2 (hr)
NO (1) NO20055104L (hr)
PL (2) PL1754449T3 (hr)
PT (1) PT1754449T (hr)
RU (1) RU2335257C2 (hr)
SK (1) SK287995B6 (hr)
WO (1) WO2004098429A1 (hr)
YU (1) YU20050825A (hr)

Families Citing this family (15)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
US7404408B2 (en) * 2004-11-18 2008-07-29 General Motors Corporation Washer-jet verification apparatus
US20060218994A1 (en) * 2005-03-31 2006-10-05 Szu-Min Lin Monitoring of cleaning process
US7563329B2 (en) * 2005-03-31 2009-07-21 Ethicon Inc. Monitoring of cleaning process
JP4594175B2 (ja) * 2005-06-16 2010-12-08 株式会社イヌイメデイックス 医療器具の洗浄評価方法およびこれに用いる洗浄評価用インジケータ
US20070074742A1 (en) * 2005-09-30 2007-04-05 Szu-Min Lin AER wet cleaning indicator
JP4694994B2 (ja) * 2006-03-16 2011-06-08 株式会社イヌイメデイックス 医療器具の洗浄評価方法
JP5091589B2 (ja) * 2007-08-30 2012-12-05 株式会社サクラクレパス 洗浄確認用インジケータホルダー及び洗浄確認方法
JP5252862B2 (ja) * 2007-09-05 2013-07-31 クリーンケミカル株式会社 洗浄評価用インジケーター
DE102010033016B4 (de) 2010-07-31 2024-02-08 Robert Simmoteit Anschmutzungsfläche und Analysemethode
WO2012062342A1 (de) 2010-11-12 2012-05-18 Gke-Gmbh Prüfkörper für die überwachung von reinigungsprozessen
FR2988731B1 (fr) * 2012-04-02 2015-03-27 Anios Lab Sarl Qualification, optimisation et/ou validation de laveurs desinfecteurs d'instruments et/ou de materiels
CN103185773B (zh) * 2013-02-06 2015-06-10 山东新华医疗器械股份有限公司 喷淋式清洗消毒器清洗效果监测卡及其制备方法
GB201316421D0 (en) * 2013-09-16 2013-10-30 Browne Albert Ltd Holder device for endoscopy monitoring apparatus and method of use thereof
US20210325239A1 (en) * 2020-04-21 2021-10-21 Propper Manufacturing Co., Inc. Systems and Methods for Testing Operation of Ultrasonic Cleaning Machines
DE102021210880A1 (de) 2021-09-29 2023-03-30 Zf Friedrichshafen Ag Prüfkörper zum Prüfen einer Waschleistung einer industriellen Waschmaschine

Family Cites Families (25)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
US2201566A (en) * 1939-08-10 1940-05-21 Walter J Voelker Culinary utensil
US2891814A (en) * 1956-06-04 1959-06-23 Harry E Idoine Tongs
US3817163A (en) * 1971-09-27 1974-06-18 T Kizziar Cooking utensil
US4173926A (en) * 1978-11-03 1979-11-13 Brignall Clifford N Tortilla pie shell holder
US4643980A (en) * 1983-06-13 1987-02-17 Info-Chem, Inc. Glutaraldehyde indicator
EP0297098B1 (en) * 1986-02-22 1993-04-07 The Victoria University Of Manchester An indicator sheet for an autoclave test pack
US4863867A (en) * 1988-05-18 1989-09-05 Becton, Dickinson And Company Gas permeable bio-test pack
FR2643809B1 (fr) * 1989-03-03 1992-02-07 Esswein Sa Accessoire amovible pour lave-vaisselle
US5172837A (en) * 1991-06-24 1992-12-22 Finney Jr Harold W Device for washing a ball cap in a dish washer
DE9202347U1 (de) * 1992-02-24 1992-04-16 Wolf, Hans, 6950 Mosbach Gerät zum Testen von Dampfsterilisatoren
CA2104740A1 (en) * 1992-08-31 1994-03-01 Raymond P. Larsson Residual glutaraldehyde detector
DE4437103C2 (de) * 1994-10-18 2000-03-09 Miele & Cie Verfahren zur Qualitätssicherung der maschinellen Instrumenten-Reinigung in einem Spülautomaten
US5674395A (en) * 1995-06-05 1997-10-07 Millipore Corporation Multiple sample separator
DE29600642U1 (de) * 1996-01-16 1997-05-15 AEG Hausgeräte GmbH, 90429 Nürnberg Besteckkorb für eine Geschirrspülmaschine
US6394111B1 (en) * 1997-06-11 2002-05-28 Ethicon, Inc. Detection of cleanliness of a medical device during a washing process
US5876513A (en) * 1997-12-01 1999-03-02 Frankson; Jon Method and kit for cleaning jewelry and other small parts
DE29909783U1 (de) * 1999-06-09 1999-12-23 Pereg Gmbh Prüfkörper für die Prüfung des Reinigungsvorganges von medizinischen Instrumenten
DE19962148A1 (de) * 1999-12-22 2001-07-26 Heralt Schoene Verfahren zum quantitativen Nachweis der Reinigung mit oder ohne Desinfektion von Flächen oder Gegenständen
GB0002382D0 (en) * 2000-02-03 2000-03-22 Browne Albert Ltd Sterilizer test device
AU7316501A (en) * 2000-08-04 2002-02-18 3M Innovative Properties Co Sterilization indicator
US6371642B1 (en) * 2001-01-10 2002-04-16 Whirlpool Corporation Small items bag for use in dishwasher
JP2002333439A (ja) * 2001-05-09 2002-11-22 Miura Co Ltd 蒸気処理条件の評価用指標体および蒸気処理条件の評価方法
DE20108346U1 (de) * 2001-05-17 2001-09-27 Pereg Gmbh Prüfungssystem zur Reinigungskontrolle von Waschautomaten
US7091042B2 (en) * 2001-11-02 2006-08-15 Ethicon, Inc. Variable resistance sterilization process challenge device and method
US6742683B1 (en) * 2002-07-09 2004-06-01 Kieu Thi-Bich Phan Washing, drying, and storage device for brassieres and bikini tops

Also Published As

Publication number Publication date
PL378933A1 (pl) 2006-06-12
WO2004098429A1 (en) 2004-11-18
SK50952005A3 (sk) 2006-02-02
JP2006525059A (ja) 2006-11-09
EP1620029A1 (en) 2006-02-01
EP1754449A3 (en) 2009-11-11
US9480985B2 (en) 2016-11-01
BRPI0410032A (pt) 2006-04-25
JP2009106771A (ja) 2009-05-21
NO20055104L (no) 2006-02-03
US8465695B2 (en) 2013-06-18
DE602004016744D1 (de) 2008-11-06
JP4688789B2 (ja) 2011-05-25
EP1754449B1 (en) 2016-06-08
PL214228B1 (pl) 2013-07-31
US20070053791A1 (en) 2007-03-08
EP1754449A2 (en) 2007-02-21
SK287995B6 (sk) 2012-09-03
YU20050825A (sh) 2006-08-17
BRPI0410032B1 (pt) 2015-11-03
ES2314396T3 (es) 2009-03-16
RU2005137689A (ru) 2006-07-27
CA2524980C (en) 2010-12-14
CZ2005729A3 (cs) 2006-03-15
PT1754449T (pt) 2016-07-07
PL1754449T3 (pl) 2016-11-30
NO20055104D0 (no) 2005-11-01
US20130251607A1 (en) 2013-09-26
CA2524980A1 (en) 2004-11-18
CZ304042B6 (cs) 2013-09-04
RU2335257C2 (ru) 2008-10-10
GB0310280D0 (en) 2003-06-11
ATE409007T1 (de) 2008-10-15
DK1754449T3 (en) 2016-07-04
ES2577281T3 (es) 2016-07-14
EP1620029B1 (en) 2008-09-24

Similar Documents

Publication Publication Date Title
HRP20050978A2 (en) Washing test apparatus
US7547552B2 (en) Indication composition for surgical instrument cleaning evaluation
JP2006525059A5 (hr)
AU2005286684B2 (en) Polycationic polymer coatings for immobilizing biological samples
JP2002522777A (ja) 標的物質と結合する染料を利用した自己充足式装置を用いての汚染物質の検出
WO2016009204A1 (en) Methods and devices for testing the effectiveness of an automated apparatus for the cleaning of medical instruments
EP3936160A1 (en) Cleaning indicator
US20160327490A1 (en) Detection method
CA2903263A1 (en) Devices and methods for testing the cleanliness of medical instruments
GB2568304A (en) Monitoring the performance of medical instrument sterilising equipment
EP1488757B1 (en) Cleaning test block
EP2953556B1 (en) Surgical instrument stringer tray system
CN111417412B (zh) 用于评估中空通道内污染物形成和去除过程的过程挑战装置以及用于污染物评估的方法
Peterson Cleaning Effectiveness Studies for Reusable Medical Devices
Fengler et al. Again: what is clean, what is pure?
TR2022008367U5 (tr) Ultrasoni̇k temi̇zli̇k ci̇hazi test düzeneği̇
JP2011000186A (ja) 内視鏡洗浄評価具、内視鏡洗浄評価用光測定装置、および内視鏡洗浄装置
Röcker GMS Hygiene and Infection Control

Legal Events

Date Code Title Description
A1OB Publication of a patent application
AIPI Request for the grant of a patent on the basis of a substantive examination of a patent application
ODRP Renewal fee for the maintenance of a patent

Payment date: 20080325

Year of fee payment: 5

OBST Application withdrawn