CZ47599A3 - Zařízení pro přenášení oček textilních výrobků - Google Patents

Zařízení pro přenášení oček textilních výrobků Download PDF

Info

Publication number
CZ47599A3
CZ47599A3 CZ99475A CZ47599A CZ47599A3 CZ 47599 A3 CZ47599 A3 CZ 47599A3 CZ 99475 A CZ99475 A CZ 99475A CZ 47599 A CZ47599 A CZ 47599A CZ 47599 A3 CZ47599 A3 CZ 47599A3
Authority
CZ
Czechia
Prior art keywords
stitches
components
seat
needles
transfer
Prior art date
Application number
CZ99475A
Other languages
English (en)
Other versions
CZ298039B6 (cs
Inventor
Alberto Frullini
Paolo Frullini
Original Assignee
Fabritex S. R. L.
Sangiacomo S. P. A.
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Application filed by Fabritex S. R. L., Sangiacomo S. P. A. filed Critical Fabritex S. R. L.
Publication of CZ47599A3 publication Critical patent/CZ47599A3/cs
Publication of CZ298039B6 publication Critical patent/CZ298039B6/cs

Links

Classifications

    • DTEXTILES; PAPER
    • D04BRAIDING; LACE-MAKING; KNITTING; TRIMMINGS; NON-WOVEN FABRICS
    • D04BKNITTING
    • D04B15/00Details of, or auxiliary devices incorporated in, weft knitting machines, restricted to machines of this kind
    • D04B15/02Loop-transfer points
    • DTEXTILES; PAPER
    • D04BRAIDING; LACE-MAKING; KNITTING; TRIMMINGS; NON-WOVEN FABRICS
    • D04BKNITTING
    • D04B11/00Straight-bar knitting machines with fixed needles
    • D04B11/24Straight-bar knitting machines with fixed needles with provision for transfer of knitted goods from one machine to another
    • DTEXTILES; PAPER
    • D04BRAIDING; LACE-MAKING; KNITTING; TRIMMINGS; NON-WOVEN FABRICS
    • D04BKNITTING
    • D04B9/00Circular knitting machines with independently-movable needles
    • D04B9/40Circular knitting machines with independently-movable needles with provision for transfer of knitted goods from one machine to another

Landscapes

  • Engineering & Computer Science (AREA)
  • Textile Engineering (AREA)
  • Knitting Machines (AREA)
  • Treatment Of Fiber Materials (AREA)
  • Folding Of Thin Sheet-Like Materials, Special Discharging Devices, And Others (AREA)
  • Sewing Machines And Sewing (AREA)
  • Outer Garments And Coats (AREA)
  • Knitting Of Fabric (AREA)
  • Braiding, Manufacturing Of Bobbin-Net Or Lace, And Manufacturing Of Nets By Knotting (AREA)
  • Passenger Equipment (AREA)

Description

Zařízení pro přenášení oček textilních výrobků obsahuje alespoň jeden prvek /1/ skládající se z tělesa s dříkem /10/, připojeným k podpůrným prostředkům, a z volného zakončení /11/ obsahujícího sedlo /12/ a klínovitě tvarovaný výčnělek /13/. Zakončení /51 / součásti /5/ má na sobě očko /7/, které se přenese mezi touto součástí /5/ a prvkem /1/ po vsazení zakončení /51/ součásti /5/ do sedla /12/ prvku /1/.
(13) Druh dokumentu:
/
CZ 475-99 A3
444 • 444 · · ·· ·· » · · · k 4 4 4
444 44«
4
4· 44
170
Zařízení pro přenášení oček textilních výrobků
Oblast techniky
Tento vynález se týká zařízení pro přenášení oček textilních výrobků.
Dosavadní stav techniky
Dokument US 5 586 453 popisuje zařízení zahrnující prostředek pro snímání oček textilního výrobku s jehel pletacího stroje, za účelem přenosu těchto oček na jiné jehly téhož stroje anebo na vnější součásti jako jsou hroty připojujícího se zařízení. Avšak, s tímto známým zařízením se počítá pouze pro zacházení s očky uloženými na jehlách jazýčkového či závorkového typu a, tudíž, není možno ovládat očka uložená na odlišných jehlách, například, zobákovítého typu, používaných v bavlněnářských pletacích strojích.
Hlavním cílem přítomného vynálezu je překonat výše uvedené nedostatky.
Podstata vynálezu
Tohoto cíle je dosaženo, podle tohoto vynálezu, poskytnutím zařízení majícího charakteristické rysy uvedené ve význakové části nezávislých nároků. Další charakteristiky jsou uvedeny v příslušných závislých nárocích. .
Přednosti odvozené z tohoto vynálezu tkví v podstatě « fc ·· •
· ··· fcfcfc • fcfcfc fc* fc··· • · fcfc fc· ·· • · · · • · ♦ * · · · fc fc • · fc« ··
- 2 v tom, že je možné přenášet jedno nebo více oček. patřících do poslední řady výrobku pleteného na stroji, opatřeném jakýmkoli typem jehel, bud jazýčkového, závorkového anebo zobákového typu, a uspořádaných nad jednou nebo více front (řad, předků) předních částí přímého, kruhového, smíšeného anebo obecněji, jakéhokoli tvaru; že je možné snímat očka s pletacích jehel a poté je přenášet na součásti, které jsou zase schopny je položit na jiné nosné prostředky pro ri I dokončovací operace anebo pro jejich další přenos na vhodné součásti jako jsou jehly bud téhož anebo jiného stroje,- také pro pokračování pletení v jiné podobě než ta, jež byla prováděna na počátku; že, důsledkem možnosti unášení rovněž všech oček poslední pletené řady, je rovněž možné pohybovat celým výrobkem bud mezi různými částmi téhož stroje anebo .směrem k jiným provozním stanovištím; že zařízení podle tohoto vynálezu se relativně snadno vyrábí, s efektivními náklady a je spolehlivé i po prodloužené době provozu.
Přehled obrázků na výkresech
Tyto a jiné výhody a charakteristiky tohoto vynálezu budou snadněji pochopeny jakoukoli osobou kvalifikovanou v příslušné technice z přečtení následujícího popisu ve spojení s připojenými výkresy a praktickými příklady tohoto vynálezu, jež nebudou chápány v omezujícím smyslu, v nichž:
Obr. 1-5 - znázorňují schematicky krok snímání očka textilního stroje opatřeného zobákovými jehlami a pohyblivými jehly do sebe zatahujícími částmi*). ;
Obr. 6-10 - znázorňují schematicky totéž co na předcházejí- | cích obrázcích, na textilním stroji opatřeném jazýčkovými jehlami a pohyblivými jehly do sebe j zatahujícími částmi. i ) vlastně jde též o místa realizace vazných bodů, pozn. př.
4 4* ···
44 k 4 4 4 k * * « • 4 *4
Obr.
Obr.
Obr.
Obr.
Obr.
Obr.
Obr.
Obr. Obr.
Obr.
Obr.
Obr.
Obr. Obr.
- 3 11A a 11B - znázorňují řez a pohled zepředu na tlačku a očko přenášející část v nezabírajícím stavu v zařízení podle tohoto vynálezu.
12A a 12B - znázorňují součásti z Obr. 11A a 11B, při stejném pohledu, v zabírajícím stavu, to jest, ve stavu vhodném pro přenos oček v obou směrech.
13A a 13B - znázorňují připojovací hrot a přenosovou součást, při pohledu zpředu a zezadu, v nezabírajícím stavu.
14A a 14B - znázorňují součásti z Obr. 13A a 13B v zabírajícím stavu na těchto obrázcích,
ISA a 15B - znázorňují tlačku a připojovací hrot, při pohledu zpředu a zezadu, v zabírajícím stavu.
16A a 16B - znázorňují schematicky přímý záběr mezi tlačkou a přenosovou součástí vyrobenou z drátu do U, v zabírajícím stavu, to jest, ve stavu vhodném pro přenášení oček v obou směrech.
17A a 17B - znázorňují schematicky přímý záběr mezi podobnými tlačkami, v částečných řezech zepředu a ze strany.
- znázorňuje zvětšený detail z Obr. 17B.
19A a 19B - znázorňují tlačku známého typu a přenosovou součást zařízení podle tohoto vynálezu v řezu zepředu a ze strany, v nezabírajícím stavu.
2OA a 20B - znázorňují součásti z Obr. 19A a 19B, v zabírajícím stavu.
21A a 21B - znázorňují schematicky příklady jako ty na Obr. 13A a 13B, s přenosovou součástí podle dalšího ztvárnění.
22A a 22B - znázorňují schematicky součásti z Obr. 21A a 21B, v zabírajícím stavu.
23A a 23B - (?, v podkladu vůbec neuvedeny, pozn. překl.) 24A a 24B - znázorňují schematicky přímý záběr mezi tlačkou a přenosovou součástí, vyrobenou z drátu ohnutého do U.
<·«· • « · ··»· ·· ··
- 4 Obr. 25A, 25B a 25C - znázorňují tlačku v pohledu ze strany, zpředu a v příčném řezu, podle dalšího ztvárnění.
Obr. 26A, 26B a 26C - znázorňují přenosovou součást v pohledu ze strany, zepředu a v příčném řezu, podle dalšího ztvárnění.
Obr. 27A a 27B - znázorňují tlačku zařízení podle tohoto vynálezu, v jejím dalším ztvárnění v bočním a předním pohledu řezem.
Obr. 28A a 28B - znázorňují schematicky záběr mezi připojovacím hrotem upraveným podle tohoto vynálezu a do U tvarovanou přenosovou součástí v bočním a předním pohledu řezem.
.Obr. 29 - znázorňuje podporu pro tlačky podle tohoto vynálezu. .Obr. 30 - znázorňuje zvětšený pohled řezem provedený na linii
K-K na Obr. 29,
Obr. 31 - znázorňuje podporu pro přenosové součásti a hroty podle tohoto vynálezu.
Obr. 32 - znázorňuje zvětšený pohled řezem provedený na linii N-N na Obr, 31.
.Obr- 33 - znázorňuje prostředek z Obr. 31, s polokorunou přenosové součásti převrácenou o 180°.
Obr. 34 - znázorňuje zvětšený pohled řezem provedený na linii R-R na Obr. 33.
Obr. 35 - znázorňuje sloup nesoucí řečené podpory.
Obr. 36-39 - znázorňují schematicky prostředky pro vedení jehel směrem k sedlům jejich příslušných hlav podle proveditelného ztvárnění.
Příklady provedení vynálezu
Zařízení podle tohoto vynálezu v podstatě zahrnuje prostředky pro snímání jednoho anebo více oček z příslušných pletacích jehel a pro jejich přenos a následné uložení na jiné součásti téhož anebo jiného pletařského stroje. Dotyčné
I 4 4 4
44 «4 4 4
- 5 zařízení může rovněž obsahovat prostředek pro pohyb a/nebo uložení každého očka, jež je staženo z těchto snímacích prostředků. Navíc jsou výhodně poskytnuty prostředky pro podporu každého takto sejmutého očka během operací jako je ta pro přenášení oček na pletací jehly textilního stroje anebo pro připojení (zaháčkování) daného výrobku.
Zvláštní tvar ' daných prostředků, jež budou popsány později podrobněji pomocí odkazů na jejich různá ztvárnění, činí možným určování po celou dobu, a s nejvyšší spolehlivostí, tak zvaného stavu krytí, prostřednictvím jednoduše posunem těsně k sobě navzájem odpovídajících zakončení součástí, z nichž se tyto prostředky skládají. Tento stav krytí je nezbytným k zajištění správného přenosu smyček vláken (resp. příze) tvořících očka ze součásti, na níž se každá smyčka nachází uloženou, na sdruženou součást, bez jakéhokoli nebezpečí pro dokonce i částečné selhání držení vlákna. Použití těchto prostředků činí rovněž možným zautomatizovat kroky prováděného způsobu důsledkem jednoduchosti pohybů prováděných součástmi jež, v celku, definují tyto prostředky a mohou si vzájemně vyměňovat jedno nebo více oček podle předem stanoveného pořadí.
Omezené na své základní sestavení a poukazy prováděné na výkresy připojených obrázků, zařízení podle tohoto vynálezu zahrnuje jeden nebo více prvků 1 označených jako tlačky, z nichž každá je vyrobena z plochého tělesa se dříkem 10, majícím přímou podélnou středovou osu, přidružené k odpovídajícím podpůrným a hnacím prostředkům - což bude popsáno níže - a jejichž volné zakončení 11 vystavuje sedlo 12 tvarem odpovídající tomu, jež má hlava jehly, se kterou se počítá, že bude spolupůsobit v průběhu vyměňování očka mezi tlačítkem a jehlou. Přednostně je podle tohoto vynálezu každá tlačka 1. opatřena, v souladu s příslušným volným zakončením 11, na jedné straně tohoto sedla 12, s v podstatě klínovitě tvarovaným přídavkem (dále jen výčnělkem, pozn.
« 0 0 *
0 0 ·
000 000
- 6 překl.) 13. Volné zakončení 130 výčnělku 13 muže být rovněž vhodně zkoseno ve svém vrcholku a ohnuto směrem dovnitř tohoto sedla 12.
Prostřednictvím posunu takto tvarované tlačky 1 blíže (těsně) k hlavě jehly jakéhokoli typu - jak je to znázorněno, např. na Obr. 1-10 - tak, že zakončení 130 výčnělku 13 je umístěno směrem dovnitř plochy A ležící naproti příslušnému háčku (U), bez vyčnívání do stran, je tam dosaženo řečeného krycího stavu. Očko 17 již uložené na jehle 2, 3, je ve skutečnosti volné k posunu (sklouznutí) podél osy posledně jmenované, dokud není vyložena, to jest, není dále v záběru prostřednictvím jehly, jejíž jazýček 30 nebo zobák 20 Či závorka budou uspořádány v uzavřeném stavu.. V případě zobákových jehel 2, jsou uzavírací podmínky určovány intervencí tyčky (kulatého průřezu) 200, vhodně ovládané k ovládané k dosažení jejich ohnutí a tlačení (Obr. 2 a 3). V případě jehel 3 jazýčkového typu je řečený stav uzavření určován pohybem oček 7 na příslušných jehlách 3 následně po jejich spuštění, podle postupů dobře známých osobám kvalifikovaným v daném stavu techniky (Obr. 7 a 8)'. Z důvodu jednoduchosti je v připojených výkresech vynecháno představení závorkových jehel. Každopádně, postupováním způsobem stanoveným výše je dosaženo stavu krytí, jenž se rovněž vztahuje k tlačce i, když se příslušné nej dopřednější zakončení 130 dostává dovnitř ucha háčku jehly. Výsledkem je, že dotyčné očko 7, před tím než je zcela vyloženo z příslušné jehly, to jest, před jejím celkovým opuštěním, je již uloženo na dané tlačce. Klínovité uspořádání výčnělku 13 tlačky 1 určuje, kde to je nutné, postupné elastické roztažení očka 7 zahrnutého v daném přechodu. Navíc, důsledkem skutečnosti, že koncový díl 130 tlačky !_ je sešikmen v úhlu k sedlu 12, to jest s jehlou, k roztažení očka . po řečeném přesunu dochází postupně, bez zavádění jakéhokoli náhlého napínání daného vlákna, z něhož je očko vyrobeno. Bude oceněno, že úhel otevření beta klínu 13 • frfrfr • fr **·♦ » 9 9 9 9 9 · frfrfr frfrfr ·* ·· ♦·
- 7 a úhel beta1 sešikmení koncového dílu 130 tlaček 1, je patřičně volen ve vztahu k daným geometrickým a rozměrovým charakteristikám jehel 2, 3, s nimiž mají spolu spolupůsobit .
Níže je popsán pomocí poukazů na Obr, 1-5 jeden možný způsob použití zařízení podle tohoto vynálezu pro snímání oček 7 z pletacího stroje opatřeného jehlami zobákového typu a pohyblivými jehly do sebe zatahujícími částmi (sinkery) 4 s tuhým tělesem, s rovinou 40 odhození očka či očkovou rovinou na sobě. Po ukončení pletení určitého výrobku je každá jehla 2 vyzdvižena . alespoň do úrovně nezatíženého stavu (to jest, do takové úrovně, kdy očko uložené na jehle se ocitne umístěno pod dolním zakončením zobáku), jak je to označeno šipkou Fl (Obr. 1). Poté jsou pohyblivé jehly do sebe zatahující části 4 posunuty zpátky a relevantní jehly jsou spuštěny do předem stanovené úrovně a tak, každopádně, že příslušná očka nepůjdou zpátky uvnitř odpovídajících, stále ještě otevřených háčků (U), jak je to označeno šipkami F2 a F3 (Obr, 2). Každá tlačka 1 je potom posunuta těsně k odpovídající jehle 2, jak je to označeno šipkou F4, takže hlava jehly se ocitne usazená uvnitř dutiny 12 tlačky 1, a je provedeno opatření pro uzavření háčku jehly prostřednictvím příslušné tyčky 200 pohybované jak je to označeno šipkou F5 (Obr. 3), V tomto bodě je spuštěna každá skupina jehla-tlačka, jak je to označeno šipkou F6, takže rovina očka 40 příslušné pohyblivou jehlu do sebe zatahující části 4 bude bránit očku 7 aby pokleslo a umožní mu posunout se na dřík IQ tlačky 2, k němuž dané očko přilíná svou vlastní elasticitou (Obr. 4). Nyní se každá tlačka 1 se může pohybovat pryč od příslušné jehly 2, jak je to označeno šipkou F7, za účelem vzetí takto sejmutého očka 7 do dalších zpracovatelských součástí (Obr. 5).
V případě pletacího stroje opatřeného jehlami 3 jazýčkového typu, následnost operací znázorněných na Obr.
• · · · * * · Β » · · * ······ • · · · * ·· ·' · ·♦ • ·· φφ φφ
6-10 daných výkresů přesně odpovídá tomu, co je znázorněno pomocí odkazů na Obr. 1-5, s výjimkou, že v tomto případě uzavření háčku jehly 3 nexmplikuje (nedochází k) zásah tyčky 200. Odkazy Fl, F2, F3, F4, F6 a F7 mají stejný význam jako mají na Obr. 1-5.
Zařízení podle tohoto vynálezu může rovněž obsahovat prostředek s jednou nebo více součástí 5, zde definované jako přenosové součásti, schopné přijmout jedno nebo více odpovídajících oček 7, již uložených na řečených tlačkách JL, . a ovládat jejich přenos na jiný ovládací anebo zpracovatelský prostředek. Celek dané přenosové součásti 5, nezbytný pro nabrání poskytnutého množství oček 7 ze stejného množství tlaček 1 definuje frontu, jejíž tvar a uspořádání odpovídá těm z fronty tlaček 1, s nimiž jsou přivedeny ke spolupůsobení. Pomocí odkazu na ztvárnění znázorněná prostřednictvím příkladu na obrázcích připojených výkresů, je každá z řečených přenosových součástí tvořena z tělesa 5 se dříkem 50, zakončeným volným koncovým dílem 51, tvarem a rozměry odpovídajícím tomu ze sedel 12 zformovaného ve volném koncovém dílu 11 tlaček 1, takže při provozním stavu záběru tlaček/přenosových součástí bude volné zakončení 51 každé přenosové součásti 5 schopno uložení do sedla 12 odpovídající tlačky 1. Toto zakončení 51 přenosové součásti 5 může být klínovitého tvaru a vhodně sešikmeno ve vrcholku (jak je to na příkladech na Obr. 11A-11B, 19A-19B a 26A-26B), za záběru, jímž se očka pohybují součásti 5 bez překážek, podobně záběru jehel/tlaček. Aby se docílilo tohoto stavu krytí, je dostatečné posunout každou přenosovou součást 5 blíže k odpovídající tlačce 1, takže příslušná volná zakončení 11, 51, se ocitnou dostatečně blízko a ve vzájemném čelním vztahu.
Bude oceněno, že aby se dosáhlo žádoucího záběru, zakončení 51 tělesa 5 nemusí být přesně tvaru jako je sedlo účelem usnadnění řečeného z tlaček 1^ na přenosové jako ve výše popisovaném «· fcfc·· • fc · · • ·
- 9 12 tlaček 1, ale že je dostatečné, když bude schopné usazení do něho bez potíží.
Podle tohoto vynálezu může, přednostně, jedna nebo více přenosových součástí 5 vykazovat laterální (do stran) štěrbinu 52, obzvláště na boku, na základě jejíhož zabrání s příslušnými tlačkami 1 je dána do záběru s výčnělkem 13 tlačky, hloubka této štěrbiny 52 je zvolena tak, aby dokázala plně přijmout koncový díl 130 řečeného výčnělku 13.. .Tímto způsobem je dříve definovaný stav krytí dvoj směrový, což znamená, že očko se může pohybovat bez překážek s tlačky na přenosovou součást a obráceně. Podle toho jedno nebo více oček, již položených na odpovídajících přenosových součástech 5, mohou z nich být následně sejmuty týmiž tlačkami odkud přišly anebo jinými tlačkami Jl·
Aby se zlepšila provozní kapacita přenosové součásti 5, podle tohoto vynálezu, je provedeno vhodně opatření pro poskytnutí části hlavy 51 téže přenosové součásti konkávní průřez (viz. Obr, 11B, 13B, 19A, 20A, 21A, 22A a 26B) s jejich konkávností otočenou k součásti, na kterou očka bud budou položena anebo s ní sejmuta.
Podle dalšího ztvárnění se může přenosová součást skládat, jak je to znázorněno prostřednictvím příkladu na Obr. 16B, 24A a 28B, z tělesa 5 s podélnou štěrbinou 53, což ho činí možným pohybovat očka z týchž přenosových součástí na podpůrné (nosné) součásti pro provádění takových operací jako je připojování (zaháčkování). Na Obr. 28A a 28B je případ takto vyrobené přenosové součásti 5, spolupůsobící s připojovacím hrotem (bodcem) 6, jehož volné zakončení 60 je vhodně tvarováno, zvláštně ohnuto, aby sedělo do podlouhlé štěrbiny 53 přenosové součásti 53 předtím než se očko posune z přenosové součásti 5 na hrot 6. Tohoto výsledku je možno dosáhnout výjimečně jednoduchým způsobem tím, že máme přenosovou součást 5 vyrobenou z nitkovitého tělesa ohnutého do U s vrcholkem 55, ve stavu záběru, jež je obráceno k tělesu s nímž spolupůsobí. Přenosová součástka ·4 * · V * * « < · 4 ••4 · · · *·* ··« « · · * * * • 44« *♦ ·· ·* ·* ·4·4
444
4» 4·4· znázorněno na Obr. 24A a může být použita rovněž ve mající takovou konstrukci může spolupůsobit nejenom se součástmi jako jsou hroty připojovacího stroje, ale rovněž s výše popisovanými tlačkami 1, způsobením toho, že vršek 55 přenosové součásti 5 sedí do sedla 12 tlačky znázorněné na Obr. 16A a 16B - takto dosažený stav krytí je dvoj směrového charakteru. V každém případě, jak je to 24B, řečená přenosová součást 5 spojení s tlačkou 1 postrádající vrcholek do strany sedla 12, za účelem dosažení pouze stavu jednosměrového krytí po pohybu očka z tlačky na přenosovou součást. Možný způsob používání zařízení opatřeného tímto typem přenosové součásti se skládá z uložení na něm více oček patřících k různým výrobkům a jež budou sejmuty ve skupině, takže na každé tlačce může být uloženo množství oček patřících různým výrobkům a přeneseno na přední část textilního stroje pro udržování dalšího pletení složeného výrobku.
Tlačka 1 podle tohoto vynálezu může rovněž spolupůsobit přímo s připojovacím hrotem 6, tvarovaným jak je popsáno výše, takže vystavuje koncový díl 60 zakončený vrcholkem přednostně ohnutým směrem dovnitř.
Navíc, jak je znázorněno na Obr. 17-18 připojených výkresů, k přenosu oček může docházet rovněž mezi dvěmi tlačkami 1 jež, za stavu zabírání, budou přivedeny těsně k sobě v čelním vztahu, takže volné zakončení 130 každé z nich bude přijímáno v sedlu 12 té druhé.
Tlačka 1 podle tohoto vynálezu může rovněž vykazovat, jak je to vidět na Obr. 25A, 25B, 25C, 27A a 27B, dvě paralelní žebra 14, podélně se protahující na jedné straně tlačky 1 a zaoblené k tělesu tlačky v souladu se zakončením 140 otočeným k jejímu volnému zakončení 13, tato žebra mohou vymezovat odpovídající boční štěrbinu 144, jež může přijímat jehlu připojujícího stroje. Takto tvarovaná součást činí možným, například, bud připojit (zaháčkovat) okraj výrobku - sejmutého z textilního stroje, jenž ho vyrobil - přímo na
• to « · · « to to • · to to toto totototo «· • · to ·· · ♦ « ♦♦ ♦ tlačky, jež provedly toto sejmutí, či spojit, opět připojovací operací provedenou přímo na tlačkách, různé okraje jednoho nebo více výrobků pletených přes jedním nebo více stroji a sejmutých týmiž tlačkami.
Podle tohoto vynálezu rovněž přenosové součásti 5 mohou být opatřeny dvěmi rovnoběžnými žebry 54, podélně se protahujícími na jedné straně tlačky 1 a zaoblenými k příslušnému tělesu v blízkosti jeho zakončení 500, takže vymezují odpovídající boční štěrbinu 544, jež může přijímat jehlu připojovacího stroje (Obr. 26A-26C).
Všechno toto činí možným mít tutéž součást provádějící více provozních funkcí: tlačku mající eventuálně funkci snímání či přenášení oček, stejně jako jejich podpory během kroku připojování (zaháčkování) a, stejně tak přenosové součásti eventuelně slouží jak pro přenášení oček sejmutých z tlaček, tak pro jejich podporu (nesení) po příslušném připojení. Konkrétněji:
- tlačky z Obr. 19A, 19B, 24A a 24B mohou snímat očka . ..z jazýčkovitých a závorkových jehel a mohou je pokládat dolů na jazýčkové, závorkové a zobákové jehly, v jakémkoli typu přenosové součásti 5, podle tohoto vynálezu, stejně jako na bodce (hroty) 6 z Obr. 14A, 14B, 29A a 28B;
- tlačky JL podle tohoto vynálezu, to jest tlačky opatřené přídavným výčnělkem 13, umístěným do strany sedla 12, mohou snímat/poklédat očka z/na pletací jehly jakéhokoli typu, z/na všechny přenosové součásti 5 podle tohoto vynálezu, a spolupůsobit s tlačkami 1 téhož typu a pokládat očka na jakýkoli typ připojovacího hrotu;
- do U tvarované přenosové součásti mohou přijímat očka z tlaček 1 opatřených anebo bez výčnělku 13 a předávat očka na hrot 6 typu znázorněného na Obr. 28A a 28B a na tlačky 1 opatřené výčnělkem 13;
- přenosové součásti 5 z Obr. 11A, 11B, 13A a 13B mohou přijímat očka z tlaček 1 z Obr. 11A, 11B, 19A, 19B, i
«4«4 • * ♦
·· ·»Ο • · * • · * « · · • * · · ·· ·· ·· ·· « · · · * · · · « «·« ··· • ·
Β· ··
- 12 25A-25C, 27Α a 27Β, a předávat tato stejná očka na tlačky _1 z Obr. 11A, 11B, 25A a 25B, stejně jako na hroty 6 se zakončením 60, ohnutým čí neohnutým;
- přenosové součásti 5 z Obr. 21A a 21B mohou přijímat očky z tlaček 1 a předávat je hrotům 6, majícím svá zakončení 60, ohnutá či neohnutá;
- přenosové součásti i s boční štěrbinou 144 typu znázorněného na Obr, 25A-25C, 27A a 27B, stejně jako přenosové součásti 5 s boční štěrbinou na Obr, 26A-26C, mohou mít rovněž funkci připojovacích hrotů;
-hroty 6 s ohnutým zakončením 60 typu znázorněného na Obr. 29A a 28B, mohou přijímat očka ode všech tlaček 1 výše popsaných, ode všech přenosových součástí 5 a od jakéhokoli typu pletací jehly;
- hroty 6 s přímým, t.j, nezahrnutým koncovým, dílem mohou přijímat očka ode všech typů. tlaček 1 a přenosových součástí 5 pro přenos typu-U z Obr. 28A a 28B
Pokud se týče podpůrných(erných) a hnacích prostředků řečených tlaček 1, a přenosových součástí 5 podle jejich možného ztvárnění, tyto zahrnují tuhé těleso, na kterém jsou tlačky 1, respektive přenosové součásti 5, upevněny aby pohybovaly těmito součástmi prostřednictvím uvádění do pohybu jejich příslušných podpor: tyto suporty jsou připojeny k odpovídajícím hnacím prostředkům jedním nebo více pneumatickými nebo elektrickými aktivovači. Tlačky5 budou tudíž uspořádány na mají jako celek profil předem určeného tvaru a v podstatě odpovídající tomu, jaký má montáž pletacích jehel. Například, jestliže je fronta (řada) pletacího stroje cirkulární, přímá anebo smíšená, tlačky i a přenosové součásti 5 budou uspořádány tak, že zaujímají cirkulární, přímý nebo smíšený profil.
Tlačky 1 a přenosové součásti 5 mohou být rovněž upouzdřeny, s jedním nebo několika stupni volnosti, na a přenosové součásti .příslušných suportech a • Φ • * « · «·« «I «* *··* ···· ·· • · • · • φ* * • t
- 13 příslušných podporách(ěrách), za účelem aby byly ovládány bud jednotlivě anebo ve skupinách - každá skupina skládající se z předem stanoveného množství jednotek - rovněž bez ohledu na příslušné podpory. K uvádění do pohybu tlaček a přenosových součástí, sedících v odpovídajících podporách, mohou být poskytnuty vačkové prostředky, působící na patky vyčnívající z těchto tlaček 1 a přenosové součásti 5. Podpory pro tlačky a přenosové součásti se mohou rovněž skládat z tělesa schopného převzít pod ovládání různé tvary a samo se přizpůsobit frontám (či řadám, pozn. překl.) pletacích strojů pokaždé s nimi sdruženými. Tohoto výsledku je možno dosáhnout, například, poskytnutím podpory vyrobené z mnohosti tuhých těles spojených závěsy (klouby). Všechno toto umožňuje, například, aby byla konečná očka výrobků produkovaných na cirkulárním stroji sejmuta a položena na jehly rovného (podélného) stroje, či obráceně, k pokračování poté v pletení podle postupů jiných, než byly ty původní.
Zde níže jsou prostřednictvím příkladu a pomocí odkazů na Obr. 29-35 připojených výkresů, popsána proveditelná ztvárnění podpor pro tlačky 1, přenosové součásti 5 a hroty 6 podle tohoto vynálezu.
Řečené tlačky jL mohou být připevněny k podpoře pomocí dvou kruhových koncentrických korun 8, 80, mezi jejichž čelné okraje jsou tyto tlačky 1 vsunuty, tyto podpory jsou opatřeny na jednom zakončení ramenem 88, na jehož protilehlém zakončení je otvor 880, umožňující tomuto rameni ..aby bylo uloženo na sloupíek) 87, jenž může pohybovat rameno 88 spolu s podporou 8, 80, mezi stanovištěm kde pracuje kruhový pletací stroj a z jehož jehel 2, 3, mohou být sejmuta očka 7, a ještě jedním stanovištěm, kde je poskytnut připojovací stroj pro připojení (zaháčkování) výrobku, jehož očka 7 poslední pletené řady byla umístěna na přenosové součásti 5 a na hroty 6, jak je to později uvedeno. Přenosové součásti 5 a hroty 6 mohou být eventuelně připevněny k odpovídajícím doplňkovým polokorunám 50, 60, * ···· ···· ·· ♦ ·
I* · « « · · · · · ♦ ··· » · · · · · · • · « a · ··«·· ·· • ·**·· « · * ii · I » · * ·* · · · ·
- 14 poskytnutých na jednom zakončení odpovídajícího unášecího ramene 9, toto rameno 9 je opatřeno na druhém zakončení otvorem 90 pro uložení tohoto ramene volně na řečeném sloupu
87. Polokoruna přenosové součásti 5 je připojena svým výčnělkem 520 k otáčivému aktuátoru 91, připevněnému k řečenému ramenu 9, k umožnění převrácení, to jest, otočení o 180° okolo diametrální osy Z-Z, takže volné zakončení každé přenosové součásti 5 vejde do kontaktu s odpovídajícím hrotem 6., ovladatelným způsobem. Na Obr. 31 a 32, respektive . na Obr. 33 a 34, jsou podpory 50, 60, přenosových součástí a hrotů před a příslušně po řečeném převrácení.
Výše uvedené zmíněné.podpory(ěry) umožňují, například, sejmutí oček z poslední řady pletené na jehlách cirkulárního .stroje, prostřednictvím tlaček 1, vhodně uspořádaných na řečených jehlách prostřednictvím ramene 88, k němuž je připevněna koruna 8 nesoucí stejné tlačky. Následně, řečené podpory umožňují přenášení oček z první polokoruny (poslední řada oček, jež může být ve skutečně podrozdělena do první a druhé podřady) z příslušných tlaček 1 na přenosové součásti 5, a ty z druhé polokoruny s příslušných tlaček χ na hrot 6. Převrácením polokorunové podpory 50 přes polokorunovou podporu 60 očka první a druhé polokoruny se ocitnou sdružena v párech, to jest, uspořádána způsobem vhodným pro to aby byla připojena prostřednictvím nějakého připojovacího stroje. Jestliže očka sejmutá tlačkami 1 budou ta z poslední pletené řady punčochy vyráběné počínaje od okraje či lemu a konče pletením doleva otevřené špíčky, výše popsaný provozní cyklus odpovídá připojení (zaháčkování) špičky punčochy.
Řečený sloup(ek) 87 může být ze dvou souosých prvků, . z nichž ke každému může být připevněno odpovídající rameno
88, 9, za účelem nezávislého uvádění řečených prvků do pohybu. Alternativně mohou být tato ramena 88, 9, uložena na stejném prvku tohoto sloupu a připojena k samostatným unášecím součástem.
·· ··*· • *«·« • I « · · • · · * · * • · · · » • « · · ·«··«· «
- 15 Přenosu oček z přenosových součástí 5 na hroty 6 ve stavu znázorněném na Obr. 33 a 34, stejně jako přenosu oček z tlaček 1 na přenosové součásti či na hroty 6, může být napomoženo vnějšími prostředky jako jsou přímé anebo zakřivené tyče, schopné vyvíjet na očka tlak směrovaný pro příslušným cílovým součástem.
Zařízení podle tohoto vynálezu činí možným provádět, například, následující operace:
(a) snímání oček s jehel pletacího stroje prostřednictvím odpovídajících tlaček jl, položení těchto oček na přenosové součásti 5 a, nakonec, uložení je na hroty připojovacího stroje k provedení jejich připojení. Opakováním tohoto cyklu po předem stanovený počet period, může být zpárováno více oček patřících k jednomu nebo více výrobkům, kteréžto výrobky se ocitnou spojeny konečným připojením (zaháčkováním) a vytvářet složený výrobek;
(b) snímání oček z pletacích jehel prostřednictvím tlaček 1, a jejich vzetí na přenosové součásti 5 a poté jejich uspořádání na řečených tlačkách pokládajících je dolů na jehly pletacího stroje, eventuelně odlišného od toho pro naběhnutí. V případě kdy se tato operace týká oček. různých výrobků, je možné získat pletené výrobky složeného druhu.
(c) snímání oček s.. pletacího stroje prostřednictvím odpovídajících tlaček 1 a jejich uspořádání přímo na hroty připojovacího stroje. Rovněž v tomto případě mohou dotyčná očka patřit různým výrobkům či produktům;
(d) snímání oček z pletacích jehel prostřednictvím tlaček 1 a jejich přenášení na jiné tlačky JI k provádění operací uvedených v předcházejících odstavcích (a), (b) a (c).
Rozumí se, že výše popsané operace mohou být rovněž
9 9 99 * ♦ · · 9 · ·
Í 9 · 9
9 9 ·· ··#·
99 * · * » • # · * • ·· · · * «· zahrnutých součástí příslušných podpor.
kombinovány spolu navzájem a opakovány po jakýkoli počet krát.
Přednostně jsou poskytnuty vodící prostředky, jež mohou být umístěny mezi tlačkami 1 a danými jehlami 2, 3, zahrnutými ve vyměňování (předávání) oček, a k provádění příslušného vystředování hlav jehel se zřetelem k sedlům 12 odpovídajících tlaček zahrnutých v řečeném předávání oček. Toto je pro vzetí v úvahu eventuelních defektů linearity anebo rozměrů jehel 2, 3, či dokonce stejných tlaček χ, a možných závad v umístění rozmanitých jako následek provozních tolerancí
Například, se zřetelem na Obr. 36-39 připojených výkresů, se řečené vodící prostředky mohou skládat z mnohosti plochých prvků 66, z nichž každý má být položen bok po boku s odpovídající tlačkou X, před prováděním výměny oček mezi jehlami a tlačkami, s volným zakončením 666, které je klínovitě tvarováno a protilehlým zakončením 665 upevněným k odpovídající podpoře 64.
Položením těchto prvků 66 mezi přilehlé tlačky χ
- s volným zakončením prvků 66 vyčnívajícím určitou délku za odpovídající zakončení tlaček X, mezi nimiž jsou uloženy
- je vytvořen nálevkovítý vodící prostředek pro hlavu každé jehly 3, tento vodič má vstupní část Širší než sedlo 12 tlaček χ a výstupní část v blízkosti téhož sedla. Tímto způsobem se jehly 2, 3, ocitnou,' po jejich pohybu k příslušným tlačkám 1, patřičně vedeny pomocí hlaviček přijatých do řečených sedel 12, také kvůli typické elasticitě stejných jehel, čímž se docílí žádoucího výsledku i když hlavička jedné anebo více jehel by měly ' být značně špatně vyřízeny (vyoseny) se zřetelem k odpovídajícímu sedlu 12 určení. Následně po provedení této vodící činnosti, prvky 66 mohou být posunuty pryč uvedením jejich podpory 64 do pohybu, aby nepůsobily rušivě s příští výměnou oček 7.
Prakticky všechny konstrukční podrobnosti se mohou měnit jakýmkoli ekvivalentním způsobem pokud se týče délky, těsně svých
• 4 444
4 · k 4 4 4 4
k 4 4 4 k
*4 44*4
4
4 · * · % 4 4 4 « · · ·
4« «»
4 4
4 4
444 «44 • 4
- 17 rozměrů, uspořádání součástí a povahy použitých materiálů, bez toho aby se šlo za rámec přijaté myšlenky řešení a, tímto, zůstávají v rámci mezí ochrany udělené přítomnému patentu pro průmyslový vynález.
b » · b b ·· ······ b b b b · b · · ·«>«·· br ” ·· ··
- 18 PATENTOVÉ NÁROKY

Claims (11)

1. Zařízení pro přenášení oček textilních výrobků, obsahující alespoň jeden prvek /1/, skládající se z tělesa s dříkem /10/ připojeným k podpůrným prostředkům, a pomocí svého volného zakončení vystavujícího sedlo /12/ pro přední díl či zakončení součásti /5/ mající na sobě očko /7/ za účelem jeho výměny (přenesení) mezi touto součástí a prvkem /1/ po vsazení přední části či zakončení součásti /5/ do sedla /12/ prvku /1/, vyznačující se tím, že řečený alespoň jeden prvek /1/ je opatřen, ve vzájemném spojení se svým volným zakončením na jedné straně sedla /12/, v podstatě klínovitě tvarovaným výčnělkem 13.
2. Zařízení podle nároku 1, vyznačující se tím, že volné zakončení /130/ na vrcholku výčnělku /13/ prvku /1/ je sešikmeno.
3. Zařízení podle nároku 1, vyznačující se tím, že koncový díl výčnělku /13/ prvku /1/ je ohnut směrem dovnitř sedla 12.
4. Zařízení podle nároku 1, vyznačující se tím, že dřík /10/ řečeného alespoň jednoho prvku /1/ je rovný.
5. Zařízení pro přenášení oček textilních výrobků, zahrnující alespoň jednu či více tlaček /1/, jež se každá skládá z tělesa s dříkem /10/ připojeným k prvnímu podpůrnému prostředku a jehož volné zakončení vystavuje sedlo /12/ pro přední díl či zakončení součásti mající na sobě uložené očko /7/ za účelem jeho výměny (přenesení) mezi touto součástí a prvkem /1/, vyznačující se tím, že obsahuje další prostředky s jedním nebo více prvky /5/ pro snímání a/nebo pokládání řečených oček, které dokáží snímat očka s tlaček /1/ a pokládat je na odpovídající připojovací hroty ί
♦ ♦ 4*4 4 • 4 4 4 4 · • * · * /6/ a/nebo na další tlačky /1/ téhož anebo jiného zařízení, pro přenos těchto oček mezi více stanovišti anebo součástmi pro další zpracování.
6. Zařízení podle nároku 5, vyznačující se tím, že volné zakončení /51/ součástí /5/ je klínovité.
7. Zařízení podle nároku 5,. vyznačující se tím, že jedna nebo více součástí /5/ vykazují boční štěrbinu /52/
8. Zařízení podle nároku 1, vyznačující se tím, že jedna nebo více součástí /5/ vykazují podélnou štěrbinu /53/.
J
9. Zařízení dle nároků 5a 8, vyznačující se tím, že jedna nebo více součástí /5/ se skládá z nitkovitého tělesa s profilem U.
10. Zařízení podle nároku 5, vyznačující se tím, že přední díl /51/ součástí /5/ má konkávní tvar, s konkávnosti otočenou směrem ven.
11. Zařízení pro přenášení oček textilních výrobků, zahrnující prostředky pro snímání oček s příslušných pletacích jehel, . a prostředky pro podporu oček uspořádaných ve stavu výhodném pro připojování (zaháčkovávání), vyznačující se
CZ0047599A 1998-02-20 1999-02-12 Úprava stahovace a prenosové soucásti pro príjem a prenos ocek textilního výrobku a prostredek pro podporu ocek CZ298039B6 (cs)

Applications Claiming Priority (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
IT98FI000040A ITFI980040A1 (it) 1998-02-20 1998-02-20 Dispositivo per la manipolazione di maglie di manufatti tessili.

Publications (2)

Publication Number Publication Date
CZ47599A3 true CZ47599A3 (cs) 1999-09-15
CZ298039B6 CZ298039B6 (cs) 2007-05-30

Family

ID=11352403

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
CZ0047599A CZ298039B6 (cs) 1998-02-20 1999-02-12 Úprava stahovace a prenosové soucásti pro príjem a prenos ocek textilního výrobku a prostredek pro podporu ocek

Country Status (14)

Country Link
US (1) US6155081A (cs)
EP (1) EP0939158B1 (cs)
JP (1) JP3584177B2 (cs)
KR (1) KR100385748B1 (cs)
CN (1) CN1107131C (cs)
AT (1) ATE428816T1 (cs)
BR (1) BR9903031A (cs)
CZ (1) CZ298039B6 (cs)
DE (1) DE69940710D1 (cs)
HK (1) HK1022725A1 (cs)
IT (1) ITFI980040A1 (cs)
PT (1) PT939158E (cs)
TR (1) TR199900348A2 (cs)
TW (1) TW425440B (cs)

Families Citing this family (11)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
JP2005508455A (ja) * 2001-11-09 2005-03-31 レジェンド・ケア・アイ・ピー・リミテッド ソックス
ITMI20080397A1 (it) * 2008-03-10 2009-09-11 Lonati Spa Procedimento ed apparecchiatura per eseguire la chiusura di un manufatto tubolare a maglia in corrispondenza di una sua estremita' assiale, al termine del suo ciclo di produzione su una macchina circolare per maglieria, calzetteria o simile.
ITMI20080398A1 (it) 2008-03-10 2009-09-11 Lonati Spa Dispositivo prelevatore per operare il prelievo di un manufatto tubolare a maglia da una macchina circolare per maglieria, calzetteria o simile e il suo trasferimento ad un'unita' atta ad eseguire ulteriori operazioni sul manufatto.
US8443633B1 (en) * 2012-09-05 2013-05-21 Da Kong Enterprise Co., Ltd. Apparatus and method for transferring loops from the knitting machine needle
CN103205852B (zh) * 2013-03-23 2014-06-04 宁波慈星股份有限公司 取领装置
CN103215742B (zh) * 2013-04-26 2014-06-04 宁波慈星股份有限公司 刮布运动装置
CN103225167B (zh) * 2013-05-13 2014-06-04 宁波慈星股份有限公司 一种使横编织机所织的衣身夹入双层衣领之间的装置
TWI539050B (zh) * 2013-11-15 2016-06-21 Da Kong Entpr Co Ltd Sewing sock machine needle plate
JP5813192B1 (ja) * 2014-08-29 2015-11-17 永田精機株式会社 丸編機の編地移し方法及び装置
TWI726304B (zh) * 2018-08-20 2021-05-01 大康織機股份有限公司 從針織機的織針轉移線圈以及縫紉之機制
CN111809300A (zh) * 2020-07-13 2020-10-23 浙江凯强轻纺机械有限公司 移袜抓取装置

Family Cites Families (9)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
US1544085A (en) * 1923-02-23 1925-06-30 Louis N D Williams Device for transferring knitted fabrics
US1612684A (en) * 1923-02-24 1926-12-28 Louis N D Williams Mechanism for transferring knitted webs to the needles of knitting machines
US1743948A (en) * 1923-12-12 1930-01-14 Scott & Williams Inc Mechanism for transferring knitted webs
US2062935A (en) * 1934-07-28 1936-12-01 Scott & Williams Inc Point for transfer rings
US2107548A (en) * 1936-03-16 1938-02-08 Riggs Clyde Alvin Work transferring device for knitting machines
DE4119421A1 (de) * 1991-06-13 1992-12-17 Scheller Gmbh Verfahren und vorrichtung zum vereinzeln von textilflaechen von einem stapel
JP2604677B2 (ja) * 1992-12-17 1997-04-30 株式会社島精機製作所 横編機におけるトランスファージャック
IT1269399B (it) * 1994-09-07 1997-04-01 Alberto Frullini Metodo e dispositivo per il trattamento delle maglie di manufatti tessili
DE19536687A1 (de) * 1995-09-30 1997-04-03 Scheller Gmbh Flachstrickmaschine mit einer Einrichtung zum Übertragen von Strickrändern auf einen Abdeckrechen

Also Published As

Publication number Publication date
US6155081A (en) 2000-12-05
HK1022725A1 (en) 2000-08-18
TR199900348A3 (tr) 1999-10-21
CZ298039B6 (cs) 2007-05-30
JP3584177B2 (ja) 2004-11-04
KR19990072500A (ko) 1999-09-27
ITFI980040A1 (it) 1999-08-20
ATE428816T1 (de) 2009-05-15
EP0939158A2 (en) 1999-09-01
TW425440B (en) 2001-03-11
CN1233674A (zh) 1999-11-03
JP2000110053A (ja) 2000-04-18
CN1107131C (zh) 2003-04-30
PT939158E (pt) 2009-04-27
KR100385748B1 (ko) 2003-05-28
TR199900348A2 (xx) 1999-10-21
BR9903031A (pt) 2001-03-20
DE69940710D1 (de) 2009-05-28
EP0939158A3 (en) 2000-09-06
EP0939158B1 (en) 2009-04-15

Similar Documents

Publication Publication Date Title
CZ47599A3 (cs) Zařízení pro přenášení oček textilních výrobků
EP2377979B1 (en) Apparatus and method for transferring loops from the knitting machine needle
CZ298434B6 (cs) Zpusob lemovacího spojování okraju trubicovitého pleteného výrobku a zarízení k provádení zpusobu
EP2578733A1 (en) Knitting needle-guiding member, knitting needle, knitting method, knit fabric and gloves
TWI726304B (zh) 從針織機的織針轉移線圈以及縫紉之機制
CZ2004289A3 (cs) Název neuveden
JP3044373B2 (ja) ループプレッサーを備えた横編機およびループプレッサーを用いた編地編成方法
EP1942216B1 (en) Weft knitting machine having movable yarn guide
ITFI20010143A1 (it) Metodo e dispositivo per manipolare o movimentare le maglie di un manufatto tessile
CN101680141B (zh) 送纱切换机中的条纹图案编织装置及其方法
CN101469483B (zh) 横机及其移圈方法、其三角机构
CN210215747U (zh) 一种用于转移织物的转移针
US7908890B2 (en) Needle for transferring stitches therefrom to adjacent needles for hosiery knitting machines or the like
RU2176295C2 (ru) Устройство для переноса петель текстильных изделий (варианты)
JP3870332B2 (ja) 編機上で編目を移す方法及び装置
ITPI20070091A1 (it) Sistema per la chiusura della calza su macchine circolari per produzione di calzini tubolari in maglia alla fine del calzino con un equipaggiamento mobile circolare
KR20100110861A (ko) 양말 편물기 등에서 스티치를 바늘 자체로부터 인접 바늘로 이송하기 위한 바늘
ITFI940170A1 (it) Metodo e dispositivo per il trattamento delle maglie di manufatti tessili
KR20100107040A (ko) 양말 편물기 등에서 스티치를 바늘 자체로부터 인접 바늘로 이송하기 위한 바늘
CN113825868B (zh) 用于生产具有闭合的趾部的管状针织制品的方法和设备
CN100485105C (zh) 用于针织机的移圈针
JPH09500425A (ja) 特に靴下や同様な高度の精巧さをもつ製品のための交換自在の固定シンカーを備えた針板を有する編み機
MXPA99001674A (en) Apparatus for guiding stitches of textile articles
EP3983587A1 (en) A circular knitting machine and a method for moving the needles of a circular knitting machine
JPS5855268Y2 (ja) 手編機用目移し具

Legal Events

Date Code Title Description
PD00 Pending as of 2000-06-30 in czech republic
MM4A Patent lapsed due to non-payment of fee

Effective date: 20100212