CZ66596A3 - Process for preparing substituted 1,2,3,4-tetrahydrocarbazoles - Google Patents

Process for preparing substituted 1,2,3,4-tetrahydrocarbazoles Download PDF

Info

Publication number
CZ66596A3
CZ66596A3 CZ96665A CZ66596A CZ66596A3 CZ 66596 A3 CZ66596 A3 CZ 66596A3 CZ 96665 A CZ96665 A CZ 96665A CZ 66596 A CZ66596 A CZ 66596A CZ 66596 A3 CZ66596 A3 CZ 66596A3
Authority
CZ
Czechia
Prior art keywords
substituted
hydrogenation
alkyl
group
carbon atoms
Prior art date
Application number
CZ96665A
Other languages
English (en)
Inventor
Heinz Dr Landscheidt
Alexander Dr Klausener
Eberhard Dr Zirngiebl
Jorg Dietrich Dr Jentsch
Original Assignee
Bayer Ag
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Application filed by Bayer Ag filed Critical Bayer Ag
Publication of CZ66596A3 publication Critical patent/CZ66596A3/cs

Links

Classifications

    • CCHEMISTRY; METALLURGY
    • C07ORGANIC CHEMISTRY
    • C07DHETEROCYCLIC COMPOUNDS
    • C07D209/00Heterocyclic compounds containing five-membered rings, condensed with other rings, with one nitrogen atom as the only ring hetero atom
    • C07D209/56Ring systems containing three or more rings
    • C07D209/80[b, c]- or [b, d]-condensed
    • CCHEMISTRY; METALLURGY
    • C07ORGANIC CHEMISTRY
    • C07DHETEROCYCLIC COMPOUNDS
    • C07D209/00Heterocyclic compounds containing five-membered rings, condensed with other rings, with one nitrogen atom as the only ring hetero atom
    • C07D209/56Ring systems containing three or more rings
    • C07D209/80[b, c]- or [b, d]-condensed
    • C07D209/82Carbazoles; Hydrogenated carbazoles
    • C07D209/88Carbazoles; Hydrogenated carbazoles with hetero atoms or with carbon atoms having three bonds to hetero atoms with at the most one bond to halogen, e.g. ester or nitrile radicals, directly attached to carbon atoms of the ring system

Description

Způsob výroby substituovaných 1,2,3,4-tetrahydrokarbazolů
Oblast techniky
Vynález se týká způsobu výroby substituovaných 1,2,3,4-tetrahydrokarbazolů heterogenně katalysovanou selektivní hydrogenací v jádře substituovaných fenolů a následující reakcí takto substituovaných cyklohexanonů s popřípadě substituovanými fenylhydraziny.
Dosavadní stav techniky
Substituované 1,2,3,4-tetrahydrokarbazoly mají význam jako meziprodukty pro výrobu farmaceutických účinných látek. V US 4 988 820 a DE 3 631 824 je popsané použití takovýchto sloučenin jako léčiv.
Substituované 1,2,3,4-tetrahydrokarbazoly se dají všeobecně vyrobit reakcí substituovaných cyklohexanonů s fenylhydrazinem a následující cyklisací intermediárně získaného substituovaného fenylhydrazonu za přítomnosti kyseliny. Při tomto způsobu se jedná o specielní formu provedení indolové syntesy podle Fischera. V US 3 959 309 je například popsaná reakce 4-acetamido-cyklohexanonu a fenylhydrazinu na 3-acetamido-l,2,3,4-tetrahydrokarbazol.
Problematické je, že potřebné substituované cyklohexanony nejsou jednoduchým způsobem dostupné, ale musí se získávat nákladnými oxidačními způsoby. Aby nemuselo při následujících reakcích docházet ke snížení výtěžků a aby se vyloučilo možné znečištění farmaceuticky účinných cílových sloučenin oxidačními prostředky, používanými při výrobě uve děných substituovaných cyklohexanonů, obvykle sloučeninami těžkých kovů, musí se takto získané cyklohexanony podrobit nákladným čistícím procedurám, čímž se syntesa požadovaných substituovaných 1,2,3,4-tetrahydrokarbazolů podstatně prodraží.
Úkolem předloženého vynálezu tedy je vypracování jednoduchého způsobu výroby substituovaných 1,2,3,4-tetrahydrokarbazolů za použití lehce dostupných a pokud možno technicky přijatelných surovin.
Podstata vynálezu
Předmětem předloženého vynálezu tedy je způsob výroby substituovaných 1,2,3,4-tetrahydrokarbazolů obecného vzorce I .
ve kterém
Rl, R^, R3 a R4 značí nezávisle na sobě vodíkový atom, alkylovou skupinu s 1 až 4 uhlíkovými atomy, cykloalkylovou skupinu se 3 až 8 uhlíkovými atomy, atom halogenu, hydroxyskupinu, alkoxyskupinu s 1 až 4 uhlíkovými atomy, cykloalkoxyskupinu se 3 až 8 uhlíkovými atomy, alkylaminoskupinu s 1 až 4 uhlíkovými atomy, dialkylaminoskupinu s 1 až 4 uhlíkovými atomy v každém alkylu, acylaminoskupinu s 1 až 4 uhlíkovými atomy, karboxyskupinu, skupinu -COO-alkylovou s 1 až 4 uhlíkovými atomy v alkylu nebo skupinu -CH2-Q , přičemž
Q značí hydroxyskupinu, alkoxyskupinu s 1 až 4 uhlíkovými atomy nebo acylaminoskupinu s 1 až 4 uhlíkovými atomy, přičemž alespoň jeden ze substituentů R1 až R4 je různý od vodíku a
R$, R^, R? a R® značí nezávisle na sobě vodíkový atom, alkylovou skupinu s 1 až 4 uhlíkovými atomy, atom halogenu nebo alkoxyskupinu s 1 až 4 uhlíkovými atomy, jehož podstata spočívá v tom, že se substituovaný fenol obecného vzorce II
R1
R (Π), ve kterém mají R1, R2, R2 a R4 výše uvedený význam, katalyticky hydrogenuje za přítomnosti popřípadě na nosiči naneseného katalysátoru ze skupiny kovů skupiny VIII B periodiského systému prvků (Mendělejev), jakož i popřípadě za přítomnosti jedné nebo několika přídavných látek ze skupiny alkalicky reagujících solí alkalických kovů, kovů alkalických zemin nebo amonia v jednom nebo několika etherech jako rozpouštědlech, hydrogenační roztok, získaný po oddělení katalysátoru, se nechá reagovat s fenylhydrazinem obecného vzorce III
c < 7 Q ve kterém mají R , R , R' a R° výše uvedený význam, popřípadě za přídavku vody a při tom jako meziprodukt získaný substituovaný fenylhydrazon se podrobí, výhodně po meziisolaci, intramolekulární cyklisaci za kyselých podmínek .
Jako halogen je možno uvést například fluor, chlor, brom, výhodně chlor.
Alkylová skupina s 1 až 4 uhlíkovými atomy je například methylová skupina, ethylová skupina, propylová skupina, isopropylová skupina, butylová skupina, isobuxylová skupina, sek.-butylová skupina nebo terč.-butylová skupina, výhodně methylová nebo ethylová skupina, obzvláště výhodně methylová skupina.
Alkoxyskupina s 1 až 4 uhlíkovými atomy je například methoxyskupina, ethoxyskupina, propoxyskupina, isopropoxyskupina, butoxyskupina, isobutoxyskupina, sek.-butoxyskupi5 na nebo terč.-buxoxyskupina, výhodně methoxyskupina nebo ethoxyskupina, obzvláště výhodně methoxyskupina.
Cykloalkylová skupina se 3 až 8 uhlíkovými atomy je například cyklopropylová skupina, cyklobutylová skupina, cyklopentylová skupina, cyklohexylová skupina, cykloheptylová skupina, cyklooktylová skupina, mono-, di-, tri- nebo tetramethylsubstituovaná cykloalkylová skupina uvedeného typu s celkem až 8 uhlíkovými atomy nebo odpovídajícím způsobem ethylsubstituovaná cykloalkylová skupina, výhodně cyklopropylová skupina, cyklopentylová skupina, cyklohexylová skupina nebo jejich methylsubstituované nebo ethylsubstituované deriváty.
Cykloalkoxyskupiny se 3 až 8 uhlíkovými atomy se od vozuji od uvedených cykloalkylových skupin analogicky jako alkoxyskupiny od alkylových skupin.
Acylová skupina s 1 až 4 uhlíkovými atomy je například formylová skupina, acetylová skupina, propionylová skupina, n-butyrylová skupina nebo isobutyrylová skupina, výhodně acetylová skupina.
Výhodně se používá fenol obecného vzorce IV
ve kterém
R11 a značí nezávisle na sobě vodíkový atom, alkylovou skupinu s 1 až 4 uhlíkovými atomy, alkoxy skupinu s 1 až 4 uhlíkovými atomy, atom chloru nebo hydroxyskupinu a značí hydroxyskupinu, alkylovou skupinu s 1 až 4 uh líkovými atomy, alkoxyskupinu s 1 až 4 uhlíkovými atomy, alkylaminoskupinu s 1 až 4 uhlíkovými atomy, dialkylaminoskupinu s 1 až 4 uhlíkovými atomy v kaž dém alkylu, acylaminoskupinu s 1 až 4 uhlíkovými atomy nebo -COO-alkylovou skupinu s 1 až 4 uhlíkovými atomy v alkylu.
Obzvláště výhodně se použije fenol obecného vzorce V
OH (V) ve kterém r23 značí hydroxyskupinu, methoxyskupinu, ethoxyskupinu, methylaminoskupinu, dimethylaminoskupinu nebo acetamidoskupínu.
Při další výhodné formě provedení se použije fenylhydrazin obecného vzorce VI
Ί
ve kterém a r!6 značí nezávisle na sobě vodíkový atom, methylovou skupinu, methoxyskupinu nebo atom chloru.
Obzvláště výhodně se používá nesubstituovaný fenylhydrazin.
Pro provádění způsobu podle předloženého vynálezu se substituovaný fenol obecného vzorce II rozpustí, popřípadě suspenduje v rozpouštědle ze skupiny etherů, výhodně v diethylenglykoldimethyletheru, ethylenglykoldimethyletheru, dioxanu nebo tetrahydrofuranu, ve hmotnostním poměru 2 ; 1 až 1 : 10 (fenol/rozpouštědlo), popřípadě při zvýšené teplotě a smísí se s katalysátorem ze skupiny kovů skupiny VIII B periodického systému prvků (Mendělejev) , popřípadě naneseném na pevném nosiči, jako je aktivní uhlí, oxid hlinitý, oxid křemičitý a podobně, ve hmotnosatním poměru 10000 : 1 až 10 : 1 (fenol/katalysátor) , jakož i popřípadě s alkalicky reagující solí alkalického kovu, kovu alkalické zeminy nebo amonia ve hmotnostním poměru 20000 : 1 až 1 až 20 : 1 (fenol/přídavná látka).
Kovy skupiny VIII B periodického systému prvků jsou například palladium, ruthenium, rhodium, platina a nikl, výhodně palladium. Výhodně se používá palladium na nosiči, obzvláště výhodně na aktivním uhlí.
Jako přísady použitelné alkalicky reagující soli je možno například uvést hydroxidy, hydridy, uhličitany, hydrogenuhličitany, siřičitany, sirníky, fosforečnany, hydrogenfosf orečnany, boranáty, boráty a karboxyláty s 1 až 6 uhlíkovými atomy lithia, sodíku, draslíku, rubidia, cesia, hořčíku, vápníku, stroncia, barya amonia a nebo substituovaného amonia, výhodně uhličitany, hydrogenuhličitany, boráty, mravenčany a acetáty sodíku, draslíku, vápníku a hořčíku, například uhličitan sodný a borax.
Heterogenně katalysovaná hydrogenace podle předloženého vynálezu se provádí za míchání při teplotě v rozmezí 20 °C až 250 °C , výhodně 60 °C až 230 °C , obzvláště výhodně 100 až 210 °C a za tlaku vodíku 0,1 až 20,0 MPa, výhodně 0,2 až 15,0 MPa , obzvláště výhodně 0,3 až 10,0 MPa. Při hydrogenaci se pro dosažení optimální selektivity pojímané množství vodíku účelně zaznamenává, aby se při dosažení předem spočteného množství 1,5 až 2,5 mol vodíku pro mol fenolu mohla hydrogenace ukončit. Tohoto se může dosáhnout snížením otáček míchadla, snížením teploty a/nebo přerušením dodávky vodíku.
Po ukončení hydrogenace podle předloženého vynálezu se katalysátor oddělí pomocí vhodných technik, například filtrací .
V dalším průběhu způsobu podle předloženého vynálezu se reakční směs po případném přídavku 50 až 2000 ml , výhodně 100 až 1000 ml vody pro mol použitého fenolu, smísí s 0,5 až 1,5 mol popřípadě substituovaného fenylhydrazinu obecného vzorce III pro mol použitého fenolu a při tom se tvořící a prakticky úplně vypadající substituovaný fenyl9 hydrazon se po reakční době asi 1 až 48 hodin odfiltruje.
Zahřátím uvedeného intermediárně vypadávajícícho substituovaného fenylhydrazonu za přítomnosti kyseliny, výhodně za přítomnosti opřípadě vodou zředěné kyseliny, se získá požadovaný substituovaný 1,2,3,4-tetrahydrokarbazol obecného vzorce I , který se po ochlazení reakční směsi vysráží a může se isolovat v čisté formě, například filtrací.
U kyselin, používaných při provádění způsobu podle předloženého vynálezu, se jedná o minerální kyseliny, jako je například kyselina chlorovodíková, kyselina sírová nebo kyselina fosforečná, nebo o alkankarboxylové kyseliny s 1 až 6 uhlíkovými atomy, výhodně o alkankarboxylové kyseliny s 1 až 3 uhlíkovými atomy, obzvláště výhodně o kyselinu octovou. Množství kyseliny činí 0,5 až 20 mol, výhodně 1 až 10 mol na jeden mol použitého fenolu. Zřeďovací voda činí 1 až 100 mol na ekvivalent kyseliny.
Příklady provedení vynálezu
Příklad 1
Směs 150 g hydrochinonu a 150 g diethylenglykoldimethyletheru se hydrogenuje za přítomnosti 3 g Pd (5%) na aktivním uhlí a za přídavku 0,5 g boraxu při teplotě 160 °C a za tlaku 1,0 MPa . Po přijmutí 90 1 vodíku se hydrogenace ukončí, katalysátor se odfiltruje a roztok se po přídavku 500 ml vody za míchání smísí se 120 g fenylhydrazinu. Směs se nechá reagovat po dobu 24 hodin při teplotě místnosti, vytvořený hydrazon se odfiltruje a promyje se vodou. Takto získaný hydrazon se bez dalšího čištění zahří10 vá se 300 ml 40% vodnou kyselinou octovou po dobu 2 hodin pod zpětným chladičem. Po ochlazení na teplotu místnosti se nechá stát dalších 30 minut při teplotě 10 °C a vysrážený produkt se odsaje. Získá se takto 160 g 3-hydroxy-1,2,3,4-tetrahydrokarbazolu (teplota tání 140 °C).
Příklad 2
Směs 150 g 4-methoxyfenolu a 150 g diethylenglykoldimethyletheru se hydrogenuje za přítomnosti 3 g Pd (5%) na aktivním uhlí a za přídavku 0,5 g boraxu při teplotě 160 °C a za tlaku 1,0 MPa . Po přijmutí 90 1 vodíku se hydrogenace ukončí, katalysátor se odfiltruje a roztok se po přídavku 500 ml vody za míchání smísí se 110 g fenylhydrazinu. Směs se nechá reagovat po dobu 24 hodin při teplotě místnosti, vytvořený hydrazon se odfiltruje a promyje se vodou. Takto získaný hydrazon se bez dalšího čištění zahřívá se 300 ml 40% vodnou kyselinou octovou po dobu 2 hodin pod zpětným chladičem. Po ochlazení na teplotu místnosti se nechá stát dalších 30 minut při teplotě 10 °C a vysrážený produkt se odsaje. Získá se takto 160 g 3-methoxy-1,2,3,4-tetrahydrokarbazolu (teplota tání 105 °C).
Příklad 3
Směs 150 g 4-acetamidofenolu a 150 g diethylenglykoldimethyletheru se hydrogenuje za přítomnosti 3 g Pd (5%) na aktivním uhlí a za přídavku 0,5 g boraxu při teplotě 160 °C a za tlaku 1,0 MPa . Po přijmutí 90 1 vodíku se hydrogenace ukončí, katalysátor se odfiltruje a roztok se po přídavku 500 ml vody za míchání smísí se 120 g fenylhydrazinu. Směs se nechá reagovat po dobu 24 hodin při teplotě místnosti, vytvořený hydrazon se odfiltruje a promyje se vodou. Takto získaný hydrazon se bez dalšího čištění zahřívá se 300 ml 40% vodnou kyselinou octovou po dobu 2 hodin pod zpětným chladičem. Po ochlazení na teplo -tu místnosti se nechá stát dalších 30 minut při teplotě 10 °C a vysrážený produkt se odsaje. Ziská se takto 150 g 3-acetamido-1,2,3,4-tetrahydrokarbazolu (teplota tání 170 °C) .

Claims (9)

  1. PATENTOVÉ NÁROKY
    1. Způsob výroby substituovaných 1,2,3,4-tetrahydrokarbazolů obecného vzorce I , ve kterém
    R1, R“, R3 a R4 značí nezávisle na sobě vodíkový atom, alkylovou skupinu s 1 až 4 uhlíkovými atomy, cykloalkylovou skupinu se 3 až 8 uhlíkovými atomy, atom halogenu, hydroxyskupinu, alkoxyskupinu s 1 až 4 uhlíkovými atomy, cykloalkoxyskupinu se 3 až 8 uhlíkovými atomy, alkylaminoskupinu s 1 až 4 uhlíkovými atomy, dialkylaminoskupinu s 1 až 4 uhlíkovými atomy v každém alkylu, acylaminoskupinu s 1 až 4 uhlíkovými atomy, karboxyskupinu, skupinu -COO-alkylovou s 1 až 4 uhlíkovými atomy v alkylu nebo skupinu -CH2-Q , přičemž
    Q značí hydroxyskupinu, alkoxyskupinu s 1 až 4 uhlíkovými atomy nebo acylaminoskupinu s 1 až 4 uhlíkovými atomy, přičemž alespoň jeden ze substituentů R^ až R4 je různý od vodíku a r5 , r6t R? a r8 značí nezávisle na sobě vodíkový atom, alkylovou skupinu s 1 až 4 uhlíkovými atomy, atom halogenu nebo alkoxyskupinu s 1 až 4 uhlíkovými atomy, vyznačující se tím, že se substituovaný fenol obecného vzorce II ve kterém mají R^, R^, R^ a R^ výše uvedený význam, katalyticky hydrogenuje za přítomnosti popřípadě na nosiči naneseného katalysátoru ze skupiny kovů skupiny VIII B periodického systému prvků (Mendělejev), jakož i popřípadě za přítomnosti jedné nebo několika přídavných látek ze skupiny alkalicky reagujících solí alkalických kovů, kovů alkalických zemin nebo amonia v jednom nebo několika etherech jako rozpouštědlech, hydrogenační roztok, získaný po oddělení katalysátoru, se nechá reagovat s fenylhydrazinem obecného vzorce III c < *7 Q ve kxerém mají R , R°, R' a R° výše uvedený význam, popřípadě za přídavku vody a při xom jako meziprodukx získaný subsxixuovaný fenylhydrazon se podrobí, výhodně po meziisolaci, inxramolekulární cyklisaci za kyselých podmínek .
  2. 2. Způsob podle nároku 1 , vyznačující se xím.žese hydrogenace provádí v diexhylenglykoldimexhylexheru, exhylenglykoldimexhylexheru, 1,4-dioxanu, XeXrahydrofuranu nebo v jejich směsi.
  3. 3. Způsob podle nároku 1 , vyznačující se Xím.žese jako subsxixuovaný fenol použije hydrochinon, 4-meXhoxyfenol nebp p-acexylaminofenol.
  4. 4. Způsob podle nároku 1 , vyznačující se xím.žese hydrogenace provádí při xeploxě v rozmezí 20 °C až 250 °C , výhodně 60 °C až 230 °C , obzvlášxě výhodně 100 °C až 210 °C .
  5. 5. Způsob podle nároku 1 , vyznačující se Xím.žese hydrogenace provádí za Xlaku v rozmezí 0,1 až 20,0 MPa , výhodně 0,2 až 15,0 MPa , obzvlášxě výhodně 0,3 až 10,0 MPa .
  6. 6. Způsob podle nároku 1 , vyznačující se xím.žese jako kaxalysáxor použije palladium na naosiči, výhodně na uhlí.
  7. 7.
    Způsob podle nároku 1 , vyznačující se tím, že se jako přídavná látka použije pro hydrogenaci uhličitan sodný nebo borax.
  8. 8. Způsob podle nároku 1 , vyznačující se tím, že se použije nesubstituovaný fenylhydrazin.
    t í m , že se při provádění
  9. 9. Způsob podle nároku 1 vyznačující se cyklisace použije jako kyselina vodná alkankarboxylová kyselina s 1 až 3 uhlíkovými atomy, výhodně kyselina octová ve směsi s vodou .
CZ96665A 1995-03-06 1996-03-05 Process for preparing substituted 1,2,3,4-tetrahydrocarbazoles CZ66596A3 (en)

Applications Claiming Priority (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
DE19507751A DE19507751A1 (de) 1995-03-06 1995-03-06 Verfahren zur Herstellung von substituierten 1,2,3,4-Tetrahydrocarbazolen

Publications (1)

Publication Number Publication Date
CZ66596A3 true CZ66596A3 (en) 1996-09-11

Family

ID=7755747

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
CZ96665A CZ66596A3 (en) 1995-03-06 1996-03-05 Process for preparing substituted 1,2,3,4-tetrahydrocarbazoles

Country Status (12)

Country Link
US (1) US5648500A (cs)
EP (1) EP0731092B1 (cs)
JP (1) JPH08245586A (cs)
KR (1) KR960034172A (cs)
CN (1) CN1137521A (cs)
AT (1) ATE165821T1 (cs)
CA (1) CA2170828A1 (cs)
CZ (1) CZ66596A3 (cs)
DE (2) DE19507751A1 (cs)
ES (1) ES2115409T3 (cs)
HU (1) HUP9600551A2 (cs)
TW (1) TW386079B (cs)

Families Citing this family (3)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
DE10026646A1 (de) * 2000-05-29 2001-12-06 Merck Patent Gmbh Verfahren zur Herstellung von Indolen
CN101456840B (zh) * 2009-01-06 2011-05-11 华中师范大学 具有光学活性的取代的四氢咔唑衍生物
CN102249983A (zh) * 2011-05-24 2011-11-23 南通海迪化工有限公司 一种合成四氢咔唑类化合物的方法

Family Cites Families (4)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
US3959309A (en) * 1968-01-24 1976-05-25 Sterling Drug Inc. 3-Amido-1,2,3,4-tetrahydrocarbazoles
DE3431416A1 (de) * 1984-08-27 1986-02-27 Hoechst Ag, 6230 Frankfurt Verfahren zur herstellung von 2-hydroxy-5,6,7,8-tetrahydrocarbazol, die alkali- und erdalkalisalze des 2-hydroxy-5,6,7,8-tetrahydrocarbazols und deren verwendung
US4988820A (en) * 1986-02-21 1991-01-29 Bayer Aktiengesellschaft Cycloalkano(1,2-B) indole-sulponamides
DE3631824A1 (de) * 1986-02-21 1988-03-31 Bayer Ag Cycloalkano(1.2-b)indol-sulfonamide

Also Published As

Publication number Publication date
CN1137521A (zh) 1996-12-11
HU9600551D0 (en) 1996-04-29
EP0731092B1 (de) 1998-05-06
US5648500A (en) 1997-07-15
DE19507751A1 (de) 1996-09-12
DE59600182D1 (de) 1998-06-10
HUP9600551A2 (hu) 1998-09-28
CA2170828A1 (en) 1996-09-07
ES2115409T3 (es) 1998-06-16
EP0731092A1 (de) 1996-09-11
TW386079B (en) 2000-04-01
ATE165821T1 (de) 1998-05-15
JPH08245586A (ja) 1996-09-24
KR960034172A (ko) 1996-10-22

Similar Documents

Publication Publication Date Title
JPS6225138B2 (cs)
US11332460B2 (en) Process for the preparation of a sulfonamide structured kinase inhibitor
CZ66696A3 (en) Process for preparing substituted cyclohexanones
CZ66596A3 (en) Process for preparing substituted 1,2,3,4-tetrahydrocarbazoles
JP4303792B2 (ja) キノロン誘導体の製造方法
KR910004134B1 (ko) 시클로헥산디온 유도체의 제조방법
JPS6117549A (ja) 4‐アシルアミノ‐2‐アルキルアミノ‐フエニルエーテルの製法
KR20050060061A (ko) 졸미트립탄 화합물의 제조방법
US4950765A (en) Process
WO2005103025A1 (en) Isoflavene synthetic method and catalyst
CA2509561A1 (en) Synthesis of heteroaryl acetamides
JPH0649008A (ja) ケト酸の製造方法
KR920001564B1 (ko) 테트라하이드로이소퀴놀린 유도체
US4980505A (en) Organic synthesis
CN110551055B (zh) 一种3-(4-氯丁基)-5-氰基吲哚的制备方法
US7002023B2 (en) Method for producing 1 substituted 5-chloro-4 methly pyrazoles
KR20020032589A (ko) 할로겐화 일차 아민의 제조
US4271073A (en) 6-Substituted-9-(2-hydroxyethyl)-1,2,3,4-tetrahydro carbazol-1-one
US4258043A (en) Pyrazino-carbazoles, process for the production thereof and pharmaceutical agents
JP2022529916A (ja) 置換された2-[2-(フェニル)エチルアミノ]アルカンアミド誘導体の製造方法
JPH072809A (ja) アミノチアゾール酢酸誘導体の新規製造法
JP4520145B2 (ja) 3−スピロ[シクロヘキサン−1,3’−[3h]インドリン]−2’−オン誘導体の調製のための方法
CN114516810A (zh) 制备药物中间体2-氨基-4-羟基苯甲酸的方法
JPH09157231A (ja) 2−アミノベンジルアルコール類の製造方法
US20010056193A1 (en) Process for preparing cis- aminochromanols