CZ45799A3 - Zařízení pro přepojování mezi alespoň jedním prvým rádiovým terminálem a druhým terminálem dvou rozdílných telefonních sítí - Google Patents

Zařízení pro přepojování mezi alespoň jedním prvým rádiovým terminálem a druhým terminálem dvou rozdílných telefonních sítí Download PDF

Info

Publication number
CZ45799A3
CZ45799A3 CZ99457A CZ45799A CZ45799A3 CZ 45799 A3 CZ45799 A3 CZ 45799A3 CZ 99457 A CZ99457 A CZ 99457A CZ 45799 A CZ45799 A CZ 45799A CZ 45799 A3 CZ45799 A3 CZ 45799A3
Authority
CZ
Czechia
Prior art keywords
terminal
terminals
network
switching
call
Prior art date
Application number
CZ99457A
Other languages
English (en)
Inventor
Francis Sykes
Bruno Marchadier
Original Assignee
Sagem S. A.
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Application filed by Sagem S. A. filed Critical Sagem S. A.
Publication of CZ45799A3 publication Critical patent/CZ45799A3/cs

Links

Classifications

    • HELECTRICITY
    • H04ELECTRIC COMMUNICATION TECHNIQUE
    • H04MTELEPHONIC COMMUNICATION
    • H04M3/00Automatic or semi-automatic exchanges
    • HELECTRICITY
    • H04ELECTRIC COMMUNICATION TECHNIQUE
    • H04WWIRELESS COMMUNICATION NETWORKS
    • H04W88/00Devices specially adapted for wireless communication networks, e.g. terminals, base stations or access point devices
    • H04W88/02Terminal devices
    • H04W88/06Terminal devices adapted for operation in multiple networks or having at least two operational modes, e.g. multi-mode terminals
    • HELECTRICITY
    • H04ELECTRIC COMMUNICATION TECHNIQUE
    • H04MTELEPHONIC COMMUNICATION
    • H04M1/00Substation equipment, e.g. for use by subscribers
    • H04M1/72Mobile telephones; Cordless telephones, i.e. devices for establishing wireless links to base stations without route selection
    • H04M1/725Cordless telephones

Landscapes

  • Engineering & Computer Science (AREA)
  • Signal Processing (AREA)
  • Computer Networks & Wireless Communication (AREA)
  • Mobile Radio Communication Systems (AREA)
  • Exchange Systems With Centralized Control (AREA)
  • Structure Of Telephone Exchanges (AREA)
  • Radio Relay Systems (AREA)
  • Communication Control (AREA)

Description

Vynález se týká zařízení pro přepojovaní mezi alespoň jedním prvým rádiovým terminálem a druhým terminálem dvou rozdílných telefonních sítí.
Dosavadní stav techniky
V současné době používané radiotelefonní sítě, mezi které patří např. síť GSM, výrazně zlepšily, komunikaci mezi uživateli těchto sítí. Nicméně pokrytí každou z těchto sítí je geograficky omezeno. Kromě toho rozdílné sítě, např. radiotelefonní síť a veřejná. komutovaná telefonní síť, mají nezaměnitelné terminály, což vede v některých případech k problémům.
Tak například k problému může dojít v. případě, že uživatel jednak používá mobilní telefonní terminál sítě GSM a jednak telefonní terminál připojený k veřejné komutované telefonní síti a instalovaný v bytě uživatele. Jestliže uživatel těchto terminálů se nachází ve svém bytě a odložil svůj mobilní telefonní terminál na určité místo, může dojít k tonu, že v případě, že jiný uživatel telefonní sítě ho volá na tento mobilní telefonní terminál, volaný' uživatel se nalézá v místě nepřiměřené vzdáleném k místu, na kterém odložil svůj mobilní telefonní terminál, avšak v místě dostatečně blízkém k druhému terminálu, tj . terminálu připojeného k veřejné komutované telefonní síti, na který není tento uživatel volán.
Podstata vynálezu
Výše uvedený problém s nezaměnitelností terminálů odlišných telefonních sítí je řešen vynálezem, jehož předmětem je zařízení pro přepojování mezi alespoň jedním prvým rádiovým terminálem a druhým terminálem dvou rozdílných telefonních sítí, jehož podstata spočívá v tom, že zahrnuje spojovací prostředek pro spojení dvou terminálů dohromady a řídicí prostředek pro řízení spojovacího prostředku, řízený alespoň jedním ze dvou terminálů.
Pomocí tohoto zařízení je možné převést volání z jednoho terminálu na druhý.
V případě odchozího volaní je rovněž možné si zvolit síf, která poskytuje nejvýhodnější technické parametry nebo tarify.
Přehled obrázků na výkresech
Vynález bude lépe pochopen na základě popisu příkladu vynálezu uvedeném v následujícím odstavci přihlášky vynálezu, přičemž v tomto popisu budou dělány odkazy na přiložené výkresy, na kterých obr. 1 schématicky zobrazuje přepojovací zařízení podle vynálezu, přičemž z tohoto obrázku je zřejmá funkce tohoto zařízení, a obr. 2 zobrazuje blokové schéma zařízení podle obr.
1.
Přiklad provedení vynálezu
Obr. 1 znázorňuje přepojovací zařízení 1 podle
Γ F
vynálezu, které je připojeno k telefonnímu vedení 2 veřejné komutované telefonní sítě,, telefonní terminálové jednotce 3. pro připojení k veřejné komutované telefonní síti, a mikrotelefonu 4 připojitelného k radiotelefonní síti 5 GSM.
Přepojovací zařízení 1 umožňuje vytvořit selektivní spojení buď mezi terminálovou jednotkou 3. a veřejnou komutovanou telefonní sítí 2. nebo mezi terminálovou jednotkou 3 a sítí 5 GSM skrze mikrotelefon 4, jak je to zřetelné z obr. 1 a jak to bude · vysvětleno v dalším textu. Dvě linie zakončené šipkou a zobrazené na tomto obrázku představují přepínací povely pro zařízení _1 vyslané z příslušné terminálové jednotky 3. resp. mikrotelefonu 4.
Jak je to zřetelné z obr. 2, zařízení 1, které je vymezeno přerušovanou linií, zahrnuje směrovací nebo přepínací systém, tvořený dvěma relé 11., 12., jejichž hlavni funkce je zřejmá z obr. 1. Za účelem znázornění blokového schéma přepínacího zařízení jasným způsobem terminálové jednotky 3., 4 jsou zobrazeny ve stavu, ve kterém nejsou připojeny k zařízení 1.
Ačkoliv na obr. 1 je symbolicky znázorněno pouze jedno směrové relé, zařízení 1 zahrnuje relé s dodatečnými kontakty pro pomocnou funkci spočívající v detekci napětí volacího signálu. Tyto dodatečné kontakty jsou součástí jednoho stejného relé nebo dvou relé stejného typu. Za účelem učinit oddělení různých směrovacích funkcí zřetelnějším je v tomto příkladu provedení vynálezu zvolena druhá z uvedených možností. V důsledku toho směrovací funkce zřejmá z obr. 1 je vykonávána jazýčky relé 11, 12., které jsou obráceně uspořádány vlevo-vpravo, jak je to popsáno v dalším textu;
Relé 11 má dva jazýčky, z nichž každý má dvě kontaktní polohy,· a to klidovou polohu a aktivní polohu. Dva otočné konce pohyblivých jazýčků jsou vedeními 221. 222 spojeny s konektorem 22 vytvářející spojení s dvěma vodiči ί· Γ vedení 2. Dva odpovídající klidové kontakty jsou vedeními
231, 232 spojeny s konektorem 23 vytvářející spojení s terminálovou jednotkou 3., zatímco dva aktivní kontakty jsou vedeními 111, 112 vyvedeny do obvodu 13 pro detekci napětí volacího signálu.
Relé 12 má otočné konce jeho dvou jazýčků spojeny drátovými spojeními 121. 122 s konverzním obvodem 14 typu 2-vodiče/4-vodiče. Dva odpovídající aktivní kontakty jsou připojeny vedením 231. 232 k terminálové jednotce 3.·
Obvod 14 je spojen s konektorem 24 spojující mikrotelefon 4 sítě GSM dvojicí drátových vodičů s přepojujícím zařízením l za účelem vysílání nebo přijímání volání.
Mikroprocesor 20 spojený s konektorem 24 řídí relé 11, 12 skrze propojovací obvody 16 a je připojen k výstupu obvodu 13' pro detekci napětí volacího signálu. Tento mikroprocesor 20 je rovněž obousměrně připojen ke konektoru vedeními pro přenos dat typu V24 a izolačním obvodem 15. Tento izolační obvod poskytuje napěťové oddělení mezi vedením 2 veřejné komutované sítě, mikroprocesorem 20 a konektorem 24, ve spojení s relé 11. 12., detektorem 13 a konverzním obvodem 14 typu 2-vodiče/čtyři vodiče. Terminál 4 je tudíž elektricky izolován od vedení veřejné komutované sítě 2.
Nabíječ 17 baterie napájený ze střídavé sítě je připojen ke konektoru 24 za účelem 2novunabití baterie mikrotelefonu 4. Tento nabíječ je rovněž připojen k mikroprocesoru 20., takže mikroprocesor může řídit nabíječ 17 za účelem poskytnutí optimální rychlosti nabíjení.
Kontakt konektoru 24 připojený k mikroprocesoru 20 napájí mikroprocesor signálem indikujícím přítomnost mikrotelefonu £. Do vedení mezi uvedeným kontaktem konektoru a mikroprocesorem 20 je zapojen vyzdvihovací odpor, který vytváří předpětí při napájecím napětí mikroprocesoru 20.
Mikrotelefon 4 sítě GSM zahrnuje odpovídající konektor, který má kolík spojený se zemí, takže je-li provedeno výše uvedené spojení, je toto spojení uzemněno.
Zařízení 1 dále zahrnuje manuální spínač 18 řídící mikroprocesor 20 za účelem řízení spínací skupiny 11, 12.
V tomto příkladu terminálová jednotka 3. je tvořena bezšňůrovým telefonem, základnou, která nese zařízení 1, a podpěrou nebo lůžkem pro mikrotelefon sítě GSM. Mikrotelefon je tudíž napájen skrze toto lůžko nabíječem 17. V jiných příkladech provedení vynálezu jeden nebo více konektorů z množiny konektorů 22 . 23, 24 mohou být dálkově spojeny se zbytkem zařízení 1. drátovým vedením, optickým (např. infračerveným) vedením nebo rádiovým vedením.
Terminálová jednotka 2, rovněž má lokální zdroj energie podobný nabíječi 17, případně baterii, přičemž tento zdroj je spojen s vodiči 121. 122 za účelem uvedení těchto vodičů pod stejnosměrné napájecí napětí terminálu 3 v případě, že terminál 3. je izolován vůči vedení veřejné komutované telefonní sítě 2. vypínacími/spínacími relé 11, 12, které znovu směrují terminálovou jednotku 3. k výše uvedenému lokálnímu zdroji energie.
V následujícím textu bude vysvětlena funkce přepínacího zařízení i.
V prvém příkladě provozu zařízení 1. se vychází z klidového stavu, tj. stavu, ve kterém neprobíhá žádný telefonní hovor. V případě příchozího volání z veřejné komutované telefonní sítě, prochází toto voláni skrze relé 11 a způsobuje vyzvánění na terminálové jednotce 3., aby se vytvořilo telefonní spojení obvyklým způsoben. V této fázi mikrotefon 4 připojený k rádiové síti GSM může být, je-li to žádoucí, odpojen od konektoru 24 za účelem uskutečnění příchozího nebo odchozího volání po radiové síti GSM. Jinými slovy terminál 3. a terminál 4 jsou vzájemně nezávislé.
V druhém příkladě provozu zařízení 1 se vychází opět z klidové stavu, přičemž příchozí volání z rádiové sítě 5 GSM prochází skrze mikrotelefon připojený k této síti za účelem přijmutí tohoto volání, tak jako tomu bylo v prvém příkladě, telefonní jednotkou 3.. Za účelem uskutečnění výše uvedeného zvukové spojovací obvody mikrotelofonu £, které jsou připojeny k mikrofonu a reproduktoru tohoto mikrotelefonu, jsou vyvedeny přes konektor 24 do obvodu 14 pro přizpůsobení zvukového signálu typu dva vodiče/čtyří vodiče. Dvouvodičové vedení je spojeno s terminálovou jednotkou 1 přes relé 12, které bylo aktivováno do pracovní polohy mikroprocesorem 20. Vypínací relé 11 je stejným, způsobem aktivováno do pracovní polohy, čímž způsobí odpojení vedení veřejné komutované telefonní sítě 2 od. terminálové jednotky. 3., která je nyní ve spojení s mikrotelefonem 4, přičemž vedení veřejné komutované telefonní sítě 2. je připojeno k obvodu 13 pro detekci volacího napětí za účelem signalizování případného druhého příchozího volání, které vé stejném době, ve- které probíhá hovor po rádiové síti GSM, přichází z veřejné komutované telefonní sítě 2. V takovém případě mikroprocesor 20 vyšle po vedení pro přenos dat typu V24 povel, který signalizuje přítomnost volání na veřejné komutované telefonní síti, k terminálové jednotce 3., která upozorní uživatele na toto volání slyšitelným pípnutím. Uživatel potom může přijmout volání z veřejné komutované telefonní sítě aktivací spínače 18, který řídí relé li, 12, a zahájit hovor na této síti. Po ukončení hovoru na veřejné komutované telefonní síti uživatel může znovu sepnout směrovací zařízení 11, 12 za účelem pokračování hovoru na rádiové síti 5 GSM.
Samotný mikroprocesor 20 je řízen alespoň jedním terminálem 3 a 4. V tomto příkladu provozu zařízení 1 terminál 3. ve skutečnosti shromažďuje všechny informace týkající se připojovacího režimu (odchozí nebo příchozí volání na veřejné komutované telefonní síti nebo síti GSM) za účelem řízení mikroprocesoru 20 a zahrnuje odpovídající
A < * *<-.··/
P e P f
Ρ Ρ Ρ Γ
P P P software. Vzhledem k tomu mikrotelefon 4 připojený k rádiové síti GSM přenáší na terminál 3. všechny informace týkající se komunikace na rádiové síti GSM. Tento přenos informací je uskutečněn skrze mikroprocesor 20., který společně s obvodem 15 spojuje konektory 23 a 24.
Mikroprocesor 20. je v průběhu této fáze propustný, tj . jednoduchým způsobem přenáší tyto informace, aniž by tyto informace jakkoliv překládal.
Ve třetím příkladu provozu zařízení 1 je uvažován případ odchozího. volání, při kterém terminálová jednotka 3. vytvoří spojení s veřejnou komutovanou telefonní sítí 2 obvyklým způsobem. Spínač 18 umožňuje řízení směrovacích zařízení 11, 12 pro provedení odchozího volání na rádiové síti 5 GSM.
Je zřejmé, že tlačítko 18 bylo do zařízení 1 zařazeno pouze proto, aby zařízení bylo popsáno jasným a názorným způsobem, přičemž ve skutečnosti řízení směrovacích zařízení 11, 12 může být provedeno buď jedním z terminálu 3, 4 nebo oběma terminály 3, 4 aktivací tlačítka uspořádaného na těchto terminálech.
Zařízení podle vynálezu může být uzpůsobeno pro připojení k terminálům z početné množiny různých telefonních sítí bez ohledu na to, zda-li se jedná o analogovou síť nebo digitální sít, přičemž může zahrnovat v případě, že je to žádoucí, číslicově analogový převodník. Je rovněž možné podle volby uživatele uskutečnit přenos příchozích volání na jeden nebo druhý z terminálů modifikací směrovacího zařízení, která představuje rutinní činnost běžného odborníka v daném oboru.

Claims (10)

1. Zařízení pro přepojování mezi alespoň jedním prvým rádiovým terminálem (4) a druhým terminálem (3) dvou rozdílných telefonních sítí (2,5), vyznačené tím, že zahrnuje spojovací prostředek (11,12,121,122) pro spojení dvou terminálu (3,4) dohromady a řídicí prostředek (20) pro řízení spojovacího prostředku (11,12), řízený alespoň jedním ze dvou teřminálů (3,4) .
2. Zařízení podle nároku 1, vyznačené tím, že mezi terminálem (3) a sítí (2) přidruženou k tomuto terminálu je zapojen vypínací prostředek (11).
3. Zařízení podle nároku 2,vyznačené tím, že vypínací prostředek (11) je uspořádán pro opětovné usměrnění uvedeného terminálu (3) k lokálnímu prostředku pro dodávku elektrické energie.
4. Zařízení podle některého z nároků 2a3, vyznačené t í m, že vypínací prostředek (11) zahrnuje spojovací relé (11) pro spojení s vedením (2) komutované telefonní sítě,
5. Zařízení podle nároku 4, vyznačené tím, že vypínací prostředek je uspořádán pro přepojení vedení (2) k detektoru (13) volacího signálu.
6. Zařízení podle některého z nároků l až 5, vyznačené. t í m, že spojovací prostředek (121/122) je tvořen drátovým vodičem.
7. Zařízení podle některého nároku 1 až 5, vyznačen é t í m, že dále zahrnuje prostředek (17) pro dodávku elektrické energie pro rádiový terminál (4) , přičemž tento prostředek zahrnuje základnu pro přijmutí terminálu (4).
8. Zařízení podle některého nároku l až 7, vyznačené t í m, že řídicí prostředek zahrnuje mikroprocesor (20) připojený ke dvěma konektorům ¢23,24) pro spojení s terminály (3,4).
9. Zařízení podle nároku 8, vyznačené tím, že jeden z konektorů (24) je opatřen kontaktem pro detekci přítomnosti prvého terminálu (4).
10. Zařízení podle některého nároku 1 až 9, vyznačen é t í m, že první terminál (4) je terminálem typu-GSM a druhý terminál (3) je drátovým terminálem, přičemž spojovací prostředek (14) je uspořádán pro uzpůsobení zvukových signálů mezi dvěma terminály (3,4).
CZ99457A 1996-08-14 1997-07-30 Zařízení pro přepojování mezi alespoň jedním prvým rádiovým terminálem a druhým terminálem dvou rozdílných telefonních sítí CZ45799A3 (cs)

Applications Claiming Priority (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
FR9610225A FR2752498B1 (fr) 1996-08-14 1996-08-14 Equipement de commutation entre terminaux de reseaux telephoniques differents

Publications (1)

Publication Number Publication Date
CZ45799A3 true CZ45799A3 (cs) 1999-07-14

Family

ID=9495066

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
CZ99457A CZ45799A3 (cs) 1996-08-14 1997-07-30 Zařízení pro přepojování mezi alespoň jedním prvým rádiovým terminálem a druhým terminálem dvou rozdílných telefonních sítí

Country Status (19)

Country Link
EP (1) EP0919093B1 (cs)
JP (1) JP2000516782A (cs)
KR (1) KR20000029991A (cs)
CN (1) CN1228223A (cs)
AT (1) ATE252800T1 (cs)
AU (1) AU3855697A (cs)
BG (1) BG103245A (cs)
CA (1) CA2263401A1 (cs)
CZ (1) CZ45799A3 (cs)
DE (1) DE69725732T2 (cs)
ES (1) ES2208941T3 (cs)
FR (1) FR2752498B1 (cs)
IS (1) IS4968A (cs)
LT (1) LT4603B (cs)
PL (1) PL331589A1 (cs)
SI (1) SI9720058A (cs)
SK (1) SK18399A3 (cs)
TW (1) TW370754B (cs)
WO (1) WO1998007264A1 (cs)

Families Citing this family (3)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
US6138010A (en) * 1997-05-08 2000-10-24 Motorola, Inc. Multimode communication device and method for operating a multimode communication device
FR2784842B1 (fr) * 1998-10-20 2000-12-29 Sagem Terminal telephonique de reseau filaire associe a un socle de reception d'un terminal mobile d'un reseau de radiotelephonie
US9167399B2 (en) 2004-11-15 2015-10-20 Cisco Technology, Inc. Handoff of communication sessions between cellular and desktop telephones

Family Cites Families (2)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
TW226510B (en) 1993-01-19 1994-07-11 Novatel Comm Ltd Wireline interface for cellular telephone
SE518649C2 (sv) * 1993-06-22 2002-11-05 Ericsson Telefon Ab L M Förfarande för telekommunikationsaccess i en multinätmiljö

Also Published As

Publication number Publication date
JP2000516782A (ja) 2000-12-12
LT4603B (lt) 2000-01-25
ATE252800T1 (de) 2003-11-15
EP0919093A1 (fr) 1999-06-02
DE69725732T2 (de) 2004-08-05
SI9720058A (sl) 1999-12-31
SK18399A3 (en) 2000-04-10
AU3855697A (en) 1998-03-06
DE69725732D1 (de) 2003-11-27
WO1998007264A1 (fr) 1998-02-19
FR2752498B1 (fr) 2000-07-13
PL331589A1 (en) 1999-07-19
TW370754B (en) 1999-09-21
IS4968A (is) 1999-02-05
KR20000029991A (ko) 2000-05-25
CA2263401A1 (en) 1998-02-19
LT99025A (en) 1999-08-25
BG103245A (en) 1999-10-29
EP0919093B1 (fr) 2003-10-22
ES2208941T3 (es) 2004-06-16
FR2752498A1 (fr) 1998-02-20
CN1228223A (zh) 1999-09-08

Similar Documents

Publication Publication Date Title
US5200991A (en) Image communication system including a mobile telephone set and a facsimile device
EP0890277B1 (en) Alternative routing system for mobile telephone calls
CA2227460C (en) Method and apparatus for providing an alternate telecommunications network
JPH11317811A (ja) コ―ドレス電話機用受話器
EP0660628A2 (en) A radio telephone adaptor
JPS637066B2 (cs)
JPS5925417B2 (ja) 回線切換装置
CZ45799A3 (cs) Zařízení pro přepojování mezi alespoň jedním prvým rádiovým terminálem a druhým terminálem dvou rozdílných telefonních sítí
GB2356529A (en) Communications interface unit
JPS60199242A (ja) 有線無線電話機
JP2004260538A (ja) 電話システム
JP2596757B2 (ja) インターフェース装置
JP2741962B2 (ja) コードレス電話機を利用した制御システム
JP3332113B2 (ja) 移動体通信システム、コントローラ装置、移動通信装置
JP3156371B2 (ja) 無線電話装置
JP3344535B2 (ja) 端末切替方式
JP2750940B2 (ja) ボタン電話装置
CA2245801C (en) Alternative routing system for mobile telephone calls
JP3233479B2 (ja) 無線電話システム
JP2666270B2 (ja) ボタン電話装置
JPH0520586A (ja) 緊急指令装置における救急無線の加入回線接続方式
JP3390887B2 (ja) 異なる電話回線を収容する電話機同志の内線通話回路
JP2548388B2 (ja) ボタン電話装置
JP2009038711A (ja) 電話通信システム
JP2000115356A (ja) コードレス電話機

Legal Events

Date Code Title Description
PD00 Pending as of 2000-06-30 in czech republic